Главная страница
Навигация по странице:

  • Задача 31. Підприємство, на якому влаштувався неповнолітній, працює в три зміни. На 10 день роботи його поставили працювати в нічну зміну.

  • 3.Назвіть та поясніть види робочого часу.

  • Задача 32. А) Вкажіть основні шкідливі і небезпечні чинники при роботі у кабінеті лазерної діагностики. Б) Опишіть основні вимоги техніки безпеки та охорони праці персоналу. А)

  • Задача 33. Студент медичного коледжу направлений на виробничу практику в психіатричне відділення. 1.Які інструктажі з питань охорони праці він має пройти

  • 2.Яка особа повинна провести інструктаж 3.Яких правил техніки безпеки необхідно дотримуватись при роботі у психіатричному відділенні 1) А)

  • журнал для реєстрації усіх тілесних ушкоджень

  • ООП екзамен. Задача Випускник медичного коледжу, набувши необхідних навичок з професійної діяльності, які передбачені


    Скачать 102.14 Kb.
    НазваниеЗадача Випускник медичного коледжу, набувши необхідних навичок з професійної діяльності, які передбачені
    Дата05.05.2022
    Размер102.14 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаООП екзамен.docx
    ТипЗадача
    #513151
    страница7 из 7
    1   2   3   4   5   6   7

    3. Які засоби пожежогасіння ви знаєте?

    Засоби пожежогасіння поділяють на первинні, стаціонарні та пересувні.

    Стаціонарні установки поділяються на:

    установка пінного і водяного пожежогасіння;

    установка хімічного (аерозольного та газового ) пожежогасіння;

    гасіння за допомогою водяного пару.

    Первинні засоби:

    вогнегасники (хімічні,пінні,повітряно-пінні,вуглекислотні,порошкові,хладонові);

    ящики з піском;

    бочки з водою;

    покривала з негорючого теплоізоляційного матеріалу;

    пожежні відра, совкові лопати, пожежний інструмент — кирки, сокири, багри, ломи тощо.

    Пересувними пожежними машинами називають основні, які оснащені насосами для подачі вогнегасильних речовин та води на місце пожежі,

    та спеціальні, які не мають насосів і використовуються для інших робіт під час гасіння пожеж.

    Основні пожежні машини - це автоцистерни, пожежні автомобілі, автонасоси, пожежні потяги, мотопомпи, танки, теплоходи, літаки тощо.

    Спеціальні машини - це автомобіль служби зв'язку й освітлення, автодрабина, самохідні лафетні стволи тощо.

    Пожежними танками користуються в умовах незадовільного водопостачання та бездоріжжя. Пожежними літаками, зазвичай, гасять лісові пожежі.
    Задача 31. Підприємство, на якому влаштувався неповнолітній, працює в три зміни. На 10 день роботи його поставили працювати в нічну зміну.

    1.Чи відповідають чинному законодавству про працю дії керівника підприємства?

    2.В чому полягає охорона праці неповнолітніх?

    3.Назвіть та поясніть види робочого часу.



    Ні. Нічний робочий час визначається законом з 22-ї години до 6-ї години (ст. 55 КЗпП) і має таку особливість, як заборона залучати до роботи в нічний час вагітних і жінок, які мають дітей до трьох років, осіб, молодших 18 років, та інших передбачених законом працівників.

    2.

    1) Заборонена робота із небезпечними та шкідливими умовами праці, важку та підземну роботу (ст.190 КЗпП).

    2) Переміщування та підіймання речей, вага яких більша за встановлені для них граничні норми. Вантажна робота підлітків не повинна становити більше 1/3 робочого часу.

    3) Заборонена нічна, надурочна та робота у вихідні дні (ст.192 КЗпП). Час з 10 годин вечора до 6 годин ранку – вважається нічним.

    3.

    Тривалість часу, яку повинні працювати неповнолітні.

    Для неповнолітніх осіб встановлюється скорочена тривалість робочого часу:

    1. особам від 16 до 18 років – до 36 годин на тиждень (включно);

    2. особам від 15 до 16 років - до 24 годин на тиждень (включно);

    3. учні віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул можуть працювати не більше 24 години на тиждень (ст. 51 КЗпП).

