Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница6 из 22
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22

Приподжена вада нирок

Сепсис новонароджених

Гостра недостатність наднирникових залоз

#



У відділення раннього дитинства поступила 10-місячна дитина. Об‘єктивно: дратівлива, виражені лобні і тім‘яні горби, велике тм‘ячко 2х1,5см, краї податливі, пальпуються “реберні чітки”,” браслети”, О-подібне викривлення нижніх кінцівок, печінка та селезінка збільшені. Дитина не стоїть Профілактика рахіту не проводилася. Лабораторно: анемія (Нв-85Г/л),Са в крові 1,8 ммоль/л, Р – 0,65 ммоль/л, лужна фосфатаза – 500 МО. Про яке захворювання слід думати?

@Рахіт 3 ст., період розпалу, підгострий перебіг

Вітамін-Д-резистентний рахіт

Спазмофілія

Гіпофосфатемія

Хондродистрофія

#



У новонародженої дитини з 5-го дня життя спостерігаються задишки, ціанози, приступи асфіксії, які тривають короткочасно і самостійно купіруються. При фізикальному обстеженні над верхньою часткою правої легені виявляється коробковий відтінок перкуторного звуку, тут же аускультативно - ослаблене дихання. Рентгенографічно виявлено посилення прозорості верхньої частки правої легені і збільшення її обсягу, симптом медіастінальної кили. Яка причина виникнення даного клініко-рентгенологічного симптомокомплексу?

@Природжена лобарна емфізема легені

Пневмоторакс

Діафрагмальна кила

Респіраторний дістрес синдром

Природжена киста легені

#



В интернате один из детей заболел: температура тела 39(С, вялость, адинамия. На коже лица, туловища, конечностей появилась геморрагическая, звездчатой формы сыпь. При бактериоскопии крови обнаружены внутриклеточно расположенные диплококки. На какой срок с момента изоляции больного установить карантин для контактных?

@На 10 дней

На 14 дней

На 7 дней

На 21 день

На 23 дня

#



В доме ребенка после контакта с длительно кашляющей нянечкой заболел ребенок, имеющий тяжелую неврологическую патологию. Температура повысилась до субфебрильных цифр, насморк, кашель. Назначена симптоматическая терапия. К 10 дню заболевания кашель сохранялся, стал навязчивым, приступообразным, более упорным в ночное время. Какова продолжительность изоляции больного:

@25 дней

21 день

30 дней

23 дня

14 дней

#



В школе-интернате несколько случаев краснухи. У одного из контактных детей на 3-й день контакта начался приступ бронхиальной астмы, не купирующийся в амбулаторных условиях. Определить врачебную тактику:

@Госпитализировать в соматический стационар до 11 дня контакта

Госпитализировать сразу в инфекционный стационар

Госпитализировать в соматический стационар, лечить до выздоровления

Назначить консультацию пульмонолога и инфекциониста

Госпитализировать в соматический стационар до 14 дня контакта, затем перевести в инфекционный

#



Дитина 7 років поступила в клініку в стані середньої тяжкості з ознаками пневмонії. На 2-й день стан різко погіршався. Дитина стала неспокійною, шкіра бліда з ціанотичним малюнком. ЧД + 50 за 1 хв. Дихання поверхневе. Легені здуті. Аускультативно кількість хрипів зменшилась ЧСС=120 за 1 хв. Тони серця ослаблені. Живіт здутий. За добу виділилося 150 мл сечі. На ЕКГ - зубець Т від”ємний . Вкажіть ускладнення пневмонії, що спричинило погіршання стану дитини.

@Гостра коронарна недостатність.

Гостра ниркова недостатність.

Гостра наднирникова недостатність.

Гостра правошлуночкова недостатність.

Гостра лівошлуночкова недостатність.

#



Дитина 7 міс. поступила в клініку з високою температурою, непродуктивним кашлем, задишкою, дрібноміхурцевими хрипами в нижніх відділах обох легень. При огляді підвищеного живлення, пастозна, млява. На 2-й день стан різко погіршився. Дитина стала адинамічна. Шкіра мармурова з ціанотичним відтінком, різка м”язова гіпотонія, швидко розвинувся сопор В загальному аналізі крові зріс лекоцитоз від 10 до 16 х 10 9/ л, зсув формули вліво [п - 20\%]. В біохімічному аналізі крові цукор 2,2 ммоль/л, сечовина 16,4 ммоль/л. Вкажіть ускладнення пневмонії, що спричинило погіршання стану дитини.

@Гостра наднирникова недостатність.

