Главная страница

Вади серця. A оперативне лікування. B


Скачать 0.67 Mb.
НазваниеA оперативне лікування. B
Дата22.12.2022
Размер0.67 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаВади серця.doc
ТипДокументы
#858672
страница4 из 16
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
133

У хворого, 35 років, після переохолодження піднялась температура до 40 С, з”явилися болі в лівій половині грудної клітки, сухий кашель. Температура тривала 10 днів, не зважаючи на інтенсивну терапію. Ввечері при кашлі хворий викашляв 800 мл густої гнійної мокроти. Збільшувалась задуха. При обстеженні у хворого акроціаноз, дихання поверхове (27 в 1 хвилину). Пульс 110 ударів в 1 хвилину, АД 95/60 мм.рт.ст. Аускультативно справа до VI ребра дихання амфоричне, хрипи не вислухуються. Перкуторно до V ребра коробковий звук. Рентгенограма: правосторонній гідро пневмоторакс. Колапс легенів 1 ст. Яке ускладнення виникло у хворого.

A * Піопневмоторакс.

B Прорив гострого абсцесу в бронх.

C Гемопневмоторакс.

D Прорив бронхогенної кісти.

E Гострий пневмоторакс.
62. 134

Хворий, 54 років, скаржиться на лихоманку,кашель з виділенням гнійної мокроти до 50 мл за день. Хворіє півтора місяці. Об’активно: ціаноз губ, блідий, задуха в спокої, перкуторно зліва від IV ребра вниз тупий звук, вверх – коробковий. Дихання нижче V ребра не прослуховується. Рентгенограма: правосторонній гідропневмоторакс. Колапс легенів I ст. Який метод лікування буде доцільним?

A *Торакоцентез

B Торакоскопія

C Бронхоскопія

D Пунція плевральної порожнини

E Внутрішньотрахеальне введення лікарських речовин
63. 138

У хворого з лівобічною нижньодольовою пневмонією посилився біль в грудній клітці, підвищилась температура. При аускультації нижче кута лопатки дихання різко послаблене, перкуторно – тупість. На обзорній рентгенограмі гомогена тінь у н/третині поля легень. Про яке ускладнення може йти мова?

A * Емпієма плеври

B Піопневмоторакс

C Абсцес легені

D Інфаркт міокарда

E Піддіафрагмальний абсцес
64. 205

Хворий, 45 років, доставлений у клініку у тяжкому стані. До госпіталізації хворів протягом 3-х тижнів пневмонією. Об’єктивно: шкіра та слизові темно-землистого кольору, t 38* С, задишка у спокої, дихання зліва різко ослаблено. Відмічається кашель з рясним харкотинням. Рентгенологічно - затемнення лівого геміторакса. Який діагноз найімовірніший?

A *Емпієма плеври.

B Бронхіт.

C Пухлина легені

D Пневмонія.

E Пневмоторакс.
65. 221

До лікаря звернувся чоловік, 49 років, зі скаргами на болі в колінних суглобах, сухий кашель. Раніше не хворів. Хронічний курець. При обстеженні: деформації суглобів немає. ШОЕ – 48 мм/год. Проби на ревматизм позитивні. На рентгенограмах – в прикореневій зоні тяжистість, в середній долі правої легені кругле неоднорідне затемнення з променистими контурами. Найбільш вірогідний діагноз.

A *Рак легені з артропатією

B Ехінокок легені в комбінації з ревматичним артритом

C Туберкульоз легені з ураженням суглобів

D Абсцесс легені. Ревматоїдний артрит

E Вогнищева пневмонія. Ревматоїдний артрит
66. 313

Хворий, 30 років, скаржиться на нездужання, задишку, підвищення температури до 39 С. Хворіє п'ять днів. Дихання не прослуховується над всією поверхнею правої легені. На рентгенограмі грудної клітки справа рівень рідини, що досягає ІІ ребра. Поставте діагноз.

A * Гостра тотальна емпієма плеври справа

B Гострий абсцес правої легені

C Гангрена правої легені

D Тромбоемболія легеневої артеріі

E Гостра тотальна пневмонія справа
67. 352

Хвора, 32 років, перенесла видалення нижньої частки лівої легені з приводу бронхоектатичної хвороби. Через декілька днів з`явився біль в лівій половині грудної клітки, задишка, температура тіла до 38°С. При пункції плевральної порожнини отримано гній. Яке найбільш імовірне ускладнення виникло у хворої?

A Емпієма плеври

B Плеврит

C Гемоторакс

D Пневмоторакс

E Пневмонія
68. 361

Чоловік, 43 років, хворіє на хронічний абсцес правої легені. Біля двох годин тому відмітив різкий раптовий біль в правій половині грудної клітки, задишку. Доставлений в стаціонар машиною швидкої допомоги. Стан важкий. Вимушене сидяче положення. Ціаноз шкірних покривів. ЧД - 44/хв., PS - 108/хв, АТ - 90/55 мм рт.ст. Відставання правої половини в диханні. Перкуторно: притуплені легеневі звуки від ІV ребра донизу. Аускультативно: дихальні шуми над правою легенею не вислуховуються. Яка найбільш імовірна патологія?

A Піопневмоторакс

B Ателектаз легені

C Гідроторакс

D Пневмоторакс

E Гангрена легені
69. 393

Хворому на двосторонній гідроторакс неодноразово проводили плевральні пункції з обох сторін. Після чергової пункції погіршення стану, лихоманка, болі у грудях. Наступного дня лікуючим терапевтом під час плевральної пункції справа одержано гній. Який механізм виникнення правосторонньої гострої емпієми?

A * Контактно-аспіраційний.

B Лімфогенний.

C Гематогенний.

D Імплантаційний.

E Повітряний.
70. 316

Хвора, 47 років, скаржиться на кашель з відділенням гнійного харкотіння, біль в нижній ділянці лівої половини грудної клітки, періодичне підвищення температури тіла. Хворіє біля 10 років. Дистальні фаланги пальців у вигляді барабаних паличок. Яке обстеження буде найбільш інформативним для постановки діагнозу?

A * Бронхографія.

B Бронхоскопія.

C Оглядова рентгенограма легенів.

D Пункція плевральної порожнини.

E Бактеріологічне дослідження харкотіння.
71. 349

У пацієнта, який знаходиться на лікуванні з приводу лівосторонньої деструктивної пневмонії різко погіршився загальний стан, наросла задишка, ціаноз. Ліва половина не бере участі в акті дихання, при аускультації дихання не вислуховується. Ретгенологічно - затемнення до рівня 5 ребра з горизонтальним рівнем, над ним просвітлення, середостіння зміщено праворуч. Ваша лікувальна тактика?

A * Дренування плевральної порожнини

B Відкрита торакотомия

C Інтубація трахеї

D Інфузійна і антибактеріальна терапія

E Екстрена бронхоскопія
72. 357

Хворому В., 27 років, з двостороннім гідротораксом неодноразово проводили плевральні пункції з обох сторін. Після чергової пункції –погіршення стану, лихоманка, болі у грудях. Наступного дня під час плевральної пункції справа одержано гній. Встановлено діагноз – правостороння гостра емпієма плеври. Який механізм виникнення даного ускладнення ?

A Контактно-аспіраційний.

B Лімфогенний.

C Гематогенний.

D Імплантаційний.

E Повітряний.
73. 370

Хворий К., 41 р., доставлений в тяжкому стані зі скаргами на задуху, кашель з відходженням гнійного мокротиння, підвищення температури до 39,5С. Хворіє протягом 3 тижнів. Дільнічий терапевт 2 тижні тому встановив діагноз - гостра правобічна пневмонія. Відчув погіршення стану останні 3 доби – зростала задуха, слабкість, відсутність апетиту. За даними рентгенографії органів грудної клітки: округла тінь в нижній долі правої легені з горизонтальним рівнем, правий синус чітко не візуалізується. Який ймовірний діагноз можна поставити?

A Абсцес правої легені.

B Гостра плевропневмонія.

C Емпієма плеври справа.

D Ателектаз правої легені.

E Ексудативний плеврит.
74. 377

Пацієнтка, 63 років, звернулась до терапевта зі скаргами на постійний кашель, відходження мокротиння з прожилками крові, задишку при незначному фізичному навантаженні, періодичний біль в правій половині грудної клітки. Протягом останнього часу схудла на 11 кг. При огляді: шкіра бліда; права половина грудної клітки дещо відстає в акті дихання. Аускультативно справа дихання ослаблене, з поодинокими сухими хрипами. В загальному аналізі крові Нв 87г/л , ШОЕ 35 мм/год. Інші показники крові без особливостей. На рентгенограмі ОГП: біля кореня легень виявлена тінь 3х3 см, неправильної форми. Яке дослідження найбільш інформативне для верифікації діагнозу?

A Фібробронхоскопія з біопсією

B Флюрографія органів грудної порожнини

C МРТ грудної клітки

D Фіброезофагоскопію

E Визначення в крові вмісту раково-ембріонального антигену
75. 168

Хворий 42 років лікується з приводу гострого абсцесу середньої долі правої легені в стадії дренування . У хворого раптово виник сильний біль у правій половині грудної клітки, задишка, стан різко погіршився. Об'єктивно: ЧДР -28/хв., ціаноз, участь додаткових м'язів в акті дихання, асиметрія грудної клітки. Над правою легенею визначається притуплення перкуторного звуку в нижніх відділах та тимпаніт в верхніх відділах. Аускультативно визначається різко ослаблене везикулярне дихання з середньо та крупнопузирчастими хрипами. Яке найбільш вірогідне ускладнення виникло у хворого?

A Правобічний тотальний піопневмоторакс

B Правобічний частковий піопневмоторакс

C Правобічна емпієма плеври

D Правобічний ексудативний плеврит .

E Правобічний гемоторакс
76. 173

У дитини 3,5 років діагностована двостороння вірусно бактеріальна пневмонія. Останні 4 дні стан погіршився. Наросли задишка і блідість, фебрильна температура. Відмовляється від їжі. Об'єктивно: права половина грудної клітини вибухає, міжреберні проміжки згладжені. Перкуторно праворуч - тупий звук, дихання не прослуховується. Межі серця зміщені вліво. У крові гіперлейкоцитоз, нейтрофільний зсув, токсична зернистість лейкоцитів. Який найбільш імовірний діагноз?

A Двостороння вірусно-бактеріальна пневмонія піоторакс праворуч

B Релаксація правого купола діафрагми

C Туберкульоз легень, Правосторнній плеврит

D Ателектаз правої легені

E Пухлина правої легені
77. 174

Дитина 5 років отримує комплексну терапію з приводу двосторонньої вірусно-бактеріальної пневмонії. На останній рентгенограмі поряд з зменшенням інфільтрації легеневих полів відзначена поява дрібних порожнин, містять рідину. Під час їжі дитина закашлявся, став різко неспокійним, наросла задишка. Об'єктивно: ціаноз слизових, вибухне лівої половини грудної клітини. Перкуторно ліворуч у верхівки легені - тимпаніт, від ІІІ ребра донизу - притуплення, дихання не прослуховується. Межі серця зміщені вправо. Який найбільш ймовірний діагноз?

A Двостороння вірусно-бакткеріальная пневмонія пиопневмоторакс ліворуч

B Сторонній предмет лівого бронха

C Защемлена діафрагмальна грижа зліва

D Напружена кіста лівої легені

E Лобарная емфізема ліворуч
78. 187

Дитина знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу гострої стафілококової деструкції правої легені. Раптово з’явились гострі болі у правій половині грудної клітки, задишка, ціаноз. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Перкуторно справа внизу - тупість, в верхніх відділах - коробковий звук. Межі відносної серцевої тупості зміщені вліво. Яке ускладнення найбільш ймовірно виникло у дитини?

A * Піопневмоторакс справа

B Емпієма плеври

C Спонтанний пневмоторакс

D Ексудативний плеврит

E Абсцес правої легені.
79. 193

На рентгенограмі легень визначається ущільнення і різке зменшення верхньої долі правої легені. Середня і нижня доля правої легені різко пневмотизовані. Корінь правої легені підтягнутий до ущільненої долі. У верхньому і середньому відділах лівого легеневого поля множинні вогнищеві тіні. В прикореневій ділянці лівого легеневого поля чітко контуруються 2 поряд розміщені кільцевидні тіні з досить товстими і нерівними стінками. Якому захворюванню відповідає вказана рентгенологічна картина?

A * Фіброзно-кавернозний туберкульоз легень.

B Ателектаз верхньої долі правої легені.

C Пневмонія з абсцедуванням.

D Периферичний рак.

E Рак Пенкоста.
80. 198

У хворої 53 років діагностован гострий абсцес легені.З анамнезу виявлено, що 2 тижня тому вона була виписана у задовільному стані із терапевтичного стаціонару, де знаходилась з приводу гострої нижньодольової пневмонії. Назвіть найбільш імовірний шлях виникнення абсцесу легені у хворої.

A *Бронхіальна обструкція

B Гематогенний шлях інфікування

C Емболічний шлях інфікування

D Лімфогенний шлях інфікування

E Травматичний шлях інфікування
Захворювання діафрагми.

1. 61 293

Хворий скаржиться на печію та постійний біль за грудиною. При нахилі після прийому їжі виникає зригування. При рентгенологічному дослідженні виявлено - ковзна кардіофундальна кила стравохідного отвору діафрагми з розміщенням кардії та дна шлунку на 8 см вище діафрагми. При езофагоскопії є ознаки рефлюксезофагіту. Яку тактику Ви виберете для лікування цього хворого?

A *Операція в хірургічному стаціонарі

B Консервативне лікування в поліклініці

C Консервативне лікування в терапевтичному стаціонарі

D Консервативне лікування в хірургічному стаціонарі

E Санаторно-курортне лікування
Гнійні захворювання м’яких тканин.

1. 15

Хвора 46 років надійшла в клініку з приводу відкритого перелому лівого стегна в середній третині, при надходженні оперована – накістковий остеосинтез пластиною. На 4 день після операції скаржиться на болі в рані, підвищення температури вище 39 градусів. Які заходи необхідно прийняти в цьому випадку?

A Розпустити шви, дренувати рану і призначити антибіотики.

B Призначити антибіотики широкого спектра дії і гормональні препарати.

C Внутрішньокістково ввести антибіотики, місцево гіпотермію.

D Обколоти рану антибіотиками, призначити спазмолітики й аналгетики

E Видалити металевий фіксатор, призначити сульфаніламіди.
2. 16

Хворий 32 років в автоаварії одержав відкритий перелом кісток правої гомілки в середній третині з великим ушкодженням м’яких тканин. Зроблена хірургічна обробка при надходженні, надалі тяжкий післяопераційний перебіг, з розвитком загальної слабкості, пітливості, підвищення температури тіла до 38-390 С, почервоніння рани, гноєтечею. Який метод лікування показано в даному випадку?

A Хірургічний метод лікування з накладанням апарату зовнішньої фіксації

B Інтенсивна антибіотикотерапія

C Інтенсивна дезінтоксикаційна терапія

D Комплексне консервативне лікування

E Дренування
3. 21

Хворий М., проводив ремонт огорожі та травмував дротом лікоть правої руки. Через 3 дні з(явився набряк, гіперемія, обмеження об’єму рухів та сильна болючість, місцеве та загальне підвищення температури. Об-но: правий лікоть збільшений в розмірах, шкіра над ним набрякла, гіперемована. При пальпації різкий біль, флюктуація. Рухи обмежені. Регіонарні лімфатичні вузли збільшені, ущільнені, болючі. Ваш діагноз?

A *Бурсит

B Бешиха

C Гідраденіт

D Абсцес

E Лімфаденіт
4. 24

Хворий 57 років, звернувся до хірурга зі скаргами на біль, гіперемію, набряк, печіння в ділянці правої гомілки, утруднення при ходінні, підвищення температури тіла до 38,20С. Хворіє 5 днів, виникнення захворювання пов'язує з травматизацією кінцівки на дачі. Локально: права гомілка збільшена в об'ємі, різко гіперемована, зона гіперемії неправильної форми з чіткими контурами 23х12 см. Місцева гіпертермія. Який імовірний діагноз ?

A *Бешиха правої гомілки

B Флегмона правої гомілки

C Лімфостаз правої гомілки

D Тромбофлебіт правої гомілки

E Лімфангоїт правої гомілки
5. 63

Хворий П., 45 років скаржиться на підвищення температури тіла до 400С, загальну кволість, головний біль, біль і спастичне скорочення м’язів в ділянці рани на гомілці. П’ять діб по тому, під час обробки землі отримав рану. За медичною допомогою не звертався. Про яку ранову інфекцію можна подумати?

A *Правець

B Сибірка

C Анаеробну

D Змішану

E Грам-негативну
6. 64

Хворий П., 45 років під час сільськогосподарських робіт отримав рану в ділянці правої гомілки. Профілактичного щеплення проти правця не отримував протягом останніх 20 років. Яку Ви будете проводити профілактику правця?

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


написать администратору сайта