Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка 2014 рік (осінь) Педіатричний профіль 1


Скачать 0.92 Mb.
НазваниеКрок 3 Загальна лікарська підготовка 2014 рік (осінь) Педіатричний профіль 1
АнкорPediatrichny_profil.rtf
Дата09.08.2018
Размер0.92 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаPediatrichny_profil.rtf
ТипДокументы
#22691
страница10 из 14
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14

A. * Госпіталізація у відділення інтенсивної терапії;

B. Госпіталізація в діагностичне відділення;

C. Госпіталізація в соматичне відділення;

D. Скерувати в поліклініку до отоляринголога

E. Лікувати амбулаторно
278 Дитина 3 р. їла кавун. Під час їжі раптово виникли напади кашлю. Шкіра стала синюшною, дихання утруднене. Батьки змінили положення дитини, нахилили голову вниз, кашель зменшився. Швидка допомога привезла дитину у реанімаційне відділення з підозрою на стороннє тіло дихальних шляхів. Які призначення необхідно зробити дитині в першу чергу?

A. * Бронхоскопія

B. Рентгенографія органів грудної порожнини

C. Довенно ввести 2,4% розчин еуфіліну

D. Скерувати в поліклініку до отоляринголога

E. Провести пряму ларингоскопію
279 До приймального відділення доставлено двох підлітків у важкому стані. Скарги на інтенсивний біль голови, кількаразове блювання, порушення зору. Дані скарги виникли після вживання сумнівного алкоголю. Діагностоване отруєння метанолом. Який антидот необхідно використати в даному випадку: A. * Етиловий спирт

B. Унітіол

C. Тіосульфат натрію

D. Метиленовий синій

E. Атропіну сульфат
280 Дівчинка 6-ти років скаржиться на загальну слабість, недомагання, головокружіння, нудоту, гарячку впродовж 3-х діб, кашель з виділенням мокроти. Загальний стан важкий, у контакт вступає неохоче, виражена блідість, ЧД - 32/хв, ЧСС – 128 уд/хв, температура тіла 38,6°С, дихання ослаблене, притуплений перкуторний звук над легенями, фокуси дрібноміхурцевих хрипів. В крові лейкоцитоз 12х109/л, паличкоядерний зсув 11%. Яке дослідження слід провести для уточнення діагнозу?

A. * Рентгенографія органів грудної порожнини

B. Мікробіологічне дослідження мокротиння

C. Дослідження плеврального випоту

D. Полімеразна ланцюгова реакція

E. Фібробронхоскопія
281 Хлопець 15 років впродовж останніх 3-4 років хворіє на важку бронхіальну астму персистуючого перебігу. Які з перерахованих препаратів найбільш доцільні для проведення базисної терапії?

A. * Інгаляційні глюкокортикостероїди

B. Інтерлейкінові препарати

C. Кромоліни

D. Інгаляційні ?2 -агоністи

E. Глюкокортикостероїди системного призначення
282 У дитини розвинулась гостра серцева недостатність, госпіталізована. Невідкладними діями при набряку легень є наступні, ЗА ВИНЯТКОМ:

A. *Введення поліглюкіну в/в у дозі 5-10 мл/кг

B. Підвищене положення верхньої частини тулуба, нижні кінцівки опущені

C. Оксигенотерапія

D. Дегідратація

E. Інтубація трахеї, ШВЛ
283 Хворого К., 2 років, протягом останніх 7 днів турбує біль в ділянці пупка, де є грижа. Грижове випинання діаметром до 6 см, в черевну порожнину при поверхневій пальпації не вправляється, болісне, шкіра над ним не змінена, симптом кашльового поштовху позитивний. Сформулюйте діагноз.

A. * Невправима пупкова грижа.

B. Защемлена грижа білої лінії.

C. Передочеревинна ліпома.

D. Кіста урахуса.

E. Вправима пупкова грижа.
284 Підліток скаржиться на появу сверблячої висипки на шкірі верхньої половини грудної клітки після довгого перебування з товаришами на березі озера де вони ловили рибу на початку квітня. Об'єктивно: висипка представлена багаточисельними папулами що фокусно розміщені на почервонілій та дещо набряклій шкірі. Поверхня деяких папул еродована і частково покрита геморагічними кірочками. Межі ураженої шкіри довільно чіткі хоча і нерівні. Яка патологія найбільш вірогідна ?

A. * Сонячне пруріго.

B. Вітряна віспа

C. Атопічний дерматит.

D. Короста

E. Екзема мікробна.
285 Дівчинка 5 років скаржиться на болючість та свербіж при найменшому дотику одягу до шкіри верхньої половини грудної клітки, живота та спини. Зі слів матері ці відчуття з’явились у дитини буквально через кілька хвилин після того як вони опинились на галявині лісу де не було великих дерев. Об'єктивно: на шкірі поліморфні висипання – уртикарні елементи, ерітематозно набряклі ділянки. Вони переважно розміщені на закритих одягом частинах тіла дитини. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку клінічну картину ураження шкіри?

A. * Сонячна крапивка.

B. Контактний дерматит.

C. Атопічний дерматит.

D. Сонячний дерматит.

E. Сонячна почесуха.
286 Дитина 7 років страждає на атопічний дерматит протягом трьох років. Вогнища ураження локалізуються на згинальних поверхнях ліктьових і колінних суглобів, тулубі. Локально – виражена гіперемія, ліхеніфікація, екскоріація. Дитину турбує інтенсивне свербіння, що підсилюється уночі. Індекс SCORAD становить 67%. Які препарати слід застосувати?

A. Топічні глюкокортикоїди

B. Інгаляційні глюкокортикоїди

C. Оральні глюкокортикоїди

D. Мембраностабілізатори

E. Еубіотики
287 Батьки дівчинки 7 років скаржаться на епізоди закладення носа у дитини, чхання, свербіж у носі, що з’являються навесні. Дані симптоми батьки пов’язують з цвітінням тополі. В анамнезі у дитини до 3-х років прояви атопічного дерматиту. Сімейний алергологічний анамнез обтяжений: у батька – поліноз. Яке захворювання є найбільш вірогідним?

A. *Алергічний риніт

B. Бронхіальна астма

C. Сторонній предмет носа

D. Гострий рино-синусит

E. Вазомоторний риніт
288 У хлопчика 12 років щорічно у квітні-травні відзначаються наступні симптоми: закладення, свербіж у носі, чхання. При риноскопії: набряк слизової перетинки носа та носових раковин; слизова носа бліда з мармуровою поверхнею. Поставлено попередній діагноз – алергічний риніт. Які лабораторні критерії є діагностичними для даної патології?

A. Підвищення рівня загального IgE і наявність специфічних IgE до пилкових алергенів в сироватці крові

B. Підвищення рівня Т – лімфоцитів в сироватці крові

C. Підвищення рівня сіалових кислот у сироватці крові

D. Зниження рівня загального IgE у сироватці крові

E. Підвищення рівня сечової кислоти в сироватці крові
289 У дитини 5 років з’явилися інтенсивно сверблячі вогнища гіперемії, інфільтрації із лущенням на згинальних поверхнях ліктьових і колінних суглобів. При огляді: шкіра суха, у вогнищах ураження – інфільтрована, візуалізуються кірки і екскоріація. На нижніх повіках – додаткові складки. Лікар встановив діагноз – атопічний дерматит, дитяча форма. Який індекс розраховується для оцінки ступеня тяжкості захворювання і моніторингу ефективності терапії?

A. Індекс SCORAD

B. Індекс Чулицької

C. Індекс Кеттле

D. Індекс Соколова

E. Індекс Керде
290 У дитини 7 років після вживання апельсину з’явився набряк обличчя, губ , повік, осиплість голосу, дистанційні свистячі хрипи, інспіраторна задишка, втрата свідомості. АТ нижче 70 мм. рт.ст. Який препарат в першу чергу необхідно ввести хворому?

A. 0,1% адреналін на фізрозчині

B. 7,5% KCl на 5% глюкозі

C. Рибоксин на фізрозчині

D. Інсулін на 5% глюкозі

E. Амінофілін на фізрозчині
291 Через 20 секунд після в/м введення цефтриаксону у дитини 4 років з’явилася різка гіперемія шкіри, свербіння, уртикарні висипи, відчуття різкої слабкості з наступною втратою свідомості. Поставте діагноз.

A. *Анафілактичний шок

B. Кропив’янка

C. Гіповолемічний шок

D. Анафілактоїдна реакція

E. Кардіогенний шок
292 Дитина 9 міс. захворіла гостро: підвищилась температура тіла до 38,8оС, з’явилися кашель, нежить. На 2-й день хвороби, вночі, стан різко погіршився: дитина стала неспокійною, виникли “гавкаючий” кашель, осиплість голосу, інспіраторна задишка. Діагностовано стенозуючий ларингіт. Який збудник найбільш часто викликає зазначене захворювання у дітей?

A. Вірус парагрипу

B. Вірус грипу

C. Риновірус

D. Ентеровірус

E. Аденовірус
293 У дитини двох років, яка захворіла на ГРВІ, на другий день захворювання, в нічний час, раптово виникло шумне дихання з утрудненим вдихом, втягування міжреберних проміжків. З’явилися пероральний ціаноз, блідість шкіряних покривів, тахікардія, грубий “гавкаючий” кашель, осиплість голосу, над легенями – без патологічних змін. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. *Стенозуючий ларинготрахеїт

B. Запалення легень

C. Гострий бронхіт

D. Бронхіальна астма

E. Гострий бронхіоліт
294 Дитина 10 років перебуває в лікарні з приводу правобічної полісегментарної пневмонії. На третій день стан різко погіршився. Об’єктивно: шкірні покриви бліді з ціанотичним відтінком, холодний піт, дитина збуджена, температура 39,2оС, ЧД – 80/хв., ЧСС – 128/хв. Відмічається відставання правої половини грудної клітини при диханні, зглаженість міжреберних проміжків, набряк шкіри з права. Перкуторно - зміщення органів середостіння вліво. Аускультативно: ослаблене дихання. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Пневмоторакс

B. Емфізема

C. Ателектаз

D. Гнійний плеврит

E. Інфаркт легені
295 У хлопчика 5 років вночі стався напад ядухи, який характеризувався: сухим кашлем, експіраторною задишкою, відчуттям стиснення у грудях. В акті дихання бере участь допоміжна мускулатура. В анамнезі – приступи ядухи 1-2 рази на місяць протягом 3-х років, атопічний дерматит з 2-х років. Препаратом вибору для надання першої допомоги на догоспітальному етапі є:

A. бета2-агоністи короткої дії

B. Пролонговані бета2-агоністи

C. Інгаляційні холінолітики

D. Інгаляційні глюкокортикостероїди

E. Метилксантини
296 У 2- річної дитини на фоні ГРВІ гостро виникли осиплість голосу і шумний вдих. Під час плачу спостерігається втягування над- і підключичних ямок й наростання інспіраторної задишки. Яке захворювання можна запідозрити у дитини?

A. Гострий стенозуючий ларинготрахеїт

B. Запалення легень

C. Гострий обструктивний бронхіт

D. Стороннє тіло дихальних шляхів

E. Гострий плеврит
297 У 6-річної дівчини після укусу бджоли з’явилися: головний біль, приливи жару, нудота, відчуття страху, осиплість голосу, стридор, інспіраторна задишка, втрата свідомості. Який механізм розвитку гемодинамічних порушень при анафілактичному шоці?

A. Розподілений

B. Гіповолемічний

C. Септичний

D. Гіпоксичний

E. Дегідратаційний
298 У дівчинки 12 років після вживання тепличних огірків з’явилося поколювання в губах, язиці, біль в горлі, осиплість голосу, збудження, неспокій. Об’єктивно: набряк повік, губ, язика, підшкірної клітковини шиї. Який ваш діагноз?

A. Набряк Квінке

B. Гостра кропив’янка

C. Анафілактичний шок

D. Епіглотит

E. Отруєння нітратами
299 Хлопчик народився від матері з цукровим діабетом. Навколоплодні води були меконіальними. Дихання у дитини відсутнє, гіпотонія м’язів. Хлопчик поміщений під лампу променевого тепла, забезпечене правильне положення голови, проведено відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів, дитина заінтубована. Які подальші дії реаніматолога?

A. Відсмоктування меконію трубкою, обсушування, ШВЛ

B. ШВЛ через інтубаційну трубку

C. Непрямий масаж серця

D. Введення адреналіну ендотрахеально

E. Оксигенотерапія вільним потоком.
300 Новонародженому хлопчику у пологовому залі проведенні реанімаційні заходи за алгоритмом, у тому числі медикаментозна реанімація – адреналін тричі, фізіологічний розчин, гідрокарбонат натрію. Дихання відсутнє, продовжена ШВЛ. ЧСС – 110/хв, шкіра рожева, симптом “білої плями” 3 сек. За 4 години до народження дитини матері ввели наркотичні анальгетики. Що необхідно робити далі?

A. Ввести налоксону гідро хлорид

B. Ввести 10% розчин глюконату кальція

C. Ввести адреналін

D. Ввести 10% розчин глюкози

E. Ввести 0.9% фізіологічний розчин
301 Жінка сама виховувала 8-ми річного хлопчика. 2 роки тому знову вийшла заміж. В останній час звернула увагу на зміни у поведінці сина: замкнувся, часто плаче. На штанцях дитини запримітила сліди калу та крові. Звернулась до лікаря. У дитини в області анусу реєструється старі рубці, свіжі тріщини з рваними краями. Який діагноз?

