Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница15 из 22
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   22

303.

У мальчика 15 лет отмечается увеличение шейных лимфоузлов слева до 4 см в диаметре, пальпация их безболезненная. Высоко лихорадит, за последний месяц потерял в массе 7 кг. Рентгенография органов грудной клетки – без патологии. При УЗИ брюшной полости выявлено значительное увеличение внутрибрюшных лимфоузлов, селезёнки. Какой стадии заболевания соответствуют эти данные?

@III B

I

II A

II B

III A

#

305.

Ребенку 7 месяцев. БЦЖ проведено в роддоме. Масса тела 11 кг. В и 5-ти месячном возрасте перенес ОРВИ, осложнившуюся острым обструктивным бронхитом, после чего удерживается длительный субфебрилитет. Вял, капризен, бледность кожи, на щеках участки гиперемии, папулезные высыпания. Пастозность тканей, мышечная гипотония. Шейные лимфоузлы до 1 см в

диаметре. На рентгенограме органов грудной полости легочные поля без инфильтративно-очаговых теней. Верхнеее средостение расширено, ТТИ – 0,43 (N – 0,32). Установите предварительный диагноз

@Лимфатико-гипопластичекая аномалия конституции

Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов

Лимфогранулематоз

Экссудативно-аллергическая аномалия конституции

Нарушение терморегуляции

#

306.

У мальчика 9 месяцев, который родился недоношенным, после перенесенной ОРВИ наросла бледность кожи и слизистых. Получает смесь “Малыш”, манную и гречневую каши. При осмотре: кожа сухая, волосы тусклые, истончены. Ангулярный стоматит. Тоны сердца приглушены, систолический шум. Печень + 2 см. В анализе крови: Эр.-3,0 Т/л, Нв-85 г/л, цп-0,78; ретикул.-0,0001Г/л, лейк.-6,8 Г/л, э-2\%, п-2\%. с-38\%, л-48\%, м-10\%, СОЭ – 12 мм/час. Какое из перечисленных исследований позволит уточнить генез заболевания у ребенка?

@Содержание сывороточного железа

Осмотическая стойкость эритроцитов

Эритроцитометрическая кривая

Проба Кумбса

Содержание глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы в эритроцитах

#

307.

Ребенку 9 месяцев. С 2-х месячного возраста находится на искусственном вскармливании, получает 2 каши (манная и гречневая) в виде прикорма. Масса тела 11,5 кг. При осмотре бледность кожи, пастозность мягких тканей. Выражены лобные и теменные бугры. Какое оптимальное содержание белка должно быть в суточном рационе данного ребенка?

@3 г/кг

3,5 г/кг

2 г/кг

2,5 г/кг

4 г/кг

#

309.

Ребенок, родившейся массой тела 3500,0, в 3-х месячном возрасте весит 4400,0. Оцените его массу тела.

@Гипотрофия ІІ степени

Гипотрофия І степени

Гипотрофия ІІІ степени

Паратрофия І степени

Масса тела соответствует норме

#

310.

У новорожденного, родившегося в тазовом предлежании, через 12 часов после рождения возникли ригидность затылочных мышц, нарушение сосания и глотания, приступы тонических судорог, брадикардия. В ликворе обнаружено большое количество эритроцитов. Какое заболевание следует предположить у ребенка.

@Внутричерепное кровоизлияние

Бактериальный менингит

Врожденная аномалия развития мозга

Энцефалическая реакция

Кефалогематома

#

311.

Ребенок 4 месяцев весит 7000,0. Родился с массой 3000,0. На искусственном вскармливании. Укажите, какой первый прикорм рациональнее ввести в данном случае.

@Поликомпонентное овощное пюре

Молочная каша

Кефир

Кефир с творогом

Суп с фрикадельками

#

313.

Ребенку 6 месяцев, имеет массу 6,5 кг. С 2-х месячного возраста рецидивируют высыпания на коже лица, туловища и конечностей папулезно-пятнистого характера сопровождающиеся зудом. Несмотря тщательный уход, рецидивируют опрелости в паховых складках, на волосистой части головы гнейс. Семейный алергоанамнез не отягощен. Какой механизм лежит в основе патогенеза аномалии конституции у ребенка?

@Избыточный синтез гистамина

Гиперпродукция IgE

Недостаточный синтез IgA

Гипофункция коры надпочечников

Нарушение пуринового обмена и синтеза мочевой кислоты

#

314.

Родители 3-х летнего мальчика жалуются на снижение аппетита, плохую прибавку массы тела у ребенка. Накануне после употребления в пищу шоколада и бисквитов отмечалась повторная неукротимая рвота со схваткообразными болями в животе. В анамнезе такие состояния уже отмечались трижды. При обследовании: сахар крови – 3,5 ммоль/л, мочевая кислота крови – 0,25 мкмоль/л, диастаза крови – 13 г/ч.л. Реакция мочи на ацетон резко положительная. У отца и деда мальчика – подагра. Поставьте предварительный диагноз.

@Нервно-артритическая аномалия конституции

Хронический панкреатит, обострение

Острый панкреатит

Дизметаболическая нефропатия

Нарушение толерантности к углеводам

#

315.

У хлопчика 6 років алергологом діагностовано поліноз. Вкажіть, які додаткові методи дослідження слід провести для виявлення етіологічного чинника в амбулаторних умовах:

@Скарифікаційні шкірні тести; проба “in vitro”;

Мазки з зіва і носа на патогенну флору;

Елімінаційно – провокаційні проби;

Посів крові на стерильність;

Імунологічні тести

#

316.

У дитини 3-х років, яка хворіє жовтяничною формою гепатиту В, на тлі порушення дієти погіршився загальний стан: млявість, блювання, біль в животі, посилення жовтяниці. Свідомість спутана, з рота – “печінковий” запах. Тони серця глухі, тахікардія – 152 за 1 хв. Дихання поверхневе, 55 за 1 хв. Живіт здутий, печінка виступає на 5 см з-під реберної дуги. У порівнянні з попередньою добою печінка скоротилася на 1 см. Біохімічний аналіз крові: білірубін – 237 мкмоль/л (непрямий – 97,1 мкмоль/л, прямий – 139,9 мкмоль/л); білок – 54,2 г/л (А – 23,3 г/л, глобуліни – 30,9 г/л); холестерин – 9,4 ммоль/л, АлАТ- 8,6 ммоль/л, АсАТ – 6,3 ммоль/л. Поставити діагноз.

@Печінкова кома;

Гемолітико-уремічний синдром;

Гепатоцеребральна дистрофія (хвороба Коновалова-Вільсона);.

Синдром Рея;

Жирова дистрофія печінки.

#

317.

Хлопчик 10 років хворіє на хронічний гломерулонефрит з 5-річного віку. Протягом останнього місяця – блідість, багато “сінців” на руках і ногах, підвищена збудливість. При огляді стан тяжкий, дитина в сопорі, шкіра з жовтушним відтінком, пастозність на нижніх кінцівках, з рота – запах аміаку. Дихання глибоке, шумне, 22 з 1 хв. АТ – 160/90 мм рт. ст. Тони серця приглушені, 110 за 1 хв., аритмія, на верхівці і в \/ точці – систолічний шум. Печінка на 3 см виступає з-під краю реберної дуги. За останню добу сечовипускання 1 раз, виділив 180 мл сечі. Які біохімічні показники допоможуть уточнити діагноз?

@Залишковий азот, сечовина, креатенін,; К, Са, Мg, Р сироватки крові;

Білірубін сироватки крові, АлАТ, АсАТ, тимолова проба

С- реактивний протеїн, сіалові кислоти;

Дослідження хлоридів поту;

Рівень екскреції з сечею 17-КС та 17-ОКС.

#

318.

У хлопчика 2-х років на другий день після профілактичного щеплення з’явилися підвищення температури до 38°С та біль в животі без певної локалізації. На 3-й день у дитини виникла червона папульозно-геморагічна висипка на розгинальних поверхнях кінцівок і навколо суглобів. Відмічається набряклість та незначна болючість колінних суглобів. Збоку інших органів та систем – без патологічних змін. Поставте попередній діагноз.

@Геморагічний васкуліт;

Тромбоцитопенічна пурпура;

Менінгококценія;

Поствакцинальна алергічна реакція;

ДВЗ – синдром

#

319.

До хлопчика 4-х років був викликаний дільничний педіатр. Дитина хворіє 2 дні. Спостерігали підвищення температури до 38°С, нежить, зниження апетиту. На 3-й день хвороби вночі з’явилися скарги на важке дихання з утрудненим вдихом, охриплість голосу, “гавкаючий” сухий кашель. При огляді: стан дитини середньої тяжкості, шкіра бліда чиста, ціаноз носо-губного трикутника. Слизова зіву гіперемовано. Дихання шумне, з втягненням податливих місць грудної клітки, роздування крил носу. Частота дихань 54 за 1 хв., частота серцевих скорочень – 118 за 1 хв. В легенях перкуторно без змін, аускультативно – жорстке дихання. По іншим органам та системам – без особливостей. Поставте попередній діагноз.

@Гострий стенозуючий ларинготрахеїт;Сторонне тіло трахеї;

Гострий обструктивний бронхіт;

Сторонне тіло трахеї;

Дифтерійний круп;

Бронхіальна астма.

#

322.

При плановому проведенні реакції Манту серед школярів 7 років у одного з учнів виявлено інфільтрат діаметром 6 мм. Як вирішити питання щодо ревакцинації проти туберкульозу у цієї дитини?

@Повторити реакцію Манту через 6 місяців.

Направити дитину до фтизіатра

Щепити БЦЖ-вакциною

Провести етіотропне лікування

Вважати дитину інфікованою

#

323.

Дитина 5 років з родини біженців з Афганістану. Дані про щеплення відсутні. Яким препаратом необхідно провести щеплення проти дифтерії та правця?

@АДП-анатоксин

АКДП-вакцина

АДП-М-анатоксин

АД-М-анатоксин

АП-анатоксин

#

324.

Дитина 5 років захворіла на шигельоз. Мешкає з батьками в ізольованій квартирі. Мати працює продавцем в продовольчому магазині, а батько вантажником у цьому ж магазині. Які протиепідемічні заходи необхідно провести стосовно батьків?

@Провести однократне бактеріологічне дослідження і спостерігати 7 днів.

Не допускати до роботи 7 днів

Взяти на диспансерний облік на 1 місяць.

Провести 2-х кратне бактеріологічне дослідження і спостерігати 10 днів.

Спостерігати протягом 21 дня

#

325

Дитина 2,5 років, яка відвідує дитячу дошкільну установу, захворіла на кір. В групі 23 дитини, з яких 18 дітей щеплені згідно календаря. Діти, які нещеплені, протипоказань до щеплення не мають. Які заходи стосовно контактних дітей необхідно організувати?

@Вакцинопрофілактика не щеплених дітей

Вакцинопрофілактика всіх дітей

Імуноглобулінопрофілактика не щеплених дітей

Імуноглобулінопрофілактика всіх дітей

Введення всім дітям інтерферону

#

326.

В родині дитина 8 років захворіла на епідемічний паротит. Друга дитина 4 років на епідемічний паротит не хворіла і не щеплена. Який захід необхідно застосувати до цієї дитини для попередження захворювання?

@Вакцинопрофілактика

Імуноглобулінопрофілактика

Антибіотикопрофілактика

Хіміопрофілактика

Фагопрофілактика

#

327.

У хлопчика Р., 2 років періодично виникають дрібні еритематозно-папульозні висипання на шкірі обличчя, що сверблять. Висипання спостерігаються епізодично після надмірного вживання солодощів – шоколаду, швидко минають без застосування медикаментозних засобів після відповідної корекції раціону харчування. Мати хворого хворіє на атопічний дерматит. Вкажіть, проявом якого стану або захворювання є зазаначені шкірні висипання?

@Алергічний (атопічний) діатез

Кропив’янка

Алергічний контактний дерматит

Лімфатичний діатез

Атопічний дерматит

#

330.

Дитині 3 місяці Народилась від здорових батьків з масою 3500, довжиною тіла 50 см, знаходиться на прирдньому вигодовуванні. До грудей прикладалась за вимогою, приблизно через кожні 3 години. Місяць тому стала неспокійною, їла жадібно, але через 1-1,5 години знову ставала неспокійною Об’єктивно: шкіра чиста, еластичність і тургор декілька знижені, шкірна складка на рівні пупка 0,8 см. З боку внутрішніх органів без патологічних змін. Маса тіла - 5050, довжина -59см. Сформулюйте діагноз.

@Гіпотрофія 1 ступеня, аліментарного походження, період прогресування.

Гіпотрофія 11 ступеня, аліментарно-інфекційного походження, період

прогресування.

Гіпотрофія 1 ступеня, пренатальна, початковий період.

Гіпотрофія 11 ступеня , аліментарного походження, період реконвалесценції

Гіпостатура, період реконвалесценції

#

331.

Дитина 9 міс доставлена каретою швидкої допомоги до стаціонару із судомами. Захворіла 30 хвилин тому, коли після плачу з’явились посмикування м’язів обличчя, далі судоми поширилися на кінцівки,, виник ціаноз. З анамнезу відомо, що дитина народилася від фізіологічної вагітності і пологів. Побутові умови життя незадовільні, дитина рідко буває на свіжому повітрі, віт Д не отримувала. При огляді шкіра бліда, виражені лобні, тім’яні горби, зубів немає, на ребрах - „чотки”. Серце і легені без особливостей. Живіт м’який, Печінка =3см. Ваш діагноз?

