Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница25 из 58
1   ...   21   22   23   24   25   26   27   28   ...   58

B. Ввести жарознижуючі препарати та провести люмбальну пункцію

C. Ввести протисудомні засоби, преднізолон

D. Ввести жарознижуючі та протисудомні препарати

E. Ввести препарати кальцію, ГОМК
131 До пологового будинку із району області доставлена роділля, у якої встановлене задавнене поперечне положення плоду. Пологи тривають 28 годин. Серцебиття плоду не прослуховується. Температура тіла 38,6oC. Який спосіб розродження можливий у даній ситуації?

A. Декапітація плоду

B. Краніотомія

C. Консервативне ведення пологів

D. Поворот плоду на ніжку

E. Кесарів розтин
132 У потерпілого на 6-ту добу після опромінення спостерігаються кровоточивість ясен, помірна епіляція, пневмонія, тахікардія 98/хв, АТ- 100/60 мм рт.ст. В крові: лейк.- 1,1*109/л, тромб.- 45*109/л, ШОЕ- 35 мм/год. Визначте ступінь важкості променевої хвороби та приблизну дозу опромінення:

A. І (1-2 Гр)

B. ІІ (2-4 Гр)

C. ІІІ (4-6 Гр)

D. ІV (понад 6 Гр)

E. Клінічна картина не зумовлена гострою променевою хворобою
133 У дитини 2-х років різкий біль в ділянці правого ліктьового суглоба, відсутність рухів правою рукою, які виникли після того, як під час прогулянки мати намагалася утримати дитину за праву руку від падіння. Діагностовано підвивих головки променевої кістки. Яка правильна тактика?

A. Ручне вправлення під загальною анестезією

B. Оперативне вправлення під загальною анестезією

C. Спостереження

D. Іммобілізація гіпсовою лонгетою

E. Ручне вправлення без анестезії
134 Чоловік 60-ти років був побитий невідомими. Побої наносилися руками по голові. Потерпілий непритомнів на 5-10 хвилин, мали місце нудота та блювання, загальна слабкість. В неврологічному статусі - розсіяна мікровогнищева симптоматика. Забої м'яких тканин голови. Який метод обстеження буде найбільш інформативним для встановлення діагнозу?

A. Комп'ютерна томографія головного мозку

B. Електроенцефалографія

C. Ангіографія судин головного мозку

D. Ехоенцефалографія

E. Рентгенографія черепа

135 Хворий 19-ти років скаржиться на нежить, сльозотечу, біль у м'язах, блювання, пронос. Зі слів батьків в останні дні нічого не їв, погано спав, батьки висловлюють здогадки про вживання наркотиків, але вважають, що син не приймає їх багато. При огляді: злобливий, сварливий, дратівливий. Гіпергідроз шкіри, пілоерекція ("гусяча шкіра"), мідріаз, сліди від ін'єкцій у ділянках ліктьових суглобів, тремор кінцівок, часте дихання, тахікардія, температура тіла 37,6oC. Як слід розцінювати наявну симптоматику?

A. Опійна інтоксикація

B. Гостра респіраторна вірусна інфекція

C. Гашишна інтоксикація

D. Опійний абстинентний синдром

E. Харчове отруєння
136 У дитини 4-х місяців, після першої прогулянки ранньою весною протягом 2-х годин, раптово з'явилися судоми (карпопедальний спазм, ларингоспазм). Звертає увагу блідість шкіри, ціаноз губ, напруження всього тіла, поверхневе дихання; голова закинута назад. Судоми тривали до 15 хвилин. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Спазмофілія

B. Менінгоенцефалітичний синдром

C. Епілепсія

D. Пухлина мозку

E. Залишкові явища черепної травми
137 Хворий 30-ти років надійшов до інфекційного відділення з підозрою на харчову токсикоінфекцію. Протягом перших діб посилилися нудота, блювання. Об'єктивно: свідомість збережена, загальмований. Шкіра суха, риси обличчя загострені, очі запалі. Дихання шумне, типу Куссмауля, різкий запах ацетону у повітрі. Тони серця глухі. Ps- 93/хв, АТ- 90/60 мм рт.ст. У крові: ер.- 5,2*1012/л, Hb- 131 г/л, КП- 1,0, лейк.- 11*109/л, ШОЕ- 22 мм/год. Глюкоза крові - 22 ммоль/л. У сечі кетонові тіла, глюкозурія. Які першочергові дії?

