Главная страница

Вади серця. A оперативне лікування. B


Скачать 0.67 Mb.
НазваниеA оперативне лікування. B
Дата22.12.2022
Размер0.67 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаВади серця.doc
ТипДокументы
#858672
страница9 из 16
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   16
A * Гострий гнійний лактаційний мастит.

B Туберкульоз молочної залози.

C Кіста молочної залози.

D Фіброаденома молочної залози.

E Ліпома молочної залози.
29. 106

Хвора М., 32 років, хворіє на протязі 5 діб. Скаржиться на слабкість, підвищення температури тіла до 38,7?С, головний біль, нездужання, біль в ділянці правої молочної залози. Із анамнезу: пологи 1 місяць тому. Об?єктивно: права молочна залоза випинається вперед, кольор шкіри залози не змінений. При пальпації визначається розлита болюча припухлість в ділянці залози та навкруги, при зміщенні залози – біль посилюється. Визначається правосторонній пахвовий лімфаденіт. Яка локалізація маститу у хворої ?

A * Ретромамарний мастит

B Інтрамамарний мастит

C Параареолярний мастит

D Премамарний мастит

E Підшкірний мастит
30. 120

Жінка два місяці тому народила доношену дитину. Три дні тому з'явилися болі в лівій молочній залозі, Температура тіла 38,5 град., спрага, загальна слабкість. Ліва молочна залоза збільшена в порівнянні з правою, щільна на дотик, хвороблива при пальпації. Шкіра навколо соска різко гиперемирована, на сосці визначається тріщина до 0,5 см завдовжки, пахвові лімфовузли ліворуч збільшені. Сформулюйте попередній діагноз:

A *Гострий лактаційний мастит.

B Фіброаденома лівої молочної залози.

C Фіброзна мастопатия лівої молочної залози.

D Аденокарцинома лівої молочної залози.

E Гострий лімфаденіт пахвової області.
31. 145

У годуючої жінки 25 років після пологів через 3 тижні підвищилась температура до 390 С. Ліва молочна залоза набрякла, різко болюча, шкіра гіперемована, гаряча на дотик. Ваш діагноз?

A *Лактаційний мастит

B Пухлина молочної залози

C Мастопатія

D Кіста молочної залози

E Мастодінія
32. 174

Хвора К., 29 років, годувала дитину грудьми протягом 3 тижнів. Після чого з'явилися ущільнення, біль в області правої молочної залози, гіпертемія до 38*С. При огляді виставлен діагноз гострий мастит. Що явилось основним пусковим механізмом його розвитку?

A *Застій молока.

B Внутрішньоутробна інфекція

C Госпітальна інфекція

D Травма молочних залоз

E Перехід на штучне вигодовування
33. 181

Хвора 28 років, поступила зі скаргами на болюче ущільнення у правій молочній залозі, загальну слабість, підвищення температури до 38,50 С, втрату апетиту. Два тижні тому виписана з пологового відділення. В центрі ущільнення визначається розм’якшення, шкіра над ним набула синюшно-багряного забарвлення, зі соска виділяється гній. Діагноз?

A *Гострий гнійний мастит

B Гострий серозний мастит

C Гіпертрофія молочних залоз

D Дифузна мастопатія

E Ліпома молочної залози

34. 182

Хвора 26 років, поступила зі скаргами на біль та збільшення лівої молочної залози, головний біль, підвищення температури тіла до 38(С. Минув місяць, як хвора мала нормальні пологи, виписана на 7-у добу у задовільному стані, немовля здорове. При огляді: ліва молочна залоза більша за праву, болюча, зі соска виділяється молоко. Діагноз?

A *Гострий серозний мастит

B Дифузна мастопатія

C Ліпома молочної залози

D Гіпертрофія молочної залози

E Гострий гнійний мастит

35. 183

Хвора 32-х років, поступила у край важкому стані зі скаргами на біль, набряк та почорніння шкіри на лівій молочній залозі, загальну слабість, запаморочення, підвищення темпеатури тіла до 39-400 С, що розвинулася на третій тиждень після пологів та після масажу молочної залози з метою зменшити застій молока. Діагноз?

A *Гострий гангренозний мастит

B Гострий гнійний мастит

C Бешиха

D Гострий серозний мастит

E Рак молочної залози
36. 198

Хвора В.,21 року, скаржиться на набряк правої молочної залози, підвищення температури тіла до 40?С. Захворювання почалось 2 доби тому з остуди. Залоза збільшена в розмірах, болюча. В верхньо- зовнішньому квадранті її пальпується затвердіння без чіткої межі,шкіра над ним гіперемована.В аналізах крові Л-12,0 х 10 9/л, РОЕ-18 мм\год. Ваш диагноз?

A *Серозний мастит

B Гострий застій молока

C Пухлина молочної залози

D Ретромаммарний абсцесс

E Гангренозний мастит
37. 199

Хвора Р.,19 років,поступила до клініки в важкому стані.Температура тіла - 40-410С, пульс -120-130 ударів за 1 хв. Ліва молочна залоза збільшена,шкіра її пастозна, гіперемована з пухирями, наповненними геморрагічним вмістом з ділянками некрозу.В аналізах крові високий лейкоцитоз зі зміщенням формули вліво, в сечі - білок. Хворіє 10 діб. Ваш діагноз?

A *Гангренозний мастит

B Ретромаммарний абсцес

C Серозний мастит

D Інфільтративний мастит

E Гнійний мастит

38. 200

Хвора К.,23 років,кормяча мати,першородка. Поступила в клініку зі скаргами на набряк та збільшення лівої молочної залози,слабкість, розбитість та знач-ну біль в залозі. Хворіє 7 діб.При пальпаціі різко бо-лючий інфільтрат у наружному квадранті залози, шкіра над ним гіперемована, в центрі флюктуація. Ваш діагноз?

A *Гнійний поверхневий мастит

B Гострий застій молока

C Серозний мастит

D Інфільтративний мастит

E Гангренозний мастит

39. 217

Хвора 43 років скаржиться на наявність новоутвору, болі в правій грудній залозі, підвищення t тіла до 37,2С. Об'єктивно: права грудна залоза набрякша, гіперемо- вана, сосок втягнений. Пальпується нечіткий болючий інфільтрат, що займає нижні квадранти. Найбільш вірогідний діагноз та клінічна форма захворювання?

A * Рак правої грудної залози. Набряково- інфільтративна форма.

B Правосторонній гострий мастит.

C Хронічний мастит зправа.

D Передменструальний синдром

E Туберкульоз правої грудної залози.

40. 238

Жінка 36 років звернулася до лікаря із скаргами на збільшення правої молочної залози. При огляді: права молочна залоза збільшена в розмірах, ущільнена; сосок з ареолою пастозны і набряклі, мають вигляд "лимонної кірочки". У правій пахвовій області пальпується лімфовузол до 1,5 см в діаметрі, щільній консистенції, малорухомий. Ваш діагноз ?

A * Набрякло-інфільтративний рак молочної залози

B Рак Педжета

C Бешихово-подібний рак молочної залози

D Гострий мастит

E Дифузна мастопатия

41. 255

Хвора 80 років самостійно виявила в правій молочній залозі рухоме, безболісне утворення, щільної консистенції. Шкіра над ним не змінена. Периферичні лімфатичні вузли не збільшені. Про який характер захворювання слід в першу чергу подумати.

A *Рак правої молочної залози

B Мастит правої молочної залози

C Фіброаденома правої молочної залози

D Туберкульоз правої молочної залози

E Кіста правої молочної залози
42. 356

Хвора 28 рокiв звернулася до лiкаря зi скаргами на тупий бiль в правiй молочнiй залозi, набряк та почуття важкостi i дискомфорту, особливо перед мiсячними. Хворiє 3 мiсяцi. Патологiчних видiлень iз залози немає, ареола не змiнена. Пальпаторно в зовнiшньо-верхньому квадрантi визначається пухлина 3х3 см, досить рухома, помiрно болiсна та щiльна. Шкiра над нею не змiнена. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз ?

