Главная страница
Навигация по странице:

  • Постановка локомотивів у поїзди

  • Р О З Д І Л 16 РУХ ПОЇЗДІВ ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

  • вивчення ПТЕ повний. Державна адміністрація залізничного транспорту України коментарі та розяснення щодо застосування положень правил технічної експлуатації залізниць україни


    Скачать 23.43 Mb.
    НазваниеДержавна адміністрація залізничного транспорту України коментарі та розяснення щодо застосування положень правил технічної експлуатації залізниць україни
    Анкорвивчення ПТЕ повний.doc
    Дата28.01.2017
    Размер23.43 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлавивчення ПТЕ повний.doc
    ТипДокументы
    #473
    страница33 из 39
    1   ...   29   30   31   32   33   34   35   36   ...   39

    Спорядження та обслуговування поїздів
    15.44 Пасажирські, поштово-багажні, вантажно-пасажирські, військові та людські поїзди забезпечуються протипожежними засобами, засобами для надання першої медичної допомоги.

    Состави пасажирських поїздів обладнуються радіостанціями для зв’язку начальника (техніка-бригадира) з машиністом поїзда.

    Норми та порядок забезпечення поїздів зазначеними засобами затверджуються Державною адміністрацією залізничного транспорту України.

    Постачання пасажирських поїздів протипожежними засобами здійснює пасажирська служба, а поїздів воїнських і людських – служба локомотивного господарства.

    Протипожежний інвентар людських і воїнських поїздів знаходиться на локомотиві, а пасажирських, поштово-багажних і вантажно-пасажирських – у розпорядженні начальника поїзда.

    У пасажирських поїздах кожний пасажирський суцільнометалевий вагон з водяним або комбінованим опаленням, вагон габариту “РІЦ”, багажний вагон повинні забезпечуватися одним водно-пінним вогнегасником місткістю 10 л і одним вуглекислотним місткістю 5 або 8 л, суцільнометалевий вагон з електричним опаленням 3000 В – одним водно-пінним вогнегасником місткістю 10 л і двома вуглекислотними вогнегасниками місткістю 5 або 8 л. Багажні вагони, крім того, повинні забезпечуватися однією сокирою і одним ломом.

    Для надання першої медичної допомоги в поїздах, що перевозять людей, повинні бути аптечка і носилки, які знаходяться у розпорядженні начальника поїзда.

    15.45 Локомотиви мають бути забезпечені двома переносними радіостанціями, засобами пожежогасіння, необхідними сигнальними пристроями, інструментами та іншим інвентарем згідно з нормами, що затверджені Державною адміністрацією залізничного транспорту України.

    У випадку обладнання локомотива дводіапазонною або тридіапазонною радіостанцією достатньо мати на локомотиві одну переносну радіостанцію.

    Локомотиви та моторвагонні поїзди, крім того, мають бути забезпечені чотирма гальмовими башмаками на випадок необхідності закріплення состава на перегоні.

    На ділянках з ухилом, крутішим 0,012, порядок закріплення состава вантажного та вантажно-пасажирського поїзда на перегоні у випадку псування автогальм визначається начальником залізниці.

    Спеціальний самохідний рухомий склад повинен бути забезпечений приладами, пристроями та інвентарем у відповідності з переліком та нормами, що встановлені Державною адміністрацією залізничного транспорту України.

    Локомотиви повинні бути забезпечені такими засобами пожежогасіння:

    електровози – одним водно-пінним вогнегасником місткістю 10 л, одним порошковим вогнегасником місткістю 5 або 10 л, двома вуглекислотними вогнегасниками місткістю 5 або 8 л та двома пожежними відрами;

    магістральні і маневрові тепловози – по одному водно-пінному вогнегаснику місткістю 10 л, порошковому вогнегаснику місткістю 5 або 10 л та вуглекислотному вогнегаснику місткістю 5 або 8 л, крім того магістральні тепловози забезпечуються двома пожежними відрами;

    дизель-поїзди (на поїзд) – чотирма водно-пінними вогнегасниками місткістю 10 л, двома порошковими вогнегасниками місткістю 5 або 10 л, двома вуглекислотними вогнегасниками місткістю 5 або 8 л, чотирма пожежними відрами;

