Главная страница
Навигация по странице:

  • 213) У якій зі справ ЄСПЛ НЕ визнав порушення статті 6 ЄКПЛ в зв’язку з тим, що у справі могла мати місце провокація злочину

  • 233) У яких випадках органи державної влади можуть втручатись в права, гарантовані ст. 8 ЄКПЛ

  • 276) Яке з наведених прав згідно з ЄКПЛ може підлягати правомірним обмеженням з боку держави

  • 286) Хто, відповідно до ЄКПЛ та Протоколів до неї має право на ефективний засіб правового захисту

  • 292) На кого поширюється право мирно володіти своїм майном, захищене Першим протоколом до ЄКПЛ

  • 294) Який порядок позбавлення власності визначено у ст. 1 Першого протоколу до ЄКПЛ 295) На що має право держава згідно ст. 1 Першого протоколу до ЄКПЛ

  • 298) Яким є автономне значення поняття «майно» відповідно до ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини

  • 302) Що НЕ передбачає принцип «належного урядування» відповідно до статті 1 Першого протоколу до ЄКПЛ

  • 309) Що означає загальна заборона дискримінації, встановлена Протоколом № 12 до ЄКПЛ

  • 312) Що з наведеного є складовими права на свободу пересування відповідно до ЄКПЛ 313) Чи дозволено, відповідно до ЄКПЛ та Протоколів до неї, колективне вислання іноземців

  • 314) Що з наведеного НЕ є складовими права на свободу пересування 315) Хто наділений правом на свободу пересування відповідно до ЄКПЛ

  • 318) Чим визначається порядок виконання рішень Європейського суду з прав людини 319) Як здійснюється фінансування витрат на виконання рішення Європейського суду з прав людини

  • 320) Що має включати стислий виклад рішення ЄСПЛ, який публікується в газеті «Урядовий кур’єр»

  • 323) Ким засвідчується автентичність перекладу повних текстів рішень Європейського суду з прав людини

  • 338) За яким умов підлягають виконанню остаточні рішення Європейського суду з прав людини в Україні

  • 342) Чи є Україна Стороною ЄКПЛ

  • Чого потребують документи, що надсилаються сторонами з метою пошуку, арешту та конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом

  • Що означає термін «доходи» для цілей Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом

  • Кримінальний процесуальний кодекс україни


    Скачать 432.65 Kb.
    НазваниеКримінальний процесуальний кодекс україни
    Дата21.02.2022
    Размер432.65 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаPitannja_1510.docx
    ТипКодекс
    #369074
    страница26 из 44
    1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   ...   44

    211) У чому полягало порушення статті 6 ЄКПЛ, констатоване у справі ЄСПЛ «Жуковський проти України»?

    212) У якій зі справ ЄСПЛ дійшов висновку про необхідність врахування віку неповнолітнього підозрюваного (обвинуваченого) при обранні запобіжного заходу у виді тримання під вартою?


    213) У якій зі справ ЄСПЛ НЕ визнав порушення статті 6 ЄКПЛ в зв’язку з тим, що у справі могла мати місце провокація злочину?

    214) Які з названих процесуальних гарантій має кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення відповідно до змісту ст. 6 ЄКПЛ?

    215) Що з наведеного може бути підставою надання безоплатної правової допомоги особі, яка обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, з огляду на зміст ст. 6 ЄКПЛ?

    216) Які види безоплатної допомоги можуть надаватись особі, яка обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, з огляду на зміст процесуальних гарантій ст. 6 ЄКПЛ?

    217) У яких випадках можливе позбавлення права на справедливий суд, передбаченого ст. 6 ЄКПЛ?

    218) До якого моменту, відповідно до ст. 6 ЄКПЛ, вважається невинуватою особа, яку обвинувачено у скоєнні кримінального правопорушення?

    219) Яке право НЕ входить до переліку прав, якими щонайменше наділений обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення відповідно до ст.6 ЄКПЛ?

    220) Що з наведеного відповідає змісту ст. 7 ЄКПЛ і не становить порушення прав людини?

    221) Якою має бути юридична оцінка втручання в право на повагу до приватного життя відповідно до ст. 8 ЄКПЛ в разі зберігання державою персональних даних осіб, які були присутні під час затримання підозрюваного у скоєнні злочинів, пов’язаних з тероризмом?

    222) Чи є заборона листування ув’язнених в місцях позбавлення волі з членами їх сім’ї на підставі не оприлюдненої відомчої інструкції порушенням ЄКПЛ?

    223) Яка з наведених категорій осіб не підпадає під захист ст. 8 ЄКПЛ?

    224) Чи поширюється дія ст. 8 ЄКПЛ (в частині положень щодо недоторканності житла) на будинок особи, що був збудований без отримання необхідних дозволів та не має державної реєстрації?

    225) Чи поширюється дія ст. 8 ЄКПЛ на житлову нерухомість особи, яка знаходиться у її власності, але не використовується для проживання?

    226) Як має оцінюватись відсутність у законодавстві зобов’язань держави щодо повідомлення особи про застосування щодо неї таємного спостереження (перевірка кореспонденції тощо) після завершення відповідних заходів, виходячи зі змісту ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини?

    227) За яких умов присутність студентів-медиків під час пологів у пологовому відділенні лікарні не буде становити порушення права на приватність породіллі (ст. 8 ЄКПЛ)?

    228) Які з наведених видів приміщень підпадають під захист як «житло» (за змістом положень щодо поваги до житла у ст. 8 ЄКПЛ)?

    229) Чому захист, що передбачений ст. 8 ЄКПЛ, поширюється і на зображення особи?

    230) Виходячи зі змісту ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини, яке з прав людини може бути порушене у випадку присутності студентів медичного університету під час операції, якщо пацієнт згоди на це не надавав?

    231) Який спосіб дій органів державної влади передбачає право на повагу до приватного і сімейного життя, визначене ЄКПЛ?

    232) У здійснення якого з прав, гарантованих ЄКПЛ, можливе втручання органів державної влади в інтересах економічного добробуту країни?


    233) У яких випадках органи державної влади можуть втручатись в права, гарантовані ст. 8 ЄКПЛ?

    234) Чи становитиме втручання у права, гарантовані ЄКПЛ, поміщення засудженого до колонії на великій відстані від місця проживання близьких родичів?

    235) Чи становитиме наявність надмірно загальних формулювань в постановах про дозвіл на обшук порушення права, гарантованого ст.8 ЄКПЛ?

    236) Що з наведеного є складовими права на повагу до приватного і сімейного життя, захищеного ст. 8 ЄКПЛ?

    237) Що з наведеного є складовою права на повагу до приватного і сімейного життя відповідно до ст. 8 ЄКПЛ?

    238) Чи передбачає можливість обмеження право на повагу до приватного і сімейного життя, визначене у ЄКПЛ?

    239) Що з наведеного є складовими права на повагу до приватного і сімейного життя відповідно до ЄКПЛ?

    240) В якому разі прослуховування телефонних переговорів особи органами держави буде вважатися втручанням в право на повагу до приватного життя відповідно до ЄКПЛ?

    241) Чи мають право державні органи, відповідно до ЄКПЛ, втручатися у відносини у зв’язку з наверненням осіб до певної релігії?

    242) Чи може держава визначати легітимний спосіб сповідування релігії (одноособово чи спільно з іншими)?

    243) Чи вправі держава, відповідно до ст.9 ЄКПЛ, запроваджувати для населення певну релігію або переконання?

    244) Чи може держава, згідно зі ст. 9 ЄКПЛ, обмежувати свободу сповідувати релігію або переконання з метою захисту авторитету та безсторонності суду?

    245) Чи може особа, згідно з ЄКПЛ, подати заяву про порушення державою її індивідуальної релігії (тобто релігії, яку сповідує лише ця особа)?

    246) Якщо у разі конфлікту між двома релігійними організаціями національний суд винесе рішення про заборону однієї з них, то чи може ця заборона бути визнана Європейським судом з прав людини як порушення державою свого обов’язку бути безсторонньою?

    247) Чи може держава втручатися у рішення особи про зміну своєї релігії, згідно з ЄКПЛ?

    248) Чи мають релігійні організації (зокрема, церкви) право на звернення до Європейського суду з прав людини про порушення щодо них прав за ст. 9 ЄКПЛ?

    249) Яка з наведених цілей не може бути легітимною метою обмеження права на свободу думки, совісті та релігії згідно зі статтею 9 ЄКПЛ?

    250) Що НЕ є способом реалізації права людини на сповідування релігії чи переконань відповідно до ЄКПЛ?

    251) Чи має право держава відступати від своїх зобов’язань за ст. 9 ЄКПЛ під час війни або іншої суспільної небезпеки?

    252) Чи має значення факт державної реєстрації установчих документів релігійної організації для того, щоб вона користувалася правами ст. 9 ЄКПЛ?

    253) Чи вправі держава, згідно з ЄКПЛ, заборонити носити релігійне вбрання вчителям державних загальноосвітніх навчальних закладів?

    254) Яка з названих цілей не може бути підставою обмеження права сповідання релігії або переконання?

    255) За яких умов вимога державних органів до особи відкрити свою релігію або релігійне переконання не буде вважатись порушенням ст. 9 ЄКПЛ?

    256) Чи зобов’язана держава відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантувати право на альтернативну службу особам, які відмовляються від військової служби з приводу релігії або переконань?

    257) Відповідно до ЄКПЛ, якщо законом дозволяється альтернативна служба, то чи має право держава притягати до відповідальності осіб, які відмовляються від неї з приводу власних переконань?

    258) Чи може держава, згідно з ЄКПЛ, застосовувати санкції за зміну особою своєї релігії?

    259) Чи відносить ЄКПЛ право на сповідання переконань до права на свободу вираження поглядів?

    260) Чи може держава, згідно з ЄКПЛ, змушувати особу змінювати свою релігію, або застосовувати санкції за зміну особою своєї релігії?

    261) Чи будь-які переконання підпадають під захист ст. 9 ЄКПЛ?

    262) Чи має Україна, згідно з ЄКПЛ, гарантувати право на свободу думки, совісті і релігії іноземним громадянам, які перебувають під її юрисдикцією, але уряди яких не гарантують таке право українцям?

    263) Чи є абсолютним право батьків забезпечувати дітям освіту і навчання відповідно до своїх релігійних і світоглядних переконань, передбачене ст. 2 Першого протоколу до ЄКПЛ?

    264) Яка мета обмеження права на свободу вираження поглядів не може бути підставою для визнання такого обмеження правомірним відповідно до ст. 10 ЄКПЛ?

    265) Яка мета обмеження права на свободу вираження поглядів є підставою для визнання такого обмеження правомірним відповідно до ст. 10 ЄКПЛ?

    266) Що, згідно з ЄКПЛ, включає в себе свобода вираження поглядів?

    267) За яких умов обмеження чи інші втручання у право на свободу вираження поглядів можуть бути визнані виправданими відповідно до ЄКПЛ?

    268) Яка з названих категорій осіб має найнижчий рівень захисту від критики чи висловлювання оцінок та суджень про неї, які вона вважає критичними відповідно до тлумачень ст. 10 ЄКПЛ Європейським судом з прав людини?

    269) На кого з перелічених осіб не поширюються загальні гарантії захисту свободи вираження поглядів, що передбачені ст. 10 ЄКПЛ?

    270) Що з наведеного НЕ належить до складової права на свободу вираження поглядів відповідно до ст.10 ЄКПЛ?

    271) У чому відмінність між фактами та оціночними судженнями, виходячи зі змісту ст. 10 ЄКПЛ та практики Європейського Суду з прав людини?

    272) На які форми інформації поширюється передбачене у ст. 10 ЄКПЛ право одержувати і передавати інформацію без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів?

    273) Яке з наведених тверджень належить до тверджень про факти, виходячи зі змісту ст. 10 ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини?

    274) Виходячи зі змісту ст. 10 ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини, чи має нести журналіст (працівник ЗМІ) відповідальність за оприлюднення інформації з обмеженим доступом, що має суспільний інтерес?

    275) Що з наведеного НЕ є інформацією в розумінні ст. 10 ЄКПЛ?


    276) Яке з наведених прав згідно з ЄКПЛ може підлягати правомірним обмеженням з боку держави?

    277) Що є складовою права на свободу вираження поглядів?

    278) Виходячи зі змісту прав, які підлягають захисту на основі ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини, яке з наведених прав людини може підлягати обмеженням з метою «захисту конфіденційної інформації»?

    279) Яка з наведених цілей не може бути легітимною метою обмеження права на свободу мирних зібрань згідно зі ст. 11 ЄКПЛ?

    280) Що не може бути підставою обмеження свободи об’єднань та зібрань, встановленої ЄКПЛ?

    281) Яке з прав, що підлягають захисту на підставі ЄКПЛ, порушується у випадку звільнення за прогул (відсутність на робочому місці протягом дня) працівника, який брав участь у пікеті проти затримок виплати заробітної плати?

    282) Чи включає право на свободу об’єднання (ст. 11 ЄКПЛ) право на державну реєстрацію в якості юридичної особи?

    283) Стосовно яких категорій осіб згідно зі ст. 11 ЄКПЛ держава може запроваджувати законні обмеження реалізації передбаченого в ній права на свободу мирних зібрань та свободу об’єднань з іншими особами?

    284) Яку умову ЄКПЛ визначає як обставину, за якої особа має право на шлюб?

    285) У чому, відповідно до ЄКПЛ, полягає загальне право на ефективний засіб юридичного захисту?


    286) Хто, відповідно до ЄКПЛ та Протоколів до неї має право на ефективний засіб правового захисту?

    287) На що поширюється право на вільні вибори, закріплене у ст. 3 Першого Протоколу до ЄКПЛ?

    288) Що з наведеного є ознакою «вільних виборів» відповідно до ст. 3 Першого Протоколу до ЄКПЛ?

    289) Що з наведеного є ознакою «вільних виборів» відповідно до ст. 3 Першого Протоколу до ЄКПЛ?

    290) Чи має право держава відступати від своїх зобов’язань за ст. 1 Першого протоколу ЄКПЛ під час війни або іншої суспільної небезпеки?

    291) Чи передбачають ЄКПЛ або Протоколи до неї можливість позбавлення права власності?


    292) На кого поширюється право мирно володіти своїм майном, захищене Першим протоколом до ЄКПЛ?


    293) На що має право згідно ст. 1 Першого протоколу до ЄКПЛ кожна фізична або юридична особа?


    294) Який порядок позбавлення власності визначено у ст. 1 Першого протоколу до ЄКПЛ?


    295) На що має право держава згідно ст. 1 Першого протоколу до ЄКПЛ?

    296) Відповідно до ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини, яке з наведених прав може підлягати втручанню з боку держави для забезпечення контролю за користуванням майном?

    297) Відповідно до ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини, з чим має бути пов’язане вилучення власності в інтересах судочинства, яке не позбавляє власника його майна, а тільки тимчасово припиняє його можливості користуватися та розпоряджатися цим майном?


    298) Яким є автономне значення поняття «майно» відповідно до ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини?

    299) Відповідно до ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини, що повинно забезпечити будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном?

    300) Відповідно до ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини, за яких умов порушується вимога «справедливого балансу» між загальним інтересом суспільства та захистом прав конкретної особи під час втручання в право мирно володіти своїм майном?

    301) Що НЕ належить до умов правомірності втручання в право мирно володіти своїм майном відповідно до ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини?:


    302) Що НЕ передбачає принцип «належного урядування» відповідно до статті 1 Першого протоколу до ЄКПЛ?

    303) Яке з вказаних рішень Європейського суду з прав людини є пілотним (таким, що визначає системні проблеми національного законодавства і правозастосування, що стають основною причиною подання великого масиву однотипних скарг) щодо порушень вимог статті 6 ЄКПЛ?

    304) Яке з рішень Європейського суду з прав людини, винесених проти України, є ключовим при розгляді спорів, пов’язаних з позбавленням особи права на земельну ділянку без надання компенсації або іншого відповідного відшкодування?

    305) Які зобов’язання виникають у держави відповідно до ст. 2 Першого протоколу до ЄКПЛ?

    306) Яке з наведених прав може підлягати втручанню з боку держави «для забезпечення контролю за користуванням майном» виходячи зі змісту прав, які підлягають захисту на основі ЄКПЛ та практики Європейського суду з прав людини?

    307) Чи буде вважатися дискримінацією вимога більш тривалого строку альтернативної, ніж військової, служби відповідно до ст. 14 ЄКПЛ?

    308) Щодо здійснення яких прав ЄКПЛ та Протоколи до неї забороняють дискримінацію?


    309) Що означає загальна заборона дискримінації, встановлена Протоколом № 12 до ЄКПЛ?

    310) Чи вважається дискримінацією, відповідно до ЄКПЛ, обмеження державою політичної діяльності іноземців?

    311) Чи є порушенням ЄКПЛ відмова державних органів у наданні дозволу на усиновлення дитини жінкою, яка перебувала у сталих одностатевих відносинах?


    312) Що з наведеного є складовими права на свободу пересування відповідно до ЄКПЛ?


    313) Чи дозволено, відповідно до ЄКПЛ та Протоколів до неї, колективне вислання іноземців?


    314) Що з наведеного НЕ є складовими права на свободу пересування?


    315) Хто наділений правом на свободу пересування відповідно до ЄКПЛ?

    316) Яка мета обмеження права на свободу пересування не може бути підставою для визнання такого обмеження правомірним відповідно до ст. 2 Протоколу 4 ЄКПЛ?

    317) Яка мета обмеження права на свободу пересування може бути підставою для визнання такого обмеження правомірним відповідно до ст. 2 Протоколу 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?


    318) Чим визначається порядок виконання рішень Європейського суду з прав людини?


    319) Як здійснюється фінансування витрат на виконання рішення Європейського суду з прав людини?


    320) Що має включати стислий виклад рішення ЄСПЛ, який публікується в газеті «Урядовий кур’єр»?


    321) Протягом якого строку видання «Урядовий кур’єр» публікує стислий виклад рішення Європейського суду з прав людини?

    322) Протягом скількох днів від дня одержання повідомлення про набуття статусу остаточного рішенням Європейського суду з прав людини орган представництва надсилає стислий виклад рішення суб'єктам, безпосередньо причетним до справи, за якою постановлено рішення?


    323) Ким засвідчується автентичність перекладу повних текстів рішень Європейського суду з прав людини?


    324) На кого покладається забезпечення суддів опублікованим перекладом повних текстів рішень ЄСПЛ?

    325) Упродовж якого строку з дня надходження оригінального тексту і перекладу резолютивної частини остаточного рішення ЄСПЛ у справі проти України має бути відкрито виконавче провадження?

    326) У який строк з моменту набуття рішенням Європейського суду з прав людини статусу остаточного стягувачеві має бути здійснена виплата?

    327) Що нараховується у разі порушення тримісячного строку щодо виплати відшкодування стягувачеві відповідно до рішення Європейського суду з прав людини?

    328) На кого покладається контроль за виконанням додаткових заходів індивідуального характеру, передбачених у рішенні Європейського суду з прав людини?

    329) Що є заходами загального характеру, спрямованими на усунення зазначеної в рішенні Європейського суду з прав людини системної проблеми та її першопричини?

    330) Який документ щодо вжиття заходів загального характеру відповідно до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» орган представництва щокварталу готує та надсилає до Кабінету Міністрів України?

    331) Який вид відповідальності, передбаченої законами України, будуть нести винні службові особи, до повноважень яких належить виконання рішення Європейського суду з прав людини, у разі невиконання або неналежного виконання цього рішення?

    332) Хто визначає центральні органи виконавчої влади, які є відповідальними за виконання заходів загального характеру для виконання рішення Європейського суду з прав людини, та дає їм відповідні доручення?

    333) В який спосіб, відповідно до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди мають застосовувати практику ЄСПЛ при розгляді справ?

    334) Що має зробити суддя у разі відсутності перекладу рішення, ухвали Європейського суду з прав людини чи ухвали Європейської комісії з прав людини?

    335) Що має зробити суддя у разі виявлення мовної розбіжності між перекладом та оригінальним текстом рішення Європейського суду з прав людини?

    336) Що таке «орган представництва» відповідно до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»?

    337) Що з наведеного згідно з українським законодавством є способом відновлення попереднього юридичного стану особи, стосовно якої Європейським судом з прав людини встановлено порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?


    338) За яким умов підлягають виконанню остаточні рішення Європейського суду з прав людини в Україні?

    339) Який порядок притягнення до відповідальності за порушення вимог ЄКПЛ передбачено згідно із Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»?

    340) Що з наведеного відповідно до ЄКПЛ та правових позицій Європейського суду з прав людини може бути доказом несвавільного позбавлення свободи?

    341) У якому випадку Європейський суд з прав людини не розглядає індивідуальні заяви щодо порушення процесуальних прав обвинувачених?


    342) Чи є Україна Стороною ЄКПЛ?

    343) Які суди в Україні при розгляді справ повинні застосовувати ЄКПЛ та практику Європейського суду з прав людини як джерело права?

    344) Який спеціальний Закон України регулює відносини, що виникають у зв’язку з обов’язком держави виконати рішення Європейського Суду з прав людини у справах проти України?

    345) Який державний орган (посадова особа) представляє Україну як сторону при розгляді справ Європейським судом з прав людини?

    346) Що з наведеного, згідно з українським законодавством, може бути способом відновлення попереднього юридичного стану особи, щодо якої Європейським судом з прав людини встановлено порушення ЄКПЛ?

    347) Що з наведеного, згідно з українським законодавством, є способом відновлення попереднього юридичного стану особи, щодо якої Європейським судом з прав людини встановлено порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?

    348) Що з наведеного належить до заходів загального характеру, які має виконувати Україна на підставі рішення Європейського суду з прав людини, яким встановлено порушення прав людини?

    349) Що означає принцип автономного тлумачення ЄКПЛ Європейським судом з прав людини?

    350) Якими критеріями керується ЄСПЛ при оцінці того, чи була розумною тривалість кримінального провадження?

    351) Яким вимогам згідно з статтею 2 ЄКПЛ повинно відповідати розслідування у справі, де мала місце загибель особи при обставинах, які потенційно можуть передбачати відповідальність держави?

    352) Яка з перелічених ситуацій не становитиме порушення прав, гарантованих статтею 4 Протоколу № 7 до ЄКПЛ?

    353) Виходячи з положень статті 5 ЄКПЛ, чи потребує рішення про застосування щодо особи запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту такого ж рівня обґрунтованості, як і у випадку обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою?

    354) Чи охоплюється питання застосування щодо особи запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту гарантіями, передбаченими ЄКПЛ?

    355) Яке із наведених тверджень щодо застосовності гарантій, передбачених пунктом 3 статті 5 ЄКПЛ, до питання визначення розміру застави при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є вірним?

    356) Який із наведених нижче винятків до права на оскарження в кримінальних провадженнях, гарантованого, статтею 2 Протоколу № 7 до ЄКПЛ, є НЕправильним?

    357) У справі «Al-Khawaja and Tahery v. the United Kingdom» ЄСПЛ виробив критерії для оцінки того, чи було справедливим провадження з огляду на використання в якості доказів показів свідків, які не були присутніми та допитаними в суді. Котрий із наведених нижче критеріїв не є елементом «тесту Al-Khawaja and Tahery»?

    358) Які з перелічених тверджень найкраще розкриває зміст заходів, що можуть вживатися ЄСПЛ на підставі Правила 39 Регламенту?

    359) Якими є згідно з практикою ЄСПЛ мінімальні стандарти ефективності розслідування скарг на погане поводження з боку працівників правоохоронних органів?

    360) На які етапи провадження поширюються вимоги статті 3 ЄКПЛ щодо ефективності розслідування скарги на погане поводження з боку працівників правоохоронних органів?

    361) Яких заходів необхідно вжити для того, щоб виправити порушення прав особи внаслідок поганого поводження з боку працівників правоохоронних органів?

    362) В разі встановлення та притягнення до відповідальності працівників правоохоронних органів, що піддали особу катуванню, практика ЄСПЛ встановлює певні вимоги щодо суворості призначеного їм покарання. Котре із перелічених у цьому зв’язку тверджень буде правильним?

    363) Які вимоги щодо компенсації шкоди, завданої поганим поводженням з боку працівників правоохоронних органів, викладено у практиці ЄСПЛ за статтею 3 ЄКПЛ?

    364) Яке із перелічених тверджень НЕ є прикладом позитивних зобов’язань держави за статтею 2 ЄКПЛ?

    365) У якій із справ щодо України ЄСПЛ проаналізував практику примусового годування осіб, позбавлених свободи?

    366) У якій із справ щодо України ЄСПЛ проаналізував поводження з особою, що оголосила голодування?

    367) У якій з перелічених справ щодо України ЄСПЛ розглянув питання належності умов тримання особи у приміщенні суду та поводження з нею в ході судових засідань?

    368) У якій з перелічених справ ЄСПЛ розглянув на предмет відповідності положенням ЄКПЛ позбавлення особи свободи з метою екстрадиції?

    369) У якій із справ щодо України ЄСПЛ розглянув питання обґрунтованості тримання під вартою у зв’язку з наявністю ризику того, що підозрюваний міг чинити тиск на свідків, та НЕ знайшов у цій частині порушення статті 5 ЄКПЛ?

    370) Що із зазначеного нижче НЕ належить до числа трьох основоположних гарантій проти неналежного поводження із затриманими особами, на наявності яких завжди наголошує ЄСПЛ?

    371) У якій із справ щодо України ЄСПЛ розглянув питання обґрунтованості тримання під вартою у зв’язку з існуванням ризику того, що підозрюваний переховуватиметься від органів слідства, та НЕ знайшов у цій частині порушення статті 5 ЄКПЛ?

    372) Який із перелічених нижче варіантів НЕ належить до критеріїв, якими керується ЄСПЛ при визначенні того, чи мала місце провокація злочину?

    373) Яким із положень ЄКПЛ охоплюється питання проведення контролю за вчиненням злочину?

    374) Згідно з практикою ЄСПЛ одним з критеріїв оцінки того, чи мала місце провокація злочину є наявність / відсутність підстав для проведення операції під прикриттям (контролю за вчиненням злочину). У якому із вказаних варіантів вказано обставини, що НЕ стосуються оцінки дотримання вказаного критерію?

    375) Яка ключова різниця між застосуванням ЄСПЛ статті 14 Конвенції («Заборона дискримінації») та статті 1 Протоколу № 12 до ЄКПЛ («Загальна заборона дискримінації»)?

    376) Згідно з практикою ЄСПЛ одним з критеріїв оцінки того, чи мала місце провокація злочину, є факт чинення на особу тиску, в тій чи іншій формі, з метою схилити до вчинення злочину. У якому із вказаних варіантів вказано обставини, що НЕ стосуються оцінки дотримання вказаного критерію?

    377) Чи охоплюється положеннями ЄКПЛ питання ефективності розслідування скарг на викрадення (чи позбавлення іншим злочинним шляхом) майна приватними особами?

    378) Розкрийте, виходячи з практики ЄСПЛ, зміст принципу «належного урядування» («good governance»)

    379) В контексті практики ЄСПЛ за статтею 1 Протоколу № 1 («Захист власності») до Конвенції яке з перелічених тверджень щодо виплати компенсації за позбавлення особи майнових прав є невірним?

    380) У якій із перелічених справ щодо України ЄСПЛ констатував порушення статті 5 ЄКПЛ та наявність пов’язаної з ними проблеми системного характеру щодо застосування до осіб запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою?

    381) У якій із перелічених справ щодо України ЄСПЛ констатував порушення статті 5 («Право на свободу та особисту недоторканність») ЄКПЛ та наявність пов’язаної з ним проблеми системного характеру у зв’язку з триманням під вартою впродовж періоду від закінчення досудового розслідування до початку судового розгляду справи?

    382) У якій з перелічених справ проти України ЄСПЛ виявив порушення системного характеру, що полягала у тривалому невиконанні рішень національних судів?

    383) У якій з перелічених справ проти України ЄСПЛ виявив порушення системного характеру, що полягала у відсутності реальної можливості перегляду покарання у вигляді довічного позбавлення волі в України?

    384) У якій з перелічених справ проти України ЄСПЛ виявив порушення системного характеру, що полягала у відсутності в осіб, засуджених до позбавлення волі, можливості отримати копії документів з матеріалів їх кримінальної справи, зокрема документів, необхідних для обґрунтування їх заяви до ЄСПЛ?

    385) Яке порушення статті 5 ЄКПЛ, що носило системний характер, ЄСПЛ констатував у справі «Ігнатов проти України»?

    386) У якій з перелічених справ проти України ЄСПЛ виявив системну проблему, що полягала у наявності законодавчого мораторію на право розпоряджатися землею сільськогосподарського призначення?

    387) Яке порушення статті 1 Протоколі № 1, що носило системний характер, ЄСПЛ констатував у справі «Зеленчук та Цюцюра проти України»?

    388) Яке порушення, що носило системний характер, ЄСПЛ констатував у справі «Василій Іващенко проти України»?

    389) Яке порушення статті 3 ЄКПЛ, що носило системний характер, ЄСПЛ констатував у справі «Пєтухов проти України (№2)»?

    390) Наявність якого порушення статті 5 ЄКПЛ, що носило системний характер, ЄСПЛ констатував у справі «Чанєв проти України»?

    391) У якій з перелічених справ проти України ЄСПЛ виявив порушення системного характеру, що полягала у відсутності належного законодавчого регулювання проведення мирних зібрань?

    392) Наявність якого порушення статті 11 ЄКПЛ, що носило системний характер, ЄСПЛ констатував у справі «Вєренцов проти України»?

    393) Наявність якого порушення статті 6 ЄКПЛ, що носить системний характер, ЄСПЛ констатував у справі «Меріт проти України»?

    394) Наявність якого порушення статті 6 ЄКПЛ, що носить системний характер, ЄСПЛ констатував у справі «Світлана Науменко проти України»?

    395) Наявність якого порушення статті 6 ЄКПЛ, що носило системний характер, ЄСПЛ констатував у справі «Бурмич та інші проти України»?

    396) У якій з перелічених справ проти України ЄСПЛ проаналізував національну процедуру звільнення судді за порушення присяги?

    397) Яка з перелічених справ проти України стосувалася скасування права власності за позовом прокуратури?

    398) Яка з перелічених справ проти України стосувалася скасування права власності за позовом прокуратури?

    399) У яких з наведених варіантів відповідей перелічено справи, у яких ЄСПЛ аналізував питання відповідності проведеного обшуку вимогам ЄКПЛ?

    400) У якій з перелічених справ проти України ЄСПЛ аналізував питання відповідності ЄКПЛ обшуку, проведеного в офісі адвоката?

    401) У якій з перелічених справ проти України ЄСПЛ розглянув низку питань, пов’язаних із втратою матеріалів кримінального провадження в ході переміщення державних установ з тимчасово окупованих територій?

    402) Яке із наведених тверджень щодо «позитивних» зобов’язань держави відносно територій, над якими вона втратила контроль, викладених у рішенні в справі «Іляшку та інші проти Молдови та Росії» є невірним?

    403) У якій з перелічених справ ЄСПЛ розглянув питання щодо наявності в держави позитивних зобов’язань забезпечувати дотримання прав людини на втрачених частинах її території?

    404) Що згідно з практикою ЄСПЛ за статтею 5 ЄКПЛ означає «обґрунтована підозра» щодо вчинення злочину?

    405) Яке із наведених тверджень щодо сфери дії статті 2 ЄКПЛ є вірним?

    406) Яке із наведених тверджень щодо сфери дії статті 3 ЄКПЛ є вірним?

    407)У якій із перелічених нижче справ ЄСПЛ констатував порушення статті 2 ЄКПЛ у зв’язку відсутністю з боку держави належного контролю щодо надання дозволу на носіння зброї?

    408) У якій із перелічених нижче справ ЄСПЛ констатував порушення статті 8 ЄКПЛ у зв’язку зі здійсненням негласного спостереження за особою («перехоплення кореспонденції»)?

    409) Яким положенням ЄКПЛ охоплюються питання, пов’язані з втручанням у «приватне спілкування» особи?

    410) Порушення яких зобов’язань держави за статтею 2 ЄКПЛ виявив ЄСПЛ у справі «Горовенки та Бугара проти України»?

    411) Порушення яких зобов’язань держави за статтею 2 ЄКПЛ виявив ЄСПЛ у справі «Сергій Шевченко проти України»?

    412) Порушення яких зобов’язань держави за статтею 2 ЄКПЛ виявив ЄСПЛ у справі «Гонгадзе проти України»?

    413) У якому з рішень проти України ЄСПЛ розглянув питання щодо ефективності розслідування, проведеного за скаргами на завдання тілесних ушкоджень приватними особами?

    КОНВЕНЦІЇ

    1. Що включає в себе поняття «майно» відповідно до Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    2. На кого покладається відповідальність за отримання, аналіз та надання компетентним органам, розкриття фінансової інформації стосовно доходів, які викликають підозру, та потенційного фінансування тероризму, відповідно до положень Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму ?

    3. Як називається тимчасова заборона передачі, знищення, перетворення, відчуження або руху майна або тимчасове взяття під охорону або контроль майна на підставі рішення суду або іншого компетентного органу, відповідно до положень Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    4. Як називається злочин щодо перетворення або передачі майна, з усвідомленням того, що таке майно є доходом, з метою приховування або маскування незаконного походження майна або з метою сприяння будь-якій особі, причетній до вчинення предикатного злочину, в уникненні правових наслідків її дій, відповідно до положень Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    5. Застосування чого передбачає притягнення юридичних осіб до відповідальності за злочини відмивання грошей, які встановлено відповідно до Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    6. Що НЕ включають в себе заходи для запобігання відмиванню грошей, які передбачені відповідно до Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    7. Який строк, відповідно до положень Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму встановлено для відстрочення внутрішніх підозрілих операцій, якщо є підозра, що вона пов'язана з відмиванням грошей?

