Главная страница

Вади серця. A оперативне лікування. B


Скачать 0.67 Mb.
НазваниеA оперативне лікування. B
Дата22.12.2022
Размер0.67 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаВади серця.doc
ТипДокументы
#858672
страница10 из 16
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   16
64 303

Хворий 42 років, поступив через 3 години після травми з вираженою підшкірною емфіземою верхньої половини туловища, задишкою, тахікардією, пульс-120 уд. за хв. Рентгенологічно пневмотораксу не виявлено, значно розширене середостіння в обидві сторони. Яка невідкладна допомога?

A *Дренування переднього середостіння

B Пункція плевральної порожнини

C Дренування плевральної порожнини

D Торакоскопія

E Торакотомія
12. 113 497

Хворий А. 40 років, доставлений в приймальне відділення зі скаргами на різкий біль за грудиною, одноразову блювоту. Відомо, що за 2 години перед поступленням з метою самогубства випив 200 мл. Кислоти. Через 2 доби стан хворого погіршився температура 390 С, посилився біль за грудиною. Аналіз крові: Л. 18х109/л, зсув лейкоцитарної формули вліво. Rо- контур середостіння не чіткий. Яке ускладнення виникло у хворого?

A *Медіастиніт

B Інфаркт міокарда

C Перикардит

D Абсцес легені

E Аневризма аорти

*****************************************************************

13. 116

Пострадавший оперирован по поводу проникающего колото-резанного ранения живота с повреждением желудка и диафрагмы. При лапаротомии раны желудка и диафрагмы ушиты. Четвертые сутки после операции. Общее состояние крайне тяжелое. Заторможен. Ткани шеи, лица - отечные, при пальпации определяется крепитация. Пульс 136 уд. в мин, выражена одышка, вены головы набухшие. Рентгенологически: тень средостения расширена. На ее фоне мелкие пузырьки газа, легочные поля обычной воздушности и объема. Ваш предварительный диагноз:

A *Гнойный медиастинит

B Несостоятельность швов раны желудка

C Острая пневмония слева

D Острый перикардит

E Тромбоэмболия легочной артерии

14. 192

Хворий, 30 років, поступив до клініки зі скаргами на задишку, гарячку, болі за грудиною, які посилюються при закиданні голови назад. 3 дні назад хворому проведена екстракція сьомого зуба нижньої щелепи справа і розкрита флегмона дна порожнини рота. Незважаючи на це, стан хворого прогресивно погіршувався. При рентгенологічному обстеженні в клініці виявлено розширення тіні середостіння й зниження прозорості його відділів. Яке захворювання розвинулося в даного хворого ?

A*Гострий гнійний медіастиніт

B Ексудативний перикардит

C Інфекційний ендокардит

D Заглотковий абсцес

E Гнійний тиреоїдит

15. 204

Хворий 32 років, доставлений у стаціонар у тяжкому стані із скаргами на різкий розпираючий біль за грудиною, з ірадіацією у спину. Шкіра та слизові бліді, t–38,80С. Відмічається підшкірна емфізема м'яких тканин шиї, одутловатість обличчя. Напередодні їв рибу. При рентгенографії знайдено розширенна тіні межистіння. Який найбільш ймовірний діагноз?

A *Медіастиніт.

B Інфаркт міокарду.

C Абсцес легені.

D Пневмоторакс.

E Пневмонія.

*****************2011*********************************
16. 116

Постраждалий оперований з приводу проникаючого колото-різаного поранення живота з пошкодженням шлунку і діафрагми. При лапаротомії рани шлунка і діафрагми вшиті. Четверту добу після операції. Загальний стан вкрай тяжкий. Загальмований. Тканини шиї, обличчя - набряклі, при пальпації визначається крепітація. Пульс 136 уд. на хв, виражена задишка, вени голови набряклі. Рентгенологічно: тінь середостіння розширена, на її фоні виявляються дрібні бульбашки газу,легеневі поля звичайної легкості та об'єму. Ваш попередній діагноз:

A * Гнійний медіастиніт

B Неспроможність швів рани шлунка

C Гостра пневмонія зліва

D Гострий перикардит

E Тромбоемболія легеневої артерії
17. 192

Хворий, 30 років, поступив до клініки зі скаргами на задишку, гарячку, болі за грудиною, які посилюються при закиданні голови назад. 3 дні назад хворому проведена екстракція сьомого зуба нижньої щелепи справа і розкрита флегмона дна порожнини рота. Незважаючи на це, стан хворого прогресивно погіршувався. При рентгенологічному обстеженні в клініці виявлено розширення тіні середостіння й зниження прозорості його відділів. Яке захворювання розвинулося у даного хворого ?

