Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница13 из 22
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   22

221.

Хлопчик 9 років знаходиться під спостереженнням кардіоревматолога з приводу ревматизма, остання атака – півроку тому. Поступив зі скаргами на задишку, акроціаноз, кашель. Фізікально – межи серцевої тупісті розриширені вверх, гучний 1 тон, акцент 2 тону у 2 міжрібір’ї зліва, діастоличний шум на верхівці серця. Розвиток якого стану найбільш вирогідний?

@Мітральний стеноз

Недостатність митрального клапану

Стеноз клапанів аорти

Недостаточність клапанів аорти

Ділатаційна кардіоміопатія

#

222.

Дитина 3 місяців поступила в лікарню для встановлення причини серцевого шуму. Скарги батьків на відставання дитини у вісі, ціаноз. Фізікально – розширення меж серцевої тупісті вправо, грубий систолічний шум з максимумом у 2-му міжрібір’ї зліва. На ЕКГ – правограма. Який діагноз можно запідозрити у першу чергу?

@Стеноз легеневої артерії

інфекційний ендокардит

Дефект міжжлуночкової перетинки

Дефект міжпередсердної перетинки

Відкрита артеріальна протока

#

223.

Дитина 1,5 років поступила до лікарні зі скаргами батьків на відставання в вісі, ціаноз носогубного трикутника при неспокої, задишку при годуванні. При фізікальному дослідженні встановлено розширення меж серцевой тупісті переважно вправо, акцент 2 тона у 2-му міжрібір’ї зліва, грубий систолічний шум з максимумом у 3 міжрібірьї зліва у края грудини. На ЕКГ – правограма. Який діагноз найбільш вирогідний?

@Дефект міжжлуночкової перетинки

Дефект міжпередсердної перетинки

Відкрита артеріальна протока

Коарктація аорти

Аномалія Епштейна

#

224.

Дівчина 6 років поступила зі скаргами на головний біль, слабкість в м’язах нижніх кінцівок. При огляді встановлено асиметричний розвиток кінцівок з переважанням м’язів плечевого поясу. Межі серцевої тупісті розширені вліво на 2 см, систолічний шум з максимумом у 2-му міжрібір’ї зліва. АД на руках - 130/85, на ногах – 40/20. Що може бути причиною артеріальної гіпертензії?

@Коарктація аорти

Дефект міжжлуночкової перетинки

Дефект міжпередсердної перетинки

Міокардит

Мітральний стеноз

#

226.

У 1,5 місячного хлопчика відзначаються часта блювота, втрата маси тіла протягом останніх 3 тижнів. Рентгендослідження встановило розширення шлунку, високий рівень рідини, затримку контрастної речовини в шлунку більш 8 годин, що не зникає після ін'єкції атропіну. Який діагноз найбільш ймовірний?

@Пілоростеноз

Атрезія стравоходу

Муковісцидоз

Сепсис

Хвороба Гиршпрунга

#

227.

У 1-місячного хлопчика з симптомами збудження окружність голови складає 37 см, розміри великого джерельця 2x2 см. Дитина зригує після годівлі малими порціями молока [зміненого та незміненого]; стілець нормальний. М'язовий тонус у нормі. Який діагноз найбільш ймовірний?

@Пілороспазм

Менінгіт

Пілоростеноз

Мікроцефалія

Краніостеноз

#

228.

У 1-місячної дівчинки відзначається часта блювота “фонтаном” незалежно від прийому їжі, періодично рідкий стілець. Дитина виснажена, зневоднена. Встановлена гіпертрофія клітора. Який діагноз найбільше ймовірний?

@Адреногенітальний синдром

Пілоростеноз

Висока кишкова непрохідність

Істотний гермафродитизм

Гостра кишкова інфекція

#

232.

У дитини 3-х років виникають приступи ядухи при фізичному напруженні, нерідко сидить навпочіпки. Об’єктивно: затримка зросту, виразний ціаноз, “котяче муркотіння” у другому міжребер’ї, грубий систолічний шум над ним, другий тон над легеневою артерією ослаблений, над аортою голосний. Яка вада серця у дитини?

@Тетрада Фалло.

Митральний стеноз.

Аортальний стеноз.

Коарктація аорти.

Незаростання Боталової протоки.

#

233.

У дитини 1 міс з внутрішньогоспітальною пневмонією на 10 день лікування з'явилася діарея, знов підвищилася температура, посилилась дихальна недостатність. Дитина млява, відригує. З крові та калу дитини із калу матері висіяно сальмонелу. Діагностовано сальмонельоз, генералі зовану форму. Який основний фактор призводить до генералізації сальмонельозу у дитини?

@Зниження загального імунітету

Вторинна кишкова флора

Зниження секреції IgA

Пригнічення ферментативності кишечнику

Сальмонельоз у матері

#

234.

Дитина 1,5 років захворіла гостро, підвищилась t0до 400С, з’явилася трясця, блювання, шкіра бліда, кінцівки холодні. На сідницях, стегнах з’явились червоні з ціанотичним відтінком, з некрозом в центрі плями. АТ – 60/40 мм рт. ст. Через 10 годин стан різко погіршився – блювання у вигляді “кавовою густини”, на шкірі – “трупні” плями, гематурія. АТ – 20/0 мм рт. ст. Чим пояснити погіршення стану хворого?

@Гостра надниркова недостатность

Ниркова недостатність

Крововилив у мозок

Синдром Гасера

Вазоінсулярний криз

#

235.

Дитина 10 міс надійшла до клініки у зв’язку із різко затрудненим диханням, яке виникло раптово вночі, голос став осиплим, кашель “гавкаючий”. Потім дихання стало шумним, з’явився швидко наростаючий ціаноз, дитина різко неспокійна. На вдиху – стягнення поступливих місць грудної клітини. Дихання 66 за 1 хв., пульс 140 за 1 хв. Діагностовано стенозуючий ларинготрахеїт, стеноз горлянки II-III ст. Яке лікування є найбільш ефективним в даному випадку?

@Інтубація трахеї

Пеніцілін

Но-шпа

Преднізолон

Лазікс

#

236.

Дитина 10 міс захворіла гостро. Підвищилась t0 до 380С, виникло блювання. Через 2 години з’явилися рясні випорожнення, які потім стали водянисті із домішками слизу у вигляді пластівців до 10 разів на добу. Діагностовано ротавірусний гастроентерит. У патогенезі розвитку діарейного синдрому ведуча роль належить:

@Дисахаридазна недостатність

Активація аденілатциклази

Запалення в кишечнику

Накопичення ц АМФ

Гіперперистальтика кишечнику

#

237.

Дитина 1 року вакцинована живою поліомієлітною вакциною орально та АКДП вакциною внутрішньом’язово. Через 6 днів помічено, що при ходінні дитина тягне ніжку, рефлекси знижені, литковий м’яз декілька гіпотонічний, чутливість не порушена. Ваш попередній діагноз?

@Вакцинасоційований поліомієліт

Неврит сідничного нерву

Субарахноїдальний крововилив

Поствакцинальний енцефаліт

Поствакцінальний мієліт

#

238.

Хлопчик 11 років скаржиться на слабкість, біль в суглобах, появу сверблячого папульозного висипу. Через тиждень потемніла сеча, з'явилася іктеричність склер, шкіри. Печінка пальпується на 2 см з-під ребра, селезінка – на 1 см. 2 місяці тому дитині було проведено переливання крові. Діагностовано вірусний гепатит В. Що є головною ланкою патогенезу ВГВ, яка може визначити вихід гепатиту?

@Імунологічні реакції

Цитопатичність вірусу

Токсичність вірусу

Метаболічні порушення

Холестаз

#

239.

Хлопчик 10 років захворів гостро: t0 38,50С, скарги на головний біль, блювання. Виявляються позитивні менінгеальні ознаки. Тиждень тому спостерігалася болісну пухлину у завушній ямці, яка через 2 дні зникла. Проведено спинномозкову пункцію. Рідина витікає під тиском, прозора; цитоз 450 клітин в 1 мл, лімфоцити 70\%, нейтрофіли 30\%, білок 0,66 г/л, глюкоза 2,2 ммоль/л, хлориди 110 ммоль/л, р. Панді ++ Менінгіт якої етіології діагностовано у хворого?

@Паротитний

Туберкульозний

Менінгококовий

Пневмококовий

Ентеровірусний

#

240.

Дівчинка трьох років хвора 7 діб на бульбарну форму поліомієліту. Стан тяжкий, збуджена, Т-38°С, при годуванні - похлинання та витікання рідини через ніс, голос гунявий, тихий. Дихання з клокотінням та патологічним ритмом. АТ - 130/80 мм рт. ст., тони серця глухі, нерозмірені. Живіт здутий, двократна мілена. Діурез знижений. Враженням яких пар ЧМН обумовлено стан дитини?

