Главная страница

Вади серця. A оперативне лікування. B


Скачать 0.67 Mb.
НазваниеA оперативне лікування. B
Дата22.12.2022
Размер0.67 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаВади серця.doc
ТипДокументы
#858672
страница6 из 16
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
А *Фурункул

B Туберкульоз

С Карбункул

D Третинний сифіліс (гумозний)

E Глибока тріхофітія
34. 37 199

Хворий на 5-ту добу після операції з приводу пошкодження товстої кишки скаржиться на розпираючий біль у післяопераційній рані, слабкість, сонливість, головний біль, підвищення температури до 400С. Навколо рани припухлість, крепітація газу. Виділення із рани скудні темно-сірого кольору з гнилістним запахом. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Анаеробна клостридіальна ранева інфекція

B Абсцес

C Нагноєння післяопераційної рани

D Бешиха

E Флегмона
35. 41 219

У хворої 60 років, на 4 добу після ін’єкції в лівій сідниці з’явилася біль і ущільнення тканин. Температура тіла 37,90 С. Об’єктивно: в верхньо-зовнішньому квадранті лівої сідниці шкіра червоного кольору, гаряча на дотик, при пальпації визначається інфільтрат 6х6 см, болючий, в центрі розм’якшення. Що слід зробити для визначення наявності абсцесу?

A *Пункцію

B Біопсію

C Ультразвукове дослідження

D Рентгенографію

E Зробити загальний аналіз крові
36. 42 222

В клініку госпіталізовано хворого з діагнозом: анаеробна газова гангрена стегна. Який антисептик обов’язково повинен бути використаний при обробці інструментів після перев’язки?

A *6% розчин перекису водню

B Розчин фурациліну

C 5% розчин йоду

D 0,02% розчин декаметоксину

E 0,1% розчин марганцевокислого калію
37. 50 249

У хворого Ф. 42 років, на 5 день після падіння на бите скло в ділянці підвищення першого пальця правої верхньої кінцівки з’явилася припухлість, почервоніння, місцеве підвищення температури шкіри.Вказана ділянка болюча при рухах і пальпації, характеризується явищами флюктуації. Яке лікування слід застосувати?

A *Розкриття флегмони, дренування, антибактеріальна терапія

B Загальна антибактеріальна терапія

C УВЧ-терапія

D Пункція ділянки нагноєння з введенням протеолітичних ферментів

E Напівспиртові компреси і антибіотикотерапія
38. 53 256

Чоловік 45 років, під час сільськогосподарських робіт поранив ногу. Через 3 години звернувся до хірургічного відділення. На передньо –внутрішній поверхні правої гомілки виявлена рана 3х8 см. з нерівними краями ,на дні рани видно пошкоджені фасція та м’яз. Рана значно забруднена землею, помірна кровотеча. Появу якого ускладнення слід побоюватись у першу чергу?

A *Анаеробна інфекція

B Рання вторинна кровотеча

C Сепсис

D Нагноєння рани

E Пізня вторинна кровотеча
39. 55 264

На прийомі хворий скаржиться на підвищення температури до 38,20С, наявність набряку в області верхньої губи. При огляді: верхня губа різко набрякла, у центрі набряку – конусовидне вздуття. Шкіра та слизова оболонка над ним темно-червоного кольору. Діагноз: фурункул верхньої губи. Хірург зробив розтин фурункула, обробив рану розчином перекису водню і наклав пов’язку з гіпертонічним розчином. Який лікувальний режим треба рекомендувати хворому?

A *Лікування в хірургічному стаціонарі

B Лікування амбулаторне

C Лікування на дому

D Лікування в реанімації

E -
40. 56 265

Хірургом оглянутий хворий 42-х років. Діагноз: фурункул правого передпліччя, гнійно-некротична стадія. Проведено розтин фурункула. Пов’язку з яким препаратом треба покласти в фазі гідратації?

A *Гіпертонічний розчин

B Мазь Вишневського

C Іхтіолову мазь

D Розчин хлораміну

E Розчин димексиду
41. 81 366

У хворого 10 років тому був перелом середньої третини лівої стегнової кістки, після чого протягом останніх 7 років в ділянці колишнього перелому з’являється гостре запалення з утворенням нориці, через яку виділяється гнійний вміст з дрібними фрагментами кісткової тканини. Через деякий час нориця закривається. Про яке ускладнення перелому можна думати?

