Главная страница

Вади серця. A оперативне лікування. B


Скачать 0.67 Mb.
НазваниеA оперативне лікування. B
Дата22.12.2022
Размер0.67 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаВади серця.doc
ТипДокументы
#858672
страница12 из 16
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16
A *Направити на езофагоскопію

B Виписати до роботи

C Призначити контрольний огляд через 1 місяць

D Продовжити лікування спазмолітиками

E Направити на ЕКГ
41. 258

У дитини, з перших хвилин після народження, з рота та носа рясно виділяється спінена слина, зростає задуха, ціаноз. Живіт запавший але піддутий у епігастральній ділянці. При зондуванні шлунку – зонд зупинився. З якою вадою розвитку Ви маєте справу?

A * Атрезія стравоходу з норицею до дихальних шляхів

B Атрезія хоан

C Атрезія тонкої кишки.

D Атрезія стравоходу

E Атрезія товстої кишки
42. 270

У новонародженої дитини безпосередньо після пологів з'явилась велика кількість слизу у ротовій порожині і ротогорлі.Під час першого годування відмічалося атонічне блювання незміненим молоком.Спроба ввести зонд у шлунок виявилась безуспішною.Про який діагноз можна думати?

A *Атрезія стравоходу

B Пологова травма

C Ахалазія стравоходу

D Хвороба Гірширунга

E Пілороспазм
43. 359

В приймальне відділення лікарні звернувся хворий 62 років зі скаргами на напади кашлю при прийомі рідкої їжі. Два місяці тому хворому встановлено діагноз – рак верхньої третини стравоходу. Одержував променеву терапію. Про яке ускладнення може йти мова?

A Стравохідно-трахеальна нориця

B Стеноз трахеї

C Медіастиніт

D Дуоденостеноз

E Двостороння пневмонія.
****************************2012**********************
44. 373

Хворий Д., 72 років, скаржиться на дискомфорт за грудиною при проходженні твердої їжі, зригування їжею при нахилах тулуба, схуднення, кволість, зниження апетиту, періодично випорожнення дьогтьоподібного характеру, схуднення на 12 кг протягом останнього року. Об-но: зниженого харчування. Шкіра із землистим відтінком. Серце і легені без особливостей, живіт чутливий в епігастрії, печінка і селезінка не пальпується. Нв-84 г/л, ШОЕ-32 мм/год. Найбільш ймовірний діагноз?

A * Рак стравоходу.

B Кила стравохідного отвору діафрагми.

C Езофагоспазм.

D Ахалазія кардії.

E Аневризма аорти.
*******************************2013*********************

45. 169

Хворій 44 років була проведена езофагоскопія з приводу непрохідності стравоходу. Езафагоскопія проходила без ускладнюючих моментів, проте на наступний день у хворої з'явилась емфізема обох надключичних ділянок, болі при ковтанні за грудиною, ціаноз. Температура підвищилась до 39°С. В крові: лейкоцити - 16х109/л, зсув лейкоцитарної формули вліво. На рентгенограмі визначається обмежене затемнення в задньому середостінні на рівні біфуркації трахеї. Був поставлений діагноз розриву стравоходу. Яку тактику лікування найбільш доцільно вибрати?

A Консервативне антибактеріальне лікування

B Спостереження

C Оперативне - розкрити і дренувати медіастиніт

D Оперативне радикальне з зашиванням рани стравоходу

E Оперативне -накладання гастростоми
Інфаркт міокарду

1. 152

У чоловіка 56 років на 5–й тиждень після перенесеного інфаркту міокарду виник гострий біль в ділянці серця, виражена задишка. Об’єктивно: стан хворого вкрай важкий, виражений ціаноз обличчя, набухання і пульсація шийних вен, пульс на периферичних артеріях не визначається, на сонній артерії – ритмічний, 130 за 1 хв., АТ 60/20 мм.рт.ст. При аускультації серця – тони різко ослаблені, при перкусії – розширення меж серця в обидві сторони. Який найбільш імовірний діагноз у даного хворого?

A Розрив аневризми серця з тампонадою.

