Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница7 из 22
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   22

@Ревматоїдний артрит, суглобова форма

Ревматизм

Системний червоний вовчак

Системна склеродермія

Ревматоїдний артрит, суглобово-вісцеральна форма

#



Дівчинка 10 років поступила у відділення з скаргами на часте болісне сечовипускання, хибні потяги до сечовипускання. Захворіла після охолодження. Температура тіла 37,2о С, апетит та загальний стан зберігаються. Ваш діагноз:

@Цистіт

Гломерулонефріт

Вульвовагініт

Пієлонефріт

Ентероколіт

#



Дитина 3,5 міс. стала неспокійною , з’явився тривожний, неглибокий сон, питливість в області потилиці. Останні 2-3 тижні полисіла потилиця. Виявлено розм’якшення в області малого тім’ячка і у напрямку стріловидного і лямбдовидного швів. Про яке захворювання йде мова?

@Рахіт

Спазмофілія

Діатез

Гідроцефалия

Гіперфосфатемія

#



Мати 6 міс. хлопчика скаржиться на неспойкій-ний стан, пітливість голови у дитини. При огляді виявлене зплощення потилиці та деформація грудної клітини. Для якого захворювання це характерно?

@Рахіт

Гіпотрофія

Хвороба Дауна

Спазмофілія

Гіпервітаміноз Д

#



На 3 добу життя у доношеної новонародженої дитини з’явилася рвота з домішкамі крові, дегтеподібні випорожнення. Відомо, що мати дитини страждає на хронічний холецистит. Рівень тромбоцитів в крові дитини 300 Г/л. Тест Апта негативний. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.

@Геморагічна хвороба новонароджених

Тромбоцитопенічна пурпура

ДВЗ – синдром

Некротизуючий ентероколіт

Синдром заглоченої материнскої крові

#



За 4 недели до родов женщина заболела вирусным гепатитом В, у нее был выявлен HBeAg. У новорожденного в возрасте 7 дней появились: желтуха, признаки интоксикации, увеличились размеры печени. При лабораторном исследовании выявлена гипербилирубинемия за счет прямой фракции, повышение уровней АСТ и АЛТ. Предполагаемый диагноз?

@Вирусный гепатит В.

Цитомегаловирусная инфекция.

Сепсис.

Гемолитическая болезнь новорожденных.

Атрезия желчных ходов.

#



У женщины во время беременности выявлена положительная реакция Вассермана. Ее ребенок родился недоношенным, с признаками ЗВУР. Кожа морщинистая, на ладонях и стопах – пузыри с серозно-кровянистым содержимым. Затруднение носового дыхания, отделяемого из носа нет. Предполагаемый диагноз?

@Врожденный сифилис.

Пузырчатка новорожденного.

Везикулопустулез.

ОРВИ.

Острый ринит.

#



В родах у женщины был получен положительный результат исследования крови на ВИЧ. Для профилактики перинатальной передачи ВИЧ к ребенку женщине назначили однократный прием невирапина. Какой препарат нужно назначить новорожденному для профилактики транмиссии ВИЧ?

@Невирапин.

Ретровир.

Цефазолин.

Иммуноглобулин.

Гидрокортизон.

#



Ребенок родился в ягодичном предлежании. Течение родов осложнилось запрокидыванием правой ручки. У новорожденного отмечается отек мягких тканей в средней трети правого плеча, болезненный крик при пальпации правого плеча, отсутствие активных и пассивных движений правой руки. Предполагаемый диагноз?

@Перелом плечевой кости.

Перелом ключицы.

Адипонекроз.

Склерема.

Паралич Дюшена-Эрба.

#



Во время родов ребенка с массой тела 4600 г отмечалось затрудненное выведение плечиков. У новорожденного отмечается болезненная реакция при пальпации левой ключицы, крепитация отломков в средней части левой ключицы. Диагностирован перелом ключицы. В чем заключается лечение?

@Накладывают повязку Дезо.

Накладывают гипсовую повязку на плечевой пояс.

Накладывают воротник Щанца.

Положить ребенка в гипсовую кроватку.

Тугое пеленание.

#



Дівчинка 13 років скаржиться на частий головний біль, підвищену пітливість, періодичну появу поколювань в області серця та запаморочень. Об’єктивно: загальний стан задовільний, емоційно лабільна, склад тіла астенічний, ЧСС –68 за 1 хв, артеріальний тиск 85/50 мм. рт. ст. Характер пульсу та артеріальний тиск на верхніх і нижніх кінцівках не відрізняється. Тони серця дещо ослаблені, непостійний систолічний шум в області верхівки серця. ЕКГ – синусова брадикардія. Яке захворювання найбільш вірогідне у дівчинки?

@Вегетосудинна дисфункція

Хронічна надниркова недостатність

Неревматичний кардит

Ревматизм, активна фаза

Коарктація аорти

#



Дитина 8-ми років біля 1 року хворіє на бронхіальну астму. Знаходиться на стаціонарному лікуванні в зв’язку з приступним періодом. При обстеженні виявлені антитіла до домашнього пилу. Який метод лікування найбільш доцільний при досягненні міжприступного періоду?

@Специфічна імунотерапія

Глюкокортикостероїдна терапія

Спелеотерапія

Голкорефлексотерапія

Лазеротерапія

#



Хлопчик, 12 років, хворіє гострим гломерулонефритом. На 2-й день хвороби стан хворого став швидко погіршуватись. З’явились головний біль, блювання, погіршення зору, потім втрата свідомості та судоми. Яке ускладнення найбільш вірогідне в цьому випадку?

@Ангіоспастична енцефалопатія

Гостра ниркова недостатність

Уремія

Внутрішньочерепний крововилив

Гостра серцево-судинна недостатність

#



Дівчинка, 8 років, поступила в клініку з попереднім діагнозом дифузного захворювання сполучної тканини. При допоміжному обстеженні виявлені: диспротеінемія, підвищення в сироватці крові вмісту імуноглобулінів класу G, креатин-фосфокінази, лактатдегідрогенази, аспартат- та аланінамінотрасферази, альдолази, креатину. Виражена креатинурія. Яке захворювання у дитини найбільш вірогідне виходячи з наявних результатів параклінічного обстеження?

@Дерматоміозит

Системний червоний вовчак

Системна склеродермія

Ревматоїдний артрит

Вузликовий периартерііт

#



У 8-ми річного хлопчика через 4 тижні після захворювання з’явились млявість, головний біль, набряклість повік, особливо зранку. Об’єктивно: шкіра бліда, чиста, обличчя пастозне, повіки набряклі. Артеріальний тиск 140/90 мм. рт. ст. В аналізі сечі: білок – 0,9 г/л, еритроцити 25-30 в полі зору, лейкоцити –2-4 в полі зору, циліндри –4-6 в полі зору. Яке захворювання найбільш вірогідне у дитини?

@Гострий гломерулонефрит

Гострий пієлонефрит

Тубуло-інтерстиціальний нефрит

Ліпоїдний нефроз

Гострий цистит

#



Дитині 4 місяці. Захворіла гостро. Скарги на блювання, пронос, високу to тіла, млявість. При огляді: to=390C, дитина в’яла, слизові помірно сухі, живіт здутий, гепатоспленомегалія. Випорожнення рідкі, рясні, смердючі, пінисті, темно-зелені, велика кількість мутного слизу. Блювання – 3-4 рази на добу, дефекація – 12-13 разів на добу. Який є найімовірніший діагноз?

@Сальмонельоз, гастроентероколітична форма, середньо-тяжкий перебіг.

Рота вірусна інфекція, типова середньо-тяжка форма.

Шигельоз, типова середньо-тяжка форма.

Ешерихіоз (ентеропатогенний), типова середньо-тяжка форма.

Вірусна (аденовірусна, ентеровірусна) діарея.

#



У дитини 4 місяців з типовою менінгококцемією при зверненні: сопор, блідість, акроцианоз, холодні кінцівки, ниткоподібний пульс, тахікардія, артеріальна гіпотензія, задишка, анурія. З чого починати невідкладну допомогу на до госпітальному етапі?

@Внутрішньовенне швидке введення ізотонічних сольових або колоїдних розчинів в дозі 20-30 мл/кг.

