Главная страница

Депо. Текст ТО ТР ЧС укр. 1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6


Скачать 0.77 Mb.
Название1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6
Дата19.11.2021
Размер0.77 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТекст ТО ТР ЧС укр.doc
ТипДокументы
#276482
страница18 из 30
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   30

5.3 Електричні машини


5.3.1 Тягові двигуни і їхні внутрішні порожнини перед ремонтом повинні бути ретельно обдуті сухим стисненим повітрям і очищені від пилу і забруднень. Перевірити стан замків люків тягових електродвигунів, кришок ущільнень люків і вентиляційних патрубків.

Зробити перевірку стану карданного приводу шляхом обертання якоря від руки в одну й іншу сторону. Вільний хід на три і більше ламелей колектора недопускається.

Оглянути колектор, усунути сліди перекидань дуги і колового вогню на колекторі. При затягуванні міді на пластинах зробити прочищення ламелей колектора зі зняттям фасок. При необхідності зробити шліфування колектора. Ушкоджену ізоляцію в місцях перекидання електричної дуги покрити емаллю електроізоляційної з попереднім очищенням поверхонь від вугільного і металевого пилу волосяною щіткою з наступною продувкою стисненим повітрям і промиванням від кіптяви технічним спиртом або авіаційним бензином Б-70. При огляді через верхній і нижній люки перевірити стан полюсних котушок і бандажів якорів (у місцях, доступних для огляду).

Перевірити стан кронштейнів щіткотримачів з провертом траверс і їхнє кріплення. Протерти ізолятори, задимленість, що мається на них, промити бензином. Ізолятори з ушкодженням глазурі більше 20% довжини або з тріщинами, а також ослабленням у місці посадки замінити.

Оглянути щіткотримачі без зняття, перевірити натискання пружин, стан гнучких шунтів, кріплення щіткотримачів. Щіткотримачі з тріщинами в корпусі або несправному натискному механізмі замінити.

При ослабленні кріплення або заміні щіткотримача перевірити правильність його установки. Відстань корпуса щіткотримача від робочої поверхні колектора і відстань від півників повинні бути в межах установлених норм.

Оглянути щітки. При наявності відколи, зламу, тріщин, ослаблення шунтів і зношення більше допустимого щітки замінити. При установці нових щіток зробити притирання їх по колекторі скляною полотниною або на притиральному барабані. Установка щіток різних марок на щіткотримачі однієї полярності не допускається.

Перевірити укладання і кріплення проводів перемичок траверси і міжкотушкових з'єднань, кріплення наконечників і стан жил. При порушенні цілісності жил проводу більше 20% його перетину наконечники перепаяти, перемички замінити. Проводи і перемички, що мають ослаблення кріплення в остові, зміцнити шпагатом або затягуванням болтів металевих скоб, що кріплять. Протерті місця зовнішньої ізоляції проводів відновити прогумованою або хлорвініловою ізоляційною стрічкою. Ізоляція проводів, що прилягають до металевих частин остова, повинна мати додаткові прокладки. Кріплення (підв'язка) проводів до скоб і іншим частинам усередині остова кіперною стрічкою не допускається. В випадку ушкодження емалі ізоляції кабелів, приєднаних до щіткотримачів і тих, що йдуть на траверсу, зробити покриття ділянки кабелю від щіткотримача до траверси електроізоляційною нітроемаллю.

Ушкоджену покривну ізоляцію кабелів, прокладених під кузовом електровоза і тих, що йдуть від реверсорів до тягових двигунів, відновити з застосуванням склолакотканини ЛСЭ-02 і прогумованої ізоляційної стрічки ПОЛ-20 або хлорвінілової ізоляційної стрічки. Протертості і тріщини покривної ізоляції кабелів тягових двигунів усунути без видалення основної ізоляції. При ушкодженні внутрішнього шару ізоляції і пропалах без порушення струмоведучих жил дефектні місця ізоляції кабелю вирізувати, краї основної ізоляції зрізати на конус на довжині 20-25 мм. Нову ізоляцію накласти щільно, без зморщок, напівперекриттям послідовно від одного краю вирізаної частини ізоляції кабелю до іншого. При цьому шар склолакотканини при накладенні повинен перекривати на 10–15 мм основну частину ізоляції проводу. Загальна товщина накладених шарів ізоляції повинна бути не менше товщини основної ізоляції. Поверх останнього шару накласти з напівперекриттям два шари прогумованої або хлорвінілової ізоляційної стрічки, що перекривають нижні шари на 5–10 мм.

