Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница3 из 58
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58

B. Амебіаз

C. Черевний тиф

D. Сальмонельоз

E. Загострення геморою
63 У хворого під час епістатусу виникла зупинка дихання та кровообігу. Бригада ШМД прибула через 25 хвилин. Об'єктивно: дихання відсутнє, пульс на магістральних судинах відсутній, зіниці широкі, шкіра сірого кольору. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Біологічна смерть

B. Кома

C. Декортикація

D. Клінічна смерть

E. Сопор
64 Постраждалого доставили до лікарні попутною машиною через 15 хвилин після автокатастрофи. Був прижатий у кабіні перевернутого автомобіля, при цьому отримав опіки кистей рук "акумуляторною" кислотою, що вилилася. Перша допомога полягала в обтиранні уражених ділянок снігом та накладанні сухої пов'язки. Скаржиться на сильний біль в місцях ураження. Що треба здійснити в приймальному відділенні лікарні в першу чергу?

A. Провести обливання кистей рук у проточній воді протягом 30-40 хвилин

B. Накласти пов'язку з водорозчинною маззю

C. Знеболювання

D. Виконати туалет опікових ділянок розчином перекису водню

E. Накласти напівспиртову пов'язку
65 Хворий на хронічний гломерулонефрит після перенесеної ангіни відмітив зниження сечовиділення, появу нудоти, блювання, сонливість. З'явилися набряки обличчя. Об'єктивно: шкіра суха із слідами розчухувань. Креатинін крові - 820 мкм/л, клубочкова фільтрація - 10 мл/хв. Яким заходам слід надати перевагу?

A. Гемодіаліз

B. Лімфоцитаферез

C. Гемотрансфузія

D. Плазмаферез

E. Гемосорбція
66 Хвора 45-ти років страждає на тиреотоксикоз, антитиреоїдну терапію приймає нерегулярно. Після перенесеного ГРВІ скаржиться на серцебиття, пітливість, повторне блювання, пронос, різку слабість, млявість. Об'єктивно: температура тіла 38,9oC, Ps- 140/хв., слабкого наповнення. Тони серця приглушені, миготлива аритмія. У легенях поодинокі сухі хрипи. Який стан розвинувся у хворої?

A. Тиреотоксична криза

B. Запалення легень

C. Міокардит

D. Харчове отруєння

E. Передозування антитиреоїдних препаратів
67 У юнака 21-го року, хворого на хронічний вірусний гепатит С, з'явилися ейфорія, дезорієнтація, які змінилися сонливістю, сплутаною свідомістю. На шкірі - геморагічні висипання. Виникла носова кровотеча; з рота - солодкуватий запах. Яке ускладнення найбільш імовірне?

A. Гостра печінкова недостатність

B. Гіпоглікемічна кома

C. Гіпохлоремічна кома

D. Геморагічний васкуліт

E. Гостра ниркова недостатність
68 Постраждалий в результаті ДТП чоловік 66-ти років непритомний. На голові численні садна та рани, дихання часте та поверхневе, ЧДР- 30/хв, АТ- 90/50 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв., ціаноз шкірних покривів. Що слід застосувати під час транспортування хворого до лікарні?

A. Допоміжна вентиляція легень через маску

B. Введення дихальних аналептиків

C. Інтубація трахеї

D. Інсуфляція зволоженого кисню

E. Введення еуфіліну
69 Хворий 25-ти років після падіння з дерева скаржиться на сильний біль у лівому стегні та лівій гомілці. Об'єктивно: гомілка та стегно деформовані, набряклі. На нозі імпровізована шина. Який препарат треба використати для зменшення больового синдрому?

A. Промедол

B. Диклофенак

C. Анальгін

D. Ібупрофен

E. Баралгін
70 Вагітна в терміні 33 тижні звернулася до лікаря із скаргами на відсутність рухів у плода. Об'єктивно: матка збільшена до 32-33 тижнів вагітності, в нормотонусі, передлежить голівка, серцебиття плоду не вислуховується. Яке ускладнення виникло?

A. Антенатальна загибель плоду

B. Інтранатальна загибель плоду

C. Вроджена вада розвитку плоду

D. Передчасні пологи

E. Синдром затримки розвитку плоду
71 Хворий 35-ти років, мисливець, захворів гостро: з'явились різкі болі в правій пахвинній ділянці, які призвели до вимушеного положення руки, температура 39,5oC. На наступний день викликав дільничного лікаря, який поставив діагноз лімфаденіт і машиною швидкої допомоги направив хворого до чергового хірургічного стаціонару. Хірург при огляді виявив дерев'янистої щільності конгломерат лімфатичних вузлів та багряно-синюшний колір шкіри над ним. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Чума, бубонна форма

B. Сепсис, гнійний лімфаденіт

C. Туляремія, бубонна форма

D. Гнійний лімфаденіт

E. Тромбоз стегнової артерії
72 До приймального відділення доставлена група дітей з вираженими явищами ексикозу (загальна слабкість, часті рідкі випорожнення та блювання). Захворіли гостро. Випорожнення водянисті, рясні, 15-20 разів, з плаваючими пластівцями, мають вигляд "рисового відвару". Діти доставлені з вогнища епідемічного спалаху кишкової інфекції (холера?). Який метод лабораторного обстеження є найбільш інформативним?

A. Бактеріологічний метод

B. Серологічний метод виявлення зростання титру специфічних антитіл

C. Біохімічний метод

D. Мікроскопія тонкого мазку та товстої краплі крові

E. Діагностика методом ультразвукового дослідження
73 При огляді педіатром дівчинка 7-ми років, що страждає на гостру мієлобластну лейкемію (другий рецидив), раптово знепритомніла. Шкіра та слизові блідо-ціанотичні. Екскурсій грудної клітки немає. Пульс на магістральних артеріях не визначається. Яка тактика лікаря?

A. Розпочати серцево-легеневу реанімацію

B. Терміново порадитись з головним лікарем

C. Не розпочинати серцево-легеневу реанімацію

D. Спитати у батьків, щодо доцільності проведення серцево-легеневої реанімації

E. Терміново порадитись з юристом
74 У хворого з політравмою на етапі транспортування до стаціонару раптово різко погіршився стан: непритомний, відсутність пульсу на центральних артеріях та самостійного дихання, розширились зіниці, шкірні покриви бліді, атонія, арефлексія, адинамія. Оцініть стан хворого:

A. Клінічна смерть

B. Термінальна пауза

C. Передагонія

D. Біологічна смерть

E. Агонія
75 Лікарем швидкої допомоги у лікарню доставлена вагітна 37 тижнів із скаргами на сильний головний біль, утруднене дихання через ніс, "мерехтінням мушок" перед очима, біль у епігастрії. Вдома були тоніко-клонічні судоми. Об'єктивно: генералізовані набряки, АТ- 190/110 мм рт.ст. Протеїнурія - 5 г/л у разовій порції сечі. Стан плоду задовільний. Яка тактика ведення вагітної?

A. Терміновий кесарський розтин

B. Родорозрішення через природні пологові шляхи

C. Накладання акушерських щипців

D. Рання амніотомія

E. Гіпотензивна терапія
76 Дівчинка 2-х років госпіталізована в реанімаційне відділення з приводу стенозуючого ларинготрахеобронхіту, стенозу ІІІ ступеня. Об'єктивно: свідомість сплутана. Інспіраторна задишка. В акті дихання бере участь допоміжна мускулатура. У легенях дихання не прослуховується. Тони серця приглушені, тахікардія. Призначення преднізолону не дало позитивного ефекту. Яка подальша лікувальна тактика?

A. Інтубація трахеї

B. Призначення еуфіліну

C. Призначення но- шпи

D. Повторне призначення преднізолону

E. Призначення клемастіну
77 Чоловік 40-ка років знепритомнів прямо на вулиці. Дихання не визначається, пульс на сонних артеріях відсутній. З чого необхідно почати реанімаційні заходи?

A. Непрямий масаж серця

B. Забезпечення прохідності дихальних шляхів

C. Дихання "рот в ніс"

D. Огляд зіниць з метою виявлення мідріазу

E. Дихання "рот у рот"
78 У першороділлі народився хлопчик масою 3000 г у глибокій асфіксії. Після відсмоктування слизу, вентиляції легень і непрямого масажу серця лікар вирішив застосувати адреналін. Яким методом краще його ввести?

A. Ендотрахеально

B. Внутрішньом'язово

C. Підшкірно

D. Внутрішньовенно

E. У м'яз серця
79 Жінка у терміні вагітності 38 тижнів доставлена до пологового відділення із скаргами на відсутність рухів плоду протягом трьох днів та переймоподібні болі в низу живота, що розпочались 6 годин тому назад. Розміри тазу 26-28-31-21 см., серцебиття плоду не визначається. Передлежання головне. Активна пологова діяльність, розкриття шийки матки майже повне. Яка тактика лікаря?

