Главная страница

Вади серця. A оперативне лікування. B


Скачать 0.67 Mb.
НазваниеA оперативне лікування. B
Дата22.12.2022
Размер0.67 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаВади серця.doc
ТипДокументы
#858672
страница2 из 16
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
C Абсцесс легень.

D Осумкований плеврит.

E Повітроносна киста.
7. 147

В стаціонар поступила хвора 28 років. Вважає себе хворою на протязі 12 років. При обстеженні виставлено діагноз бронхоектатична хвороба з ураженням нижньої долі лівої легені. Яка тактика лікування хворої?

A Нижня лобектомія зліва

B Лівобічна пульмонектомія

C Антибіотикотерапія

D Активне дренування лівої плевральної порожнини

E Бронхо-легеневий лаваж
8. 151

Чоловік 27 років, доставлений швидкою допомогою. З анамнезу – 4 години тому виник гострий біль в грудній клітці зліва, після чого почала наростати задишка. Об’єктивно: ціаноз обличчя, частота дихання – 30 за 1 хв., розширення міжреберних проміжків зліва, при аускультації легень – дихання зліва відсутнє, перкуторно – коробковий звук зліва. Який метод обстеження слід застосовувати у даного хворого для підтвердження діагнозу?

A Рентгенографія органів грудної клітки.

B Електрокардіографія

C Комп’ютерна томографія головного мозку

D Негайна фібробронхоскопія

E Ультразвукове обстеження
9. 157

Чоловік 55 років, звернувся зі скаргами на виражену задишку, біль в правій половині грудної клітки, кашель з виділенням невеликої кількості гнійного харкотиння, підвищення температури тіла до 39,40. З анамнезу – захворів 2 тижні тому, коли виник кашель, підвищення температури до 38,50, задишка. хворий за медичною допомогою не звертався. З часом скарги наростали, стан погіршився. Об’єктивно: стан хворого вкрай важкий, ціаноз обличчя, частота дихання до 26 за 1 хв. пульс – ритмічний, 120 за 1 хв., АТ 100/60 мм.рт.ст. При аускультації легень – справа дихання різко ослаблене в нижніх відділах з множинними вологими хрипами, зліва – задовільне, перкуторно в нижніх відділах справа – притуплення перкуторного звуку. Який метод обстеження необхідно провести для діагностики патології у даного хворого?

A Рентгенографія органів грудної клітки та пункція плевральної порожнини.

B Електрокардіографія

C Фібробронхоскопія

D Фіброезофагоскопія

E Ультразвукове обстеження
10. 185

Хворому К., 34 років, вироблена плевральна пункція. Отриманий гнійний ексудат. Клітинний склад характеризується великою кількістю нейтрофільних лейкоцитів (більше 85\% усіх клітин, абсолютне число нейтрофільних лейкоцитів >100.000 в мм3), низьким рівнем глюкози=1,6 ммоль/л, відсутністю фібриногену, високим вмістом ЛДГ=5,9 ммоль/л, РН<7,2. У ексудаті виявлені стрептокок, стафілокок, анаеробні бактерії. Встановите діагноз хворому.

A Емпієма плеври.

B Хілоторакс.

C ТЭЛА.

D Синдром Мейгса.

E Псевдохілезний плеврит.
11. 222

Чоловік 48 років зі скаргами на біль в правій половині грудної клітини, задишку, лихоманку з пропасницею. Хворіє 4 дні. Пульс 116 уд/хв. Температура тіла 37,5 – 39,90С. Над правою половиною грудної клітини аускультативно дихання різко ослаблене в верхніх відділах та відсутнє в нижніх, перкуторно знизу до рівня 8 ребра тупий звук. На рентгенограмі визначається рідина в правій плевральній порожнині. Діагноз?

A * Гнійний плеврит

B Гнійний медіастініт

C Гнійний перикардит

D Гемоторакс

E Ексудативний плеврит
12. 233

Хворий 32 років, часто хворіє простудними захворюваннями, але навіть у періоди ремісії зберігається кашель з виділенням харкотіння, яке більше всього відходить зранку. В періоди загострення кількість харкотиння збільшується, кашель посилюється, підвищується температура тіла. В легенях вислуховується різнокаліберні хрипи, які найкраще прослуховуються в лежачому положенні хворого. Харкотиння слизово-гнійне до 120 мл на добу. На бронхограмах – розширення бронхів і сліпе їх закінчення. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Бронхоектатична хвороба

B Хронічний абсцес легені

C Хронічний бронхіт

D Метапневмонічний пневмосклероз

E Абсцедуюча пневмонія
13. 290

Хвора, 48 років страждає на протязі 14 років хронічною пневмонією. На протязі доби відмічається значне виділення гнійного мокротиння. При рентгенологічному дослідженні органів грудної клітини встановлений діагноз деформуючого трахеобронхиту, а також запідозрена бронхоектатична хвороба. Який вид дослідження необхідно провести для уточнення діагнозу?