B Бронхіальна астма

C Повторний інфаркт міокарду

D Лівобічний пневмоторакс

E Фібриляція шлуночків
2. 153

У чоловіка 56 років на 5–й тиждень після перенесеного інфаркту міокарду виник гострий біль в ділянці серця, виражена задишка. Об’єктивно: стан хворого вкрай важкий, виражений ціаноз обличчя, набухання і пульсація шийних вен, пульс на периферичних артеріях не визначається, на сонній артерії – ритмічний, 130 за 1 хв., АТ 60/20 мм.рт.ст. При аускультації серця – тони різко ослаблені, при перкусії – розширення меж серця в обидві сторони. Яка тактика лікування даного хворого?

A Пункція перікарду і негайна торакотомія.

B Інгаляція кисню

C Пункція плевральної порожнини зліва

D Консервативне лікування, інфузія адрено–міметиків

E Дренування плевральної порожнини

****************************************************************

3. 71 329

Хворий 65-ти років, тиждень тому переніс гострий інфаркт міокарду, загальний стан погіршився, турбують задишка в спокої, виражена слабкість, наявність набряків та асциту. Границі серця розширені, відзначається парадоксальна перикардиальна пульсація латеральніше від верхівкового поштовху зліва. Поставте правильний діагноз.

A *Гостра аневризма серця

B Хронічна аневризма серця

C Гострий перикардит

D Кардіосклеротична аневризма серця

E Ревматична аневризма серця
Критичні стани.

1. 6

На місці ДТП чоловік О., 45 років, без свідомості, шкірні покриви синюшні, пульс на сонних артеріях не визначається, самостійно перестав дихати за кілька хвилин до приїзду медиків, зіниці широкі, реакція на світло відсутня. Зі слів сторонніх, ДТП сталася 15-20 хвилин тому, весь час у О. Спомтерігалося нерівномірне дихання. Який прогноз виникнення необоротних змін кори мозку у пацієнта?

A * менше, ніж 4-5 хвилин

B через 4-5 хвилин

C через 5-6 хвилин

D через 6-7 хвилин

E більше, ніж через 7 хвилин
2. 7

У коридорі лікарні хворому А., 55 років, раптово стало погано, негайно оглянутий лікарем. При огляді: шкірні покриви бліді, самостійне дихання відсутнє, пульсу на сонних артеріях немає, зіниці не розширені. З якого заходу необхідно почати реанімацію, щоб відновити серцеву діяльність?

A * прекардіальний удар

B дихання “рот до роту”

C зовнішній масаж серця

D налагодження прохідності дихальних шляхів

E дефібриляція
3. 8

У хворої В., 82 р., виникли зупинка серця та дихання, в анамнезі тривала серцева недостатність, на 5 хвилину серцево-легеневої реанімації, яка почата вчасно, відновлення серцевої діяльності не зареєстровано. Який прогноз при подальшій реанімації щодо відновлення серцевої діяльності?

A *Повністю відновити неможливо

B Повне видужування

C Можливе відновлення синусового ритму

D Відновлення ритмічних скорочень з окремими екстрасистолами

E Повне видужування з наступним погіршенням
4. 13

Хворий, 40 років, отримав автодорожну політравму: закриту черепно-мозкову травму, відкритий перелом лівого бедра з ушкодженням бедреної артерії. Бригада швидкої допомоги прибула через 10-12 хв. після травми. Хворий без свідомості. Пульс ниткоподібний 116 за 1 хв. АТ – 60/40 мм. З чого слід розпочинати реанімаційні міроприємства?

A *зупинити кровотечу

B Ввести адреналін в\в

C Провести дефібриляцію

D Ввести в\в рефортан

E Зняти ЕКГ
5. 14

Хворого, 30 років, госпіталізовано у відділення інтенсивної терапії з діагнозом: множинні укуси бджіл. Шкіра бліда, покрита холодним потом. Пульс прощупується тільки на сонних артеріях 110 за 1 хв., дихання 24 за 1 хв., ритмічне, ослаблене. Який препарат необхідно ввести першочергово?