Левоміцетин-сукцинат натрія в/м’язово в добовій дозі 100 мг/кг.

Преднізолон в/м’язово 5 мг/кг – разова доза.

Бензилпеніцилін в/м’язово в добовій дозі 300000 ОД/кг.

Лазікс в/м’язово 1 мг/кг – разова доза.

#



Дитина на 6-й день після народження стала в’ялою, порушується дихання, виникає ціаноз. Шкіра жовтянична, гепатолієнальний синдром, геморагічний синдром, на шкірі та слизових оболонках – пухирцеві висипи. В крові гіпербілірубінемія, підвищена активність трансаміназ, азотемія, гіпоглікемія, тромбоцитопенія. Яким буде найбільш імовірний діагноз?

@Інфекція простого герпесу у новонародженого (вроджена), генералізована форма.

Неонатальний сепсис.

Природжений гепатит В, маніфест на форма.

Гемолітична хвороба новонародженого.

Природжений токсоплазмоз ний гепатит.

#



Дитині 2 дні. Недоношена. Млявість, відмова від грудей, сонливість, судоми. Відмічається тахікардія, розширення меж і глухість тонів серця. Помірно виражена жовтяниця, гепатолієнальний синдром. В крові гіпербілірубінемія (прямий білірубін), підвищена активність трансаміназ, значно знижений протромбін. Яким буде найбільш імовірний діагноз?

@Природжена Коксаки-інфекція (гепатит, енцефаліт, міокардит).

Неонатальний сепсис.

Гемолітична хвороба новонародженого.

Природжений герпетичний гепатит.

Природжений гепатит В.

#



Дитині 14 років, часто хворіє ангінами, останній раз – декілька днів тому. Скарги на високу температуру тіла, сильний біль та припухлість в області правої навколо вушної залози. При пальпації залоза набрякла, різко болюча, шкіра над нею гаряча. Змін в зіві немає. В крові лейкоцитоз, нейтрофільоз, значно підвищена ШОЕ. Даних про щеплення немає. Біля 2-х місяців тому на паротитну інфекцію хворів молодший брат. Яким буде найбільш імовірний діагноз?

@Гнійний паротит.

Паротит на інфекція, типова залозиста форма, паротит.

Дифтерія ротоглодки, субтоксична форма.

Сіалоаденіт.

Інфекційний мононуклеоз.

#



Дитина 5-місячного віку, скарги матері на неспокій дитини, переривчастий сон, зниження апетиту, рідкі випорожнення під час годування. Маса тіла дитини при народження 3000 г. Знаходиться на штучному вигодовуванні з 3-місячного віку. При об’єктивному обстеженні визначається дефіцит маси 14\%, зріст відповідає вікові. Шкіра бліда, підшкірна основа витончена на животі і тулубі. Шкірна складка на рівні пупка сягає 0,8 см. Еластичність шкіри помірно знижена. В легенях дихання пуерильне, тони серця гучні тенденція до тахікардії. Органи черевної порожнини без патології. Ваш попередній діагноз?

@Постнатальна гіпотрофія І ступеню.

Пренатальна гіпотрофія І ступеню.

Постнатальна гіпотрофія ІІ ступеню.

Паратрофія.

Гіпостатура.

#



Дитина 6-місячного віку, скарги матері на неспокій дитини, висипання на волосистій частині голови, на обличчі почервоніння шкіри. Дитина з народження знаходиться на штучному вигодовуванні. Тричі перенесла ГРВІ. При об’єктивному обстеженні визначається еритема на щоках, за вухами, попрілості в природних складках. На волосистій частині голови виявлено жовтуватого кольору масні кірочки. Шкіра бліда, суха, її еластичність знижена. Визначається збільшення шийних лімфатичних вузлів І-ІІ ступеню. В легенях дихання пуерильне, тони серця гучні ритмічні. Органи черевної порожнини без патології. Ваш попередній діагноз?

@Ексудативно-катаральний діатез.

Лімфатико-гіпопластичний діатез.

Екзема.

Попрілості І ступеню.

Дерматит

#



Дитина 5-річного віку, скарги матері на нічні страхи дитини, енурез, тривожність, зниження апетиту. В анамнезі епізоди ацетонемічного синдрому, харчова алергія на цитрусові. Об’єктивно: дитина астенічного соматотипу, емоційно лабільна. Шкіра бліда, суха, підшкірна основа потоншена. В легенях дихання везикулярне. Тони серця гучні, 100 ударів за 1 хвилину. При УЗД органів черевної порожнини виявлено дискінезію жовчовивідних шляхів, в аналізі сечі визначається уратурія. Ваш попередній діагноз?

@Нервово-артритичний діатез.

Енурез.

Суха екзема.

Вегето-судинна дистонія.

Неврастенія.

#



Хвора дівчинка 9-річного віку скаржиться на слабкість, носові кровотечі, “синці” великих розмірів, що виникають без видимої причини. Захворювання почалося гостро, його початку передувала перенесена вітряна віспа. Об’єктивно: на шкірі тулуба, кінцівок виявляється поліморфні геморагії (екхімози неправильної форми і різних розмірів до 10 см в діаметрі, несиметрична петехіальна висипка). Виявлено лімфаденопатію. Печінка і селезінка не збільшені. В аналізі крові: ер. 3,0*1012/л, Hb – 100 г/л, лейк. – 9,8*109/л, в лейкоформулі - відносний лімфоцитоз, тромбоцити – 80,0*109/л, час кровотечі по Дьюке 8 хв. Визначається позитивна проба Кончаловського. Ваш попередній діагноз?

@Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура.

Геморагічний васкуліт.

Гострий лейкоз.

Коагулопатія.

Тромбоцитопатія

#



Дівчинка 2 місяців госпіталізована зі скаргами матері на зниження апетиту, блювоту, зниження маси тіла. З анамнезу відомо, що мати давала їй вітамін Д в дозі 10 тис. МО щоденно протягом 1 міс. Об’єктивно: млява; шкіра бліда з сіруватим відтінком; тургор тканин знижений; тахікардія, тони серця послаблені. Печінка збільшена. Поліурія. Який діагноз найбільш ймовірний?

@Гіпервітаміноз Д

Дефіцитна анемія

Гіпотрофія

Рахіт

Фосфат-діабет

#



До хлопчика 11 місяців викликана бригада „швидкої допомоги”. При об’єктивному обстеженні виявлені: температура тіла-36,70С, свідомість відсутня, генералізовані тонічні судоми, тотальний цианоз, симптоми підгострого перебігу рахіту 2-го ступеню, періоду репарації. Які препарати слід призначити хворому для ліквідації нападу судом ?

@Седуксен, кальцію глюконат

Димедрол, магнію сульфат

Но-шпа, папаверин

Атропін, адреналін

Анальгін, новокаїн

#



Хлопчик 10 років. Скарги на ниючий біль у верхній половині живота, відчуття важкості в череві, печію, відрижку кислим. Об'єктивно – загальний стан задовільний, при пальпації болючість в епігастральній зоні. Гастроскопія: помірне потовщення складок незмінної слизової оболонки шлунку за рахунок спастичних скорочень, добре розправляються повітрям. Ерозій та виразок нема. Інтрагастральна pH-метрія: підвищення кислотоутворювання. Вкажіть вірний діагноз.

@Функціональний розлад шлунку з підвищеною секреторною функцією

Хронічний гастрит з підвищеною секреторною функцією

Рефлюксна хвороба

Гастроптоз

Дискінезія кишковика

#



Дівчинка 9 років. Скарги на тупий ниючий біль в правому підребір'ї, який посилюється після прийому гострої і грубої їжі, емоційному напруженні. Хворіє на протязі 6 міс. Об'єктивно: дитина дратлива, емоційно лабільна, жовчно-міхурові симптоми позитивні. Ультразвукове дослідження – жовчний міхур збільшений у розмірі, стінки не змінені. Результати дуоденального зондування – тривалість ІІ фази А2 складає 1 хв. IV фази В – 40 хв., швидкість витікання жовчі – 0,7мл/хв. Вкажіть тип дискінезії жовчовивідних шляхів.

