|
Математика 1,2,3,4- тоқсан. Математика 1,2,3,4 тоқсан 3-сынып. 1тосан 45саат
|
Скачать 1.23 Mb. Название | 1тосан 45саат | Анкор | Математика 1,2,3,4- тоқсан | Дата | 11.04.2023 | Размер | 1.23 Mb. | Формат файла | | Имя файла | Математика 1,2,3,4 тоқсан 3-сынып.docx | Тип | Документы #1054809 | страница | 44 из 47 |
|
Математика
| Уақыты:
| Кабинет:
| Мұғалім:
| Сабақтың тақырыбы
| Өтілген материалды бекіту
| Сілтеме
| Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
| Сабақтың жабдығы
| қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
| Жалпы мақсаттар
Оқыту нәтижесі
| Өткен сабақта өткен білім дағдыларын қалыптастыруға арналған тапсырмаларды орындау.
| Мұғалімнің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау парақшасымен таныстыру
| Топқа бөлу
| Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.
| Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі.
| Ынтымақтастық атмосферасы
| Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу.
Сабағымыз басталды, балаларға пайдалы.
Бәрін ұғып алыңдар, санауға зер салыңдар
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.
| Үй тапсырмасын пысықтау
| Үй жұмысы жазылған дәптерлерді тексеру
| Оқушылар ауызша орындайды
| Жаңа сабақ
Оқулықтағы тапсырмаларды топтарға бөліп орындату.
Дәптермен жұмыс.
1-топ Өрнекті баған түрінде жазып,есепте.
2-топ Есепті шығар
3-топ Теңдеулерді шеш
| Сергіту сәті
| Бала, бала балақан, Кәне, қайсы алақан. Саусақтарын әйбат, Былай-былай ойнат. Топ-топ басайық, Жалаудан күн жасайық. Жаса, жаса алтын күн Жаса, жаса жарқын күн
Қане қанат жазайық, Қарлығашқа ұқсайық. Ұшып-ұшып алайық, Орнымызға қонайық. Білімде алда болайық.
| Ой толғаныс
| Бірнеше бірлікке азаюға берілген есептер 1. Қоянда 5 қызыл және 2-ге кем көк шар бар.Қоянда қаншакөк шар? 2. Арманда 6 машина, ал Ерланда 3 машина кем болды. Ерланда неше машина болды? 3. Айман 8 есеп шығарды, Баян 3 есеп кем шығырды. Баян неше есеп шығарды? 4. Аюда 6 шар бар, Қоянда 3 шар кем болды. Қоянда қанша шар болды? 5. Дымбілмес 4 балмұздақ жеді, Білгіш 2 балмұздақ кем жеді. Білгіш қанша балмұздақ жеді? 6. Тиін 7 жаңғақ , ал алманы 5-ке кем жинады. Тиін қанша алма жинады? 7. Сәуле 4 сурет салды, ал Айгүл 2 сурет кем салды. Айгүл неше сурет салды? 8. Кірпі қысқы азығын жинап, бірінші күні – 9 алма, ал екінші күні 3- ке кем алма жинады. Кірпі екінші күні қанша алма жинады? 9. Қызыл телпек әжесіне 10 тәтті нан және 6-ға кем тоқаш әкелді. Қызыл телпек әжесіне қанша тоқаш әкелді? 10. Үйрек бірінші күні 8 балапан, ал екінші күні 2 балапан кем шығарды.Үйрек қанша балапан шығарды?