    дванадцяти- і десятивагонні електропоїзди серій ЕР1, ЕР2, ЕР9 (на поїзд) - шістьма водно-пінними вогнегасниками місткістю 10 л, одним порошковим вогнегасником місткістю 2 л, двома порошковими вогнегасниками місткістю 5 або 10 л, одним вуглекислотним вогнегасником місткістю 2 л, двома вуглекислотними вогнегасниками місткістю 5 або 8 л, двома ящиками з піском і лопатами, чотирма пожежними відрами, двома сокирами і двома баграми;

    восьмивагонні електропоїзди серій ЕР1, ЕР2, ЕР9 і ЕР22 – чотирма водно-пінними вогнегасниками місткістю 10 л, порошковими вогнегасниками місткістю 5 або 10 л, двома вуглекислотними вогнегасниками місткістю 5 або 8 л, двома пожежними відрами, двома ящиками з піском і лопатами, двома сокирами і двома баграми;

    Крім того, локомотиви забезпечуються портативними радіостанціями, сигнальними приладдям (прапорцями, ліхтарями, петардами), гальмівними башмаками та іншим необхідним інвентарем.

    Локомотиви, що видаються під людські поїзди, поїзди з небезпечними вантажами класу 1 (вибуховими матеріалами) додатково забезпечуються протипожежним інвентарем за встановленими нормами. У разі наявності в поїзді вагонів з отруйними речовинами усі працівники, які обслуговують поїзд, повинні забезпечуватися протигазами.
    15.46 Поїзд обслуговується локомотивною бригадою або бригадою для керування спеціальним самохідним рухомим складом у транспортному режимі. Пасажирський поїзд, крім того, обслуговується провідниками вагонів та іншими працівниками відповідно до вказівок Державної адміністрації залізничного транспорту України.

    На поїзди, з якими проводять маневрові роботи на проміжних станціях, для керівництва цими роботами згідно з вказівкою начальника дирекції залізничних перевезень (начальника залізниці) може призначатися головний кондуктор (складач поїздів) чи кондукторська (складальна) бригада. Керівництво переміщенням господарчих поїздів на перегоні здійснюється керівником робіт чи особою, яку він уповноважив. Обов’язки цих працівників визначаються Інструкцією з руху поїздів та маневрової роботи.

    Для відпочинку локомотивних бригад та кондукторів у пунктах обертання мають бути спеціальні приміщення.

    Порядок виконання маневрової роботи на проміжних станціях встановлюється начальником залізниці, у зв’язку з цим визначається склад поїзної бригади, який супроводжує збірні і вивізні поїзди – головний кондуктор (кондукторська бригада), складач поїздів (складальна бригада) або прямування поїзда здійснюється без супроводження з виконання маневрової роботи працівниками станції.

    Для забезпечення нормального відпочинку локомотивних і поїзних бригад, що передбачений графіком руху поїздів, у пункті обороту повинні знаходитись спеціальні будинки. Будинки локомотивних і поїзних бригад повинні мати необхідні приміщення для відпочинку, санітарно-гігієнічного і культурно-побутового обслуговування (кімнати для сну, їдальні, кухні, сушильні, душові, пральні, куточки відпочинку тощо), а також необхідне обладнання, інвентар, постільну білизну, натільну білизну для індивідуального користування бригад.

    Не допускається, щоб локомотивні бригади в пункті обороту під час відпочинку знаходились на локомотивах.

    Постановка локомотивів у поїзди
    15.47 Діючі електровози та тепловози ставляться у голові поїзда та управляються машиністом з передньої кабіни. Тепловози, що мають одну кабіну управління, та паровози ставляться у голові поїзда для руху переднім ходом.

    У поїздах, що прямують з двома чи трьома діючими локомотивами по всій ділянці обертання, у голові поїзда ставиться локомотив, що має більш потужні компресори (пароповітряні насоси). Порядок постановки діючих локомотивів у поїздах підвищеної ваги та довжини, а також причеплення до поїздів діючих локомотивів, які прямують на частину ділянки, та умови їх обертання, що забезпечують безпеку руху, встановлюються начальником залізниці.