@Гіпотонічно-гіпокінетичний

Гіпотонічний

Гіпертонічний

Гіпертонічно-гіперкінетичний

Гіпотонічно-гіперкінетичний

#



Дитина 3 міс. На грудному вигодовуванні. На протязі минулого місяця стала неспокійною, не витримує час між годуваннями, жадібно ссе груди матері. Розладів травлення не має. Прибавка маси тіла за останній місяць склала 400 г. Який із вказаних заходів слід виконати першочергово?

@Контрольне зважування дитини

Призначити докорм адаптованими сумішами

Визначити хімічний склад материнського молока

Призначити ферментні препарати

Призначити заспокійливі препарати

#



Дівчинка 8 років хворіє на протязі чотирьох тижнів. Температура тіла до 38,5? С, остуда, сухий кашель, головний біль, біль в литкових м’язах, поліаденопатія. Вислуховуються в легенях сухі хрипи з обох сторін. В крові: лейкоцити-15,2·109/л, ШОЕ-35 мм.рт.ст. На рентгенограмі органів грудної клітини: очагово-інфільтративні тіні з обох сторін. В домівці є папуга. Назвіть найбільш вірогідний діагноз.

@Хламідійна пневмонія

Стафілококова пневмонія

Стрептококова пневмонія

Кандідозна пневмонія

Пневмококова пневмонія

#



У дитини 5 років після вжитого тістечка з білковим кремом появилась нудота, блювота, слабкість, біль у животі. При огляді: стан середньої тяжкості, температура тіла 38,2? С, шкіра бліда, чиста, язик обкладений білим нальотом, живіт роздут,біль в епігастральній області, менінгеальні знаки – негативні. Яке з приведених лікувальних заходів буде першочерговим?

@Промивання шлунку

Дезінтоксікаційна терапія

Антибактеріальна терапія

Лікування біопрепаратами

Ферментотерапія

#



У школі-інтернаті хлопчик 7 років з дитячим церебральним паралічем після відвідування батьками, які годували домашніми сметаною та творогом, поскаржився на нудоту, позиви на блювоту, біль у верхній частині живота, слабкість. Яка тактика педіатра інтернату щодо подальшого ведення хворого?

@Госпіталізація до інфекційного стаціонару

Госпіталізація до неврологічного стаціонару

Госпіталізація до гастроентерологічного відділення

Лікування та нагляд в ізоляторі інтернату

Госпіталізація до хірургічного відділення

#



Дитина 5 днів, яка народилась від матері страждаючої на ендометрит , в родах у неї підвищення t тіла до 37,9?С, передчасне ізлиття колоплідних від. У дитини – кардіо-респіраторна депресія при народженні, апноє до 3-5?, протягом 3-х діб знижений тонус м’язів, повторюваність судом, до наступного часу блювання, Р-160 в 1', АТ- 50/30 мм.рт.ст Мікроциркуляторні порушення, рідкі сечовипускання. Який ймовірний діагноз?

@Септичний шок

Пізній перинатальний сепсіс

Ранній перинатальний сепсіс

Системна запальна реакція

Менінгіт

#



У доношеної дитини, яка народилась від матері з хронічним пієлонефритом в пологах діагностовано травматичне ураження ЦНС, в зв’язку з чим призначено ШВЛ, яка проводилась 6 діб. Вигодовування парентеральне. На 8-му добу розвинулась клініка сепсісу, з ураженням дихальної системи. Який з факторів найбільш вирогідно обумовив фрмування сепсісу?

@ШВЛ більш 5 діб

Захворювання матері

Парентеральне вигодовування

Травма ЦНС

Гіпоксичне ураження ЦНС

#



У дитини 5 міс., яка другий день хворіє на гостру респіраторну вірусну інфекцію з’явилась різка в’ялість, повторне блювання. Лікар бригади швидкої допомоги виявив висипання геморагічного характеру на сідницях, стегнах, тахікардію, тахіпное. Пульс слабкий, тони серця глухі, АТ- знижений. Олігурія. Введення якого препарату є обов’язковим на догоспітальному етапі?

@ Преднізолон

Фурасемід

Контрікал

Амінокапронова кислота

Дипірідамол

#



Дівчинці 4 тижні. Хворіє з дня народження. Скарги на втрату ваги, млявість. Повторне зригування та блювання незалежно від прийому їжі. Народилась з вагою 3700,0 тепер вага- 3000,0. Бліда, підшкірна клітковина відсутня, сухість слизових оболонок, западіння тім’ячка. Пенісоподібний клітор. Тахікардія. Тони серця приглушені. Натрій крові – 86ммоль/л. Калій- 7,8ммоль/л. Який найбільш вирогідний діагноз у цієї дитини?

@Уроджена дисфункція кори надниркових залоз

Дизбактеріоз

Ентероколіт

Гіпотрофія

Пілоростеноз

#



У дівчинки 20 днів з’явилась різка в’ялість, адинамія, повторне блювання „фонтаном”, діарея. З дня народження скарги на блювання незалежно від прийому їжі, втрата ваги, слабкість, тони серця глухі. Натрій крові – 86ммоль/л. Калій- 7,0ммоль/л. З яким ускладненням пов’язано погіршення стану дитини?

@Гостра надниркова недостатність

Пілоростеноз

Ентероколіт

Пілороспазм

Гостра серцева недостатність

#



У дівчинки 9 років протягом 2 місяців спостерігається субфебрілітет, ранкова скутість. Ознаки артриту правого колінного і III-IV міжфалангових суглобів і м’язової дістрофії навколо означених суглобів. В ан. крові клін. анемія , лейкоцититоз, ШОЕ- 40мм/год. Яка форма ЮРА найбільш вирогідна у данному випадку?

@Суставна (олігоартрит)

Суставна (поліартрит)

З окремими вісцерітами

Синдром Стілла

Алергосептичний варіант

#



У хлопця 14 років з бронхоектатичною хворобою погіршився стан, з’явилась ядуха, напади болю в серці, які супроводжувались посиленням цианозу, відчуттям страху. При аускультації II тон серця акцентований, шум недостатності клапанів легеневої артерії, печінка збільшена, ЕКГ: гіпертрофія правого шлуночка, ЕхоКГ: ділатація порожнини правого шлуночка. Погіршення стану обумовлено розвитком:

@Хронічного легеневого серця

Гострого міокарду

Хронічного міокарду

Інфекційного ендокардиту

Загостренням пневмонії

#



У дівчинки 12 років на протязі 3-х місяців скарги на ранкову скутість, біль у шийному відділі хребта, у лівому колінному суглобі. Останній деформований, гарячий, припухлий. ШОЕ 38мм/год, С-реактивний протеїн 2+, позитивний ревматоїдний фактор. Який вирогідний діагноз?

@Ювенільний ревматоїдний артрит

Ревматизм

Реактивний артирит

Хвороба Пертеса

Гострий гематогенний омтеомієліт

#



У новонародженої дитини має місце ГХН по Rh- фактору, проведена операція замінного переливання крові за 1,5 години у полному обсязі. Після операції з’явилась тахікардія, аритмія, тахіпноє, цианоз. З чим пов’язані ці зміни у стані дитини?

@Розвиток гострої серцево-судинної недостатності

Перфорація пуповинної вени

Виразковий некротичний ентероколіт

Метаболічні порушення

Трансфузійні ушкодження

#



Хлопчик 7 років неодноразово перебував на стац. лікуванні з приводу полікістозу нижньої долі лівої легені. Наразі стан дитини різко погіршився. З’явився біль в грудній клітині, утруднене поверхнє дихання. Перкуторно коробковий звук зліва, дихальні шуми зліва не прослуховуються. Серце зсунуте вправо. Укажіть першочергову тактику.

@Дренаж по Бюлау

Штучна вентиляція легень

Сеанси дихання під позитивним тиском на видиху

Санація трахеобронхіального дерева

Бронхоскопія

#



Дівчинка 3-х років доставлена до стаціонару батьками. Дитина бліда, неспокійна, капризна, t-36,9° С. Задишка змішаного типу, ЧД-32, сухий кашель. Голос не змінений. Слизова оболонка навкруги зіва рожева. При аускультації в легенях дихання пуерильне. Стан дитини погіршився раптово за 2 години до госпіталізації, коли дівчинка гралася без нагляду батьків. Що є першочерговим заходом в такій ситуації?

