Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка 2014 рік (осінь) Педіатричний профіль 1


Скачать 0.92 Mb.
НазваниеКрок 3 Загальна лікарська підготовка 2014 рік (осінь) Педіатричний профіль 1
АнкорPediatrichny_profil.rtf
Дата09.08.2018
Размер0.92 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаPediatrichny_profil.rtf
ТипДокументы
#22691
страница12 из 14
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14

A. *Промити місце ураження під проточною водою 30-60 хв.

B. Обробити місце ураження 2% розчином соди 20-30 хв.

C. Обробити місце ураження 2% розчином борної кислоти 20-30 хв.

D. Накласти асептичну пов’язку з антибіотиковмісною маззю

E. Виконати ранню некректомію
341 У дитини 5-ти років з вираженими ознаками зневоднення стан сопору, загальний ціаноз, токсичне дихання, анурія, АТ- 60/10 мм рт.ст., ембріокардія, відсутність пульсу на променевій артерії. Яку максимальну кількість рідини внутрішньовенно можна ввести за першу годину інфузії?

A. *30 мл/кг

B. 100 мл/кг

C. 80 мл/кг

D. 60 мл/кг

E. 50 мл/кг
342 У дитини з тяжкою формою зневоднення та ознаками гіповолемічного шоку після першого етапу регідратації проведена оцінка маси тіла. Який результат можна вважати прийнятним?

A. *Маса переважає початкову на 13%

B. Маса переважає початкову на 15%

C. Маса дорівнює попередній

D. Маса менше початкової на 10%

E. Маса менше початкової на 20%
343 Хлопчик 13 років, має сильний біль у попереку, відчуття переповнення сечового міхура, виділення “по краплі” червоної сечі. Кілька годин тому упав на сходах. Симптом поколочування “+” справа, холодний піт, тремтіння. АТ 145/90 мм рт.ст. В сечі кров’яні згустки, білок ++. УЗД: ехогеність паранефральної кітковини та паренхіми правої нирки підвищена. Яка ваша тактика?

A. *Введення анальгетиків та гемостатичних засобів

B. Катетеризація сечового міхура

C. Міхур з льодом на поперекову ділянку

D. Введення спазмолітичних та сечогінних засобів

E. Тепла грілка на ділянку сечового міхура
344 Госпіталізований 14-річний хлопчик з макрогематурією, яка триває впродовж 2-х діб. Три дні тому захворів на ГРВІ. Больовий і дизуричний синдроми відсутні. Схожий епізод гематурії мав місце 10 місяців тому і тривав 3 дні. АТ 110/72 мм рт.ст., набряків немає. Ig A – 12.0 г/л, Ig G – 7.8 г/л, Ig M – 1.9 г/л. Яка найбільш імовірна причина гематурії?

A. *IgA –нефропатія

B. Гострий гломерулонефрит

C. Уролітіаз

D. Гемолітична анемія

E. Гострий пієлонефрит
345 У дитини, яка страждає на вроджену ваду серця (Тетраду Фалло) вночі несподівано виник напад ціанозу і задишки. Дівчинка неспокійна, збуджена. Який препарат необхідно застосувати для зняття нападу?

A. *Обзідан

B. Капотен

C. Еуфілін

D. Дігоксин

E. Дофамін
346 У новонароджених з підозрою на атрезію стравоходу діагноз атрезії стравоходу необхідно поставити одразу в пологовому залі. На основі яких даних встановлюється діагноз?

A. *Зондування стравоходу

B. Виділення піни із рота

C. Зригування молока при годуванні

D. Ознак гострої дихальної недостатності

E. Здуття живота
347 У дворічної дитини більше одного року тому знайдене кістозне утворення у легені. У теперішній час відмічається наростання тяжкої дихальної недостатності. На рентгенограмі – напружена кіста правої легені. Яке лікування у даному випадку буде правильним?

A. *Оперативне

B. Консервативне

C. Пункція

D. Дренування

E. Вичікувальна тактика
348 У доношеного новонародженого хлопчика віком 1,5 доби не спостерігалося жодного сечовипускання. Мати прикладає дитину до грудей, дитина неспокійна. Змін анатомічної будови зовнішніх статевих органів не виявлено. Імовірними причинами даного стану можуть бути всі, окрім:

A. *Сечокислий інфаркт нирок

B. Клапан уретри

C. Двобічна агенезія нирок

D. Аномалія розвитку сечового міхура

E. Кальцифікат уретри
349 Дівчинка 2 років, що страждає на закрепи скаржиться на сильний біль у промежині. Температура тіла 38оС. В перианальній ділянці – болісний інфільтрат без чітких меж, незначні серозні виділення з анального отвору. Першочерговою тактикою лікування є:

A. *Хірургічне вскриття і дренування інфільтрату

B. Теплові процедури

C. Антибактеріальна терапія

D. Мікроклізми з антисептичними розчинами

E. Очікувальна тактика щодо формування нориці
350 Хлопчик 12 років скаржиться на гострий біль в правій половині калитки з ірадіацією в пахвинну ділянку, що виник 2 години тому після уроку фізкультури. Зовнішні статеві органи сформовані правильно. Праве яєчко підтягнуте до кореня калитки, при пальпації відмічається різке підсилення болю при піднятті яєчка. Шкіра калитки гіперемована. Ваш діагноз.

A. *Перекрут правого яєчка

B. Варікоцеле

C. Пахвинно-калиткова грижа

D. Орхіт

E. Травматичне ураження калитки
351 Хлопчик 2 років звернувся в поліклініку зі скаргами на неспокій, болі внизу живота на протязі останніх 5 годин. При огляді у хлопчика в лівій пахвинній ділянці пальпується малорухливе, з чіткими контурами, еластичне, болюче утворення 6х4 см. Обидва яєчка в калитці. Нудоти, блювоти не було. Ваша тактика лікування.

A. *Екстрене оперативне лікування

B. Вправлення защемленої пахвинної грижі

C. Консервативне лікування

D. Планове оперативне лікування

E. Фізіотерапевтичне лікування
352 Дівчинка 12 років неодноразово потерпала від укусів бджіл. Алергічна реакція спостерігалась у вигляді місцевої гіперемії, набряку та респіраторних проявів. Шкірні тести з алергенами бджоли позитивні, в аналізі крові виявлений специфічний Ig

E. Що доцільно призначити з профілактичною метою?

A. *Специфічну імунотерапію

B. Передсезонний курс антигістамінних

C. Мембраностабілізуючі засоби

D. Введення гістаглобуліну

E. Проведення ентеросорбції
353 У дитини 7 років на 2-у добу після внутрішньовенної інфузії 2% розчину KCl виник біль і гіперемія шкіри в області венепункції, обмеження рухливості в ліктьовому суглобі. При пальпації – болючий інфільтрат 4-5 см без чітких меж по ходу кубітальної вени, симптом флюктуації негативний. Пахвинні лімфовузли не збільшені. Рухи пальців кисті безболісні. Ваш діагноз.

A. *Постін’єкційний паравазальний інфільтрат

B. Паравазальна флегмона

C. Бешиха лівої верхньої кінцівки

D. Абсцес лівого передпліччя

E. Тромбофлебіт кубітальної вени
354 У дитини 10 років через 2 місяця після трансфузії донорської крові з’явилась жовтяниця, гепатоспленомегалія, фебрильна температура, слабкість. При лабораторному дослідженні: АлАТ – 40 U/L, загальний білірубін 80 мкмоль/л. У крові високий титр антитіл до M-Anti-CMV-IgM, ПЛР +++. Ваш діагноз.

A. *Цитомегаловірусна інфекція

B. Вірусний гепатит В

C. Гострий холецистит

D. Дискінезія жовчних шляхів

E. Цироз печінки
355 У пацієнта 10 років через 1 місяць після укусу кота з’явились печіння, свірбіж, гіперестезія шкіри у ділянці укусу. На цей момент рана вже цілком зарубцювалася. Об’єктивно: стан важкий, свідомість затьмарена, іноді марить, параліч нижніх кінцівок. Пульс 130 ударів за хвилину, дихання переривчасте, 50 за хвилину. Який попередній діагноз?

A. *Сказ міський

B. Сказ лісовий

C. Правець

D. Вірусний енцефаліт

E. Ботулізм
356 Дитину 12 років укусила отруйна змія. В ділянці укусу з’явився біль, відчуття оніміння, втрата рухливості в ділянці враження з швидким розповсюдженням на всю кінцівку. Яку негайну медичну допомогу слід надати після укусу отруйної змії?

  1. *Відсмоктування отрути з рани, госпіталізація в реанімацію, введення специфічної сироватки

B. Ретельне промивання місця укусу антисептиком, накладення пов’язки

C. Госпіталізація в травматологічне відділення, профілактика правця

D. Накладення венозного джгута, госпіталізація в хірургічне відділення

E. Місцеве застосування холоду, амбулаторне спостереження
357 У дитини 6 років на 2-у добу після гемотрансфузії є біль і гіперемія шкіри в області лівого ліктьового згину (місце венепункції), обмеження рухливості в суглобі. При пальпації – болючий інфільтрат у підшкірній клітковині без чітких меж по ходу кубитальної вени протяжністю 4-5 см, симптом флюктуації негативний. Пахвинні лімфовузли на стороні ураження не збільшені. Набряку лівої кисті немає. Рухи пальців кисті вільні і безболісні. Ваш діагноз.

A. Постінфузійний паравазальний інфільтрат.

B. Паравазальна флегмона.

C. Бешиха лівої верхньї кінцівки.

D. Абсцес лівого передпліччя.

E. Тромбофлебіт кубитальної вени.
358 Госпіталізована хвора 45 років, зі скаргами на запалення слизових оболонок очей, порожнини рота, носа та статевих органів, висипку на шкірі, підвищення температури тіла, слабкість. Хворій 3 дня тому вводилась протиправцева сироватка. Об’єктивно: стан хворої важкий, температура 41оС, свідомість спутана. По шкірному покриву, окрім волосяної частини голови, на фоні еритематозних плям в’ялі пузирі, яскраво – червоні зливні ерозії; при дотику епідерміс зморщується. На слизових оболонках поодинокі яскраво червоні ерозії. Симптом Нікольского різко позитивний. Ваш діагноз?

A. *Токсикодермія

B. Кропив’янка

C. Набряк Квінке

D. Багатоформна ексудативна еритема

E. Вульгарна пухирчатка
359 Дівчина, 17 років, на прийомі повідомила, що три місяці тому була згвалтована невідомим. Скаржиться на поганий сон з кошмарними сновидіннями, пригнічений настрій, періодичні спалахи страху та паніки, нав'язливі спогади про травмуючу подію. Розповідає, що її нічого не цікавить, стала емоційно відгородженою від оточуючих. Імовірний діагноз:

A. * Посттравматичний стресовий розлад.

B. Дисоціативний розлад

C. Генералізований тривожний розлад

D. Обсесивно-компульсивний розлад

E. Шизоафективний розлад
360 Дівчинка, 12 років, протягом декількох місяців зазнавала фізичного і сексуального насильства. Відмічається неспокійний сон, періодичні напади з падінням, розмашистими рухами, вигукуванням окремих слів. Психолого-експериментальне дослідження виявило емоційну лабільність, нестійкість уваги. Які лабораторно-інструментальні дослідження доцільно зробити в першу чергу?

A. *Електроенцефалографію

B. Комп'ютерну томографію

C. Rtg-графія області турецького сідла

D. Біохімічне дослідження крові

E. Аналіз спинномозкової рідини
361 Дівчина, 15 років, що зазнала сексуального насильства, на прийомі у педіатра знаходиться у пригніченому стані, неохоче відповідає на запитання, скаржиться на поганий сон, втрату апетиту, боїться сама виходити з дому. Під час розмови заявила: “не хочу жити”. Профілактика якого ситуації найбільш значима?

A. *Суїцид

B. Аутизм

C. Деперсоналізація

D. Порушення поведінки

E. Зниження успішності
362 Дівчина, 15 років, що зазнала сексуального насильства, стала сумною, пригніченою, часто плаче, дратівлива, обмежила контакти з ровесниками. Порушився сон, втратила апетит, висловлює суїцидальні думки. Ваша тактика.

A. *Консультація психіатра

B. Консультація невропатолога

C. Консультація педіатра

D. Консультація терапевта

E. Соціальна допомога
363 У дитини 6 місяців на тлі ГРВІ швидко наростає млявість, адинамія, гавкаючий кашель, тахіпное, інспіраторна задишка, акроціаноз, парадоксальне шумне дихання із напруженням м’язів черевного пресу, короткочасні апное, тахікардія, аускультативно – жорстке послаблене дихання, крепітація в нижніх відділах. Які дії дозволять стабілізувати функцію зовнішнього дихання?

A. *Інтубація трахеї

B. Встановлення ларингеальної маски

C. Встановлення повітровода

D. Інгаляція кисню

E. Ультразвукові інгаляції гідрокарбонату натрію
364 В дитяче відділення поступила дитина 6 років зі скаргами на гострий біль та припухлість правого колінного суглоба, обмеження активних та пасивних рухів у суглобі, ревматичний анамнез не обтяжений. Тиждень тому перехворів ГРВІ. В загальному аналізі крові – лейкоцитоз до 10,4х109/л, ШОЄ 20мм/год; ревматоїдний фактор – негативний. Яке захворювання найбільш імовірне у дитини?

