Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница10 из 22
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   22

91.

Новонародженій дитині 3 доби. Перебіг вагітності та пологів без ускладнень. Народилася з масою 3300 г, оцінкою за шкалою Апгар 8 балів. Стан задовільний. З’явилася жовтяниця шкіри. Група крові дитини 0 (І)Rh негативна, група крові матері А(II)Rh(+). Як розцінити зміни кольору шкіри?

@Фізіологічна жовтяниця

Гемолітична хвороба новонародженого обумовлена Rh-несумісністю

Гемолітична хвороба новонародженого обумовлена АВО-несумісністю

Механічна жовтяниця

Жовтяниця при сепсісі

#

92.

Дитина 12 років скаржиться на переймоподібний біль у ділянці правого підребіря, що легко знімається спазмолітичними засобами. Під час приступу болю буває нудота, рідше – блювання. При пальпації живота відзначається болючість в точці проекції жовчного міхура. Печінка не збільшена. Який додатковий метод обстеження є найінформативнішим при цьому захворюванні?

@Ультрозвукове дослідження

Фіброезофагогастроуденоскопія

Загальний аналіз крові

Рентгенологічне дослідження шлунку

Копрологічне дослідження

#

93.

Дитина, 2 місяців. Скарги на неспокій, тонкий підшкірножировий шар, зменшення маси тіла на 14 \%, закрепи, випорожнення зеленуваті, з неперевареними грудочками, мізерні. На грудному вигодовуванні. Контрольне зважування не проводили. Епіданамнез сприятливий. Найбільш імовірний діагноз:

@Гіпотрофія І, аліментарного генезу, період прогресування

Муковісцидоз, кишкова форма

Гостра кішкова інфекція

Хронічний гастродуоденіт

Ексикоз

#

94.

Хлопчика 3-х років доставлено до стаціонару у тяжкому стані. Об’єктивно: сомнолентність, гіперрефлексія, судоми, гіперестезія, невпинна блювота, температура тіла 39,9оС , ЧСС 160 ударів на хвилину, АТ 80/40 мм.рт.ст. Яке дослідження необхідно провести в першу чергу?

@Люмбальна пункція

Реоенцефалографія

Компьютерна томографія мозку

Рентгенографія черепа

Ехоенцефалографія

#

95.

У дитини 12 років скарги на підвищення температури до 38,0 °С , біль у колінних, а через день у гомілкових суглобах, болісність при активних та пасивних рухах, млявість, біль у серці. Два тижні тому хворів на ангіну. При обстеженні розширення межі серця вліво, поодинокі екстрасистоли. Про яке захворення слід думати?

@Ревматична лихоманка.

Неревматичний кардит.

Ревматоїдний артрит.

Системний червоний вовчак.

Реактивний артрит.

#

96.

У хворого 1 року на 3 добу ГРВІ в ночі виникло гучне дихання, інспіраторна задишка, сиплий голос, лающий кашель. При огляді - втягування яремної ямки, межребірних проміжків, ціаноз періорального трикутника .ЧДД 52 за 1 хв., ЧСС 122 за 1 хв. на тлі лихоманці 37,50С. Яку хворобу має дитина?

@Гострій стенозіруючий ларинготрахеїт, стеноз гортані 2 ст., стадія неповнії компенсації, ДН 1 ст.

Гострий ларингіт

Позалікарняна пневмонія гостра, без ускладнень

Гострий обструктивний бронхіт, ДН 1 ст.

Гострій ларинготрахеїт, стеноз гортані 1 ст., стадія повнії компенсації

#

99.

При дослідженні загального аналізу сечі здорової дитини віком 1 місяць виявлено появу глюкози у сечі, так звану фізіологічну глюкозурію. Яка особливість сечової системи у дітей сприяє цьому прояву?

@Незрілість канальцевої реабсорбції глюкози

Високий добовий діурез

Невисока відносна щільність сечі

Мала ємність сечового міхура

Більш низке розташування нирок

#

100.

У дитини віком 3 діб із гіпербілірубінемією (428 мкмоль/л) з’явилися порушення у вигляді періодичного збудження, судом, на фоні млявості, гіпотонії, гіподінамії, пригніченості безумовних рефлексів, а також збіжна косоокість, ротаторний ністагм, симптом “призахідного” сонця. Чим пояснити цю симптоматику?

@Білірубінова енцефалопатія

Черепно-мозкова травма

Пухлина головного мозку

Гідроцефалія

Дитячий церебральний параліч

#

101.

Дитина 1,5 років на 16 день після щеплення живою поліовакциною на фоні повного здоров’я перестала ставати на праву ніжку. Як розцінити данні прояви?

@Вакциноасоційованний поліомієліт

Поліомієліт

Синдром Гійєна-Барре

Синдром Ландрі

Полірадікулонейропатія

#

102.

Дитина, 2-х років з диспепсією: нудота, блювання, без ознак ексикозу. З ціллю компенсації патологічних втрат рідини необхідно призначити:

@Напій “Регідрон”, відвар родзинок

Розчин глюкози 5\% внутрішньовенно

Голодування на 12 годин

Антибактеріальну терапію

Промивання шлунку

#

103.

У дитини 5 років на підставі клінічних і лабораторних данних діагностовано інфекційний мононуклеоз. Яке обгрунтування для призначення антибактеріальної терапії такому хворому?:

@Наявності клінічних ознак ангіни.

При будь-якій формі інфекційного мононуклеозу.

При збільшенні лімфатичних вузлів більш, ніж у 2 групах.

При значному збільшенні печінки.

При рівні ати пічних мононуклеарів більш, ніж 20\%.

#

104.

У дитини віком 1,5 роки виявлена залізодефіцитна анемія. Яка тривалість лікування препаратами заліза?

@2-3 місяці.

2 тижн

21 день

3-4 тижні

6 місяців

#

105.

Восьмирічна дівчинка перенесла малу хорею та зворотній ревмокардит 6 місяців тому. 1,5 місяці лікувалась стаціонарно. Знаходиться на обліку в ревмокардіологічному кабінеті дитячої поліклініки. Вторинна профілактика передбачає:

@ Призначення біциліну-5 щомісяця протягом 5 років

Призначення біциліну-5 щомісяця протягом 1 року

Призначення біциліну-5 щомісяця протягом 3 років

Призначення біциліну-3 щомісяця протягом 1 року

Призначення біциліну-3 щомісяця протягом 3 років

#

106.

На ЭКГ у дитини 10 років різке прискорення серцевого ритму 180 на хв. , зубець Р нашарується на Т, деформує його, помірне подовження інтервалу PQ, комплекс QRS не змінюється. Яка патологія у дитини?

@ Пароксизмальна тахікардія предсердна форма

Гіпертрофія предсердій

Гіпертрофія шлуночків

Синдром WPW

Екстрасістолія

#

107.

. Дівчинка 10 років потрапила у відділення із проявами кардиту. В анамнезі: два тижні тому було загострення хронічного тонзиліту. Який етіологічний фактор кардиту найбільш імовірний у цьму випадку ?

@ Стрептокок

Стафілокок

Пневмокок

Клебсієла

Протей

#

108.

У 10- річної дівчинки після ГРВІ появилися скарги на біль в серці і задишку при фізичному навантаженні. При огляді: шкіра бліда, підвищено волога. Ліва границя серця зміщена до середньо-ключичної лінії, ослаблення серцевих тонів, ніжний систолікус над верхівкою. ЧСС-124 на хвилину, АТ-90/60 мм.рт.ст. Кров: легка анемія, помірний лейкоцитоз, еозинофілія, білки гострої фази в N. ЕКГ: синусова тахікардія, порушення процесів реполяризації, зміщення інтервалу ST нижче ізолінії. Описані симптоми характерні для:

@ Неревматичного кардиту

Панкардиту

Септичного ендокардиту

Фіброеластозу

Ревмокардиту

#

114.

Хворий Т. 27 років звернувся в амбулаторію сімейної медицини на 4-й день захворювання із скаргами на підвищення t0 тіла, головний біль, “гавкаючий” кашель, світобоязнь, нежить, подразнення горла. На шкірі обличчя і шиї – плямисто-папульозний висип, який виник на третій день захворювання. Обличчя набрякле, явища коньюктивіту, слизова ротоглотки-яскраво гіперемована, на слизовій області щік – дрібна біла енантема. Який найбільш ймовірний діагноз у хворого Т.?

@Дитяча краплинна інфекція – кір

Псевдотуберкульоз

Скарлатина

Вітряна віспа

Червоничка

#

115.

Дитина 5 років захворіла гостро, захворювання почалось з підвищення температури до 39оС, болю в області шостого ребра зліва. Секторально з’явилась висипка везикулярного типу. Відомо, що дитина в три роки перехворіла на вітряну віспу. Яке наймовірне захворювання у дитини?

