Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница22 из 58
1   ...   18   19   20   21   22   23   24   25   ...   58

A. Гіпертонічний криз

B. Гемотрансфузійний шок

C. Гострий панкреатит

D. ТЕЛА

E. Інфаркт міокарда
35 У дитини 3-х років спостерігається природжений ціаноз. Яка найбільш вірогідна причина ціанозу?

A. Відкрита артеріальна протока

B. Тетрада Фалло

C. Дефект міжшлуночкової перегородки

D. Атрезія трикуспідального клапану

E. Транспозиція великих судин
36 Чоловік 46-ти рокiв впав у яму з упором на праву нижню кiнцiвку, при цьому гомiлка значно вiдхилилася назовні - вiдчув бiль у колiнному суглобi, з'явилася деформацiя. Навантаження по осi неможливе через збiльшення болю та деформації. Яку першу допомогу необхідно надати потерпілому на місці травми?

A. Тепло та масаж колінного суглоба

B. Зафіксувати кінцівку гіпсовою шиною

C. Зафіксувати кінцівку м'яким бинтом

D. Знеболити кінцівку

E. Іммобілізація кінцівки шиною Крамера, знеболення, холод
37 Хвора 59-ти років хворіє на гіпертонічну хворобу. З 51-го року менопауза з вегетативними порушеннями. Останні три роки стверджує, що сусіди бажають вижити її з квартири, "заходять до неї, коли вона на роботі", "крадуть посуд, розламали стіл, травлять її газом", "підкинули під двері сміття, щоб навести порчу чаклуванням". Написала скаргу до міліції. Загрожує сусідам розправою. Тактика сімейного лікаря:

A. Призначення антидепресантів

B. Обстеження у невропатолога

C. Направлення на консультацію до психіатра

D. Відправити повідомлення до психдиспансеру для невідкладного огляду хворої дільничним психіатром

E. Призначення транквілізаторів седативного спектру дії
38 У хворого 85-ти років раптово з'явився біль у грудній клітці, короткочасна втрата свідомості. Об'єктивно: в легенях визначається коробковий перкуторний звук, в нижніх відділах з правого боку - притуплення. На обох ногах - варикозна хвороба вен нижніх кінцівок. Праворуч в нижній третині стегна і гомілки нога припухла, гіперемована; визначається локальна гіперемія. Рентгенографічно: в нижній частині правої легені - затемнення. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло у хворого?

A. Пневмоторакс

B. Легенева кровотеча

C. Інфаркт міокарда

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Інфаркт селезінки
39 У потерпілого 30-ти років, якого витягли з-під уламків споруди, сплутана свідомість, блідість шкірних покривів, деформація правої гомілки. Численні ушкодження м'яких тканин. До якої групи слід віднести даного потерпілого при проведенні медичного сортування?

A. Медична допомога може бути відстрочена

B. Потребує симптоматичного лікування

C. Потребує невідкладної медичної допомоги

D. Потребує евакуації до іншого лікувального закладу

E. Не потребує медичної допомоги на даний момент
40 Хвора 20-ти років доставлена до реанімаційного відділення в непритомному стані. Об'єктивно: свідомість відсутня, шкірні покриви вологі, холодні, гіперемія обличчя. У легенях - без особливостей. Скорочення серця ритмічні, ЧСС- 100/хв., АТ- 140/80 мм рт.ст. Живіт без особливостей. Цукор крові - 2,8 ммоль/л. На який стан вказують дані ознаки?

A. Мікседематозна кома

B. Мозкова кома

C. Адісонічний криз

D. Гіпоглікемічна кома

E. Кетоацидотична кома
41 Дитина 10-ти років захворіла гостро з підвищення температури до 38oC, проносу до 15 разів на добу, блювання. При огляді явища ексикозу ІІІ ст. Випорожнення жовтуваті з пластівцями, мають вигляд "рисового відвару". Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ієрсиніоз

B. Гостра дизентерія

C. Ротавірусний гастроентерит

D. Холера

E. Сальмонельоз
42 В гуртожитку, де проживають іноземні громадяни, виявлено хворого з підозрою на легеневу форму чуми. Хворий госпіталізований до інфекційної лікарні. Для екстреної профілактики чуми мешканцям гуртожитку необхідно призначити:

A. Сульфаніламіди

B. Антибіотики

C. Донорський імуноглобулін

D. Бактеріофаг

E. Вакцину
43 На хімічному комбінаті відбулася аварія з витіканням висококиплячих сильнодіючих отруйних речовин (СДОР). Радіус розповсюдження висококиплячих СДОР 0,2-0,5 км. Вкажіть невідкладні заходи:

A. Провести дегазацію приміщень

B. Евакуювати робітників з території підприємства

C. Видати засоби індивідуального захисту, продовжити роботу

D. Здійснити провітрювання приміщень

E. Зробити вологе прибирання
44 Новонароджена дитина, термін гестації у матері - 42 тижні. Навколоплідні води з домішками меконію. На третій хвилині після народження у дитини відмічені ознаки синдрому дихальних розладів; аускультативно в легенях - велика кількість вологих хрипів. Рентгенологічно спостерігаються зливні вогнища ущільнення легеневої тканини. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Черепно-мозкова травма

B. Вроджена діафрагмальна кила

C. Вроджений сепсис

D. Аспіраційний синдром

E. Розсіяні ателектази легенів
45 Дитина 7-ми років з клінікою менінгококової інфекції, що ускладнилася інфекційно-токсичним шоком III ст., ЧСС- 20/хв. Проведена інтубація трахеї з переведенням на ШВЛ та розпочато непрямий масаж серця. Вкажіть місце компресії на груднину при проведенні непрямого масажу серця у цього пацієнта:

A. На сосковій лінії

B. У точці з'єднання верхньої та середньої третини груднини

C. Вище соскової лінії

D. У точці з'єднання середньої та нижньої третини груднини

E. В ділянці верхівки серця
46 До приймального відділення доставлена дитина 2-х років зі скаргами на частий кашель, утруднене дихання, підвищення температури тіла. Хворіє другий день. Об'єктивно: дитина збуджена, стридорозне дихання, задишка інспіраторного характеру з втяжінням міжреберних проміжків та роздуванням крил носу. Голос охриплий. Гіперемія зіву, шкіра бліда, періоральний ціаноз. Аускультативно в легенях - хрипів немає. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Напад бронхіальної астми

B. Бронхообструктивний синдром

C. Гострий стенозуючий ларингіт

D. Стороннє тіло дихальних шляхів

E. Дифтерія
47 Хворий впав з другого поверху на лівий бік. Через 12 годин після падіння раптово різко знизився тиск, свідомість сплутана, пульс ниткоподібний. Найбільш вірогідно запідозрити у хворого:

A. Двохетапний розрив селезінки

B. Тромбоемболію легеневої артерії

C. Субдуральну гематому

D. Панкреатичний шок

E. Перитоніт
48 У вагітної у терміні 32 тижні з'явилися сильний головний біль, порушення зору, біль в епігастрії. Анамнез не обтяжений. Протягом 2-х тижнів турбують набряки, підвищення артеріального тиску до 160/100 мм рт.ст. Лікувалась амбулаторно, без покращання. Під час огляду з'явилось посмикування м'язів обличчя, знепритомніла, виникли загальні судоми. Куди слід госпіталізувати жінку?

A. До пологового будинку

B. До неврологічного відділення

C. До нефрологічного відділення

D. До інфекційного відділення

E. До кардіологічного відділення
49 У хворого 60-ти років, з діагнозом: ІХС, гострий коронарний синдром, після порушення постільного режиму, різко погіршився стан. Посилилися біль за грудниною, задишка, загальна слабкість. АТ- 80/50 мм рт.ст., ЧСС- 110/хв, в легенях вислуховуються вологі різнокаліберні хрипи, хворий вкритий холодним липким потом. Який з препаратів слід застосувати для корекції порушень гемодинаміки?

A. Строфантин

B. Мезатон

C. Дофамін

D. Курантил

E. Преднізолон
50 Чоловік 70-ти років під час прогулянки раптово знепритомнів. Об'єктивно: непритомний, на больові подразники не реагує, шкіра та видимі слизові оболонки бліді, дихання відсутнє, пульс на магістральних судинах відсутній, зіниці розширені, на світло не реагують. Який з етапів надання невідкладної допомоги є першочерговим?