    Для маневрових переміщень локомотивів з двома та більше кабінами управління чи тих, що працюють за системою багатьох одиниць, начальник залізниці залежно від місцевих умов визначає порядок управління локомотивом, що гарантує безпеку руху та людей.

    Локомотиви, що зайняті на поїзній роботі, і спеціальний самохідний рухомий склад мають експлуатуватися у межах ділянок обертання. У виняткових випадках пропуск локомотивів і спеціального самохідного рухомого складу на незакріплені ділянки дозволяється лише з дозволу Державної адміністрації залізничного транспорту України.

    15.48 Рух заднім ходом локомотивів і спеціального самохідного рухомого складу, що мають одну кабіну управління, допускається тільки:

    в поїздах господарчих, відбудовних, пожежних, передавальних і вивізних;

    в разі прямування на під’їзних та з’єднувальних коліях;

    в разі виконання маневрів;

    в разі прямування другим локомотивом в умовах подвійної тяги;

    в разі відправлення поїзда зі станцій, де немає пристроїв для повороту локомотива;

    в разі повернення з поїздом назад на станцію відправлення після підштовхування;

    в разі підштовхування поїздів з одного пункту в обидва напрямки, а також в разі підштовхування поїздів у межах станцій;

    в разі виведення поїзда з перегону допоміжним локомотивом ;

    в разі прямування без вагонів.

    У разі постановки в поїзд тепловоза, що має одну кабіну управління, або паровоза заднім ходом погіршуються умови спостереження з локомотива за колією і сигналами. Тому рух заднім ходом локомотивів, що мають одну кабіну управління, допускається тільки у випадках, передбачених Правилами технічної експлуатації залізниць України.
    15.49 Локомотиви і спеціальний самохідний рухомий склад, що відправляються в недіючому стані, мають бути підготовлені до постановки у поїзд та включатися до них згідно з інструкцією Державної адміністрації залізничного транспорту України.

    Недіючі локомотиви можуть ставитися слідом за ведучим локомотивом під час прямування двома чи більше залізницями у кількості, що визначена Державною адміністрацією залізничного транспорту України, а у межах однієї залізниці – начальником залізниці.

    Локомотиви в недіючому стані можуть пересилатися як одиночним порядком в поїздах, так і сплотками. Моторвагонний рухомий склад пересилається составами, секціями чи окремими вагонами. При цьому рукави гальмівної магістралі локомотивів і вагонів моторвагонного рухомого складу з’єднують із загальною гальмівною мережею поїзда.

    Сплотки з виключеними гальмами можуть бути відправлені тільки у разі неможливості приведення автогальм у діючий стан. У цих випадках у хвіст сплотки повинні бути причеплені два порожні чотиривісні вагони з діючими і включеними автогальмами. При цьому кількість локомотивів, вагонів МВРС і тендерів у сплотках встановлюють із розрахунку забезпечення необхідного гальмівного натиснення, яке з урахуванням маси ведучого локомотива, вагонів та їх гальм повинне бути на 100 тс маси сплотки не менше 6 тс для спусків крутістю до 10 ‰ включно; не менше 9 тс для спусків крутістю до 15 ‰; не менше 12 тс для спусків крутістю до 20 ‰.

    Сплотка повинна бути забезпечена ручними гальмами згідно з нормативами. Швидкість прямування сплотки при виключених автогальмах у локомотивах у недіючому стані не повинна перевищувати 25 км/год.

    Повне і скорочене випробування автогальм у сплотках із недіючих локомотивів і вагонів МВРС проводять оглядачі вагонів . На станціях, де не передбачені посади оглядачів вагонів, скорочене випробування проводить провідник сплотки.

    Р О З Д І Л 16
    РУХ ПОЇЗДІВ
    ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ
    16.1 Рухом поїздів на ділянці повинен керувати тільки один працівник – поїзний диспетчер, який відповідає за виконання графіка руху поїздів на ділянці, яку він обслуговує.

    Накази поїзного диспетчера підлягають безумовному виконанню працівниками, які безпосередньо зв’язані з рухом поїздів на цій ділянці.

    Забороняється давати оперативні накази з руху поїздів на ділянці поза поїзним диспетчером.

