Главная страница

Вади серця. A оперативне лікування. B


Скачать 0.67 Mb.
НазваниеA оперативне лікування. B
Дата22.12.2022
Размер0.67 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаВади серця.doc
ТипДокументы
#858672
страница7 из 16
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   16
D Паранефрит

E Ниркова коліка
63. 368

Хворий 48 років госпіталізований у хірургічне відділення на 3-й день з рвано-розчавленою раною правої гомілки. Стан хворого важкий, температура 38,9 C, виражений набряк тканин гомілки, шкіра фіолетово-синюшного кольору, крепітація навколо рани, з якої виділяється сукровична темна рідина. Яка інфекція може викликати такий стан?

A Анаеробна клостридіальна

B Дифтерія рани

C Грам-негативна мікрофлора

D Кокова мікрофлора

E Анаеробна неклостридіальна
64. 369

Хворий, 18 років, захворів гостро 3 тижні тому. Різко підвищилась температура, з’явились сильні болі в лівій гомілці. На рентгенограмах цієї ділянки множинні вогнища деструкції неправильної геометричної форми з нерівними контурами. В ділянках деструкції визначаються щільні тіні секвестрів. Навколо уражених відділів кістки смужки звапнення відшарованої надкісниці. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Гострий гематогенний остеомієліт кісток лівої гомілки

B Туберкульозне ураження кісток лівої гомілки

C Саркома лівої великогомілкової кістки

D Фіброзна остеодистрофія кісток лівої гомілки

E Метастатичне ураження кісток лівої гомілки
65. 396

На четверту добу після отримання колотої рани правої стопи у хворого підвищилася температура тіла до 38 C, пахвинні лімфатичні вузли збільшились, стали болючі, шкіра над ними почервоніла. Про яке ускладнення рани можна думати?

A * Лімфаденіт

B Лімфангоїт

C Флегмона

D Правець

E Бешиха

******************************2012************************
66. 333

Хворому із поширеним післяін’єкційним абсцесом правої сідниці лікар-хірург провів спочатку пункцію , а потім оперативне розкриття абсцесу з випорожненням гнійного вмісту та налагодженням постійного промивання порожнини розчинами антисептиків, введенням протеолітичних ферментів. Призначив антибіотики широкого спектру дії та імуно-корегуючу терапію. Яка із виконаних та призначених дій хірурга є провідним компонентом профілактики сепсису?

A *Хірургічне розкриття абсцесу

B Пункція абсцесу

C Місцеве застосування протеолітичних ферментів

D Призначення антибіотикотерапії

E Призначення медикаментозної імунокорекції
********************************2013***************
67. 188

Хворому 29 років проведена первинна хірургічна обробка розчавленої рани верхньої третини лівого стегна. Через 2 дні стан хворого погіршився при огляді рана з незначними виділеннями, м’язи сіруватого кольору, кінцівка набрякла, шкіра холодна вкрита синюшними плямами, при пальпації визначається крепітація. Свідомість запаморочена. Температура тіла 40,3оС. Яке ускладнення виникло у хворого?

A *Анаеробна газова гангрена

B Флегмона стегна

C Правець

D Бешиха

E Артеріальний тромбоз
68. 189

Хворий К.,28 років, звернувся до хірурга поліклініки зі скаргами на біль, наявність набряку та гіперемії лівої половини обличчя, слабкість, підвищення температури тіла до 39оС. Хворіє три доби. При огляді: запальний інфільтрат лівої носо-губної складки розміром 4х4 см з некротичним стрижнем в центрі, різкий набряк лівої половини обличчя, помірно виражене напруження потиличних м’язів. Яке оптимальне лікування необхідно призначити хворому?

A * Госпіталізація, антибіотики, антикоагулянти, щадячий режим

B Антибіотики, операція під загальним знеболенням

C Вологі висихаючі пов’язки з антисептиками, аспірін

D Фізіотерапевтичне лікування, імуномодулятори

E Антибіотики, ангіопротектори, щоденні перев’язки
69. 191

Хлопчика 13 років стали турбувати болі у верхній третині лівого стегна, підвищилася температура тіла до 39оС. Була відзначена припухлість стегна в вірніше третини і згладженість пахової складки. Кінцівку в напівзігнутому положенні. Активні і пасивні рухи неможливі через різких болів. Найбільш вірогідний діагноз?

A * Гострий гематогенний остеомієліт.

B Гострий коксит.

C Міжм'язової флегмона.

D Остеосаркома.

E Абсцес Броді.
70. 200

В поліклініку звернувся хворий з карбункулом верхньої губи. Температура тіла 39оС. Виражений набряк верхньої губи, вік. Як повинен поступити хірург з цим хворим?

A *Госпіталізувати у хірургічне відділення

B Амбулаторно призначити курс антибіоти_ко_терапії

C Розкрити карбункул, лікувати амбулаторно

D Призначити фізіотерапевтичні процедури і зігріваючі компреси

E Розкрити карбункул і призначити антибіотики
Гнійні захворювання пальців та кисті.

1. 23

Хворий В., 30 років, звернувся до хірурга зі скаргами на біль і припухлість в проксимальному міжфаланговому суглобі ІІ пальця правої кисті. 4 дні тому вколов палець риб’ячою кісткою. Об-но: ІІ палець правої кисті набрякший, гіперемований більше в проекції міжфалангового суглобу, різка болючисть при дотику та рухах. Об’єм рухів обмежений. Позитивний с-м флюктуації. Якому діагнозу відповідає дана клінічна картина?

A * Суглобовий панарицій

B Фурункул пальця

C Ерзипелоїд пальця

D Кістковий панарицій

E Підшкірний панарицій
2. 66

У хворого 19 років після поверхневого ушкодження шкіри на долонній поверхні нігтьової фаланги ІІ пальця з(явились незначний біль та пухир заповнений гноєм. На тильній поверхні кисті ознаки лімфангіту. Ваш діагноз?

A *Шкірний панарицій

B Бешиха

C Лімфангіт

D Фурункул

E Кістковий панарицій
3. 67

Хворий скаржиться на сіпаючий біль в основній фаланзі І пальця лівої кисті, який не дає йому спати. Фаланга набрякла, на долонній поверхні незначне почервоніння, тут же при натискуванні зондом максимальна болючість. Захворювання пов’язує з колотою мікротравмою. Яка форма панарицію?

A *Підшкірна

B Шкірна

C Сухожилкові

D Кісткова

E Пандактиліт
4. 68

Хворий скаржиться на нестерпний біль в ІІІ пальці кисті, який виник на другу добу після проколу пальця голкою. Палець зігнутий, набряклий. При спробі розігнути палець, або при натискуванні зондом в проекції сухожилка біль різко посилюється. Температура тіла 390С. Ваш діагноз?

A *Сухожилковий панарицій

B Остеомієліт фаланги

C Суглобовий панарицій

D Пандактиліт

E Флегмона кисті
5. 73

Хвора 40 років проколола вказівний палець правої кисті рибною кісткою. Протягом 10 днів за медичною допомогою не зверталася, лікувалася самостійно. Скарги на пульсуючий біль, почервоніння, набряк ушкодженого пальця, гнійні виділення з рани. Загальний стан задовільний. Рентгенологічно визначається: остеопороз та крайова деструкція нігтьової фаланги вказівного пальця з утворенням кіркових секвестрів. Який найбільш вірогідний клініко-рентгенологічний висновок?

A * Кістковий панарицій

B Сирінгомієлітична остеопатія

C Остеогенна саркома

D Деформуючий артроз

E Перелом Буша
6. 213

Чоловік 37 років зі скаргами на сіпаючий біль та набряк у другому пальці правої руки. Хворіє 3 дні після того, як вколов палець голкою, минулу ніч не спав через біль. Пульс 84 уд/хв. Температура тіла 37,90 С. Хворий палець має значний набряк, гіперемований, гарячий, не згинається, болить. Біль найбільш сильний в ділянці вколу голкою в проекції середньої фаланги по долонній поверхні. Діагноз?

A * Панарицій

B Абсцес

C Флегмона

D Бешиха

E Еризипелоїд
7. 356

Хворий скаржиться на біль в другому пальці правої кисті. Хворіє два дні. Ніч не спав. Мікротравми для хворого звичайне явище. У області середньої фаланги по бічній поверхні є запальний інфільтрат до 2 см в діаметрі, щільний, гіперемійований, різко хворобливий. Рухи в міжфалангових суглобах збережені. Ваша тактика.