A. Звільнити дихальні шляхи та тримати їх вільними

B. Застосування ліків

C. Вентиляція легень

D. ЕКГ-діагностика

E. Непрямий масаж серця
51 До дитячого відділення надійшла дитина 4-х років з частим невпинним блюванням, запахом ацетону з рота. В анамнезі - нервово-артритична аномалія конституції. Напередодні дитина вживала жирну їжу. Під час огляду млява, мають місце ознаки токсикозу з ексикозом, біль у животі. Рівень глюкози крові - 3,5 ммоль/л. Який невідкладний стан розвинувся у дитини?

A. Ацетонемічний стан

B. Гострий гастрит

C. Гостра кишкова інфекція

D. Гострий апендицит

E. Гострий панкреатит
52 У жінки з терміном вагітності 35 тижнів вдома був напад еклампсії. Тривалість його невідома, оскільки жінку знайшли родичі та доставили машиною до пологового будинку. Жінка непритомна, плід живий. Яка тактика лікаря?

A. Інтубація трахеї жінки та ШВЛ

B. Кесарів розтин в ургентному порядку

C. Інтенсивна терапія еклампсії з подальшим розродженням

D. Спостереження за жінкою та пролонгація вагітності

E. Переливання плазми та сольових розчинів
53 У лікарні 45-ти річний чоловік зробив спробу повіситися. Витягнутий із зашморгу петлі, непритомний, дихання стридорозне, западає язик. Проведено заходи з відновлення прохідності дихальних шляхів, запрокинуто голову та почато штучне дихання. Наступила зупинка серця. Реанімація неефективна. Яка дія медперсоналу спричинила смерть?

A. Введення повітроводу

B. Відкривання рота

C. Виведення нижньої щелепи

D. Відсмоктування слизу з глотки

E. Закидання голови
54 У дитини віком 1 місяць протягом трьох діб спостерігається блювання після їжі. Останню добу об'єм блювоти перевищив об'єм їжі. Дитина почала втрачати вагу. Велике тім'ячко та очі - западають. При огляді живота над ділянкою шлунка - підвищена перистальтика у вигляді "пісочного годинника". Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Менінгіт

B. Пілороспазм

C. Інвагінація

D. Пілоростеноз

E. Гостра кишкова інфекція
55 Хворий 30-ти років тривалий час страждає на епілепсію. Випив 100 г вина, через день з'явилися постійні великі судомні напади з тонічними і клонічними судомами, між якими хворий залишається непритомним. Зіниці вузькі, реакція на світло млява. Тонус м'язів знижений. Якою повинна бути тактика лікаря у цьому випадку?

A. Направити хворого до реанімаційного відділення

B. Призначити консультацію лікаря-епілептолога

C. Направити хворого до психіатричного відділення

D. Направити хворого до неврологічного відділення

E. Проводити хворому амбулаторне лікування
56 Хворий 67-ми років на вулиці 5 хвилин тому раптово втратив свідомість. Об'єктивно: пульс на сонних артеріях та дихання відсутні, зіниці широкі. Ваші дії:

A. Викликати бригаду швидкої медичної допомоги

B. У зв'язку з біологічною смертю невідкладна допомога не показана

C. Серцево-легенева реанімація

D. Внутрішньосерцеве введення адреналіну

E. Валідол під язик
57 Хворий раптово знепритомнів, посинів, з'явилися судоми. Дихання відсутнє, пульс та артеріальний тиск не визначаються, зіниці широкі, тони серця не вислуховуються. На ЕКГ: спостерігається велика кількість безладних, різної величини і форми хвиль, які реєструються одна за одною майже без інтервалів. Які дії слід розпочати під час надання невідкладної допомоги?

A. Введення атропіну в/в

B. Введення дексаметазону в/в

C. Електрична дефібриляція

D. Введення таламоналу в/в

E. Введення серцевих глікозидів в/в
58 У чоловіка 66-ти років на 6-й день після оперативного втручання на жовчовивідних шляхах з'явилася лихоманка. З чим, найбільш вірогідно, це пов'язано:

A. Ателектаз

B. Резорбція крові з черевної порожнини

C. Ендотоксичний шок

D. Інфікування рани

E. -
59 Пацієнт 47-ми років, що знаходиться в стаціонарі з приводу гострого інфаркту міокарда, раптово знепритомнів. Об'єктивно: зупинка дихання і серцевої діяльності. Після забезпечення прохідності дихальних шляхів необхідні наступні заходи:

A. Дефібриляція

B. Ввести внутрішньосерцево адреналін

C. Ввести внутрішньосерцево атропін

D. ШВЛ, зовнішній масаж серця

E. Ввести внутрішньовенно лідокаїн
60 У дитини, що потрапила в автомобільну катастрофу, є ознаки порушеної перфузії: систолічний тиск 60 мм рт.ст. Оберіть оптимальне лікування:

A. Інфузія сольових розчинів

B. Призначення атропіну

C. В/в введення глюкокортикоїдів

D. Інфузія допаміну

E. Призначення серцевих глікозидів
61 Під час посадки на приміський електропотяг чоловік 42-х років отримав травму правої нижньої кінцівки. Об'єктивно: права ступня висить на м'якотканинному лоскуті, продовжується кровотеча, пульс на ступні не визначається. Які заходи невідкладної допомоги треба надати?

A. Зупинка кровотечі, іммобілізація

B. Введення знеболюючих, іммобілізація

C. Зупинка кровотечі, введення знеболюючих, іммобілізація з негайним транспортуванням до спеціалізованого відділення, інфузійна терапія

D. Протишокова терапія

E. Зупинка кровотечі, введення знеболюючих, іммобілізація з негайним транспортуванням до спеціалізованого відділення
62 У хворого 43-х років із гострим вірусним гепатитом В на 10-й день стаціонарного лікування різко погіршився загальний стан: з'явилися нудота, повторне блювання, посилився біль у правому підребер'ї, наросли жовтяниця склер та шкіри. В крові лейкоцитоз, гіпербілірубінемія з переважанням непрямої фракції. Яке ускладнення розвинулося?

A. Внутрішньопечінковий холестаз

B. Печінкова енцефалопатія

C. Обтураційна жовтяниця

D. Ниркова недостатність

E. Загострення холециститу
63 Чоловік віком 25-ти років доставлений до лікарні зі скаргами на головний біль, блювання, гіпертермію. Об'єктивно: позитивний симптом Брудзинського, Керніга, виражена ригідність м'язів потилиці. Яку невідкладну діагностичну процедуру необхідно здійснити?

A. Електроенцефалографічне дослідження

B. Ультразвукове дослідження судин мозку

C. Люмбальну пункцію

D. Ехо-ЕГ

E. Рентгенограму кісток черепа
64 Фельдшер швидкої допомоги надавав допомогу потерпілим, евакуйованим із осередку радіаційного ураження. Працював без індивідуальних засобів захисту. Через 40 хвилин у нього почалися нудота, багаторазове блювання, головний біль. Об'єктивно: шкіра кистей рук та обличчя гіперемована. Температура тіла - 38,6oC. Ps- 112/хв, АТ- 130/90 мм рт.ст. Які засоби з індивідуальної аптечки найдоцільніше застосувати з метою лікування фази первинної загальної реакції гострої променевої хвороби?

A. Будаксим

B. Вібраміцин

C. Етаперазин

D. Доксицикліну гідрохлорид

E. Цистамін
65 У хворої 57-ми років після операції з приводу фіброміоми матки на 6 добу з'явилися симптоми гострого тромбофлебіту глибоких вен правої нижньої кінцівки. Які лікарські препарати необхідно негайно призначити для профілактики венозної тромбоемболії?

A. Антиаритміки

B. Анальгетики

C. Антикоагулянти

D. Антибіотики

E. Вітаміни
66 Хворий 56-ти років знаходиться на стаціонарному лікуванні з діагнозом: трансмуральний інфаркт міокарда. Об'єктивно: АТ- 80/60 мм рт.ст. Олігурія. На ЕКГ- пароксизмальна шлуночкова тахікардія. Які заходи слід проводити першочергово?

A. Електроімпульсна терапія

B. В/в краплинне введення дофаміну та кордарону

C. Проведення серцево-легеневої реанімації

D. В/в краплинне введення дофаміну

E. В/в введення лідокаїну
67 Хлопчик 6-ти років госпіталізований із відкритим переломом правого стегна. Об'єктивно: свідомість затьмарена, шкіра бліда, кінцівки на дотик холодні, зіниці широкі, дихання поверхневе, ЧСС- 142/хв, ЧДР- 24/хв. Які показники слід визначити, щоб оцінити ступінь крововтрати?

A. Тромбоцити, тривалість кровотечі, артеріальний тиск

B. Еритроцити, артеріальний тиск, тромбоцити

C. Тривалість кровотечі, центральний венозний тиск, гемоглобін
1   ...   18   19   20   21   22   23   24   25   ...   58


написать администратору сайта