Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница24 из 58
1   ...   20   21   22   23   24   25   26   27   ...   58

E. Залишити в спокої, викликати швидку допомогу
101 Хворий 42-х років скаржиться на схуднення, підвищену втомлюваність, гіперпігментацію шкіри, запаморочення та рідкі випорожнення протягом останньої доби. Об'єктивно: АТ- 110/70мм рт.ст., а при вставанні - 100/55 мм рт.ст., ЧСС- 86/хв. У крові: натрій - 13 ммоль/л, калій - 4,9 ммоль/л, глюкоза - 6,0 ммоль/л. Яке дослідження необхідно провести для встановлення заключного діагнозу?

A. Визначення 17-КС сечі

B. УЗД наднирників

C. Визначення АКТГ крові

D. Проведення АКТГ-стимуляційного тесту

E. Визначення кортизолу крові
102 Хворий 28-ми років захворів поступово: з'явилися головний біль, безсоння і втрата апетиту, біль у животі. Температура зростала протягом 5-ти днів до $40^oC$. Об'єктивно: помірно виражена млявість, блідість. В легенях - жорстке дихання, сухі поодинокі хрипи. Серцеві тони ослаблені, брадикардія, дикротія пульсу, гіпотонія. Язик обкладений світло-коричневим нальотом, потовщений. Живіт болючий в ілеоцекальній ділянці, пальпуються печінка і селезінка. На 7-й день хвороби на животі з'явився розеольозний висип. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ку-гарячка

B. Бруцельоз

C. Черевний тиф

D. Висипний тиф

E. Гострий гепатит В
103 У жінки 30-ти років народилася доношена дитина масою тіла 3100 г. Оцінка за шкалою Апгар 5 балів. Після обсушування та відсмоктування слизу з ротової та носової порожнин самостійне дихання відсутнє, серцева діяльність ритмічна, ЧСС- 140/хв. Який адекватний метод тактильної стимуляції дихання слід розпочати у дитини з асфіксією у родильній залі?

A. Спрямування потоку кисню або повітря на обличчя чи тіло

B. Приведення стегон до живота

C. Стискання грудної клітки

D. Поплескування по спині

E. Поплескування або постукування по підошвах стоп
104 Хвора 24-х років захворіла гостро: температура тіла 39,5oC, виражений неспокій, інтоксикація. Об'єктивно: на шкірі сідниць і стегон рясний поліморфний геморагічний висип. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Скарлатина

B. Краснуха

C. Менінгококова інфекція

D. Черевний тиф

E. Кір
105 72-річна жінка хворіє на гіпертонічну хворобу понад 20 років, артеріальний тиск у момент госпіталізації 220/130 мм рт.ст. До терапії фуросемідом і метопрололом доданий енап 10 мг/добу. Вночі, під час спроби підвестися з ліжка, впала, знепритомніла. Об'єктивно: АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 52/хв, ритмічний. Протягом 5-ти хвилин свідомість відновилася, рухи і чутливість у кінцівках збережені, мова зрозуміла. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Гостре порушення мозкового кровообігу

C. Малий епілептичний напад

D. Ортостатичний колапс

E. Гострий інфаркт міокарда
106 Група військовослужбовців потрапила на МПП після перебування в лісовій зоні, де супротивник тиждень тому використав хімічну зброю. Скаржаться на свербіж і печіння шкіри обличчя, сухість у горлі. Об'єктивно: шкіра кистей та обличчя гіперемована, гіперемія кон'юнктиви очей, слизової оболонки ротової порожнини та глотки. В легенях дихання везикулярне, гемодинаміка стабільна. З боку органів грудної клітки та живота без особливостей. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ураження задушливими ОР

B. Ураження сльозоточивими ОР

C. Ураження шкірнонаривними ОР

D. Ураження нервово-паралітичними ОР

E. Ураження психоміметичними ОР
107 На 4-ту добу після переливання несумісної (по групі) крові, у хворого різко зменшився діурез, розвинулася анурія, різко погіршився загальний стан, підвищився артеріальний тиск. Лабораторно: креатинін плазми - 680 мкмоль/л, сечовина плазми - 24 ммоль/л. Про яку хворобу і яку її стадію слід думати в першу чергу?

