Главная страница

База КРОК-2 – 2005. Загальна лікарська підготовка


Скачать 1.19 Mb.
НазваниеЗагальна лікарська підготовка
Дата08.07.2022
Размер1.19 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2005.doc
ТипДокументы
#626974
страница3 из 23
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23

* Гострий апендицит.

Гострий холецистіт.

Інвагінація кишечника.

Пухлина черевної порожнини.

Опущення нирки.



Потерпілий 19 років під час пірнання у воду відчув різкий біль в шиї. Доставлений в травматологічне відділення. Об’єктивно: м’язи шиї напружені, виступає остистий відросток 5-го шийного хребця, натискування на нього посилює біль. Рухи в шийному відділі хребта значно обмежені. Є помірні парестезіїї в пальцях кистей. На рентгенограмі діагностований переломо-вивих 5 шийного хребця. Яка найбільш раціональна лікувальна тактика показана для даного виду пошкодження?

* Оперативне втручання - корпородез

Гіпсовий корсе6т на 3-4 місяці.

Реклінація хребта валиком, ЛФК.

Витяг петлею Гліссона

Ліжковий режим протягом 1 міс. з наступною іммобілізацією торако-кроніальною пов’язкою.



Потерпілий 45 років доставлений в травматологічний пункт з місця автошляхової пригоди. Скарги на біль внизу живота. При об’єктивному обстеженні встановлено: хворий лежить на спині із зведеними ногами, при спробі розвести ноги виникає біль в ділянці лонного симфізу; при пальпації виявляється болючість та западіння в даній ділянці; при спробі самостійного сечовипускання виділилася незначна кількість сечі з домішками крові. На рентгенограмі діагностований розрив лонного симфізу. На цистограмі відмічається вихід контрастної речовини за контури сечового міхура. Яка лікувальна тактика показана для даного виду пошкодження?

* Відкрита репозиція, зашивання сечового міхура, фіксація тазу апаратом зовнішньої фіксації.

Ліжковий режим в положенні Волковича "жабки".

Іммобілізація в гамаку.

Скелетний витяг за нижні кінцівки на шинах Белера.

Відкрита репозиція, остеосинтез лонного симфізу гвинтами і дротяним серкляжем..



Потерпілий 30 років під час гри у футбол отримав травму, відчув біль в правому колінному суглобі. механізму травми не пам’ятає. При обстеженні біль з внутрішньої сторони правого колінного суглобу, повне розгинання неможливе. Симптом балатування надколінка. Лікар запідозрив розрив внутрішнього меніска колінного суглобу. Які додаткові методи дослідження треба провести для встановлення остаточного діагнозу?

* Артроскопію.

Пункцію суглобу.

Рентгенографію суглобу.

Провести артропневмографію.

Виміряти обсяг рухів в суглобі.



Лікар швидкої допомоги приїхав на виклик до пацієнтки 76 років, яка впала на праву ногу. Скарги на біль в ділянці правого кульшового суглобу. Порушення опорної функції правої нижньої кінцівки. Об’єктивно: права нижня кінцівка в положенні зовнішньої ротації, позитивний симптом "прилиплої п’ятки", біль при навантаженні по вісі на великий вертлюг. Поставте попередній діагноз.

* Перелом шийки правого стегна.

Забій правого кульшового суглобу.

Задньо-нижній вивих стегна.

Правобічний коксартроз.

Перлом в/3 правого стегна.



Лікар швидкої допомоги викликаний до хворого 32 років, який впав на праву кисть в положенні долонної флексії. Об’єктивно встановлено набряк н/3 правого передпліччя, багнетоподібна деформація н/3 правого передпліччя, біль при пальпації. Які дії має послідовно виконати лікар швидкої допомоги.

* Знеболення, транспортна іммобілізація, доставка хворого в травмпункт.

Відвезти хворого в найближчу лікарню на рентгенографію н/3 правого передпліччя.

Місцево - зігріваючий компреси та анальгетики.

Місцево – холод та анальгетики.

Туге бинтування н/3 правого передпліччя.



