Главная страница

умовні топографічні знаки 500-5000. Електрона версія довідника розроблена за підтримкою спільного українськошведського проекту Створення умов для впровадження


Скачать 6.39 Mb.
НазваниеЕлектрона версія довідника розроблена за підтримкою спільного українськошведського проекту Створення умов для впровадження
Анкорумовні топографічні знаки 500-5000
Дата03.06.2022
Размер6.39 Mb.
Формат файлаpdf
Имя файлаumovni_znaki_500-5000.pdf
ТипДокументы
#568337
страница3 из 19
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19
69(30). До нависаючих частин будинків, які не мають опор, належать вітрини (їх зображують тільки на планах масштабу 1:500) та інші елементи і конструкції без опор, що їх зображують на планах масштабів 1:2000-1:500, наприклад, у вигляді капітальних виступів в один-два і більше поверхів.
70(31). Умовні знаки надземних (повітряних) переходів і галерей для транспортерів між будинками використовують у двох варіантах: при ширині об’єктів у масштабі плану 2 мм і більше - відповідно до верхнього ряду їх позначень у таблиці (тобто, з перехрещеними діагоналями); при ширині менше ніж 2 мм - згідно з нижнім рядом (тобто, подвійним штриховим пунктиром).
До цих позначень потрібні пояснювальні підписи. Так, у першому варіанті, якщо на плані зображено не закритий надземний перехід, а відкрита з одного боку галерея для транспортера, то в залежності від термінології підписують галерея (скорочено галер.) або транспортер
(скорочено трансп.). У другому варіанті пояснювальні підписи потрібні при зображенні будь- якого з цих об’єктів, зокрема і надземних переходів (скорочено перех.).
При зображенні надземних переходів, що мають опори, передбачається розподіл їх за матеріалом, з якого вони виготовлені (див.ум.зн.№ 86-88).
71(32). Ніші у стінах будинків - це заглиблення для установлення статуй, декоративних ваз тощо. Предметом топографічної зйомки є тільки ті ніші, які знаходяться у зовнішніх стінах.
Лоджіями називають приміщення, які входять у загальний контур будинку і огороджені із зовнішнього боку суцільним парапетом, гратами або колонадою.
На топографічних планах масштабу 1:2000 ніші зображують за умови, якщо їхня площа в даному масштабі 4 мм
2
і більше. Менші за площею ніші можуть бути зображені як виняток для будинків визначного архітектурного значення.
72(33). На планах масштабів 1:1000-1:500 зображують балкони на стовпах і такі, що опираються на землю. На планах масштабу 1:2000- тільки за додатковими вимогами.
73(34). Веранди – криті дахом і в основному засклені з трьох сторін прибудови до будинків.
На топографічних планах веранди і тераси зображують залежно від розмірів, типу та матеріалу окремо від контуру основного будинку або включають у нього.

74(35-37). Навіси розділяють на розміщені між суміжними будинками, які опираються на стовпи, а також навіси-козирки. Деякі навіси за характером конструкції є комбінованими, наприклад, навіс для автомобільних ваг.
Контури навісів зображують пунктирною лінією, за винятком сторін, де вони примкнуті до будинків чи споруд, або мають стінку. Позначення, що застосовані для навісів між будинками, використовують і для зображення перекриття над внутрішніми проїздами (якщо вони за характером навіси, а не арки).
Якщо навіси або перекриття опираються не тільки на стіни будинків, але й на проміжні стовпи-опори, останні теж зображують на плані.
75(36). Навіси для автомобільних ваг будують з опорою на дві стіни або на стовпи. Будку, у якій розміщені пристрої для фіксації результатів зважування, зображують на планах за її загальним контуром і матеріалом з якого вона споруджена, а про наявність ваг повинен засвідчувати пояснювальний підпис ваги.
76(37). При зображенні навісів з великою кількістю опорних стовпів на планах масштабів
1:2000 і 1:5000 дозволяється зменшувати у два рази розміри умовних знаків опорних стовпів
(див.ум.зн.№86-88). Допускається також розріджене зображення стовпів (викреслювання їх через 3-4 мм, але з обов’язковим зображенням усіх кутових) і застосування позамасштабного знака навісів.
Навіси-козирки, в тому числі на підкосах, при входах у будинки необхідно зображувати тільки на планах масштабів 1:1000, 1:500.
77(38). Павільйони і альтанки на планах масштабу 1:5000 зображують позамасштабним знаком за додатковими вимогами. Це стосується і зображення цих об’єктів на планах масштабу
1:2000, якщо їхня площа на плані менша ніж 4 мм
2
78(39-40). До підвальних частин будинків відносять приямки та ілюмінатори. На планах масштабу 1:2000 їх зображують тільки тоді, коли ці плани передбачаються для збільшення або за додатковими вимогами.
