Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница5 из 22
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22

@Гіпотрофії I ступеня.

Гіпотрофії II ступеня.

Гіпотрофії III ступеня.

Гіпостатури.

Паратрофії.

#



У хлопчика 10-и місяців з тетрадою Фалло показники маси тіла і зросту знижені на 10\%. У хворого слід діагностувати

@Гіпостатуру

Гіпотрофію

Відставання в фізичному розвитку

Вторинну дистрофію.

Паратрофію.

#



Госпіталізована дитина 4-х років зі скаргами на тривалий малопродуктивний кашель. При огляді – прояви катарально-гнійного кон’юнктивіту. Аускультативно –розсіяні сухі хрипи на фоні жорсткого дихання з подовженим видихом. В аналізі крові еозинофілія , в імунограмі підвищений вміст IgG. Рентгенологічно- підвищена повітряність легень, симетрична інфільтрація інтерстицію. Для підтвердження діагнозу хламідійної пневмонії слід провести

@Визначення антихламідійних Ig М та Ig А

Бронхоскопію

Бронхографію

Бактеріологічне дослідхення крові

Бкктеріологічне дослідження харкотиння

#



У 7-річного хлопчика з різко вираженими симптомами інфекційного токсикозу діагностовано ексудативний правобічний метапневмонічний плеврит з рівнем рідини до IV ребра. Яку тактику повинен вибрати пульмонолог?

@Пункція плеври з посівом пунктату на мікробну флору та чутливість до антибіотиків

Повторити аналіз крові на тлі дегідратуючої терапії

Пункція плеври з її промиванням

Переведення в хірургічне відділення для дренажу плевральної порожнини

Заміна антибіотика на фоні дезінтоксикаційної терапії

#



У 12-річного хлопчика через три тижні після стаціонарного лікування з приводу бронхіту появилися і наростають симптоми інфекційного токсикозу, частий болючий сухий кашель, який провокується форсованим диханням. При обстеженні: укорочення перкуторного звуку в підлопатковій ділянці справа, тут же ослаблене везикулярне дихання, дрібноміхурцеві вологі хрипи. Який метод дослідження дозволить поставити діагноз?

@Рентгенографія органів грудної клітки

Загальний аналіз крові

Бронхоскопія з наступною бронхографією

Ехокардіоскопія

Посів харкотиння

#



У дводенної дитини блювота із кров’ю, мелена. Дитина народилась із масою тіла 3400,0, довжиною 52 см, оцінкою за шкалою Апгар 8 балів. Мати хворіє на епілепсію, під час вагітності приймала антиконвульсанти. Аналіз крові: Ер-4,2*1012 /л, Нв-112 г/л, НТ-0,38 л/л, тромбоцити-45 \%0 . Слід запідозрити:

@Геморагічну хворобу новонароджених.

Гемолітичну хворобу новонароджених.

Трансімунну тромбоцитопенічну пурпуру.

Перинатальну інфекцію.

Вроджену апластичну анемію.

#



Вагітна жінка лікується з приводу туберкульозу. Отримує ізоніазид та ріфампіцин. Для профілактики геморагічної хвороби новонароджених за 2 тижні до пологів слід призначити вагітній:

@Вітамін К.

Вітамін Е.

Вітамін Д.

Глюкокортикоїди.

Рибоксин.

#



З неонатального центру на дільницю виписана дитина з діагнозом: ГХН на грунті АВО-конфлікту, жовтушна форма, тяжкого ступеня, ускладнена білірубіновою енцефалопатією. Диспансерний нагляд дитини повинен проходити у фахівця:

@Невролога, психоневролога

Гастроентеролога

Гематолога

Кардіолога

Окуліста

#



У новонародженої дитини з ГХН за Rh-конфліктом на 5-у добу відмічаються: ригідність потиличних м’язів, періодичне збудження, різкий “мозковий” крик, крупнорозмашистий тремор кінцівок, синдром “сонця, що заходить”. Шкірні покриви склери і видимі слизові жовтушні. Брадикардія, дихальні розлади, періодично апноє. Загальний білірубін 480 мкм/л. Чим зумовлена тяжкість стану дитини?

