Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница10 из 58
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   58

A. Розтин міхурів

B. Щоденні зволожуючі пов'язки уражених ділянок

C. Виведення з шоку

D. Симптоматична терапія

E. Введення антибіотиків і преднізолону
82 У зоні відповідальності багатопрофільного медичного закладу відбувся випадок масового отруєння бойовими хімічними речовинами. У найближчий час очікується прибуття великої кількості постраждалих, а також звернення осіб, що підозрюють наявність симптомів отруєння, внаслідок швидкого поширення інформації про терористичний акт у ЗМІ. Тип патогенного чинника ще невідомий. Де головний лікар буде організовувати знезараження пацієнтів?

A. Знезараження необхідно проводити безпосередньо у вогнищі ураження

B. На окремо відведеній території біля лікарні

C. У всіх відділеннях лікарні

D. Не проводиться в зв'язку з великою кількістю постраждалих

E. У відділі інтенсивного лікування
83 Робітник АЕС знаходиться 13 днів у відділенні професійних захворювань після опромінення у дозі 7 Гр. У клініці - ознаки загальної інтоксикації, гарячка, кишковий синдром, гіпотонія. У крові: лейк.- 0,5*109/л, тромб.- 15*109/л, ШОЕ- 35 мм/год. Агранулоцитоз з'явився на 6-й день після опромінення. Який період захворювання у хворого?

A. Латентний

B. Відновлення

C. Розпалу

D. Первинної реакції

E. Термінальний
84 Бригада швидкої допомоги викликана до повторнонароджуючої жінки, що народила вдома. Матка на рівні пупка, кульоподібної форми, з піхви звисає пуповина. Після народження дитини пройшло 30 хвилин. Яка тактика лікаря?

A. Застосувати метод Абуладзе

B. Негайно транспортувати жінку до пологового відділення

C. Виконати ручне відділення посліду

D. Продовжити очікування до 2-х годин

E. Ввести в/в окситоцин
85 Хворий 59-ти років на пляжі відчув сильний головний біль, виникло блювання. Знепритомнів і був госпіталізований. Об'єктивно: шкіра гіперемована, Ps- 92/хв, напружений. АТ- 180/130 мм рт.cт. Дихання за типом Чейн-Стокса. Симптом "паруса" зліва. Опущення правого кута рота. Права рука падає, "як пліть". Права стопа ротована назовні. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Субарахноїдальний крововилив

B. Геморагічний інсульт

C. Пухлина головного мозку

D. Ішемічний інсульт

E. Гостра гіпертонічна енцефалопатія
86 В розташуванні стрілецького полку вибухнув ядерний боєприпас. Показники фізичної дозиметрії в уражених становили від 2 до 3 Гр. Визначити обсяг першої медичної допомоги при виході з зони радіоактивного забруднення:

A. Часткова санітарна обробка, прийом цистаміну гідрохлориду 200 мг - 6 таблеток за раз та етаперазину 6 мг - 1 таблетка всередину

B. Дезінтоксикаційна терапія

C. Знеболювання

D. Часткова санітарна обробка, прийом цистаміну гідрохлориду 200 мг - 1 таблетку та етаперазину 6 мг - 1 таблетка всередину

E. Протишокові заходи
87 Бригада швидкої медичної допомоги викликана до хворої 40-ка років, яка лікувала рану ноги, отриману вдома. Стан хворої впродовж тижня прогресивно погіршувався: розвинулися слабкість та утруднення дихання. Об'єктивно: стан хворої вкрай важкий, шкіра бліда, суха, холодна. Відзначається ціаноз губ, акроціаноз, to- 40oC, ЧДР- 32/хв., АТ- 60/30 мм рт.ст., Ps- 132/хв., нога набрякла, гіперемована до стегна. Який попередній діагноз може бути встановлений?

A. Травматичний шок

B. Гіповолемічний шок

C. Кардіогенний шок

D. Анафілактичний шок

E. Інфекційно-токсичний шок
88 Новонароджена дитина в терміні гестації 38 тижнів. Маса тіла 3400 г, довжина 54 см. Загальний стан середньої тяжкості, що обумовлений асфіксією. Після проведення первинних реанімаційних заходів з'явилося самостійне дихання, ЧСС- 110/хв, акроціаноз. Яка наступна дія лікаря-неонатолога?