A. Гемотрансфузійний шок, постренальна гостра ниркова недостатність, анурія

B. Гемотрансфузійна гостра ниркова недостатність, анурія

C. Постгеморагічна гостра ниркова недостатність, анурія

D. Анафілактичний шок, гостра ниркова недостатність, анурія

E. Гострий інтерстиціальний нефрит, обтураційна анурія
108 У хворого гостре отруєння чадним газом середнього ступеня тяжкості - короткочасна втрата свідомості, задишка, тахікардія, гіперемія, судоми. Вміст карбоксигемоглобіну в крові - 40%. Назвіть максимально ефективний метод лікування:

A. Гіпербарична оксигенація

B. Лікувальний наркоз оксибутиратом натрію

C. Замінне переливання крові

D. Призначення цитохрому С

E. Форсований діурез
109 До приймального відділення доставлено жінку 37-ми років, яка годину тому з метою самогубства випила 300 мл концентрованого розчину хлорофосу. Шлунок промито вдома співробітниками швидкої медичної допомоги через 20 хвилин після випадку. Який механізм дії ФОС у даному випадку був усунений першочергово?

A. Підвищення активності холінестерази

B. Прискорене руйнування ацетилхоліну

C. Блокада холінестерази

D. Припинення синтезу ацетилхоліну

E. Надлишкова продукція холінестерази


110 Хворий 19-ти років захворів гостро: виник біль у горлі, підвищилася температура тіла до 39oC. На 2-й день захворювання з'явилися різкий головний біль, блювання, температура тіла підвищилася до 40oC. У важкому стані госпіталізований до відділення реанімації та інтенсивної терапії інфекційної лікарні. Об'єктивно: зірчастий висип на сідницях, різко позитивні менінгеальні симптоми. Яке дослідження для уточнення діагнозу є першочерговим?

A. Бактеріологічне дослідження крові

B. Комп'ютерна томографія головного мозку

C. Вірусологічне дослідження крові

D. Люмбальна пункція

E. Мікроскопія товстої краплі
111 Хворий на амебіаз, який отримує протипаразитарне лікування, раптово відмітив появу холодного поту, зниження артеріального тиску до 80/40 мм рт.ст. Випорожнення стали водянистої консистенції, чорного кольору. Яке лікування найдоцільніше?

A. Трисоль, сорбент всередину

B. Кортикостероїди в/в

C. Фуразолідон всередину

D. Бензилпеніцилін в/м, адреналін в/м

E. Амінокапронова кислота всередину, вікасол в/м
112 Хвора 35-ти років раптово відчула головний біль, слабкість, провали в пам'яті. 16 років працює на хімічному виробництві, де виготовляють вибухові речовини. Об'єктивно: шкіра і слизові оболонки ціанотичні. Ps- 100/хв, АТ- 90/60 мм рт.ст. Тони серця приглушені, печінка виступає на 4 см з-під краю реберної дуги, край під час пальпації болісний. Сухожилкові рефлекси підвищені, млява реакція зіниць. В крові - еритроцити з тільцями Гейнца. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Хронічна інтоксикація кислотами

B. Хронічна інтоксикація бензолом

C. Інтоксикація миш'яковистим воднем

D. Гостра інтоксикація амінонітросполуками бензолу

E. Гостра інтоксикація фосфорорганічними сполуками
113 Дитина врятована після утоплення. Усі первинні реанімаційні заходи проведені вдало. Загальний стан дитини задовільний. Яка тривалість знаходження під водою є показанням для подальшої госпіталізації у реанімаційне відділення?

A. Тривалість більше 5 хвилин

B. Незалежно від тривалості знаходження під водою

C. Тривалість більше 7 хвилин

D. Тривалість більше 3 хвилин

E. Тривалість більше 1 хвилини
114 Хворій 58-ми років раптово стало погано: біль за грудниною стискаючого характеру, загальна слабкість. Об'єктивно: тони серця глухі, ритмічні, Ps- 100/хв, АТ- 140/90 мм рт.ст., у легенях хрипів немає. На ЕКГ: підвищення сегменту ST у I, II, aVL, V1-V4. Яку першочергову допомогу треба надати хворій?