A * Рентген-контрастне дослідження бронхів

B Рентгенографія органів грудної клітини з томографією

C Рентгенкомпьютерна томографія

D Фібробронхоскопія

E Спірографія
14. 362

У дитини 3-х років з пневмонією на 5-й день захворювання поступово погіршав загальний стан, посилилася задишка, наросли явища ціанозу. Справа в нижніх відділах при перкуссии тупість, дихання не вислуховується, у верхніх - жорстке дихання з множиною хрипів. На рентгенограмі - гомогенне затемнення справа, середостіння зміщене вліво. Яке ускладнення пневмонії розвинулося у цієї дитини?

A *Правосторонній плеврит

B Ателектаз легені

C Правосторонній пневмоторакс

D Абсцедирование

E Гнійний медіастиніт
15. 363

У новонародженого з народження відмічений загальний ціаноз, задишка, напади асфіксії. Аускультативно ліворуч різке послаблення дихання. При рентгенографії ліворуч виявлено різке підвищення прозорості легеневого поля, трикутну тінь в нижнемедиальном сегменті, зміщення середостіння управо. Який діагноз можна поставити цій дитині?

A *Природжена пайова (лобарна) емфізема

B Напружений пневмоторакс

C Ателектаз легені

D Діафрагмальна грижа

E Напружена кіста легені
16. 364

У пацієнта що знаходиться на лікуванні з приводу лівобічної деструктивної пневмонії різко погіршав загальний стан, наросла задишка, ціаноз. Ліва половина не бере участь в акті дихання, при аускультації дихання не вислуховується. Ретгенологически - затемнення до рівня 5 ребер з горизонтальним рівнем, над ним просвітлення, середостіння зміщене управо. Ваша лікувальна тактика?

A *Дренування плевральної порожнини

B Відкрита торакотомія

C Інтубація трахеї

D Інфузійна і антибактеріальна терапія

E Екстрена бронхоскопія
17. 365

Дитина 2-х років захворіла гостро, виражені явища інтоксикації, гектическая лихоманка, дихальна недостатність. На оглядовій рентгенограмі легенів на тлі помірної інфільтрації відзначаються різнокаліберні комірчасті просвітлення. Найбільш вірогідний діагноз?

A *Мелкоочаговая множинна стафілококова деструкція легенів

B внутрішньолегенева деструкція

C Бульозна форма стафілококової деструкції легенів

D Абсцес легенів

E Двосторонній плеврит
18. 396

Чоловік 57 років, скаржиться на помірний кашель, двічі відмічав прожилки крові в мокроті. На рентгенограмах легенів у верхній долі ліворуч округла освіта діаметром до 4,0 см неправильної форми з порожниною в центрі. У надключичній області справа щільний лімфовузол діаметром до 8 мм. Які діагностичні заходи потрібні в даному випадку?

A *Біопсія надключичного лімфовузла і цитологическое дослідження мокроти;

B Повторні дослідження мокроти на БК;

C Спостереження протягом 2-х тижнів з наступним рентгенконтролем;

D Проба Манту і дослідження мокроти на БК;

E Комп'ютерна томографія органів грудної клітки

******************************************************************

19. 1

Хворий К., 27 р., скаржиться на гострий біль у грудній клітці зліва, який посилюється при кашлю і глибокому диханні, сухий надсадний кашель, гарячку до 37,50С. При огляді виявлено відставання лівої половини грудної клітки в акті дихання. При перкусії над легенями ясний легеневий звук. При аускультації зліва чути шум тертя плеври, що не змінюється після кашлю. На Ro-грамі – зменшення рухливості лівого купола діафрагми. Який попередній діагноз?