A. Призначити препарат сульфанілсечовини (глібенкламід)

B. Ввести в/в 1 мл 1% розчину мезатону

C. Промити шлунок

D. Ввести в/в струминно 0,1 ОД/кг простого інсуліну

E. Ввести в/в струминно 0,1 ОД/кг пролонгованого інсуліну
138 У дівчинки 10-ти років, яка 6 днів тому повернулася з Індії, раптом з'явилися гарячка, озноб, сильний головний біль, млявість, біль у м'язах, марення. Об'єктивно: обличчя яскраво-червоне, риси загострені, склери ін'єковані, язик сухий, набряклий, вкритий білим нальотом. З правого боку в пахвинній ділянці пальпується різко болючий щільний горбкуватий нерухомий конгломерат, шкіра над ним гіперемована, блискуча. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Бубонна форма туляремії

B. Регіонарний лімфаденіт

C. Флегмона

D. Бубонна форма чуми

E. Шкірна форма сибірки
139 До стаціонару привезена 6-ти місячна дитина з триденною діареєю. Об'єктивно: не плаче, а стогне. Шкіра бліда, з мармуровим малюнком. Ps- 160/хв, ниткоподібний. До вени введений катетер. Інфузію якого розчину необхідно розпочати в першу чергу?

A. 7,5% розчин калію хлориду

B. Розчин добутаміну

C. Розчин дофаміну

D. 10% розчин кальцію хлориду

E. 0,9% розчин натрію хлориду
140 У дитини, хворої на тромбоцитопенічну пурпуру, спостерігається раптова втрата свідомості, лівобічний геміпарез. Про який невідкладний стан треба думати?

A. Гнійний менінгіт

B. Крововилив в мозок

C. Колапс

D. Нейротоксикоз

E. Серозний менінгіт


141 Через 5 днів після отримання колотої рани ступні у хворого лихоманка 38oC, біль у потилиці, судоми м'язів спини та нижніх кінцівок, пітливість, тризм. Які етіотропні препарати включає невідкладна допомога?

A. Введення седуксену

B. Введення лазиксу, манітолу

C. Проведення дегідратації

D. Введення антибіотиків

E. Введення анатоксину та імуноглобуліну проти правця
142 Хворий 70-ти років скаржиться на гострий біль у правих гомілці та ступні. Захворів гостро, явної причини не відзначає. Об'єктивно: шкіра гомілки і ступні бліда, холодна на дотик, тактильна та больова чутливість збережені. Пульсація на стегновій артерії правої кінцівки збережена, на підколінній і судинах стоп - не відзначається. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий тромбофлебіт

B. Артрит гомілковоступневого суглоба

C. Глибокий флеботромбоз

D. Тромбоемболія правої підколінної артерії

E. Бешихове запалення
143 Взимку до п'ятирічного хлопчика, який загубився під час прогулянки, викликано бригаду швидкої медичної допомоги. При огляді: стан дитини важкий, галюцинації, марення, шкіра бліда, акроціаноз. Дихання аритмічне, ЧДР- 16/хв. Тони серця приглушені, Ps- 50/хв. Сухожильні рефлекси різко знижені, тактильна та больова чутливість відсутня. Який діагноз найбільш імовірний?

A. Ступорозна стадія охолодження

B. Адинамічна стадія охолодження

C. Кома І ступеню

D. Ортостатичний колапс

E. Гостра серцева недостатність
144 Хворий 38-ми років звернувся до лікарні із скаргами на біль голови, загальну слабкість, підвищення температури, ураження шкіри рук у вигляді чорних виразок, що покриті кірочками чорного кольору; при пальпації безболісні. Працює ветеринаром, оглядав хвору корову. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Грип

B. Сибірка

C. Туляремія

D. Черевний тиф

E. Менінгококцемія
145 Лікар оглядає вдома дитину 10-ти років, яка місяць тому проходила лікування з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, що ускладнилася кровотечею. Проявів больового та диспептичного синдромів немає, відзначається загальна слабкість, блідість шкіри, ЧСС- 100/хв. Кал оглянути не вдалося, але мати помітила, що останнім часом випорожнення дитини стали темнішими, ніж звичайно. Яка тактика лікаря відносно цієї дитини?

A. Госпіталізувати дитину до терапевтичного стаціонару

B. Екстрена госпіталізація при неефективності консервативного лікування

C. Призначити консервативну терапію в амбулаторних умовах

D. Госпіталізувати до хірургічного стаціонару

E. Залишити вдома під спостереженням
146 Дівчинка 10-ти років, в результаті необережного поводження з вогнем, отримала опік. Опікова поверхня становила більше 55%. Який комплекс лікувальних заходів необхідно проводити у першу чергу?

