|
Математика 1,2,3,4- тоқсан. Математика 1,2,3,4 тоқсан 3-сынып. 1тосан 45саат
|
Скачать 1.23 Mb. Название | 1тосан 45саат | Анкор | Математика 1,2,3,4- тоқсан | Дата | 11.04.2023 | Размер | 1.23 Mb. | Формат файла | | Имя файла | Математика 1,2,3,4 тоқсан 3-сынып.docx | Тип | Документы #1054809 | страница | 43 из 47 |
|
Математика
| Уақыты:
| Кабинет:
| Мұғалім:
| Сабақтың тақырыбы
| Бақылау жұмысы №2
| Сілтеме
| Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
| Сабақтың жабдығы
| суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер.
| Жалпы мақсаттар
Оқыту нәтижесі
| Мақсаты: 4-ке дейінгі кестелік көбейту және бөлу жайлы алған білімдерін тексеру, тиянақтау. Оқушылардың білім, білік дағдыларын анықтау. Қатесіз , тиянақты орындауға үйрету.
Білу:
Жазбаша көбейту және бөлу тәсілдері;
Есептерді шешу барысы және есепті шығару тәсілдері туралы түсініктерінің болуы;
Көбейтуді қосумен алмастыру;
Қолдану:
Көбейту амалынан тұратын сөзді есептерді шығара білу;
Шамалармен өрнектеуді;
Фигураны сызып, оның периметрін табу.
| Мұғалімнің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау парақшасымен таныстыру
| Топқа бөлу
| Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.
| Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі.
| Ынтымақтастық атмосферасы
| Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.
Мен бақытты баламын,
Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.
| Үй тапсырмасын пысықтау
| Көбейту кестесін еске түсіру
| Оқушылар ауызша орындайды
| І-нұсқа
1. Қосындымен алмастыр және мәнін тап.
| 8∙2 6∙3 5∙2
| 2. Амалдарды баған түрінде орында және тексер.
| 327+206 636+258 340-228 732-308
| 3. Есепті шығар.
| Шапанға 7м мата жұмсалды.Осындай 3 шапанға неше метр мата жұмсалады?
| 4. Сантиметрмен өрнекте.
| 4 м 29 см = см 3 м 7 см = см
5 м 42 см = см 8 м 6 см = см
| 5. Теңдеуді шеш.
| х:4=7 а∙х 8=24
| 6. Фигуралар сыз.
| 4 см кезінді сыз және одан 3 есе артық кесінді сыз.
| ІІ-нұсқа
1.Есепте.
| 15:5 9∙3-7∙2 10:(35-30)+18
4∙3 12:6+18:2 (21:3)+9∙0
| 2. Есепті шығар және оған кері есеп құрастыр.
| Бір қорапта 6 қарындаш, ал екіншісінде одан 2 есе қарындаш артық. Екінші қорапта қанша қарындаш бар?
| 3.Салыстыру.
| 315-300*5∙3 15:5*16:8 9∙3*45-29
14:2*4∙2 21:3*3∙3 80-56*20∙1
| 4.Теңдеуді шеш.
| х:2=9 14:у=2 а∙5=10 9∙х=27
| 5. Фигураның ауданын, периметрін тап.
| Ені 2 см-ге тең, ұзындығы 3 см тең тіктөртбұрыш сыз.
|
| Сергіту сәті
| 1.Дымбілмес алдында 4 құлпынай , содан кейін 3 құлпынай жеді.Дымбілмес барлыға неше құлпынай жеді? 2. Айнұр 2 пирамида, ал Гүлнұр 3 пирамида құрастырды.Екі қыз неше пирамида құрастырды? 3. Алпамыс аптасына 3 кітап, ал Берік сонша кітап оқыды.Балалар қанша кітап оқыды? 4. Күлшеқызға 3 тиін және 7 қоян қонаққа келді. Күлшеқызға барлығы неше қонақ келді? 5.Қызыл телпек әжесіне 6 тәтті тоқаш және 3 етті тоқаш әкелді.Қызыл телпек барлығы неше тоқаш әкелді?
| Ой толғаныс
| 1. Азайтудың нәтижесі қалай аталады?
2. 1 сағатта неше минут бар?
3. Қосудың нәтижесі қалай аталады?
4. Қарама – қарсы қабырғалары өзара геометриялық фигураны қалай атаймыз?
5. Оқу жылының алғашқы айы қандай?
6. Қосуға кері амалды ата.
7. Аптаның соңғы күні қалай аталады?
8. Бір тәулікте неше сағат бар?
9. 9+7 өрнегінің мәні қанша?
10. 60-7 өрнегінің мәні қанша?
11. 1 дм неше см болады?
12. 1 ғасырда неше жыл бар?
13. 9 ондықтан 8 бірліктен тұратын санды ата.
