Главная страница
Навигация по странице:

  • 32.Організація роботи в апел.судах

  • 33. Принципи організації і діяльності спеціалізованого господ.,адмін.. суду

  • 34. Місцеві спеціалізовані суди. Порядок формування, їх склад та повноваження.

  • 35. Апеляційні спеціалізовані суди. Порядок формування, їх склад та повноваження. До апеляційних спеціалізованих судів належать апеляційні господарські та апеляційні адміністративні

  • 36. Вищі спеціалізовані суди. Структура, порядок формування, склад та повноваження.

  • 37. ВСУ – найвищий судовий орган системи судів загальної юрисдикції

  • 39. КСУ- єдиний орган конституційної юрисдикції в україні. Конституційний Суд України розпочав діяльність 18 жовтня 1996 року

  • 41. Склад та порядок утворення КСУ.

  • 42. Вища рада юстиції України.

  • 1. Предмет І методологія курсу спо


    Скачать 420 Kb.
    Название1. Предмет І методологія курсу спо
    АнкорSPO_1.doc
    Дата15.09.2017
    Размер420 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаSPO_1.doc
    ТипДокументы
    #8527
    страница3 из 7
    1   2   3   4   5   6   7

    31.Судові палати апеляційних судів.Повноваження,склад та порядок формування.

    У складі апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює секретар судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про призначення секретаря судової палати приймаються зборами суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати.
    32.Організація роботи в апел.судах

    Завдання організувати роботу суду покладено на голову суду. Голова суду розподіляє обов'язки між суддями. Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, інформує збори суддів про свою діяльність. Голова апел.суду: визначає адм. Повноваження заступн. голови апел.суду, контр.ефективність.діяльн.апарату суду, вносить Голові Держ.судової адм. Укр. подання про визначення на посаду керівн. аппарату суду, заст.керівн.апар.суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апар. суду,його заступ. заохочення або накладення дисципл.стягнення відповід. до законодавствазабезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів апел.суду, видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади відповід.наказ; забезпечує виконання рішень зборів суддів апел.суду; забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів апел.суду; повідомляє ВККС України про наявність вакантних посад у аплея.суді в 10-денний строк з дня їх утворення.
    33. Принципи організації і діяльності спеціалізованого господ.,адмін.. суду

    Організація і діяльність …судів визначається КУ, ЗУ «про судоустрій», процесуальними кодексами, ін..законодавчими актами, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана ВРУ. Гос.і Адмін. Суди здійснюють правосуддя на принципах: законності, незалежності, рівності всіх учасників судового процесу перед судом та законом, змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, фіксування суд.процессу техн..засобами у порядку встановленому законом, гласності та відкритого розгляду спра, за винятком випадків, коли це суперечить інтересам охорони держ. Та комерц. Таємниці, обов’язковість виконання рішень, ухвал, постанов суду.
    34. Місцеві спеціалізовані суди. Порядок формування, їх склад та повноваження.

    Справи у місцевих господарських судах розглядаються суддею одноособово. Будь-яку справу, що відноситься до підсудності цього суду, залежно від категорії і складності справи, може бути розглянуто колегіально у складі 3 суддів. Перегляд в апел. порядку рішень місцевих господарських суддів здійснюється апел.господ.суд.колегією суддів у складі 3 суддів. Перегляд у касаційному порядку рішень місц. І апел. господ. суддівВищим господ. Суд. України колегією суддів у складі 3 або більшої непарної, кулькості суддів. Перегляд суд.рішень госп.суд. ВСУ здійсн.колегіально.Визначення судді або колегії суддів для розгляду справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації віповід. Документів за принципом вірогідності, який враховує кількість справ, що перебувають у провадженні суддів, заборону брати участь у перегляді рішень для судді, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого порушується питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному..Після визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, внесення змінш до реєстрації даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автомат.системи документообігу суду не допускаються, крім випадків, установлених законом. Завданням адмін..судочинства є захист прав,свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юр. осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самовряд., їхнії посадових і службових осіб, ін.. субєктів.Спори з приводу звільнення публічної служби, проходження,прийняття. Юрисд. Адмін..судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв’язку з здійсненням субєектом владних повноважень, владних управлінських функцій, а також у зв’яжу з публічним формуванням, субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
    35. Апеляційні спеціалізовані суди. Порядок формування, їх склад та повноваження.

