Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница9 из 58
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   58

D. Пряма проба Кумбса

E. Непряма проба Кумбса
49 У хворого, який лікується з приводу септичного стану, раптово розвинулися виражена слабкість, адинамія, блювання, пронос. Об'єктивно: сопор, Ps- 110/хв., ниткоподібний, АТ- 60/40 мм рт.ст. На ЕКГ: тахікардія, зниження вольтажу всіх зубців. У крові: гіпонатріємія, гіпохлоремія, гіперкаліємія, гіпоглікемія. Вкажіть найбільш вірогідну причину розвитку такого стану:

A. Пангіпопітуїтаризм

B. Надниркова недостатність

C. Гострий інфаркт міокарда

D. Гіпоглікемічна кома

E. Гіпоталамічна криза
50 Постраждалий оглянутий на місці ДТП. Свідомість відсутня, зіниці рівні, фотореакція жива. Має місце нецілеспрямована захисна реакція на біль. Дихання самостійне, ЧДР- 16-18/хв., ознак дихальної недостатності немає. АТ- 130/80 мм рт.ст., Ps- 92/хв., задовільних пальпаторних властивостей. На правому передпліччі рвана рана, ознаки артеріальної кровотечі, що триває. Яка тактика інтенсивної терапії на догоспітальному етапі?

A. Тимчасова зупинка зовнішньої кровотечі

B. Транспортування до спеціалізованого стаціонару без проведення інтенсивної терапії

C. Введення аналептиків

D. Допоміжна вентиляція міхом Ambu, подача кисню

E. Застосування гіпотензивних засобів
51 Хворий 32-х років скаржиться на періодичні підвищення температури з ознобом, жаром та потом, біль у м'язах. Захворів 6 днів тому, коли підвищилась температура до 39oC, з'явився озноб, який продовжувався до двох годин з послідуючим жаром та потом, було блювання. Через 48 годин аналогічний стан повторився. Об'єктивно: на губах герпес, жовтяничність слизових. Збільшені печінка та селезінка. Був у відрядженні в Індії. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:

A. Вісцеральний лейшманіоз

B. Епідемічний зворотній тиф

C. Сепсис

D. Лептоспіроз

E. Малярія
52 Жінка 25-ти років госпіталізована до пологового будинку в терміні вагітності 32 тижні. Стан середньої тяжкості. Відмічаються набряки нижніх кінцівок. АТ- 150/100 мм рт.ст., ЧСС- 84/хв. У сечі: білок - 0,66 г/л. ЕКГ: порушення функції серця не виявлено. Яка найбільш імовірна патологія обумовила клінічну картину?

A. Хронічна гіпертензія

B. Гострий гломерулонефрит

C. Прееклампсія легкого ступеня

D. Декомпенсований мітральний стеноз

E. Тяжка прееклампсія
53 Дитина 10-ти років надійшла до лікарні з багаторазовими проносами, блюванням, значною спрагою. Об'єктивно: гіподинамія, холодні кінцівки, мармуровість шкіри, еластичність шкіри втрачена, тургор тканин значно знижений, очні яблука м'які. Випорожнення у вигляді "рисового відвару". Які першочергові заходи?

A. Противірусні ліки

B. Антибіотикотерапія

C. Внутрішньовенна інфузійна терапія

D. Пероральна регідратація

E. Протипроносні та антиблювотні засоби
54 У хворого 65-ти років з тромбофлебітом нижніх кінцівок раптово з'явився біль у правій половині грудної клітки, виражена задишка, кровохаркання, різка слабкість. Об'єктивно: ціаноз обличчя, шиї. Ps- 130/хв., аритмічний, АТ- 80/60 мм рт.ст. Миготлива аритмія, глухість тонів. ЧДР- 30/хв., дрібно- та середньопухирчасті хрипи з правого боку. На ЕКГ - QSIII. Який з препаратів слід призначити у першу чергу?

A. Реополіглюкін

B. Гепарин

C. Аспірин

D. Стрептокіназа

E. Нітрогліцерин
55 У хворого після автодорожньої аварії діагностовано внутрішньоочеревенний розрив сечового міхура. Яке лікування показане?

