Главная страница

ООП екзамен. Задача Випускник медичного коледжу, набувши необхідних навичок з професійної діяльності, які передбачені


Скачать 102.14 Kb.
НазваниеЗадача Випускник медичного коледжу, набувши необхідних навичок з професійної діяльності, які передбачені
Дата05.05.2022
Размер102.14 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаООП екзамен.docx
ТипЗадача
#513151
страница3 из 7
1   2   3   4   5   6   7

Задача 15. Під час операції хірург забрудненим кров’ю хворого на ВІЛ/СШД скальпелем

Поранив собі руку з «краплинним» виділенням крові.

1.Які заходи повинен здійснити лікар у цьому випадку ?

2. В чому полягає охорона праці персоналу при роботі з інфікованим матеріалом?

3. Які засоби індивідуального захисту повинні використовувати працівники при роботі з ВІЛ-

Інфікованим матеріалом?\

1 Перша допомога організовується та проводиться негайно після закінчення або переривання випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ, пов’язаного з виконанням професійних обов’язків.

2. Перша допомога передбачає обробку місця контакту:

А) при пораненні голкою або іншим гострим інструментом, забрудненим кров’ю чи біологічними матеріалами людини:

Місце контакту промивається водою з милом;

Поранена поверхня тримається під струменем проточної води кілька хвилин або поки кровотеча не припиниться.

За умови відсутності проточної води ушкоджене місце обробляється дезінфікувальним гелем або розчином для миття рук.

При цьому не допускається стискання або тертя пошкодженого місця, видавлювання або відсмоктування крові з рани, використання розчину етилового спирту, йоду, перекису водню;

Б) при потраплянні крові або інших потенційно небезпечних біологічних рідин на непошкоджену шкіру місце контакту промивається водою з милом;

Рана промивається водою, видаляються некротизовані тканини та проводиться обробка рани дезінфікувальним засобом (20 % водний розчин хлоргексидину біглюконат, 3 % перекис водню);

Призначається антибактеріальна терапія;

Г) при потраплянні крові або інших потенційно небезпечних біологічних рідин в очі:

Око промивається водою або фізіологічним розчином.

При цьому не допускається: промивання очей милом або дезінфікувальним розчином; знімання контактних лінз під час промивання очей. Після промивання очей контактні лінзи знімаються та обробляються, після чого вони вважаються безпечними для подальшого використання;

Ґ) при потраплянні крові або інших потенційно небезпечних біологічних рідин на слизову оболонку ротової порожнини:

Рідина, що потрапила до ротової порожнини, випльовується, ротова порожнина декілька разів промивається водою або фізіологічним розчином;

Для промивання ротової порожнини не допускається використання мила чи дезінфікувальних розчинів.

2. 1. При заборі мазків та змивів з носоглотки надівати маску та захисні окуляри.

2. Марлеві маски треба змінювати кожні 3 години та по мірі їх зволоження.

3. При зборі фекалій, сечі необхідно користуватися гумовими рукавичками.

4.При збиранні біоматеріалу треба уникати забруднення рук та спецодягу, користуючись при цьому фартухами та рукавичками.

5.Забороняється ставити на робочий стіл поста пробірки з біоматеріалом.

6. Доставку біоматеріалу в лабораторію здійснювати в закритому посуді, не дозволяючи його перевертання та проливання.

7. Транспортування матеріалу здійснювати в спеціальних біксах, пеналах, металевих контейнерах, які після доставки матеріалу підвергається дезінфекції.

3.Марлеві маски,захисні окуляри,захисні рукавиці,шапочка,халат,змінне взуття,водонепроникний фартух.

Задача 16. Медична сестра, яка працює у фізіотерапевтичному кабінеті, повинна виконати певні процедури хворому. Підключаючи прилад до електромережі, вона відчула судомне скорочення м’язів. Під час огляду електричного приладу виявлено пошкодження ізоляції електрошнура.

1.Що призвело до виникнення аварійної ситуації?

2.Перерахуйте правила охорони праці й техніки безпеки під час користування електричними

приладами.

3.Вкажіть, яку дію чинить електрострум на організм.

1.Відсутність систематичного контролю за справністю апаратури в фізіотерапевтичному кабінеті.