Нейротоксикоз.

Гостра ниркова недостатність.

Гостра судинна недостатність.

Набряк мозку.

#



Дитина 7 років лікувалась в інфекційному відділенні з приводу вірусного гепатиту. Через 2 тижні на фоні зменшення в розмірах і розм”якшення печінки стан погіршався. Дитина стала збудженою, з”явились галюцинації. Умовні рефлекси пригнічені, із збереженням безумовних. М”язовий гіпертонус, гіперфлексія. Ригідність м”язів потилиці, носова кровотеча, кровотечі з місць ін”єкцій. Вкажіть причину погіршання стану дитини.

@Печінкова кома.

Менінгіт.

ДВЗ - синдром.

Нейротоксикоз.

Метаболічні порушення.

#



Хлопчик 14 років поступив в стаціонар з клінікою цирозу печінки. В 5-ти річному віці переніс вірусний гепатит, який трансформувався в хронічний. Поступово розвинулась печінкова кома. Вкажіть основний патогенетичний механізм виникнення цього ускладнення.

@Недостатність детоксикаційної функції печінки.

Метаболічні розлади.

Цитоліз печінкових клітин.

Склеротичні зміни в печінці.

Холестаз.

#



У дитини 5 річного віку 5 днів тому з”явились катаральні явища. Була в контакті з хворим на менінгококову інфекцію. Стан різко погіршився 5 годин тому. З”явився головний біль, блювота, поступово дитина втратила свідомість. Доставлена в клініку в церебральній комі. При огляді загальна гіпертензія, менінгеальні знаки. Вкажіть, яке обстеження дозволить верифікувати діагноз.

@Спинномозкова пункція.

Загальний аналіз крові.

Змиви на вірус з носоглотки.

Огляд невропатолога.

Бакпосів з носоглотки на менінгокок

#



Хлопчик 8 років поступив зранку у клініку в коматозному стані. З анамнезу відомо, що він хворіє цукровим діабетом з 3-х річного віку. Півроку тому переніс тяжку форму вірусного гепатиту В. Часто хворіє на ГРВІ, останнє захворювання тиждень тому. Напередодні ввечері впав з велосипеда, травмував голову і кінцівки, проте почував себе добре. При огляді очі відкриті, зіниці розширені, адинамія, арефлексія. Дихання аритмічне типу Куссмауля. Брадикардія, аритмія. Вкажіть етіологічний чинник церебральної коми.

@Травма головного мозку

Вірусний енцефаліт.

Вірусний менінгоенцефаліт.

Цукровий діабет.

Печінкова недостатність.

#



Хлопчик 10 років поступив у клініку в тяжкому стані: з опіками ІІ ст.. Шкіра суха, м”язова гіпотонія, млявість, блювання. Діурез 150 мл за добу. В біохімічному анамнезі крові - сечовина 24 ммоль/л, креатинін - 0,3 ммоль/л, калій - 6,5 ммоль/л. Вкажіть невідкладний засіб початкової протишокової терапії.

@Внутрішньовенно розчин Рінгера

Внутрішньовенно кріоплазма.

Внутрішньовенно строфантин.

Внутрішньовенно адреналін.

Внутрішньовенно альбумін.

#



Хлопчик 6 міс. поступив в приймальне відділення з приводу гострої кишкової інфекції. Хворіє 2-у добу. При огляді загальний стан дитини тяжкий. Хлопчик збуджений , виражена спрага. Температура тіла 38,6 градусів С. Шкіра бліда, суха, слизова губ потріскались, в роті в”язкий слиз. Велике тім”ячко помірно запавше. Частота дихання 40 за 1 хв., ЧСС 144 за 1 хв., тони серця ослаблені, тахікардія. Живіт здутий, печінка виступає з-під краю реберної дуги на 3 см. Втрата маси 8 \%. Діурез знижений. Зі слів матері у дитини за останню добу відмічалося тричі блювання та 8 разів рідкі водянисті жовто-зелені випорожнення. Який тип ексикозу має місце в даному випадку?

@Вододефіцитний.

Соледефіцитний.

Ізотонічний.

Змішаний.

Ознаки ексикозу відсутні.

