Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница9 из 22
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   22

49.

Хлопчик 13 років скаржиться на біль у верхній частині живота, пов’язаний із вживанням гострої їжі, відрижку кислим, печію, закрепи, головний біль. Хворіє 6 місяців. Об’єктивно: помірної вгодованості, язик обкладений білим нальотом, живіт м’який, болючий у епігастральній та пілородуоденальній зоні. Яке дослідження необхідно провести першочергово?

@ Езофагогастродуоденофіброскопія

Фракційне дослідження шлункового соку

Фракційне дуоденальне зондування

Ультразвукове дослідження печінки

Рентгенологічне дослідження шлунку

#

51.

Дитині 2 місяці. Мати прибула в поліклініку для планового огляду дитини. При огляді виявлено: зниження апетиту, блідість шкіри, відсутність підшкірної основи на тулубі, животі, зменшення її на кінцівках, зниження тургору тканин. Дефіцит маси тіла складає 25\%. Зріст відповідає нормі. Визначить ступінь гіпотрофії.

@ ІІ ступінь

І ступінь

ІІІ ступінь

І-ІІ ступінь

Гіпостатура

#

52.

Дитина у 2,5місяці подвоїла масу тіла при народженні (3400г), знаходячись на грудному вигодовуванні. При огляді активна, розвивається за віком. Мати годує дитину 12-13 разів на добу, лактація підвищена. У матері є ожиріння ІІ ступеню. Який стан виник у дитини?

@ Паратрофія

Ожиріння конституційної-аліментарного генезу

Лімфатіко-гіпопластичний діатез

Вроджений гіпотиреоз

Ексудативно-катаральний діатез

#

53.

У дівчинки віком 2 років на обличчі та руках утворилося кілька округлих плям; центр деяких з них трохи запалий, блідий, лущиться. По периферії плями оточені запальними валиками, вкритими лусочками, кірочками, пухирцями. Дівчинка контактувала з кішкою. Який найбільш ймовірний діагноз?

@ Мікроспорія гладенької шкіри.

Поверхнева трихофітія гладенької шкіри.

Мікробна екзема.

Простий герпес.

Алергічний дерматит.

#

55.

Хлопчик 14 років поступив у лікарню зі скаргами на слабкість, підвищену втомлюваність, профузну пітливість, лихоманку, задишку, кашель, похудіння, свербіж шкіри. При рентгенологічному обстежені грудної клітки виявлено збільшення тіні середостіння та наявність полі циклічний контурів. Яке захворювання найбільш ймовірне?

@ Лімфогранулематоз

Тимома

Дермоїдна киста

Туберкульоз

Неходжкинська лімф ома

#

56.

Дівчинка 6 років впровадж 1 міс. лікується з приводу підвищення температури тіла до 37-37, 5 неясної етіології, малопродуктивний кашель, спостерігається генералізована лімфоаденопатія, печінка +4 см, селезінка +5 см. Антибіотико терапія малоефективна. ЗАК: Hb-85 г/л, ер-2,6 Т/л, лейк-26 г/л, бласти-2\%, паличкоядерні-2\%, сегмент-26\%, лімфоцити-70\%. Ваша подальша тактика?

@Провести стернальну пункцію і дослідити кістковий мозок

Направити в генетичний центр і дослідити каріотип

Провести спірографічні дослідження, аналіз мокроти

Дослідити біоптат найбільш збільшених лімфовузлів

Провести рентгенографію органів грудної клітини.

#

57.

Дитина 8 років поступила по невідкладній допомозі з скаргами на приступоподібні болі в животі оперізуючого характеру, блювоту. Визначається болючість в т. Джардена Рівень діастази в сечі 420 од. Поставити діагноз

@Панкреатит

Гострий апендицит

Пієлонефрит

Печінкова колька

Виразкова хвороба

#

58.