A. Сексуальне насильство

B. Геморой

C. Тріщина заднього проходу

D. Поліпоз товстого кишечнику

E. Травма анального відділу
302 У дитини 2 років на фоні катаральних явищ (кашель, нежить) та лихоманка до 39.3°С з’явились епізоди клонічних судом. Дитина притомна, менінгіальні симптоми відсутні. Яка найбільш імовірна причина судом?

A. Фебрільні судоми

B. Менінгоенцефаліт

C. Набряк мозку

D. Епілепсія

E. Спазмофілія
303 У дитини 1.5 років, яка хворіє на гостру респіраторну інфекцію, на фоні лихоманки 40.1°С з’явились клоничні судоми. Свідомість не порушена, менінгіальна та вогнищева симптоматика відсутня. Які лікувальні заходи потрібно терміново провести?

A. Ввести жарознижувальні та противосудомні препарати

B. Ввести противосудомні препарати та преднізолон

C. Ввести жарознижувальні препарати та преднізолон

D. Ввести препарати кальцію

E. Ввести жарознижувальні препарати та зробити люмбальну пункцію
304 У дитини 6 місяців з’явилися рідкі випорожнення, двократне блювання. Дитина млява, бліда. Слизові оболонки сухі, яскраві. Тім’ячко втягнуте. Уповільнене розправлення шкіряної складки. Тахікардія. Серцеві тони приглушені. Судомна готовність. Діурез знижено. Який синдром розвився у хворого?

A. Синдром дегідратації ІІ ст.

B. Синдром дегідратації І ст.

C. Синдром серцевої недостатності

D. Синдром судинної недостатності

E. Судомний синдром.
305 У дитини 5 місяців на фоні гострого респіраторного захворювання, лихоманки 39.5°С та багаторазового блювання погіршився стан. Дитина стала млявою, блідою. Відзначається акроцианоз, сухі яскраві слизові оболонки. Зниження тургору м’яких тканин. Тім’ячко втягнуте. Шкіряна складка важко розправляється. Тахікардія. Діурез знижено. Яку терапію слід призначити?

A. Регідратаційна терапія глюкозо-сольовими розчинами

B. Дегідратаційна терапія колоїдними розчинами

C. Антибіотикотерапія та преднізолон

D. Антибіотикотерапія та ферментотерапія

E. Антибіотикотерапія та ентеросорбенти
306 У дитини 10 місяців, яка хворіє на гостру респіраторну інфекцію, погіршився стан за рахунок підвищення температури до 39.8°С. Дитина притомна. Шкіра бліда, акроцианоз, кінцівки холодні, позитивний симптом “білої плями”. Тахікардія, задишка, судомна готовність. Яку терапію слід призначити?

A. Жарознижувальні + судинорозширювальні препарати

B. Жарознижувальні + противосудомні препарати

C. Жарознижувальні + преднізолон

D. Жарознижувальні + кардіотонічні препарати

E. Фізичний метод охолодження
307 Хлопчик, 11 років, доставлений в лікарню у несвідомому стані. Протягом останнього місяця схуд. З'явилися біль в животі, блювота, слабкість, загальмованість. Об'єктивно: без свідомості, різко виснажений, шкіра блідо-сіра, суха, щоки гиперемовані. дихання глибоке, шумне. Запах ацетону з рота. Тони серця глухі, ритмічні, пульс — 90/мін, АТ - 90/50 мм рт.ст. Живіт запав. Печінка збільшена на 3 см. Яке захворювання можна запідозрити в першу чергу?

A. Діабетичний кетоацидоз

B. Кишкова інфекція з нейротоксикозом

C. Ацетонемічний стан

D. Печінкова кома

E. Наднирковозалозна недостатність
308 Дівчинка, 10 років, доставлена в лікарню в несвідомому стані. Страждає цукровим діабетом, I тип. Отримує комбіновану інсулінотерапію. Вранці, вирушаючи до школи, після введення інсуліну поїла менше звичайного. Через 2 години у неї з'явилися занепокоєння, тремор. Незабаром вона знепритомніла. У лікарні запідозрили гіпоглікемічну кому. Яка має бути лікарська тактика по відношенню до цього дитяти?

A. Внутрішньовенно струйно 20 мл 40% розчину глюкози

B. Струйно внутрішньовенно ввести 20 мл 20% розчину глюкози
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14


написать администратору сайта