Главная страница

Вади серця. A оперативне лікування. B


Скачать 0.67 Mb.
НазваниеA оперативне лікування. B
Дата22.12.2022
Размер0.67 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаВади серця.doc
ТипДокументы
#858672
страница8 из 16
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   16
A *Подкожный панариций

B Пандактилит

C Костный панариций

D Паронихия

E Суставной панариций
Захворювання молочної залози.

1. 20

У хворої О., 19 років, через 3 тижні після родів з’явився біль в правій молочній залозі, температура тіла досягала 390С і вище, виникали багаторазові лихоманки. Права молочна залоза збільшена в розмірах, шкіра гіперемована, відмічається розширення підшкірних вен, на сосках тріщини, підпахвинні лімфатичні вузли збільшені, болючі при пальпації. Інфільтрат не пальпується. Хірург запідозрив ретромамарний мастіт. При пункції отримано гній. Показана операція. Який доступ вибере хірург?

A *Напівовальний по нижньому краю молочної залози

B Напівовальний над верхнім краєм молочної залози

C Радіарний в нижній половині молочної залози

D Напівовальний навколо ареоли соска молочної залози

E Радіарний у верхніх квадрантах молочної залози
2. 25

Хвора 22 років, звернулася до хірурга зі скаргами на інтенсивний біль в лівій молочній залозі, набряк, гіперемію, наявність пухлиноподібного утворення, підвищення температури до 38,20С. Хворіє на протязі тижня. Об-но: у верхньо-зовнішньому квадранті лівої молочної залози пухлиноподібне утворення до 4 см в діаметрі, щільне, болюче при пальпації, малорухоме з набряком та гіперемією навколо, з розм’ягченням та флюктуацією в центрі. Який імовірний діагноз?

A * Інтрамаммарний мастит

B Фіброзно-кистозна мастопатія

C Субареолярний мастит

D Апостематозний мастит

E Ретромаммарний мастит
3. 45

Хвора М, 48 років, скаржиться на спрагу, різку загальну слабкість та блювоту. Об’єктивно: хвора загальмована, наявні брадикардія, гіпотонія, поліурія. Концентрація кальцію в крові 3,1ммоль/л. При обстеженні: мамографія – в лівій молочній залозі утворення із наявністю кальцинатів із збільшеними пахвинними лімфовузлами; Рентгенографія поперекового відділу хребта – деструкція тіл L1-4 хребців. Імовірний діагноз?

A *Рак лівої молочної залози. Mts ураження кісток та підвищеного остеолізу

B Синдром розпаду пухлини

C Синдром метастатичної компресії спинного мозку

D Тромбоемболія легеневої артерії

E Інфаркт нирки
4. 75

При профілактичному огляді у пацієнтки А., 35 років, у лівій молочній залозі пальпується об’ємне утворення діаметром 2 см. На мамограмі в верхньо-внутрішньому квадранті виявлено округлу тінь з чіткими рівними контурами, розмірами 2х2 см, з великими глибчастими вапняними включеннями. Навколо тіні простежується вузька смуга прояснення. Шкіра не змінена. Ваш висновок.

A *Фіброаденома лівої молочної залози

B Рак лівої молочної залози

C Внутрішньопротоковий рак лівої молочної залози

D Ліпома лівої молочної залози

E Кістозна форма мастопатії
5. 217

Жінка 26 років, яка годує грудьми немовля, скаржиться на біль в лівій молочній залозі, підвищення температури тіла до 390 С. Хворіє 2 дні. Пульс 98 уд/хв. Ліва молочна залоза збільшена за рахунок набряку, в верхньо-зовнішньому квадранті ділянка гіперемії з гіпертермією та різким болем розмірами 8 х 6 см без чітких контурів, годування неможливе через біль. Діагноз?