@Бронхоскопія

Рентген органів грудної клітини

Консультація ЛОР

Ларінгоскопія

Спостереження лікаря

#



Хворий з важкою черепномозковою травмою непритомний. Зіниці вузькі, рефлекси у повному обсязі, на біль реагує захисними рухами та росплющенням очей. Рівень порушення притомності у цьому випадку:

@Сопор

Оглушення

Ступор

Прекома

Глубока кома

#



Хлопчик грудного віку (8міс.) поступив у лікарню зі скаргами на висип по тілу, свербіж, порушення сну. З анамнезу відомо, що висип з‘явився 5 днів тому після введення дитині цільного коров‘ячого молока. Сімейний анамнез обтяжений по алергіі. Об‘єктивно при огляді: на щоках – мокнуття, вєзікули, корки, поодинокі пустули. На волосяній частині голови – гнейс. Індекс SCORAD - 96. Встановлено діагноз атопічного дерматиту, ексудативної форми. При параклінічому дослідженні виявлено еозінофілію до 15\%; високий рівень IgE - 560МО/мл. Який з механізмів є провідним у патогенезі атопічного дерматиту у даного хворого?

@Атопічний (реагіновий) – І тип алергійних реакцій

Цитотоксичний – ІІ тип алергійних реакцій

Імунокомплексний – ІІІ тип алергійних реакцій

Гіперчутливість уповільненого типу - ІVтип алергійних реакцій

Псевдоалергійний

#



Дівчинці 7 років. Навчається в 1 класі на „відмінно”. Вона допитлива, жвава, легко запам‘ятовує почуте або прочитане. Часто у неї відмічаються нічні страхи, тіки, звичні блювання, підвищена збудливість, головний біль, біль у суглобах та м‘язах, приступообразні болі у животі, запах ацетону із рота, анорексія. Який імовірний діагноз у даному випадку?

@Нервно-артритичний діатез

Ревматизм

Хронічний панкреатит

Хронічний холецистит

Невроз нав‘язчивих рухів

#



Доношений новонароджений, оцінка за шкалою Апгар 6-8 балів, маса тіла 2800,0 г, довжина тіла 52 см, об’єм голови 39 см, об’єм грудної клітини – 30 см. Відмічено синдром пригнічення ЦНС. Шкіра має жовтушне забарвлення. В.т. 4,0х4,0 см. Фізикальні дані легень та серця – без патології. Печінка виступає на 4,5 см нижче краю підребер’я, селезінка – на 2 см. Катаракта лівого ока. При УЗД виявлено кальцифікати головного мозку, внутрішню гідроцефалію. Яке з лабораторних досліджень найбільш інформативне для діагностики?

@Дослідження крові на TORCH

Дослідження крові на стерильність

Дослідження крові на реакцію Вассермана

ПЦР з антигеном вірусу краснухи

Комп’ютерна томографія головного мозку

#



Доношений новонароджений, маса тіла 3200,0 г, довжина тіла 52 см, об’єм голови 36 см, об’єм грудної клітини – 34 см. З анамнезу відомо, що мати під час вагітності хворіла на ГРВІ (4 тиждень гестації), краснуху (9 тиждень гестації), бронхіт (20 тиждень гестації), анемію та пієлонефрит вагітних. Шкіра має блідо-рожевий колір, акроцианоз. Перкуторно – межі серця збільшені. При аускультації серця вислуховується систолічний шум. Печінка – на 3 см нижче краю підребер’я. При УЗД виявлено вроджену ваду серця. Який чинник найбільш вірогідно вплинув на формування вади серця?

@Краснуха

Бронхіт

ГРВІ

Анемія

Пієлонефрит

#



У доношеної дитини на 3 добу життя з’явились гнійні виділення з очей, стійкий кашель. З анамнезу відомо, що мати страждала на вульвовагініт. Температурпа нормальна. Сиптомів інтоксікації немає Шкіра бліда. Аускультативно – в легенях вислуховується ослаблене дихання, дрібнопухирчасті хрипи. Тони серця – ритмічні, чисті. Печінка виступає на 2 см нижче краю підребер’я,селезенка не пальпується. В аналізі крові – еозінофілія. Яке з лабораторних досліджень найбільш інформативне для діагностики етіології захворювання?

@ПЦР з антигеном хламідії

Дослідження крові на стерильність

Дослідження крові на реакцію Вассермана

Дослідження крові на TORCH

Бактеріологічне дослідження виділень з очей

#



Дитина 8 років захворіла на типову форму грипу середньої тяжкості. Лікувалась вдома. Отримувала жарознижуючі, муколітичні засоби, судинозвужуючі носові краплі. На п’ятий день хвороби загальний стан дитини погіршився, спостерігалось підвищення температури до 39,60С, кашель став непродуктивний, глибокий, частий. Аускультативно над легенями дрібнопухирчаті хрипи, при перкусії - укорочення тону в нижніх відділах обох легень. З яким ускладненням швидше за все пов’язано погіршення стану хворого?

@Пневмонія

Ателектаз

Загострення грипу

Набряк легень

Астматичний синдром

#



Хлопчик, 8 місяців, захворів гостро, з підвищення температури тіла до 37,50С, появи серозних виділень з носових ходів, кашлю. На другий день від початку хвороби температура до 37,80С, психомоторне збудження, дихання шумне з подовженим видихом, кашель став глибокий, частий. Дільничний лікар виявив при аускультації над всією поверхнею легень численні, розсіяні, дрібнопухирчаті хрипи на вдосі та видосі, перкуторно над легенями коробочний відтінок легеневого тону; тахіпное до 60/хв., тахікардія до 180/хв. З анамнезу відомо, що пацієнт до цього часу не хворів, алергологічний анамнез не обтяжений. Який попередній діагноз найбільш вірогідний?

@Бронхіоліт

Пневмонія

Бронхіальна астма

Стенозуючий ларинготрахеїт

Коклюш

#



Дитина, 4 років, влітку захворіла гостро з підвищення температури до 39,50С, стала в’ялою, погіршився апетит, з’явився сухий кашель, рідкий стул до 5 разів на добу, скаржиться на біль при ковтанні. Дільничний лікар при огляді виявив незначну закладеність носу, гіперемію слизової оболонки ротоглотки, на піднебінних дужках, м’якому піднебінні, червоні дрібноплямисті та везикульозні елементи з прозорим вмістом. Шкіра чиста, збоку інших органів і систем патологічних змін не виявлено. З якою етіологією швидше за все пов’язане захворювання?

@Ентеровірусна інфекція

Кандидозна інфекція

Кір

Стрептококова інфекція

Краснуха

#



Дитина 6 років переносить типову форму вітряної віспи. На 4-й день захворювання приєднався сухий короткий кашель, задишка змішаного характеру, біль у лівій половині грудної клітки. Про розвиток якого ускладнення можна думати?

@Пневмонія

Гострий стенозуючий ларинготрахеїт

Міокардит

Панкреатит

Неврит міжреберних нервів

#



У дитини 12 років спостерігається підвищення температури, болі у животі, м’язах та суглобах, жовтушність шкіри і склер, одутлість і гіперемія обличчя, пластинчате лущення на шкірі нігтьових фаланг пальців кисті, “малиновий” язик, збільшення печінки та селезінки, потемніння сечі. Поставте діагноз.

@Псевдотуберкульоз

Лептоспіроз

Вірусний гепатит В

Скарлатина

Інфекційний мононуклеоз

#



У дитини 8 років, що переніс лакунарну ангіну, на 10-й день розвинулась клініка парезу м’якого піднебіння: гугнявість голосу, поперхування, витікання рідкої їжі через ніс. Яке захворювання мало бути причиною розвитку даного ускладнення?

@Дифтерія мигдаликів

Ангіна Сімановського-Венсана

Аденовірусна інфекція

Скарлатина

Інфекційний мононуклеоз

#



У загальному аналізі крові 9-річної дитини, що був обстежений з приводу плівчатої ангіни з шийним лімфаденітом, виявлено: гемоглобін – 118 г/л, еритроцити – 3,8*1012/л, лейкоцити – 18,6*109/л, е – 4\%, п – 6\%, с – 12\%, л – 53\%, м – 13\%, віроцити – 12\%. ШОЕ – 16 мм/год. Який збудник з більшою вірогідністю був причиною захворювання?