A *Лівобічний сухий плеврит

B Лівобічна міжреберна невралгія

C Стенокардія

D Сухий перикардит

E Ексудативний плеврит
20. 25

Хворий П., 62 р. поступив у клініку із скаргами на кашель, кровохаркання, задуху, болі в правій половині грудної клітки. Рентгенологічно на прямій рентгенограмі справа у верхній долі - затемнення 3х3 см з розпадом. Який додатковий метод обстеження слід призначити хворому для підтвердження діагнозу?

A Комп’ютерна томографія

B Бронхоскопія

C Цитологічне дослідження харкотиння

D Діагностична торакотомія

E Спірографія
21. 31

Хворий скаржиться на біль у правій половині грудної клітки, задуху, кашель з виділенням значної кількості гнійної мокроти. Об-но: ціаноз шкіри, ЧСС 116 за 1 хв., t тіла – 39,8°С, права половина грудної клітки відстає в акті дихання,

притуплення перкуторного звуку та ослаблення дихання справа. Рентгенологічно – гомогенне затемнення правого гемітораксу. Ваш діагноз?

A Емпієма плеври

B Абсцес правої легені

C Правобічний пневмоторакс

D Бронхоектатична хвороба

E Правобічний ексудативний плеврит
22. 33

Після перенесеної ГРВІ у хворої посилився біль у грудній клітці зліва, з’явився кашель з виділенням великої кількості гнійної мокроти Об-но: дихання в нижніх відділах грудної клітки зліва ослаблене, притуплення перкуторного звуку, ЧСС 106 за 1 хв., t тіла – 38°С, рентгенологічно визначається гомогенне затемнення нижньої долі лівої легені. Ваш діагноз?

A Абсцес лівої легені

B Емпієма плеври

C Лівобічний пневмоторакс

D Бронхоектатична хвороба

E Лівобічний ексудативний плеврит
23. 77

Хворий Т., 52 років, надійшов до клініки зі скаргами на кашель з відходженням значної кількості слизувато-гнійного характеру, задишку при фізичному навантаженні, підвищення температури тіла до 37,80С, загальну слабкість. Хворіє протягом декількох років, погіршення стану на протязі останніх 5 діб. Об'єктивно: звертають на себе увагу пальці у виді “барабанних паличок”, нігті у виді “годинних скелець”. При перкусії грудної клітки в нижніх відділах праворуч – укорочений легеневий звук. Аускультативно там же вислуховуються средньопухирчасті вологі хрипи. При бронхографії в нижній долі правої легені визначаються множинні циліндричні розширення бронхів. Ваш діагноз?

A * Бронхоектатична хвороба в стадії загострення.

B Правобічна нижньодолева пневмонія.

C Хронічний бронхіт у стадії загострення.

D Туберкульоз легень.

E Абсцес нижньої долі правої легені.
24. 97

У хворого В., 60 років, що звернулося до лікаря із скаргами на надсадний кашель протягом декількох місяців, кровохаркання, що повторюється, слабкість, втрату ваги, рентгенологічно в нижній долі правої легені виявлена ділянка затемнення до 4 см в діаметрі, середній інтенсивності з нечіткими тяжистими контурами. СОЭ - 52 мм в годині. Проба Манту з 2ТЕ - негативна. Поставте найбільш вірогідний діагноз.

A * Рак нижньої долі правої легені

B Туберкулема нижньої долі правої легені

C Аспергиллема нижньої долі правої легені

D Нижнедолевая пневмонія справа

E Інфільтративний туберкульоз нижньої долі правої легені
25. 174

Хворий 59 років скаржиться на кашель скаржиться на кашель з виділенням слизисто-гнійного харкотиння біля 260мл на добу, задишку, загальну слабість. Протягом 20 років хворіє бронхітом, з приводу чого лікується стціонарно 2-3 рази на рік. Акроціаноз. Задишка в спокої. Фаланги пальців по типу “барабанних паличок” При аускультації вологі різнокаліберні хрипи над нижніми долями з обох сторін. Попередній діагноз?

A Бронхоектатична хвороба

B Позалікарняна пневмонія

C Хронічний бронхіт

D Хронічний абсцесс

E Нагноєна кіста легені
26. 239

У хворого М., 15 років кашель з гнійним харкотинням вранці до 400мл., задишка. Хворіе з дитинства. При огляді: Грудна клітина симетрична, права половина відстає в акті дихання. Перкуторно справа – вкорочення перкуторного звуку. При аускультації – велика кількість вологих хрипів справа. t - 380С, Ps - 84, дихання - 22?. Була запідозрена бронхоектатична хвороба. Яка лікувальна тактика?