    Для учнів усіх цих вікових категорій, які працюють протягом навчального року – тривалість робочого часу не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, зазначеної вище для осіб відповідного віку.

    Задача 32. А) Вкажіть основні шкідливі і небезпечні чинники при роботі у кабінеті лазерної діагностики. Б) Опишіть основні вимоги техніки безпеки та охорони праці персоналу.

    А)

    1. запиленість та загазованість повітря робочої зони продукта­ми взаємодії лазерного випромінювання з органом-мішенню та радіолізу повітря (озон, оксиди азоту тощо);

    2. підвищений рівень ультрафіолетового випромінювання

    3. підвищена яскравість світла від імпульсних ламп, що використовуються як система накопичування та зони взаємодії лазерного випромінювання з матеріалом органа-мішені;

    4. підвищений рівень шуму та вібрації на робочому місці, які виникають під час роботи лазера;

    5. підвищена температура поверхні устаткування;

    6. вибухонебезпечність у системах накачування лазерів.

    Б)

    1. встановлення приладів для лазерних випромінювань має погоджуватися із санітарно-епідеміологічною службою, інспекцією пожежного нагляду та інспекцією з охорони праці, а монтажні та налагоджувальні роботи повинні виконувати лише фахівці, що ліцензовані за цим видом діяльності;

    2. розміщення лазерів має відбуватися тільки в окремих спеціально обладнаних приміщеннях, які зсередини не повинні мати глянцевих, блискучих та дзеркально відбивних поверхонь (коефіцієнт відбиття не може перевищува­ти 0,4);

    3. необхідно заборонити наведення променя лазера на легкозаймисті предмети (вата, марля тощо);

    Задача 33. Студент медичного коледжу направлений на виробничу практику в психіатричне відділення.

    1.Які інструктажі з питань охорони праці він має пройти?

    2.Яка особа повинна провести інструктаж?

    3.Яких правил техніки безпеки необхідно дотримуватись при роботі у психіатричному відділенні?

    1)

    А) Вступний інструктаж

    Б) Первинний інструктаж

    2)

    1) Вступний інструктаж проводить спеціаліст з охорони праці або особа, на яку наказом по підприємству (рішенням правління) покладено ці обов’язки. На великих підприємствах окремі питання вступного інструктажу можуть висвітлювати відповідні фахівці.

    2) Керівник підприємства (цеху, дільниці, виробництва) має право своїм наказом або розпорядженням звільнити від проходження iнструктажу працівника, який має стаж роботи за своєю професією не менше трьох років і переводиться з одного цеху в iнший, де характер його роботи обладнання, на якому він буде працювати, не змінюються.

    3)

    1. До роботи у психіатричній лікарні не допускаються особи, молодші 18 років, а також особи, що перенесли хронічні психічні захворювання. Під час прийняття на роботу і надалі не рідше 1 разу на рік з усіма працівниками проводиться детальний інструктаж, в якому роз'яснюють специфічні особливості роботи, правила внутрішнього розпорядку для персоналу, настанови щодо виконання заходів із запобігання нападам хворих на персонал, ознайомлюють персонал з його правами й обов'язками.

    2. Адміністрація лікарні забезпечує персонал медичним одягом, спецвзуттям і запобіжними засобами та організовує регулярне праннобов’язками.

    3. У кожному відділенні має бути журнал для реєстрації усіх тілесних ушкоджень, нанесених хворими персоналу. На нещасні випадки, які спричинили втрату працездатності на один робочий день і більше, завідувачем відділення складається акт за формою Н-1.

    4. Персонал відділення повинен бути одягнений у спецодяг (халат, шапочка, тапочки), мати охайний вигляд. Персоналу, який обслуговує збуджених хворих, не рекомендується носити на роботі сережки, каблучки, браслети, які можуть бути зірвані хворими.

    5. Персонал не повинен вступати в суперечки і конфлікти, не вживати грубих слів і не здійснювати негожих вчинків при спілкуванні з хворими та їх родичами.

    6. Середній і молодший персонал повинен дотримуватись конфіденційності щодо психічного стану і діагнозу захворювання пацієнтів, тобто не має права надавати ніяких відомостей про хворих, давати поради щодо лікування.
    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта