Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница4 из 58
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58

A. 0,1 ОД/кг

B. 1,0 ОД/кг

C. 0,25 ОД/кг

D. 0,5 ОД/кг

E. 0,2 ОД/кг
95 Чоловік 72-х років, що знаходиться у відділенні хірургії з приводу тромбозу глибоких вен гомілки, знепритомнів. Під час огляду: ціаноз верхньої половини тулуба і обличчя, дихання відсутнє, пульс на сонних артеріях ниткоподібний. Про яке ускладнення слід думати?

A. ТЕЛА

B. Гострий інфаркт міокарда

C. Гостра лівошлуночкова недостатність

D. Фібриляція шлуночків

E. Асистолія
96 Хворий 8 годин тому прийняв 10 мг фенобарбіталу. На тлі коми розвинувся короткочасний судомний припадок, після чого міоз змінився мідріазом, з'явилися менінгеальні знаки, гіпертермія до 39oC. Визначити причину судомного припадку:

A. Гіпоксія і набряк головного мозку

B. Епілептичний напад

C. Менінгіт

D. Субарахноїдальний крововилив

E. Інфаркт мозку
97 В селі протягом 3-х діб зареєстровано 6 випадків захворювання на холеру. Як показали епідеміологічні обстеження і лабораторні дослідження, джерелом ураження холерою була питна вода. При проведенні профілактичних заходів які контингенти населення підлягають першочерговому лабораторному обстеженню?

A. З дисфункцією шлунково-кишкового тракту

B. Ті, хто спілкувався з хворими

C. Дитяче населення

D. Доросле населення

E. Ті, хто вживав сиру воду
98 Хворий 52-х років скаржиться на інтенсивний стискаючий біль в ділянці серця, загальну слабість, запаморочення, нудоту, задишку в спокої. Об'єктивно: загальний стан важкий, шкірні покриви бліді, акроціаноз. АТ- 70/20 мм рт.ст., Ps- 110/хв. Який препарат слід використати в першу чергу для корекції артеріального тиску?

A. Допамін

B. Кофеїн

C. Адреналін

D. Сульфокамфокаїн

E. Строфантин
99 У хворого 25-ти років субфебрильна температура, біль у животі, рідкі випорожнення з домішками слизу до 3-4 разів на добу. Хворіє протягом 3-х діб. Язик вологий, обкладений білим нальотом. Живіт м'який, болючий в лівій здухвинній ділянці, сигмоподібна кишка спазмована, болюча. Який метод дослідження буде найбільш інформативним для постановки діагнозу?

A. Копрокультура

B. РНГА

C. Загальний аналіз крові

D. Загальний аналіз сечі

E. Копроцитограма
100 У хворого протягом декількох годин спостерігаються часті судомні напади, впродовж яких він знаходиться в одному положенні, погляд спрямований в одну точку, свідомість весь час порушена. Яка тактика?

A. Госпіталізація в реанімаційне відділення

B. Госпіталізація в неврологічне відділення

C. Призначення амбулаторного лікування

D. Призначення консультації епілептолога

E. Госпіталізація в психіатричне відділення
101 Хлопчик 11-ти років, що хворіє на цукровий діабет протягом 7-ми років, отримав 10 ОД простого інсуліну перед сніданком і 6 ОД перед обідом. В обід з'їв мало, через 30 хвилин після обіду знепритомнів, з'явилися судоми, блідість і виражена вологість шкіри, тризм щелеп, тони серця приглушені, тахікардія до 105/хв, артеріальна гіпотонія. З чого слід розпочати невідкладну допомогу?

A. Внутрішньовенне струминне введення 40% розчину глюкози

B. Внутрішньовенне введення глюкокортикоїдів

C. Внутрішньовенне краплинне введення 5% розчину глюкози

D. Підшкірне введення 0,1% розчину адреналіну

E. Внутрішньовенне введення 10% розчину хлориду натрію
102 У пацієнта з інкурабельною онкологічною патологією діагностована клінічна смерть. Який обсяг екстреної допомоги має бути наданий?

A. Допомога не надається

B. Штучна вентиляція легень

C. Непрямий масаж серця

D. Дефібриляція

E. Забезпечити прохідність дихальних шляхів
103 Дитина 5-ти років надійшла до стаціонару вночі непритомна. Спостерігається гіпотонія, гіпорефлексія, шкіра блідо-сіра, суха, тургор тканин і очних яблук знижений. З анамнезу: ввечері дитина їла сметану з варениками. Вночі вона прокинулася від сильних болів у животі, відмічалося багаторазове блювання, запах ацетону з рота, психомоторне збудження, яке згодом змінилося вираженою слабкістю. Який вид коми розвинувся у дитини?