A *Операція

B Антибактеріальна терапія

C Содові ванни

D Компреси з димексидом

E Пункція інфільтрату
8. 357

Хворий 10 днів тому травмував I палець лівої кисті, амбулаторно долонно-бічним розрізом був розкритий підшкірний панарицій. Процес не дозволився, з'явилася затримка відокремлюваного, посилився набряк, з'явився гнійний свищ. Ретгенологически - плямистий остеопороз. Сформулюйте попередній діагноз.

A *Кістковий панарицій

B Эризипелоид

C Сухожильний панарицій

D Гнійний тендовагініт

E Хронічний фаланговый остеомієліт
9. 359

Хвора після виконання манікюру відмітила біль в III пальці правої кисті. При огляді: стан задовільний, температура тіла 370С, на бічній поверхні нігтьової фаланги пальця в місці проекції нігтьового валика припухлість і гіперемія шкіри зі вступом з під нігтьового валика мізерної кількості гною. Сформулюйте попередній діагноз

A *Пароніхія

B Фурункул

C Панарицій підшкірний

D Панарицій піднігтьовий

E Эризипелоид
*******************************************************************

10. 19

У хворого 35 років після пошкодження долоні дротом, на 5-у добу з’явилися сильні болі в кисті. Рухі пальцями обмеженні та болючі. Температура до 380С. Об-но: набряк в ділянці 1-го пальця та по променевому краю тильної і долонної поверхні кисті, згладженість долонної шкірної складки. При пальпації різка біль, напруження тканин, флюктуація. Виберіть правильний діагноз.

A * Флегмона тенара

B Флегмона гіпотенара

C Комісуральна флегмона

D Перехресна флегмона

E Флегмона долонного простору
11. 186

Хворий К., 19 р., скаржиться на біль та набряк 2 пальця лівої руки. 3 доби тому голкою проколов палець. Біль появилась на другий день на місці уколу, а також набряк та гіперемія шкіри пальця. Ваш діагноз?

A * Підшкірний панарицій

B Пароніхія

C Шкірний панарицій

D Підньогтевий панарицій

E Еризипелоїд
**************************************************************

12. 38 201

Хвора 17 років, скаржиться на біль і набряк 2 пальця правої руки. 3 доби тому зробила манікюр. Біль з’явилась на другий день. Об’єктивно: навколоногтьовий валик набряклий, гіперемований, нависає над ногтьовою пластинкою, болючий при пальпації. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Пароніхія

B Підшкірний панарицій

C Шкірний панарицій

D Піднігтьовий панарицій

E Еризипілоїд
13. 51 250

Хворий 28 років, що 2 дні тому поранив дистальну фалангу вказівного пальця правої руки голкою, скаржиться на різкий біль пульсуючого характеру і набряк у ділянці цієї фаланги та виражене порушення рухомості пальця. Через болі останньої ночі заснути не міг. Хворий тримає вказаний палець дещо зігнутим; дистальна фаланга його гіперемована, значно збільшена в об’ємі. Зондом чітко виявляється точка максимальної болючості. Температура тіла 36,90 С. Яким повинно бути місцеве лікування?

A *Вскриття і дренування нагнійного процесу пальця

B Вскриття і дренування гнійника після місцевої інфільтративної анестезії

C Обколювання ураженої ділянки антибіотиками з новокаїном

D Застосування напівспиртових компресів

E Резекція дистальної фаланги пальця.
14. 54 263

Хвора Г. 32 років, скаржиться на збільшення другого пальця лівої кисті в обсязі, підвищення температури до 37,50С. При огляді встановлено: палець знеформлений, не згинається, шкіра синюшного кольору, маються нориці, з яких витікає гній. На рентгенограмі видно остеопороз кісток та суглобів. З якою формою панариція ми маємо справу?

