Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница18 из 22
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   22

57

У дитини 12 місяців, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні з важкою пневмонією, дихальною недостатністю IIIст., збільшилася кількість харкотиння. Самостійно відкашляти дитина не може. Яку лікувальну тактику доцільно застосувати?

@Провести продовжену назотрахеальну інтубацію

Призначити парантерально N-ацетилцестиін

Призначити мукокінетики

Створити дренажне положення

Призначити вібраційний масаж

#

58

У хворої 14 років при цитохімічному дослідженні стернального пунктату, в якому виявлено 40% бластних клітин, визначено негативну реакцію на пероксидазу та з суданом чорним, а також позитивну - на глікоген. Який цитохімічний варіант гострої лейкемії у пацієнта?

@Лімфобластна

Мієлобластна

Монобластна

Промієлоцитарна

Недиференційована

#

59

Дитина 2,5 роки, скерована в інфекційну лікарню з приводу розладів рухових функцій. При поступленні різко бліда, плаксива, не сидить. Виявлено парез нижньої кінцівки справа та парез дельтовидного м’яза зліва. Який найвірогідніший діагноз?

@Поліомієліт

Мієлополірадикулоневрит

Ентеровірусна інфекція

Параліч Ландрі

Синдром Гійєна-Барре

#

60

Дитина 4 місяці, тиждень тому перенесла грип. Через 3 дні - знову гіпертермія, мляво смокче, молоко виливається з правого кута рота. Об’єктивно: парез правої половини обличчя та зниження ахілового рефлексу справа. Яка імовірна етіологія хвороби?

@Поліовірус

Вірус грипу А

Вірус Епштейна-Барра

Менінгокок

Цитомегаловірус

#

61

Дитина 8 місяців захворіла гостро: температура 39°С, нежить, пітливість. На 5-й день з’явилась блювота, гіперестезія, менінгеальні симптоми. На наступний день щезли рухи в правій нозі, чутливість збережена. Який тест найбільш інформативний для діагностики?

@Вірусологічне дослідження ліквору

Бактеріологічне дослідження ліквору

Біохімічне дослідження ліквору

Загальний аналіз крові

Біохімічне дослідження крові

#

62

Дитина 4 місяців захворіла гостро: температура тіла 38°С, нежить, неспокій, слабо позитивні менінгеальні симптоми.. Ліквор серозний. На 7 день вказані симптоми щезли, розвинувся периферичний параліч лицевого нерва. Ваш попередній діагноз?

@Поліомієліт, понтинна форма

Менінгококова інфекція

Кашлюк

Грип

Сепсис

#

63

Дитина 10 років захворіла гостро: температура 38°С, біль при жуванні в білявушних ділянках з обох боків. На 9 день стан погіршився:, біль голови, блювання, позитивні симптоми Керніга, Брудзинського. Які зміни в лікворі передбачаються?

@Лімфоцитарний плеоцитоз

Осідання фібринової плівки

Нейтрофільний плеоцитоз

Білково-клітинна дисоціація

Значне зниження вмісту цукру

#

64

Хлопчик 13 років захворів через 7,5 тижнів після масивної гемотрансфузії. На фоні 7-денного астенічного і помірного диспепсичного синдромів, появилась помірна жовтяниця шкіри, потемніла сеча, гепатолієнальний синдром. Ваш попередній діагноз?

@Вірусний гепатит В

Вірусний гепатит А

Вірусний гепатит Е

Цитомегаловірусна інфекція

СНІД

#

65

У хворого 2,5 місяці з жовтяницею, позитивним анти-HВcIgM, гостро, на 3 день хвороби з’явились судоми, блювота кавовою гущею, сопор, печінковий запах з рота, зменшились розміри печінки. Яка причина погіршення стану хворого?

@Розвиток гепатодистрофії на фоні гепатиту В

Печінкова недостатність на фоні гепатиту С

Цитомегаловірусна інфекція, генералізація процесу

Вірусний гепатит В з розвитком холестазу

Гепатит Д з розвитком цирозу печінки

#

66

У пологовому будинку спалах ГКІ з проявами ентероколіту (часті рідкі зелені випорожнення) - 3 випадки , менінгіту - 2, остеомієліту - 1 випадок. Який найбільш імовірний збудник можна виділити з позакишкових вогнищ запалення?