    16.2 Кожна станція та колійний пост у частині керування рухом поїздів і кожний поїзд мають знаходитися одночасно в розпорядженні тільки одного працівника: станція – чергового по станції, а на ділянках, обладнаних диспетчерською централізацією, - поїзного диспетчера; пост – чергового поста; поїзд – машиніста ведучого локомотива (моторвагонного поїзда, спеціального самохідного рухомого складу).

    На станціях в залежності від колійного розвитку може бути декілька чергових по станції, постів чи парків, кожний з яких одноосібно розпоряджається рухом поїздів у межах свого району роботи. Розмежування районів управління на таких станціях і коло обов’язків, пов’язаних з рухом поїздів, кожного чергового по станції, поста чи парку зазначаються у технічно-розпорядчому акті станції.

    На станціях машиніст ведучого локомотива (моторвагонного поїзда, спеціального самохідного рухомого складу) і всі інші працівники, які обслуговують поїзд, підкоряються наказам чергового по станції, а на станціях ділянок, обладнаних диспетчерською централізацією, - поїзного диспетчера.

    Єдиноначальність в оперативному керуванні кожною поїзною дільницею, кожним роздільним пунктом, кожним поїздом і локомотивом – найважливіший принцип управління, який забезпечує безпеку руху поїздів, а також чіткість роботи дільниць, станцій і в цілому залізничного транспорту. Вона підвищує відповідальність поїзних диспетчерів, чергових по станції і машиністів за безаварійну високопродуктивну роботу залізниць.

    16.3 Кожний пасажирський, поштово-багажний, вантажно-пасажирський і людський поїзд має прийматися, як правило, на призначену колію, а вантажні поїзди – на визначені групи колій.

    Поїзди, що не мають зупинки на станції, мають пропускатися, як правило, головними коліями.

    Порядок використання колій для приймання і відправлення поїздів має бути вказаний в технічно-розпорядчому акті станції.

    Начальники дільничних, сортувальних і пасажирських станцій, а також станцій обороту пасажирських поїздів кожного разу перед введенням у дію нового графіка руху поїздів складають за встановленою формою відомість заняття приймально-відправних колій пасажирськими, поштово-багажними і вантажно-пасажирськими поїздами. У відомості перераховуються за номерами усі поїзди із зазначенням колій їх приймання та відправлення, виходячи з особливостей кожного поїзда. Як правило, для приймання пасажирських і вантажно-пасажирських поїздів виділяються найближчі до пасажирської будівлі колії приймання, які забезпечують необхідні зручності пасажирам під час посадки, висадки та користування вокзалом, а також працівникам станції, які обробляють ці поїзди.

    На відміну від пасажирських поїздів для приймання кожного вантажного поїзда не закріплюється окрема колія, а виділяється певна група колій для відповідної категорії вантажних поїздів.

    У технічно-розпорядчому акті станції указуються колії, що виділені для приймання, відправлення і пропуску поїздів з небезпечними вантажами класу 1 (вибуховими матеріалами), а також колії, що призначені для приймання, відправлення і пропуску поїздів з негабаритними вантажами, що задовольняють вимогам Інструкції з перевезення негабаритних і великовагових вантажів. Для кожної колії указуються зони і ступені негабаритності, а також додаткові умови пропуску цих поїздів.

    Колії для пропуску поїздів з негабаритними і великоваговими вантажами повинні мати по можливості мінімум кривих.

    Необхідність беззупинного пропуску поїздів по головних коліях обумовлена тим, що ці колії, як правило, не мають кривих і за своєю верхньою будовою є більш потужними. Крім того, видимість сигналів з цих колій, як правило, краща. Усе це дозволяє пропускати поїзди по головних коліях з більш високою встановленою швидкістю при повному забезпеченні безпеки руху.
    16.4 Черговий по станції зобов’язаний забезпечити наявність вільних колій для своєчасного приймання поїздів. За будь-яку не зумовлену необхідністю затримку поїзда біля закритого вхідного сигналу черговий по станції несе відповідальність.

    Забороняється займати приймально-відправні колії окремими вагонами або групами вагонів, відчеплених від поїздів, що проходять, і призначеними для подачі під навантаження, вивантаження, ремонт та інші операції.