2. 1.5 Під час роботи працівникові необхідно суворо дотримуватися правил носіння спецодягу, користування засобами індивідуального і колективного захисту, дотримуватися правил особистої гігієни, підтримувати чистоту на робочому місці.

1.6. При роботі з електроінструментом, потрібно суворе виконання положень даної інструкції з охорони праці при роботі з електроінструментом, інструкцій з правил експлуатації електроінструменту.

1.7. Місця підключення електроінструменту повинні обов’язково мати написи або таблички із зазначенням напруги в електричній мережі.

1.8. З метою забезпечення протипожежної безпеки, робоче місце робітника повинно бути оснащене справним вогнегасником.

1.9. Працівнику дошкільного навчального закладу необхідно знати місце розташування аптечки для надання першої допомоги постраждалим.

1.10. Про будь-які несправності використовуваного в роботі електроінструменту, працівнику слід терміново доповісти завгоспу ДНЗ, а за його відсутності – черговому адміністратору закладу та зареєструвати факт несправності в журналі реєстрації заявок.

1.11. За будь-яке порушення цієї інструкції з охорони праці при роботі з ручним електроінструментом, працівник несе персональну відповідальність згідно з чинним законодавством.

3. Термічна дія струму виявляється в опіках окремих ділянок тіла, ураженні внаслідок високої температури кровоносних судин, нервових клітин, серця, мозку, що призводить до серйозних функ¬ціональних розладів.

Електролітична дія струму виявляється в розкладанні органіч¬них рідин, в тому числі крові, що призводить до значних порушень їх фізико-хімічного складу.

Біологічна дія струму виявляється у подразненні й збудженні живої тканини організму, що супроводжується мимовільним скорочення м’язів.

Задача 17. У міській лікарні стався вибух одного з кисневих балонів. Зруйновано будівлю, загинуло 16 осіб. Другий балон, що був поруч, зруйнувався від детонації. Комісія зі стовідсотковою упевненістю стверджує, що в балоні, який вибухнув, містився не чистий кисень, а суміш кисню з горючим газом, імовірно метаном. За місяць до вибуху було проведено перевірку балонів на пожежонебезпечність. Встановлено: балони пофарбовані в сірий колір; напис «кисень медичний» був відсутній; дати проведення та наступного посвідчення на балонах були відсутні; наповнювальна станція, на якій заправляють медичний кисень, не мала реєстраційного свідоцтва, яке видає Міністерство охорони здоров’я; виданий на балон з киснем паспорт був заповнений неповно.

1.Назвіть імовірну причину вибуху кисневого балона.

Відповідно до ГОСТ 5583-78 «Кисень газоподібний технічний і медичний» кисень не токсичний, негорючий і вибухобезпечний, проте є сильним окиснювачем, різко збільшує здатність інших матеріалів до горіння. Суміші газоподібного кисню з горючими газами вибухонебезпечні. Мастильні матеріали та жирові забруднення поверхонь, що контактують з киснем, є причиною загорань. Ущільнюючі матеріали(фібра, капрон, гума, пластик) можуть легко займатись у середовищі кисню високого тиску.

Газоподібний кисень технічний і медичний заправляють у балони за ГОСТ 949-73 до тиску 150/см2. Враховуючи, що медичний кисень належить до лікарських препаратів, наповнювальні станції, які його заправляють, повинні мати реєстраційне свідоцтво, що видається Міністерством охорони здоров’я. На кожний балон з киснем видається паспорт відповідно до ГОСТу. На балоні повинен бути напис «Кисень медичний» або «Кисень». Балон фарбується у блакитний колір. На балоні повинні бути вибиті дати проведеного та наступного опосвідчення, клеймо випробувального пункту.

Переважна більшість горючого газу потрапляє до кисневого балону під час газозварювальних робіт, у момент коли тиск кисню у балоні стає нижчим, ніж тиск горючого газу у газовому балоні, і стає можливим перетіканням його до кисневого балона. Потрапляння інших горючих газів до кисневого балона можливо під час його використання не за призначенням.