A. Ацетонемічна

B. Гіпоглікемічна

C. Наднирникова

D. Уремічна

E. Гіпохлоремічна
104 Хворий 59-ти років звернувся до лікаря із скаргами на пожовтіння шкірних покривів, свербіж. Пожовтів 4 дні тому після перенесеного больового нападу. Об'єктивно: шкірні покриви і склери жовтушні. На тілі наявні численні розчухи. У крові: білірубін - 218 мкмоль/л., пряма фракція - 182 мкмоль/л, лужна фосфатаза - 4,2 мкмоль/год*мл, білок - 68 г/л, АсАТ - 0,716, АлАТ - 0,813. Який провідний клінічний синдром у хворого?

A. Холестазу

B. Печінково-клітинної недостатності

C. Портальної гіпертензії

D. Мезенхімально-запальний

E. Астено-невротичний
105 Бригадою швидкої медичної допомоги доставлений хворий 35-ти років, у якого раптово з'явився різкий головний біль з нудотою та блюванням. Об'єктивно: Ps- 60/хв., напружений. АТ- 190/120 мм рт.ст., шкіра гіперемована, свідомість сплутана. Позитивні симптоми Керніга, Брудзинського з обох сторін. Ліквор кров'янистий, цитоз 220/3. Який з діагнозів найбільш імовірний?

A. Субарахноїдальний крововилив

B. Симпато-адреналовий криз

C. Менінгококовий менінгіт

D. Гостра гіпертонічна енцефалопатія

E. Геморагічний інсульт
106 Під час зимової риболовлі один з рибалок провалився під лід. Рятувальники протягом 20 хвилин витягли потерпілого. Самостійне дихання і свідомість відсутні. Пульс на сонних артеріях не визначається, зіниці розширені, мармуровість шкірних покривів. Як слід розцінити стан потерпілого і доцільність реанімаційних заходів?

A. Клінічна смерть, реанімаційні заходи необхідні

B. Біологічна смерть, реанімаційні заходи не показані

C. Смерть мозку, реанімаційні заходи не показані

D. Соціальна смерть, реанімаційні заходи не показані

E. Зупинка кровообігу, реанімаційні заходи необхідні
107 У хворого на абсцес легенів 47-ми років після введення тієнаму розвинувся анафілактичний шок. Який препарат треба ввести хворому в першу чергу?

A. Адреналін

B. Супрастин

C. Дексаметазон

D. Допамін

E. Еуфілін
108 У хворого 63-х років вночі раптово почався сильний біль у поперековій ділянці, бічних відділах живота, який іррадіював у статевий орган, внутрішню поверхню правого стегна; нудота, часті поклики на сечовипускання, сеча червона зі згустками крові. Напад тривав більше 3-х годин. При обстеженні хворого визначена болючість та напруження м'язів правої половини живота, позитивний симптом Пастернацького справа. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Сечокам'яна хвороба (ниркова колька)

B. Жовчнокам'яна хвороба (печінкова колька)

C. Гострий апендицит

D. Гострий правобічний пієлонефрит

E. Кишкова непрохідність
109 Постраждалого вилучено з води після аварії транспортного судна. Він знаходиться в коматозному стані, температура тіла 25oC. Який захід першої медичної допомоги?

A. Поступове загальне зігрівання

B. Зігрівання грілкою ділянки серця і печінки

C. Промивання шлунка через зонд 5% розчином соди

D. Зігрівання грудини, живота, шиї

E. Зігрівання потилиці
110 Хворий 75-ти років скаржиться на неможливість здійснити сечовипуск впродовж 12-ти годин. При пальпації живота визначається збільшений сечовий міхур. Спроби провести катетеризацію сечового міхура гумовим та металевим катетерами безуспішні. Яка тактика лікаря?

A. Провести надлобкову пункцію сечового міхура

B. Помістити хворого в гарячу ванну

C. Провести електростимуляцію сечового міхура

D. Ввести спазмолітики та провести повторну катетеризацію сечового міхура гумовим катетером

E. Ввести хворому спазмолітики та знеболюючі препарати
111 В стаціонар госпіталізовано дитину 11-ти місяців на 2-й день хвороби з підвищенням температури до 38oC, багаторазовим блюванням і частими водянистими випорожненнями. Маса тіла знижена на 9%. Який метод регідратації показаний у даному випадку?