A. Штучний масаж серця

B. Додаткова оксигенація

C. Інтубація трахеї

D. Відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів

E. Допоміжна вентиляція легенів
89 У жінки 30-ти років народилася доношена дитина масою тіла 3100 г. Оцінка за шкалою Апгар 5 балів. Після обсушування та відсмоктування слизу з ротової та носової порожнин самостійне дихання відсутнє, серцева діяльність ритмічна, ЧСС- 140/хв. Який адекватний метод тактильної стимуляції дихання слід розпочати у дитини з асфіксією у родильній залі?

A. Приведення стегон до живота

B. Спрямування потоку кисню або повітря на обличчя чи тіло

C. Поплескування або постукування по підошвах стоп

D. Стискання грудної клітки

E. Поплескування по спині
90 В селищі зареєстровано випадок сибірки у місцевого жителя, який заразився під час вибілювання туші хворої на сибірку корови. М'ясо тварини було розподілено між сім'ями родичів хворого для власного споживання. Оцініть санітарно-епідемічний стан селища:

A. Незадовільний

B. Благополучний

C. Неблагополучний

D. Надзвичайний

E. Нестійкий
91 Хлопчик 8 місяців. Скарги мами на підвищення температури до 37,5oC, судоми, які з'явилися після тривалої прогулянки на свіжому повітрі. Дитина знепритомніла, з'явилися переривчасте дихання, ціаноз. Об'єктивно: загальний стан важкий, непритомний, генералізовані клоніко-тонічні судоми, температура тіла 38,2oC. Акроціаноз. Ознаки рахіту ІІ ст. ЧСС- 136/хв., тони серця ритмічні, звучні. Дихання аритмічне, поверхневе. Органи ШКТ без патології. Ca сироватки крові загальний - 1,5 ммоль/л, іонізований - 0,7 ммоль/л, Рh - 1,2 ммоль/л. Який діагноз найбільш імовірний?

A. Епілепсія

B. Менінгоенцефаліт

C. Ниркова остеодистрофія

D. Спазмофілія

E. Гіпопаратиреоїдизм
92 Породілля народила дитину масою 4000 г. Через 20 хвилин розпочалась гіпотонічна маткова кровотеча. Проведена катетеризація сечового міхура. Матка м'яка, при зовнішньому масажі і введенні утеротоників скорочується. Загальна крововтрата 300 мл, кровотеча продовжується. Яка подальша тактика ведення породіллі?

A. Накласти затискачі на шийку матки

B. Продовжити введення утеротоників

C. Екстирпація матки

D. Ручна ревізія порожнини матки

E. Надпіхвова ампутація матки
93 Хворий 42-х років доставлений до відділення каретою швидкої допомоги. Скаржиться на біль у правій половині грудної клітки, що виник раптово декілька годин тому, задишку, що наростає, сухий кашель. Об'єктивно: у верхньому відділі грудної клітки - підшкірна емфізема, над правою легенею перкуторно - тимпаніт, дихання різко послаблене. Яке дослідження слід призначити хворому в першу чергу?

A. ФЗД

B. Пункція плевральної порожнини

C. ЕКГ

D. Рентгенографія органів грудної клітки

E. УЗД грудної клітки
94 До відділення надійшла 13-річна дівчинка зі скаргами на блювання, біль у ділянці шлунка справа, порушення зору, слабкість. Об'єктивно: дитина адинамічна, спостерігається анізокорія, порушення акомодації, слизові оболонки сухі, голос сиплий, під час ковтання вода виливається через ніс. Для якого захворювання характерні такі ознаки?

A. Холера

B. Харчова токсикоінфекція

C. Сальмонельоз

D. Кишковий ієрсиніоз

E. Ботулізм


95 Юнак 16-ти років надійшов до лікарні у комі. Зіниці різко звужені, ціаноз шкіри, у ліктьовому згині свіжий слід від ін'єкції. Ps- 60/мин., АТ- 80/60 мм рт.ст. Яка найбільш імовірна причина такого стану?

A. Пухлина мозку

B. Отруєння барбітуратами

C. Отруєння атропіном

D. Отруєння ФОС

E. Отруєння опіатами
96 У хворого з імунною тромбоцитопенією після перенесеного ГРВІ розвинулась клініко-гематологічна картина рецидиву тромбоцитопенічного стану з наявністю синячкового синдрому та кровотечі з ясен. У крові: ер.- 4,1*1012/л, Hb- 120 г/л, КП- 0,94, лейк.- 5,1*109/л, тромб.- 50*109/л, ШЗЕ- 9 мм/год. Призначення яких препаратів повинно бути першочерговим?