@Сальмонелу

Стафілокок

Стрептокок

Гемофільну паличку

Кишкову паличку

#

69

Мати 6–річного хлопчика звернулась до дільничого педіатра зі скаргами на появу щільного утвору на латеральній лівій половині шиї, який спостерігається протягом 3 місяців і поступово збільшується у розмірах. При обстеженні утвору пальпуються оливоподібні вузли збільшені до 3–4 см, не спаяні між собою, шкіра над ними не змінена. Дитину скеровано для проведення біопсії найбільшого вузла, на який у біоптаті виявлено лімфоцити, плазматичні клітини, еозинофіли, нейтрофільні гранулоцити, гігантські клітини Березовського–Штернберга. Який діагноз слід встановити у даній клінічній ситуації?

@Лімфогранулематоз

Гострий мієлобласний лейкоз

Гострий лімфобласний лейкоз

Хронічний мієлоїдний лейкоз

Мієломна хвороба

#

70

У дівчинки віком 12 років протягом останніх 3–х місяців спостерігаються безпричинні хвилеподібні підйоми температури тіла до 38°С, пітливість та свербіж шкіри вночі. При лабораторному обстеженні: збільшене ШОЄ, лейкоцитоз, гіперфібриногенемія, зниження рівня сироваткового заліза. При рентгенографії органів грудної клітки – поліциклічні хвилеподібні тіні на рівні судинного пучка, деформація коренів легень, розширення тіні середостіння. Легеневі поля прозорі без вогнищевий тіней. Який діагноз є найбільш ймовірним для дитини такого віку?

@Лімфогранулематоз

Саркоїдоз

Гострий лімфобласний лейкоз

Хронічний мієлоїдний лейкоз

Мієломна хвороба

#

71

У новонародженої дитини з клінічною підозрою на пізній сепсис виділено Pseudomonas aeruginosa. Виберіть оптимальний варіант антибактеріальної терапії.

@Цефтазидим + амікацин

Цефотаксим + ванкоміцин

Метронідазол

Ампіцилін + гентаміцин

Кліндаміцин

#

72

У чоловіка 43 років, біль в ділянці промежини, що поширюється в бік крижів, дизурію, підвищення температури до 39°С. Загальний аналіз крові: лейкоцитоз, зсув лейкограми вліво, збільшення ШОЕ. Загальний аналіз сечі: питома вага 1014, білок 0,033г/л, лейкоцити 12-16 в полі зору, еритроцити 1-2 в полі зору. При пальцевому ректальному дослідженні: передміхурова залоза болюча, збільшена, напружена, визначається флюктуація. Який діагноз?

@Абсцес простати

Гострий цистит

Гострий простатит

Парапроктит

Гострий везикуліт

#

73

У 5-річної дівчинки встановлено діагноз ентеробіоз. Який препарат Ви оберете для лікування?

@Пирантел

Метронідазол

Фталазол

Декаріс

Ніфуроксазид

#

74

У медичній амбулаторії в сільський місцевості відсутня бактеріологічна лабораторія. На прийомі дівчинка у віці 13 років, яка скаржиться на біль у попереку, підвищення температури тіла до 37,8°С. При виконанні загального аналізу сечі: еритроцити 2–3 в полі зору, лейкоцити 20–40 в полі зору. Яке діагностичне значення наведеного аналізу у хворої?

@Вказує на ймовірну інфекцію сечовидільних шляхів

Немає діагностичного значення

Підтверджує інфекцію сечовидільних шляхів

Підтверджує постстрептококовий гломерулонефрит

Вказує на ймовірний постстрептококовий гломерулонефрит

#

75

Дитина 10 міс. переносить ГРВІ. На 3 добу захворювання стан значно погіршився, з’явилась млявість, задишка, тахікардія, дрібнопухирчасті хрипи в легенях. При рентгенологічному дослідженні виявлено посилення легеневого малюнка, кардіо-торакальний індекс 65%. ЕХОКГ: різке збільшення порожнин серця, особливо лівого шлуночка, фракція викиду лівого шлуночка – 30%. Яке захворювання є причиною розвитку серцевої недостатності у дитини?

@Ділятаційна кардіоміопатія

Гострий бронхіт

Гостра пневмонія

Природжена вада серця

Набута вада серця

#

77

Хлопець 9 років з природженою мітральною недостатністю на протязі 3-х місяців скаржиться на задишку, серцебиття, втомлюваність, покашлювання. Об’єктивно: ЧСС-120 уд. за хв., акроцианоз, поширення межвідносної серцевої тупості вліво, систолічний шум над верхівкою, помірна гепатомегалія, акроцианоз, ЄХОКГ: значне збільшення порожнини лівого шлуночка і передсердя, мітральна регургітація II ст, ФВ лівого шлуночка – 45%. Розвинення якого ускладнення має місце у данному випадку?