#



Дівчинка віком 11 місяців госпіталізована в реанімаційне відділення з приводу грипу. Загальний стан дитини тяжкий: неспокійна, немотивований плач. Температура тіла 39,5 градусів С. Під час огляду мав місце короткочасний напад загальних клоніко-тонічних судом. Шкірні покриви бліді, ціаноз носогубного трикутника, кінцівки холодні на дотик. Велике тім”ячко 1,5 х 1 см, пульсує. Сумнівна регідність потиличних м”язів. ЧД - 60 за 1 хв., ЧСС - 180 за 1 хв. Тони серця ослаблені. Живіт м”який, печінка виступає з-під реберної дуги на 3 см. Випорожнення 1 раз на добу, оформленні. Діурез знижений. Яка причина виникнення судом при нейротоксикозі у дитини?

@Набряк головного мозку.

Дегідратація.

Енцефаліт.

Підвищення внутрічерепного тиску.

Гіпоксія мозку.

#



В приймальне відділення дитячої лікарні поступила дитина віком 9 років. З анамнезу відомо, що протягом 1,5 року дівчинка хворіє на цукровий діабет. При об”єктивному обстеженні загальний стан тяжкий, свідомість відсутня, обличчя амімічне, шкіра бліда, профузний холодний піт, дихання поверхневе, діяльність серця аритмічна, послаблені тони, підвищення сухожилкових рефлексів, тремор кінцівок, тризм щелеп. Яке ускладнення основного захворювання виникло у хворого ?

@Гіпоглікемічна кома.

Кетоацидотична кома.

Лактатацедотична кома.

Гіпопітуітарна кома.

Гіперосмомолярна кома.

#



Дитина віком 4 міс. поступила в приймальне відділення з приводу диспепсії, дифузного сіро-голубого ціанозу шкіри, вираженої тахікардії. При заборі крові на дослідження відмічено її шоколадне забарвлення. З анамнезу відомо, що дитина знаходиться на штучному вигодовуванні, для приготування суміші використовується вода з криниці. Про отруєння якою речовиною можна думати?

@Нітрити.

Алюміній.

Фосфати.

Залізо.

Мідь.

#



Мама трьохрічної дитини звернулась до дільничного пеліатра із скаргами на наявність висипки, підвищення температури тіла до 37,5 градусів, блювання, біль у животі. Зі слів мами дитина була в контакті з хворим на ГРВІ і приблизно 3 години тому їла полуниці. При огляді: млявість, на шкірі обличчя, тулубі, сідницях висипка папульозного характеру, неправильної форми, рожева, місцями зливається. Турбує свербіж. Поставте діагноз.

@Кропив”янка.

Кір.

Краснуха.

Скарлатина.

Екзема.

#



У неоперованої 3 річної дитини з вродженою вадою серця [тетрада Фалло] мама відмітила різке погіршання стану на фоні ГРВІ: посилилася задишка, акроціаноз, одутловатість обличчя, пульсація та напруження судин шиї, набряки на ногах, поперековій ділянці, животі, зменшення діурезу. При об”єктивному обстеженні межі серця значно розширені в поперечнику, ослаблені, тахікардія, ЧСС - 190 за 1 хв.,, ЧД 54 в хвилину, печінка +5 см, виражене набухання вен шиї та тилу кистей, периферійні набряки. Яке ускладнення розвинулося у дівчинки?

@Гостра правошлуночкова недостатність.

Гостра лівошлуночкова недостатність.

Тотальна серцева недостатність.

Гострий міокардит.

Бактеріальний ендокардит.

#



Хлопчик 12 років госпіталізований у дитяче відділення з ознаками генералізованої форми інфекції. В приймальному відділі спостерігалися симптоми симпатикотонічного колапсу. Які засоби доцільно призначити хворому з метою нормалізації судинного тонусу?

@Дроперідол.

Мезатон.

Адреналін.

Кордіамін.

Фуросемід.

#



Дівчинка 10 років під час шкільної лінійки втратила свідомість. При огляді - шкірні покриви бліді, холодні на дотик, зіниці розширені. Артеріальний тиск - 90/50 мм рт. ст. ЧСС 58 за 1 хв. Яка патологія має місце в даному випадку?

@Непритомність.

Нейротоксикоз.

Колапс симпатикотонічний.

Шок.

Приступ Морганьї_Адамса-Стокса.

#



У дитини 7 років на тлі гострого респіраторного захворювання з катаральними явищами, гіперемією погіршується загальний стан. Хлопчик став різко млявим, шкіра липка, холодна на дотик. Артеріальний тиск - 70/50 мм.рт.ст Лікарем швидкої допомоги діагностовано паралітичний колапс. В чому полягає патогенетична терапія в даному випадку?

@Мезатон.

Папаверін.

Аміназин.

Корглікон.

Еуфілін.

