Главная страница

Вади серця. A оперативне лікування. B


Скачать 0.67 Mb.
НазваниеA оперативне лікування. B
Дата22.12.2022
Размер0.67 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаВади серця.doc
ТипДокументы
#858672
страница3 из 16
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
А *Амілоідозу внутрішніх органів

B Легеневої кровотечі

С Емпієми, піопневмотораксу

D Гангрени легені

E Рака легені
34. 25 147

У хворого 32 років, який лікувався у стаціонарі з діагнозом: гострий абсцес правої легені, після кашлю раптово з’явилися важке дихання, ціаноз, біль у правій половині грудної клітки. Яке ускладнення найбільш вірогідне?

A *Піопневмоторакс

B Інфаркт-пневмонія

C Інфаркт міокарда

D Перфорація стравоходу

E Ексудативний плеврит
35. 27 159

Хворий 40 років, скаржиться на кашель з виділенням гнійного харкотиння до 50-70 мл за добу, задишку при незначному фізичному напруженні. PS- 92/хв, АТ -110/60 мм.рт.ст. Об’єктивно: відставання правої половини грудної клітки в диханні. При перкусії: легеневий звук. Аускультативно справа: вологі різнокаліберні хрипи над верхнею долею. Зліва патології не виявлено. На рентгенограмі ОГК виявлено виражену інфільтрацію верхньої долі правої легені з мілкими множинними порожнинами в центрі розміром 0,4-0,8 см в діаметрі. Який найбільш вірогідний попередній діагноз?

A *Абсцедивна пневмонія

B Нагноєна кіста

C Гангренозний абсцес легені

D Гостра вогнищева пневмонія

E Гострий абсцес легені
36. 47 241

У скотаря два місяці кашель з густою мокротою, підвищення температури тіла до 37,6-37,80 щоденно, слабкість, задишка при навантаженнях. При рентгенологічному дослідженні: у верхній частині правої легені знайдена округла тінь з рівними, круглими, чіткими контурами без перифокального запалення легеневої тканини. При дослідженні мокроти знайдені нитки фібрину, хітину. Позитивна реакція Каццоні. Сформулюйте попередній діагноз.

А *Ехінококк правої легені

B Абсцес правої легені

С Кавернозний туберкульоз правої легені

D Рак правої легені

E Кіста правої легені
37. 48 244

На оглядовій рентгенограмі легень визначається інтенсивне однорідне затемнення, що відповідає положенню нижньої долі лівої легені. На боковій рентгенограмі особливо чітко видно, що ушкоджена вся доля, причому вона зменшена, а її передній контур різкий і випрямлений. Серце дещо зміщене вліво і до заду. Яким захворюванням обумовлена вказана рентгенологічна картина?

A *Ателектаз нижньої долі лівої легені.

B Лівобічний ексудативний плеврит.

C Крупозна пневмонія.

D Периферичний рак лівої легені.

E Ехінокок лівої легені.
38. 49 245

На рентгенограмі органів грудної клітки справа на рівні 4 ребра відмічається інтенсивна негомогенна з нечіткими контурами тінь великих розмірів. В центрі вказаної тіні визначається горизонтальний рівень та просвітлення легеневої тканини над ним. Якому захворюванню відповідає дана рентгенологічна картина?

A *Абсцес правої легені.

B Периферичний рак.

C Туберкулома правої легені.

D Бульозна хвороба.

E Правобічний пневмоторакс.
39. 59 280

Хвора 47 років, скаржиться на кашель з відділенням гнійного харкотиння, біль в нижній ділянці лівої половини грудної клітки, періодичне підвищення температури тіла. Хворіє біля 10 років. Дистальні фаланги пальців у вигляді барабанних паличок. Яке обстеження буде найбільш інформативним для постановки діагнозу?

A *Бронхографія.

B Бронхоскопія.

C Оглядова рентгенограма легенів.

D Пункція плевральної порожнини.

E Бактеріологічне дослідження харкотиння.
40. 70 326

Хворий В. 67 р., скарги на задишку, біль у грудях, слабкість. Хворіє 5 міс. Об-но: t - 37,30С, пульс 96/хв. Над правою легенею голосове тремтіння не визначається, перкуторний звук тупий, дихання відсутнє. В харкотинні - домішок крові дифузно змішаний зі слизом. Найбільш вірогідний діагноз ?