Перевірити справність ланцюгових підвісок вивідних кабелів і міцність кріплення кабелів у клицях.

Перевірити кріплення підшипникових щитів. Ослаблення кріплення болтів з головками, залитими компаундною масою, визначити по стану заливання. Болти, що ослабли, закріпити.

Перевірити відсутність течі мастила з масляних ванн внутрішнього кардана тягових двигунів. При наявності течі по карданному валі зробити додавання мастила у ванну якоря.

5.3.2 Допоміжні машини і їхні внутрішні порожнини перед ремонтом повинні бути ретельно обдуті стисненим повітрям і очищені від пилу і забруднень. Перевірити справність замків колекторних люків. Зробити протирання поверхонь усередині остовів серветкою, змоченою бензином. Перевірити стан ізоляції проводів на виході з остова, їхнє укладання і кріплення в клицях. Перевірити стан і надійність закріплення заземлюючих шунтів остовів допоміжних машин. Перевірити стан бандажів якоря, ізоляції котушок полюсів і кріплення проводів усередині остова. Проводи, що ослабли, зміцнити. Оглянути колектори. При наявності оплавлень від перекидань електричної дуги або колового вогню колектор зачистити. На колекторах, що мають затягування ламелей, прочистити доріжки між пластинами, зняти фаски. Після зачищення і шліфування з колектора видалити вугільну і металевий пил волосяною щіткою з наступною продувкою стисненим повітрям. Захисний чохол півників і конус колектора при ушкодженні верхнього шару ізоляції покрити емаллю НЦ-929.

Перевірити стан кронштейнів щіткотримачів і їхнє кріплення. Ізолятори протерти, кіптяву, що мається на них, видалити бензином. Ізолятори, що мають тріщини, ушкодження глазурі понад 20% довжини шляху можливого перекриття електричною дугою, ті, що ослабнули на пальцях, замінити.

Оглянути щіткотримачі, перевірити їхнє кріплення, натискання пальців, стан гнучких шунтів. При ослабленні кріплення або заміні щіткотримача перевірити правильність його установки. Відстань між корпусом щіткотримача і колектором, а також відстань від півників повинні бути в межах установлених норм. Корпус щіткотримача очистити від нагару. Щіткотримачі з тріщинами в корпусах або несправному натискному механізмі замінити. Перевірити стан щіток. Щітки висотою менше норми, а також ті, що мають відколи, злами, ослаблення шунтів або їхній надрив більше 20% перетину замінити. При установці нових щіток проводити притирання їх по колекторі скляною полотниною.

Перевірити болтові кріплення полюсних котушок, підшипникових щитів, остовів генераторів струму керування і кришок підшипників. Болти, що ослабли, закріпити.

Перевірити стан і кріплення плит і опорних конструкцій; стан і кріплення амортизаторів. Болти, що ослабли, закріпити, ушкоджені амортизатори замінити. Ушкоджені шви в опорних конструкціях відновити зварюванням з постановкою, при необхідності косинок і накладок, що підсилюють.

Оглянути вентилятори, перевірити кріплення і стан роторів і кріплення кожухів. Перевірити стан і кріплення сполучних гумо-кордових муфт валів допоміжних машин. Болти муфти, що ослабли, закріпити.

Перевірити стан підшипників допоміжних машин і роторів, додати в підшипникові камери мастило. Перед додаванням мастила в камери роликових і кулькових підшипників допоміжних машин і підшипників роторів поверхню щитів попередньо очистити від забруднень у місцях установки фітингів. Перевірити кріплення проводів у колекторних коробках. Перевірити натяг ременів генераторів і посадку шківів. Вимірити опір ізоляції кіл допоміжних машин мегаометром. Опір ізоляції повинен бути не менше встановлених норм (див. додаток 8 і 9).

Перевірити стан і роботу електродвигуна допоміжного компресора. Колектор зачистити, непридатні щітки замінити.

1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   30


написать администратору сайта