    На проміжних станціях тимчасове зайняття приймально-відправних колій окремими вагонами чи групами вагонів може бути допущене тільки з дозволу поїзного диспетчера.

    Забороняється займати вловлюючі тупики будь-яким рухомим складом, а запобіжні тупики – пасажирськими і вантажними вагонами, що зайняті людьми, вантажними вагонами з небезпечними вантажами.

    Своєчасна підготовка колій для приймання поїздів є найважливішим обов’язком чергових по станції. Вона забезпечує безпеку руху і дозволяє усунути затримки поїздів біля вхідних сигналів по неприйманню станцією, сприяючи цим виконанню графіка руху поїздів.

    Абсолютно неприпустимим є заняття приймально-відправних колій окремими вагонами. Для технічної стоянки, для стоянки окремих вагонів на станції виділяються спеціальні колії, які і повинні використовуватися за призначенням. Тільки у тих випадках, коли на проміжній станції, що не має інших колій, крім приймально-відправних, відбувається вимушене відчеплення вагонів через несправність або за призначенням, певна приймально-відправна колія може бути зайнята за дозволом поїзного диспетчера для стоянки відчеплених вагонів. Зайнята колія повинна бути ізольована постановкою стрілок на вільну колію. Разом з цим повинні бути вжиті заходи до якомога скорішого звільнення колії від цих вагонів.

    Поїзні диспетчери зобов’язані слідкувати за дотриманням черговими по станції встановленої спеціалізації колій і позначати на графіку виконаного руху зайнятість приймально-відправних колій на проміжних станціях окремими вагонами або составами.
    16.5 Начальник станції зобов’язаний контролювати роботу чергових по станції, операторів постів централізації, сигналістів та чергових стрілочних постів по виконанню операцій, пов’язаних з прийманням та відправленням поїздів і проведенням маневрів, особливо в умовах порушення нормальної роботи пристроїв СЦБ. Начальник станції повинен так організувати роботу чергових по станції, щоб за безумовного забезпечення безпеки руху не допускалися затримки поїздів.

    Приміщення чергового по станції має бути ізольованим. Правом входу до приміщення чергового по станції користуються тільки начальник станції, особи, які безпосередньо працюють чи виконують свої службові обов’язки разом з черговим по станції, і працівники, що контролюють дії чергового по станції та справність приладів управління.

    На станціях, де не передбачені в штаті працівники служби перевезень, операції з приймання і відправлення поїздів, проведення маневрів, технічного обслуговування стрілочних переводів, обслуговування пасажирів, прийому і видачі вантажів виконуються працівниками інших служб за порядком, який визначається начальником залізниці.

    Особливу увагу начальник станції зобов’язаний приділяти тому, як виконується встановлений регламент підготовки маршрутів під час приймання і відправлення поїздів, тобто як задається маршрут черговим по станції, чи правильно перевіряється вільність колії і маршруту приймання та відправлення, чи своєчасно припиняються маневри на коліях і маршрутах приймання та відправлення, чи правильно виконуються усі вимоги технічно-розпорядчого акта станції, Правил технічної експлуатації залізниць України та Інструкції з руху поїздів та маневрової роботи на залізницях України. Начальник станції організовує навчання і інструктаж працівників станції, перевіряє їх знання.

    Робота чергового по станції вимагає великої уваги, зосередженості, особливо при передачі розпоряджень і вказівок, що пов’язані з рухом поїздів. Усяке відволікання його сторонніми розмовами або іншими діями може призвести до порушення безпеки руху. Тому приміщення чергового по станції повинне бути ізольованим і вхід до нього обмежений.

    На станціях, обладнаних диспетчерською централізацією, де відсутній штат працівників господарства перевезень, при передачі стрілок на резервне або місцеве управління операції для приймання, відправлення, пропуску поїздів і маневрових пересувань виконує начальник станції (вільний від чергування ДСП) або працівник іншої служби, як правило, черговий електромеханік СЦБ та зв'язку, порядком встановленим начальником залізниці".

    1   ...   29   30   31   32   33   34   35   36   ...   39


    написать администратору сайта