Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница5 из 58
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58
E. Странгуляційна асфіксія, ускладнена дисциркуляторною енцефалопатією
127 Жінка 25-ти років звернулась до лікаря зі скаргами на незначні кров'янисті виділення з піхви протягом доби, болі в низу живота. Остання нормальна менструація 2 місяці тому. Об'єктивно загальний стан не порушений. Живіт при пальпації м'який, болючий в нижніх відділах. Виділення кров'янисті незначні. Яке додаткове обстеження є доцільним?

A. Лапароскопічне обстеження

B. Ультразвукове обстеження

C. Рентгенологічне обстеження

D. Імунологічний тест на вагітність

E. Пункція заднього склепіння піхви
128 До приймального відділення доставлено хворого 42-х років зі скаргами на погане самопочуття, порушення зору, слинотечу, бронхорею, м'язові судоми, профузну пітливість, тенезми. Відомо, що такий стан розвинувся після роботи на полі із використанням хлорофосу. Який препарат потрібно ввести негайно?

A. Атропін

B. Адреналін

C. Димедрол

D. Прозерин

E. Еуфілін
129 Після ДТП доставлений хворий з закритим переломом кісток тазу і правої стегнової кістки. Лікарем ШМД проведена транспортна іммобілізація і знеболювання. Через годину стан хворого різко погіршився: виражена блідість, холодний липкий піт, Ps слабкий, до 140/хв., АТ- 60-70/0 мм рт.ст. Яка причина погіршення стану?

A. Кровотеча, що триває

B. Гострий інфаркт міокарда

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Травматичний шок

E. Струс головного мозку
130 Хворий 57-ми років 5 років страждає на стенокардію напруги, відмічає задишку, раптовий інтенсивний пекучий біль за грудниною, що триває 2,5 години. На ЕКГ: ритм синусовий, правильний, ЧСС- 100/хв, у V3-5 сегмент ST на 8 мм вище ізолінії. Тони серця послаблені. АТ- 100/60 мм рт.ст. Які заходи невідкладної допомоги слід вжити першочергово?

A. Інфузія допаміну

B. Тромболітична терапія

C. Інфузія гепарину

D. Інгаляція кисню

E. Електрокардіостимуляція
131 Хворий 65-ти років доставлений до лікарні у непритомному стані. Зі слів дружини стан погіршився 3 дні тому: з'явилися лихоманка до 39oC, галюцинації, було сильне блювання. Об'єктивно: шкіра і слизові сухі, Ps- 110/хв., АТ- 100/70 мм рт.ст. ЧД- 24/хв. Печінка +2 см. У крові: ер.- 4,5*1012/л, Нb- 155 г/л, лейк.- 17,3*109/л, ШОЕ- 18 мм/год. Глюкоза крові - 50 ммоль/л, сечовина - 9 ммоль/л, осмолярність плазми - 380 мосмоль/л, білірубін загальний - 26,2 мкмоль/л. Який невідкладний стан розвинувся у пацієнта?

A. Гіпоглікемічна кома

B. Печінкова кома

C. Гіперосмолярна кома

D. Кетоацидотична кома

E. Уремічна кома
132 У дитини 3-х днів блювання з домішками крові, кал чорного кольору. Лабораторно: подовжений час згортання крові, гіпопротромбінемія, нормативна кількість тромбоцитів. Діагностовано геморагічну хворобу новонароджених. Який препарат оптимально використати в цій ситуації?

A. Вікасол

B. Аскорбінова кислота

C. Фібриноген

D. Етамзилат натрію

E. Глюконат кальцію
133 У новонародженої дитини від 2-ї вагітності через 12 годин після народження виявлено іктеричне забарвлення шкіри та склер. Об'єктивно: загальний стан швидко погіршується, печінка виступає з-під реберної дуги на 3 см, селезінка - на 2 см. В динаміці значне зростання білірубіну впродовж 2-х діб з 90 мкмоль/л до 150 мкмоль/л, переважно за рахунок непрямого. Яка тактика лікування?