#



10 місячна дитина поступила в стаціонар з приводу підвищення температури тіла, погіршення апетиту. В сім”ї старша дитина хвора на грип. Через 30 хвилин після поступлення в стаціонар надниркової недостатності і свідомість затьмарена, шкірні покриви бліді, кінцівки холодні, дихання за типом Чейн-Стокса, частота дихання - 38 за 1 хв., ЧСС - 148 за 1 хв., тони серця різко послаблені, живіт здутий. Який препарат необхідно ввести в першу чергу?

@Преднізолон.

Інтерферон.

Антибіотики пеніцилінового ряду.

Антигістамінний препарат.

Імуностимулятори

#



У хлопчика 4,5 міс. діагностовано гіпервітаміноз Д. Які харчові продукти необхідно вилучити з раціону харчування такої дитини ?

@Сир

Цукор

Соки

Фруктові пюре

Жовток

#



У доношеної новорожденої дитини, що народилася із застосуванням акушерських щипців, через 3 години після народження з’явились фокальні судоми за гемітипом праворуч, мідріаз ліворуч. Підозрюється епідуральна гематома. Яке дослідження допоможе підтвердити діагноз?

@Комп’ютерна томографія мозку

Ультразвукове дослідження мозку

Рентгенограма черепа

Спинно-мозкова пункція

Пальпація кісток черепа

#



У доношеної новонародженої дитини, що народилася із застосуванням акушерських щипців, пальпується пухлина, обмежена межами тім’яної кості, безболісна, не пульсує, шкіра над нею не змінена.. Встановить діагноз.

@Кефалогематома

Субдуральна гематома

Епідуральна гематома

Субарахноїдальна гематома

Субапоневротична гематома

#



У доношеної новонародженої дитини, що народилася із застосуванням акушерських щипців, пальпується флюктуюча пухлина, що поширюється з тім’яної на потиличну кість. Стан тяжкий, обумовлений симптомами гіповолемічного шоку. Встановить діагноз.

@Субапоневротична гематома

Субдуральна гематома

Епідуральна гематома

Субарахноїдальна гематома

Пологова пухлина

#



На прийомі педиатра мати з 1 міс дитиною При огляді лікаря виявлено ознаки остеомаляції, симптом “ фетрової шляпи”. Симптоми якого захворювання виявлено?

@Рахіт

Спазмофілія

Остеомиєліт

Абсцес

Кефалогематома

#



Маша, 10 міс, госпіталізована з діагнозом гострий обструктивний бронхіт. На тлі симптомів обструктивного бронхіту спостерігається порушення тіло будови, надлишкове відкладення жирової тканини. Шкіра брезкла, бліда, тургор тканин знижений. У харчовому раціоні дитини переважають молочні продукти й каші. Зараз маса дитини складає 10850 г., що відповідає за центільною оцінкою Р75-Р90. Визначіть тип дистрофії у даної дитини

@Паратофія

Гіпостатура

Гіпотрофія

Нормотрофія

Ожиріння

#



Петя 4 мес., родился в срок от І беременности. Масса при рождении 3000 г., длина – 50 см. До 2 мес. находился на грудном вскармливании, с 2 мес. получает искусственное вскармливание (коровье молоко). Частота кормления – 7 раз в сутки, объем молока на одно кормление – 90 мл. Вес ребенка в настоящее время составляет 4700. Поставьте диагноз.

@Гипотрофия ІІ степени, постнатальная, экзогенная

Нормотрофия

Гипотрофия І степени, постнатальная, экзогенная

Гипотрофия ІІ степени, перинатальная

Гипостатура

#



Дівчинка 8-ми років скаржиться на постійний, неінтенсивний ниючий біль справа під ребром, інколи відчуття важкості, розпирання. Для якого стану притаманний такий біль?

@Гіпокінезія жовчного міхура з гіпотонією сфінктерів

Гіпокінезія жовчного міхура з гіпертонією сфінктерів

Гіперкінезія жовчного міхура з гіпотонією сфінктерів

Гіперкінезія жовчного міхура з гіпертонією сфінктерів

Ехінококкоз

#



Хворий А., 5 років, госпіталізований з приводу болю у верхньому відділі хребта, колінних і гомілкових суглобах. Вранці спостерігається скутість у них, де фігурація і обмеження рухів. Захворювання розпочалось гостро з підвищення температури тіла до 39 (С. При огляді – блідість шкіри, відзначається де фігурація колінних і гомілкових суглобів. Рухи в них і у шийному відділі хребта обмежені і болісні. З боку внутрішніх органів змін не виявлено. Який найбільш вірогідний діагноз?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22


написать администратору сайта