Хворий 54 років доставлений МШД в приймальне відділення з скаргами на біль в правій половині грудної клітки. Задуху, кашель. Із анемнезу: 1,5 години тому попав в автомобільну аварію та вдарився правою половиною грудної клітки об кермо. Об’єктивно: шкіра та видимі слизові бліді, акроцианоз. Різка біль при пальпації 5-6 ребер справа. Дихання в правій половині грудної клітки не прослуховується. Перкуторно-тімпаніт. А/т 90/60 мм.рт.ст. пульс 100 уд/хв. на рентгенограмі грудної клітки зміщення органів середостіння вліво, відсутність легеневого малюнку справа. Які невідкладні заходи повинен виконати лікар?

* Пункцію плевральної порожнини.

Комп’ютерну томографію.

Переливання крові.

Торакотомію.

Накладання тугої пов’язки на грудну клітку.



Хворий 42 років впав з драбини висотою 2 метрів на випрямлені ноги. Відчув біль в лівому колінному суглобі та неможливість рухів При об’єктивному та рентгенологічному обстеженні встановлений діагноз: закритий перелом зовнішнього виростка великогомілкової кістки зі зміщенням. Який метод лікування повинен бути застосований?

* Операція металоостеосинтезу.

Лікування за допомогою скелетного витягу.

Лікування в гіпсовій пов’язці.

Лікування з застосуванням апарату Іллізарова.

Протезування колінного суглобу.



В приймальне відділення доставлений чоловік 38 років, який впав з висоти 2 метрів. У хворого перелом 5 ребра справа, напружений клапанний пневмоторакс, закритий вивих правого плеча, перелом лівої стегнової кістки в нижній третині. Яку першочергову невідкладну допомогу треба застосувати?

* Спочатку пункція плевральної порожнини, потім вправлення вивиху правого плеча і скелетний витяг по осі лівого стегна.

Спочатку скелетний витяг по осі лівого стегна, потім пункція плевральної порожнини і вправлення вивиху правого плеча.

Спочатку іммобілізація торакобрахіальною гіпсовою пов’язкою і скелетний витяг по осі лівого стегна.

Спочатку іммобілізація гіпсовою пов’язкою лівого стегна, потім вправлення вивиху правого плеча і іммобілізація торакобрахіальною гіпсовою пов’язкою.

Спочатку вправлення вивиху правого плеча, потім ОМС лівого стегна пластиною і спостереження за хворим.



Чоловік 25 років був збитий автомобілем, доставлений в травмпункт в без свідому стані. У хворого виявлено субдуральну напружену гематому та перелом лівої скроневої кістки, закритий перелом правої гомілки в середній третині, забій черевної порожнини. В якому порядку хворому надавати допомогу ?

* В першу чергу потрібно ліквідувати субдуральну гематому, в другу чергу – провести дослідження черевної порожнини лапароскопом і накласти скелетний витяг за праву п’яткову кістку.

В першу чергу потрібно іммобілізувати гомілку гіпсовою пов’язкою, в другу чергу обстежити черевну порожнину лапароскопом і провести спостереження за хворим.

В першу чергу потрібно обстежити черевну порожнину пошуковим катетером, в другу чергу – провести ОМС правої гомілки пластинами та трепанацію черепа.

В першу чергу необхідно синтезувати кістки правої гомілки апаратом Іллізарова, в другу чергу – зробити діагностичну лапаротомію живота і трепанацію черепа.

В першу чергу необхідно накласти скелетний витяг за праву п’яткову кістку, в другу чергу – провести трепанацію черепа і діагностичну люмбальну пункцію.



У новонародженого хлопчика на протязі 24 годин не відходить меконій. Дитина неспокійна, відмовляється від груді. Анальний отвір розташований звичайно. Живіт рівномірно здутий, при пальпації дитина неспокійна, плаче. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини видно чисельні різнокаліберні повітряні пухирі з горизонтальними рівнями рідини (чаші Клойбера) Ваш попередній діагноз?

* Вроджена низька кишечна непрохідність.

Пологовий параліч плечового сплетіння зправа.

Вроджений пілороспазм.

Вроджена висока кишкова непрохідність.

Хвороба Гіршпрунга.