A. Замінне переливання крові

B. Противірусні препарати

C. Дезінтоксикаційна терапія

D. Призначення гепатопротекторів

E. Призначення глюкокортикоїдів
134 Внаслідок передчасних пологів, при терміні гестації 33-34 тижні, народилася дитина масою 2000 г у важкій асфіксії. Дихання відсутнє, серцебиття до 90/хв. Тактика лікаря:

A. Ввести адреналін внутрішньосерцево

B. Провести інтубацію трахеї новонародженого

C. Провести тактильне подразнення

D. Відсмоктати слиз із верхніх дихальних шляхів

E. Помістити в кювез
135 Хвору 40-ка років госпіталізовано до реанімаційного відділення в тяжкому стані. При огляді: акроціаноз, бронхорея, тахіпное, АТ- 110/60 мм рт.ст., Ps- 52/хв. Зі слів родичів жінка 5 годин тому проводила обробку насаджень картоплі. Яка група речовин стала причиною отруєння?

A. Отруєння важкими металами

B. Отруєння хлорорганічними сполуками

C. Отруєння кислотами

D. Отруєння фосфорорганічними сполуками

E. Отруєння чадним газом
136 18-ти річна дівчина звернулася до лікаря-гінеколога з приводу зґвалтування, яке сталося 2 години потому, коли вона поверталась з університету. Куди треба направити дівчину для підтвердження факту зґвалтування?

A. До місцевого РУ ГУ МВС

B. До сімейного лікаря

C. В жіночу консультацію за місцем проживання

D. На судово-медичну експертизу

E. До психіатра
137 У жінки 24-х років народилася доношена дитина з масою 4200 гр., оцінка за шкалою Апгар 4 бали. Самостійне дихання відсутнє, ЧСС- 80/хв., шкіра ціанотична. Відразу розпочата первинна реанімація. Яку концентрацію кисню слід використовувати при штучній вентиляції?

A. 90-100%

B. 80-70%

C. 21%

D. 60-40%

E. 50%
138 70-річного хворого на нестабільну стенокардію з серцевою недостатність ІІ А ст. госпіталізовано у відділення інтенсивної терапії. Об'єктивно: набряки нижніх кінцівок, АТ- 140/90 мм рт.ст., ЧСС- 98/хв. Яку дозу пропранололу доцільно призначити хворому?

A. 60 мг на прийом

B. 100 мг на прийом

C. 20 мг на прийом

D. 120 мг на прийом

E. 1 мг на прийом
139 Дівчинка народилася з масою 3400 г, з оцінкою за шкалою Апгар 8 балів. На 5-ту добу дитина була виписана додому. На 9-ту добу життя на шкірі дитини з'явилась везикуло-пустульозна висипка в місцях природніх складок. Загальний стан дитини не порушений. Загальний аналіз крові без змін. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Краснуха

B. Везикулопустульоз

C. Ексфоліативний дерматит Ріттера

D. Вроджений сифіліс

E. Епідермальна пухирчатка новонароджених, доброякісна форма
140 Під час проведення гемотрансфузії у дівчинки 9-ти років із геморагічним шоком виникли біль у грудях, попереку, з'явилась задишка, сеча набула червоного забарвлення. Плазма крові після центрифугування рожева. Оберіть оптимальну лікувальну тактику:

A. Припинити трансфузію, ввести фуросемід

B. Припинити трансфузію, ввести еуфілін

C. Припинити трансфузію, ввести кордіамін

D. Продовжувати трансфузію, розпочати інфузію плазмозамінників

E. Припинити трансфузію, розпочати інфузію плазмозамінників
141 Хворого з діагнозом дифтерія гортані госпіталізовано. Об'єктивно: ціаноз, інспіраторна задишка, пульс аритмічний, ниткоподібний, шкіра вкрита потом. Стан хворого вкрай важкий; збуджений. Які дії лікаря є першочерговими?

A. Внутрішньовенне введення 20-30 тис. МО ПДС

B. Введення седативних препаратів та глюкокортикостероїдів

C. Проведення інтубації (трахеостомії)

D. Внутрішньовенне введення 30-40 тис. МО ПДС

E. Введення антибіотиків широкого спектра дії
142 У вагітної в 34 тижні виявляють стійку фетальну брадикардію і проводять операцію кесарева розтину. У новонародженого відсутні дихання і м'язовий тонус. Починається вентиляція легень киснем під позитивним тиском. Після 30 секунд вжитих заходів виявляється: ЧСС- 20-30/хв., рухи відсутні, залишається ціаноз. Який наступний етап реанімаційної допомоги?

A. Непрямий масаж серця з вентиляцією легень під позитивним тиском

B. Інтубація трахеї немовляти

C. Припинити надання допомоги

D. Введення адреналіну

E. Введення натрію бікарбонату
143 Пацієнту 86-ти років з декомпенсованою формою серцево-легеневої недостатності, після падіння на правий бік встановлено діагноз: перелом шийки правої стегнової кістки. Яке лікування слід запропонувати?