A *Пандактиліт

B Кістковий

C Суглобовий

D Сухожилковий

E Кістково-суглобовий
15. 79 359

3 дні назад у чоловіка з-під нігтьової пластинки видалено стороннє тіло. Через 2 дні з’явився різкий пульсуючий біль в кінці нігтьової фаланги, особливо при надавлюванні, гіперемія нігтьового валика, піднялась температура тіла до 37,50С, змінився колір нігтьової пластинки. Ваш діагноз?

A *Піднігтьовий панарицій.

B Бешиха.

C Пароніхія.

D Еризипелоїд.

E Абсцес.
16. 85 371

Хвора П. 45 років, звернулась до лікарні через 12 діб після початку захворювання зі скаргами на біль та припухлість І пальця лівої кисті. При обстеженні відмічено підвищення температури тіла до 38,90С. Нігтьова фаланга І пальця колбоподібно потовщена, синьо-багряного кольору. Під нігтьовою пластинкою та місцями під епідермісом видно гній. Під час пальпації відмічається різкий біль. На Ro-грамі пальця видні деструктивні зміни в кістці нігтьової фаланги. Який вид панарицію у хворої?

A *Кістковий

B Шкіряний

C Підшкірний

D Сухожильний

E Суглобовий
17. 104 467

Хворий 30-ти років, скаржиться на біль в нігтьовій ділянці дистальної фаланги великого пальця правої кисті, що посилюється при рухах. Зі слів хворого тиждень тому хворий вколовся скалкою. Через тиждень з’явилось почервоніння, припухлість та біль смикаючого характеру. Останню ніч хворий не спав, відмічав підйом температури до 37,80С. При огляді великий палець правої кисті збільшений в розмірах за рахунок припухлості в нігтьовій ділянці дистальної фаланги великого пальця правої кисті, гіперемія навколо нігтя, виражена болючість при пальпації. Ваш імовірний діагноз?

A *Пароніхія

B Кістковий панарицій

C Сухожильний панарицій

D Пандактиліт

E Еризипелоїд
18. 108 472

До хірурга поліклініки звернувся хворий 40-ка років зі скаргами на пульсуючий біль та набряк I пальця правої кісті. Під час огляду виявлено: рівномірний набряк пальця, згладжені між фалангові борозни. Дослідження ґудзиковим зондом різко болюче по ходу сухожилків згиначів. Уражений палець знаходиться в стані згинання. Який діагноз у хворого?

A *Сухожильний панарицій

B Підшкірний панарицій

C Пандактиліт

D Суглобний панарицій

E Кістковий панарицій
19. 109 474

Хворий 68-ми років, скаржиться на різкий біль у правій ступні, набряк пальців та потемніння шкіри IV пальця. На цукровий діабет хворіє 15 років, лікується нерегулярно. Яке ускладнення цукрового діабету виникло у хворого?

A *Гангрена IV пальця правої стопи

B Панарицій

C Гематома

D Бешиха

E Перелом IV пальця правої стопи
20. 110 478

У хворого 19-ти років, після поверхневого ушкодження шкіри на долонній поверхні нігтьової фаланги ІІ пальця з’явився незначний біль та пухир заповнений гноєм. На тильній поверхні кисті ознаки лімфангіту. Який найбільш вірогідний діагноз?

A *Шкірний панарицій

B Бешиха

C Лімфангіт

D Фурункул

E Кістковий панарицій
******************2011*****************************************

******************2012**************************************

21. 314

Хворий К., 26 років, скаржиться на болі в правій кисті протягом 4 днів. Болі з'явилися в місці мозолів на долонній поверхні біля основ II і III пальців. У подальшому

почав наростати набряк і припухлість тилу кисті. II і III пальці напівзігнуті в

міжфалангових суглобах, кисть має вигляд "граблів". Ваш діагноз.

A * Флегмона другого межпальцевого простору правої кисті.

B Аденофлегмона правої кисті.

C Подмозольний абсцес правої кисті.

D U-подібна флегмона правої кисті.

E Тендовагініт.

************************2013*****************************
22. 199

Больной К. жалуется на дёргающие, пульсирующие боли в ІІІ пальце правой кисти. Начало заболевания связывает с наколом гвоздём. При исследовании пальца кожа гиперемирована, напряжена, пальпация пуговчатым зондом выявляет зону наибольшей болезненности. Предварительный диагноз:

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   16


написать администратору сайта