A. Внутрішньовенний крапельний

B. Введення рідини ректально крапельно

C. Оральна регідратація

D. Внутрішньовенний струминний

E. Введення рідини ендогастрально
112 Новонароджений народився у стані асфіксії ІІІ ступеня. Дихання та серцебиття відсутнє. Якими повинні бути першочергові дії лікаря?

A. Закритий масаж серця

B. Ввести внутрішньосерцево 0,1% р-н адреналіну

C. Не проводити масаж серця

D. Комбінований масаж серця

E. -
113 У пацієнта під час операції під загальним знеболенням на органах черевної порожнини відбулася зупинка кровообігу. В даній ситуації:

A. Необхідне проведення прямого масажу серця через діафрагму

B. Необхідний розтин грудної клітки і проведення прямого масажу серця

C. -

D. Необхідне проведення непрямого масажу серця

E. Масаж серця не проводиться, достатньо обмежитися штучною вентиляцією легень
114 Хвора 40-ка років після падіння з висоти другого поверху отримала закриту ЧМТ. Свідомість - помірне приглушення. В зоні потилиці діагностована забійна рана. АТ- 110/70 мм рт.ст., ЧСС- 65/хв. Дихання спонтанне, 18/хв. Які особливості транспортування хворої до стаціонару?

A. Транспортування в положенні на спині з накладеним коміром Шанца

B. Транспортування в положенні на животі з повернутою вбік головою

C. Транспортування в стабільному боковому положенні

D. Можливе амбулаторне лікування, госпіталізації не потребує

E. Транспортування в положенні напівсидячи
115 Хворий 35-ти років, працівник котельні, госпіталізований із скаргами на інтенсивний головний біль, запаморочення, зорові галюцинації, шум у вухах, задишку в спокої, біль у грудній клітці, нудоту, значну м'язову слабість. Стан виник під час гасіння пожежі. Шкіра обличчя малинового кольору, анізокорія. АТ- 80/40 мм рт.ст., Ps- 54/хв., to- 35,5oC. Ригідність м'язів потилиці. Тонічні судоми м'язів кінцівок. У крові - позитивна проба на карбоксигемоглобін. Який антидот слід застосувати?

A. Хромосмон

B. Дипіроксим

C. Унітіол

D. Пентацин

E. Атропіну сульфат
116 Під час обстеження в 34 тижні вагітності у жінки виявляють стійку фетальну брадикардію і проводять кесарів розтин. У новонародженого відсутні дихання і м'язовий тонус. Вентиляція мішком і маскою не забезпечує адекватні рухи грудної клітки, і після наступних 30 секунд вентиляції ЧСС не збільшується. Який наступний етап реанімації?

A. Інтубація трахеї немовляти

B. Введення адреналіну

C. Введення натрію бікарбонату

D. Припинити надання допомоги

E. Введення атропіну
117 Дитина 5-ти років захворіла гостро - підвищилась температура тіла до 40oC, різкий біль при ковтанні, неможливість приймати навіть рідку їжу. Відмічається набряк мигдаликів, дужок, язичка. Набряк має дифузний характер без чітких меж і локальних випинань. Гіперемія слизових ротоглотки з ціанотичним відтінком. На мигдаликах тонкий, сіруватий неоднорідний наліт. Біль у ділянці шиї, збільшені і болючі регіонарні лімфатичні вузли. Який діагноз найбільш імовірний?

A. Дифтерія мигдаликів, тяжка форма

B. Інфекційний мононуклеоз

C. Лакунарна ангіна

D. Лімфогранулематоз

E. Паратонзилярний абсцес
118 Дитина впала з висоти. Скарги на біль у животі. Об'єктивно: стан середньої важкості. Болючість при перкусії живота, нестійке напруження м'язів. З чого слід почати обстеження?

A. УЗД

B. Лапароцентез

C. Лапароскопія

D. Внутрішньовенна урографія

E. Рентгенографія черевної порожнини
119 Дитина 7-ми місяців раптом знепритомніла. З'явились тоніко-клонічні судоми, які тривали 2 хвилини. Спостерігалася ціанотичність шкіри. Температура тіла нормальна. Після судоми дитина опритомніла, загальний стан задовільний. У крові: кальцій - 0,8 ммоль/л, фосфор - 1,3 ммоль/л. Яка причина судом?