A. Плодоруйнівна операція (краніотомія)

B. Очікувальна тактика

C. Плодоруйнівна операція (декапітація)

D. Кесарів розтин

E. Вакуум-екстракція плоду
80 Підліток під час катання на ковзанах послизнувся та впав, забив голову, на декілька хвилин знепритомнів. Після опритомнення скаржиться на помірний головний біль. Наявна ретроградна амнезія, вогнищної неврологічної симптоматики немає. Оберіть вірну тактику:

A. Госпіталізувати хворого для динамічного спостереження до нейрохірургічного відділення

B. Порекомендувати постраждалому обмеження фізичних навантажень та анальгетики

C. Призначити помірну дегідратацію та анальгетики

D. Призначити анальгетики

E. Призначити препарати, що поліпшують мозковий кровообіг
81 Хворий 25-ти років прооперований у хірургічному відділенні з приводу апендициту. З анамнезу: через рік після травми, отриманої у 18-річному віці, почалися тоніко-клонічні напади із частотою 5-6 на рік. На 3-й день після операції розвинувся епілептичний статус: напади повторювались через 25 хвилин і між ними хворий не приходив до тями. Який препарат є засобом вибору у даному випадку?

A. Седуксен внутрішньовенно

B. Бромід натрію внутрішньовенно

C. Галоперидол внутрішньовенно

D. Сірчанокисла магнезія внутрішньом'язово

E. Аміназин внутрішньовенно
82 У дитини, що страждає на цукровий діабет, діагностовано гіперосмолярну кому. Глюкоза крові більше 50 ммоль/л, рівні NaCl та бікарбонатів підвищені, осмолярність сироватки крові - 380 мосмоль/л. Які головні моменти в лікуванні гіперосмолярної коми?

A. Внутрішньовенне введення 0,45% розчину NaCl, калію

B. Внутрішньовенне введення ізотонічного розчину NaCl, калію

C. Внутрішньовенне введення 5% розчину глюкози, калію

D. Внутрішньовенне введення гіпертонічного 40% розчину глюкози, калію

E. Внутрішньовенне введення гідрокарбонату натрію 4\% розчину, калію
83 Госпіталізована хвора 30-ти років з діагнозом: вагітність 25-26 тижнів, внутрішньоутробна загибель плоду, метроендометрит. Об'єктивно: ЧДР- 30/хв., Ps- 124/хв., to- 39oC, АТ- 80/60 мм рт.ст., ЦВТ- 10 мм вод.ст. У крові: Hb- 90 г/л, ер.- 2,7*1012/л, тромб.- 120*109/л, лейк.- 18,6*109/л. Чим зумовлена важкість стану хворої?

A. Інфекційно-токсичний шок

B. Анафілактичний шок

C. Геморагічний шок

D. Кардіогенний шок

E. Гіповолемічний шок
84 Хворий 42-х років доставлений у стаціонар в порядку екстреної допомоги: раптово виникло блювання малозміненою кров'ю. Пацієнт сповістив, що така кровотеча вже третя протягом останніх двох років. З анамнезу - 8 років тому хворів на вірусний гепатит В. Об'єктивно: на животі виявляється значна венозна сітка у вигляді "голови медузи", пальпується збільшена селезінка і щільний край печінки на рівні реберної дуги. Ps - 115/хв. АТ- 100/50 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Кровотеча з варикозно змінених вен стравоходу

B. Кровотеча з пухлини шлунка

C. Гострокровоточива дуоденальна виразка

D. Легенева кровотеча

E. Синдром Меллорі-Вейса
85 Хвора 47-ми років скаржиться на головний біль, запаморочення, "миготіння мушок" перед очима, біль у ділянці серця. Стан погіршився гостро після психоемоційного навантаження. Об'єктивно: тони серця ритмічні, звучні. ЧСС- 105/хв., АТ- 220/110 мм рт.ст. Межі серця розширені вліво. Живіт м'який, неболючий. Набряки відсутні. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гіпертензивний криз

B. Клімакс

C. Синусова тахікардія

D. Діенцефальний криз

E. Реакція на стрес
86 У хворого 42-х років раптово виник напад серцебиття, що супроводжувався загальною слабкістю. На ЕКГ: ритм правильний, ЧСС- 170/хв., QRS- 0,10 с. Після масажу в ділянці каротидного синуса зменшилась ЧСС до 75/хв. Яке порушення ритму було зареєстроване у хворого?