@Вірус Епштейна-Барра

Коринебактерії дифтерії

Стрептокок

Листерії

Гриби роду кандида

#



Дитина, 9 років, захворіла гостро, з підвищення температури до 38?С, рідких випорожнень жовтогарячого кольору зі значним вмістом води, без патолгічних домішок. Госпіталізован на 2 добу захворювання, стан середньої тяжкості. Ознаки токсико-ексикозу 1-го ступеню. При бактеріологічному дослідженні фекалій встановлено діагноз ешеріхіозу. Який основний метод лікування?

@Оральна регідратація

Парентеральна регідратація

Інтерферонотерапія

Ферментні препарати

Антибіотики

#



У дитини 5 років, яка хворіє на типову середньотяжку форму скарлатини на 7-й день захворювання розвинулась клініка правобічного гнійного отиту. Етіотропна терапія не проводилась. Які призначення потрібно зробити в гострому періоді захворювання для запобігання даного ускладнення у хворого?

@Бензилпеніциліну натрієва сіль, або макроліди

Гентаміцину сульфат

Тетрациклін

Фуразолідон

Сульфаніламіди

#



У дитини 10 років типова легка форма кору, гладкий перебіг. Яка тактика дільничного педіатра по відношенню до хворого?

@Організація “стаціонару на дому”

Госпіталізація в інфекційне відділення.

Термінове щеплення хворого проти кору.

Госпіталізація в соматичне відділення.

Дозвіл на продовження відвідування школи.

#



Дитина 10 місяців захворіла гостро з підвищення температури тіла до 38,50С, блювоти, водянистої діареї. Методом ІФА в фекаліях виявлено ротавірусний антиген. Первинним механізмом розвитку діареї в даного хворого є:

@Дисахаридазна недостатність.

Підвищення синтезу цАМФ у ентероцитах

Розвиток місцевого запального процесу в кишечнику

Порушення моторики кишечника

Зовнішньосекреторна недостатність підшлункової залози

#



Дитина 6 місяців захворіла гостро з підвищення температури тіла до 39,50С, блювоти, яка не пов’язана з вживанням їжі, неспокою. При огляді: дитина лежить на боці з запрокинутою головою, підтягнутими до живота ногами, велике тім’ячко вибухає, напружене, виявлені гіперестезія, позитивний симптом Лесажа, ригідність м’язів потилиці. З боку інших органів патології не виявлено. Попередній діагноз:

@Менінгіт.

Пухлина мозку

Енцефаліт

Гостра кишкова інфекція

Харчова токсикоінфекція

#



Дитина 5 років захворіла гостро з підвищення температури тіла до 39,50С, головного болю, появою на шкірі сідниць, стегон поодиноких геморагічним елементів неправильної форми, з чіткими контурами. Препаратом етіотропної терапії у цього хворого є:

@Бензилпеніцилін.

Тетрациклін

Ципрофлоксацин

Еритроміцин

Цефазолін

#



Дитина 5 місяців, хвора на коклюш, госпіталізована до стаціонару. У хворого є сестра 6 років, яка не щеплена проти коклюшу. Яка тактика по відношенню до контактного?

@Призначення еритроміцину протягом 14 діб

Вакцинація проти коклюшу

Госпіталізація до стаціонару

Введення назально препаратів інтерферону

Призначення пеніциліну протягом 7 днів

#



Дитина 5 років, захворіла гостро з підвищення температури до 390С, головного болю, повторного блювання. При огляді: ригідність м’язів потилиці, позитивний симптом Керніга. За даними анамнезу 15 днів тому був у контакті з хворим на епідемічний паротит. Які обстеження слід призначити в першу чергу?

@Спинномозкова пункція

Посів крові на стерильність

Змив з носоглотки на віруси

Діастаза сечі

Посів калу на флору

#



У хлопчика через декілька днів після збільшення привушних слинних залоз підвищилась температура до 380С, знизився апетит, відмічалась нудота, повторне блювання. З’явився нападоподібний біль в животі, рідкі випорожнення. Діастаза сечі – 128 одиниць. Найбільш ймовірний діагноз:

@Паротит ний панкреатит

Кишкова інфекція

Дисбактеріоз кишечника

Гострий апендицит

Гострий холецистит

#



Ребенок 1-х суток жизни, масса тела при рождении 3650 г, длинна тела 54 см. Роды срочные, патологические – тазовое предлежание. В родах отмечалось затруднение при выведении плечиков. Оценка по шкале Апгар 6-7 баллов. При осмотре: физиологические рефлексы снижены слева, мышечный тонус левой руки снижен, пассивные движения левой руки безболезненны левая рука разогнута в локтевом суставе, пронирована, кисть в ладонном сгибании. Голова наклонена к левому плечу. Внутренние органы без патологии. Поставить диагноз:

@парез Дюшена-Эрба

перелом ключицы

перелом плечевой кости

паралич Дежерин-Клюмпке

остеомиелит плечевой кости

#



Ребенку, родившемуся на 36 недели беременности, с массой тела 2350 г, длинной тела 43 см, резко ухудшилось состояние: наросла гипотония, вялость. При осмотре: кожные покровы бледные с сероватым оттенком, единичные элементы петехиальной сыпи на передней брюшной стенке. Пупочная ранка влажная с гиперемированным венчиком и серозным отделяемым. Дыхание аритмичное, при аускультации легких – дыхание ослаблено, выслушиваются крепитирующие хрипы. Тоны сердца ослаблены, короткий систолический в V-й точке, ЧСС=165 уд/мин. Живот вздут, печень +3 см, селезенка +1 см из-под края реберной дуги. Неврологический статус: поза вынужденная, тянет голову назад, гипертонус сгибателей голеней и предплечий, большой родничок 1х1 см, не напряжен. О каком заболевании идет речь:

@сепсис

менингококкцемия

перинатальное повреждение ЦНС

ДВС синдром

ядерная желтуха

#



Ребенку 7 дней поставлен диагноз: пупочный сепсис, септикопиемия, двухсторонняя пневмония, тяжелая степень тяжести, стафилококковый энтероколит. Назначено местную терапию. Определите приоритетную тактику в лечении:

@комбинация двух антибиотиков

цефтриаксон, дезинтоксикационная терапия

ампициллин, антигеморрагическая терапия

ампициллин, дезинтоксикационная терапия

цефтриаксон, антигеморрагическая терапия

#



У дитини 10 років після черепно-мозкової травми з’явилися скарги на сухість у роті, спрагу, великий діурез, значну втрату ваги. При обстеженні виявлено: суху шкіру, в’ялість, відсутність набряків. Цукор крові натще – 5,3 ммоль/л; через 2 години після їжі – 4,9 ммоль/л. креатинін - 54 мкмоль/л, питома вага сечі – 1002 г/л, глюкоза сечі – 0; кетонові тіла -, добовий діурез – 10 л. поставте попередній діагноз.

@цукровий діабет

нецукровий діабет

ниркова глюкозурія

психогенна полідіпсія

хронічна ниркова недостатність

#



Хлопчик 8 років хворіє на бронхіт протягом тижня, з’явилися скарги на часте сечовипускання до 10 разів на день, невеликими порціями, болючості при сечовипусканні не відмічає. Явища інтоксикації не виражені. Об’єктивно набряків не має, живіт при пальпації безболісний, симптом Пастернацького від? ємний з обох боків. В загальному аналізі крові: Нв –130г/л; ер.-4,5*10 , лей.-14*10, тромб.-145*10, ШЗЕ-12 мм/год. В загальному аналізі сечі : питома вага 1016 ммоль/л, колір - насичено жовтий, лей.- 15 – 20 у полі зору, ер. – 3-4 у полі зору. Білку, цукру не має В сечовому осаді невелика кількість бактерій, що не вкриті антитілами. Який найбільш вірогідний діагноз?