A *Хронічний остеомієліт

B Туберкульоз кісток

C Флегмона м’яких тканин

D Хибниій суглоб

E Трофічна виразка
42. 82 368

На четверту добу після отримання колотої рани правої стопи у хворого підвищилася температура тіла до 380C, пахвинні лімфатичні вузли збільшились, стали болючі, шкіра над ними почервоніла. Про яке ускладнення рани можна думати?

A *Лімфаденіт

B Лімфангаїт

C Флегмона

D Правець

E Бешиха
43. 84 370

Хворий І. 50 років, звернувся зі скаргами на підвищення температури тіла до 390С, пульсуючий біль та припухлість правої кисті. Напередодні уколов кисть риб’ячою кісткою. При огляді відмічається набряк і різкий біль в долоні та в ділянці підвищення І пальця кисті. Окрім цього відзначається набряк м’яких тканин тилу кисті, почервоніння шкіри та різкий біль при рухах пальців. Яке захворювання у пацієнта?

A *Флегмона правої кисті

B Карбункул кисті

C Бешиха кисті

D Сухожильний панарицій І пальця кисті

E Стороннє тіло кисті
44. 89 383

Хворий 56 років, на 4 добу після вогнепального ушкодження правого стегна скаржиться на інтенсивний розпираючий біль в області рани, прогресуючий набряк тканин. Об’єктивно: стан хворого тяжкий, температура тіла 39,60С, пульс 126 за 1 хв., шкіра бліда. Навколо рани значний набряк і напруження тканин, які мають ціанотичний колір. Там відмічається крепітація. Пов’язка скудно промокає серозно-геморагічною рідиною. Яке ускладнення виникло?

A *Газова гангрена стегна.

B Оклюзія стегнової артерії

C Тромбоз стегнової вени

D Флегмона стегна

E Бешиха стегна
45. 97 433

Хворий 42 років, був направлений з поліклініки в хірургічне відділення лікарні з діагнозом “карбункул поперекової ділянки”. Об’єктивно: в поперековій ділянці визначається запальний інфільтрат багряного кольору, розміром 8х8 см. На поверхні інфільтрату є кілька отворів з густим зеленувато-сірим гнійним виділенням. Яким повинен бути обсяг операції?

A *Висічення карбункула

B Розтинання карбункула

C Дренування карбункула

D Обколювання карбункула

E Обколювання новокаїном з антибіотиком
46. 101 444

У хворого 42 років, протягом тижня відмічаються пропасниця, підвищення температури до 380С, головний біль, відсутність апетиту та загальна інтоксикація. В міжлопаточній ділянці шкіра багряно-синього кольору, визначається поширений інфільтрат розміром 8х9 см, у центрі його зона некрозу розміром 4х5 см і кілька отворів з гнійним виділенням. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Карбункул

B Флегмона

C Фурункул

D Абсцес

E Бешиха
47. 112 496

Хворий 30-ти років, звернувся до сімейного лікаря через 2 міс після операції з приводу відкритого перелому плечової кістки. При огляді стан хворого задовільний, в ділянці операційної рани є нориця з незначним гнійним виділенням, почервоніння, флюктуація. На рентгенограмі – деструкція плечової кістки з секвестрами. Яке ускладнення виникло у хворого в післяопераційному періоді?

A *Післятравматичний остеомієліт

B Гематогенний остеомієліт

C Нагноєння рани

D Післятравматична флегмона

E Лігатурна нориця

***************************************************************

48. 1

В хірургічному відділенні на лікуванні знаходилась хвора К 65 років з приводу флегмони сідничної ділянки. При мікробіологічному дослідженні рани збудником хірургічної інфекції виявлені неклостридіальні анаероби – протей та бактероїди. Вкажіть найбільш важливий фактор застосований в лікуванні цієї інфекції:

A *Радикальне висічення уражених тканин.

B Розсічення гнійника.