A *адреналіну гідрохлорид в\в

B Преднізолон в\в

C Адреналіну гідрохлорид в\м

D Допамін в\в

E Тавегіл в\в
6. 19

Хворий П., 32 років доставлений на приймальне відділення із скаргами на загальну слабість, головокружіння, шум у вухах, холодний піт, незначний біль в правому підребір’ї, які з’явились 6 годин назад. Була блювота “кавовою гущею”. В анамнезі виразка цибулини дванадцятипалої кишки. Пульс 110 в 1 хв., систолічний тиск 80 мм рт. ст., кількість еритроцитів 2,5*1012г/л, рівень гемоглобіну 90 г/л, гематокріт 20\%. Який стан важкості кровотечі у даного хворого ?

A *Середній

B Помірний

C Важкий

D Агональний

E Преагональний
7. 51

Хворий 22 років, госпіталізований в клініку з приводу гострого деструктивного апендициту. З анамнезу відомо, що хворий страждає на гемофілію А. Хворому показане оперативне лікування у невідкладному порядку. Яка тактика ведення хворого?

A В/в введення кріопреціпітату з послідуючим оперативним лікуванням

B Консультація гематолога, оперативне лікування

C Оперативне лікування хворого з послідуючою консультацією гематолога

D Оперативне лікування хворого з одночасним введенням гемостатичних препаратів

E Проводити консервативне лікування хворого
8. 52

Хворий О., 19 р. Госпіталізований в клініку з приводу виразкової хвороби ДПК ускладненої кровотечею. З анамнезу відомо, що у хворого має тромбоцитопенічна пурпура. Загальний стан хворого середнього ступеня важкості, Ер. 3.0 т/л, Нв – 98г/л, тромбоцити 95г/л. Оберіть метод лікування кровотечі?

A Переливання тромбоцитарної маси

B Проведення гемостатичної терапії

C Оперативне лікування з приводу виразкової хвороби

D Переливання антигемофільної плазми

E Призначення препаратів заліза
9. 70

У післяопераційного хворого, якому 6 днів тому поведено видалення нижньої долі лівої легені в зв’язку з бактеріальною деструкцією і розвитком пневмотораксу, наросла задишка до 35 в хвилину, раО2 знизився до 70мм. рт. ст., появився кашель, виділення великої кількості харкотиння. При аускультації правої і лівої легень - маса різнокаліберних хрипів, різко ослаблене дихання. Яка ступінь дихальної недостатності у цього хворого?

A *II ступінь.

B III ступінь.

C I ступінь.

D 0 ступінь.

E IV ступінь
10. 71

У післяопераційного хворого, якому 6 днів тому поведено видалення нижньої долі лівої легені в зв’язку з бактеріальною деструкцією і розвитком пневмотораксу, наросла задишка до 48 в хвилину, раО2 знизився до 50мм. рт. ст., раСО2 підвищився до 65мм. рт. ст., появився кашель, виділення великої кількості харкотиння, загальний ціаноз шкіри, гіпотонія 60/20 мм. рт. ст. При аускультації правої і лівої легень - маса різнокаліберних хрипів, різко ослаблене дихання. Який об’єм невідкладної допомоги потрібно надати хворому першочергово для ліквідації дихальної недостатності?

A *Провести інкубацію трахеї з ШВЛ.

B Провести лаваж трахеобронхіального дерева

C Киснева терапія .

D Положення ортопноє.

E Серцево-легенева реанімація.
11. 72

Двоє студентів побачили на вулиці хворого, в якого відсутнє самостійне дихання, свідомість, пульс на сонній артерії, розширення зіниць. Як трактується стан хворого?

A * Клінічна смерть.

B Важкий.

C Середньої важкості.

D Біологічна смерть.

E Агонія.
12. 175

Хворий 27 років госпіталізований у відділення інтенсивної терапії після перенесеної гострої зупинки кровообігу, внаслідок утоплення у прісній воді. Об'єктивно: шкіра обличчя набрякла, помірний ціаноз, свідомість збережена, дихання спонтанне з частотою 26 вд/хв., А/Т 110/80, пульс 92 уд/хв..

A *Набряк легень

B Пневмонія

C Набряк мозку

D Гостра ниркова недостатність

E Серцево судинна недостатність
13. 254

Постраждалий, чоловік 35 років, отримав травму внаслідок ДТП. Перша допомога була надана на місці події [само-і взаємодопомога] і через 30 хвилин, на попутній машині постраждалий був доставлений в найближчу лікарську амбулаторію [етап першої лікарської допомоги] Після огляду лікарем був встановлений діагноз: Відкритий перелом правого стегна. Закритий перелом лівого передпліччя. ЧМТ – струс головного мозку. Шок II ст.. Медична допомога на даному етапі?