    До апеляційних спеціалізованих судів належать апеляційні господарські та апеляційні адміністративні суди. В апеляційному господарському суді можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ. Oрганізаційне керівництво діяльністю суду ( апеляц. спеціалізованого) здійснює голова суду, який як і заступники голови апеляційних спеціалізованих судів призначаються на посаду строком на 5 років і звільняються з посади Президентом України за поданням голови відповідного вищого спеціалізованого суду України на підставі ради суддів утвореної для судів відповідної спеціалізації. В структуру апеляційних спеціалізованих судів входять окрім судових палат президія апеляційного спеціалізованого суду. В апеляційних судах ( як загальних так і спеціалізованих) є апарат суду, структура і штатна чисельність якого затверджуються в установленому порядку за поданням голови суду, у межах видатків на утримання даного суду. До складу апарату суду можуть входити: помічник голови суду, помічники суддів, завідуючий канцелярією, секретарі суду і судового засідання, консультанти, судові розпорядники, архіваріус та інші особи. Комплектуванням цього апарату безпосередньо займається голова суду, який здійснює прийом на роботу працівників і звільняє їх з роботи, присвоює їм ранги державного службовця.Апеляційний суд: 1) розглядає справи відповідної судової юрисдикції в апеляційному порядку згідно з процесуальним законом; 2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої інстанції; 3) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику; 4) надає місцевим судам методичну допомогу в застосуванні законодавства;
    36. Вищі спеціалізовані суди. Структура, порядок формування, склад та повноваження.

    Вищі спеціалізовані суди складаються із професійних суддів, голови та заступників голови Вищого спеціалізованого суду. Структура вищих спеціалізованих судів характеризується наявністю у цих судах судових палат для розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Однак на відміну від загальних судів де утворення таких судових палат є обов’язковим, стосовно вищих спеціалізованих судів законодавцем припускається можливість їх створення, тобто судові палати можуть мати як тимчасовий характер так і постійний характер. Вищий спеціалізований суд: розглядає справи відповідної судової юрисдикції в касаційному порядку згідно з процесуальним законом; у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої або апеляційної інстанції; аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику; надає методичну допомогу судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції та законів України у судовій практиці на основі її узагальнення та аналізу судової статистики; дає спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційні роз'яснення з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової юрисдикції; здійснює інші повноваження, визначені законом. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює секретар судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про призначення секретаря судової палати приймаються зборами суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати. До складу вищого спеціалізованого суду входять судді, обрані на посаду судді безстроково, з числа яких призначаються голова суду та його заступники. У вищому спеціалізованому суді, кількість суддів у якому перевищує сорок п'ять, може бути призначено не більше трьох заступників голови суду.
    37. ВСУ – найвищий судовий орган системи судів загальної юрисдикції

    Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції. Верховний Суд України: переглядає справи з підстав неоднакового застосування судами (судом) касаційної інстанції однієї і тієї ж норми матеріального права у подібних правовідносинах у порядку, передбаченому процесуальним законом; переглядає справи у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом; надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я; звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України. До складу Верховного Суду України входять двадцять суддів - по п'ять суддів від кожної спеціалізованої юрисдикції (цивільної, кримінальної, господарської, адміністративної), з числа яких обираються Голова Верховного Суду України та його заступник. Суддею Верховного Суду України може бути особа, яка має стаж роботи на посаді судді не менше п'ятнадцяти років або суддя Конституційного Суду України. У Верховному Суді України діє Пленум Верховного Суду України для вирішення питань, визначених Конституцією України та цим Законом. Склад і порядок діяльності Пленуму Верховного Суду України визначаються цим Законом. При Верховному Суді України утворюється Науково-консультативна рада, статус якої визначається цим Законом.Верховний Суд України має офіційний друкований орган та може бути співзасновником інших друкованих видань.
    38. Пленум ВСУ.

    Пленум ВСУ є колегіальним органом, повноваження якого визначаються Конституцією України та цим Законом. До складу Пленуму ВСУ входять усі судді ВСУ. Пленум Верховного Суду України: обирає на посади та звільняє з посад Голову Верховного Суду України, його заступника у порядку, встановленому цим Законом; призначає на посаду з числа суддів Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України та звільняє з посади секретаря Пленуму Верховного Суду України; заслуховує інформацію Голови Верховного Суду України, заступника Голови Верховного Суду України про їх діяльність; надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судової системи та діяльності Верховного Суду України; приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з питань конституційності законів та інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України; надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я; затверджує Регламент Пленуму ВСУ. Засідання Пленуму ВСУ є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу Пленуму, крім випадків, встановлених цим Законом. На засідання Пленуму можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи. Пленум Верховного Суду України скликається Головою Верховного Суду України в разі потреби або на вимогу не менш як четвертої частини від складу суддів Верховного Суду України, але не рідше одного разу на три місяці. У разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликається його заступником. Законом також може бути встановлена інша процедура скликання Пленуму Верховного Суду України. Про день і час скликання Пленуму та питання, що виносяться на його розгляд, учасники засідання Пленуму повідомляються не пізніш як за десять днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які виносяться на розгляд Пленуму. Засідання Пленуму веде Голова Верховного Суду України, а в разі його відсутності - заступник Голови ВСУ відповідно до Регламенту.
    39. КСУ- єдиний орган конституційної юрисдикції в україні.