@Хронічна серцева недостатність

Гостра серцева недостатність

Септичний ендокардит

Висока легенева гіпертензія

Аритмія серцевої діяльності

#

79

Хлопчик, 10 років. Скарги на періодично виникаючі напади серцебиття. В анамнезі - після операційної корекції УВС переніс вторинний ендокардит. На ЕКГ зареєстровано хвилі фібриляції без передсердного зубця Р, нерегулярний шлуночковий ритм, комплекси QRS – аберантні, число скорочень передсердь 600 в 1 хвил. Які порушення серцевого ритму зареєстровано на ЕКГ?

@Мерехтіння передсердь

Шлуночкові тахікардія

Синусова тахіарітмія

Трепотіння передсердь

Трепотіння та мерехтіння шлуночків

#

81

Дівчинка 12 років з частими болісними сечовипусканнями без ознак інтоксікації. Температура 36,6°С. Клінічний аналіз крові без відхилень від норми. В кл. ан. сечі діагностована лейкоцитурія. Найбільш ймовірним діагнозом є?

@Гострий цистит

Гострий пієлонефрит

Інтерстиціальний нефрит

Нецукровий діабет

Нейрогенна дисфункція сечового міхура

#

82

Дівчина 3 років. Скарги на тривалий вологий кашель, часті запальні захворювання респіраторного тракту. Незначна асиметрія грудної клітки, численні стігми дісембріогенезу. Перкуторно у базальних відділах справа притуплення. Дихання у відповідну зону не проводиться. Рентгенологічно: зменшення об’єму грудної порожнини, погане диференціювання куполу діафрагми, справа гомогенне затемнення в проекції нижньої долі правої легені. Про яке захворювання необхідно думати?

@Гіпоплазія нижньої долі правої легені

Стороннє тіло в дихальних шляхах

Бронхіоліт

Правосторонній плеврит

Гострий обструктивний бронхіт

#

83

Хлопчик 4-х років. Скаржиться на кашель, що триває понад місяць, періодичні епізоди задишки. З анамнезу відомо, що трохи більше місяца хлопець бешкетував під час їжі та вдавився, що спричинило кашель. Перкуторно – притуплення у базальних відділах справа. Дихання у відповідній зоні не проводиться. На рентгенограмі: в області нижньої долі правої легені гомогенне затемнення у формі трикутника. Яка терапія є етіотропною?

@Санаційна бронхоскопія

Призначення антибіотиків

Призначення муколітиків

Призначення бронходилятаторів

Виконання прийому Геймліца

#

84

Дитина 8 років. Стан тяжкий, в’ялий, блідий, періоральний ціаноз. Експіраторна задишка. В акті дихання беруть участь допоміжні м’язи. Перкуторно над легенями коробковий звук. Дихання різко послаблене. Сухі свистячі хрипи. ЧД-40 за хв. Межі серцевої тупості не розширені. Тони серця приглушені. ЧCC 120. Артеріальний тиск 105/65 мм. рт.ст. Печінка +1см . Діурез відповідно віку. Чим обусловлена тяжкість стану?

@Дихальною недостатністю

Серцевою недостатністю

Судинною недостатністю

Нирковою недостатністю

Печінковою недостатністю

#

85

Новонароджений, 4000г. В пологах – затримка виведення плечиків. За Апгар 6-8 балів. При огляді діагностований параліч Ерба-Дюшена зліва. Вкажіть рівень ушкодження спиного мозогу?

@С V – C VI

C I – C III

C III – C IV

C VII – Th I

Th I - Th II

#

86

У недоношеної дитини на 7-му добу з’явилися гнійні виділення з вуха, кон’юнктиви, пупка. У матері – лихоманка у пологах, виділений гемолітичний стрептококк гр В. В кл. ан. крові – лейкопенія, тромбоцитопенія. СРБ +++. Найбільш ймовірний діагноз?

@Сепсис

Менінгіт

Внутрішньоутробна пневмонія

Синдром дихальних розладів

Кишкова інфекція

#

87

Новонароджений 2400г. у терміні 35 тижнів. У матері – передчасне вилиття навколоплідної рідини, лихоманка. З часу народження – нестабільна t° тіла, тахіпноє. На 5 добу з’явилися ригідність потиличних м’язів, тім’ячко вибухає, опістотонус, апноє, судоми. Сахар крові – 3,3ммоль/л; Са++ - 2,1 ммоль/л. Найбільш ймовірні причини судом?