| Сабақты бекіту
| Үй тапсырмасы
| №4 140-бетте
| Оқушылар күнделіктеріне жазады
| Бағалау
| Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
| Бағалау парақшасын толтырады
|
Математика
| Уақыты:
| Кабинет:
| Мұғалім:
| Сабақтың тақырыбы
| Қозғалыс жылдамдығы
| Сілтеме
| Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
| Сабақтың жабдығы
| қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
| Жалпы мақсаттар
Оқыту нәтижесі
| Сабақтың мақсаты: 1. Жылдамдық өлшем бірліктерімен таныстыру, уақыт қашықтық өлшем бірліктерін пысықтау, оларды есеп шығаруда пайдалануға үйрету. 2. Жылдамдық пен уақыт белгілі болған жағдайда қашықтықты табуды үйрену. 3. Оқушылардың алған білімдерін күнделікті өмірде ауызша, жазбаша есептеу дағдыларын қалыптастыру, логикалық ойлау қабілеттерін шапшаңдыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: Оқулық, карточка, интерактифті тақта, слайд, сенім ағашы. Әдіс - тәсілдері: топпен жұмыс, «Ой қозғау», сұрақ – жауап. Түрі: Саяхат сабағы.
| Мұғалімнің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау парақшасымен таныстыру
| Топқа бөлу
| Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.
| Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі.
| Ынтымақтастық атмосферасы
| Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу.
Сабағымыз басталды, балаларға пайдалы.
Бәрін ұғып алыңдар, санауға зер салыңдар
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.
| Үй тапсырмасын пысықтау
| Ауызша жұмыс. Зейінділік ойыны: жаппай жұмыс.
Үш аптада қанша күн бар? 2 жарым сағат қанша минутты құрайды? 2 сабақ қанша минутқа созылады? Жазғы каникул қанша аптаға созылады? Қайсы айда ең аз күн бар? Ақпан айы 29 күнге созылатын жыл қалай аталады?
| Оқушылар ауызша орындайды
| Жаңа сабақ
Оқулықтағы тапсырмаларды топтарға бөліп орындау.
№1 карточка
Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.
7 тәулік = 168 сағат 5мин 15с = 315 с 480 сағ = 20 тәулік 6ғ. 507ж. = 1107ж т.с.с.
№2 карточка
Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексер.
-806 – 806 + 327
479 327 479
327 479 806
Жылдамдық. Уақыт. Қашықтық. s – Қашықтық (Жол): км, м, см. v – Қозғалыс жылдамдығы: км/сағ, м/мин, м/сек. t – Қашықтықты жүріп өткен уақыт: сағат, минут, секунд. Жылдамдық – уақыт бірлігінде жүріп өткен уақыт. Қашықтықты табу үшін қозғалыс жылдамдығын қозғалыс уақытына көбейту керек.
| Сергіту сәті
| Ақ қоян-ау, ақ қоян, Бетіңді жушы, Қолыңды сүртші, Айнаға қарашы, Шашынды тарашы, Киіміңді киші, Мектепке қарай жүрші, Орныңа отыршы, Сабағыңды оқышы
| Ой толғаныс
| Бірнеше бірлікке артыруға арналған есептер 1.Диқаншылар күзгі егістік жұмыстарында 4 машина бидай және 3 машина артық арпа қоймаға жеткізді.Диқаншылыр қанша машина арпа жеткізді? 2. Гүлнәр 3 кәмпит , ал Шолпан 2 кәмпит артық жеді. Шолпан қанша кәмпит жеді? 3. Қорапта 6 қарындаш және 3-ке артық фломастер жатыр. Қорапта қанша фломастер жатыр? 4. Жанар 2 шелек , ал Майра 3 шелек артық құлпынай жинады.Майра неше шелек құлпынай жинады? 5.Гүлзарда 6 қызғалдақ және одан 3-ке артық сарығалдақ өсіп жатыр.Гүлзарда қанша сарығалдақ өсіп тұр? 6.Дәулетте 4 машина, ал Саматта 5 машина артық.Саматта неше машина бар? 7. Дәрігер бірінші күні 7 бала , ал екінші күні 3 балаға артық қабылдады. Дәрігер екінші күні қанша бала қабылдады?