Вибух газу залежить від того, яка кількість газу потрапила до кисневого балона. Якщо кількість газу значна, то відбувається самозагорання горючої суміші під час наповнення, а потім – вибух балона з руйнуванням самої міської лікарні та людськими жертвами.

Основні причини, по яких у кисневі балони можуть попадати горючі гази:

    1. Використання споживачем кисневих балонів не за призначенням.

    2. Влучення горючого газу під час експлуатації через різак газозварювального апарату (якщо мундштук закупорений) у кисневий балон за умови, що тиск у ньому відсутній, або нижче, ніж у газовому балоні.

Перед заправленням кисневих балонів установлювати в них наявність залишкового тиску – випускати газ з балонів, це азбука професійної поведінки заправника балонів. Ще в цьому стікаючому струменю газу з балону потрібно перевіряти наявність горючого газу з допомогою чутливого газоаналізатора (це вимоги нормативних документів).

2.Наведіть вимоги техніки безпеки і охорони праці, яких повинні дотримуватись при роботі з

балонами під тиском.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ РОБОТІ З БАЛОНАМИ:

Балони повинні зберігатися в спеціальних контейнерах на певній відстані від корпусі лікарні, подалі від спалювальних приміщень, в захищених від сонячних променів приміщеннях. Перед початком роботи балон оглядають на відсутність механічних пошкоджень, наявність пломби та манометра Категорично забороняється переливати вміст одного балона в інший, очищувати або фарбувати наповнені балони, використ балони без пломби та манометра. Забороняється підігрівати балони, у виробничих приміщеннях забороняється зберігати більшу кількість балонів, ніж дозволено, допускати сторонніх осіб в місця зберігання балонів.

Зберігання балонів:

Ковпаки і заглушки на штуцерах повинні бути закручені. Відстань до опалювальних приладів не менше 1 м. Відстань до джерел тепла з відкритим вогнем не менше 5 м. Балони повинні бути захищені від сонячних променів і опадів (максимальна температура корпусу балона +45 градусів С). У горизонтальному положенні балони зберігають на дерев’яних рамах або стелажах. Вентилі повинні бути спрямовані в одну сторону, висота штабелів не більше 1,5 м. Забороняється зберігати кисневі балони в одному приміщенні з балонами з горючими газами та порожні балони зберігають окремо, місця зберігання позначають відповідними табличками. Забороняється в місцях зберігання балонів розміщувати легкозаймисті та горючі речовини

Експлуатація кисневих балонів:

Уникайте контакту балонів з електричними проводами. Балони встановлюються вертикально і закріплюються ланцюжком або хомутом. Кисневий балон допускається укладати похило – таким чином, щоб вентиль розташовувався вище башмака. Відкрутити ковпак і заглушку штуцера. Увага: переконайтеся, що на кисневому балоні (а також на руках і спецодязі) немає слідів масла і жиру. Користуватися балоном зі слідами масла або жиру

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ! Короткочасним (1-2 с) обертом маховичка на півоберта продути штуцер для видалення з нього вологи, бруду тощо. Стояти необхідно позаду або збоку від штуцера. Газ не можна пробувати рукою. Приєднати вручну накидну гайку. Затягнути гайку ключем. Перевіряйте можливі місця витоку газу мильним розчином.

3.Який вид інструктажу з техніки безпеки потрібно провести з працівниками?

Цільовий інструктаж.

Цільовий інструктаж проводиться з працівниками: при ліквідації аварії або стихійного лиха; при проведенні робіт, на які відповідно до законодавства оформлюються наряд-допуск, наказ або розпорядження. Цільовий інструктаж проводиться індивідуально з окремим працівником або з групою працівників. Обсяг і зміст цільового інструктажу визначаються залежно від виду робіт, що виконуватимуться.

У разі перерви в роботі по обслуговуванню балонів понад 12 місяців робітник після перевірки знань повинен перед допуском до самостійної роботи пройти стажування. Допуск до самостійного обслуговування балонів оформляється наказом по підприємству.

Інструкція з безпечного обслуговування балонів повинна бути видана на руки під розписку або вивішена на робочому місці.

Робітник, який обслуговує балони повинен:

  1. Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.

  2. Пам’ятати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці та безпеку товаришів по роботі.