A *Фiброаденома молочної залози

B Дифузна мастопатiя

C Рак молочної залози

D Хвороба Педжета

E Вогнищева фiброзно-кистозна мастопатiя
***************************************************

43. 15

Хворій 56 років проведена радикальна мастектомія. Заключна гістологічна відповідь: низькодиференційований рак молочної залози, метастази у пахвові лімфовузли. Подальша тактика ведення хворої?

A * Ад`ювантна хіміорадіотерапія з гормонотерапією

B Ад`ювантна хіміорадіотерапія з імунотерапією

C Ад`ювантна хіміотерапія з гормонотерапією

D Післяопераційний курс променевої терапії

E Гормонотерапія
44. 69

Хвора Т., 24 років, скаржиться на сильний біль в правій молочній залозі, що постійно посилюється, підвищення температури тіла до 39,30 С, озноб. Об’єктивно: права молочна залоза напружена, шкіра гіперемована, особливо в ділянці зовнішньо-нижнього квадранту, з наявністю флюктуації. В аналізі крові – підвищений лейкоцитоз, лейкоцитарний зсув формули вліво, прискорення ШОЕ. З анамнезу - перші строкові пологи 3 тижні тому. Імовірний діагноз?

A * Гострий гнійний лактаційний мастит.

B Туберкульоз молочної залози.

C Кіста молочної залози.

D Фіброаденома молочної залози.

E Ліпома молочної залози.
45. 106

Хвора М-ва, 32 років, хворіє на протязі 5 діб. Скаржиться на слабкість, підвищення температури тіла до 38,7С, головний біль, нездужання, біль в ділянці правої молочної залози. Із анамнезу: пологи 1 місяць тому. Об’єктивно: права молочна залоза випинається вперед, колір шкіри залози не змінений. При пальпації визначається розлита болюча припухлість в ділянці залози та навкруги, при зміщенні залози – біль посилюється. Визначається правосторонній пахвовий лімфаденіт. Яка локалізація маститу у хворої?

A * Ретромамарний мастит

B Інтрамамарний мастит

C Параареолярний мастит

D Премамарний мастит

E Підшкірний мастит
Захворювання середостіння.

1. 55

Після пневмодилятації стриктури стравоходу у хворого Г. з’явився різкий біль за грудниною, що посилюється при відхиленні голови дозаду та ковтанні. Об-но: визначається розширення шийних вен, перебої в роботі серця, явища гнійної інтоксикації, олігоурія, емфізема верхньої половини грудної клітки. Про яке захворювання слід думати?

A Гнійний медіастеніт

B Тромбоз верхньої порожнистої вени

C Емпієма плеври

D Гострий інфаркт міокарда

E Спонтанний пневмоторакс
2. 165

У хворої 32 років через 6 годин після фіброфагогастроскопії появилась висока температура тіла до 390С, болі за грудиною, сухість в роті, напростає задишка. При обстеженні виявлено позитивний симптом Романова-Герке та підшкірну емфізему в надключичному просторі злів. Ваш попередній діагноз?

A *Гострий медіастеніт

B Пневмонія

C Гострий абсцесс легені

D Емпієма плеври

E Піопневмоторакс
3. 252

Хворий Д., 49 років, звернувся до лікаря зі скаргами на утруднене ковтання іжі, осиплість голосу, схуднення. Вказані симптоми турбують хворого протягом останніх 3 місяців, поступово прогресують. При огляді: хворий виснажений, наявні збільшені надключичні лімфовузли. Під час езофагоскопії патології стравоходу не виявлено. Яке з перелічених досліджень є найдоцільнішим в даному випадку?

A *Комп’ютерна томографія органів грудної порожнини, середостіння.

B Рентгенографія легень

C Поліпозиційна рентгеноскопія стравоходу

D Радіоізотопне дослідження органів грудної порожнини, середостіння

E Ультразвукове дослідження органів середостіння
4. 258

Хворий Н.,27 років, поступив до тора кального відділення зі скаргами на підвищення температурі тіла до 40оС, біль при ковтанні, тахікардію, задуху в спокої, осиплість голосу. Напередодні проводилась езофагоскопія; об'єктивно: стан тяжкий, Ps110/хв., АТ 100/60 мм.рт.ст.., ЧДР 27/хв., емфізема шиї. При рентгеноконтрастному досліджені визначається розширення тіні межестіння, наявність, затьоків контрасту із стравоходу на шиї. Був встановлений діагноз: гострий гнійний медіастиніт. Яку тактику повинен вибрати хірург?