| Сабақты бекіту
| Үй тапсырмасы
| №6,7 142-бетте
|
Оқушылар күнделіктеріне жазады
| Бағалау
| Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
| Бағалау парақшасын толтырады
|
Математика
| Уақыты:
| Кабинет:
| Мұғалім:
| Сабақтың тақырыбы
| Жылдамдықты табуға берілген есептер
| Сілтеме
| Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
| Сабақтың жабдығы
| қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
| Жалпы мақсаттар
Оқыту нәтижесі
| Мақсаты: оқушыларда жылдамдық туралы түсінік қалыптастыру; есептеу және өз бетімен жұмыс істей білу дағдыларын жетілдіру; интеллектуалдық қиындықтарды жеңе білу және өзін-өзі бағалай білуге тәрбиелеу
| Мұғалімнің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау парақшасымен таныстыру
| Топқа бөлу
| Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.
| Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі.
| Ынтымақтастық атмосферасы
| Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу.
- Балалар, терезеге қараңдаршы. Далада күн сәулесі жарқырап тұр. Бізге сәулесін шашып тұр. Сәуле сендердің тұла бойларыңа тарап, жандарыңды жадыратып тұр.
- Кәне, айналамызға жылу сыйлайық, жүздеріңнен күннің көзіндей күлкі кетпесін.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.
| Қызығушылықты ояту
| Логикалық есептер. 1. Үстел үстінде төрт алма тұр. Бір алманы алып ортасынан бөліп қайта қойды. Үстел үстінде неше алма болды? 4 алма 2. 2 сиырдың мүйізі нешеу? 3. 5 қойдың басы нешеу? 4. 3 адамның қолы нешеу? 5. 1 мысықтың аяғы нешеу? 6 тапсырма: Геометриялық пішіндерден балапан, балық құрастыру
| Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау.
Қосымша тапсырма:
Жылдамдық. Жылдамдық бірліктері υ=S/t осыдан S-ті, t-ны қалай табамыз? S=υ*t t=S/υ
Жылдамдықтың басқа да өлшем бірліктері бар:
м/с; мм/с; км/ сағ; м/ мин; см/с Әр түрлі өлшем бірліктермен жазылған жылдамдықты тек бір бірлікпен жазамыз немесе оны халықаралық бірліктер жүйесі (ХБЖ) деп атайды, ол м/с
Сыныпқа сұрақ: м/с; мм/с; км/ сағ; м/ мин; см/с қайсысын айналдырамыз?
( бірнеше оқушыдан сұрау- даралап сұрау)
№1 карточка
Баған бойынша орындау.
902 – 567 = 335 902 – 335 = 567 335 + 567 = 902
| Ой толғаныс
| Белгісіз қосылғышты табуға берілген есептер 1.Аюда 9 килограмм бал болды. Ол бірнеше килограмм бал жегеннен кейін ода 4 килограмм бал қалды.Аю неше килограмм бал жеді? 2. Айдар Бурабайдың 10 фотосурет істеді.Досына бірнеше фотосурет бергеннен кейін 6 фотосурет қалды.Айдар досына неше фотосурет берді? 3.Сауыншы сиырдан 9 литр сүт сауып алды. Ірімшік жасауға бірнеше литр сүт пайдаланғаннан кейін 2 литр сүт қалды.Сауыншы неше литр сүт ірімшікке жұмсады? 4. Маймылда 10 банан болды.Бірнеше банан жегеннен кейін оның 4 бананы қалды. Маймыл неше банан жеді?
1. Қозғалыс жылдамдығы дегеніміз не ? 2. Жылдамдықтың қандай өлшеу бірліктерін білеміз ? 3. Жылдамдықты қандай әріппен белгілейміз ? 4. Барлық денелердің жылдамдықтары бірдей ме ? 5. Жылдамдық пен уақыт арқылы жүрілген жолды қалай өрнектейміз?
| Сабақты бекіту
| №7 144-бетте
| Саған қайсы тапсырма қиын болды?
| Үй тапсырмасы
| Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
|
Оқушылар күнделіктеріне жазады
| Бағалау
| Бүгінгі сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
| Бағалау парақшасын толтырады
| |
|
|