A *Рак легень

B Великовогнищева пневмонія

C Бронхоектатична хвороба

D Вогнищевий туберкульоз легень

E Ексудативний плеврит
41. 72 331

Хвора Г. 29 років, впродовж 2-х місяців скаржиться на болі в лівій половині грудної клітини, кашель, задишку, t тіла – 39,60С. Об-но: ліва половина грудної клітини відстає в акті дихання, ослаблення везикулярного дихання та укорочення перкуторного звуку зліва. Ro-логічно визначається округла тінь у нижній долі лівої легені. Ваш попередній діагноз?

A *Абсцес легені

B Гнійний плеврит

C Рак легені

D Емпієма плеври

E Хронічна пневмонія
42. 73 332

Хвора 52-х років, скаржиться на біль у правій половині грудної клітини, задишку, кашель з великою кількістю пінистого харкотиння з неприємним запахом у вигляді ”м’ясних помиїв„. Об’єктивно: стан тяжкий, ціаноз, ЧДР – 31 /хв., при перкусії вкорочений перкуторний звук над правою легенею, аускультативно – різнокаліберні вологі хрипи. Який найбільш вірогідний діагноз?

A *Гангрена легені

B Абсцес легені

C Емпієма плеври

D Бронхоектатична хвороба

E Хронічна пневмонія
43. 74 333

Хворого Г. 30 років, впродовж 5 років турбують кашель з виділенням густої мокроти до 200 мл/добу, біль в кінцівках. Об-но: ліва половина грудної клітини відстає в акті дихання, укорочення перкуторного звуку, аускультативно – різнокаліберні вологі хрипи, пальці у вигляді “барабанних паличок”, нігті у формі “часових скелець”. Ваш попередній діагноз?

A *Бронхоектатична хвороба

B Абсцес легені

C Гангрена легені

D Хронічна пневмонія

E Емпієма плеври
44. 75 334

Хвора Г. 27 років, впродовж 6 місяців лікувалась у хірургічному відділенні з приводу емпієми плеври. Проводились неодноразові пункції плевральної порожнини, антибактеріальна терапія. Стан хворої поступово погіршувався, досягти повного розправлення легені не вдалось. Ваша тактика?

A *Виконання декортикації легені

B Заміна антибіотиків

C Налагодження постійного активного дренажу

D Виконання пульмонектомії

E Додати до лікування гіпербаричну оксигенацію
45. 100 442

У хворого після 2-х місяців лікування гострої емпієми залишається по задньо-боковій поверхні лівої плевральної порожнини осумкована порожнина 10х13 см. Стінка вісцеральної поверхні осумкованої порожнини тонка. Через дренаж при санації відходить фібрин в невеликій кількості. Яка тактика в лікуванні хворого.

A *Декортикація плеври

B Торакопластика лівої половини грудної клітини

C Санація осумкованої порожнини протеолітичними ферментами.

D Санація осумкованої порожнини антисептичним розчином.

E Резекція долі легенів рядом з осумкованою порожниною.

******************************************************************

46. 21

У дитини 3-х років з проявами дихальної недостатності при аускультації вислуховуються вологі хрипи в нижніх відділах справа. На рентгенограмі відмічено зміщення середостіння вправо та наявність трикутної тіні в нижніх відділах справа. Який можливий діагноз у дитини?

A * Кістозна гіпоплазія нижньої долі правої легені

B Вроджена лобарна емфізема верхньої долі лівої легені

C Абсцес нижньої долі правої легені

D Ателектаз верхньої долі правої легені

E Вроджена емфізема верхньої долі правої легені
47. 36

Хворий 50 років після загального охолодження в стані алкогольного сп'яніння надійшов в лікарню на 9 день після початку захворювання. Скарги на підвищення температури тіла до 38,5гр., різку слабкість, задишку, біль в ділянці правої лопатки при диханні, сухий кашель. Частість дихання - 28/хв. тахикардія - до 100/хв, ознаки інтоксикації. В зоні правої лопатки притуплення перкуторного тону, бронхіальне дихання, поодинокі дрібнопузирчаті та крепітуючі хрипи. Рентгенологічно - масивна запальна інфільтрація в середньому легеневому полі. Через три доби на фоні лікування, що проводилось, виник напад кашлю з виділенням 200мл гнійної мокроти, після чого температура тіла знизилась до субфебрільної, стан полегшав. На рівні кута лопатки виявлено на фоні інфільтрації легені округле просвітлення з горізонтальним рівнем.

