Главная страница
Навигация по странице:

  • Прогноз

  • Самообстеження

  • Питання на систематизацію і закріплення нового матеріалу

  • Структурно-логічна схема Пухлини молочної залози

  • Рак легенів Вузлові питання

  • онкологія. онкологія-1 посібник. Зміст вступ 1 Загальна онкологія


    Скачать 4.22 Mb.
    НазваниеЗміст вступ 1 Загальна онкологія
    Анкоронкологія
    Дата19.11.2019
    Размер4.22 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаонкологія-1 посібник.doc
    ТипДокументы
    #95926
    страница19 из 30
    1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   ...   30

    Лікування раку молочної залози

        Лікування раку молочної залози залежить перш за все від стадії, морфологічних особливостей пухлини (ступеня злоякісності), форми росту пухлин, віку хворої, стану репродуктивної функції та супутньої патології. Лікування може бути комбінованим та комплексним, включаючи ряд одночасних і послідовних лікувальних заходів. На початкових доклінічних стадіях та стадії T1-2 N0 M0, при вузловатих формах і зовнішніх локалізаціях пухлини можна застосувати органозберігаючі операції: радикальну резекію молочної залози або квадрантектомію з післяопераційним опроміненням залишеної частини залози. При медіальних і центральних локалізаціях раку I - IIа стадій, а також при IIб стадії лікування починають з передопераційної телегаматерапії та поліхіміотерапії з наступною радикальною мастектомією за Пейті. У післяопераційний період опромінюють додатково парастернальну і підключичну зони, а також призначають ад’ювантні курси поліхіміотерапії. В III, IV стадіях раку молочної залози проводять радикальну мастектомію за Холстедом з перед- і післяопераційною телегаматерапією первинного вогнища, а також всіх зон регіонарного метастазування. В найближчі півроку після операції призначають 5-6 курсів поліхіміотерапії. В задавнених випадках і деяких випадках клінічних форм раку молочної залози, що характеризуються агресивністю перебігу (маститоподібна, бешихоподібна, набрякова, панцирна), застосовують лише променеву та хіміогормонотерапію. Гормональне лікування раку даної локалізації визначається гормонозалежністю пухлини молочної залози. Ефект гормонотерапії спостерігається приблизно у третини хворих на рак молочної залози. Андрогени застосовують при збереженні менструальної функції або в період менопаузи. Вони доцільні при метастазах у кістки. Естрогени призначають хворим, які перебувають в глибокій менопаузі. Ефект від застосування андрогенів і естрогенів пояснюється пригніченням функції гіпофізу. Кортикостероїди пригнічують функцію кори надниркових залоз, внаслідок чого знижується секреція естрогенів. Тому призначати кортикостероїди необхідно хворим, які перебувають в менопаузі.

    Радикальна мастектомія: зліва – до операції, справа - після
        Прогноз
    . Ефективність проведеної терапії залежить від стадії захворювання, ступеня злоякісності та загального стану хворої. П’ятирічна тривалість життя після комбінованого лікування досягає в загальному 50-60 % хворих.

    Самообстеження

       Важливим фактором для зниження РМЗ на будь-якій стадії є вміння жінок самообстежити себе. Ефективність цього методу вивчено в багатьох країнах світу під егідою ВООЗ. Самообстеження слід проводити один раз на місяць у перший тиждень після менструації, бо в цей час молочні залози не напружені та не збільшені, а жінки в менопаузі повинні проводити його в певний день місяця (наприклад, в день свого народження). Здійснюють обстеження у ванній кімнаті перед дзеркалом. Перший момент - огляд. Жінка стає перед дзеркалом з піднятими догори руками і добре оглядає свої молочні залози, порівнює їх величину, виявляє нерівності на поверхні шкіри, тріщини та перевіряє, чи є виділення із сосків.
       Другий момент - пальпація. Пальпацію необхідно проводити в лежачому положенні, підставивши під лопатку подушечку або валик. Пальпацію молочної залози виконують усією протилежною рукою ніжно, без натискання. Дослідження проводять в трьох положеннях: рука вгору за голову, рука в сторону та вздовж тіла. Спочатку пальпують зовнішній бік залози, йдуть пальцями від соска назовні, потім - внутрішній бік від соска до грудини. Треба помірно натиснути на ареолу та сосок і перевірити, чи немає виділень, потім пальпувати підпахові впадини та надключичні ямки з метою виявлення збільшених лімфовузлів.

    Самообстеження дозволяє різко зменшити частоту ІІІ та ІV стадій раку молочної залози. Активне виявлення передракових захворювань, мікроінвазивного раку та мінімальних форм пухлин, що не пальпуються, можливе при проведенні мамографії, термографії та ультразвукового дослідження. Жінкам з низьким ступенем ризику мамографію слід виконувати один раз на 3-5 років, а з високим ступенем ризику - щорічно. Її слід проводити жінкам до 35-річного віку лише при виявленні змін в глибині молочної залози, у віці 35 років та більше - без ознак захворювання.



    Прийоми самообстеження молочних залоз

    Питання на систематизацію і закріплення нового матеріалу

    1. Які форми мастопатії ви знаєте?

    2. Якими методами додаткового обстеження можна підтвердити діагноз мастопатії?

    3. Назвіть методи лікування різних форм мастопатії

    4. Які патогенетичні фактори впливають на захворювання на рак молочної залози? Які фактори ризику ви можете назвати?

    5. Назвіть форми раку молочної залози. Якими методами додаткового обстеження можна підтвердити діагноз?

    6. Назвіть методи лікування раку молочної залози


    Структурно-логічна схема Пухлини молочної залози


    Рак легенів
    Вузлові питання:

    1. Загальна інформація

    2. Симптоматика

    3. Профілактика

    4. Діагностика

    5. Лікування



    1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   ...   30


    написать администратору сайта