A * Хірургічне лікування в плановому порядку.

B Екстренна операція.

C Консервативне лікування.

D Санаторно-курортне лікування з

E Постуральний дренаж

*****************************************************************

27. 6 18

У хворого 62-х років, що палить і часто хворіє “пневмоніями”, при оглядовій рентгенографії грудей в правій легені знайдено трикутної форми затемнення з вершиною, спрямованою до корня легені і зміщення тіні серця та середостіння в бік ураження. Який найбільш вірогідний діагноз?

A *Центральний рак легені

B Абсцес легені

C Кіста легені

D Периферичний рак легені

E Ателектаз легені
28. 14 50

Хворий 38 років, госпіталізований зі скаргами на кашель з виділенням гнійного харкотиння (до 60-80 мл за добу), підвищення температури тіла до 390 С. Захворювання пов’язує з переохолодженням. Пульс - 96 за 1 хв, ритмічний. Артеріальний тиск - 110 та 60 мм рт.ст. При огляді відставання правої половини в диханні. ЧД - 30 за 1 хв. Перкуторно локальне притуплення біля кута лопатки. Аускультативно - вологі різнокаліберні хрипи, амфоричне дихання. Який з попередніх діагнозів найбільш ймовірний?

A *Гострий абсцес легені.

B Гострий бронхіт.

C Хронічний бронхіт.

D Вогнищева пневмонія.

E Емпієма плеври.
29. 18 57

У хворого підозрюється центральний рак легені. Який метод дослідження найбільш інформативний для верифікації та локалізації первинної пухлини при даній патології?

A *Бронхоскопія з біопсією

B Бронхографія

C Комп’ютерна томографія

D Оглядова рентгенографія

E Поліпозиційна рентгенографія
30. 19 59

Після перенесеної простуди хворий госпіталізований через 4 дні зі скаргами на кашель з виділенням поодиноких плювків слизуватого харкотиння. Через 2 дні одноразово виділилось біля 250 мл гнійного харкотиння з прожилками крові. Стан середньої важкості. ЧД - 28-30 за хв., пульс - 96 за хв., АТ - 110/70 мм рт.ст. Дихання над лівою легенею везикулярне, над правою – ослаблене, вологі різнокаліберні хрипи над н/часткою та амфоричне дихання біля кута лопатки. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Гострий абсцес легені

B Ексудативний плеврит

C Гостра вогнищева пневмонія

D Емпієма плеври

E Піопневмоторакс
31. 20 60

Хворий 24 років, переведений у торакальне відділення із загального хірургічного стаціонару з гострою посттравматичною емпіємою плеври. На рентгенограмі справа видно горизонтальний широкий рівень рідини. Який метод лікування необхідно призначити?

A *Пункція та дренування плевральної порожнини

B Декортикація плеври

C Пневмонектомія

D Торакопластика

E Лобектомія
32. 21 77

Хворий 42 років, лікується з приводу гострого абсцесу середньої долі правої легені в стадії дренування. У хворого раптово виник сильний біль у правій половині грудної клітки, задишка, стан різко погіршився. Об’єктивно: ЧДР - 28/хв., ціаноз, участь додаткових м’язів в акті дихання, асиметрія грудної клітки. Над правою легенею визначається притуплення перкуторного звуку в нижніх відділах та тимпаніт в верхніх відділах. Аускультативно визначається різко ослаблене везикулярне дихання з середньо та крупнопузирчастими хрипами. Яке найбільш вірогідне ускладнення виникло у хворого?

A *Правобічний тотальний піопневмоторакс

B Правобічний частковий піопневмоторакс

C Правобічна емпієма плеври

D Правобічний ексудативний плеврит .

E Правобічний гемоторакс
33. 24 104

Хвора 21 року, відмічає кашель з гнійною мокротою, часті підйоми температури тіла після щонайменшого охолоджування, нерідко набряки під очима, хворіє 10 років. Загальний стан задовільний. Бліда. Відмічається пастозність обличчя і гомілок. При обстеженні поставлений діагноз: бронхоектатична хвороба з ізольованим ураженням гратчастими бронхоектазами нижньої долі правої легені. Якого ускладнення бронхоектатичної хвороби слід побоюватися в даному випадку?

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


написать администратору сайта