A. Інгібітори АПФ

B. Нітрогліцерин під язик

C. Блокатори кальцієвих каналів

D. Заспокійливі

E. -адреноблокатори
115 Хворий 25-ти років захворів гостро, коли повертався з відрядження з великою сумою грошей. Перед тим дві доби не спав. Поведінка людей на вокзалі здавалася йому погрозливою, вони "подавали один одному знаки поглядами". Підозрюючи, що потрапив під спостереження грабіжників, в останню мить вибив вікно і вистрибнув з потягу, що поїхав. У міліції стверджував, що у вагоні "побачив" ще кількох членів банди, які заздалегідь купили квитки у його купе. Ваша тактика:

A. Госпіталізація до психіатричного стаціонару за згодою хворого

B. Консультація невропатолога

C. Невідкладна госпіталізація до психіатричного стаціонару

D. Консультація психотерапевта амбулаторно

E. Консультація психіатра амбулаторно


116 Хворий 30-ти років госпіталізований до терапевтичного відділення на восьмий день постійної гарячки. Об'єктивно: температура тіла 39,6oC, хворий адинамічний, сонливий, значна блідість шкіри та слизових оболонок. Ps- 90/хв, АТ- 100/60 мм рт.ст. Язик обкладений сіруватим нальотом з відбитками зубів. Живіт здутий, печінка та селезінка збільшені. Які додаткові дослідження слід виконати для уточнення діагнозу?

A. Реакція зв'язування комплементу з грипозним діагностикумом

B. Реакція аглютинації з рикетсіями Провачека

C. Дослідження "товстої краплі" крові

D. Бактеріологічне дослідження крові

E. Реакція мікроаглютинації з лептоспірами
117 У хворого 92-х років на 5-й день після операції килепластики настала зупинка серця. Чи показані цьому хворому реанімаційні заходи?

A. Показані в повному обсязі

B. Не показані

C. Лише штучна вентиляція легень

D. Лише масаж серця

E. Відмовитись від подальших реанімаційних заходів після введення адреналіну або дефібриляції
118 Під час надання допомоги хворому 54-х років з гострим болем в ділянці серця лікарем швидкої допомоги діагностований гострий інфаркт міокарда, який ускладнився фібриляцією шлуночків. Проведена дефібриляція розрядом в 200 Дж, що виявилася неефективною. Які подальші дії?

A. Лідокаїн внутрішньовенно

B. Дефібриляція розрядом 300 Дж

C. Масаж серця

D. Дефібриляція розрядом 360 Дж

E. Адреналін внутрішньосерцево
119 Хворий 55-ти років надійшов до відділення реанімації у стані травматичного шоку. Чергова зміна почала проведення протишокової терапії. Який клінічний показник у найбільшій мірі буде свідчити про її ефективність?

A. Артеріальний тиск

B. Колір і температура шкірних покривів

C. Концентрація гемоглобіну

D. Рівень свідомості

E. Хвилинний/годинний діурез
120 Робітник АЕС знаходиться 13 днів у відділенні професійних захворювань після опромінення у дозі 7 Гр. У клініці - ознаки загальної інтоксикації, гарячка, кишечний синдром, гіпотонія. У крові: лейк.- 0,5*109/л, тромб.- 15*109/л, ШОЕ- 35 мм/год. Агранулоцитоз з'явився на 6-й день після опромінення. Який період захворювання у хворого?

A. Термінальний

B. Латентний

C. Відновлення

D. Первинної реакції

E. Розпалу
121 Хлопчик 5-ти місяців надійшов до інфекційного відділення з приводу сальмонельозу. Об'єктивно: шкірні покриви та слизові оболонки сухі, велике тім'ячко та очні яблука запалі, тургор та еластичність шкіри знижені. Відмічається афонія та плач без сліз. У крові: Ht- 42%, білок - 86 г/л, нaтрій - 160 ммоль/л. Який вид порушення водного балансу спостерігається у дитини?

A. Соледефіцитний ексикоз

B. Гіпергідратація

C. Тотальний ексикоз

D. Водо-дефіцитний ексикоз

E. Ізотонічний ексикоз
122 У хворої 23-х років через 4 тижні після штучного аборту в терміні 6 тижнів з'явилися кров'янисті виділення, на тлі переймоподібного болю внизу живота, протягом останнього дня. При піхвовому дослідженні: розміри матки - 14-15 тижнів вагітності, вона горбиста, болісна; придатки без особливостей. Виділення рясні, кров'янисті, темного кольору, посилились під час дослідження. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Позаматкова вагітність

B. Постабортний метроендометріт

C. Вагітність, що розвивається

D. Швидко зростаюча міома матки

E. Міхуровий занесок
123 Хворий 35-ти років скаржиться на гострий біль та різке обмеження рухів в правому кульшовому суглобі. Травму отримав внаслідок падіння з висоти. Об'єктивно: праве стегно ротоване досередини, приведене, зігнуте в кульшовому суглобі. Позитивний симптом пружного опору. Поперековий лордоз дещо збільшений. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Перелом шийки стегна

B. Перелом діафізу стегна

C. Вивих стегна

D. Черезвертлюговий перелом стегна

E. Перелом тазу
124 Хворий 47-ми років знаходиться на лікуванні в стаціонарі з діагнозом: карбункул правої нирки. Раптово погіршився загальний стан, температура тіла 39,5oC, шкіра холодна, волога; свідомість потьмарена, виражена задишка. Дихання глибоке, шумне, ЧДР- 26/хв. Ps- 110/хв, АТ- 90/60 мм рт.ст., олігурія. Про яке ускладнення слід думати?