A * Мастит

B Карбункул

C Капілярний лімфангіт

D Флегмона

E Бешиха
6. 354

Хвора через 3 тижні після народження дитини відчула біль в правій молочній залозі, де з'явилася припухлість. Температура 39,50С, був озноб. Через добу з'явилася гіперемія і набряк шкіри залози. Пальпаторно в цьому місці визначається щільний болючий дифузний інфільтрат до 6 см в діаметрі. Сформулюйте попередній діагноз

А *Гострий лактаційний мастит

B Гострий специфічний мастит

С Флегмона правої молочної залози

D Гострий не лактаційний мастит

E Хронічний неспецифічний мастит
7. 355

Жінка два місяці тому народила доношену дитину. Три дні тому з'явилися болі в лівій молочній залозі, температура тіла 38,50С, спрага, загальна слабкість. Ліва молочна залоза збільшена в порівнянні з правої, щільна на дотик, болюча при пальпації. Шкіра навкруги соска різко гіперемована, на сосці визначається тріщина до 0,5 см завдовжки, пахвові лімфовузли зліва збільшені. Сформулюйте попередній діагноз.

А *Гострий лактаційний мастит

B Фіброаденома лівої молочної залози

С Фіброзна мастопатія лівої молочної залози

D Аденокарцинома лівої молочної залози

E Гострий лімфаденіт пахвової області
8. 372

У хворої В. 31 року, при профілактичному огляді в лівій молочній залозі виявлений щільно-еластичний, округлий, безболісний, вільно рухомий пухлинний вузол до 1,5 см в діаметрі, який дещо збільшується в час місячних. Симптом Керніга (долоні) позитивний. Лімфовузли не збільшені. При пункції утворення рідини не отримано. Ваш попередній діагноз?

А *Фіброаденома лівої молочної залози

B Рак лівої молочної залози

С Мастопатія лівої молочної залози

D Кіста лівої молочної залози

E Абсцес лівої молочної залози
9. 373

Хвора О. 57 років, звернулася зі скаргами на кров’яні виділення з соска лівої молочної залози впродовж півтора року. При огляді сосок лівої молочної залози мацерований, при натисканні виділяється крапля рідини з домішкою крові. При дослідженні пахвових лімфовузлів виявлені 2 вузла від 2 до 1,5 см в діаметрі щільні, безболісні. При повторній дуктографії виявлений симптом “ампутації” сецернуючої протоки. Ваш попередній діагноз?

А *Внутрішньопротоковий рак лівої молочної залози.

B Внутрішньопротокова папілома лівої молочної залози

С Саркома лівої молочної залози

D Мастопатія лівої молочної залози

E Фіброаденома лівої молочної залози
10. 385

Жінка 30 років, скаржиться на наявність утворення в області правої молочної залози, яке знайшла 3 роки тому. Пальпаторно у верхньо-зовнішньому квадранті визначається утворення до 3 см в діаметрі, з чіткими контурами, щільне, рухоме, безболісне. Регіонарні лімфовузли не збільшені. Яке дослідження найбільш інформативне для підтвердження діагнозу?

А * Пункційна біопсія

B Томографія

С Безконтрастна мамографія

D УЗІ молочної залози

E Контрастна мамографія
11. 387

Хвора А., 41 року, скаржиться на мізерні сукровичні виділення з соска правої молочної залози. В пахвових областях по одному щільному безболісному лімфовузлу до 1,5 см. Молочні залози м'які. Сосок правої молочної залози дещо потовщений, з щільними скориночками, ерозирований. Яке захворювання молочної залози можна припустити?

А * Рак Педжета

B Туберкульоз

З Сифіліс

D Екзема

E Внутрішньопротокова папілома
12. 394

Жінка 38 років, звернулася зі скаргами на наявність пухлини в лівій молочній залозі. При огляді, в лівій молочній залозі, на межі верхніх квадрантів наявне утворення діаметром до 5,0 см, щільне, горбисте, без чітких меж. Позитивний симптом лимонної скоринки, Кеніга і симптом майданчика. В пахвової області зліва одиничний щільний лімфовузол діаметром до 1,0 см. Який найвірогідніший діагноз?

А *Рак молочної залози

B Фіброаденома

С Вузлова мастопатія

D Кіста молочної залози

E Ліпома в області молочної залози

******************************************************************

13. 18

Хвора 21 року, скаржиться на наявність болючого утворення в лівій молочній залозі, набряк, підвищення температури до 37,40С. Годує груддю 2,5 місяці. Хворіє тиждень. Об-но: в верхньо-медіальному квадранті лівої молочної залози пухлиноподібне утворення до 4 см в діаметрі, щільне, болюче при пальпації, малорухоме з набряком та слабкою гіперемією навколо. Інтраопераційно: інфільтрат з багатьма гнійно-некротичними утвореннями 3-6 мм в діаметрі. Діагноз?