A Трансфузійна терапія шоку.

B Первинна хірургічна обробка рани.

C Симптоматична терапія

D Знеболювання [ наркотичні препарати, новокаїнові блокади]

E Введення антибіотиків.
14. 266

Хворий Ч. 56 років звернувся зі скаргами на слабкість, запаморочення. Відзначається блідість шкірних покривів. 1 місяць тому оперований з приводу травми черевної порожнини з внутрішньочеревною кровотечею. Нв- 84 г/л; Ер- 2,4 т/г; L- 6,7; Нт- 0,3. Стілець звичайного фарбування. У лейкоцитарній формулі з'явилися юні форми. Ваш діагноз?

A *Постгеморагічна анемія.

B Шлунково-кишкова кровотеча.

C Гемолітична жовтяниця.

D Хронічна ниркова недостатність.

E Хронічний лейкоз.
15. 292

Хворого 30 років, що хворіє на виразкову хворобу тривалий час, місяць тому після вживання алкоголю раптово виникла блювота по типу „кавової гущі”, з’явилась загальна слабкість, яка спостерігається по теперішній час. Об’єктивно: шкіра бліда, пульс – 80 за 1 хв., АТ – 110/65 мм.рт.ст. Per rectum - на рукавичці кал звичайного кольору. В аналізі крові: Hb – 100 г/л, ер – 3,5*1012/л, гематокрит – 32\%. Чим пояснити стан хворого?

A * Постгеморагічна анемія

B Рак шлунку

C Виразка шлунку

D Туберкульоз

E Тривала кровотеча
16. 361

Хворий доставлений із загальним охолодженням тіла. Об'єктивно: хворий блідий, дихання поверхневе. АД 100/60 мм рт.ст., пульс 60 уд. у хв. При пальпації живота, грудям - патологічних знаків немає. Температура тіла 34,80С. Запах алкоголю з рота. Ваші рекомендації при наданні допомоги?

A *Тепла ванна + в/у вступ теплих розчинів.

B Зігрівання тіла грілками

C Форсований діурез

D Розтирання снігом і алкоголем

E Протишокова терапія
17. 401

У хворого 70 років після ампутації нижньої кінцівки з приводу атеросклеротичної гангрени стопи на фоні миготливої аритмії на третій день після операції раптово виник гострий загрудинний біль, задишка. Шкіра холодна, волога, ціаноз верхньої половини грудної клітки і шиї за типом „комірця Стокса”, тахікардія, падіння артеріального тиску. Про яке ускладнення можна думати в першу чергу?

A Тромбоемболія легеневої артерії

B Інфаркт міокарда

C Напад бронхіальної астми

D Стороннє тіло в дихальних шляхах

E Гостре порушення мозкового кровообігу

******************************************************************

18. 42

Хворий І. 63 роки поступив в приймальне відділення зі скаргами на слабість, запаморочення, блювоту масами темного кольору, чорний стілець. Ендоскопічно діагностовано кровоточиву виразку. Який стан найбільш ймовірно розвинеться у хворого.

A * Постгеморагічна анемія

B Серцева недостатність

C Перитоніт

D Гостра ниркова недостатність

E Сепсис
19. 49

В хірургічне відділення поступив хворий в стані септичного шоку. О-но: різко виражена гіпертермія, ЧД 25/хв., пульс 110/хв., ЧСС 110/хв., АТ 105/70 мм.рт.ст., знижена артеріовенозна різниця по кисню. Хворий занепокоєний. Діурез адекватний. Яка фаза септичного шоку у хворого

A * гіпердинамічна

B Період “холодної гіпотензії”

C Фаза незворотного шоку

D Фаза зворотнього шоку

E
20. 54

Під час виробничих зборів, у літню пору при великій кількості присутніх, в малому за розмірами і погано провітрюваному приміщенні, хвора Г. відчула раптове потемніння в очах, загальну слабість, головокружіння, нудоту, появу холодного поту, різке побіління шкіри. Який патологічний стан можливий у хворої?