@Внутрішньоутробний менінгіт

Гіпоглікемія

Гіпокальціемія

Пологова травма

Синдром дихальних розладів

#

88

Дитина 6 років знаходиться у гематологічному відділенні з наявністю анемічного, геморагічного синдромів. В кл.ан. крові Нв 80 г/л, КП-0,9, ретікулоцити-2‰, лейкоцити-1,0•109/л, тромбоцити-10•109/л. Який діагноз є найбільш вирогідним?

@Апластична анемія

Тромбоцитопенічна пурпура

Тромбоцитопатія

Дефіцитна анемія

Лімфогранульоматоз

#

89

Дитина 13 років поступила у гематологічне відділення з наявністю анемічного, геморагічного, проліферативного синдромів. У кл.ан. крові бластні клітини 10%. Який метод дослідження необхідно провести з метою підтвердження діагнозу?

@Мієлограма

Дослідження ліквора

Функціональні проби печінки

УЗД

Комп’ютерна томографія

#

90

Дівчинка 10 років поступила у гематологічне відділення зі скаргами на збільшення лімфовузлів. Встановлен діагноз лімфогранульоматоз. Який метод дослідження є найбільш інформативним з метою встановлення стадії захворювання?

@Комп’ютерна томографія

Клінічний аналіз крові

Рентгенографія ОГК

Функціональні проби печінки

УЗД брюшної порожнини

#

91

Дитина 8 років поступила в кардіологічне відділення зі скаргами на болі в колінних суглобах летучого характеру, болі в серці. Із анамнезу відомо, що 2 роки тому вперше встановлено діагноз: гостра ревматична лихоманка. При об’єктивному обстеженні: розширення меж серця вліво, тахікардія, приглушеність першого тону на верхівці, дуючий пансистолічний шум на верхівці, що проводиться в аксилярну ділянку та на спину. На ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночка. Встановіть попередній діагноз.

@Недостатність мітрального клапану

Міокардит

Недостатність клапанів аорти

Перикардит

Стеноз атріо-вентрікулярного отвору

#

92

Дитина 11 років поступила зі скаргами на кашель з відходженням мокроти з неприємним запахом, підвищену втомлюваність. Дитина зниженого живлення. Звертає увагу блідий колір шкіри з сіруватим відтінком, деформація грудної клітини, пальці у вигляді барабаних паличок. З боку легень аускультативно в нижніх відділах справа – жорстке дихання, різнокаліберні вологі трискучі хрипи, їх кількість зменьшується після відхаркування. Встановіть попередній діагноз?

@Бронхоектатична хвороба

Хронічний бронхіт

Туберкульоз

Муковісцідоз

Пневмонія

#

93

Дитина 6 років хворіє 2-й тиждень, температура тіла фебрільна, кашель сухий, з’явилися болі в правому боці, задишка. При об’єктивному обстеженні: сглаженість в нижніх відділах грудної клітини справа; перкуторно – притуплення легеневого тону в нижніх відділах справа; аускультативно – в місці притуплення дихання різко послаблене. Встановіть попередній діагноз.

@Плеврит справа

Бронхіт

Ателектаз легень

Пневмоторакс

Пухлина легень

#

94

Хлопчик 10 років поступив до стаціонару зі скаргами на тривалу незникаючу біль колющого характеру у правому підребір’ї, відчування важкості, розпирання у цієї ділянці, нудоту, гіркоту у роті. При пальпації живота відчуває біль у точці Кера. Який діагноз вважаєте найбільш ймовірним?

@Гіпокінезія жовчного міхура з гіпотонією сфінктера Одді

Гіперкінезія жовчного міхура з гіпотонією сфінктера Одді

Гіперкінезія жовчного міхура з гіпертензією сфінктера Одді

Гіпокінезія жовчного міхура згіпертонією сфінктера Одді

Холецистохолангіт

#

95

Хлопчик 15 років. На протязі останніх 4-х років турбують біль у животі, нудота, рідкі випороженя, які виникають періодично. При обстеженні у стаціонарі діагностовано загострення хронічного панкреатиту. З метою пригничення больового синдрому найбільш доцільно призначити?

@Соматостатін

Преднізолон

Спазмолітики

Панкреатичні ферменти

Анальгін

#
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   22


написать администратору сайта