    Конституційний Суд України розпочав діяльність 18 жовтня 1996 року. Конституційний Суд України — єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. Завданням Конституційного Суду України є гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України. Організація, повноваження та порядок діяльності Конституційного Суду України визначаються Конституцією України та Законом України «Про Конституційний Суд України». Діяльність Конституційного Суду України ґрунтується на принципах верховенства права, незалежності, колегіальності, рівноправності суддів, гласності, повноти і всебічності розгляду справ та обґрунтованості прийнятих ним рішень. Конституційний Суд України складається з вісімнадцяти суддів Конституційного Суду України. Завданням Конституційного Суду України є гарантування Верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.
    40. Повноваження КСУ.

    До повноважень Конституційного Суду України належить:
    вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність):
    законів та інших правових актів Верховної Ради України;
    актів Президента України;
    актів Кабінету Міністрів України;
    правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
    Ці питання розглядаються за зверненнями: Президента України; не менш як сорока п'яти народних депутатів України; Верховного Суду України; Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
    офіційне тлумачення Конституції України та законів України.
    З питань, передбачених цією статтею, Конституційний Суд України ухвалює рішення, які є обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені.
    Конституційний Суд України за зверненням Президента України або Кабінету Міністрів України дає висновки про відповідність Конституції України чинних міжнародних договорів України або тих міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для надання згоди на їх обов'язковість.
    За зверненням Верховної Ради України Конституційний Суд України дає висновок щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.

    Закони та інші правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.Підставами для визнання перелічених актів не конституційними, повністю чи частково є: - невідповідність Конституції України;- порушення встановленої Конституцією процедури їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності; - перевищення конституційних повноважень при їх прийнятті.
    41. Склад та порядок утворення КСУ. складається з 18 суддів КСУ.
    ПУ, ВРУ та з’їзд суддів України призначають по 6 суддів. Судді обираються строком на дев’ять років без права бути призначеними повторно. ВРУ призначає суддів Конституційного Суду таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів. Пропозиції щодо кандидатур на посади суддів КСУ вносить Голова Верховної Ради або не менше як ¼ народних депутатів України від конституційного складу ВРУ; при цьому депутат має право поставити підпис під пропозицією про висунення лише однієї кандидатури і ці підписи не відкликаються. Призначеними на посади суддів КСУ вважаються кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів депутатів, але більше половини голосів депутатів від конституційного складу ВРУ. Якщо кілька кандидатів набрали однакову кількість голосів і після їх призначення було б перевищено необхідне для призначення число суддів, щодо цих кандидатів проводиться повторне голосування.
    У разі припинення повноважень судді Конституційного Суду, який призначався ВРУ, то ВРУ у місячний строк призначає іншу особу на цю посаду. За результатами голосування Головою ВРУ підписуються постанови ВРУ про призначення суддів КСУ.
    ПУ при визначенні кандидатур на посаду судді КСУ проводить консультації З Прем’єр – міністром України і Міністром юстиції України. Призначеною на посаду судді КСУ вважається особа, про призначення якої видано Указ ПУ скріплений підписами Прем’єр – міністра України та Міністра юстиції.
    У разі припинення повноважень судді КСУ, призначеного Президентом, він у місячний строк призначає іншу особу на цю посаду.
    З’їзд суддів України за пропозицією делегатів з’їзду відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх делегатів з’їзду визначає кандидатури на посади суддів КСУ для включення їх в бюлетні для таємного голосування. Призначеним на посаду судді вважається кандидат, який у результаті таємного голосування одержав більшість голосів з числа обраних делегатів з’їзду суддів України. Якщо голосування проводиться щодо кандидатур, число яких перевищує квоту КСУ, призначеними вважаються кандидати, які набрали більше голосів ніж інші кандидати на ці посади.
    42. Вища рада юстиції України.

    Статус Вищої ради юстиції визначається Конституцією України і цим Законом. Вища рада юстиції є колегіальним, незалежним органом, відповідальним за формування високопрофесійного суддівського корпусу, здатного кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі, а також за прийняття рішень стосовно порушень суддями і прокурорами вимог щодо несумісності та у межах своєї компетенції про їх дисциплінарну відповідальність. Строк повноважень членів Вищої ради юстиції, крім тих, хто входить до її складу за посадою, становить шість років. Вища рада юстиції є юридичною особою, видатки на її утримання визначаються окремо у Державному бюджеті України. В Україні діє Вища рада юстиції, до відання якої належить:1) внесення подання про призначення суддів на посади або про звільнення їх з посад;11) за поданням відповідної ради суддів призначає суддів на посади голови суду, заступника голови суду та звільняє їх з цих посад; прийняття рішення стосовно порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності;здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів Верховного Суду України і суддів вищих спеціалізованих судів та розгляд скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних та місцевих судів, а також прокурорів.Вища рада юстиції складається з двадцяти членів. Верховна Рада України, Президент України, з'їзд суддів України, з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначають до Вищої ради юстиції по три члени, а всеукраїнська конференція працівників прокуратури - двох членів Вищої ради юстиції.До складу Вищої ради юстиції входять за посадою Голова Верховного Суду України, Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України.
    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта