Главная страница
Навигация по странице:

  • +Гострий міліарний туберкульоз

  • +Вторинний фіброзно-кавернозний

  • +Гематогенний туберкульоз

  • +Інфекція вірусом імунодефіциту людини, стадія СНІДу

  • + Мозкоподібного набухання .

  • + Стадія чистих виразок

  • + Стадія утворення виразок

  • тести пата. Гіпертрофію правого шлуночка серця


    Скачать 0.67 Mb.
    НазваниеГіпертрофію правого шлуночка серця
    Анкортести пата.doc
    Дата12.02.2018
    Размер0.67 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлатести пата.doc
    ТипДокументы
    #15500
    страница12 из 14
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14

    +Фіброзно-кавернозний туберкульоз.

    -Фіброзно-осередковий туберкульоз.

    -Туберкульома.

    - Гострий осередковий туберкульоз.

    - Гострий кавернозний туберкульоз.
    422.На розтині чоловіка 52 років, тривалий час страждаючого туберкульозним простатитом та померлого від менінгоенцефаліту, в м'яких оболонках основи і бічних поверхонь головного мозку, селезінці, нирках, печінки знайдено велика кількість щільних сірого кольору вузликів діаметром 0,5-1мм; при гістологічному дослідженні вузлики складаються з епітеліоїдних, лімфоїдних і багато численних гігантських клітин з ядрами, розташованими на периферії клітин у вигляді підкови. Знайдені зміни свідчать про:

    +Гострий міліарний туберкульоз

    - Гострий туберкульозний сепсис

    - Хронічний міліарний туберкульоз

    - Великовогнищевий дисемінований туберкульозі

    - Септикопіємії
    423.При розтині чоловіка 40 р., який 10 років хворів на туберкульоз, у І і ІІ сегментах правої легені виявлена порожнина зі щільною стінкою. Внутрішня поверхня порожнини нерівна, з балками, які являють собою облітеровані бронхи або тромбовані судини. Середня та нижня долі щільні, на розрізі з жовтуватими вогнищами. Яку форму туберкульозу можна запідозрити ?

    +Фіброзно-кавернозний

    - Гострий кавернозний

    -Фіброзно-вогнищевий

    - Туберкульома

    - Циротичний
    424.40-річний ув'язнений помер у виправно-трудовій колонії від туберкульозу. При автопсійному дослідженні тіла померлого встановлено деформацію і зменшення розмірів верхівок обох легень, множинні порожнини зі щільними стінками, товщиною 2-3 мм у верхніх частках обох легень, дисеміновані вогнища діаметром від 5 мм до 2 см казеозного некрозу у нижніх частках легень. Діагностуйте форму туберкульозу.

    +Вторинний фіброзно-кавернозний

    - Вторинний фіброзно-вогнищевий

    - Гематогенний великовогнищевий з ураженням легень

    - Первинний, ріст первинного афекту

    - Вторинний циротичний
    425.При розтині тіла померлого чоловіка віком 48 років у в ділянці 1-го сегменту правої легені виявлено круглий утвір діаметром 5 см з чіткими контурами, оточений тонким прошарком сполучної тканини, виповнений білими крихкими масами. Діагностуйте форму вторинного туберкульозу.

    + Туберкульома

    - Казеозна пневмонія

    - Гострий кавернозний туберкульоз

    - Гострий вогнищевий туберкульоз

    - Фіброзно-кавернозний туберкульоз
    426.У чоловіка 50 років, що хворів на туберкульоз та помер при явищах легенево-серцевої недостатності, при розтині виявлено льобарний характер ураження легень: верхня частка правої легені збільшена, щільна, на розрізі жовтого кольору, крихкого вигляду, на плеврі - фібринозні нашарування. До якої з форм вторинного теркульозу відноситься вказана патологія?

    +Казеозна пневмонія

    -Фіброзно-осередковий туберкульоз

    - Інфільтративний туберкульоз

    - Туберкульома

    - Гострий осередковий туберкульоз
    427.У хворого, який помер від туберкульозу виявлено: в І сегменті правого легеня вогнище біло-сірого кольору, оточене капсулою, діаметром 3 см. Мікроскопічно: вогнище некрозу з капсулою, відсутність періфокального запалення. Назвіть форму туберкульозу.

    +Туберкульома

    -Гострий кавернозний туберкульоз

    -Фіброзно-кавернозний туберкульоз

    -Циротичний туберкульоз

    -Казеозна пневмонія
    428.Померлій жінці було виставлено клінічний діагноз: хронічний абсцес легенів. При розтині виявлено порожнину в 2-гому сегменті правої легені розміром 5 см, округлої форми. Внутрішня поверхня порожнини була сформована казеозними масами, зовнішня - щільною тканиною легень, піогенна мембрана відсутня. Про яку хворобу йдеться?

    +Гострий кавернозний туберкульоз.

    -Фіброзно-кавернозний туберкульоз.

    - Гострий абсцес.

    - Хронічний абсцес.

    - Первинна легенева каверна.
    429.При розтині трупа хлопця 19 років виявили, що легені дещо здуті, пухкі, повнокровні, зовні та на розрізі усіяні безліччю просоподібних вогнищ сірого кольору. Гістологічно ці вогнища складались із лімфоїдних, епітеліоїдних, гігантських клітин Пирогова-Лангханса. Про яку хворобу йде мова?

    +Туберкульоз

    - Крупозна пневмонія

    - Бронхопневмонія

    - Інтерстиціальна пневмонія

    - Бронхоектатична хвороба
    430.На розтині трупа чоловіка 44 років, який помер від легенево-серцевої недостатності, виявлено пневмосклероз, емфізему легень, гіпертрофію правого шлуночка серця. В обох легенях, переважно субплеврально множинні вогнища діаметром до 1 см. Гістологічно: в центрі вогнища - зона некрозу, на периферії - вал з епітеліоїдних клітин і лімфоцитів з домішкою макрофагів і плазматичних клітин. Візначаються гігантські клітини Пирогова-Лангханса. Невелике число кровоносних капілярів визначається на периферії вогнища. Яке захворювання має місце у хворого?

    +Гематогенний туберкульоз.

    - Актиномікоз легень.

    - Саркоїдоз.

    -Сифіліс.

    -Силікоз.
    431.При автопсії померлого наркомана, на шкірі дистальних відділів нижніх кінцівок знайдені багрово-червоні плями, бляшки і вузли (саркома Капоші). Виявлена також гостра пневмонія, викликана пневмоцистами. Для якого захворювання характерні дані зміни?

    +СНІД

    - Грип

    - Кір

    - Дифтерія

    - Сибірська виразка
    432.При розтині трупа хворого, померлого від легеневої недостатності знайдено збільшену легеню з вогнищами темно-червоного, рожево-жовтого кольору "велика строката легеня", некротичний трахеобронхіт. Яким захворюванням найбільш ймовірно страждав хворий?

    + Грипозна пневмонія

    - Крупозна пневмонія

    - Казеозна пневмонія

    - Фіброзний альвеоліт

    - Корова пневмонія
    433.Чоловік віком 42 роки помер при явищах вираженої інтоксикації і дихальної недостатності. На розрізі тканина легень у всіх відділах строката, з множинними дрібновогнищевими крововиливами та вогнищами емфіземи. Гістологічно у легенях: геморагічна бронхопневмонія з абсцедуванням, у цитоплазмі клітин епітелію бронхів еозинофільні і базофільні включення. Діагностуйте виявлене на секції захворювання:

    +Грип

    - Парагрип

    - Аденовірусна інфекція

    - Респіраторно-синцитіальна інфекція

    - Стафілококова бронхопневмонія
    434.У хворого на шкірі живота, грудної клітки з'явився висип у вигляді розеол і петехий, дрібно крапельний кон'юнктивний висип. Смерть настала при явищах ураження мозку. При мікроскопічному дослідженні секційного матеріалу в ЦНС довгастий мозок, міст, в шкірі і нирках, міокарді знайдений деструктивно-проліферативний ендотромбоваскуліт. Про яке захворювання слід думати?

