Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница7 из 58
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   58

A. Ехо-КС

B. ЕКГ

C. Ro-графія органів грудної клітки

D. Комп'ютерна томографія органів грудної клітки

E. Коронароангіографія
189 У дитини 1-го року протягом трьох днів відзначаються часті рідкі випорожнення, повторне блювання. Діагностована кишкова інфекція, токсико-ексикоз ІІ ст. Яке лабораторне дослідження необхідно першочергово виконати для проведення адекватної інфузійної терапії?

A. Визначення рівня цукру крові

B. Визначення електролітів крові

C. Визначення білкового спектру крові

D. Визначення імунного статусу

E. Визначення активності ферментів печінки
190 Пацієнтка 82-х років знайдена після землетрусу серед зруйнованої будівлі. Тривалість перебування в завалі - 8 годин, температура навколишнього середовища +5oC. Діагностовано порушення серцевого ритму - брадикардія з подальшою зупинкою серцевої діяльності. Які заходи треба вжити негайно?

A. Ввести теплу плазму внутрішньовенно

B. Великі дози глюкокортикоїдів внутрішньовенно

C. Лідокаїн 1 мг/кг внутрішньовенно

D. Забезпечення прохідності дихальних шляхів, штучна вентиляція легень, непрямий масаж серця, внутрішньовенно атропін 0,1% - 3 мл

E. Дефібриляція
191 Чергового анестезіолога викликано до приймального відділення лікарні до дитини, яка декілька годин тому перенесла клінічну смерть, але була успішно реанімована бригадою ШМД. На момент огляду свідома, стан дитини стабільний, вітальні функції компенсовані. До якого відділення необхідно госпіталізувати малюка?

A. Соматичне відділення

B. Профіль відділення повинен визначити старший черговий лікар

C. Профіль відділення повинен визначити завідувач відділенням реанімації

D. Реанімації та інтенсивної терапії

E. Профіль відділення повинен визначити головний лікар
192 В клініку доставлена хвора 82-х років зі скаргами на серцебиття, задишку, загальну слабість. Стан раптово погіршився за кілька годин до госпіталізації, коли з'явилося серцебиття, кардіалгії, пізніше задишка. Раніше проводилось лікування з приводу хронічної серцевої недостатності. Об'єктивно: акроціаноз, АТ- 130/80 мм рт.ст. Діяльність серця аритмічна, тони серця глухі, систолічний шум на верхівці, ЧСС- 126/хв. В нижніх відділах легень дрібнопухирчасті вологі хрипи. На ЕКГ - фібриляція передсердь з тахісистолією шлуночків. Які оптимальні добові дози інфузій дигоксину слід призначити?

A. По 0,5 мл 2 рази на добу 0,025% розчину в/в

B. По 0,5 мл 0,025% в/в раз на добу

C. По 1 мл 0,025% в/в двічі на добу до 3-4-х днів, поступово знижуючи дозу

D. По 1 мл 0,025% розчину в/в раз на добу

E. По 2 мл в/в 0,025% розчину раз на добу


193 У дитини 3-х років протягом останніх 2-х діб спостерігались млявість, зниження апетиту, нудота. Випорожнення водянисті 5-6 разів на добу, без патологічних домішок. Маса тіла знижена на 4%. Який метод регідратаційної терапії слід призначити?

A. Оральний

B. Підшкірний крапельний

C. Внутрішньокістковий крапельний

D. Внутрішньовенний струминний

E. Внутрішньовенний крапельний
194 У хворої 27-ми років раптово з'явились набряки шкіри і підшкірної клітковини в ділянці обличчя. Шкіра на обличчі спочатку була ціанотична, потім зблідла. Незначний свербіж. Об'єктивно: на шкірі тулуба поодинокі пухирчасті сверблячі висипання. Голос сиплий, сухий надсадний кашель. В ділянці живота незначна болючість. В анамнезі аналогічні стани різного ступеню інтенсивності, які самовільно щезали. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Набряк Квінке

B. Синдром Мішера

C. Гострий живіт

D. Анафілактичний шок

E. Бронхіальна астма
195 Чоловік 40-ка років, скаржиться на багаторазове блювання, що з'явилось через 30 хвилин після опромінення на АЕС, біль у животі, озноб, високу температуру - 38-39oC, зниження артеріального тиску. На 2-й день з'явився пронос. Доза загального опромінення 20 Гр. Яка форма гострої променевої хвороби розвинулась?