A. В/в введення преднізолону

B. Трансфузія консервованої крові

C. Преднізолон перорально

D. Трансфузія тромбоцитарної маси

E. Введення відмитих еритроцитів
97 Лікар-стоматолог під час знімання зубного протезу розломив його і частина потрапила до гортані. У хворого з'явився короткочасний напад ядухи, судомний кашель, інспіраторна задишка, ціаноз. Терміново викликано отоларинголога, який зробив непряму ларингоскопію і побачив стороннє тіло в ділянці зовнішнього кільця гортані. Яка лікарська допомога потрібна?

A. Видалення щипцями стороннього тіла

B. Конікотомія

C. Трахеотомія

D. Видалення стороннього тіла пальцем

E. Інтубація
98 У вагітної жінки 25-ти років, хворої на жовтяничну форму вірусного гепатиту В з тяжким перебігом, з'явилися млявість, блювання, посилилася жовтяниця. Об'єктивно: свідомість сплутана, виражена жовтяниця, з рота неприємний запах. Тони серця глухі, тахікардія, тахіпное. Печінка +1 см, зменшилась на 2 см у порівнянні з показником у минулу добу. Яке ускладнення найбільш імовірно виникло у хворої?

A. Гіперглікемічна кома

B. Тромбофлебіт печінкових вен

C. Еклампсія

D. Гостра печінкова недостатність

E. Гострий холецистит
99 В гуртожитку, де проживають іноземні громадяни, виявлено хворого з підозрою на легеневу форму чуми. Хворий госпіталізований до інфекційної лікарні. Для екстреної профілактики чуми мешканцям гуртожитку необхідно призначити:

A. Сульфаніламіди

B. Бактеріофаг

C. Донорський імуноглобулін

D. Антибіотики

E. Вакцину
100 У породіллі 25-ти років через 5 хвилин після відходження плаценти з'явилися озноб, задишка, тахікардія, АТ- 80/40 мм рт.ст., температура 37,8oC. Акроціаноз, гіперемія обличчя. Дихання поверхневе, в легенях прослуховуються вологі хрипи, тони серця приглушені, тахікардія. Встановлено діагноз: емболія навколоплідними водами. Які реанімаційні заходи необхідно проводити в першу чергу?

A. Непрямий масаж серця

B. Пункція та катетеризація центральних та периферичних вен

C. Трахеостомія

D. Анальгетики

E. Штучна вентиляція легень
101 У хворої 33-х років скарги на біль у низу живота, більше справа, з іррадіацією у пряму кишку, запаморочення, які з'явилися раптово вночі. Остання менструація 2 тижні тому. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, Ps- 92/хв., to- 36,6oC, АТ- 100/60 мм рт.ст. Живіт дещо напружений, незначно болісний у нижніх відділах, симптоми подразнення очеревини слабкопозитивні. У крові: Hb- 98 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Апоплексія яєчника

B. Позаматкова вагітність

C. Ниркова колька

D. Гострий апендицит

E. Кишкова непрохідність
102 Хлопчика 7-ми років турбують різкий головний біль, озноб. В анамнезі - хронічний отит. Об'єктивно: Ps- 54/хв., температура 38,2oC, загальмований. Положення тулуба в ліжку - з запрокинутою головою. Ригідність м'язів потилиці, позитивні менінгеальні симптоми з обох боків. Ліквор мутний, цитоз - 180/3 (нейтрофіли - 85%, лімфоцити - 15%). Який найбільш імовірний діагноз?

A. Синдром менінгізму

B. Менінгоенцефаліт

C. Гнійний менінгіт

D. Лікворна гіпертензія

E. Серозний менінгіт
103 На санпропускник санітарним транспортом доставлена група постраждалих з місця промислової аварії. З 7 постраждалих один непритомний, шкіра бліда, дихання відсутнє, артеріальний тиск не визначається. На ЕКГ - ознаки електромеханічної дисоціації. Розпочато реанімаційні заходи. Який фактор є найбільш важливим для прогнозу відновлення здоров'я?

A. Попередній анамнез

B. Тривалість стану клінічної смерті

C. Концентрація алкоголю крові

D. Температура навколишнього повітря

E. Наявність супутньої хвороби нирок
104 Пацієнт 32-х років працює на підприємстві по виготовленню акумуляторів. Під час медичного огляду скарг не висловлює. З боку внутрішніх органів патології не виявлено. У сечі виявлено 0,08 мг/л свинцю. Проведіть експертизу працездатності:

A. Втрата працездатності на 28 днів

B. Втрата працездатності на 56 днів

C. Продовжити роботу на попередньому місці

D. Переведення на іншу роботу поза контактом зі свинцем

E. Визнати тимчасово непрацездатним
105 Хворий раптово знепритомнів. Об'єктивно: самостійне дихання відсутнє, пульс на центральних артеріях не визначається, зіниці паралітично розширені. На ЕКГ - асистолія. Що треба зробити в першу чергу?