@Інфекція сечовивідних шляхів

Пієлонефрит

Цистит

Гломерулонефрит

Тубулоінтерстиційний нефрит

#



Дівчинка 6 років скаржиться на часте та болюче сечовипускання, малими порціями. Відмічає появу болю внизу живота, в надлобковій ділянці. У дитини відмічається підвищення температури до 37,5?, симптоми інтоксикації не виражені. В анамнезі у дитини денний енурез. Об’єктивно живіт болючий при пальпації над лобком. В загальному аналізі крові: Нв –130г/л; ер.-4,5*10 , лей.-14*10, тромб.-145*10, ШОЕ-15 мм/год. В загальному аналізі сечі : питома вага 1016ммоль/л, колір- мутна, білок 0,66 г\л лей.- 40- 60 у полі зору, ер. – 5-7 у полі зору не змінені. В сечовому осаді велика кількість бактерій до150 тис мікр тіл. Дані екскреторної урографії без відхилень. Який найбільш вірогідний діагноз?

@Цистит

Пієлонефрит

Інфекція сечовивідних шляхів

Гломерулонефрит

Тубулоінтерстиційний нефрит

#



Дівчинка 6 років скаржиться на часте та болюче сечовипускання, малими порціями. Відмічає появу болю внизу живота, в надлобковій ділянці. У дитини відмічається підвищення температури до 37,5?, симптоми інтоксикації не виражені. В анамнезі у дитини денний енурез. Дівчинка 6 років скаржиться на часте та болюче сечовипускання, малими порціями. Відмічає появу болю внизу живота, в надлобковій ділянці. У дитини відмічається підвищення температури до 37,5?, симптоми інтоксикації не виражені. В анамнезі у дитини денний енурез. Об’єктивно живіт болючий при пальпації над лобком. В загальному аналізі крові: Нв –130г/л; ер.-4,5*10 , лей.-14*10, тромб.-145*10, ШОЕ-15 мм/год. В загальному аналізі сечі : питома вага 1016ммоль/л, колір- мутна, білок 0,66 г\л лей.- 40- 60 у полі зору, ер. – 5-7 у полі зору не змінені. В сечовому осаді велика кількість бактерій до150 тис мікр тіл. Дані екскреторної урографії без відхилень. Препарати яких груп обов’язково призначають при цій патології?

@антибіотики

сечогінні

десенсибілізуючі

спазмолітики

антиагреганти

#



Хлопчик 6 днів. Народився доношеним з вагою 3.600г, довжиною 52 см., від другої вагітності перших фізіологічних пологів. Дитина народилася з жовтявим кольором шкірних покривів, закричала відразу. Мати годує груддю. У матері група крові А(ІІ) Rh(-); Мати скаржиться на те ,що дитина стала млявою, часто зригує ,зіває .Об’єктивно шкірні покриви та слизові іктеричні, відмічається загальна пастозність, рефлекси знижені, велике тім’ячко на рівні з кістками черепу ,незначно напружене 2,5*2,5см., живіт при пальпації трохи здутий, печінка +2,5 см, селезінка +1см. В загальному аналізі крові: Нв –130г/л; ер.-3,0*10 , лей.-9*10, тромб.-145*10, ШЗЕ-9мм\год. Біохімія крові: загальний білірубін 340мкмоль\л, прям.-10мкм\л, непрям.-330мкм\л , загальний білок 70 г\л. Яке ускладнення основного захворювання виникло у дитини?

@Білірубінова енцефалопатія

Менінгізм

Енцефаліт

Лікворо-динамічні порушення

Набряк мозку

#



Хлопчик 6 днів. Народився доношеним з вагою 3.600г, довжиною 52 см., від другої вагітності перших фізіологічних пологів. Дитина народилася з жовтушним кольором шкірних покривів, закричала відразу. Мати годує груддю. У матері група крові А(ІІ) Rh(-); Мати скаржиться на те ,що дитина стала млявою, часто зригує ,зіває .Об’єктивно шкірні покриви та слизові іктеричні, відмічається загальна пастозність, рефлекси знижені, велике тім’ячко на рівні з кістками черепу ,незначно напружене 2,5*2,5см., живіт при пальпації трохи здутий, печінка +2,5 см, селезінка +1см. В загальному аналізі крові: Нв –130г/л; ер.-3,0*10 , лей.-9*10, тромб.-145*10, ШЗЕ-9мм\год. Біохімія крові: загальний білірубін 340мкмоль\л, прям.-10мкм\л, непрям.-330мкм\л , загальний білок 70 г\л. Який із перерахованих препаратів призначають для зв’язування та прискорення виведення надлишку білірубіну із крові при цій патології?

@Люмінал

Ентеросгель

Вітамін B2 (рибофлавін)

Аллахол

Есенцеалє

#



У 5-річної дитини раптово почався приступ кашлю. Об’єктивно: справа коробочний відтінок перкуторного звуку, на фоні подовженого видиху вислуховуються сухі свистячі хрипи. Що можна запідозрити у дитини?

@стороннє тіло бронху

обструктивний бронхіт

бронхіоліт

ателектаз нижньої долі правої легені

астматичний бронхіт

#



Дитині 12 років. Протягом 6 років хворіє на хронічний гастрит. У 10 років на ФГДС поставлений діагноз вогнищевого гастриту малої кривизни з гіпертрофією слизової оболонки. Останнім часом 1-2 рази на тиждень спостерігається блювання “кавовою гущею”, посилилися болі в епігастральній області, дитина перестала вживати м’ясну їжу. Яке ускладнення можливо припустити?

@Новоутворення шлунку

Шлункову кровотечу

Пенетрацію

Виразкову хворобу

Перфорацію

#



У дитини віком 3 дні з’явилась мелена, яка збільшилась на 4 день. На шкірі та слизових численні петехії, а в калі домішки крові малинового відтінку. При проведенні теста Апта колір калових мас не змінився. В крові низький вміст ІІ,VІІ,ІХ,Х факторів зсідання крові, гемоглобін 160 г\л, еритроцити 4,5, тромбоцити 250. Який діагноз найбільш вірогідний?

@Геморагічна хвороба новонароджених

Гемолітична хвороба новонароджених

Афбріногенемія

ДВЗ-синдром

Хвороба Віллебранда

#



При огляді дома новонародженого хлопчика лікар виявив збільшені грудні залози справа та зліва. Температура тіла підвищена до 38?. З правого боку шкіра над грудною залозою рожевого кольору. При пальпації дитя неспокійне,спостерігається флюктуація. З яким захворюванням Ви маєте справу та яка Ваша тактика?.

@ Мастит немовляти. Невідкладна гопіталізація у відділення хірургії новонароджених.

Рожисте запалення. Госпіталізація до інфекційного відділення.

Абсцес грудної стінки.

Мастит немовляти. Госпіталізація в терапевтичне відділення.

Мастит немовляти. Спостереження лікаря дома.

#



У новонародженої дитина на 10 день виялено почервоніння на поперековій ділянці шкіри. Температура підвищена, шкіра має набряк. Поширюеться швидко. Лікар на пропускнику поставив діагноз: флегмона немовляти. Яка тактика лікування?

@ Комплексне, стаціонарно, місцево розтини в шаховому порядку.

Місцеві розтини в шаховому порядку

Стаціонарно,консервативне лікування

Антибітико терапія.

Вичікувальна тактика.

#



У дитини 2 тижнів мокне пупок. Виділення помірні прозорі. Помірно виражена гіперемія шкіри навколо пупка. Яке дослідження повинен провести лікар, щоб підтвердити діагноз повної нориці пупка?

@ Зондування пупка

Рентгенологічне дослідження

УЗД

Магнітни резонанс.

Фіброгастоскопію

#



У дитини 2 тижнів поставлено діагноз флегмона новонародженого з ураженням шийної ділянки спини. Зроблені розтини. При перв’язці через 4 години запалення продовжує поширюватись. Яка Ваша тактика ?

@Обколоти антибіотиком, зробити додаткові розтини до здорових тканин

Збільшити кількість перев’язок.

Змінити антибіотик.

Перевести в терапевтичне відділення.

Відмінити часті перв’язки.