C Промивання гнійної порожнини антисептиками.

D Антибактеріальна терапія.

E Призначення протигангренозної виворотки.
49. 119

Через 4 діб після вогнепального кульового поранення м'яких тканин стегна стан хворого несподівано став прогресивно погіршуватися. Скарги на розпираючий біль в рані з/3 стегна, біль наростає в останні 12 годин. Набряк шкіри і підшкірної клітковини швидко збільшується. Температура тіла 38,20. Пульс 102 в хв. Краї рани зяють, тьмяного кольору, ще учора життєздатні м'язи - вибухають в рану, вареного виду, тьмяні, з сіро-брудним нальотом, при захопленні пінцетом - розпадаються. Який вид інфекції розвинувся в рані стегна?

A *Анаеробна інфекція рани

B Аеробна грам-негативна інфекція рани

C Гнильна інфекція рани

D Аеробна грам-позитивна інфекція.

E Дифтерія рани
50. 137

Хвора 35 років, пред”являє скарги на болі в правій сідничній зоні, гіпертермію, до 39С. Два тижні тому була зроблена ін”єкція реопіріну в праву сідницю. Об”активно – у верхньозовнішньому квадранті правої сідниці визначається пухлиновидне утворення розмірами 4х5 см., різко болюче. При пальпації визначається флуктуація. Шкіра над утворенням гаряча на дотик, гіперемована. Поставте діагноз?

A *Постін’єкційний абсцес

B Постін”єкційний інфільтрат

C Пухлина сідниці

D Гнійна копчикова кіста

E Гострий парапроктит
51. 237

Хвора П., 25 років, госпіталізована в хірургічне відділення із скаргами на болі в правій сідниці, температуру до 390 С. Із анамнезу відомо, що 9 діб тому з метою знеболювання в зону правої сідниці була виконана внутрішньом’язова ін’єкція анальгіну. Об’єктивно: в верхньо-зовнішньому квадранті правої сідниці визначається болючий інфільтрат 5 на 4 см., шкіра над ним гіперемована, гаряча на дотик. Поставте правильний діагноз.

A *Післяінєкційний абсцесс правої сідниці.

B Рожисте запалення правої сідниці.

C Карбункул правої сідниці.

D Абсцедуючий фурункул правої сідниці.

E Гематома правої сідниці.

52. 245

У хворої через 10 діб після внутрішньо м'язової ін'єкції визначається хвороблива запальна освіта з флюктуацией в області верхненаружного квадранта правої сідниці, температура тіла до 380 С вечірньої пори протягом останніх трьох діб. Назвіть найбільш вірогідний діагноз.

A * Постін'єкційний абсцес сідниці

B Гематома сідниці

C Бешихове запалення

D Гнійний натечник

E Постін'єкційний інфільтрат сідниці

53. 319

Хворий Ю., 43 років на протязі 10 років хворіє цукровим діабетом, тип ІІ, важка форма. Скаржиться на біль, появу пухлиноподібного утворення в міжлопатковій ділянці розмірами до 5 см в діаметрі з явищами вираженої гіперемії, набряку. В центрі 5 гнійних верхівок в діаметрі до 0,2-0,3 см. Пальпаторно різка болючість. Яке захворювання у даного хворого?

A * Карбункул

B Абсцесс

C Флегмона

D Фурункул

E Лімфангоїт

54. 362

Хворий 31 року звернувся із скаргами на підвищення температури до 38°С, біль у поперековій області, припухлість, під час огляду у правій поперековій області знайдено болючий інфільтрат розміром 5х6см, шкіра над ним багрового кольору, у центрі багато гнійно-некротичних нориць, з яких виділяється гній. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Карбункул поперекової області

B Абсцес поперекової області

C Бешиха

D Паранефрит

E Ниркова коліка
****************2011*************************************************

55. 137

Хвора, 35 років, скаржиться на болі в правій сідничній зоні, гіпертермію, до 39С. Два тижні тому була зроблена ін”єкція реопірину в праву сідницю. Об”активно – у верхньозовнішньому квадранті правої сідниці визначається пухлиноподібне утворення розмірами 4х5 см., різко болюче. При пальпації визначається флуктуація.Шкіра над утворенням гаряча на дотик, гіперемована. Поставте діагноз?