    8. Що НЕ передбачає допомога держав одна одній у проведенні розслідування злочинів з відмивання коштів відповідно до Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    9. Як, відповідно до Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму, має кваліфікуватись умисне приховування або маскування справжнього характеру, джерела, місцезнаходження, стану, переміщення, прав стосовно майна або власності на нього, з усвідомленням того, що таке майно є доходом?

    10. На підставі чого може бути відмовлено у співробітництві, передбаченому Конвенцією Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    11. Як розуміється термін «доходи» відповідно до Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    12. Що підпадає під термін "знаряддя й засоби злочину" в світлі Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    13. Як, відповідно до Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму, називається будь-який злочин, у результаті якого виникли доходи, що можуть стати предметом злочину з відмивання грошей?

    14. Яких законодавчих та інших заходів, відповідно до положень Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму Сторони НЕ ЗОБОВЯЗАНІ вживати?

    15. Кого інформує Сторона Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму, якщо вона на підставі однієї й тієї самої постанови про конфіскацію звертається із запитом про конфіскацію до більш ніж однієї Сторони?

    16. Хто покриває звичайні витрати на виконання запиту про конфіскацію, відповідно до положень Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    17. На кого покладається відшкодування збитків, у випадку подання особою позову про відшкодування збитків, які є наслідком дії чи бездіяльності у зв'язку зі співробітництвом, передбаченого Конвенцією Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    18. Які вимоги до рішення, прийнятого Запитуваною Стороною, про відмову здійснювати будь-яке співробітництво, або про його відстрочення чи про його обумовлення, передбачене Конвенцією Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    19. Стосовно яких злочинів кожна Сторона вживає таких законодавчих та інших заходів, які можуть бути необхідними для того, щоб вона могла конфісковувати знаряддя й засоби злочину та доходи або майно, вартість якого відповідає таким доходам, та відмите майно, відповідно до положень Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму?

    20. Якщо судовими органами, у тому числі державними обвинувачами, Запитуючої Сторони надіслано запит, передбачений Конвенцією Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму, таким самим органам Запитуваної Сторони, однак ті органи не маю компетенції його розглядати, які дії мають вчинити органи Запитуваної Сторони?

    21. Як, відповідно до положень Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, називається покарання або захід, результатом якого є остаточне позбавлення власності, призначені судом після розгляду справи стосовно кримінального злочину, пов’язаного з відмиванням коштів?

    22. Чи можливе, відповідно до Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, тюремне ув'язнення за неплатоспроможність?

    23. За якої умови, відповідно до Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, НЕ може бути відмовлено у будь-якому співробітництві щодо пошуку, арешту та конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом?

    24. В чому полягає суть слідчих та прелімінарних заходів, які вживає сторона відповідно до Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом?

    25. За яких умов Запитувана Сторона може відкласти вжиття заходів у відповідь на клопотання іншої сторони, відповідно до положень Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом?

    26. В який спосіб визначається максимальний розмір конфіскації відповідно до Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом?

    27. Хто наділений правом приймати рішення стосовно будь-якого клопотання про перегляд постанови про конфіскацію, відповідно до положень Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, у випадку безумовного виконання Запитуваною Стороною клопотання про конфіскацію засобів або доходів, розташованих на її території?

    28. Чим, відповідно до положень Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, регулюються процедури домагання і застосування конфіскації?

    29. Хто розпоряджається конфіскованою власністю, відповідно до положень Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом?


    30. Чого потребують документи, що надсилаються сторонами з метою пошуку, арешту та конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом?

    31. Які наслідки, відповідно до положень Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, тягне ризик розкриття банківської таємниці?

    32. В який спосіб, відповідно до положень Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, здійснюється надання допомоги у розшуку засобів, доходів та іншої власності, що підлягають конфіскації?

    33. Хто, відповідно до Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, здійснює прелімінарні заходи, такі як заморожування чи накладення арешту, з метою запобігання будь-якому використанню, передачі або розпорядженню власністю, яка пізніше може бути предметом клопотання про конфіскацію?

    34. Що НЕ може вчиняти Сторона Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, яка від іншої Сторони цієї Конвенції отримала клопотання проконфіскацію засобів або доходів, розташованих на її території?

    35. Що НЕ відноситься до злочинів, пов'язаних з відмиванням доходів, відповідно до положень Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом?

    36. Як Запитувана Сторона розпоряджається будь-якою конфіскованою власністю, згідно положень Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом?

    37. Які вимоги встановлюються до загальної вартості конфіскації відповідно до положень Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом?

    38. Які дії, відповідно до Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, може вчинити запитувана Сторона, якщо за її законодавством конфіскація не може більше бути застосована або здійснена у зв'язку із закінченням строку давності?

    39. За якої умови, відповідно до Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, Запитувана Сторона НЕ може відмовити у визнанні будь-якого судового рішення, ухваленого у запитуючій Стороні, стосовно прав, визнання яких вимагають треті сторони?


    40. Що означає термін «доходи» для цілей Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом?
    41. 1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   ...   44


    написать администратору сайта