14. Периметрді қалай табамыз?
15. Үш бұрышы бар геометриялық фигураны ата.
16. Ұзындық өлшем бірліктерін ата.
17. 7 ондық 0 бірліктен тұратын санды ата.
18. Шаршы деген не?
19. Салмақ өлшем бірліктерін ата.
20. 1 дм 4см неше см болады?
| Сабақты бекіту
| Бүгінгі сабақта біз не істедік?
| Саған қайсы тапсырма қиын болды?
| Үй тапсырмасы
| Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау
| Оқушылар күнделіктеріне жазады
| Бағалау
| Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
| Бағалау парақшасын толтырады
| Кері байланыс
|
Математика
| Уақыты:
| Кабинет:
| Мұғалім:
| Сабақтың тақырыбы
| 185 • 4, 740 : 4 түріндегі көбейту
мен бөлудің жазбаша
тәсілі
| Сілтеме
| Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
| Сабақтың жабдығы
| суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер.
| Жалпы мақсаттар
Оқыту нәтижесі
| Мақсаты:Сызғышты пайдаланып,кесіндінің ұзындығын ұзындық өлшем бірліктері арқылы өлшеуге үйрету. Ұзындықтың өлшем бірлігі миллиметрді пайдалану және оны басқа өлшем бірліктеріне айналдыруды үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың ойлау,ауызша,жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелігі: Білімділікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Таблица,көбейту таблицасы,карточка
| Мұғалімнің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау парақшасымен таныстыру
| Топқа бөлу
| Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.
| Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі.
| Ынтымақтастық атмосферасы
| Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.
Мен бақытты баламын,
Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.
| Үй тапсырмасын пысықтау
| Көбейту кестесін еске түсіру
| Оқушылар ауызша орындайды
| Жаңа сабақ
| 1 – белес:«Жүзден жүйрік» «Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан» Түсіндіре отырып, шығару: 152 * 5 ---------- 704: 4 ----------- 920: 5 ----------- 320 * 3 176 * 4 ---------- 605: 5 ----------- 604: 4 ----------- 840: 2 408: 3 ----------- 124 * 5 ---------- 560: 5 ----------- 204: 2 2 - белес «Санамақ» «Тапқыр болсаң, талас жоқ» 3 – белес: «Алақай, балақай»Сергіту сәті: (балапандар би қимылымен) 4 – белес: «Жолың болсын, балақай» Есеп 4 Амалдар бойынша есепте: 1000 – 225: 5 – 36 * 4 900 – 147 * 3 + 199 579 + 129 * 3 – 287 1000 – (200 + 169) * 2
Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау.
Дәптермен жұмыс.
| Сергіту сәті
| Азайғышты табуға арналған есептер 1.Қоян 4 сәбіз жегеннен кейін ода тағы 5 сәбіз қалды.Қоянда қанша сәбіз болды? 2.Ара бақбақтан тосап қайнатты.Ол досына 3 банка бергеннен кейін, 7 банка қалды.Арада қанша банка тосап болды? 3.Бөбектер ұшу шарында 2 километр ұшқаннан кейін, оларға тағы 3 километр ұшу қалды. Бастапқы кезде Бөбектерге қанша километр ұшу қажет болды? 4.Суретші қорабынан 6 бояу алғаннан кейін, 4 бояу қалды. Суретшіде қанша бояу болды? 5.Қоян көжектеріне 4 сәбіз бергеннен кейін, тағы 3 сәбіз қалды. Қоянда қанша сәбіз болды? 6. Себеттен 5 алма алғаннан кейін, онда тағы 5 алма қалды.Себетте қанша алма болды? 7.Карлсон 6 тәтті нан жегеннен кейін, 4 тәтті нан қалды. Қарлсонда неше тәтті нан болды?
| Ой толғаныс
| 1.Қарлығаш, Майра және Нағиманың етіктері бар. Біріншілері –биік және қызыл, екіншілері биік емес және көк, ал үшіншісі – биік емес және қызыл. Қарлығаш пен Нағиманыкі – биік емес, Ал Нағима мен Майранікі – қызыл. Кімнің етігі қандай?
2. Тамыздың 3 күнінде әр түрлі ауа райы болды: 2, 5, 10. Бірінші күні суық және жаңбырлы, екінші күні жылы және жаңбырлы, ал үшінші күні жылы және құрғақ болды. 2 және 10 тамызда жылы, ал 5 мен 10-да жаңбырлы болды. Әр күні қандай ауа райы болды?
| Сабақты бекіту
| Бүгінгі сабақта біз не істедік?
| Саған қайсы тапсырма қиын болды?
| Үй тапсырмасы
| №6,7 139-бетте
| Оқушылар күнделіктеріне жазады
| Бағалау
| Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
| Бағалау парақшасын толтырады
| Кері байланыс
| |
|
|