@Спазмофілія

Епілепсія

Менінгит

Перинатальна енцефалопатія

Токсоплазмоз

#

332.

Дівчинка 13 років поступила у відділення зі скаргами на біль в суглобах , підвищення температури. Хворіє упродовж місяця. Об’єктивно: дитина бліда, інтоксикована, маса тіла зменшилась на 2 кг за останній місяць. Уражені суглоби(лівий гомілковий, променево –зап’ястні, міжфалангові) збільшені в розмірах, гарячі ,різко болючі під час руху, відмічається скутість шийного відділу хребта, на шкірі тулуба кінцівок висипка рожевого кольору, генералізована лімфаденопатія. Тони серця ритмічні, ЧСС-100 уд за хв. Печінка +3см, селезінка =1,5 см. В аналізі крові : лейкоцити –20 * 109 /л; ШОЕ – 50 мм/год. При імунологічному дослідженні: збільшення ЦІК, антинуклеарних антитіл, ревматоїдний фактор позитивний. Який діагноз може бути встановлено?

@Ювенільний ревматоїдний артрит

Хвороба Лайма

Туберкульоз

Системний червоний вовчак

Хвороба Рейтера

#

333.

При диспансерному обстеженні у дівчинки 15 років виявлено збільшення селезінки, при пальпації вона виступала на 4 см з-під реберної дуги. Шкіра та слизові оболонки рожеві, периферичні групи лімфатичних вузлів не збільшені, крім підщелепних, діаметр яких до 1,5 см, безболісні, не спаяні між собою і з оточуючими тканинами. З боку легень та серця патології не виявлено Живіт безболісний, печінка на 0,5 см виступає з-під краю реберної дуги. В аналізі крові Ер.3,4х1012 /л, Нb-118 г/л, тромбоцитів 150х109 /л, лейкоцитів 28,0х109 /л, еоз7\%, баз.3\%, промієлоцитів 2\%, мієлоцитів 14\%, лімфоцитів 14\%, моноцитів 2\%, ШОЕ 23 мм/год. Яке обстеження слід призначити дитині для визначення варіанту перебігу захворювання?

@Цитогенетичне обстеження на наявність філадельфійської хромосоми

Визначення рівня АЛТ, АСТ, білірубіну

Визначення рівня Ig крові

Визначення С- реактивного білка, сіалових кислот

Визначення рівня ЦІК

#

334.

Дівчинка 10 років часто хворіє ангінами. Остання ангіна була за три тижні до поступлення до стаціонару. Лікувалась бісептолом , через тиждень пішла до школи. За три дні до поступлення підвищилась температура до 380 , сильний головний біль, нудота, блювання, з’явилась одутлість обличчя, невеликі набряки на ногах, олігурія. В день поступлення у дитини з’явились клоніко-тонічні судоми, втрата свідомості. Каретою швидкої допомоги доставлена до стаціонару. В аналізі сечі: білок 1,65г/л, лейкоцити 2-3 в п/з, еритроцити 50-60 до 100 в п/з, гіалінові циліндри 1-2 в п/з, АТ 150/90 мм.рт.ст., креатинін крові 0,123 ммоль/л. Про що свідчать судоми в даному випадку?

@Ангіоспастична енцефалопатія

Менінгоенцефаліт

Епілепсія

Гостра ниркова недостатність

Фебрильні судоми

#

336.

Дитині 1,5 роки. Поступила в стаціонар зі скаргами на млявість, зниження апетиту. Різко бліда, шкіра з сіруватим відтінком, значно виражені прояви інтоксикації. В загальному аналізі крові: Нв – 62 г/л, ер. – 2,0 х 1012/л , ретикулоцити – 0,2‰, тр. – 60 х 109 /л, Ле – 3,4 х 109/л, ШОЕ – 22 мм/год. З анамнезу відомо, що близько 2-х місяців тому хворіла на ентероколіт, лікувалася левоміцетином. Який діагноз найбільше вірогідний?

@ Набута апластична анемія

Спадкова гіпопластична анемія

Гемолітична анемія

Вітамін – В12 – дефіцитна анемія

Фолієводефицитна анемія

#

337.

Із анамнезу 5 річної дитини відомо, що вона з 8 місяців часто хворіє запаленням легенів, синуситами , отитами. При обстеженні виявлено різке зниження мукоциліарного кліренсу , а при бронхологічному обстеженні - бронхоектази. У дитини мають місце хронічні синусити, декстрокардія. Назвіть найбільш вірогідний діагноз ?

@ Синдром Картагенера

Хвороба Вільямса - Кемпбеля

Синдром Мак - Леода

Синдром Хамена - Річа

Синдром Аерса

#
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   22


написать администратору сайта