A. Токсемічна форма

B. Це прояви не променевої хвороби

C. Кишкова форма

D. Церебральна форма

E. Кишково-мозкова форма
196 Хворий скаржиться на біль в епігастрії, виражену слабкість, нудоту, блювання "кавовою гущею", "мерехтіння мушок" перед очима, випорожнення темного кольору. Об'єктивно: загальний стан важкий, температура тіла 37,4oC, АТ- 90/60 мм рт.ст., ЧСС- 115/хв. Тони серця ослаблені, систолічний шум. Живіт чутливий під час пальпації в епігастрії. Яка тактика лікаря?

A. Направити хворого в інфекційне відділення

B. Надати невідкладну допомогу і рекомендувати амбулаторне лікування

C. Направити в поліклініку для дообстеження

D. Направити хворого в терапевтичне відділення

E. Направити хворого в хірургічне відділення
197 Жінка 21-го року доставлена до пологового відділення швидкою допомогою з діагнозом: вагітність І, 40 тижнів, 5 нападів еклампсії вдома. Об'єктивно: стан важкий, кома II-III, дихання Чейн-Стокса. АТ- 200/140 мм рт.ст. У сечі білок 5,8 г/л, анасарка. З чого необхідно почати реанімаційні заходи?

A. Термінове проведення ШВЛ на фоні барбітурового наркозу

B. Внутрішньовенно ввести 10 мг сибазону

C. Внутрішньовенно ввести 25% розчин сірчанокислої магнезії зі швидкістю 2 г/год

D. Масковий наркоз фторотаном

E. Епідуральна анестезія
198 Дівчинка 12-ти років доставлена до гінекологічного відділення із рясною кровотечею зі статевих шляхів впродовж 24-х годин. Об'єктивно: блідість шкіри та слизових оболонок. При гінекологічному обстеженні підтверджено наявність маткової кровотечі, матка дещо збільшена, щільна. Додатки не визначаються, їх область безболісна. У крові: Hb- 70 г/л. Яка тактика лікаря?

A. Оперативне лікування

B. Знеболююча терапія

C. Антианемічна терапія

D. Протизапальна терапія

E. Гормональний гемостаз та антианемічна терапія
199 Швидкою допомогою доставлена хвора 67-ми років з діагнозом: закритий перелом нижньої третини правої стегнової кістки із зміщенням відламків. Без транспортної іммобілізації. Загроза виникнення якого ускладнення найбільш імовірна у даної хворої?

A. Перфорація шкіри

B. Компартмент-синдром

C. Пошкодження судинно-нервового пучка

D. Незрощення перелому

E. Гострий тромбоз судин нижньої кінцівки
200 Жінка 80-ти років під час сварки з родичами раптово зблідла, схопилася за ділянку серця, через 5 хвилин впала непритомна. Оглянута лікарем швидкої допомоги через 25 хвилин - пульс і тиск не визначаються. Відомо, що впродовж останніх 20-ти років лікувалася з приводу стенокардії. Які мають бути дії бригади швидкої допомоги?

A. Не проводити ніяких заходів і зафіксувати смерть

B. Зробити закритий масаж серця

C. Провести комплекс реанімаційних заходів

D. Зробити ЕКГ

E. Терміново госпіталізувати в кардіологічне відділення


Крок 3. Загальна лікарська підготовка - 2011

1 У дівчини 18-ти років на п'яту добу після штучного аборту різко підвищилася температура тіла до 39oC, виникли серцебиття, озноб, біль у животі та поперековій ділянці, блювання, діарея. Об'єктивно: АТ- 60/40 мм рт.ст., Рs- 130/хв., на шкірі еритематозний висип, діурез - 20 мл/год. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Септичний шок

B. Анафілактичний шок

C. Метроендометрит

D. Геморагічний шок

E. Тромбофлебіт глибоких вен
2 У хлопчика 8-ми років, що хворіє на гемофілію А, виконана екстракція зуба. Через 30 хвилин комірка зуба почала кровити. Спроби зупинити кровотечу місцевою гемостатичною терапією не принесли успіху. Який препарат з метою невідкладної допомоги доцільно ввести хворому?

A. Тромбоцитарна маса

B. Кріопреципітат

C. Дицінон

D. Еритроцитарна маса

E. Вікасол
3 У хворого 67-ми років, який страждає на ішемічну хворобу серця, сталася зупинка кровообігу. Розпочато непрямий масаж серця та ШВЛ через маску. Внутрішньовенне введення адреналіну виявилося неможливим. Який шлях введення адреналіну можна застосувати?