A. Реактивний артрит

B. Ревматоїдний артрит

C. Ревматична лихоманка

D. Гострий остеомієліт

E. Реактивна артропатія
365 У дитини 6 місяців діагностований гострий стенозуючий ларинготрахеїт ІІІ ст. Наростає клініка гострої дихальної недостатності. Встановити інтубаційну трубку в трахею не вдалось. Яка маніпуляція дозволить відновити прохідність дихальних шляхів?

A. *Крикоконікотомія

B. Встановлення ларингеальної маски

C. Встановлення повітроводу

D. Розгинання голови в шийному відділі

E. Виведення нижньої щелепи
366 У новонародженої дитини констатовано гемолітичну анемію. В венозній крові показник гематокриту становить 28%, показник гемоглобіну – 95 г/л. Для корекції анемії слід обрати:

A. *Еритроцитарну масу

B. Цільну кров

C. Актиферин

D. Гемофер

E. Фероплекс
367 Дитині 5 місяців планується встановлення периферійного венозного катетеру для проведення інфузійної терапії. Які підшкірні вени можуть бути використані для цього?

A. *Будь-які вени

B. Лише вени ліктьового згину

C. Лише вени кисті

D. Лише вени голови

E. Лише вени гомілки
368 Дитина 10 років, яка знаходиться на лікуванні у кардіологічному відділенні втратила свідомість. Шкіра бліда, зіниці розширені, фотореакція відсутня, самостійні вдихи відсутні, пульс на сонній артерії не визначається. Розпочата серцево-легенева реанімація, введений адреналін. На ЕКГ зареєстровані f-хвилі. Які наступні дії лікарів?

A. *Проведення електричної дефібріляції

B. Проведення прекардіального удару

C. Введення атропіну

D. Введення гідрокарбонату натрію

E. Введення еуфіліну
369 Дитині 28 тижнів гестації протягом 3 днів проводили ШВЛ з приводу РДС, інфузійну терапію 150 мл/кг за добу. На 4 добу життя - помірна гіпоксія і гіперкарбія, збільшені параметри ШВЛ. Відмічається видима пульсація серця, високий пульсовий тиск, систолічний шум по лівому верхньому краю грудини, який не проводиться. Об’єм інфузійної терапії зменшено, призначено сечогінні, але через 24 години стан дитини не покращився. Який метод діагностики слід застосувати?

A. * УЗД серця.

B. УЗД нирок.

C. Екскреторна урографія.

D. Електрокардіограма.

E. Катетеризація серця.
370 У жінки 35 років відбулись пологи в термін 42 тижні. Під час пологів в навколоплідних водах - густий меконій. Новонароджений хлопчик народився з ціанозом, низьким тонусом, без дихання, з брадикардією. Які дії слід провести терміново?

A. * Інтубувати трахею і провести санацію за допомогою відсмоктувача.

B. Стимулювати дихання дитини.

C. Увести адреналін.

D. Провести вентиляцію мішком і маскою.

E. Інтубувати трахею і розпочати вентиляцію.
371 У матері із важким маловоддям на 36 тижні гестації народилася дитина із масою 1700г. При народженні оцінка за Апгар 3-5 балів. Проведена інтубація трахеї немовля, розпочата ШВЛ. Через годину відмічено різке погіршення стану, ціаноз, брадикардія, артеріальна гіпотензія. Яка найбільш вірогідна причина цього стану?

A. * Пневмоторакс.

B. Відкрита артеріальна протока.

C. Внутрішньошлуночковий крововилив.

D. Гіпоглікемія.

E. Респіраторний дистрес-синдром.
372 У жінки 35 років народилася дитина вагою 4300г. У пологах визначалась слабкість пологової діяльності, оповиття пуповиною навкруги шиї. Дитина закричала відразу, крик гучний, роздратований. Через 30 хв. після народження дитина стогне, через годину з’явилися тонічні судоми. Який попередній діагноз?

A. * Пологова травма.

B. Вроджена пневмонія.

C. Вроджена вада серця.

D. Синдром дихальних розладів.

E. Асфіксія.
373 У новонародженого віком 32 тижні гестації через 1 годину після народження розвинулись дихальні розлади. На рентгенографії грудної клітини відмічається затемнення легень і повітряні бронхограми. Розпочата ШВЛ з 50% киснем. Яке лікування найбільш доцільне?
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14


написать администратору сайта