#



Під час огляду дитини 3 тижнів лікар знайшов біля анального отвору утворення розміром з горошину, рожевого кольору, без запалення тканин навколо. При пальпації утворення м’яке, болюче. При аноскопії виявлено запалення крипти на боці утворення. З яким заворюванням Ви маете справу? Яка тактика?

@Парпароктит. Опертивне лікування у повному обсязі.

Парапроктит. Консервативне лікування.

Парапроктит. Вичікувальна тактика

Абсцес промежини. Виконати розтин гнійника.

Флегмона новонародженого.Нанести декілька розтинів.

#



У доношеної дитини на другу добу життя з”явилилось блювання з невеликим вмістом крові. Яке дослідження слід провести з метою диференційного діагнозу геморагічної хвороби та синдрому “заковтування крові” матері?

@Тест Апта

Коагулограма

Час згортання крові

Рівень білірубіну

Загальний аналіз крові

#



У доношеної дитини, мати якої під час вагітності отримувала антикоагулянти непрямої дії, підвищений ризик розвитку геморагічної хвороби. Який препарат слід ввести дитині відразу після народження з метою профілактики цього захворювання?

@Вікасол

Натрію етамзілат

Кальцію глюканат

Адроксон

Тромбін

#



У доношеної дитини з гемолітичною хворобою (резус-конфлікт) шкіра в перші години життя має субіктерічний відтінок, рівень білірубіну пуповинної крові становить 85 мкмоль/л. Який метод лікування показаний в цьому випадку?

@Проведення операції замінного переливання крові

Інфузійна терапія

Фототерапія

Призначення ентеросгелю

Призначення фенобарбіталу

#



Новонародженому з гемолітичною хворобою за клініко-лабораторними показниками признечено проведення замінного переливання крові. Який препарат слід обов”язково вводити після кожних 100мл уведеної донорської крові?

@10\% розчин кальцію глюканату

2\% розчин натрію гідракарбонату

1\% розчин вікасолу

5\% розчин альбуміну

Антибіотик

#



Новонароджений хлопчик, 6 діб. Із анамнезу відомо, що народився з гестаційним віком 35 тижнів, мати страждає хронічним пієлонефрі-том. В клінічній картині домінує неспокій, напруга великого тім”яч-ка, судоми, аномальний рух очей з симптомом Грефе. Лабораторно: в аналізі крові лейкоцитів 30 000х109/л, тромбоцитів 120 000х109/л. Яку діагностичну процедуру необхідно здійснити насамперед для встановлення клінічного діагнозу?

@Спинномозкова пункція

Рентгенографія черепа

Бактеріологічне дослідження крові

Магнітно-резонансна томографія головного мозку

Електроенцефалографія

#



Новонароджений хлопчик, віком 12 діб, у відділенні реанімації та інтенсивної терапії на штучній вентиляції легенів. Із анамнезу відомо, що гестаційний вік 34 тижні, безводний період складав 28 годин. Мають місце млявість, набряк та еритема передньої черевної стінки, тахікардія, клініко-рентгенологічні ознаки пневмонії, гепатомегалія. Лабораторно у аналізі крові: лейкоцитоз – 32 000 х109/л, С-реактивний протеін – 4мг/дл, тромбоцитів – 100 000х109/л; гіпербілірубінемія з переважанням прямої фракції. Ваш діагноз?

@Сепсіс новонароджених

Геморагічна хвороба новонароджених

Синдром аспірації меконію

Вроджена вада серця

Пологова травма

#



Женя К., 12 років, поступив у клініку зі скаргами на болісне сечовипускання малими порціями, біль в надлобковій ділянці, субфебрильну температуру. Захворів 2 дні тому. В аналізі сечі: білок 0,66 г/л, лейкоцити 32 в полі зору, свіжі еритроцити 8 в полі зору, бактерії 120 000 в 1 мл. Ваш діагноз?

@Гострий цистіт

Гострий гломерулонефріт

Вторинний пієлнефріт

Хронічний гломерулонефріт

Хронічний пієлонефріт

#



Костя Ж., 2 років, поступив у клініку з явищами двобічної вогнищевої пневмонії. В аналізі сечі: білок 0,033 г/л, лейкоцити 12 в полі зору, бактерії 20 в 1мл. Сечовипускання вільне, без болю. Через 3 доби лікування пневмонії аналіз сечі нормалізувався Чим зумовлені зміни в аналізі сечі?

@Інфекція сечовивідних шляхів

Гострий цистіт

Гострий пієлонефріт

Гострий уретріт

Гострий гломерулонефріт

#



У дитини 6 років у відсутності етіологічних чинників виявлено прогресуюче захворювання, яке супроводжується наростаючою задишкою, розвитком легеневого серця, вентиляційною недостатністю за рестриктивним типом, постійними, в невеликій кількості, дрібнопухирчастими вологими хрипами та крепітацією. При рентгенологічному дослідженні: дифузне зниження прозорості легень, високе стояння діафрагми, картина “сотової легені”. Антибактеріальна терапія ефекту не дає. Ваш діагноз?

@Ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт

Полікістоз легень

Гемосидероз легень

Хронічний деформуючий бронхіт

Агенезія легень

#



У дитини 2 місяців з періоду новонародженості відмічається стридорозне дихання, повторні стенози гортані та бронхіти. При бронхоскопії: зміна контурів трахеобронхіального дерева, їх підатливість при проходженні бронхоскопу, недостатнє контурування трахеобронхіальних хрящових кілець. Ваш діагноз?

@Трахеобронхомаляція

Гіпоплазія легень

Обструктивний бронхіт

Вроджена дольова емфізема

Агенезія легень

#



Дівчинка народилася з масою тіла 2350г, довжиною тіла 48см, оцінкою за шкалою Апгар 7 – 7 балів. Мати без постійного місця проживання, у жіночій консультації протягом вагітності не спостерігалась. При огляді дитини відзначена блідість шкірних покривів, на долонях та підошвах на фоні інфільтрації поодинокі ненапружені пухирі розміром до 10мм. Носове дихання утруднене, слизово-гнійні виділення з носу. Виражена гепатоспленомегалія. Встановлено діагноз внутрішньоутробної інфекції. Яке обстеження доцільно провести для уточнення етіології захворювання?

@Реакція Васермана

Бактеріологічне обстеження крові

Бактеріологічне обстеження виділень з носу

Виділення збудника із сечі

Мазок-відбиток вмісту пухиря

#



У дитини 7 років артрит правого колінного суглоба, протягом року – лімфаденопатія, помірно збільшена печінка. Останнім часом з”явились сухість слизової рота та почуття печії в очах, з”явились спрага, поліурія. Ваш діагноз?

@Ювенільний ревматоідний артрит, синдром Сьогрена

Цукровий діабет

Нецукровий діабет

Системний червоний вовчак

Реактивний артрит

#



Хлопчик 7 років протягом 6 місяців скаржиться на тупі ниючі болі в правому підребір”ї частіше під час фізичного навантаження, періодичну нудоту. Об”єктивно: при пальпації живота підмічається чутливість в правому підребір”ї, печінка +1,5см, міхурові симптоми позитивні. Загальний аналіз крові – без патологічних змін. АлАТ - 0,6ммоль/л (год л), загальний білірубін 20мкмоль/л за рахунок непрямого. УЗД: товщина стінки жовчного міхура 2мм, помірний осад. Після жовчогінного сніданку жовчний міхур скоротився на 30\% попереднього об”єму. Про яку патологію йдеться?

@Дискенезія жовчовивідних шляхів по гіпотонічному типу

Жовчокам"яна хвороба

Хронічний холецистіт

Диспанкреатизм

Дискенезія жовчовивідних шляхів по гіпертонічному типу

#



Коля П., 5 місяців, народився з масою тіла 3400г, отримує змішане вигодовування. Батьки звернулися зі скаргами на попрілості у складках шкіри, себорейні лусочки на голові. Об"єктивно: шкіри бліда, на щічках молочний струп, “географічний язик”. У сечі підвищений вміст епітеліальних клітин. Зв"язок захворювання з харчуванням матері відсутній. Про яку патологію слід думати?