Приямки - це виїмки грунту перед вікнами напівпідвалів і підвалів, що забезпечують проникнення до них денного світла.
79(39). Ілюмінаторами будинків називають горизонтальні загратовані вікна із товстого скла у стелях підземних приміщень, що призначені для їх освітлення і вентиляції. Ці вікна прорізають переважно в межах тротуарів і вільних від проїзду ділянок скверів, дворів.
80(41). Колонади - це ряди колон, об’єднані горизонтальними перекриттями, як правило, у вигляді самостійних споруд. При відтворенні колонад їх умовні знаки розмежовують за матеріалом, з якого споруджені колони.
Якщо в колонаді не всі колони можна передати у масштабі плану, здійснюють їх відбір за тим самим принципом, що і при зображенні будинків із колонами замість першого поверху.
81(42). Пожежні драбини зображують тільки на планах масштабів 1:500 і 1:1000 за умови, що вони установлені на поверхні землі або починаються безпосередньо від цоколя будинку.
Основу драбини зображують за її розмірами і точно на своєму місці.
82(43). Індивідуальні гаражі, туалети та інші малі споруди зображують переважно на планах масштабів 1:500 і 1:1000, а на планах масштабу 1:2000 - тільки у випадках, коли ці плани передбачаються для збільшення. Ці об’єкти показують суцільною лінією по контуру разом із пояснювальним підписом.
83(43). При зображенні індивідуальних гаражів на планах масштабів 1:500 і 1:1000 у межах контурів цих споруд буквами-індексами фіксують матеріал, з якого вони споруджені (М- металевий гараж, К-цегляний, кам’яний, із бетонних плит тощо).
Якщо декілька гаражів розташовані впритул один до одного, їх зображують на планах як нежитлові зімкнуті будівлі, тобто загальним контуром, без перегородок (див.п.54).
84(43). Умовне позначення туалету складається з контуру цієї споруди і букви-індексу Т, яку проставляють усередені контуру або поруч. У випадках, коли туалет загального користування розташований у великому будинку (у підземній частині, напівпідвалі або на першому поверсі), букву-індекс розміщують на плані біля знака входу в будинок.
85(44). Погреби (льохи) та овочесховища зображують на топографічних планах усіх масштабів. На планах масштабів 1:5000-1:2000 погреби, як правило, зображують тільки поза забудованою частиною населеного пункту.
На планах масштабу 1:2000 погреби, як правило, показують, якщо їх площа в масштабі становить 4 мм
2
і більше, масштабу 1:5000 залежно від розмірів, погреби зображують
відповідно до його положення на місцевості, або позамасштабним умовним знаком, який викреслюється паралельно південній стороні рамки.
Умовний знак погребів і овочесховищ слід поєднувати з пояснювальними підписами, які розміщують по їх довгій осі, а при невеликій величині цих умовних знаків - поряд з ними, паралельно південній стороні рамки.
Невеликі погреби, що розміщені впритул один до одного, зображують одним загальним умовним знаком з підписом погреби.
86(45). Оранжереї і теплиці зображують одним умовним знаком, якщо ці об’єкти мають капітальний характер, але з різними пояснювальними підписами. У кутку контуру дають підпис матеріалу, з якого вони споруджені (наприклад, К, Д).
87(46). Контури парників на планах масштабів 1:500-1:2000 зображують пунктирною лінією, масштабу 1:5000 - установленим умовним знаком, зокрема для парників, які зображують у масштабі - за їхніми фактичними обрисами.
До парників відносять також теплиці з високими металевими або дерев’яними каркасами, що обтягнуті плівкою і не мають обігрівання. Їхні контури зображують суцільними лініями і супроводжують підписом парник.
На планах масштабів 1:5000 і 1:2000 парники, як правило, зображують поза забудованою частиною населеного пункту.
88(47). Інформаційні та рекламні стенди зображують на топографічних планах у випадках, якщо вони знаходяться із зовнішнього боку будинків або на деякій відстані від них (у скверах, на площах тощо), їх супроводжують пояснювальним підписом.
Афішні тумби зображують на планах масштабів 1:1000 і 1:500, якщо їх установлено на тривалий період.
89(48-52). Умовні знаки культових будівель (церкви, костьоли тощо), застосовуються для зображення цих об’єктів, незалежно від наявності на них хрестів, півмісяців або інших релігійних символів.
90(48). В умовних знаках церков, костьолів, кірх перехрещення хреста повинно відповідати положенню найвищого із куполів (бань). Якщо два куполи церкви або костьолу мають однакову висоту, тоді в їхньому позначенні розміщують два хрести.
На планах масштабів 1:2000, 1:1000 і 1:500 в умовних знаках церков, костьолів, кірх, мечетей відповідно до їх місцеположення розташовують позначення куполів або мінаретів.