@Оперезуючий герпес

Простий герпес

Вітряна віспа

Стрептодермія

Бешиха

#

117.

Дівчинка 12 років поступила до стаціонару в тяжкому стані, шкіра бліда з жовтяницею. Печінка виступає на 3см з під правого підреберря, селезінка на 2см з під лівого підреберря. Сеча темно-коричневого коліру. В аналізі крові гемоглобін – 60г/л, Ер – 1,2 х 1012/л, к.п. – 1,0, ретикулоцити – 20\%, тромбоцити – 260 х 109/л, лейкоцити – 10,0 х 109/л, е – 1, п – 5, с – 68, л – 20, м – 6, ШОЕ – 50мм/год. В крові Кумбса знайдені антитела. Встановлено діагноз аутоімунна гемолітична анемія. Який препарат необхідно призначити з урахуванням

патогенезу?

@Преднізолон

Індометацин.

Еритроцитарна маса.

Піпольфен.

Актиферин.

#

118.

Хлопчик 10 років госпіталізований до гематологічного відділення в зв’язку з носовою кровотечею. З анамнезу відомо, що знаходиться під диспансерним наглядом з приводу гемофілії. При огляді на верхніх і нижніх кінцівках синці у вигляді гематом. Правий колінний суглоб збільшений у розмірах, має веретеноподібну форму, м’язи на гомілці гіпотрофічні. Об’єм рухів знижений. Яке ускладнення гемофілії є у хворого?

@Анкілоз правого колінного суглобу.

Артрит колінного суглобу.

Ревматоїдний артрит.

Реактивний артрит.

Гемартроз.

#

119.

Дитина 10-ти місяців госпіталізована у інфекційне відділення з приводу гепатиту В. При огляді: відзначається жовтяниця шкіри та слизових оболонок, крововиливи в шкіру, блювання “кавовою гущею”, розміри печінки почали зменшуватися, з’явивився “печінковий запах”, свідомість відсутня, регідність кінцівок, судоми, реакція на сильні подразники збережена. При обстеженні загальний білірубін – 29,5мкмоль/л, АЛТ – 1,2ммоль/л/ч. Для якої стадії печінкової коми характерний данний стан?

@Кома I.

Кома II.

Прекома I.

Прекома II.

Прекома III.

#

120.

Дівчинка 15 років хворіє на дифузний токсичний зоб, отримувала 30мг мерказоліла, було досягнуто стану еутіреозу. Які рекомендації необхідно дати з подальшого лікування?

@Продовжити прийом підтримуючої дози мерказолілу до 1,5 років.

Продовжити прийом підтримуючої дози мерказолілу до 6 місяців.

Мерказоліл отмінити при досягненні еутіреоза.

Продовжити прийом мерказоліну під контролем пульсу.

Показано хірургічне лікування.

#

121.

При обстеженні дітей з вогнища вірусного гепатиту А у 8-річної дитини при відсутності будь-яких клінічних проявів в крові виявлено: НВs антиген, загальний білірубін – 15мкмоль/л, АЛТ – 0,6ммоль/л/ч. Який найбільш ймовірний діагноз?

@ НВs носійство

Гепатит В

Гепатит С

Гепатит D

Гепатит А

#

122.

Дитина 3-х років захворіла гостро. При огляді виявлено метеоризм, збільшення печінки. В крові анти HAV IgM, білірубін загальний – 22 мкмоль/л, АлАт – 4ммоль/л/ч, тімолова проба – 16 одиниць. Про наявність якого патогенетичного синдрому данного інфекційного процесу свідчать такі лабораторні показники.

@ Цитолізу

Печінково-клітинної недостатності

Гіпербілірубінемії

Мезінхімально-запального синдрому

Діспротеінемії

#

123.

Дитині 12 місяців. Проведенні щеплення проти туберкульозу та гепатиту В, АКДП – у 3 і 4, 5 місячному віці. Які щеплення треба провести в першу чергу?

@Щеплення проти кору, краснухи, паротиту після проби Манту

АКДП ревакцинація

Вакцинація проти кору, паротиту і краснухи

Вакцинація проти гепатиту.

БЦЖ ревакцинація після проби Манту

#

124.

Дитина, 2-х років,захворіла гостро. Вранці з’явилась фебрільна температура, дитина плаче, дратівлива, скаржиться на головний біль, біль в животі. Через 6 годин з’явилась плямисто-папульозна висипка. Шийні лімфовузли збільшені з обох боків, болючі. В горлі – гранульозний фарингіт, на мигдаліках – білуваті нашарування, пухкі, товсті. Печінка +2,0см, селезінка пальпується, болюча. Встановіть попередній діагноз.

@ Інфекційний мононуклеоз

Ангіна Венсана- Сімановского

Скарлатина

ВІЛ-інфекція

Дифтерія ротоглотки

#

126.

У новонародженої дитина діагностовано гемолітичну хворобу (жовтяничний варіант), що виникла на тлі резус –конфлікту. В пуповинній крові концентрація гемоглобіну становить 170г/л, загального білірубіну – 42,5мкмоль/л. Призначено консервативне лікування. Який із критеріїв у подальшому буде визначальним щодо необхідності проведення цій дитині замінного переливання крові?

@ Погодинний приріст концентрації загального білірубіну крові.

Рівень ретикулоцитів у крові.

Вираженість жовтяничності шкірних покровів.

Поява ахолічних випорожнень.

Стан сечовиділення.

#

127.

Дитину 10 років доставлено у лікарню після укусу бджолою. Після огляду лікар встановив у дитини анафілактичний шок. Який комплекс невідкладних дій необхідно призначити у такому випадку?

@Припинити надходження яду бджоли до організму дитини, ввести п/ш 0,1\% розчин адреналіну, в/в струмінно глюкокортикостероїди.

Негайно ввести в/м лазікс.

Негайно ввести в/в струмінно глюкокортикостероїди та провести інтубацію трахеї.

Негайно ввести в/м антигістамінний препарат та продовжити догляд за станом

дитини.

Негайно ввести в/м антигістамінний препарат та в/в лазікс.

#

128.

Хлопчик 9 років, звернувся до сімейного лікаря зі скаргами на періодичний абдомінальний біль, печію, відрижку кислим, гіркоту в роті. З анамнезу вдалось дізнатися, що у дитини періодично спостерігається хриплий голос, ранковий кашель, часті риніти. При огляді виявлено множинний карієс. Яка патологія є причиною та об‘єднує наведені скарги?

@ Функціональні розлади шлунка, гастроезофагальний рефлюкс

Гелікобактерна інфекція

Вегетативна дисфункція

Порушення біоценозу кишок

Харчова алергія

#

130.

Хлопець, 15 років, скаржиться на постійний кашель, не менше ніж 3 місяці в рік протягом останніх 2-х років. З анамнезу відомо, що часто відмічаються ГРЗ, в 13 років був епізод аспірації стороннього тіла в правий бронх. При огляді над легенями з обох сторін вислуховуються сухі хрипи, справа в зоні проекції 6 сегменту визначаються поодинокі дрібноміхурчасті хрипи. З боку інших органів – без патології. Яке з обстежень буде найбільш інформативним для підтвердження діагнозу?

@Бронхографія

Рентгенографія

Спіро-пневмотахометрія

Дослідження харкотиння

Реографія

#

131.

У дитини 5-ти років, яка страждає на кишково-легеневу форму муковісцидозу, на 10 день знаходження в лікарні, стали виявлятися ознаки правобічної нижньодольової пневмонії. Який збудник найбільш вірогідно викликав пневмонію у дитини?

@Синьогнійна паличка

Пневмоциста

Мікоплазма

Кишкова паличка

Пневмокок

#

132.

Хворий Н.12 років скаржиться на знижену активність зранку, серцебиття при хвилюванні, частий біль голови, а також відчуття втрати свідомості через 2-3 хв після переходу у вертикальне положення з горизонтального. Після обстеження встановлено діагноз: Вегетативна дисфункція вертеброгенного генезу. Забезпечення якої функції є недостатнє у цього хворого?

@Ортостатичної функції

Функції симпатичного відділу вегетативної нервової системи

Функція вестибулярного апарату

Функції кровообігу в ЦНС

Регуляції артеріального тиску

#

133.

У дитини з системними проявами ЮРА, призначена преднізолонотерапія не дає ефекту. Крім основних ознак хвороби спостерігається лейкопенія, часті загострення хронічного тонзиліту, епізоди герпетичної інфекції. Що доцільно призначити у даному випадку?

@Довенний людський імуноглобулін

Антибіотики

Плазмофорез

Збільшення дози преднізолону

Нестероїдні протизапальні препарати

#
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   22


написать администратору сайта