A. Негайне хірургічне втручання - лапаротомія, ушивання та дренування сечового міхура

B. Троакарна цистостомія, призначення знеболювальних, спазмолітиків, антибіотиків

C. Дренування сечового міхура катетером через уретру та призначення антибіотиків

D. Призначення антибіотиків широкого спектру дії та динамічне спостереження

E. Операція епіцистостомія та призначення антибіотиків
56 Хворий 19-ти років скаржиться на нежить, сльозотечу, біль у м'язах, блювання, пронос. Зі слів батьків в останні дні нічого не їв, погано спав, батьки висловлюють здогадки про вживання наркотиків, але вважають, що син не приймає їх багато. При огляді: злобливий, сварливий, дратівливий. Гіпергідроз шкіри, пілоерекція ("гусяча шкіра"), мідріаз, сліди від ін'єкцій у ділянках ліктьових суглобів, тремор кінцівок, часте дихання, тахікардія, температура тіла 37,6oC. Як слід розцінювати наявну симптоматику?

A. Гашишна інтоксикація

B. Опійна інтоксикація

C. Харчове отруєння

D. Гостра респіраторна вірусна інфекція

E. Опійний абстинентний синдром
57 Хворий 25-ти років під час ДТП отримав пошкодження правої половини грудної клітки. Об'єктивно: тахіпное (ЧДР- до 27/хв.), дихання поверхневе, обмеження дихальної екскурсії грудної клітки, акроціаноз. Ps- 120/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст. Дихання справа не прослуховується. На рентгенограмі грудної клітини переломи V-VII ребер з правого боку, колапс легені, зміщення середостіння вліво. Яка перша допомога?

A. Введення антибіотиків

B. Термінова торакотомія

C. Переведення хворого на ШВЛ

D. Пункція плевральної порожнини

E. Вагосимпатична блокада
58 У хворого 65-ти років з дихальною недостатністю діагностований декомпенсований респіраторний ацидоз. Який метод може бути застосований для його лікування?

A. Оксигенотерапія

B. Седативні препарати

C. Штучна вентиляція легень

D. Дихальні аналептики

E. Інфузія розчину натрію гідрокарбонату
59 До стаціонару привезено потерпілого з чисельними переломами тазових кісток. Об'єктивно: шкіра бліда, холодна, волога. Ps-120/хв, ниткоподібний. Систолічний артеріальний тиск 60 мм рт.ст. До вени введений катетер. Інфузію якого розчину необхідно розпочати в першу чергу?

A. 7,5% розчин калію хлориду

B. 0,9% розчин натрію хлориду

C. Розчин добутаміну

D. 10% розчин кальцію хлориду

E. Розчин дофаміну
60 На АЕС сталася радіаційна аварія з короткочасним рівномірним гамма-опромінюванням. Постраждала невелика кількість працівників. Долікарська та перша лікарська допомога надана персоналом МСЧ радіаційно небезпечного об'єкта. У потерпілих визначена доза загального одноразового зовнішнього рівномірного опромінення від 0,25 Гр (25 рад) до 0,5 Гр (50 рад). В який спосіб необхідно проводити медичне обстеження і медичне спостереження?

A. В умовах терапевтичного стаціонару

B. В амбулаторно-поліклінічних умовах

C. В умовах спеціалізованого стаціонару

D. В умовах лікарні швидкої допомоги

E. В умовах кризового центру
61 Хвора 52-х років надійшла до клініки зі скаргами на напади сильного головного болю, запаморочення, відчуття пульсації в потилиці, пітливість, м'язову кволість. Під час нападу значно підвищується артеріальний тиск до 280/180 мм рт.ст. Напади тривають до 30 хв. Останнім часом почастішали. За даними УЗД визначається об'ємне утворення правого наднирника. Який препарат слід призначити даній хворій?

A. Дроперідол в/в

B. Папаверин в/в

C. Дибазол в/в

D. Розчин фентоламіну в/в

E. Фуросемід в/в
62 Хворий 34-х років потрапив у ДТП. Скаржиться на нудоту, блювання, запаморочення. Об'єктивно: АТ- 140/90 мм рт.ст., ЧСС- 56/хв. Діагностовано закриту черепно-мозкову травму. Яку укладку постраждалого повинен забезпечити лікар ШМД?

A. Горизонтальне положення

B. Підведений головний кінець

C. Положення на животі

D. Положення на боці

E. Положення Тренделенбурга


63 Вагітна зі строком вагітності 36 тижнів не перебувала на обліку в жіночій консультації. В вуличних умовах у неї відбувся напад еклампсії. Яким буде обсяг першої допомоги в даному випадку?