Дитина 14 років з гострою ревматичною лихоманкою у важкому стані без свідомості та з судомами. Об-но: акроціаноз, набряки. Пульс 36 уд./хв. Правильний. АТ 90/40рт.ст. Межі серця розширені вліво. На верхівці І тон ослаблен, акцент ІІ тону в Іі міжребер’ї праворуч від грудини, систолічний дуючий шум на верхівці серця. У легенях дихання жорстке, у нижніх відділах помірна кількість застійних дрібно-пухирчастих хрипів. На ЕКГ – передседні та шлункові комплекси виникають незалежно, кількість шлункових комплексів 36 хв, передсердних-105. З яким із перелічених патологічних станів доцільно проводити диференціальний діагноз?

@Атріовентрикулярна блокада 3 ступеня

Атріовентрикулярна блокада 2 ступеня

Шлуночкова екстрасистолія

Тріпотіння шлуночків

Миготлива аритмія

#

59.

Дівчинка 15 років має напад пульсуючого головного болю, в свідомості, збудження, t 39,50 озноб , блювання. Оніміння верхніх кінцівок, сухість в роті. ЧД 42 за хв.. Дихання – везикулярне. ЧСС 135 за хв.. АТ 150/100мм/Hg. Межі серця не розширені Посилений верхівковий поштовх. Тони серця звучні, чисті. Живіт м’який, безболісний. Попередній діагноз.

@Симпатоадреналовий криз

Вагоінсулярний криз

Астматичний статус

Менінгіальний синдром

Кома

#

60.

У 5-річної дитини при виявленні віражу туберкулінової проби, проведено оглядову рентгенограму грудної клітини, на якій виявлено розширений правий корінь. Дитина перебувала у контакті з хворим на туберкульоз дідусем. Який діагноз слід запідозрити у дитини?

@ Туберкульозний бронхоаденіт

Саркоїдоз.

Лімфогранулематоз,

Пневмонія.

#

61.

У хлопчика 3-х років вночі на фоні покашлювання виник гавкаючий відтінок кашлю, погіршувалось гортанне дихання. Втягнення надключичних ямок під час вдиху. В анамнезі – незначні катаральні явища 2 доби тому з боку верхніх дихальних шляхів після відвідування дитячого садку. Температура тіла 36,90. При огляді порожнини носа і глотки – помірна гіперемія слизової оболонки глотки. Яким методом можна верифікувати захворювання, що призвело до стенозу гортані ?

@Пряма ларингоскопія

Непряма ларингоскопія

Мезофарингоскопія

Бронхоскопія

Рентгенографія гортані

#

62.

У дитини 2-х років виявлені атитіла до ВІЛ. Яка з перелічених вакцин не повинна застосовуватись для проведення імунопрофілактики?

@Пероральна вакцина проти поліомієліту

Парентеральна вакцина проти поліомієліту

АКДП-вакцина

Вакцина проти гепатиту В

Вакцина проти грипу

#

63.

У дитини в віці віком 3 діб, яка народилась з вагою 2900г терміново, при обстеженні виявлено мікроцефалію, катаракту обох очей, нерясний геморагічний висип на тілі, гепатоспленомегалію. Дитина не реагує на звукові подразники. Яку внутрішньоутробну інфекцію перенесла дитина?

@Краснуху

Цитомегаловірусну інфекцію

Вірусний гепатит В

Токсоплазмоз

Хламідіоз

#

64.

У хлопчика 7 років після прийому жареної картоплі з’явились важкість та біль в животі, нудота, блювання. В анамнезі перінатальне ураження ЦНС. Стан середньоважкий за рахунок диспептичного та больового синдромів. Об’єктивно: біль в правому підребір’ї, позитивні симптоми Ортнера, Мюсси. При УЗД- після пробного сніданку жовчний міхур скоротився на 35\%. Найбільш вірогідний діагноз?

@ Гіпомоторна дискінезія жовчного міхура

Хронічний холецистит, період загострення

Хронічний гастродуоденіт, період загострення

Хронічний панкреатит, період загострення

Гіпермоторна дискінезія жовчного міхура

#

67.

Дитину 5-ти років доставлено до ВРІТ в тяжкому стані. Об’єктивно дитина в стані приголомшення (ШКГ – 10 балів), температура тіла 35,30С, блідий, на нижніх кінцівках рясний геморагічний висип, АТ 40/20 мм.рт.ств., тахікардія, задишка, затримка сечі протягом 6 годин. Діагностовано менінгококцемію типову форму, ускладнену шоком. Вкажіть першочергові заходи надання невідкладної допомоги.

@Болюсне введення 0,9\% NaCl в дозі 20мл/кг/г

Внутрішньовенно фуросемід в дозі 2мг/кг

Внутрішньовенно струйно корглікон в дозі 0,1мл/рік життя

Внутрішньовенно преднізолон в дозі 1мг/кг

Внутрішньовенно 2,4\% розчин еуфіліну в дозі 0,1 мл/кг

#

68.

У недоношеної дитин, яка народилась з ознаками внутрішньоутробної інфекції в віці 1 року виявлено хоріоретиніт. Вкажіть найбільш ймовірну причину захворювання ?

@Токсоплазмоз

Сифіліс

Вірусний гепатит В

Мікоплазмоз

Хламідіоз

#

69.

У дитини 10-ти років після вживання в їжу консервованих овочів виникли нудота, часте повторне блювання. При огляді виявлено сухість слизових оболонок, м’язову гіпотонію, анізокорію, мідріаз, дисфагію та дизартрію. Яке найбільш ймовірне захворювання переносить дитина?

@Ботулізм

Шигельоз

Сальмонельоз

Кампілобактеріоз

Ієрсинеоз

#

70.

Дитина 5-ти років захворіла гостро з підвищення Т тіла до 370С, болі в животі, проносу, блювання. На 3-ю добу захворювання Т тіла 370С, турбують сутичкоподібний біль в животі, частий нерясний стул з великою кількістю слизу та прожилками крові, спостерігаються тенезми. Який вид діареї має місце у даному випадку?

@Інвазивна

Ос молярна

Дизкінетична

Секреторна

Змішана

#

73.

У немовляти з групою крові А (II) Rh позитивна, що народилося від першої вагітності, група крові матері 0(I) Rh негативна, у першу добу з'явилася жовтяниця. Рівень білірубіну в пуповинній крові – 60 мкмоль/л, на 2 добу – 290 мкмоль/л за рахунок непрямої фракції. Нb – 100 г/л, еритроцити - 2,8 Т/л. Діагностовано гемолітичну хворобу новонародженого. Оберіть тактику лікування?

@Замінне переливання ерітроцитарної маси 0 (I) Rh позитивної і плазми АВ (IV)

Гемотрансфузія крові А (II) Rh позитивної

Замінне переливання крові групи А (II) Rh позитивної

Фототерапія

Дезинтоксикаційна терапія

#

75.

У новонародженого на 8 день життя з'явилася інтоксикація, ексикоз, гіпертермія, зміни на шкірі тулуба і кінцівок у вигляді млявих міхурів, тріщин, мокнуття. Шкіра нагадує обварену окропом. В аналізі крові – лейкоцитоз, зсув вліво, прискорена ШОЕ. Під час вагітності у матері була піодермія, загострення хронічного гаймориту. Ваш вірогідний діагноз?

@ Ексфоліативний дерматит Ріттера

Псевдофурункульоз

Флегмона новонародженого

Пухирчатка новонародженого

Везікулопустульоз

#

76.

На 7 добу життя новонародженого госпіталізовано із симптомами інтоксикації, утрудненим носовим подихом за типом “сухого сопіння”, гепатолієнальним синдромом, неврологічними розладами, везикулярним висипом на тулубі, долонях, підошвах на інфільтрованому фоні, які залишають після проривання мідно-червону поверхню. Яку інфекцію можна запідозрити?

@ Сифіліс

Краснуха

Токсоплазмоз

Цитомегаловірусна інфекція

Герпетична інфекція

#

78.