A. Оперативне (остеосинтез шийки спонгіозними гвинтами)

B. Оперативне (остеосинтез шийки кутоподібною пластинкою із гвинтами)

C. Консервативне (деротаційний "чобіток" та симптоматична терапія)

D. Ендопротезування кульшового суглоба

E. Скелетним витягом
144 У хворого під час переливання консервованої крові (через 5 хвилин) виникли: холодний піт, утруднення дихання. АТ- 70/50 мм рт.ст., Ps- 100/хв, аритмічний. Яке ускладнення має місце в даному випадку?

A. Загострення ХОЗЛ

B. Анафілактична гемотрансфузійна реакція, шок

C. Колапс

D. Гострий інфаркт міокарда

E. Напад бронхіальної астми
145 74-х річна жінка прокинувшись вранці відмітила, що в неї порушилася вимова, з'явилися поперхування під час ковтання, хиткість, зникла чутливість в лівій руці. Звернулася по допомогу через 2 доби. Об'єктивно: АТ- 135/85 мм рт.ст. Правобічний парез м'якого піднебіння, голосової зв'язки, міоз, птоз, енофтальм праворуч, гемігіпалгезія ліворуч. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Транзиторна ішемічна атака

B. Субарахноїдальний крововилив

C. Паренхіматозний крововилив

D. Пухлина головного мозку

E. Ішемічний інсульт
146 Лікар викликаний до дому до потерпілого 12-ти років. Скарги на біль у лівій половині грудної клітки, кровохаркання. Травма добової давнини. Об'єктивно: між 3 та 5 ребрами по передній аксилярній лінії ділянка припухлості і підшкірний крововилив до 8 см в діаметрі. Яка подальша тактика?

A. Рентгенографія грудної клітки

B. Госпіталізація до хірургічного відділення

C. Консультація травматолога в плановому порядку

D. Лікування амбулаторне

E. Туге бинтування грудної клітки
147 Хворий надійшов до стаціонару із клінікою печінкової недостатності. При огляді виявлено незначні неврологічні зрушення. Втрата ваги незначна. Наявний асцит легко піддається лікуванню. У крові: білірубін в сироватці крові - 3,0 мг/%, рівень альбуміну - 3,2 мг/%, протромбіновий індекс - 75%. До якої групи печінково-клітинної недостатності можна віднести дані зрушення згідно з класифікацією печінкової дисфункції за Чайлд-П'ю?

A.

B. 2

C. 1

D. 3

E.
148 На АЕС відбулася радіаційна аварія з руйнуванням реактора й енергоблоку. У навколишнє середовище було викинуто близько 30 млн. кюрі радіоактивності. При аварії утворилася радіоактивна хмара, у результаті поширення якої відбулося радіоактивне забруднення території, джерел води, продуктів харчування, рослин. Які зони забруднення утворюються на сліді радіоактивної хмари?

A. Надзвичайно небезпечного забруднення, небезпечного забруднення, сильного забруднення, помірного забруднення, радіаційної небезпеки

B. Брудна зона, забруднена зона, незабруднена зона, чиста зона

C. Дуже сильного забруднення, сильного забруднення, середнього забруднення, слабкого забруднення, незабруднена зона

D. Надзвичайного забруднення, помірного забруднення, слабкого забруднення

E. Небезпечного забруднення, сильного забруднення, помірного забруднення, безпечного забруднення
149 Робочий 48-ми років під час роботи з електроприладом зазнав електротравми. Об'єктивно: потерпілий непритомний, АТ- 70/30 мм рт.ст., миготлива аритмія, виражена задишка, часом зупинка дихання. Укажіть першочергові дії лікаря:

A. Створити підвищене положення нижніх кінцівок

B. Накладання стерильної пов'язки на місце ураження

C. Загальний масаж тіла

D. Серцево-легенева реанімація

E. Транспортування до лікувального закладу
150 Хвора 20 років, у шлюбі 2 роки. Статеве життя регулярне, від вагітності не запобігалась, остання менструація - 6 тижнів тому. По дорозі на роботу виник біль у низу живота, втрата свідомості. Швидкою допомогою доставлена в гінекологічне відділення у важкому стані: шкіра і слизові оболонки бліді, АТ- 80/40 мм рт.ст., Ps- 112/хв. Який імовірний діагноз?