A. Викликати бригаду швидкої допомоги

B. Напоїти жінку водою

C. Дати вагітній валідол у таблетках під язик

D. Транспортувати вагітну до лікувального закладу самостійно

E. Захистити голову жінки від пошкоджень, фіксувати язик та викликати бригаду швидкої допомоги
64 У новонародженої дитини у перші години після народження відзначено рясні пінисті виділення з рота і носа, потім з'явились задишка і ціаноз. Народилася доношеною. У матері на 26-30 тижні вагітності відзначалося багатоводдя. Проведена проба Елефанта позитивна. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Вроджена діафрагмальна грижа

B. Атрезія стравоходу

C. Трахеостравохідна нориця

D. Лобарна емфізема

E. Вроджена вада серця
65 Хвора 24-х років захворіла гостро: температура тіла 39,5oC, виражений неспокій, інтоксикація. Об'єктивно: на шкірі сідниць і стегон рясний поліморфний геморагічний висип. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Скарлатина

B. Менінгококова інфекція

C. Краснуха

D. Кір

E. Черевний тиф
66 Вагітна 36-ти років у терміні 30 тижнів звернулася до лікаря зі скаргами на набряки обличчя і кінцівок, головний біль. Раптово відзначила різке посилення головного болю, стала неспокійною, знепритомніла, розвинулися тоніко-клонічні судоми. АТ- 230/120 мм рт.ст. Що з перерахованого є препаратом вибору для надання невідкладної допомоги?

A. Магнію сульфат

B. Нітрогліцерин

C. Німодипін

D. Фентоламін

E. Пропранолол
67 Хворий 29-ти років скаржиться на головний біль та пульсуючий біль у верхньо-зовнішньому куті правого ока. При огляді: гострота зору обох очей = 0,5, з корекцією сфера -1,5 дптр = 1,0; права очна щілина S-подібної форми, звужена, виражена гіперемія, набряк та локальна болючість у ділянці верхньої повіки, рухи очного яблука обмежені при погляді назовні, регіональні лімфатичні вузли помірно збільшені. Температура тіла - 37,7oC. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Флегмона орбіти

B. Флегмона слізного мішка

C. Гострий мейбоміїт верхньої повіки

D. Флегмона верхньої повіки

E. Дакріоаденіт
68 Дитина 5-ти років скаржиться на лихоманку, пронос, блювання та запаморочення. У крові: Нt- 0,55, Na+- 118 ммоль/л, К+- 5,9 ммоль/л. Які розлади водно-електролітного балансу спостерігаються?

A. Гіпотонічна дегідратація, гіпокаліємія

B. Гіпотонічна дегідратація, гіперкаліємія

C. Розладів водно-електролітного балансу немає

D. Гіперкаліємія

E. Ізотонічна дегідратація, гіперкаліємія
69 Під час надання допомоги хворому 54-х років з гострим болем в ділянці серця лікарем швидкої допомоги діагностований гострий інфаркт міокарда, який ускладнився фібриляцією шлуночків. Проведена дефібриляція розрядом в 200 Дж виявилася неефективною. Які подальші дії?

A. Лідокаїн внутрішньовенно

B. Масаж серця

C. Дефібриляція розрядом 300 Дж

D. Адреналін внутрішньосерцево

E. Дефібриляція розрядом 360 Дж
70 Хлопчикові 7-ми років, оперованому з приводу вродженої вади серця - дефекту міжшлуночкової перегородки, із замісною метою в післяопераційному періоді переливалася еритроцитарна маса. При проведенні гемотрансфузії хворий поскаржився на слабкість, запаморочення, сильний біль за грудниною. Об'єктивно: температура тіла - 39oC, ЧСС- 125/хв., АТ- 80/40 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Гостра судинна недостатність

B. Анафілактичний шок

C. Гіпертермічний синдром

D. Гемотрансфузійний шок

E. Гостра серцева недостатність
71 Чоловік 70-ти років під час прогулянки раптово знепритомнів. Об'єктивно: непритомний, на больові подразники не реагує, шкіра та видимі слизові оболонки бліді, дихання відсутнє, пульс на магістральних судинах відсутній, зіниці розширені, на світло не реагують. Який з етапів надання невідкладної допомоги є першочерговим?

A. Звільнити дихальні шляхи та тримати їх вільними

B. ЕКГ-діагностика

C. Вентиляція легень

D. Застосування ліків

E. Непрямий масаж серця
72 Хворий 53-х років доставлений до приймального відділення машиною швидкої допомоги після ДТП. Об'єктивно: загальний стан важкий, хворий непритомний. АТ- 80/40 мм рт.ст., Ps- 110/хв. Встановлено катетер в черевну порожнину - виділяється кров. Яка подальша тактика лікаря?