A * Негайна операція після проведення підготовки на протязі 2-2,5 год.

B Динамічне спостереження в стаціонарі

C Консервативне лікування

D Планова операція

E Накладання гастростоми та антибактеріальна терапія
5. 328

У хворого 60 років на оглядовій рентгенограмі органів грудної порожнини справа паратрахеально виявлено однорідне утворення розмірами до 7 см в діаметрі. Контури з боку правої легені зливаються з тінню середостіння. Скарги на покашлювання вранці. Аналіз крові та сечі в нормі. Яке обстеження потрібно зробити для встановлення остаточного діагнозу?

A Трансбронхеальна пункція утворення

B УЗД

C КТ

D МРТ

E Бронхографія

******************************************************************

6. 40

Хворий А. 40 років, доставлений в приймальне відділення зі скаргами на різкий біль за грудиною, одноразову блювоту. Відомо, що за 2 години перед поступленням з метою самогубства випив 200 мл. Кислоти. Через 2 доби стан хворого погіршився температура 39,00C посилився біль за грудиною. Аналіз крові: Л - 10*109 /л, зсув лейкоцитарної формули вліво. Rtg контур середостіння не чіткий. Яке ускладнення виникло у хворого?

A *Медіастиніт

B Інфаркт міокарда

C Перикардит

D Абсцес легені

E Аневризма аорти
7. 79

Пацієнт К., 38 років, звернувся зі скаргами на біль за грудиною, підвищення температури тіла до 38,70С, утруднення ковтання. Скарги з’явилисяч приблизно 48 годин тому, на тлі щойно перенесеної ангіни. При перкусії грудної клітки та рентгенологічному дослідженні органів грудної порожнини відзначається розширення границь середостіння. Який діагноз у хворого?

A * Медіастиніт.

B Двостороння прикоренева пневмонія.

C Гострий трахеїт.

D Дивертикул грудного відділу стравоходу.

E Перикардит.
8. 175

Турбують біль за грудиною, задишка. Вимушене сидяче положення. Ціаноз верхньої половини тіла. Виражений венозний малюнок передньої поверхні грудної клітки. На оглядовій рентгенограмі ОГК (пряма проекція) наявність округлої тіні в правій прикореневій ділянці, розширення тіні середостіння. При флебоманометрії ЦВТ – 300 мм.вод.ст.

A Пухлина переднього середостіння

B Ендобронхіальний рак легені

C Ексудативний плеврит

D Ексудативний перикардит

E Піопневмоторакс
9. 233

У хворого, 30 років, через 3 доби після розкриття флегмони шиї з’явилися скарги на задишку, гарячку, болі за грудиною, що посилюювались при закиданні голови назад. Стан хворого прогресивно погіршувався. При рентгенологічному обстеженні виявлено розширення тіні середостіння й зниження прозорості його відділів. Яке ускладнення розвинулося в даного хворого ?

A *Гострий гнійний медіастиніт

B Заглотковий абсцес .

C Гнійний тиреоїдит .

D Ексудативний перикардит

E Інфекційний ендокардит

****************************************************************

10. 44 226

У хворої 44 років, після езофагоскопії та біопсії на наступний день з’явилась емфізема обох надключичних ділянок, болі при ковтанні і за грудиною, ціаноз. Температура підвищилась до 390 С. В крові: лейкоц. - 16х109/л, зсув лейкоцитарної формули вліво. На рентгенограмі визначається обмежене затемнення заднього середостіння на рівні біфуркації трахеї. Поставлено діагноз розриву стравоходу. Яку тактику лікування найбільш доцільно вибрати?

A *Оперативне: дренування середостіння, накладання гастростоми

B Спостереження

C Консервативне антибактеріальне лікування

D Оперативне радикальне з зашиванням рани стравоходу

E Оперативне: накладання гастростоми
11.
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   16


написать администратору сайта