A *Непритомність

B Шок

C Колапс

D Кома

E Психоемоційний стрес
21. 55

У хворої С. 37 років на 10 день після розкриття флегмони лівого стегна різко погіршився загальний стан. З’явилася жовтяниця склер та шкіри, прогресуюча анемія зі зсувом лейкоцитарної формули вліво. Репаративні і регенеративні процеси в рані сповільнені. Дослідження крові на бактеремію від’ємні. Яке ускладнення виникло у хворої?

A * Септичний шок

B Блискавичний сепсис

C Септикопіємія

D Хронічний сепсис

E септицимія
22. 151

В хірургічне відділення надійшов хворий 35 років, який тривалий час страджає варазковою хворобою 12-палої кишки, зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення при спробі встати з ліжка, помірну спрагу, випорожнення типу мелени. Хворіє другу добу. Об'єктивно: шкірні покрови та слизові оболонки бліді, сухі. АТ 110/70 мм рт.ст. Живіт м’який, передня черевна стінка бере участь у диханні. ФГДС: на передньої стінці луковиці 12-палої кишки виразка розміром до 1 см, дно її покрито фібрином. Аналіз крові: Ер 2,6 х 1012/л, Нb 100 г/л, Ht 0,29. Який ступень крововтрати у хворого?

A Крововтрата ІІ ступеню

B Крововтрата І ступеню

C Крововтрата ІІІ ступеню

D Крововтрата IV ступеню

E Крововтрата відсутня
23. 190

Хвора 65 років доставлена в лікарню чоловіком . Стан хворої важкий. Артеріальний тиск 80/46 мм рт.ст. Пульс слабкий 90 уд. за хвилину . З’ясовано, що хворіє сечокам‘яною хворобою декілька років. Захворювання почалося з болей в поперековій ділянці зліва. Температура тіла З5,90С. У лікаря виникла підозра про бактеріотоксичний шок. З яких заходів повинно починатися виведення хворого із бактеріотоксичного шоку?

A *Відновлення об‘єму циркулюючої крові

B Боротьба з метаболічним ацидозом

C Виключення ДВЗ – синдрому

D Корекція електролітних порушень

E Зменшення азотемії

******************************************************************

24. 2 4

У постраждалого в стані травматичного шоку артеріальний тиск 70 мм рт ст.., ЧСС 140 ударів за хвилину. Вкажіть приблизний об’єм крововтрати за шоковим індексом:

A *30%

B 20%

C 40%

D 50%

E 60%
25. 3 7

Хвора 19 років, поступила о 12-й годині в хірургічне відділення з діагнозом “ гнійний мастит”. З 10 років страждає на цукровий діабет. О 8-й годині ранку зробила ін’єкцію 32 ОД. аморфного та 40 ОД. кристалічного цинк – інсуліну. При огляді хворої: відсутність свідомості, шкіряні покрови вологі, тахікардія приблизно 116 в 1 хв. Діагноз:

A *Гіпоглікемічна кома

B Екламптична кома

C Гіперглікемічна кома

D Інсульт

E Енцефаліт
26. 4 8

Хвора 19 років, поступила о 12-й годині в хірургічне відділення з діагнозом “ гнійний мастит”. З 10 років страждає на цукровий діабет. О 8-й годині ранку зробила ін’єкцію 32 ОД. аморфного та 40 ОД. кристалічного цинк – інсуліну. При огляді хворої звертає на себе увагу відсутність свідомості, шкіряні покрови вологі, тахікардія приблизно 116 за 1 хв. Ваші першочергові дії:

A *Негайно ввести 40% розчин глюкози

B Дослідити рівень глюкози в крові та сечі

C Визвати на консультацію невропатолога

D Зробити загальний аналіз крові та сечі

E Ввести інсулін підшкірно
27. 5 17

У хворого після операції з приводу проривної виразки шлунка, термінальної фази розлитого перитоніту, ендотоксичного шоку в післяопераційному періоді проводиться штучна вентиляція легень з інгаляцією 60% киснем. Гази крові: РаО2 = 70-78 мм рт.ст., гіпоксемія не зменшується, ЦВТ - 150-180 мм вод.ст., АТ- 90/60 мм рт.ст. (на фоні застосування великих доз дофаміну). На R-грамі дифузна інфільтрація легень. Яка причина стійкої артеріальної гіпоксемії?