A. Ортостатичний колапс

B. Інфекційно-токсичний шок

C. Вегето-судинна дистонія

D. Анафілактичний шок

E. Епілепсія
125 У жінки затримка місячних на 10 діб. Звернулась із скаргами на біль у низу живота. З метою запобігання вагітності застосовувала внутрішньоматковий протизаплідний засіб. При огляді матка болісна, зліва у ділянці придатків виявлено утворення. Яка тактика лікаря?

A. Антибіотикотерапія

B. Проба на вагітність

C. УЗД органів малого тазу

D. Видалення внутрішньоматкового протизаплідного засобу

E. Лапароскопія
126 Солдат був у відрядженні в південній частині Криму. З необачливості був покусаний за передпліччя павуком-каракуртом. У медпункті був введений димедрол внутрішньом'язово, після чого постраждалий був відправлений до найближчого стаціонару. У дорозі став відчувати тяжкість за грудниною, біль в животі, серцебиття, було багаторазове блювання. Які заходи були б найефективніші в перші 2-3 хвилини після укусу?

A. В/в введення хлориду кальцію

B. Введення преднізолону

C. Припікання та введення адреналіну навколо місця укусу

D. В/в введення антибіотиків

E. Туге бинтування передпліччя
127 Робочий 37-ми років під час пожежі опинився у зоні високої концентрації CO. До клініки доставлений у непритомному стані. Об'єктивно: шкіра обличчя і рук малинового кольору. ЧДР- 20/хв. На ЕКГ - ознаки гіпоксичних змін міокарда. Погодинний діурез - 40 мл. У крові: ер.- 4,5*1012/л, Hb- 136 г/л, КП- 0,91. ШОЕ- 3 мм/год, карбоксигемоглобін - 5%. За яким критерієм визначається ступінь важкості постраждалого?

A. Розвиток хронічної ниркової недостатності

B. Поширеність трофічних порушень

C. Результати ЕКГ

D. Наявність порушень дихання

E. Концентрація карбоксигемоглобіну
128 Дитина 2,5 років захворіла раптово: температура тіла 40oC, блідість шкіри, акроціаноз, холодний піт, набряк м'яких тканин ротоглотки, фібринозні нашарування поширені за межі мигдаликів. Набряк клітковини шиї досягає ключиці. АТ- 50/30 мм. рт.ст., Ps- 180/хв. Діагностована токсична дифтерія ротоглотки, інфекційно-токсичний шок. Який спосіб введення ліків необхідно використати?

A. Сублінгвальний

B. Підшкірний

C. Пероральний

D. Внутрішньом'язовий

E. Внутрішньовенний
129 До лікарні доставлений робітник агрокомплексу, який проводив обробку зерносховища без засобів захисту органів дихання. Скарги на нудоту, слинотечу, пекучий гіркий присмак у роті, головний біль. Об'єктивно: запах гіркого мигдалю з рота, шкіра та слизові оболонки рожевого забарвлення. Розширення зіниць, помірний екзофтальм. ЧДР- 24/хв. ЧСС- 52/хв. В крові: ер.- 5,1*1012/л, вміст HbO- 80%, цукор - 6,0 ммоль/л. Визначте найбільш ефективну комбінацію препаратів в терапії постраждалого:

A. 5% р-н глюкози, 4% р-н натрію гідрокарбонату, серцеві глікозиди, р-н фуросеміду

B. 10% р-н глюкози, кордіамін, серцеві глікозиди, аспірин

C. 5% р-н унітіолу, 5% р-н глюкози, панадол, серцеві глікозиди

D. 40% р-н глюкози, 1% р-н нітриту натрію, 30% р-н тіосульфату натрію

E. Р-н поліглюкіну, р-н гемодезу, 5% р-н глюкози, р-н фуросеміду
130 У дитини 2-х років, яка хворіє на грип, на тлі підвищення температури до 40oC спостерігаються судоми. Які лікувальні заходи потрібно терміново провести?

A. Ввести жарознижуючі препарати та преднізолон
1   ...   20   21   22   23   24   25   26   27   ...   58


написать администратору сайта