A. Розтин міхурів

B. Виведення з шоку

C. Щоденні зволожуючі пов'язки уражених ділянок

D. Введення антибіотиків і преднізолону

E. Симптоматична терапія
147 Хлопчик 7-ми років впав з дерева висотою 2 м на електропровід. Лікар швидкої допомоги встановив діагноз: "Електротравма, опік лівої верхньої кінцівки та лівого стегна. Аритмія. Тупа травма живота? Струс головного мозку? Закритий перелом гомілки?". До якого відділення слід госпіталізувати дитину?

A. Хірургічне відділення

B. Відділення опікових травм

C. Відділення реанімації та інтенсивної терапії

D. Нейрохірургічне відділення

E. Травматологічне відділення
148 Хворому 69-ти років проведена правобічна нефректомія. Інтраопераційна одномоментна крововтрата 140 мл, після якої протягом 40 хвилин спостерігалась гіпотонія. В подальшому розвинулась анурія. Яка найбільш імовірна причина анурії?

A. Тампонада сечового міхура

B. Синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання

C. Гостра ниркова недостатність, яка розвинулася на фоні гіпотонії

D. Хронічна ниркова недостатність

E. Обтурація сечового катетера
149 Постраждалий внаслідок землетрусу отримав політравму: численні переломи верхніх кінцівок, забій грудної клітки, гемоторакс, синдром тривалого здавлювання нижніх кінцівок. Яке найбільш вірогідне ускладнення може мати місце?

A. Гостра ниркова недостатність

B. Фібриноліз

C. Критична гіпокаліємія

D. Метаболічний алкалоз

E. Дихальний алкалоз
150 У хлопчика 8-ми років головний біль у ділянці потилиці, ранкове блювання без нудоти. Відмічалася втрата свідомості з розгинальною ригідністю шиї, розширенням зіниць, порушенням дихання. АТ- 130/75 мм рт.ст., ригідність м'язів шиї, атактична хода, тремор правої руки. Очне дно: застійні пипки зорових нервів. Яке обстеження слід провести в наступну чергу?

A. Комп'ютерна томографія черепа

B. Електроенцефалографія

C. Міографія

D. Рентген-дослідження шийного відділу хребта

E. Динамічний контроль артеріального тиску
151 У хворої 57-ми років після внутрішньовенного введення 2 мл строфантину раптово розвинувся приступ Морганьї-Адамса-Стокса. Об'єктивно: шкіра бліда, акроціаноз, Ps- 39/хв, дихання агональне, артеріальний тиск не визначається, тони серця не вислуховуються. Що необхідно призначити для покращення AV-провідності?

A. Атропін, алупент

B. Хлорид кальцію, лазикс

C. Атеналол, калію хлорид

D. Преднізолон, корглікон

E. Адреналін, пентамін
152 У жінки 21-го року з терміном вагітності 33 тижні з'явилися різкий біль голови, зниження гостроти зору, слуху, нудота, біль в епігастрії. АТ- 180/100 мм рт.ст. на обох руках, Рs- 65/хв, ригідність м'язів потилиці, позитивний симптом Керніга. Також спостерігаються розлад дихання та акроціаноз. Який реанімаційний захід необхідно провести вагітній на даному етапі?

A. Протисудомні засоби

B. Кортикостероїди

C. Сечогінні препарати

D. Штучна вентиляція легень

E. Краніоцеребральна гіпотермія
153 Хворий 31-го року перебуває в інфекційному стаціонарі з діагнозом гострого гепатиту В. На 12-й день хвороби з'явилися неадекватність поведінки, ейфорія, зміна формули сну, повторне блювання, печінковий запах, геморагії, наросла жовтяниця. Печінка по краю реберної дуги. Що необхідно призначити?

A. Фізіологічний розчин

B. Переливання крові

C. Противірусні препарати

D. Серцеві глікозиди

E. Глюкокортикоїди


154 У доношеної новонародженої дитини, яка народилася від матері з групою крові 0(I), Rh-, в першу добу життя відзначена поява жовтого забарвлення шкіри. Група крові дитини 0(І), Rh+. Наприкінці першої доби життя знизився гемоглобін з 210 г/л до 140 г/л, рівень білірубіну збільшився з 30,0 ммоль/л до 189,4 ммоль/л (непрямий - 180,2 ммоль/л, прямий - 9,2 ммоль/л), щогодинний приріст білірубіну склав 6,6 ммоль/л. Якою буде тактика лікування новонародженого в даному випадку?