A * Апостематозний мастит

B Фіброаденома

C Інтестиціальний мастит

D Фіброзно-кистозна мастопатія

E Рак молочної залози
14. 119

Хвора через 3 тижні після пологів, на фоні грудного вигодовування дитини відмітила підвищення температури тіла до 40о, озноби, біль в правій молочній залозі, виділення молока з гноєм. Загальний стан середньої тяжкості, у верхньо-внутрішньому квадранті правої молочної залози щільний болючий запальний інфільтрат 14х8х7 см, шкіра над ним гіперемована, місцева гіпертермія, флюктуація в центрі. Сформулюйте попередній діагноз.

А *Гострий лактаційний мастит

B Лактаційна флегмона молочної залози

З Лактостаз

D Молочна лихоманка

E Галактоцеле
15. 120

У жінки 4 дні тому підвисилась температури тіла до 37,7о, з’явились болі у правій молочній залозі. При огляді – шкіра правої молочної залози в області верхніх квадрантів гіперемована, набрякла, при пальпації визначається інфільтрат в області зовнішнього і внутрішнього верхніх квадрантів, соски не змінені. В правій пахвовій западині пальпується збільшений болючий лімфовузол. Сформулюйте попередній діагноз.

А *Гострий правосторонній мастит.

B Вузлова мастопатія.

З Рожа.

D Інфільтративний рак молочної залози.

E Правосторонній гидраденіт.

****************************************************************

16. 23 96

У хворої діагностований лівобічний лактаційний мастит. Зважаючи на погіршення стану - госпіталізована. Об’єктивно: ліва молочна залоза збільшена в об’ємі, напружена, болісна при пальпації. В нижньому зовнішньому квадранті промацується інфільтрат розмірами 4х5х6 см, з симптомами флюктуації в центрі. Якій з перерахованих розрізів необхідно провести в даному випадку?

А *Радіальний

B Подовжній

С Напівовальний по Бардінгеру

D Комбінований

E Періареолярний
17. 30 178

Хвора 67 років, звернулася до лікаря зі скаргами на наявність пухлини в лівій молочній залозі. Об’єктивно: у верхньому внутрішньому квадранті молочної залози є утворення діаметром 2,0 см, щільне, горбисте, безболісне при пальпації. Регіонарні лімфовузли не збільшені. Який найвірогідніший діагноз?

А *Рак

B Фіброаденома

С Кіста

D Мастопатія

E Ліпома
18. 31 179

Хвора 43 років, звернулася до лікаря зі скаргами на наявність пухлини в правій молочній залозі. Об’єктивно: у верхньому зовнішньому квадранті правої молочної залози пухлина діаметром 2,5 см, щільна, горбиста, з втяжінням шкіри над нею, без чітких меж. В правій пахвовій області одиничний щільний лімфовузол до 1 см. Який імовірний діагноз?

А *Рак

B Фіброаденома

С Кіста

D Вузлова форма мастопатії

E Ліпома
19. 32 180

Хвора 37 років, звернулася зі скаргами на наявність пухлини в лівій молочній залозі. Об’єктивно: в лівій молочній залозі, на межі верхніх квадрантів є утворення діаметром до 5 см, щільне, горбисте, без чітких меж. Позитивний симптом лимонної скоринки, Кеніга та симптом майданчика. В пахвовій області зліва одиничний щільний лімфовузол діаметром до 1 см. Який найвірогідніший діагноз?

А *Рак молочної залози

B Фіброаденома

С Вузлова мастопатія

D Кіста молочної залози

E Ліпома в області молочної залози
20. 83 369

Породілля на 10-ту добу скаржиться на підвищення температури тіла до390С, лихоманку протягом останніх 3-х діб. При огляді права молочна залоза набрякла, гіперемована, болюча. Пальпується інфільтрат в верхне-зовнішньому квадраті з флюктуацією, болючий. Вибрати метод лікування.