A. Надшлуночкова пароксизмальна тахікардія

B. Шлуночкова екстрасистолія

C. Пароксизм миготливої аритмії

D. Надшлуночкова екстрасистолія

E. Шлуночкова пароксизмальна тахікардія
87 До приймального відділення лікарні доставлено хворого після автомобільної травми. Об'єктивно: шкіра бліда, АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 140/хв. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Травматичний шок

B. Септичний шок

C. Кардіогенний шок

D. Анафілактичний шок

E. Множинні переломи ребер
88 В медичний пункт полку з вогнища радіаційної катастрофи доставлено 15 потерпілих. Через 20-25 хвилин після вибуху стали відчувати різку слабкість, запаморочення, нудоту, з'явилось невгамовне блювання. Стан хворих тяжкий. Кволі, апатичні, на запитання відповідають з великою затримкою. ЧСС- 120/хв. з частими екстрасистолами, АТ- 70/30 мм рт.ст., ЧД- 28/хв. За даними індивідуального дозиметра доза отриманого випромінювання склала 8 Гр. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гостра променева хвороба ІV ст.

B. Гостра променева хвороба ІІ ст.

C. Гостра променева хвороба V ст.

D. Гостра променева хвороба III ст.

E. Гостра променева хвороба І ст.
89 Під час відпочинку на річці, молодий чоловік здійснив стрибок з рибальського містка. Скарги на біль, неможливість рухів в шиї. Яка потрібна фіксація при транспортуванні до лікувального закладу?

A. Комір Шанца

B. Кільця Дельбе

C. Шина Крамера

D. На сидячих ношах

E. Руками, підтримуючи за шию
90 В момент пологів у амніотичній рідині виявлено густий меконій. Відсмоктаний вміст з рота, глотки, носа відразу після народження голівки (до народження плеч). Анестезіолог відсмоктав вміст гіпофаринксу. Яка наступна дія лікаря?

A. Інтубація трахеї і відсмоктування вмісту через ендотрахеальну трубку

B. Визначення частоти серцевих скорочень

C. Оцінка кольору шкіри

D. Проведення тактильної стимуляції дихання

E. Штучна вентиляція легень з використанням мішка і маски
91 У хворого 46-ти років під час їжі, раптово, серед повного здоров'я, виник напад ядухи, що супроводжується сильним кашлем, осиплістю голосу, афонією, болем у горлі. Об'єктивно: хворий неспокійний, шкірні покриви бліді, вологі, акроціаноз. Ps- 108/хв., ритмічний. Який попередній діагноз?

A. Стороннє тіло верхніх дихальних шляхів

B. Астматичний статус

C. Ларингоспазм

D. Бронхоспазм

E. Напад бронхіальної астми
92 Хворий 42-х років переніс операцію з приводу злоякісної пухлини сечового міхура рік тому. Протягом останніх 3-х місяців відмічається слабкість, зниження інтересу до життя. Больовий синдром відсутній. Впродовж останніх 10 днів скаржиться на виділення згустків крові з сечею. Яка найбільш імовірна причина гематурії?

A. Рецидив пухлини сечового міхура

B. Пухлина простати

C. Форнікальна кровотеча

D. Інфаркт нирки

E. Сечокам'яна хвороба
93 Хвора 30-ти років скаржиться на періодичне раптове підвищення артеріального тиску до 280/180 мм рт.ст., що супроводжується пітливістю, тремтінням всього тіла, почуттям страху смерті. Після гіпертонічного кризу спостерігається поліурія, різка слабкість. У періодах між кризами артеріальний тиск 120/80 мм рт.ст. Які додаткові дослідження потрібно провести для встановлення діагнозу?

A. Дослідження вмісту катехоламінів крові та сечі (бажано під час, або одразу ж після кризи)

B. Дослідження вмісту трийодтироніну та тироксину

C. Дослідження вмісту ацетону в сечі

D. Дослідження вмісту АКТГ та кортизолу

E. Дослідження осмолярності крові
94 Хлопчик 7-ми років, який впродовж року хворіє на цукровий діабет, у важкому стані госпіталізований до стаціонару. Важкість стану обумовлена розвитком гіперглікемічної коми. Яку дозу інсуліну необхідно ввести в першу годину надання невідкладної допомоги?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58


написать администратору сайта