@Ядерною жовтяницею

Міокардитом

Пневмонією

Сепсисом

Внутрішньочерепним крововиливом

#



Мати 10-місячної дитини скаржиться на рецидивуючий бронхіт з місячного віку, отит. В анамнезі – перша дитина померла від рецидивуючої бронхопневмонії у віці 8-и місяців. Рентгенологічно: двобічне запалення легень, пансинуїт. При бронхологічному дослідженні – дифузний гнійний ендобронхіт, бронхоектази, деформація бронхів. Біопсійний препарат бронхів: специфічні зміни ультраструктури війок слизової оболонки бронхів. Хлориди поту 32 ммоль/л. Про який стан можна думати?

@Первинна циліарна дискінезія.

Затяжна бронхопневмонія.

Муковісцидоз, легенева форма.

Синдром Хаммена-Річа.

Імунодефіцитний стан.

#



Мати 10-місячної дитини звернулась зі скаргами на посмикування у дитини підборіддя, яке посилюється під час неспокою, конвульсії окремих груп м’язів, здригання. Об’єктивно: блідість шкіри, виражені лобні і тім’яні горби, велике тім’ячко розміром 2*1,5 см, пальпується реберна “вервиця”, “браслети”, “нитки перлин”. Дитина самостійно не стоїть. Який патогенез конвульсій найімовірніший?

@Гіпокальціємія, гіпохлоремія

Гіперкальціємія, гіпермагніемія

Гіперкаліемія, гіперхлоремія

Гіпофосфатемія, гіпомагнеємія

Гіпермагнеємія, гіпернатріємія

#



Дитині 7 місяців. Перебуває на вигодовуванні виключно коров’ячим молоком та молочними кашами. Самостійно не сидить. Об’єктивнo: виражені лобні і тім’яні горби, велике тім’ячко розміром 3*4 см, його краї потовщені, на ребрах “вервиця”, виражена м’язева гіпотонія, збільшена печінка, селезінка.Аналіз крові: Ер.- 2,7х1012/л, Нв-92г/л, Ht- 0.32. Описані симптоми відповідають діагнозу:

@Рахіт ІІІ ст. важкості, підгострий перебіг

Рахіт ІІІ ст. важкості, гострий перебіг

Рахіт ІІ ст. важкості, гострий перебіг

Рахіт ІІ ст. важкості, підгострий перебіг

Рахіт І ст. важкості, підгострий перебіг

#



У дитини 10 місяців під час гри з’явились приступи ларингоспазму з посиленим потовиділенням. Одночасно виявлено симптоми рахіту III-го ступеня з гострим перебігом. Яке з обстежень необхідно призначити в першу чергу?

@Визначення рівня кальцію і фосфору в крові

Визначення рівня кальцію і фосфору в сечі

Нейросонографія

Спинномозкова пункція

КТ головного мозку

#



Дівчині 6-ти років, яка часто хворіє СРВ інфекціями, рекомендовано лікарем прийняти профілактичний курс УФО. Для цього їй було проведено дослідження індивідуальної біодози. Назвіть термін оцінки біодози.

@Через 6-10 годин

Через 2-3 години

Через 5-6 годин

Через 24-30 годин

Через 30-36 годин

#



Новонародженій дитині встановлено діагноз гемолітична хвороба новонародженого, ізоімунний конфлікт за резус-фактором. Який механізм крім патологічного гемолізу еритроцитів відіграє роль у підтримуванні високого рівня непрямого білірубіну.

@Недостатність ензимної функції печінки

Недостатність наднирників

Недостаність нирок

Транзиторний гормональний криз

Синдром гоместазу

#



У новонародженої дитини 3 днів підозрюють природжений токсоплазмоз. Які данні допоміжного лабораторного дослідження можуть підтвердити діагноз токсоплазмозу?

@Наявність у крові токсоплазмозних антитіл класу Ig М

Наявність у пуповинній крові токсоплазмозних антитіл класу Ig G

Наявність у пуповинній крові токсоплазмозних антитіл класу Ig А

Бакдослідження кала

Клінічний аналіз крові

#



У дитини 13 років, яка страждає на цукровий діабет 1 типу з 5 років, з’явився біль у ногах, відчуття печіння, підвищена стомлюваність під час ходьби. Яке дослідження треба призначити для діагностики можливого ускладнення цукрового діабету у дитини?

@Капіляроскопію ложа нігтів

Титр антістрептолізіну-О. Серомукоїд. Острофазові проби.

Рентгенограма нижніх кінцівок

Визначення рівня гліколізованного гемоглобіну (НвАiс) у крові

Вазографія ніг.