A. Внутрішньом'язовий

B. Внутрішньокістковий

C. Per rectum

D. Підшкірний

E. Ендотрахеальний

4 Хворий 68-ми років з гострим порушенням мозкового кровообігу, кома ІІ ст., потребує в ШВЛ апаратним методом. У хворого наявний анкілоз скронево-щелепного суглоба. ШВЛ в даному випадку треба проводити за допомогою:

A. Лицевої маcки

B. Ретроградної інтубації трахеї

C. Фіброоптичної назотрахеальної інтубації

D. Назофарингеального повітроводу

E. Накладання трахеостоми
5 Хворий доставлений до лікарні з загальним охолодженням тіла. Об'єктивно: блідий, дихання поверхневе. АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 60/хв. Під час пальпації живота та грудей - патології не виявлено. Температура тіла 34,8oC. Запах алкоголю з рота. Яку невідкладну допомогу слід надати?

A. Тепла ванна, в/в введення теплих розчинів

B. Розтирання снігом та алкоголем

C. Форсований діурез

D. Протишокова терапія

E. Зігрівання тіла грілками
6 Майстер 25-ти років опинився у зоні самозаймання вугілля у бункерах з виділенням великих концентрацій оксиду вуглецю. Доставлений до реанімації у непритомному стані. Контакту не доступний. На укол голкою не реагує. Шкірні покриви рожевого кольору. Ps- 120/хв., АТ- 110/60 мм рт.ст. Реєструється правобічна пірамідна недостатність. Яке лікування найбільш доцільно застосувати на початку?

A. Гіпербарична оксигенація

B. Люмбальна пункція

C. Гормонотерапія

D. Гемосорбція

E. Переливання крові
7 У хворого 85-ти років раптово з'явився біль у грудній клітці, короткочасна втрата свідомості. Об'єктивно: в легенях визначається коробковий перкуторний звук, в нижніх відділах з правого боку - притуплення. На обох ногах - варикозна хвороба вен нижніх кінцівок. Праворуч в нижній третині стегна і гомілки нога припухла, визначається локальна гіперемія. Рентгенографічно: в нижній частині правої легені - затемнення. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло у хворого?

A. Пневмоторакс

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. Інфаркт селезінки

D. Легенева кровотеча

E. Інфаркт міокарда
8 До приймального відділення доставлено жінку 37-ми років, яка годину тому з суїцидальною метою випила 300 мл концентрованого розчину хлорофосу. Шлунок промито вдома співробітниками швидкої медичної допомоги через 20 хвилин після випадку. Який механізм дії ФОС у даному випадку був усунений першочергово?

A. Блокада холінестерази

B. Надлишкова продукція холінестерази

C. Прискорене руйнування ацетилхоліну

D. Підвищення активності холінестерази

E. Припинення синтезу ацетилхоліну
9 Фельдшер швидкої допомоги надавав допомогу потерпілим, евакуйованим із осередку радіаційного ураження. Працював без індивідуальних засобів захисту. Через 40 хвилин у нього почалися нудота, багаторазове блювання, головний біль. Об'єктивно: шкіра кистей рук та обличчя гіперемована. Температура тіла - 38,6oC. Ps- 112/хв, АТ- 130/90 мм рт.ст. Які засоби з індивідуальної аптечки найдоцільніше застосувати з метою лікування фази первинної загальної реакції гострої променевої хвороби?

A. Цистамін

B. Будаксим

C. Етаперазин

D. Доксицикліну гідрохлорид

E. Вібраміцин
10 Хворого 32-х років доставлено до приймального відділення після ураження електрострумом. Об'єктивно: порушень свідомості не відмічається, шкірні покрови рожеві, вологі, на долоні правої кисті - опік, АТ- 110/70 мм рт.ст., Ps- 82/хв., ЧДР- 16/хв. До якого відділення потрібно госпіталізувати хворого?

A. Реанімаційне

B. Кардіологічне

C. Опікове

D. Відпустити додому

E. Неврологічне
11 Чоловік 26-ти років звернувся до дільничого лікаря зi скаргами на часті, рідкі випорожнення, багаторазове блювання, різку слабкість. Напередодні прибув з Бомбея, де знаходився у відрядженні. Яка тактика лікаря?