91(49). При зображенні мечетей виділяють башти-мінарети і куполи головних будівель. При цьому мінарети, які виражаються в масштабі, зображують лінією контуру їх основи разом з підписом мінарет, або мінар., а ті, що не виражаються в масштабі (1:5000 і 1:2000, малі за площею) - позамасштабним умовним знаком.
92(50). При зображенні буддійських храмів і менших за розмірами буддійських пагод їх умовне позначення потрібно розміщувати в контурі будівлі на місці, що відповідає положенню найвищої частини споруди.
Цей знак можна використовувати і при зображенні культових будівель близьких до буддизму релігій, наприклад, ламаїзму.
93(52). Каплиці, як і всі будівлі культового призначення, зображують за їх фактичними контурами з поділом на кам’яні та дерев’яні. Для каплиць, які не виражаються в масштабі
(наприклад, на планах масштабу 1:5000), застосовують позамасштабний умовний знак.
94(53). Термін пам’ятник, монумент мають подібне значення, але ті з них, які споруджені на честь нині живих людей чи інших сучасних подій, можна називати тільки монументами.
Крім того, монументи, на відміну від пам’ятників, нерідко являють собою єдині скульптурно- архітектурні комплекси.
У цьому випадку всі будівлі і споруди комплексу зображують за їхними фактичними обрисами у відповідному масштабі, а в центрі головного об’єкта комплексу розміщують умовний знак монумента.
У позначенні пам’ятника "Вічний вогонь" при багатоколірному виданні топографічних планів (переважно масштабу 1:5000) факел виділяють червоним кольором.
95(54). Окремі скульптури, тури (складені, головним чином, з каменю знаки різного призначення, що мають циліндричну або пірамідальну форму) і кам’яні стовпи висотою 1 м і більше зображують на топографічних планах одним позамасштабним умовним знаком, але при зображенні скульптур і турів - у поєднанні з підписами ск., тур.
Скульптури значних розмірів на топографічних планах масштабів 1:1000 і 1:500 зображують по контуру їх постаменту з розміщенням у ньому установленого умовного знака.

96(55). Братські могили зображують з урахуванням вимог, викладених у пункті 94.
97(56). При зображенні окремих могил та різних знаків-орієнтирів з релігійними зображеннями накреслення верхніх частин їх позначень у вигляді хрестів здійснюється без розподілу за культовою символікою.
Мазари та субургани – це надмогильні споруди в районах відповідно мусульманського та ламаїстського віросповідання.
Обо – це невеликі насипні (переважно кам’яні) кургани, які мають релігійно – культове призначення.
98(57-58). Кладовища (цвинтарі) на великомасштабних топографічних планах зображують з детальним показом усіх споруд, доріжок, рослинності тощо.
З урахуванням місцевих особливостей контури кладовищ можна заповнювати не тільки позначенням хрестів, як у християнській релігії, але і додатковим підписом (наприклад,
буддійське кладовище або скорочено будд. клад.).
99(57). Будівлі, споруди та інші об’єкти, що є в межах кладовища, зображують на планах відповідними умовними знаками.
Капітальні стіни деяких кладовищ, що використовуються як колумбарії, слід виділяти знаком кам’яних і залізобетонних огорож та повним пояснювальним підписом колумбарій, який розміщують біля зображення стіни з внутрішнього боку.
Доріжки на кладовищах зображують із поділом на такі, що мають покриття (асфальт, гравій тощо), і не мають його.
100(58). При зображенні кладовищ із різною деревно-чагарниковою рослинністю її поділяють на густу деревну рослинність, рідколісся, окремі дерева, а також суцільні і групові чагарники. Крім того, на оконтурених резервних ділянках кладовищ зображують трав’яну рослинність (лугову, степову тощо), не заповнюючи їх позначенням хрестів.
101(57-59). Кладовища і скотомогильники, що не мають на місцевості зовнішніх огорож, оконтурюють при їх зображенні на топографічних планах суцільною тонкою лінією чорного кольору.
102(57). Якщо кладовище або скотомогильник у масштабі 1:5000 за розмірами можуть бути зображені тільки позамасштабним умовним знаком, то в цьому випадку на плані дають квадрат зі стороною 2 мм (для кладовищ - із відповідним значком у центрі), який орієнтують за розташуванням кладовища на місцевості і супроводжують пояснювальним підписом клад., скот.-мог.
103. Будівлі і споруди стадіонів, іподромів, велотреків, лижних трамплінів та інших спортивних об’єктів постійного призначення зображують на топографічних планах лініями їх зовнішніх контурів і основних внутрішніх деталей у поєднанні з пояснювальними підписами.