A *Респіраторний дистрес-синдром

B Двостороння пневмонія

C Пневмоторакс

D Синдром Мендельсона

E Набряк легень
28. 9 29

Хворій, що має ІІ групу крові помилково перелили кров ІІІ групи. Якими можливими ускладненнями це загрожує?

A *Гемотрансфузійний шок.

B Тромбоемболія

C Пневмонія.

D Гострий міокардит.

E Гостра серцево-судинна недостатність.
29. 11 41

Хворій 58 років, в ургентному порядку виконана холецистектомія, дренування черевної порожнини. В післяопераційному періоді призначався гепарин, відмічено появу геморрагічного синдрому. Назвіть препарат, який треба застосувати для усунення побічної дії гепарину

A *1% розчин протаміну сульфату

B 10% розчин хлориду кальцію

C 1% розчин хлориду кальцію

D 1% розчин вікасолу

E 5% розчин амінокапронової кислоти
30. 40 218

В цілях швидкого поповнення крововтрати хворому перелито 1000 мл одногрупної резус-сумісної донорської крові, консервованої цитратом натрію. Під кінець гемотрансфузії у хворого виникли збудження, блідість шкіри, тахікардія, судоми м’язів. Про яке ускладнення можна думати в першу чергу?

A *Цитратна інтоксикація

B Цитратний шок

C Алергічна реакція

D Анафілактичний шок

E Пірогенна реакція
31. 67 314

З метою швидкого поповнення крововтрати хворій перелито 1050 мл серологічно-сумісної донорської крові, консервованої цитратом натрію. Наприкінці гемотрансфузії у хворої виник неспокій, блідість шкірних покривів, тахікардія, АТ знизився до 60/40 мм рт. ст., з’явилися судоми м’язів. Яке ускладнення виникло у хворої?

A *Цитратний шок

B Гемотрансфузійний шок

C Тромбемболія легеневих артерій

D Анафілактичний шок.

E Пірогенна реакція.
32. 90 389

Хворий 52 років, з виразковою хворобою 12-палої кишки, ускладненою кровотечею. АТ – 120/80 мм рт ст, пульс – 90 за 1 хв., Нb – 100 г/л, еритроцити – 3,7х1012/л, Ht – 32, діурез – 40 мл/год. Який ступінь важкості крововтрати у хворого?

A *Середній ступінь

B Крововтрата відсутня

C Легкий ступінь

D Важкий ступінь

E Вкрай важкий ступінь.
33. 103 463

У хворого 65 років, який тривалий час хворіє на тромбофлебіт глибоких вен нижніх кінцівок, раптово з’явилася задишка, кашель з виділенням мокротиння і домішками крові, біль за грудиною з іррадіацією в правій бік. Пульс 100 ударів за хв, АТ 90/50 мм.рт.ст. ЦВТ -300 мм вод. ст. Яке ускладнення виникло у хворого?

A *Тромбоемболія легеневої артерії

B Гострий перикардит

C Гостра пневмонія

D Інфаркт міокарда.

E Гостра серцево-судинна недостатність
34. 106 470

В хірургічну клініку поступив хворий 40 років з травматичним відривом правої гомілки. Тимчасова зупинка кровотечі була зроблена лікарем швидкої допомоги. Стан хворого важкий. Пульс 110 ударів за хвилину, артеріальний тиск 100 мм рт. ст. Шкіра та слизові оболонки бліді. Які клінічні та лабораторні методи треба використати для достовірної оцінки ваги крововтрати?

A *Об’єм циркулюючої крові.

B Показник гематокриту.

C Частота пульсу.

D Показник центрального венозного тиску.

E Систолічний артеріальний тиск.
35. 107 471

У хворого 35 років, під час трансфузії 400 мл еритроцитарної маси з’явилися загальний неспокій, короткочасне збудження, біль за грудиною, у попереку, задишка, ціаноз, тахікардія 110 за 1 хв., артеріальний тиск знизився до 90 / 40 мм. рт.ст. Діагноз?