A. При можливості провести екстрену електричну дефібриляцію

B. Розпочати непрямий масаж серця

C. Забезпечити прохідність дихальних шляхів, розпочати штучне дихання і непрямий масаж серця

D. Внутрішньовенно ввести 1 мг адреналіну гідрохлориду

E. Внутрішньовенно ввести 1 мг атропіну сульфату
106 Хворий скаржиться на біль у ділянці серця, виражену кволість, підвищення температури тіла до 39oC. В анамнезі - пневмонія, лікувався амбулаторно. Об'єктивно: акроціаноз, в легенях везикулярне дихання, ЧСС- 96/хв, тони серця глухі, в 3-4 міжребер'ї вислуховується скребучий систолічний шум без розповсюдження. Яке ускладнення виникло у хворого після перенесеної пневмонії?

A. Абсцес легені

B. Гострий перикардит

C. Гострий міокардит

D. Плеврит

E. Інфаркт міокарда
107 У дитини, народженої у терміні гестації 32 тижні, через 1 годину після народження розвинулись дихальні розлади. На Ro-грамі грудної клітки відмічається затемнення легень і повітряні бронхограми. Розпочата ШВЛ з 50% киснем. Яке лікування найбільш доцільне?

A. Натрію гідрокарбонат внутрішньовенно

B. Індометацин внутрішньо

C. Сурфактант ендотрахеально

D. Дексаметазон внутрішньовенно

E. Вітамін Е внутрішньом'язово
108 Хворий 37-ми років зловживає алкоголем впродовж 18-ти років. Перебуваючи у відрядженні 2 тижні пиячив. Повернувшись, на вокзалі почув голос дружини, яка "кликала на допомогу", став збуджений, бігав, метушився, просив оточуючих допомогти. В психіатричному відділенні, куди був доставлений - стверджує, що весь час чує чоловічі та жіночі голоси, які погрожують, засуджують, умовляють його кинути пити. Неспокійний пригнічений, тривожний. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Хронічний алкоголізм

B. Алкогольний абстинентний синдром

C. Шизофренія

D. Психопатія

E. Гострий алкогольний галюциноз
109 Хворий 38-ми років у серпні влаштувався на роботу до мартенівського цеху. У перший же день роботи відмітив жар у всьому тілі, профузне потовиділення, часте серцебиття і нестачу повітря, біль голови, запаморочення. Об'єктивно у медпункті: виражена гіперемія шкіри, температура тіла 38,2oC, АТ- 160/70 мм рт.ст., ЧСС- 110/хв. Яка невідкладна допомога необхідна при даному стані?

A. Введення антибіотиків, сульфаніламідів

B. Грілка до ніг, гірчичники на потиличну ділянку

C. Введення бронходилятаторів, кортикостероїдів

D. Введення сечогінних препаратів, -адреноблокаторів

E. Обкладання тіла льодом, інгаляція кисню
110 Який з перерахованих симптомів свідчить про неефективність масажу серця?

A. Розширені зіниці

B. Відсутність пульсу на сонних артеріях

C. Звужені зіниці

D. Відсутність пульсу на периферичних артеріях

E. Ціанотичні шкірні покрови
111 У хворого 66-ти років відмічався гострий біль за грудниною впродовж 40 хвилин, після чого він знепритомнів. Пульс та артеріальний тиск не визначаються, на ЕКГ - хвилі різної форми та амплітуди з частотою 300/хв. Яка патологія зумовлює таку картину?

A. Фібриляція шлуночків

B. Надшлуночкова пароксизмальна тахікардія

C. Повна АВ-блокада

D. Шлуночкова пароксизмальна тахікардія

E. Фібриляція передсердь
112 Дитина 9-ти місяців, хворіє третю годину. Температура тіла 39,0oC, збуджена, двічі спостерігалося блювання. На шкірі обличчя та сідниць численні геморагічні висипи з численними вогнищами некрозу. Діагностовано менінгококцемію. Який перебіг хвороби можливий у дитини?

A. Затяжний

B. Хвилеподібний

C. Хронічний

D. Блискавичний
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   58


написать администратору сайта