A *Хірургічний

B Антибактеріальна терапія

C Ультразвук на молочну залозу

D Евакуація молока

E Подавлення лактації
21. 86 374

На профілактичний огляд до хірурга звернулася жінка 55 років, яка на протязі останніх 15 років знаходиться під наглядом терапевта з приводу гіпертонічної хвороби та хронічного холециститу. Ріст 158 см, маса тіла 96 кг. При огляді у нижньо-зовнішньому квадранті правої молочної залози виявлено ущільнення близько 2 см в діаметрі, з нечіткими контурами. Про яке захворювання слід подумати насамперед?

A *Рак молочної залози

B Фіброаденома молочної залози

C Кіста молочної залози

D Ліпома молочної залози

E Хронічний мастит
22. 87 375

До лікаря звернулася жінка 60 років зі скаргами на біль у верхньо-зовнішньому квадранті лівої молочної залози. В анамнезі 4 роки тому травма молочної залози. При огляді та пальпації змін в молочних залозах не виявлено. Який метод обстеження має найбільше діагностичне значення?

A *Маммографія

B УЗД молочних залоз

C Пункційна біопсія

D Аналіз крові на маркери раку молочної залози

E Комп’ютерна томографія молочних залоз
23. 91 394

У дівчини 18 років, в правій молочній залозі під ареолою пальпується щільний рухомий вузол до 1 см в діаметрі, з чіткими контурами, не фіксований до оточуючих тканин. Виявила самостійно раптово під час прийняття душу. Попередній діагноз?

A *Фіброаденома молочної залози

B Кіста молочної залози

C Рак молочної залози

D Ліпома молочної залози

E Внутрішньо-протокова папілома молочної залози
24. 92 397

Хвора 30 років, на 5 добу після фізіологічних пологів стала скаржитись на нагрубання лівої молочної залози, біль, почервоніння шкіри, підвищення температури тіла до 380С. При об’єктивному обстеженні: ліва молочна залоза збільшена у розмірі, шкіра червоного кольору, в верхньо-зовнішньому квадранті з ціанозом, там пальпується без чітких меж інфільтрат, різко болісний. Зціджування молока не приносить полегшення. Встановити діагноз захворювання.

A *Гострий інфільтративний мастит

B Інфікована кіста молочної залози

C Лактостаз

D Бешиха

E Рак молочної залози
25. 95 424

Хвора 29 років, скаржиться на наявність сукровичних виділень з соска протягом 1,5 місяців. Молочні залози однакових розмірів, не деформовані. При пальпації пухлини не визначається. Периферичні лімфовузли не збільшені. З соска правої молочної залози кров’яні виділення. Виставлений попередній діагноз – внутрішньопротокова папілома. Які додаткові методи обстеження найбільш специфічні в даному випадку?

А *Цитологічне дослідження виділень з соска

B Мамографія

С Ультразвукове дослідження молочних залоз;

D Комп’ютерна томографія грудної клітки і її органів.

E Лімфографія пахвового колектора.
26. 96 425

Хвора А. 51 року, скаржиться на наявність безболісного ущільнення в правій молочній залозі, яке помітила 2 тижні тому. Периферичні лімфовузли без особливостей. На межі верхніх квадрантів щільно-еластичної консистенції утворення 2хЗ см, з шкірою не пов’язане, з горбистою поверхнею. Діагноз?

А *Рак молочної залози

B Кіста молочної залози;

С Вузлова мастопатія;

D Фіброаденома

E Мастит.
27. 102 461

На 8-му добу після пологів у породіллі відмічено: температура тіла – 380С, біль в молочній залозі, пальпується болючий інфільтрат, з розм’якшенням в центрі, шкіра над ним гіперемована. Який передбачуваний діагноз?

A *Гнійний мастит

B Лактостаз

C Серозний мастит

D Дифузна мастопатія

E Флегмонозний мастит

***************************************************************

28. 69

Хвора Т., 24 років, скаржиться на сильний біль в правій молочній залозі, що постійно посилюється, підвищення температури тіла до 39,30 С, озноб. Об’єктивно: права молочна залоза напружена, шкіра гіперемована, особливо в ділянці зовнішньо-нижнього квадранту, з наявністю флюктуації. В аналізі крові – підвищений лейкоцитоз, лейкоцитарний зсув формули вліво, прискорення ШОЕ. З анамнезу - перші строкові пологи 3 тижні тому. Імовірний діагноз?

1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   16


написать администратору сайта