A *Гемотрансфузійний шок

B Синдром масивних гемотрансфузій

C Тромбоемболія легеневої артерії

D Цитратна інтоксикація

E Алергічна реакція

*****************************************************************

36. 7

Через декілька хвилин після внутрішньом'язового введення антибіотика хвора втратила свідомість. З’явилась гіперемія шкіри. АТ – 40/0 мм. рт. ст., ЧСС – 140 за хв., пульс ниткоподібний. Діагноз?

A *Анафілактичний шок

B Клінічна смерть

C Інсульт

D Гіпоглікемічна кома

E Гіперглікемічна кома
37. 9

Хвора Р. 52 років госпіталізована в клініку в тяжкому стані із скаргами на біль у черевній порожнині, слабкість, запаморочення. Одну годину назад одержала удар кінським копитом в ліву половину живота, свідомість не втрачала. Відмічається блідість шкіри та слизових оболонок. Пульс 120 уд. за хв., Ат. 80 на 40 мм рт.ст. Живіт при пальпації напружений, болісний зліва від пупка. Симптом Щьоткіна-Блюмберга позитивний. Сеча без змін. Загальний аналіз крові: ер.- 2,8х1012 /л, Нb-90 г/л. Про яке пошкодження треба думати в першу чергу?

A *Розрив селезінки. Внутрішня кровотеча.

B Субкапсулярний розрив селезінки

C Розрив товстої кишки. Каловий перитоніт

D Пошкодження нирки

E Закрита травма черевної порожнини без пошкодження внутрішніх органів
38. 37

Здоровий до того чоловік 32 років під час фізичних вправ зненацька почув нехватку дихання, слабкість, біль в правій половині грудей з віддачею в праве плече, задишку, почуття нехватки повітря, серцебиття. Стан тяжкий, тахікардія до 100/хв. Дихання 28/хв., права половина грудної клітини відстає при диханні. Перкуторно справа високий тимпаніт, дихальні шуми не чутні. Температура тіла - нормальна. Ваш діагноз?

A *Спонтаний пневмоторакс.

B Інфаркт міокарду.

C Абсцес легені.

D Емпієма плевральної порожнини.

E Медіастиніт.
39. 38

Хвора 68 років прооперована з приводу гострого холециститу при наявності супутньої патологїї - гіпертонічної хвороби 11ст.. ІХС. атеросклеротичного атеросклерозу, варикозного поширення вен нижніх кінцівок. На 4 добу виявились ознаки гіпостатичної пневмонії. На 6 добу раптово розвинулось падіння серцевої діяльності з цианозом верхньої половини тіла та втратою свідомості. Пульс 140/ хв.. АТ - 60 мм рт.ст. Екстрені реанімаційні засоби виявились безуспішними. Ваш діагноз.

A *Тромбоемболія легеневої артерії

B Інфаркт міокароду

C Набряк легенів

D Гостре порушення мозкового кровообігу

E Тромбоз мезентеріальних судин
40. 46

У хворого 40 років раптово з’явився біль у лівій половині груді, задуха. Об-но: Стан середньої важкості, пульс - 110 уд. в 1 хв, АТ 90/60 мм рт. ст., дихання зліва не вислуховується., при рентгенографії грудної клітини - колапс лівої легені до 1/2. Яке лікування потрібно призначити хворому?

A *Пасивне дренування плевральної порожнини.

B Покій, розсмоктуюча терапія

C Антибатеріальгна терапія

D Оперативне лікування

E Активне дренування плевральної порожнини.
41. 66

У хворого 32 років ранком раптово на фоні повного здоров(я виник сильний біль в лівій половині грудної клітки, задишка. Об*єктивно: ЧДД 30 за хв., ціаноз, участь допоміжних м(язів в акті дихання, асиметрія грудної клітки. Над лівою легенею спостерігається тимпаніт, відсутність дихальних шумів, ослаблення голосового тремтіння. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Спонтанний пневмоторакс.

B Піопневмоторакс.

C Ателектаз легені.

D Ексудативний плеврит.