@Ексудативно-катаральний діатез

Себорейний дерматит

Алергічний діатез

Пелюшковий дематит

Лімфатико-гіпопластичний діатез

#



Петро О., 4 років, звернувся зі скаргами на порушення носового дихання, підвищену втомлюваність та постійне збільшення лімфатичних вузлів. Об”єктивно: шкіра бліда, “аденоїдний” тип обличчя. На рентгенограмі – тімомегалія. В аналізі крові – лімфоци-тоз, збільшення кількості В-лімфоцитів, О-лімфоцитів та Т-супресорів при деякому зменшенні Т-хелперів. Про яку патологію слід думати?

@Лімфатико-гіпопластичний діатез

Тімома

Лімфогранулематоз

Ідіопатична гіперплазія лімфатичний вузлів

Спадковий імунодефіцит з генералізованим збільшенням лімфатичних вузлів

#



Василь М., 6 років, звернувся до лікаря зі скаргами на нічні страхи, тіки, підвищену чутливість до запахів, періодичну анорексію, блювоту, інколи – запах ацетону з роту, періодичні дизурічні прояви, болі у м"язах. В анамнезі – “безпричинні” підвищення температури, приступи гемікранії. Провокуючі фактори: стрес, збільшення м"яса та жирів у харчовому раціоні. Рівень сечової кислоти у крові перевищує 268мкмоль/л. Про яку патологію слід думати?

@Нервово-артритичний діатез

Хронічний панкреатит

Неврозоподібний стан

Латентний перебіг ревматизму

Синдром Леша-Найхена

#



Хлопчику 12 років. Скарги на підвищену масу тіла, задишку, спрагу, підвищений апетит. Ріс і розвивався відповідно віку, не хворів. Батьки здорові. З 7 років почав швидко набирати вагу. В даний час зріст 165 см, вага 120 кг. Ожиріння рівномірне, але переважно на животі та стегнах. Шкіра чиста, еластична, striae distense відсутні. По органах і системах без особливостей, статеві органи розвинені відповідно віку. Ендокринних та психічних порушень немає. На R-гр. черепа турецьке сідло нормальних розмірів. Гормональний профіль без особливостей.

@Ожиріння пубертатного періоду

Адіпозо-генітальна дистрофія

Хвороба Іценко-Кушинга

Синдром Іценко-Кушинга

Гіпотиреоз

#



Хлопчику 13 років. Скарги на ожиріння, головний біль, слабкість, задишку, біль в ногах. Від фізіологічних пологів. Ріс і розвивався відповідно віку, не хворів. З 5років без видимих причин почав набирати вагу, різко підвищився апетит. З 12 років з’явилися вусики, оволосіння на лобку, в пахвинних областях, підвищився артеріальний тиск, з’явились стрії на тілі. Об’єктивно: зріст 150 см, вага 98 кг, ожиріння переважно на животі, грудній клітині, при відносній атрофії сідниць. Зі сторони внутрішніх органів і скелету без суттєвих відхилень, шкіра не чиста, на тулубі - стрії. АТ 160/120 мм.рт.ст. Гормональний профіль: 17-кетостероїди – 6,1 мг/добу, 17-оксикетостероїди – 3,25 мг/добу. Цукор крові 4,0 ммоль/л. УЗО наднирників: збільшення в розмірах правого наднирника. R-гр. черепа: турецьке сідло без особливостей.

@Хвороба Іценко-Кушинга

Синдром Іценко-Кушинга

Адіпозо-генітальна дистрофія

Ожиріння пубертатного періоду

Гіпотиреоз

#



Дівчинка 5 років скаржиться на частий приступоподібний біль у правому підребер”ї і біля пупка, який виникає після фізичного навантаження, схильність до запорів. Об’єктивно: шкіра природного забарвлення, живіт болючий при пальпації в правому підребер’ї. Печінка виступає з-під краю реберної дуги на 2 см, еластична. Яке обстеження доцільно провести для уточнення діагнозу?

@УЗД органів черевної порожнини

ФЕГДС

Пункцій на біопсія печінки

Рн-метрія

Ректоромоноскопія

#



У дитини в 8 років діагностується надлишок маси тіла 50\% за рахунок жирової тканини. Декілька місяців тому перенесла черепно-мозкову травму, після чого з’явилися булімія, частий головний біль, підвищення АТ. Розподіл підшкірного жиру нерівномірний: на животі у вигляді „фартуха”, в області VII шийного хребця, на грудях. Мають місце стрії, гіперпігментація на шиї, в піхвових та пахвових складках. Вказати форму первинного ожиріння.

@Гіпоталамічне

Конституційно-екзогенне

Змішане

Екзогенне

Церебральне

#



Дитина 12 років має масу тіла 68 кг, зріст 156 см. Надлишок маси тіла 47\%. Народилася з масою 4500 г. Батьки дитини страждають ожирінням. Дитина з нормальним інтелектом, розподіл жирової клітковини рівномірний, фізично активна. Оцінити ступінь ожиріння.

@II ступінь

I ступінь

III ступінь

IV ступінь

Ожиріння не діагностується

#



Дівчинці 12 років. Періодичні скарги на гострий біль у надчеревній ділянці і справа від пупка (переважно натще або після їди), печію, запори, інколи блювання. Хворіє близько року. Харчується нерегулярно, часто всухом’ятку. У батька - виразкова хвороба шлунка. Яке захворювання можна запідозрити?

@Хронічний гастродуоденіт

Виразкова хвороба шлунка

Хронічний холецистит

Хронічний панкреатит

Рефлюкс-езофагіт

#



Дівчинці 9 місяців, із неблагополучної, багатодітної сім’ї. Дитячу поліклініку мати відвідує рідко. Об’єктивно : загальний стан не порушений. Шкіра чиста, бліда. Зів чистий, зубів нема. Форма голови „квадратна”, грудна клітка „кильовидна”, виражена гаррісонова борозда, гіпотонус м’язів живота. Сидить нестійко, емоційний тонус знижений. Дитина отримувала вітамін D в дозі 500 МЕ протягом 10 днів. Поставте діагноз.

@Рахіт ІІ ступеня тяжкості, період розпалу, підгострий перебіг

Рахіт І ступеня

Рахіт ІІ ступеня, початковий період, гострий перебіг

Рахіт ІІІ ступеня тяжкості, період розпалу, гострий перебіг

Спазмофілія

#



Дівчинка 9 місяців під час чергової вакцинації (АКДС) в процедурному кабінеті скрикнула, після короткочасного апное посиніла, потім зблідла, відмічалась м’язова гіпотонія. Об’єктивно: стан дитини не порушений, шкіра чиста. Форма голови „квадратна”, живіт „жаб’ячий”, виражені реберні „чотки”. Визначаються симптоми Труссо, Люста, Хвостека. Поставте діагноз.

@Рахіт ІІ ступеня тяжкості. Спазмофілія.

Респіраторно-аффективні судоми

Гіпопаратиреоз

Гіпервітаміноз D.

Епілепсія.

#



У доношеної дитини з гемолітичною хворобою на 2-й день життя з’явилися показання до операції замінного переливання крові. Мати має кров О(І) Rh(+), дитина – A(II) Rh(-). Що треба замовити для проведення операції?

@Еритроцитарну масу (відмиті еритроцити) О(І) Rh(-), плазму АВ (IV) в співвідношенні 2:1

Еритроцитарну масу O(I) Rh(+), плазму AB(IV), 2:1

Еритроцитарну масу A(II) Rh(-), плазму A(II), 1:1

Цільну кров O(I) Rh(+)

Цільну кров A(II) Rh(-)

#



Недоношена дитина народилась у важкому стані за рахунок проявів перинатального ушкодження ЦНС. На R-грамі кісток черепа та нейросонографії – кальцифікати мозку, заключення окуліста – хоріоретиніт. У матері в анамнезі викидень, тримає вдома кішку. Найімовірніший діагноз?

@Токсоплазмоз

Цитомегаловірусна інфекція

Лістеріоз

Герпетична інфекція

Краснуха

#



У новонародженої дитини діагностовано мікоплазменну пневмонію. Які препарати треба використовувати для лікування?

@Макроліди

Пеніциліни

Цефалоспорини

Фунгіциди

Аміноглікозиди

#

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   22


написать администратору сайта