@IX, X, XII пари.

I, II, III пари.

I, III, V пари.

II, III, IV пари.

II, IV, VI пари.

#

241.

У дитини 6 років після щеплення ОПВ на сьому добу з’явилися в’ялі паралічі кінцівок без порушення чутливості та прогресу хвороби. З фекалій та ліквору було виділено вакцинальний штам 3 типу вірусу поліомієліту. На який строк з моменту ізоляції хворого встановлюється карантин для контактних?

@21 день.

5 днів.

4 тижня.

8 днів.

72 доби.

#

242.

Дівчинка 2 років захворіла гостро, підвищилась температура тіла до 39,50 С, повторна блювота, головна біль. Мати давала парацетамол та анальгін. Через 12 годин на сідницях з’явився геморагічний висип. Лікарем діагностовано менінгококову інфекцію. Яка причина появи висипу?

@ Бактеріємія з формуванням “бактеріальних тромбів”.

Алергічна реакція на ліки.

Розвиток ендотоксинемії.

Токсико-алергічна реакція

Вторинне інфектування стрептококом.

#

243.

У підлітка 15 років, який протягом трьох років приймає ін’єкційні наркотики, виникли слабкість, втома, відставання у рості та масі тіла, діагностована лімфоїдна інтерстиціальна пневмонія. Встановлений діагноз ВІЛ-інфекції. Ураження якої імунної ланки є провідним в патогенезі хвороби?

@ Т-хелперів (Т4-лімфоцитів)

B-лімфоцитів

Нормальних кілерів

Т-супресорів

Комплементу

#

245.

У пологовому будинку за останні 6 годин народилось 7 немовлят. Двоє - від матерів носіїв HBsAg, решта - від HBsAg -негативних матерів; але 2-5 років тому ці матері хворіли ВГА, ВГВ, ВГС. Які діти з профілактичною метою вакцинуються в першу чергу проти ВГВ?

@ Діти від матерів носіїв HBsAg.

Діти від матерів, що хворіли ВГВ

Діти від матерів, що хворіли ВГА

Діти від матерів, що хворіли ВГС.

Діти від матерів, у яких не знайдено HBsAg.

#

246.

У хворого 10 років відмічається іктеричність шкіри та склер, збільшення печінки. Рівень загального білірубіну крові 90 ммол/л ( зв’язаний - 60, вільний - 30), АлАТ - 30 од., тимолова проба -12 од. На що вказує збільшення АлАТ у крові хворого?

@ Цитоліз гепатоцитів.

Порушення пігментного обміну.

Порушення углеводного обміну.

Вірусемію.

Бактеріємію.

#

247.

У хворого 7 місяців стан тяжкий. Шкіра та склери жовті, печінка збільшена на 1 см. Діагностовано вірусний гепатит В. Який провідний механізм патогенезу обумовлює розвиток хвороби?

@ Вірусно-імуногенетичний.

Вірусний.

Бактеріальний.

Вірусно-бактеріальний.

Імуно-генетичний.

#

248.

Задишка, ціаноз, послаблене дихання та тимпаніт праворуч, котрі зявились у новонародженого через 3-5 годин після народження потребують диференційного діагнозу серед вродженою діафрагмальною килою та спонтанним пневмотораксом. Основним засобом, який дозволяє провести диференціальну діагностику є?

@ Рентгенологічне обстеження

УЗ дослідження

Клінічне спостереження в динаміці

Плевральна пункція

Клінічний аналіз крові

#

250.

У дитини 15 років з дизметаболічною нефропатією та циститом раптово вночі З'явився гострий біль у правій половині черевної порожнини з ірадіацією в пахвину ділянку. Об'єктивно: стан тяжкий, шкіра бліда, t0 – 37,20 С, біль за ходом правого сечоводу при пальпації, симптом Пастернацького позитивинй справа, олігурія, гематурія. Вкажіть яке ускладнення виникло у хворого.

@Ниркова коліка

Жовчо-кам'яна хвороба

Хронічна ниркова недостатність

Геморагічний цистит

Гостра ниркова недостатність

#

251.