A. Введення хворому кровозамінників для відновлення ОЦК

B. Екстрена лапаротомія, інтраопераційне введення кровозамінників

C. Рентгенологічне обстеження органів черевної порожнини

D. Консервативна терапія для зупинення кровотечі

E. Нагляд за хворим в умовах хірургічного відділення
73 У робітника, який довгий термін працює з етилованим бензином, відмічаються зниження пам'яті, брадикардія, відчуття волосу в роті, шкірні парестезії. Про інтоксикацію яким чинником треба думати у першу чергу?

A. Хлорид свинцю

B. Тетраетилсвинець

C. Бензол

D. Нітробензол

E. Фосфорорганічні сполуки
74 Дитина 14-ти років спостерігається дільничим лікарем вдома з приводу вірусного гепатиту. Стан погіршився: посилилась жовтяниця, став млявим, анорексія, температура 37,8oC. Вдень сонливий, вночі неспокійний. Носові кровотечі. З'явилося здуття живота (більше у правому підребер'ї). Чим зумовлене погіршання стану хворого?

A. Обтурація каменем загальної жовчної протоки

B. ДВЗ-синдром

C. Вторинний панкреатит

D. Гостра печінкова недостатність

E. Гострий холецистит
75 У хворого 35-ти років після враження блискавкою відмічалася зупинка кровообігу протягом 5-6 хвилин. Об'єктивно: кома І ст. Тонічні судоми. Зіниці вузькі, D=S, фотореакції мляві, дифузне підвищення м'язового тонусу за екстрапірамідним типом. Яка це кома?

A. Постгіпоксична

B. Апоплектична

C. Травматична

D. Алкогольна

E. Епілептична
76 У дитини 10-ти років через 2 місяці після трансфузії донорської крові з'явились жовтяниця, гепатоспленомегалія, фебрильна температура, слабкість. При лабораторному дослідженні: АлАТ- 40 (ммоль/ч*л), загальний білірубін - 80 мкмоль/л. У крові високий титр антитіл до M-Anti-CMV-IgM, ПЛР +++. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Цитомегаловірусна інфекція

B. Гострий холецистит

C. Цироз печінки

D. Вірусний гепатит В

E. Дискінезія жовчних шляхів
77 Похилий чоловік раптово знепритомнів. Об'єктивно: дихання самостійне, вільне, пульс на променевій артерії збережений, хворий контакту недоступний, ознак ціанозу немає. У даній ситуації необхідно:

A. Перевірити прохідність дихальних шляхів

B. Викликати невідкладну допомогу

C. Провести непрямий масаж серця

D. Нанести прекардіальний удар

E. Провести штучну вентиляцію легень
78 Хворий 48-ти років надійшов до приймального відділення зі скаргами на припинення відходження сечі, біль у ділянці промежини з іррадіацією у пряму кишку, підвищення температури тіла до 38oC. Симптоматика розвинулася поступово протягом 2-х днів. Під час пальпаторного дослідження передміхурова залоза різко болісна, значно збільшена, поверхня її гладенька, консистенція щільна. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Рак передміхурової залози

B. Аденома передміхурової залози

C. Гострий епендидимоорхіт

D. Гострий простатит

E. Гострий парапроктит
79 Чоловіка, що втопився, витягнуто із замуленого водоймища. Прослуховується дихання. Свідомість - сопор. АТ- 60/0 мм рт.ст, Ps- 112/хв., слабкий, на сонних артеріях. Дихання патологічне. Які заходи треба вжити одразу перед проведенням реанімації?

A. Стимулятори ЦНС

B. Еуфілін

C. Спазмолітики

D. Очистити верхні дихальні шляхи

E. Кардіотонічні препарати
80 У дитини 8-ми місяців на 4-й день стаціонарного лікування з приводу гострої кишкової інфекції різко погіршився стан. Відмічається виражена блідість з лимонно-жовтим відтінком шкіри, петехіальний висип, мелена, анурія. У крові анемія, ретикулоцитоз, тромбоцитопенія, лейкоцитоз. Про розвиток якого стану можна думати в даному випадку?

A. Гемолітико-уремічний синдром

B. Гіпопластична анемія

C. Гостра ниркова недостатність

D. Лейкоз

E. Гемолітична анемія
81 Дівчинка 10-ти років, в результаті необережного поводження з вогнем, отримала опіки. Опікова поверхня склала більше 55%. Який комплекс лікувальних заходів необхідно проводити у першу чергу?
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   58


написать администратору сайта