E Посттравматичний пневмоторакс.
42. 126

Дівчина, 9 років, що страждає на адісонову хворобу, тиждень не приймала преднізолон. Раптово втратила свідомість. Об’єктивно:шкіра бліда, гіперпігементована, пульс 120 за 1 хв., малий, АТ 40/20 мм. рт. ст., тони серця приглушені. На ЕКГ знижений вольтаж зубців. В аналізі крові – анемія, еозінофілія, 17- ОКС – 120 ммоль/л, Na+ - 110 ммоль/л, Cl- - 80 ммоль/л, К+ - 7,0 ммоль/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

A *гостра надниркова недостатність

B астенічний синдром

C мікседематозний обморок

D коллапс

E ситуаційний обморок
43. 168

У хворого 23 років під час чхання з'явився різький біль у грудях та клініка гострої дихальної недостатності. Доставлений через 3 години. Стан важкий. Шкірні покриви землистого відтінку, губи цианотичні. Дихання часте, 36 за хвилину. Праворуч дихання не прослуховується, перкуторно тимпаніт. Пульс 110 за хвилину. АТ 120/85 мм рт. ст. Гематокрит 0,46/л. Ваш діагноз?

A * Спонтанний пневмоторакс

B Деструктивна пневмонія

C Тромбоемболія легеневої артерії

D Приступ бронхіальної астми

E Аспірація інородного тіла
44. 171

Через 5 хвилин після внутрішньом’язової ін’єкції пеніциліну хворий втратив свідомість, покрився холодним потом. Об’єктивно: шкіра бліда. Артеріальний тиск – 60/20 мм рт.ст. Пульс малий, м’який, 126 на хвилину. Який діагноз найбільш вірогідний?

A * Анафілактичний шок

B Тромбоемболія легеневої артерії

C Кардіогенний шок

D Пневмоторакс

E Колапс

45 .206

Хворий К., 19 років доставлений з діагнозом “Травма груді” із скаргами на неможливість вдоху та видиху. Хворий блідий. АТ 90/50 мм.рт.с. Аускультативно - зліва дихання не вислуховується. Рентгенологічно: органи середостіння зміщені вправо, ателектаз лівої легені. Ваш діагноз?

A *Напружений пневмоторакс.

B Перелом ребер.

C Забиття грудної клітки.

D Забиття серця.

E Гемоторакс.

46. 232

У хворого 45 років з постгеморагічною анемією (дві доби тому переніс операцію в зв’язку із закритою травмою черевної порожнини і розривом печінки) незабаром після переливання еритроцитарної маси з’явилася біль в грудях, кровохаркання і пропасниця. Яка найбільш наймовірна причина гемотрансфузійного ускладнення?

A *Тромбоемболія легеневої артерії

B Несумісність крові по груповим факторам системи АВО

C Несумісність крові по резус-фактору

D Анафілактичний шок

E Недоброякісність донорської крові
47. 265

Хвора 68 років прооперована з приводу гострого холециститу при наявності супутньої патологїї - гіпертонічної хвороби IIст., ІХС. атеросклеротичного атеросклерозу. правобічної стегнової кили. варикозного поширення вен нижніх кінцівок. Перші 3 дні післяопераційного періоду сприятливі. На 4 добу виявились ознаки гіпостатичної пневмонії. На 6 добу раптово розвинулось падіння серцевої діяльності з цианозом верхньої половини тіла та втратою свідомості. Пульс 140/ хв.. АТ - 60 мм рт.ст. Екстрені реанімаційні засоби виявились безуспішними. Діагноз?

A *Тромбоемболія легеневої артерії

B Інфаркт міокароду

C Набряк легенів

D Гостре порушення мозкового кровообігу

E Тромбоз мезентеріальних судин

48. 363

Хвора 28 років оперована з приводу тиреотоксичного зобу. Через 12 годин у хворої піднялась температура до 39°С, виникла тахікардія до 160 уд./хв., піднявся тиск до 180/110 мм рт.ст. Яке ускладнення найбільш імовірно виникло у хворої?

A *Тиреотоксична криза

B Пневмонія

C Недостатність паращитовидних залоз

D Пошкодження зворотного нерва

E Гіпертонічна криза
**********************************************

49. 6

У хворого внаслідок гострої лівошлуночкової серцевої недостатності виник набряк легень. Які інгаляції показані в даному випадку разом з оксигенотерапією?

A *Інгаляція парів спирту

B Інгаляція настою ромашки

C Інгаляція соди

D Інгаляція настою прополісу

E Ультразвукові інгаляції
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16


написать администратору сайта