A *Гострий гнійний медіастиніт

B Ексудативний перикардит

C Інфекційний ендокардит

D Заглотковий абсцес

E Гнійний тиреоїдит
18. 204

Хворий, 32 років, доставлений до стаціонару у тяжкому стані із скаргами на різкий розпираючий біль за грудиною, з ірадіацією у спину. Шкіра та слизові бліді, t –38,80С. Відмічається підшкірна емфізема м'яких тканин шиї, одутловатість обличчя. Напередодні їв рибу. При рентгенографії знайдено розширення тіні межистіння. Який найбільш ймовірний діагноз?

A *Медіастиніт.

B Інфаркт міокарду.

C Абсцес легені.

D Пневмоторакс.

E Пневмонія.

**********************2012******************************
19. 341

Після пневмодилятації стриктури стравоходу, у хворого Г., з’явився різкий біль за грудиною, що посилюється при відхиленні голови назад та ковтанні. Об-но: визначається розширення шийних вен, перебої в роботі серця, явища гнійної інтоксикації, олігурія, емфізема верхньої половини грудної клітки. Про яке захворювання слід думати?

A Гнійний медіастиніт

B Тромбоз верхньої порожнистої вени

C Емпієма плеври

D Гострий інфаркт міокарда

E Спонтанний пневмоторакс
20. 358

У хворого М., 34 років, виникли біль за грудиною, лихоманка, тахікардія після чергового сеансу бужування, який проводили у зв'язку з наявністю післяопікового стенозу стравоходу. Рентгенологічно – горизонтальний рівень рідини позаду стравоходу. Сформулюйте найбільш вірогідний діагноз:

A Гострий задній медіастиніт.

B Дивертикул стравоходу.

C Гострий передній медіастиніт.

D Гостра емпієма плеври.

E Параезофагальна грижа.
21. 379

У пацієнта, 18 років. протягом 2 місяців спостерігаються субфебрилітет, нічна пітливість, загальна слабкість. В крові маркерів вірусних гепатитів та HIV-інфекції не виявлено. При проведенні оглядової рентгенографії органів грудної порожнини виявлено розширення середостіння за рахунок медіастінальних лімфовузлів. Інші групи лімфатичних вузлів не збільшені. Яке обстеження найбільш інформативне для встановлення природи процесу?

A Медіастиноскопія з біопсією

B Лімфосцинтіграфія

C Мультидетекторна КТ органів грудної порожнини

D Фібробронхоскопія з біопсією

E МРТ органів грудної порожнини
22. 383

Під час обіду хворий подавився рибної кісткою Увечері з'явився інтенсивний ниючий біль за грудиною, Т-39, 7 з ознобами. Об-но: стан тяжкий. Ковтання не порушено. ЧДД-22 в хв., В легенях везикулярне дихання. Тони ритмічні, 118 за хв. Rо-ОГК: плевро-діафрагмальний синус вільний. Розширена тінь середостіння. Ваш попередній діагноз?

A * Медіастиніт

B Гострий езофагіт

C Сторонній предмет стравоходу

D Дивертикулит стравоходу

E Пептична виразка стравоходу

**********************2013***************************
23. 169

Хворій 44 років була проведена езофагоскопія з приводу непрохідності стравоходу. Езафагоскопія проходила без ускладнюючих моментів, проте на наступний день у хворої з'явилась емфізема обох надключичних ділянок, болі при ковтанні за грудиною, ціаноз. Температура підвищилась до 39°С. В крові: лейкоцити - 16х109/л, зсув лейкоцитарної формули вліво. На рентгенограмі визначається обмежене затемнення в задньому середостінні на рівні біфуркації трахеї. Був поставлений діагноз розриву стравоходу. Яку тактику лікування найбільш доцільно вибрати?