    +Висипний тиф

    - Сепсис

    - Вузликовий періартериїт

    - Системний червоний вовчак

    - Бруцельоз
    435.У дитини 2 років з'явився катаральний кон’юктивіт, фарингіт, ларинготрахеобронхіт. На слизовій оболонці щік, відповідно нижнім малим корінним зубам, білі плями, а пізніше - крупноплямистий і папульозний висип на обличчі, тулубі, кінцівках. Про яке захворювання слід думати?

    + Кір

    - Скарлатина

    - Менінгококова інфекція

    - Висипний тиф

    - Грип
    436.При розтині на розрізі легені знайдені множинні вогнища до 2,5 см. в діаметрі неправильної форми, ущільнені, безповітряні, без чітких меж, яскраво-червоного кольору. При мікроскопічному дослідженні в просвіті альвеол знайдені еритроцити, невелика кількість лімфоцитів. Описані зміни характерні для:

    + Грипозної пневмонії

    - Крупозної пневмонії

    - Геморагічного інфаркту легені

    - Коревої пневмонії

    - Аспіраційної пневмонії
    437.У 30-річного чоловіка, який хворів на гостре респіраторне захворювання та загинув при явищах гострої легенево-серцевої недостатності, під час розтину знайдено фібринозно-геморагічне запалення в слизовій оболонці гортані та трахеї, деструктивний панбронхіт, збільшені легені, які мають строкатий вигляд за рахунок абсцесів, крововиливів, некрозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

    +Грип.

    - Парагрип.

    - Респіраторно-синцитіальна інфекція.

    - Кір.

    - Аденовірусна інфекція.
    438.У дитини з'явилася висока температура, дрібно краплинний висип, кон’юнктивіт. Помер від пневмонії, що приєдналася. При гістологічному дослідженні легень знайдені ендо-, мезо-, панбронхіт і гігантоклітинна пневмонія. Для якого захворювання характерні знайдені зміни?

    +Кір

    - Скарлатина

    - Крупозна пневмонія

    - Дифтерія

    - Повітряна віспа
    439.Хворий з пересадженою ниркою одержував імуносупресорну терапію, помер від інтоксикації. При морфологічному дослідженні в легенях, нирці, підшлунковій залозі знайдено гігантські клітини з великими ядрами і світлою каймою, що нагадує око сови. Назвіть захворювання.

    + Цитомегалія

    - Туберкульоз

    - Сифіліс

    - Лепра

    - Чума
    440.У померлого 44 років, громадянина України, за результатами розтину встановлено поєднання пневмоцистної пневмонії, саркоми Капоші та В-клітинної лімфоми. В анамнезі невпорядковані статеві контакти. Що є найбільш вірогідним?

    +Інфекція вірусом імунодефіциту людини, стадія СНІДу

    - Інфекція вірусом імунодефіциту людини, стадія преСНІДу

    - Вторинний імунодефіцит внаслідок первинної В-клітинної лімфоми

    - Вторинний імунодефіцит внаслідок саркоми Капоші
    441.Хворий захворів гостро. Пред'являв скарги на озноб, підвищення температури до 40°С, головний біль, кашель, задишку. На 5 день хворий помер. На розтині: легені збільшені в об'ємі, строкатого вигляду - "велика строката легеня". Для якого захворювання характерна така картина ?

    +Грип

    - Аденовірусна інфекція

    - Крупозна пневмонія

    - Респіраторно-синцитіальна інфекція

    - Бронхоектази
    442.У 30-річного померлого наркомана, який страждав на ВІЛ-інфекцію при патоморфологічному дослідженні виявлено, що обидві легені ущільнені, темно-бордово-сірі, мало наповнені повітрям, міжальвеолярні перетинки густо інфільтровані лімфоцитами, частина альвеолоцитів трансформовані у великі клітини, з центрально розташованим круглим ядром зі світлим обідком, які нагадують "совине око". Яка опортуністична інфекція викликала пневмонію у даного хворого?