A. Позаматкова вагітність. Геморагічний шок

B. Апоплексія яєчника. Больовий шок

C. Септичний шок

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Кардіогенний шок
151 Жінка 35-ти років працювала на присадибній ділянці в спеку з непокритою головою. Через півтори години у неї з'явились слабкість, запаморочення, шум у вухах, порушення чіткості зору, почервоніння відкритих частин шкіри. Об'єктивно: ЧСС- 110/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст., ЧД- 28/хв., температура 38,7oC. Які заходи необхідно провести на догоспітальному етапі?

A. Використати нейролептики

B. Дати випити теплий чай

C. Обдати холодним душем

D. Помістити в тінь з холодним компресом на голові та напоїти холодною водою

E. Дати антипіретики
152 Вагітна в 35 тижнів надійшла зі скаргами на головний біль, нудоту, порушення зору. Об'єктивно: Ps- 104/хв., АТ- 170/120 мм рт.ст та 180/120 мм рт.ст., to- 36,7oC. Генералізовані набряки. Сеча мутна, в малій кількості. Під час огляду у жінки з'явились дрібні посмикування м'язів обличчя та верхніх кінцівок. Потім тіло напружилось, вигнулось, припинилось дихання, обличчя стало синім, свідомість відсутня. Які реанімаційні заходи мають бути проведені першочергово?

A. ШВЛ, внутрішньовенне введення сульфату магнію

B. Внутрішньом'язове введення сульфату магнію

C. Вичікувальна тактика

D. Внутрішньовенне введення гіпотензивних препаратів

E. Дихання через маску впродовж 2-х годин
153 Вагітна в терміні 36-ти тижнів доставлена із скаргами на болі в низу живота, кров'янисті виділення із статевих шляхів. Об'єктивно: АТ- 150/100 мм рт.ст., набряки нижніх кінцівок. Серцебиття плоду 160/хв., приглушене. Вагінальне дослідження: шийка матки сформована, вічко замкнуте. Яка тактика лікаря?

A. Зробити терміново кесарський розтин

B. Почати пологозбудження

C. Лікувати гестоз

D. Провести гемотрансфузію

E. Ввести токолітики
154 Бригадою швидкої допомоги доставлено підлітка, який скаржиться на різкий, кинджальний біль у лівій половині калитки. Захворів раптово, годину тому під час гри в футбол. Об'єктивно: калитка візуально не змінена, різка болючість при спробі пальпації лівого яєчка. По даних УЗД яєчка та придатки в межах норми. У крові та сечі: в межах норми. Яка патологія в даного хворого?

A. Варикоцеле

B. Орхіт

C. Перекрут лівого яєчка

D. Фунікуліт

E. Защемлена пахова кила
155 У дитини 1,5 місяців раптово погіршився стан: з'явились блювання, адинамія, розлади стулу. Об'єктивно: стан тяжкий, шкіра бліда із мармуровим малюнком, різка млявість, ознаки токсикоексикозу, неправильна інтерсексуальна будова зовнішніх геніталій, та їх гіперпігментація. Пульс до 160/хв., слабкий. АТ- 40/20 мм рт.ст., температура тіла - 36,5oC. Призначення яких препаратів найбільш обґрунтовано?

A. Глюко- і мінералокортикоїди

B. Антибіотики і детоксикаційні засоби

C. Фізрозчин і реосорбілакт

D. Глюкозо-сольові розчини

E. 5% глюкоза і реополіглюкін
156 У дитини, хворої на грип, спостерігається втрата свідомості. При люмбальній пункції спинномозкова рідина витікала частими краплями, цитоз - 5 клітин. Про що в першу чергу треба думати?

A. Менінгіт

B. Колапс

C. Непритомність

D. Епілепсія

E. Нейротоксикоз
157 Як розрахувати енергію першого розряду при проведенні дефібриляції дітям?

A. 300 Дж

B. 100 Дж

C. 0,1 Дж/кг

D. 10 Дж/кг

E. 2 Дж/кг
158 У хворого внаслідок автомобільної катастрофи проникаюче поранення грудної клітки. При цьому є зяюча рана, через яку плевральна порожнина сполучається із зовнішнім середовищем. Загальний стан хворого важкий. Виражена тахікардія, задишка, ціаноз шкірних покривів і слизових оболонок. При аускультації дихальні шуми на боці поранення не прослуховуються, при перкусії - звук з коробковим відтінком. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Відкритий пневмоторакс

B. Закритий пневмоторакс
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58


написать администратору сайта