#



У недоношеного новонародженого з резус-позитивним фактором крові, який народився від матері з резус-негативним фактором крові, рівень некон’югованого білірубіну пуповинної крові дорівнює 56 мкмоль/л, погодинний приріст білірубіну 8 мкмоль/л. Який основний вид терапії необхідно призначити?

@операція замінного переливання крові

Метод ендогастральної детоксикації

Плазмосорбція

Фототерапія

Ентеросорбція

#



У дитини з А(ІІ) групою крові, яка народилася в результаті ІІІ вагітності від матері з О(І) групою крові на 2-гу добу життя діагностується гемолітична хвороба важкого ступеня. Що застосовується для проведення операції замінного переливання крові?

@еритроцитарна маса 0(І) групи крові з плазмою А(ІІ) групи

Цільна кров А(ІІ) групи

Еритроцитарна маса А(ІІ) групи та плазма 0(І) групи

Цільна кров 0(І) групи

Еритроцитарна маса та плазма А(ІІ) групи

#



До дільничого лікаря звернулись батьки здорової дитини 3-х років, яка не відвідує дитячий заклад з питанням вакцинації проти грипу під час епідемії. З анамнезу звісно, що мати страждає на СКВ, сестра батька дитини хворіла на ювенільний ревматоїдний артрит. Які профілактичні заходи доцільні для цієї дитини?

@Запобігати контактів з хворими на ГРВІ

Ввести протигрипозний Я-глобулін

Провести вакцінацію проти грипу

Призначити імунокоригуючу терапію

Призначити профілактичну схему циклоферону

#



У дитини 8 років виражений диспептичний синдром (нудота, печія) на тлі фізичного навантаження. Скарги тривають 2 місяці. Як підтвердити діагноз функціональних порушень шлунку?

@Ендоскопія шлунку та 12-ти палої кишки

Рентгенографія шлунку та 12-ти палої кишки

Фракційне шлункове зондування.

Дуоденальне зондування.

УЗД органів черевної порожнини

#



У недоношеної дитини за допомогою нейросонографії діагностовано наявність крововиливу в бокові шлуночки мозку. Яке порушення гомеостазу плода в антенатальному періоді зумовлює виникнення цього патологічного стану?

@Гіпоксія

Алкалоз

Гіпокаліємія

Гіпокальціємія

Гіпопротеїнемія

#



У дитини через 6 годин після народження виявлена кефалогематома правої тім’яної кістки розміром 3,5х2,5х1,5см. Яке медикаментозне лікування слід призначати у цьому випадку?

@Вікасол

Реланіум

Фуросемід

Анальгін

Трентал

#



У дитини на першу добу після народження відзначається виражене порушення функції правої руки у дистальному відділі. Спостерігається суттєве зниження м’язового тонусу знеконців пальців кисті. Відсутня активна рухова діяльність у ліктьовому суглобі. Яке обстеження слід призначити в першу чергу для з’ясування причин виявлених порушень.

@Рентгенографія шийного відділу хребта.

Рентгенографія грудного відділу хребта.

Рентгенографія черепа.

Нейросонограма.

Реоенцефалограма.

#



У новонародженої дитини при першому годуванні з’явився напад кашлю, який закінчився нападом ядухи. Яку ваду розвитку бронхолегеневої системи можна запідозрити у дитини?

@Бронхостравохідна нориця

Природжена лобарна емфізема

Артеріовенозні аневризми легеневих судин.

Агенезія легені

Кіста легені.

#



Дитина, 7 років з’їла у шкільному літньому загоні котлету з хлібом. Через 2 години у дитини з’явилася нудота, блювота їжею. Якій лікувальний захід потрібен дитини в першу чергу?

@Промивання шлунку

Клізма

Антибактеріальні засоби

Ферментні препарати

Протирвотні засоби

#



Хлопчик 12 років скаржиться на припухлість, обмеженість рухів у ліктьовому суглобі, тумпература тіла 37,7 С. Попередньо 7 днів тому мав кишкові розлади (пронос, болі в животі). При огляді виявлено кон‘юнктивіт, артрит правого ліктьового суглобу. Який артрит Ви поставите у діагнозі?

@Реактивний артрит (синдром Рейтера)

Травматичний артрит

Обмінний артрит

ЮРА

Гострий лейкоз

#



Дівчина 14 років поступила в лікарню зі скаргами на тахікардію (до 120 на хв) задишку в спокої, тремор кінцівок . При огляді шкіра тепла, бархатиста, щитовидна залоза дифузно збільшена. Попередній діагноз:тиреотоксикоз, важкий перебіг. З чого треба починати терапію:

@Адреноблокатори

Глюкокортикоїди

Мерказоліл

Субтотальна струмектомія

Спазмолітики

#



На приймальний покій звернулася мати з 2-місячною дитиною, у якої часті зригування, блювання, на масі не набирає. Часті підйоми температури до 39 С, проноси. Попередній діаноз – природжений адреногенітальний синдром. Що лежить в основі етіології?

@Дефіцит ферменту 21-гідроксилази

Дефіцит ферменту 11-гідроксилази

Пухлина гіпофіза

Гіперпродукція АКТГ

Надлишок тироїдних гормонів

#



У новонародженої дитини на 2-й годині життя вперше виявляють припухлість у ділянці правої тім’яної кістки. Припухлість має пружну консистенцію, обмежена периферичним валиком, над нею визначається флуктуація. Найбільш імовірна причина зазначених об’єктивних змін

@Кефалогематома.

Родова пухлина

Крововилив під апоневроз

Мозкова грижа

Підшкірна гематома

#



У доношеного хлопчика, стан якого після народження був задовільним, на 3-й день життя з’являються мелена і блювота кров’ю. Під час об’єктивного обстеження на шкірі тулуба і нижніх кінцівок виявляють екхімози. Яке додаткове обстеження буде найбільш інформативним для підтвердження діагнозу.

@Протромбіновий час

Тромбіновий час

Тривалість кровотечі

Кількість тромбоцитів

Вміст фібриногену в крові

#



Дитина народилась від неускладненої вагітності, нормальних пологів. Ранній неонатальний період протікав без особливостей. Захворіла у 3-х тижневому віці, коли підвищилась температура, стала неспокійною, почала погано їсти. Через 12 годин стан погіршав, при огляді різко млява, бліда, виражена м’язова гіпотонія. Температура тіла – 39, 4 С, пульс 180, дихання 60/хв. В легенях аускультативно шостке дихання, живіт м’який, тони серця приглушені. В аналізі крові – загальна кількість лейкоцитів –2,8*109/л, сегментоядерних лейкоцитів –13\%, паличкоядерних –12\%. Першочерговим обстеженням у цьому випадку є:

@Дослідження ліквору

Культура крові

Культура сечі

Рентгенографія грудної клітки

Нейросонографія

#



Новонароджена дитана, народжена в термін гестації 39 тижнів, оцінена за шкалою Апраг 5 б. Пологи перебігали стрімко, у мами рівномірно звужений таз. З перших годин від народження виражена неврологічна симптоматика: крик слабкий, не смокче, фізіологічні рефлекси пригнічені, гіпотонія м‘язів. Яка причина ушкодження ЦНС?

@Патологічний перебіг пологів

В/утробна затримка розвитку плода

В/утробна гіпоксія плода

Природжені вади розвитку плода

В/утробна інфекція

#



У дівчинки у віці 6 місяців зросла температура тіла до 38,8 С, що супроводжувалось обмеженням руху у лівій кінцівці. При фізикальному обстеженні виявлено місцеву припухлість дистальної метафізарної частини плечової кістки. У загальному аналізі крові лейкоцити 5,8 Г/л, ШОЕ 25 мм/год. При ренгенологічному обстеженні виявлено вогнище остеомієліту в зоні росту кістки. Який збудник найбільш ймовірно спричинив захворювання?

@Стафілокок.

Бета-гемолітичний стрептокок.

Стрептокок групи В.

Гемофільна паличка.

Синьогнійна паличка.

#



Доношена новонароджена дівчинка у віці 72 годин поступила у відділення реанімації новонароджених , внаслідок відсутності сечовипускання і масивних набряків. УЗД внутрішніх органів – без змін. Ат-65/30 мм рт.ст. В біохімічному аналізі крові: креатинін 0,250 ммоль/л, сечовина-12 ммоль/л, Nа+ -126 ммоль/л, К+ -4,4 ммоль/л. Відомо, що мати дівчинки страждає ожирінням, артеріальною гіпертензією, протягом останнього триместру приймає еналаприл 30 мг/добу). Яка причина тривалої анурії в немовляти?

@Функціональна ниркова недостатність

Важка асфіксія при народженні
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22


написать администратору сайта