    + Цитомегаловірус

    - Пневмоциста карінії

    - Атипова мікобактерія

    - Герпес-вірус

    - Токсоплазма
    443.У дитини 7 років підвищилася температура тіла до 39°С, з'явилися нежить, кон'юнктивіт, кашель. На шкірі наголошувалися крупноплямисте висипання, при огляді порожнини рота - білі висипання на слизовій оболонці щік. Раптово з'явилося важке дихання і наступила смерть при явищах асфіксії. Який найвірогідніший діагноз?

    +Кір

    - Скарлатина

    - Дифтерія

    - Менінгококовий назофарингіт

    - Грип
    444.У померлого 67 років на розтині знайдені ознаки фібринозного запалення в товстому кишківнику . Ваш діагноз:

    +Дизентерія

    - Амебіаз

    - Черевний тиф

    - Холера

    - Балантидіаз
    445.У чоловіка 43 років, померлого в хірургічному відділенні при явищах розлитого гнійного перитоніту, на розтині в дистальному відділі тонкого кишечника знайдені виступаючі в просвіт пейєрові бляшки, поверхня деяких з них була покрита струпом, коричнево-зеленуватого кольору, в центрі деяких бляшок були глибокі дефекти, що досягають серозного шару. Для якого захворювання характерні знайдені зміни:

    +Черевний тиф

    - Дизентерія

    - Туберкульоз кишечника

    - Хвороба Крона

    - Стафілококовий ентерит
    446.У хворого, жителя приморського міста на півдні країни, з вираженими проносами і блювотою, загиблого від обезводнення на розтині знайдена картина гострого гастроентериту з серозно-десквамованим запаленням в тонкій кишці. Виберіть найвірніший діагноз:

    +Холера

    - Бактеріальна дизентерія

    - Черевний тиф

    - Амебіаз

    - Сальмонельоз
    447.Смерть хворого К, 16 років, настала від розлитого (поширеного) фібринозно-гнійного перитоніту. На розтині, в нижній ділянці тонкої кишки виявлена виразка, яка повторювала форму пейєрової бляшки, з перфорацією стінки кишки. Мікроскопічне дослідження виявило стертість малюнка лімфоїдної тканини, витіснення її проліферуючими моноцитами, які формують гранульоми. Ускладненням якого захворювання є причина :

    +Черевного тифу.

    - Дизентерії.

    - Холери.

    - Бруцельозу.

    - Неспецифічного виразкового коліт
    448.При розтині трупа чоловіка, який хворів на черевний тиф, знайдені зміни у тонкій кишці: групові лімфоїдні фолікули збільшені, виступають над поверхнею слизової оболонки, вони сіро-червоні, соковиті, їх поверхня має вигляд звивин та боріздок. При мікроскопічному дослідженні відмічається утворення черевнотифозних гранульом. Вкажіть, яка з перелічених стадій черевного тифу найбільш вірогідна?

    + Мозкоподібного набухання .

    - Некрозу.

    - Утворення виразок.

    - Чистих виразок.

    - Загоювання.
    449.При розтині померлої дитини, яка страждала на діарею, виявлено ексикоз і поширений фібринозний коліт. В мазку-відбитку слизової оболонки виявлені грам-негативні палички. Ваш попередній діагноз?

    +Дизентерія

    - Холера

    - Стафілококова кишкова інфекція

    - Черевний тиф

    - Сальмонельоз
    450.Хворому 35 років скаржиться на багаторазову блювоту, пронос, падіння АТ, серцебиття. Свій стан пов'язує з прийомом недоброякісної їжі. Дослідження показало інфікування сальмонелами. В аналізу крові - збільшення числа еритроцитів в одиниці об'єму. Який розлад кровообігу міг мати місце у даного хворого?

    + Згущення кров.