A *Постін’єкційний абсцес

B Постін”єкційний інфільтрат

C Пухлина сідниці

D Гнійна копчикова кіста

E Гострий парапроктит
56. 237

Хвора П., 25 років, госпіталізована в хірургічне відділення із скаргами на болі в правій сідниці, температуру до 39С. Із анамнезу відомо, що 9 діб тому з метою знеболювання в зону правої сідниці була виконана внутрішньом”язова ін”єкція анальгіну. Об”єктивно: в верхньо-зовнішньому квадранті правої сідниці визначається болючий інфільтрат 5 на 4 см., шкіра над ним гіперемована, гаряча на дотик. Поставте правильний діагноз.

A *Післяін’єкційний абсцесс правої сідниці.

B Рожисте запалення правої сідниці.

C Карбункул правої сідниці.

D Абсцедуючий фурункул правої сідниці.

E Гематома правої сідниці.
57. 245

У хворої через 10 діб після внутрішньом'язової ін'єкції визначається хворобливе запальне освіту з флюктуацією в області верхненаружного квадранта правої сідниці, температура тіла до 38 градусів у вечірній час протягом останніх трьох діб. Назвіть найбільш імовірний діагноз.

A * Постін'єкційних абсцес сідниці

B Гематома сідниці

C Бешиха

D Гнійний натечнік

E Постін'єкційних інфільтрат сідниці
58. 261

У дитини, 9 років, появився біль у верхній третині правої гомілки, підвищилась температура до 39 градусів, не може стати на ногу. В анамнезі мав травму гомілки та переніс ангіну. З яким захворюванням Ви, найбіш імовірно, маєте справу?

A * Гострий гематогенний остеомієліт

B Перелом кістки

C Гострий ревматизм

D Туберкулезний остеоміеліт

E Злоякісна пухлина
59. 271

У поліклініку на прийом прийшов хворий С., 36 років, який працює м'ясником, зі скаргами на "фурункул" на правому передпліччі. На правому передпліччі визначається некротична виразка діаметром 5 мм з рясним серозним виділенням і утисненим центром, оточена вираженим запальним обідком і віночком з везикул, що розташовуються на ущільненому підставі. Виражений набряк м'яких навколишніх тканин. Це утворення безболісне. Що у хворого?

A * Сібіреязвенний карбункул

B Бульозна форма бешихи

C Дифтерія рани

D Інфікована рана

E Флегмона передпліччя
60. 303

В клініку дитячої хірургії доставлено хлопчика 12 років зі скаргами на наявність двох фістул у нижній третині лівого стегна , підвищення температури тіла , загальну слабкість. 6 місяців тому переніс гострий гематогенний остеомієліт лівої стегнової кістки. На рентгенограмі лівого стегна-тотальний секвестр стегнової кістки розмірами 12х3 см.Попередній діагноз?

A *Вторинний хронічний остеомієліт;

B Патологічний перелом стегнової кістки

C Туберкульоз;

D Саркома Юінга;

E Остеоїд-остеома;
61. 319

Хворий Ю., 43 років, на протязі 10 років хворіє цукровим діабетом, тип ІІ, важка форма. Скаржиться на біль, появу пухлиноподібного утворення в міжлопатковій ділянці розмірами до 5 см в діаметрі з явищами вираженої гіперемії, набряку. В центрі 5 гнійних верхівок в діаметрі до 0,2-0,3 см. Пальпаторно різка болючість. Яке захворювання у даного хворого?

A * Карбункул

B Абсцесс

C Флегмона

D Фурункул

E Лімфангоїт
62. 362

Хворий 31 року звернувся із скаргами на підвищення температури до 38°С, біль у поперековій області, припухлість, під час огляду у правій поперековій ділянці виявлено болючий інфільтрат розміром 5х6см, шкіра над ним багрового кольору, у центрі багато гнійно-некротичних нориць, з яких виділяється гній. Який найбільш імовірний діагноз?

A Карбункул поперекової області

B Абсцес поперекової області

C Бешиха

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


написать администратору сайта