  3. Вміти надавати першу медичну допомогу потерпілим від нещасних випадків.

  4. Утримувати робоче місце в чистоті і порядку.

  5. Дотримуватись правил експлуатації, транспортування та зберігання балонів.

Задача 18. При виконанні трудових обов’язків у фельдшера швидкої допомоги погіршився стан здоров’я. Він звернувся до керівника станції з проханням перевести його на легшу роботу відповідно до медичного висновку з скороченим терміном робочого дня. Керівник відмовив йому у переводі на іншу роботу.

1.Чи правильні дії керівника?

Неправильні. Це є нещасний випадок, що пов’язаний з виробництвом. (раптове погіршення стану здоров’я потерпілого або його смерті під час виконання трудових (посадових) обов’язків внаслідок впливу небезпечних чи шкідливих виробничих факторів та/або факторів важкості чи напруженості трудового процесу, що підтверджено медичним висновком, або якщо потерпілий не пройшов обов’язкового медичного огляду відповідно до законодавства, а робота, що виконувалася, протипоказана потерпілому відповідно до медичного висновку)

2.Чи має працівник правовий захист?

Так, має. На вимогу потерпілого або уповноваженої ним особи, яка представляє його інтереси, голова комісії зобов’язаний ознайомити їх з матеріалами розслідування.

Примірники актів за формою Н-5 і Н-1 (у разі, коли нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом), примірник картки за формою П-5 (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння) разом з матеріалами розслідування зберігаються на підприємстві протягом 45 років, у разі реорганізації підприємства передаються його правонаступникові, який бере на облік нещасний випадок, а у разі ліквідації підприємства – до державного архіву.

У робочому органі виконавчої дирекції Фонду примірники актів за формою Н-5 і Н-1 (у разі, коли нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом), примірник картки за формою П-5 (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння) також зберігаються протягом 45 років.

3.Яким чином потрібно було виконати прохання працівника?

Роботодавець повинен був перевести фельдшера швидкої допомоги на легшу роботу.

Задача 19. Випускник медичного коледжу після закінчення навчання направлений на роботу в психіатричну лікарню.

  1. Які інструктажі з питань охорони праці він має пройти?

Вступний

Проводиться:

з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;

з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства;

з учнями та студентами, які прибули на підприємство для проходження трудового або професійного навчання;

з екскурсантами у разі екскурсії на підприємство.

Первинний інструктаж

Проводиться до початку роботи безпосередньо на робочому місці з працівником:

новоприйнятим (постійно чи тимчасово) на підприємство або до фізичної особи, яка використовує найману працю;

який переводиться з одного структурного підрозділу підприємства до іншого;

який виконуватиме нову для нього роботу;

відрядженим працівником іншого підприємства, який бере безпосередню участь у виробничому процесі на підприємстві.

Первинний інструктаж проводиться з учнями, курсантами, слухачами та студентами навчальних закладів:

до початку трудового або професійного навчання;

перед виконанням кожного навчального завдання, пов’язаного з використанням різних механізмів, інструментів, матеріалів тощо.

  1. Яка особа повинна провести інструктаж?

Вступний інструктаж проводиться спеціалістом служби охорони праці

Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередній керівник робіт (начальник структурного підрозділу, майстер) або фізична особа, яка використовує найману працю

  1. Яких правил техніки безпеки необхідно дотримуватись при роботі в психіатричній лікарні?

Техніка безпеки і виробнича санітарія при роботі в психіатричних лікарнях.

Психіатричні лікарні розташовують на периферії або за межами населеного пункту. Земельна ділянка лікарні огороджується по всьому периметру. Доступ на територію лікарні сторонніх осіб обмежений і постійно контролюється.

Територія повинна бути максимально благоустроєна, щоби не було предметів, які могли би використати хворі для самовбивства, завдання собі тілесних ушкоджень, а також іншим хворим і персоналу.

Зимою доріжки повинні бути розчищені і посипані піском для попередження травмування хворих.

Оптимальний тип будівництва психіатричних лікарень – децентралізований. Це дає змогу ізолювати одних хворих від інших в окремих будівлях та полегшує роботу медперсоналу.
1   2   3   4   5   6   7


написать администратору сайта