    - Гемоліз еритроцитів і компенсаторне посилення гемопоезу

    - Загальне артеріальне повнокров'я

    - Поліцитемія

    - Гіперохромна анемія
    451.Хворий захворів гостро: висока температура, збільшена, хвороблива селезінка. На 10 день на шкірі живота з'явився розеоло-папульозний висип. На 21 день наступила смерть від перитоніту. При патологоанатомічному дослідженні трупа в клубовій кишці знайдені глибокі виразки в ділянці некротизованих групових лімфоїдних фолікулів (пейєрових бляшок). Одна з виразок перфорувала, є фібринозно-гнійний розлитий перитоніт. Яке захворювання спадає вам на думку?

    +Черевний тиф

    - Дизентерія

    - Амебіаз кишечника

    - Холера

    - Сальмонельоз
    452.При мікроскопічному дослідженні прямої кишки знайдені великі вогнища некрозу слизистої оболонки, некротичні маси просочені фібрином, утворюючи плівку. Слизова і підслизова оболонка по периферії ділянок некрозу повнокровні, набряклі з крововиливами і лейкоцитарною інфільтрацією. Яке захворювання можна припустити?

    + Дизентерія

    - Холера

    - Амебіаз

    - Черевний тиф

    - Сальмонельоз
    453.При розтині померлого хворого від розлитого перитоніту в дистальних відділах тонкої кишки виявлено численні виразки овальної форми, які розташовані вздовж кишки. Дно виразок чисте, гладеньке, утворене м'язовою або серозною оболонкою, краї виразок рівні, закруглені. У двох виразках є перфоративні отвори діаметром до 0,5 см. Яке захворювання?

    +Черевний тиф

    - Дизентерія

    - Холера

    - Туберкульоз

    - Висипний тиф
    454.Жінка 38 років поступила в хірургічне відділення з приводу розлитого гнійного перитоніту. Під час операції виявлена перфорація виразки клубової кишки, виразка вшита. Черевна порожнина дренована. Через 4 дні хвора померла. На розтині в клубовій кишці - виразки, в пейєрових бляшках, уздовж поперечника кишки, дно деяких з поперечною посмугованістю. Для якого захворювання це характерно:

    + Черевного тифу

    - Туберкульозу кишечника

    - Дизентерії

    - Пухлини тонкої кишки

    - Амебіазу кишечника
    455.У хворого, що страждав черевним тифом, через 4 тижні від початку захворювання розвинулася картина гострого живота і при явищах інтоксикації хворий помер. На розтині патологоанатом знайшов перфорацію стінок клубової кишки і розлитий гнійний перитоніт. Для якої стадії захворювання характерне дане ускладнення?

    + Стадія чистих виразок

    - Стадія мозкоподібного набухання

    - Стадія некрозу

    - Стадія загоєння виразок

    - Бактеремії
    456.У хворого 30 років з дизентерією, яка підтвердилась бактеріологічно з'явились ознаки парапроктиту. Про яку найвірогідніше стадію місцевих змін йде мова у даного хворого?

    + Стадія утворення виразок

    - Фібринозний коліт

    - Фолікулярний коліт

    - Катаральний коліт

    - Стадія загоєння виразок
    457.Хворій помер на 3-й день після операції з приводу перфорації стінки товстої кишки з явищами розлитого гнійного перитоніту. На розтині: слизова оболонка стінки товстої кишки потовщена, вкрита фібриновою плівкою, поодинокі виразки проникають на різну глибину. Гістологічно : некроз слизової оболонки, фібрину, інфільтрація лейкоцитами з фокусами геморагії. Ускладнення якого захворювання стало причиною смерті хворого?

    +Дизентерія.

    - Черевний тиф.

    - Неспецифічний виразковий коліт.

    - Хвороба Крона.

    - Амебіаз.
    458.Чоловік 36 років знаходився в інфекційній лікарні з профузною діареєю, ознаками ексикозу, падінням температури тіла. Помер від уремії. Під час розтину знайдено: у просвіті тонкої кишки безкольорову рідину у вигляді рисового відвару; слизова оболонка набрякла. При мікроскопічному дослідженні тонкої кишки - повнокрів'я судин, осередкові крововиливи, десквамація ентероцитів, гіперсекреція келихоподібних клітин та лімфо-лейкоцитарна інфільтрація строми слизової оболонки.
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14


    написать администратору сайта