Хлопчик 9 років, періодично страждає задишкою. При огляді: температура тіла 37,2 С, ЧД – 26 дих. за 1 хв. Ліва половина грудної клітки відстає в диханні, збільшена в об’ємі, міжреберні проміжки розширені. Дихання, легеневий звук різко ослаблені. Рентгенологічно: зниження прозорості лівої легені. Межистіння зміщене вправо на 2 см. Ваш попередній діагноз?

* Лівосторонній плеврит.

Бронхіальна астма.

Вроджена вада серця.

Стороннє тіло дихальний шляхів.

Плевропневмонія.



3 дні назад у хлопчика з-під нігтьової пластинки видалено потустороннє тіло. Через 2 дні з’явився різкий пульсуючий біль в кінці нігтьової фаланги, особливо при надавлюванні, гіперемія нігтьового валика, піднялась температура тіла до 37,5°С, змінився колір нігтьової пластинки. Ваш діагноз?

*Піднігтьовий панарицій.

Бешиха.

Пароніхія.

Ерізіпілоїд.

Абсцес.



У новонародженого хлопчика лікарі відмітили відсутність активних рухів у правій ручці, пасивні рухи викликають крик, крововилив в області правої ключиці. Яку патологію можливо запідозрити?

* Пологовий перелом правої ключиці.

Пологовий параліч плечового сплетіння зправа.

Пологовий перелом правого плеча.

Пологова черепно-мозкова травма.

Пологовий епіфізіоліз прав. плеча.



Хворий 65 р. Скаржиться на тупий біль та важкість в правому підребер'ї, жовтяницю. Об'єктивно: шкіра і видимі слизові жовтушні. При пальпації печінка збільшена, болюча, бугриста. Загальний білірубін крові – 74 ммол/л. За допомогою прицільної біопсії печінки під контролем УЗД встановлено діагноз – холангіоцелюлярний рак печінки. Який етіологічний фактор найбільш вагомий в розвитку даної патології?

* Опісторхоз.

Гепатит В.

Цироз печінки.

Квашіоркор.

Алкоголь.



Хворий 72 р. скаржиться на біль та виділення крові під час дефекації. При ректальному пальцевому дослідженні виявлено пухлину анального каналу прямої кишки. Отримана верифікація – плоскоклітинний рак. Де слід в першу чергу шукати вторинну (метастатичну) пухлину?

* Легені.

Печінка.

Кістки тазу.

Середостіння.

Головний мозок.



Хвора 38 р. звернулась до онколога з приводу новоутворення в правій молочній залозі. В анамнезі звертає на себе увагу пізній початок менструальної функції (16 р.), безпліддя. Об’єктивно: ожиріння ІІ ст., брадикардія, хвора заторможена, адинамічна, лице маскоподібне. За допомогою пункційної біопсії встановлено діагноз рак молочної залози. Яка патогенетична форма захворювання у пацієнтки?

* Тіреоїдна.

Яєчникова.

Наднирникова.

Інволютивна.

Гіпофізарна.



Хворий 63 р. скаржиться на біль в епігастральній ділянці, відразу до м'ясної їжі, нудоту, похудіння. Об’єктивно: шкіра та слизові бліді, живіт при пальпації болючий в епігастральній ділянці, де визначається обмежено рухоме пухлинне утворення. В аналізі крові: Нb 76 г/л; лейк.- 12х109; ШОЕ 48 мм/год. Отримана морфологічна верифікація раку шлунка – аденокарцинома. Який метод діагностики слід застосувати для визначення операбельності процесу?

* Лапароскопія.

Гастофіброскопія з прицільною біопсією.

Контрастна рентгенографія шлунку.

Визначення прихованої крові в калі.

Пункційна біопсія печінки.



На 6 добу після отримання колотої рани в ділянці середньої фаланги ІІ пальця лівої кисті з’явились пульсуючий біль, набряк пальця, підвищення температури тіла до 390С. Місцево: палець знаходиться в зігнотомуположенні, набряклий, шкіра синюшно-багряна, при дослідженні зондом різкий біль на всьому протязі. Розігнути палець неможливо через біль. Про яку форму панарицію можна думати?

* Сухожильну



написать администратору сайта