A * Гострий абсцес легені.

B Киста легені.

C Рак легені з розпадом.

D Бронхоектазії.

E Обмежена емпієма плевральної порожнини
48. 133

У хворого 35 років після переохолодження піднялась температура до 40 С, з’явилися болі в лівій половині грудної клітини, сухий кашель. Температура тривала 10 днів, не зважаючи на інтенсивну терапію. Ввечері при кашлі хворий викашляв 800 мл густої гнійної мокроти. Збільшувалась задуха. При обстеженні у хворого акроціаноз, дихання поверхове (27 в 1 хвилину). Пульс 110 ударів в 1 хвилину, АД 95/60 мм.рт.ст. Аускультативно справа до VI ребра дихання амфоричне, хрипи не вислухуються. Перкуторно до V ребра коробковий звук. Рентгенограма: правосторонній гідро пневмоторакс. Колапс легенів 1 ст. Яке ускладнення виникло у хворого.

A * Піопневмоторакс.

B Прорив гострого абсцесу в бронх.

C Гемопневмоторакс.

D Прорив бронхогенної кісти.

E Гострий пневмоторакс.
49. 134

Хворий 54 років скаржиться на лихоманку,кашель з виділенням гнійної мокроти до 50 мл за день. Хворіє півтора місяці. Об”активно: ціаноз губ, блідий, задуха в спокої, Перкуторно зліва від IV ребра вниз тупий звук, вверх – коробковий. Дихання нижче V ребра не прослуховується. Рентгенограма: правосторонній гідро пневмоторакс. Колапс легенів I ст. Який метод лікування буде доцільним?

A *Торакоцентез

B Торакоскопія

C Бронхоскопія

D Пунція плевральної порожнини

E Внутрішньотрахеальне введення лікарських речовин
50. 138

У хворого з лівобічною нижньодольовою пневмонією посилився біль в грудній клітці, підвищилась температура. При аускультації нижче кута лопатки дихання різко послаблене, перкуторно – тупість. На обзорній рентгенограмі гомогена тінь у н/третині поля легень. Про яке ускладнення може йти мова?

A * Емпіема плеври

B Піопневмоторакс

C Абсцес легені

D Інфаркт міокарда

E Піддіафрагмальний абсцес
51. 205

Хворий 45 років, доставлений у клініку у тяжкому стані. До госпіталізації хворів на протязі 3-х тижнів пневмонією. Об?єктивно: шкіра та слизові темно-землистого кольору, t- 380 С, задишка у спокої, дихання зліва різко ослаблено. Відмічається кашель з рясним харкотанням. Рентгенологічно - затемнення лівого геміторакса. Який діагноз наймовірний ?

A *Емпієма плеври.

B Бронхіт.

C Пухлина легені

D Пневмонія.

E Пневмоторакс.
52. 352

Хвора 32 років перенесла видалення нижньої частки лівої легені з приводу бронхоектатичної хвороби. Через декілька днів з`явився біль в лівій половині грудної клітки, задишка, температура тіла до 38°С. При пункції плевральної порожнини отримано гній. Яке найбільш імовірне ускладнення виникло у хворої?

A *Емпієма плеври

B Плеврит

C Гемоторакс

D Пневмоторакс

E Пневмонія
53. 361

Чоловік 43 років хворіє на хронічний абсцес правої легені. Біля двох годин тому відмітив різкий раптовий біль в правій половині грудної клітки, задишку. Доставлений в стаціонар машиною швидкої допомоги. Стан важкий. Вимушене сидяче положення. Ціаноз шкірних покривів. ЧД - 44/хв., PS - 108/хв, АТ - 90/55 мм рт.ст. Відставання правої половини в диханні. Перкуторно: притуплені легеневі звуки від ІV ребра донизу. Аускультативно: дихальні шуми над правою легенею не вислуховуються. Яка найбільш імовірна патологія?