A. Госпіталізація до терапевтичного відділення

B. Бактеріологічне обстеження амбулаторно

C. Термінова госпіталізація до інфекційного відділення, примусове бактеріологічне обстеження членів родини

D. Лікування в денному стаціонарі

E. Госпіталізація до реанімаційного відділення
12 У новонародженого хлопчика, який переніс асфіксію в пологах на 4-ту добу з'явилась кровотеча з пупкової ранки. У крові: тромбоцити 80*109/л, протромбіновий час - 20 с., тромбіновий час - 22 с., парціальний тромбопластиновий час - 80 с., фібриноген - 1 г/л, ПДФ - 13 мг/мл. Чим обумовлені зазначені клініко-лабораторні зміни?

A. Омфаліт

B. Геморагічний васкуліт

C. Геморагічна хвороба новонароджених

D. ДВЗ-синдром

E. Тромбоцитопенічна пурпура
13 При огляді дитини 2-х місяців виявлено асиметрію складок сідниць, порушення відведення в кульшових суглобах, незначне вкорочення лівої ноги. Про що можна думати?

A. Вроджений вивих стегна

B. Запалення кульшового суглоба

C. Варусна деформація шийки стегна

D. Травматичний вивих стегна

E. Дитячий церебральний параліч
14 Хворий 30-ти років надійшов до інфекційного відділення з підозрою на харчову токсикоінфекцію. Протягом перших діб посилилися нудота, блювання. Об'єктивно: свідомість збережена, загальмований. Шкіра суха, риси обличчя загострені, очі запалі. Дихання шумне, типу Куссмауля, різкий запах ацетону у повітрі. Тони серця глухі. Ps- 93/хв, АТ- 90/60 мм рт.ст. У крові: ер.- 5,2*1012/л, Hb- 131 г/л, КП- 1,0, лейк.- 11*109/л, ШОЕ- 22 мм/год. Глюкоза крові - 22 ммоль/л. У сечі кетонові тіла, глюкозурія. Які першочергові дії?

A. Ввести в/в струминно 0,1 ОД/кг пролонгованого інсуліну

B. Ввести в/в струминно 0,1 ОД/кг простого інсуліну

C. Промити шлунок

D. Ввести в/в 1 мл 1% розчину мезатону

E. Призначити препарат сульфанілсечовини (глібенкламід)
15 Хвора 55-ти років впала, послизнувшись на льоду, вдарившись різко спиною об тротуар. При обстеженні виявлено різку болючість під час пальпації в ділянці 4-6 грудних хребців, крепітація. Лікар швидкої допомоги вирішив провести транспортну іммобілізацію. Які правила її накладання при ушкодженні грудного відділу хребта?

A. Постраждалого обережно вкладають на ноші в положенні на правому боці, а під голову і груди підкладають подушки або згорнутий одяг, що сприяє розвантаженню травмованого хребта

B. Постраждалого обережно вкладають на ноші в положенні на животі, а під груди підкладають подушки або згорнутий одяг, що сприяє розвантаженню травмованого хребта

C. Постраждалого обережно вкладають на ноші в положенні на животі, а під голову і груди підкладають подушки або згорнутий одяг, що сприяє розвантаженню травмованого хребта

D. Постраждалого обережно вкладають на ноші в положенні на лівому боці, а під голову і груди підкладають подушки або згорнутий одяг, що сприяє розвантаженню травмованого хребта

E. Постраждалого обережно вкладають на ноші в положенні на спині, а під голову і груди підкладають подушки або згорнутий одяг, що сприяє розвантаженню травмованого хребта
16 Хворий 54-х років, який страждає на бронхоектатичну хворобу, викликав "швидку допомогу" в зв'язку з виділенням під час кашлю яскравої пінистої крові. Відмічає задишку, загальну слабкість, запаморочення. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, АТ- 100/70 мм рт.ст., Ps- 96/хв., ритмічний. Лікар швидкої допомоги запідозрив легеневу кровотечу і прийняв рішення транспортувати хворого до торакального відділення. Яке положення слід надати хворому під час транспортування?

A. Напівсидячи, з поворотом голови набік

B. З опущеним головним кінцем

C. Горизонтальне

D. Звичайне, з піднятим головним кінцем

E. Колінно-ліктьове
17 Хворий 52-х років перебував на лікуванні фтизіопульмонологічному диспансері з приводу дисемінованого туберкульозу легень. Під час перебування в стаціонарі виставлено діагноз отруєння ізоніазидом. Який із наведених препаратів є основним антидотом?

A. Налоксон

B. Вітамін B6

C. Унітіол
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   58


написать администратору сайта