A. Фенобарбітал 0,005 г тричі на добу

B. Внутрішньовенне введення альбуміну

C. Замінне переливання крові

D. Інфузія 5% розчину глюкози

E. Фототерапія
155 Хворий 54-х років, який страждає бронхоектатичною хворобою, викликав "швидку допомогу" в зв'язку з виділенням під час кашлю яскравої пінистої крові. Відмічає задишку, загальну слабкість, запаморочення. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, АТ- 100/70 мм рт.ст., Ps- 96/хв., ритмічний. Лікар швидкої допомоги запідозрив легеневу кровотечу і прийняв рішення транспортувати хворого до торакального відділення. Яке положення слід надати хворому під час транспортування?

A. З опущеним головним кінцем

B. Звичайне, з піднятим головним кінцем

C. Колінно-ліктьове

D. Горизонтальне

E. Напівсидячи, з поворотом голови набік
156 Хвора 30-ти років скаржиться на напади головного болю, що супроводжуються пульсацією у скронях, запамороченням, серцебиттям, м'язовою слабкістю, блідістю шкірних покривів, підвищенням артеріального тиску до 270/160 мм рт.ст. Напади виникають переважно вночі, таблетованими антигіпертензивними засобами не усуваються. Є підозра на феохромоцитому. Який з наведених лікарських засобів слід застосувати для усунення нападів?

A. Фентоламін в/в

B. Бензогексоній в/в

C. Клофелін в/в

D. Фуросемід в/в

E. Дибазол в/в
157 Хвора 32-х років доставлена без свідомості до реанімаційного відділення. У неї виявлена картка хворого на цукровий діабет. Інсуліну не знайдено. Об'єктивно: дихання шумне, типу Куссмауля, запах ацетону з рота. Шкіра суха, тургор знижений, риси обличчя загострені. Периостальні рефлекси відсутні, тонус очних яблук знижений. В крові вміст молочної кислоти 1,2 ммоль/л (норма 0,62-1,3ммоль/л), глікемія 29 ммоль/л. Яка кома розвинулася у цієї хворої?

A. Кетоацидотична

B. Лактацидемічна

C. Гіпохлоремічна

D. Гіперосмолярна

E. Мозкова
158 Хворий 48-ти років надійшов до приймального відділення зі скаргами на припинення відходження сечі, біль у ділянці промежини з іррадіацією у пряму кишку, підвищення температури тіла до 38oC. Симптоматика розвинулася поступово протягом 2-х днів. Під час пальпаторного дослідження передміхурова залоза різко болісна, значно збільшена, поверхня її гладенька, консистенція щільна. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий епендидимоорхіт

B. Гострий простатит

C. Рак передміхурової залози

D. Гострий парапроктит

E. Аденома передміхурової залози
159 У хворого на бронхіальну астму після катетеризації правої підключичної вени різко погіршилося самопочуття: пацієнт збуджений, з'явилися акроціаноз, ядуха. АТ- 130/90 мм рт.ст. Тони серця ритмічні, приглушені. Над легенями з правого боку - дихання різко послаблене; перкуторно - тимпанічний відтінок. Ваш діагноз?

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Повітряна емболія легеневої артерії

C. Кардіогенний шок

D. Астматичний статус

E. Напружений правобічний пневмоторакс
160 У хворого 22-х років, що страждає на шизофренію, без зовнішньої причини виник стан з руховим збудженням, нецілеспрямованими стереотипними рухами, раптовими, несподіваними імпульсивними діями з агресією, люттю, руйнівними діями, кривлянням, гримасуванням, негативізмом, незв'язною мовою. Які препарати з наведених насамперед доцільно використати для усунення цього невідкладного стану?

A. Антидепресанти

B. Нейролептики

C. Ноотропи

D. Транквілізатори

E. Судинні препарати
161 У хворого 35-ти років з'явились скарги на головний біль, серцебиття, лихоманку, слабкість. В анамнезі подібні напади, які закінчувались поліурією. Об'єктивно: хворий збуджений, шкірні покрови гіперемовані, вологі. АТ- 185/95 мм рт.ст., Ps- 66/хв, ритмічний. Дихання везикулярне. Набряки відсутні. З якого препарату треба розпочати лікування?
1   ...   21   22   23   24   25   26   27   28   ...   58


написать администратору сайта