A Консервативне антибактеріальне лікування

B Спостереження

C Оперативне - розкрити і дренувати медіастиніт

D Оперативне радикальне з зашиванням рани стравоходу

E Оперативне -накладання гастростоми
Захворювання стравоходу.

1. 61

Хворий 65 років скаржиться на затруднення при ковтанні, болі за грудиною, підвищене слиновиділення, зригування, слабість, зниження працездатності. Хворіє 3 місяці. Об’єктивно: блідий, зниженого живлення. Рентгенологічно: деформація та нерівність контурів слизової, ригідність стінки стравоходу. Гемоглобін - 90 г/л, КП 0,7. Який найбільш імовірний діагноз?

A * Рак стравоходу.

B Рубцеві стриктури стравоходу.

C Ахалазія кардії.

D Грижа стравохідного отвору діафрагми.

E Дифузний езофагоспазм.
2. 87

Хворий 35 років звернувся до лікаря зі скаргами на дисфагію, печію та біль за грудиною, які виникли 5 діб тому назад, після випадкового прийому 10\% розчину оцту. До це вважав себе здоровою людиною. При огляді ротової порожнини виявлено гіперемію та набряк слизової оболонки ротоглотки, без виразок та фібрину. При пальпації живота – незначна болючість в епігастральній ділянці. Температура тіла 37,60С, лейкоцити 12*109/л, паличкоядерні 15\%. Для уточнення діагнозу необхідно:

A *Езофагогастроскопія

B Оглядова рентгенографія органів грудної порожнини

C Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини

D Рентгенконтрастне обстеження стравоходу та шлунка

E Комп’ютерна томографія органів черевної порожнини
3. 101

У хворої М., 53 років, при езофагоскопії встановлен рак середньої третини стравоходу, взята біопсія. На слідуючий день у хворої з`явилась емфізема обох підключичних ділянок, болі при ковтанні за грудиною, цианоз. Положеня хворої полусидяче. Температура підвищилась до 390 С, загальний аналіз крові: Э.-3,6*1012 /л, Нв -106 г/л, Лейк. -18,8*109 /л, П -16\%, ШОЕ - 24 мм/год. На рентгенограмі розширення тені середостіння. При надавлюванні на грудину болі підсилюються. Яке дослідження найбільш доцільно для уточнення диагнозу?

A * Рентгенографію стравоходу з контрастом

B Рентгенографію органів грудної порожнини у прямої проекції

C Рентгенографію органів грудної порожнини у бокової проекції

D Пункцію плевральної порожнини

E Езофагоскопію
4. 115

Хворий К. 37 років скаржиться на пекучий біль за грудиною, який посилюється в горизонтальному положенні і супроводжується печією, відрижкою. При огляді шкіра та слизові оболонки звичайного кольору. Язик вологий, обкладений білим нальотом. Живіт м’який, помірно болісний в епігастральній ділянці. Стілець та діурез не порушені. Яку патологію можна запідозрити у хворого?

A *Рефлюкс – езофагіт

B Виразкова хвороба шлунка

C Стенокардія

D Міжреберна невралгія

E Дискінезія жовчовивідних шліхів
5. 158

Чоловік 54 років, звернувся зі скаргами на порушення проходження їжі, блювоти під час їди, біль за грудиною з іррадіацією в грудний відділ хребта, похудіння до 15 кг. за 2 місяці. На момент поступлення у хворого виникла блювота з темною кров'ю. При оглядовій рентгенографії органів грудної клітки виявлено розширення нижньо?заднього середостіння, при рентген контрастному обстеженні стравоходу звуження на протязі 15см із зазубреним внутрішнім контуром. Який діагноз найбільш імовірний у даного хворого?

A Рак стравоходу

B Ахалазія стравоходу

C Кровотеча з варикозно розширених вен стравоходу

D Розшаровуючи аневризма аорти

E Виразка шлунку
6. 163

Хворий, 48 років, скаржиться на біль при ковтанні та утруднене проходження твердої їжі на протязі останніх двох місяців. Хворий перейшов на рідку та напіврідку їжу, за останню неділю с трудом проходить напіврідка їжа. Загальний стан хворого задовільний, зниженого харчування, апетит збережений, є острах вживання їжі. Ваш попередній діагноз?