У дівчинки 10 років з нейром'язовою дисфункцією сечового міхура за гіпотонічним типом на тлі ГРВІ спостерігається гостра затримка сечі. Який з методів обстеження найбільш обгрунтований для підтвердження діагнозу та причини затримки сечі?

@УЗД органів сечовидільної системи

Пальпація сечового міхура

Внутрішньовенна екскреторна урографія

Мікційна цистографія

ЯМРТ внутрішніх органів

#

253.

Дівчинці 6 років, госпіталізованій з приводу підвищення температури тіла до 380С, болей у колінних та променево-зап’ясних суглобах, загальної слабкості, втомлюваності, після обстеження був виставлений діагноз: ревматоїдний артрит, суглобно-вісцеральна форма з ураженням серця (міокардит), активність II ступеню. Який механізм лежить в основі патогенезу захворювання?

@ Аутоімунний

Інфекційно-токсичний

Інфекційно-алергічний

Ig E-реагиновий

Травматичне запалення

#

254.

У хлопчика віком 8 років при обстеженні у клінічному аналізі сечі виявлені зміни: вилужені еритроцити 10-15 у полі зору, добова екскреція солей оксалатів з сечею становить 64 мг. Діагностовано оксалатну нефропатію. Батько дитини страждає на сечокам’яну хворобу. Яка дієта є раціональною для запобігання формування сечокам’яної хвороби у дитини?

@Картопляно-капустна

Молочно-рослинна

Фруктово-ягідна

М’ясо-молочна

Гіпоалергенна

#

255.

Дівчинка 7 міс. З двох місяців знаходиться на штучному вигодуванні сумішшю “Детолакт”. Після введення прикорму у вигляді молочної манної каші відмічаються неспокій, зригування, метеоризм, поліфекалія. За останній місяць спостерігається втрата маси тіла, дефіцит якої складає 15\%. Після обстеження діагностовано целіакію. Який фактор є основним у патогенезі гіпотрофії в даному випадку?

@ Порушення кишкового всмоктування внаслідок непереносності гліадину

Несвоєчасне введення прикорму

Алергія до білків коров’ячого молока

Лактазна недостатність

Дефіцит вітамінів у раціоні

#

258.

Дівчинка 5,5 місяців. Народилася з масою 3300 г, довжиною 51 см. Знаходиться на природному вигодуванні, фізичний розвиток – середній, пропорційний. Мати скаржиться на неспокій, часті нічні пробудження дитини, зменшення інтервалів між годуваннями. За останній місяць прибавка маси склала 400 г. Сечовиділення – 6-8 разів на добу, схильність до закрепів. Які дії лікаря будуть доцільними щодо профілактики розвитку гіпотрофії?

@ Ввести перший прикорм

Негайно перевести дитину на штучне вигодування

Додати до раціону коров’яче молоко

Провести корекцію вигодування шляхом додання до раціону сиру

Направити на стаціонарне обстеження

#

260.

Дівчинка 11 міс, маса при народженні 3600 г, довжина 51 см. З трьох місяців знаходиться на штучному вигодуванні. Часто хворіє на ГРЗ. Об’єктивно: стан задовільний, маса 12,3 кг, зріст 75 см. Шкіра та слизові оболонки блідо-рожеві, чисті, шкіра еластична, тургор тканин збережений, підшкірний шар збільшений, розподілений рівномірно, товщина на рівні пупка – 3,5 см. Який імовірний діагноз?

@ Паратрофія

Гіпотрофія І ст.

Гіпотрофія ІІ ст.

Ейтрофія

Гіпостатура

#

261.

У дитини гостро виникли озноб, головний біль, блювання, підвищилася температура тіла до 390С, на слизових з’явилися герпетичні висипання. При неврологічному обстеженні вогнищевої симптоматики не виявлено, наявна ригідність м’язів потилиці, симптом Керніга. Яке захворюванні у дитини запідозрите і що слід провести з метою уточнення діагнозу?

@менінгококовий менінгіт, дослідження ліквору

менінгококовий менінгіт, КТ головного мозку

грипозний енцефаліт, КТ головного мозку

абсцес мозку, МРТ головного мозку

пухлина головного мозку, рентгенографія черепа

#

266.

У 3-х місячної дитини діагностовано аліментарну гіпотрофію ІІ ступеню. Як довго буде тривати термін визначення толерантності до їжі?

@ 7днів

12 годин

1 добу

3 дні

14 днів

#
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   22


написать администратору сайта