A *Піопневмоторакс

B Ателектаз легені

C Гідроторакс

D Пневмоторакс

E Гангрена легені
54. 393

Хворому на двосторонній гідроторакс неодноразово проводили плевральні пункції з обох сторін. Після чергової пункції погіршення стану, лихоманка, болі у грудях. Наступного дня лікуючим терапевтом під час плевральної пункції зправа одержано гній. Який механізм виникнення правосторонньої гострої емпієми?

A * Контактно-аспіраційний.

B Лімфогенний.

C Гематогенний.

D Імплантаційний.

E Повітряний.

******************2011***************************************************************
55. 21

У дитини 3-х років з проявами дихальної недостатності при аускультації вислуховуються вологі хрипи в нижніх відділах справа. На рентгенограмі відмічено зміщення середостіння вправо та наявність трикутної тіні в нижніх відділах справа. Який можливий діагноз у дитини?

A * Кістозна гіпоплазія нижньої долі правої легені

B Вроджена лобарна емфізема верхньої долі лівої легені

C Абсцес нижньої долі правої легені

D Ателектаз верхньої долі правої легені

E Вроджена емфізема верхньої долі правої легені
56. 36

Хворий, 50 років, після загального охолодження в стані алкогольного сп'яніння, надійшов в лікарню на 9 день після початку захворювання. Скарги на підвищення температури тіла до 38,5., різку слабкість, задишку, біль в ділянці правої лопатки при диханні, сухий кашель. Частота дихання - 28/хв. тахікардія - до 100/хв, ознаки інтоксикації. В зоні правої лопатки притуплення перкуторного тону, бронхіальне дихання, поодинокі дрібнопузирчаті та крепітуючі хрипи. Рентгенологічно - масивна запальна інфільтрація в середньому легеневому полі. Через три доби на фоні лікування, що проводилось, виник напад кашлю з виділенням 200мл гнійної мокроти, після чого температура тіла знизилась до субфебрильної, стан поліпшився. На рівні кута лопатки виявлено, на фоні інфільтрації легені, округле просвітлення з горизонтальним рівнем. Діагноз?

A * Гострий абсцес легені.

B Кіста легені.

C Рак легені з розпадом.

D Бронхоектазії.

E Обмежена емпієма плевральної порожнини.
57. 84

Хвора, 56 років, під час їжі смаженого гороху розмовляла і закашлялась. Безперервний кашель зменшився через 2 години, однак періодично нападоподібно спостерігався 1 добу. На 2-ій добі з’явився біль у правій половині грудної порожнини, виникла дихальна недостатність. При аускультації не вислуховується дихання правою легенею. Яке ускладнення виникло?

A * Ателектаз легені

B Емфізема легені

C Нижньодольова пневмонія

D Медіастиніт

E Бронхектазія
58. 85

Чоловік, 61 року, розмовляв під час їжі зернят гарбуза і закашлявся. Безперервний кашель змінився через 2 години періодичним. На видиху під час кашлю на відстані вислуховується “хлопання”. При аускультації легеневе дихання вислуховується з обох сторін. На рентгенограмі органів грудної порожнини патологічних змін не виявлено. Де локалізується балотуюче стороннє тіло?

A * В трахеї

B В шлуночках гортані

C В правому бронху

D В лівому бронху

E В гортаноглотці
59. 89

Дитина поступила в стаціонар з рентгеноконтрастним інородним тілом правого проміжного бронху. Ввечері під час сильного кашлю у дитини розвивиється ціаноз, брадіпноє, руховий неспокій. Аускультативно зліва дихання не прослуховується. Підозра на обтурацію лівого бронха мігруючим інородним тілом. Які заходи невідкладної допомоги можна рекомендувати?

A * Невідкладна санаційна бронхоскопія

B Плевральна пункція

C Дренування плевральної порожнини

D Постуральний дренаж

E Мікротрахеостомія
60. 112

У дитини 1 року з бактеріальною пневмонією на 10 добу рентгенологічно в нижній частці правої легені діагностовано субкортікальних абсцес розміром до 4 см в діаметрі з перифокальною інфільтрацією. Виберіть метод лікування абсцесу легені без дренування його в бронх.

A * Пункція і катетеризація порожнини абсцесу.

B Бронхоскопічний лаваж.

C Радикальна операція.

D Консервативне лікування.

E Окклюзія часткового бронха.
61.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


написать администратору сайта