A * Рак стравоходу

B Стриктура стравоходу

C Стороннє тіло стравоходу

D Варикозне розширення вен стравоходу

E Ахалазія стравоходу
7. 166

У хворої 72 років з важкою супутньою патологією під час ургентної фіброезофагогастроскопії було пошкоджено стінку стравоходу. Стали прогресивно наростати явища гострої дихальної недостатності і виник колапс лівої легені. Яку допомогу надати хворій

A *Дренування плевральної порожнини за Бюллау, дренування середостіння, антибактеріальна терапія

B Дренування плевральної порожнини за Бюллау, антибактеріальна терапія

C Лівобічна торакотомія, ушивання рани середостіння і стравоходу

D Лівобічна торакотомія з ушиванням рани стравоходу

E Ендоскопічне ушивання рани стравоходу, дренування
8. 167

Хворий 45 років поступив у відділення зі скаргами на блювоту з прожилками крові, похудіння. При езофагофіброскопії в абдомінальному відділі виявлено розростання слизової у вигляді цвітної капусти, слизова в цьому відділі контактно кровоточить. Сформулюйте Ваш попередній діагноз?

A *Пухлина стравоходу

B Стравохід Баррета

C Абдомінальний езофагіт

D Дивертикул стравоходу

E Ахалазія кардії
9. 184

У хворої 45 років скарги на дисфагію, болі при ковтанні, в області шиї ліворуч, підвищення Т-тіла до 390 вечірньої пори. Задишку. З анамнезу відомо, що дисфагія з'явилася після вживання риби. По медичну допомогу звернулася тільки через 2 діб, коли підвищилася температура тіла і стали наростати симптоми дисфагії. При ренгенологическом обстеженні грудної клітки діагностовано розширення тіні середостіння вліво, емфізема середостіння. Яке захворювання слід припускати:

A чужорідне тіло шийного відділу стравоходу (риб'яча кістка) з перфорацією стравоходу і розвитком медіастиніту;

B езофагіт;

C загрудинний зоб;

D чужорідне тіло шийного відділу стравоходу;

E левостороняя плевропневмонія;
10. 231

Хворий 37 років скаржиться на біль за грудиною, в епігастрії, порушення проходження їжі, регургітацію і блювання через 3-4 години після прийняття їжі. Біль за грудиною, відчуття розширення. Хворії понад 4 років. Захворювання пов’язуює з психічною травмою. Об’єктивно: хворий блідий, зниженого харчування. Температура тіла в межах норми. При рентгенконтрастному дослідженні встановлено розширення стравоходу із звуженням дистального відділу – “хвіст миші”. Встановити діагноз.

A Ахолазія стравоходу

B Рак стравоходу

C Грижа стравоходу

D Рубцевий стеноз стравоходу

E Опік стравоходу
11. 269

До лікаря звернувся хворий Д., 48 років зі скаргами на печію, болі за грудиною. Виконано езофагоскопію, біопсію. Висновок патоморфологічного дослідження – кишкова метаплазія багатошарового плоского епітелію в абдомінальному та нижньогрудному відділах стравоходу. Яке захворювання найчастіше розвивається на подібному фоні?

A *Рак стравоходу.

B Дивертикул стравоходу.

C Ахалазія стравоходу.

D Стріктура стравоходу.

E Езофагіт.
12. 283

Хворий. 56 років, астенічної конституції звернувся до онколога зі скаргами на боль за грудиною. Порушення проходження твердої їжі, повишенне слюновіделення, відрижку тухлим яйцем, похудав на 20 кг. Який симптом з перерахованих вище є основним клінічнім проявом раку страховоду?

A * Дісфагія

B Гіперсаливація

C Загальна слабкість

D Загрудинни болі

E Зменшення ваги
13. 322

Хворий 78 років близько півроку скаржиться на затруднения при проходженні їжи, різке схуднення. Останній місяць страва проходить вільно, але з'явилася хрипкість голосу, а потім потужний кашель під час приймання їжі, особливо рідкої, підвищилась температура тіла. Госпиталізований в тяжкому стані. При рентгеноскопії грудної клітки діагностована нижньодольова пневмонія. Попередній діагноз?

A рак стравоходу, стравохідно - бронхіальна нориця

B гипостатична пневмонія

C рак легень з метастазами у лімфовузли середостіння

1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   16


написать администратору сайта