A. Гіпокальціємія, спазмофілія

B. Об'ємний процес мозку

C. Травма мозку

D. Менінгіт

E. Некомпенсована гідроцефалія
120 Хвора 76-ти років доставлена з гіпертензивним кризом. Об'єктивно: шкірні покриві бліді, набряклість обличчя, повік, гомілок. АТ - 180/120 мм рт.ст., ЧСС- 68/хв. На комбінації яких препаратів слід зупинити свій вибір?

A. Ніфедипін + фуросемід

B. Строфантин + фуросемід

C. Нітрогліцерин + фуросемід

D. Ізосорбіду динітрат + фуросемід

E. Венорутон + фуросемід
121 Захворювання почалося з появи рясних водянистих випорожнень без запаху 9 разів за добу, спраги. Об'єктивно: температура 36,2oC, язик сухий, живіт втягнутий, безболісний. Втратив 6% маси тіла. Запідозрена холера. При яких максимальних втратах можливе використання методу оральної регідратації?

A. Не більш 7% маси тіла

B. До 3% маси тіла

C. Більше 10% маси тіла

D. 7-9% маси тіла

E. Не можлива
122 Хворого госпіталізовано в інфекційне відділення зі скаргами на двоїння предметів, "сітку" перед очима, слабкість, запаморочення, сухість у роті, нудоту та тяжкість в епігастрії. Об'єктивно: стан середньої важкості, млявий, температура тіла 36,2oC, птоз, мідріаз, анізокорія, дихання везикулярне, ЧД- 20/хв., Рs- 88/хв., АТ- 110/70 мм рт.ст. За добу до захворювання пив алкоголь, їв в'ялену рибу, кров'яну ковбасу. З чого слід почати лікування?

A. Промивання шлунка

B. Специфічна сироватка

C. Гемосорбція

D. Специфічний антидот

E. Антибіотики
123 Раптово на вулиці у жінки 60-ти років наступила втрата свідомості та апное. Пульсація сонних артерій визначається. При спробі проведення ШВЛ методом "рот до рота" виявлене утруднення вдиху. Шкірні покриви хворої залишаються ціанотичними. Які заходи необхідно провести для підвищення ефективності реанімаційної допомоги?

A. Відновити прохідність дихальних шляхів

B. Натискати на верхню третину груднини

C. Зменшити частоту вдмухувань

D. Збільшити частоту вдмухувань

E. Натискати на м'язи черевного преса
124 Чоловік 28-ми років потрапив у ДТП. Під час огляду лікарем ШМД постраждалий скаржиться на нудоту, запаморочення, інтенсивний біль у нижніх кінцівках. Об'єктивно: АТ- 75/50 мм рт.ст., ЧСС- 130/хв, ЧД- 26/хв. Діагностовано політравму. Чим обумовлений стан хворого?

A. Гостра кровотеча, розвиток жирової емболії, гострий больовий синдром

B. Гостра надниркова недостатність

C. Гостра серцева недостатність

D. Гостра дихальна недостатність

E. Черепно-мозкова травма
125 У вагітної 36-ти років раптово виникли біль в грудній клітці, почуття страху, ядуха, кашель, кровохаркання. До цього непокоїли слабкість, субфебрилітет, біль в низу живота, що посилюється під час ходи. Об'єктивно: збуджена, бліда, вени шиї пульсують. Попередній діагноз: тромбоемболія легеневої артерії. Яка першочергова діагностична тактика?

A. Рентгенограма грудної клітки із захистом ділянки живота

B. ЕКГ

C. ЕКГ, рентгенограма грудної клітки із захистом ділянки живота

D. Ангіопульмонографія, рентгенограма грудної клітки із захистом ділянки живота

E. Ангіопульмонографія, ЕКГ
126 До прибуття бригади ШМД потерпілого витягли з зашморгу. Об'єктивно: непритомний, на шиї - бліда странгуляційна борозна. Виражене рухове збудження. Обличчя набрякле, синюшне. ЧД- 30/хв. В легенях - вологі хрипи середнього калібру. ЧСС- 140/хв. Екстрасистолія. АТ- 90/60 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Странгуляційна асфіксія, ускладнена набряком легень

B. Странгуляційна асфіксія

C. Странгуляційна асфіксія, ускладнена інсультом

D. Странгуляційна асфіксія, ускладнена ТЕЛА

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58


написать администратору сайта