Для спортивних об’єктів із трибунами передбачається позначення матеріалу, з якого їх споруджено, а на планах масштабів 1:2000-1:500 – поділ трибун на сектори (шляхом показу сходів між ними).
Зображення спортивних полів і майданчиків без трибун обмежується їх оконтурюванням та підписом –
стадіон, спорт.майд., спорт. пл.
Контур спортивного поля або майданчика викреслюють суцільною лінією, якщо вони обрамлені бордюром
(вузькою смужкою каменю), або пунктирною лінією – при відсутності бордюра.
104(60). Будівлями виробничого призначення на заводах, електростанціях та інших промислових підприємствах є споруди, в яких розміщені цехи, силові установки, машинні зали, склади готової продукції тощо.
Будинки, а також інші споруди на території підприємств, що не мають окремих умовних знаків, зображують на топографічних планах лініями по їх зовнішніх контурах з одночасним виділенням вогнестійких.
Кількість поверхів на будівлях і будинках виробничого призначення на планах не показується; підпис про спеціалізацію виробництва дають тільки за додатковими вимогами.
Будівлі виробничого призначення зображують як нежитлові будівлі (див.ум.зн.№14,15). У масштабах 1:500 -
1:2000 на зображеннях таких будівель підписують тільки матеріал, з якого їх споруджено (наприклад, К – цегляні, бетонні, М – металеві, Д – дерев’яні).
Адміністративні будинки промислових підприємств зображують на топографічних планах як звичайні житлові будівлі (див.п.46).
105(60). Труби виробничих підприємств, котелень тощо зображують на планах різними умовними знаками з розподілом на труби, що мають значення орієнтирів і труби другорядні, що не мають орієнтирного значення.
Якщо труба виражається в масштабі плану, то її основу оконтурюють і у кружку чи квадраті розміщують відповідний умовний знак труби.
При висоті труб 50м і більше на планах масштабів 1:2000 і 1:5000 підписують їхню фактичну висоту в метрах.
У масштабі 1:500 і 1:1000 труби зображують за фактичними обрисами їх цоколів (круглими, квадратними тощо) із зображенням відтяжок (якщо вони є).

106(61). Капітальні споруди баштового типу, в тому числі будівлі-башти господарського призначення, зображують на топографічних планах за їх фактичними контурами, тобто круглими, квадратними тощо. Якщо верхня частина башти ширша від нижньої, то для зображення її планових контурів потрібно викреслювати дві замкнуті лінії: внутрішню суцільну – по проекції цоколя, і зовнішню пунктирну – по проекції верху башти.
107(61). У випадку, коли важливо підкреслити, що споруда є баштою, необхідно на додаток до її графічного позначення нанести на план скорочений підпис бшт. (у контурі башти або поруч з ним).
При зображенні баштових градирень (пристроїв для повітряного охолодження води в системах зворотного водопостачання промислових підприємств) пояснювальний підпис доповнюють скороченням град.
Умовне позначення капітальних башт потрібно використовувати і для показу старовинних сторожових башт, збудованих із валунів або тесаного каменю. Біля зображення таких башт дають підпис бшт. іст.
Якщо баштові споруди мають значення орієнтирів, тоді поруч із зображенням підписують їх висоту.
108(61). Матеріал, з якого споруджено башту, на планах масштабів 1:2000 - 1:500 позначають буквеними
індексами: М – для металевих, К – для всіх інших капітальних; на планах масштабу 1:5000 – установленим умовним знаком (див.п.104).
109(62). При зображенні вишок легкого типу, які виражаються в масштабі, кожну з них показують з поділом за матеріалом, з якого виготовлено опору. Для тих вишок, які за розмірами будуть зображуватися на планах масштабів 1:2000 і 1:5000 позамасштабним умовним знаком, передбачено знак без заливки кружка в його нижній частині (на відміну від знака капітальних башт).
110(63). Умовний знак нафтових і газових вишок застосовують, коли вони встановлені над свердловинами, що експлуатуються. Зокрема, позначення вишок розміщують замість позначень цих свердловин.
Для зображення вишок на топографічних планах масштабу 1:5000 цей знак, як правило, застосовують у позамасштабному варіанті в поєднанні з пояснювальними підписом нафт. або газ. На планах масштабів 1:2000-
1:500 показують зовнішні контури цих споруд і зображують їх опори (з характеристикою матеріалу – ум.зн.№86-
88), а в середину контуру наносять умовні знаки нафтових і газових вишок. У підписі біля їхнього зображення в чисельнику фіксують їх призначення і номери, у знаменнику – абсолютну позначку землі біля устя свердловини.
Вишки над свердловинами, що мають тимчасове призначення і демонтуються після закінчення бурових робіт
(наприклад, розвідувальних, заглушених тощо), на топогрфічних планах не показуються.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


написать администратору сайта