У хлопчика 12 років скарги на тривалий, майже постійний біль у правому підребер’ї ниючого характеру, нудоту, відрижку, схильність до закрепів. Стан середньої важкості. Блідий, підвищеного харчування. Живіт дещо здутий, болючий при пальпації у точці жовчного міхура. При дуоденальному зондуванні порція В виділялась протягом 35 хвилин в об’ємі 70 мл. Які заходи будуть найбільш ефективними для профілактики у дитини жовчокам’яної хвороби?

@ Жовчогінна дієта, лікавальна фізкультура, тонізуючі заходи, тюбажі

Нейротропні засоби стимулюючої дії, спазмолітики

Уникнення подразнень, теплові процедури, спазмолітики,

Тюбажі, спазмолітики, седативні засоби

Спазмолітики, тюбажі, лікувальна фізкультура, жовчогінна дієта.

#

80.

Дівчинка 6 років надійшла зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,20С, часті та болісні сечовипускання, які зявилися після переохолодження. В загальному аналізі сечі: сеча мутна, питома вага - 1012, білок 0,033‰, мікроскопія: лейкоцити 40-45 в п/з, еритроцити 8-9 в п/з (свіжі), епітелій плоский: 5-8 в п/з, слиз. Який етіологічний фактор у даному випадку найбільш вірогідний?

@ Кишкова паличка

Стафілокок

Клебсієла

Протей

Кандиди

#

81.

Дівчинка 4 років надійшла до відділення зі скаргами на фебрильну лихоманку, розеольозний висип на тулобі, біль та обмеження рухів у колінних і гомілкових суглобах. Хворіє протягом тижня. Об’єктивно: лімфоаденопатія, гепатомегалія, дефігурація і набряк колінних суглобів. Після обстеження установлено алергосепсис Віслера-Фанконі. Який препарат базисної терапії доцільно призначити в першу чергу ?

@ Преднізолон

Делагіл

Діклофенак натрію

Ацетілсаліцилова кислота

Німесулід

#

82.

У дівчинки 8 років, що тривало хворіє на легеневу форму муковісцидозу, при обстеженні виявлено акроцианоз, тахікардію, акцент 2-го тону над легеневою артерією. Запідозрено синдром хронічного легеневого серця. Який метод дослідження буде вирішальним у підтвердженні цього ускладнення?

@ Допплерехокардіографія

Електрокардіографія

Реографія легеневої артерії

Рентгенографія легень

Ангіопульмонографія

#

83.

У хлопчика 10 років, який має схильність до алергії, на тлі декомпенсованого тонзиліту, після перенесеної ангіни розвився моноартрит гомілкостопного суглобу. Симптомів кардиту не було. Показники активності процесу і титри стрептококових антитіл були мало змінені. Встановлено діагноз: Реактивний артрит. Після лікування стан поліпшився, симптоми артриту регресували. Які заходи можуть бути методом профілактики рецидивів захворювання?

@ Санація осередків інфекції

Протизапальна терапія

Антигістомінова терапія

Фізіотерапія та ЛФК

Антибіотикотерапія

#

84.

У новонародженої дитини, яка народилась у термін 35 тижнів з масою 2300 г, з оцінкою за шкалою Апгар 6 – 8 балів, у віці 7 діб з’явились ознаки активного енцефаліту. Відомо, що у матері під час вагітності визначався високий титр антицитомегаловірусних антитіл та збільшення його в динаміці. Проводилось специфічне лікування. Які результати обстеження дитини більш вірогідно підтвердять підозру на гострий цитомегаловірусний енцефаліт?

@Діагностичний титр специфічних антитіл IgМ + позитивна полімеразна

ланцюгова реакція.

Високий титр специфічних антитіл IgG + позитивна полімеразна ланцюгова реакція.

Підвищення всіх класів Ig

Достатньо виявленого приросту антитіл у матері

Виявлення на нейросонограмі петрифікатів та кист.

#

85.

У хлопчика 5 років скарги на часті бронхіти зі значним виділенням мокроти, задишку, відставання в фізичному розвитку. Перкуторно - вкорочення звуку справа, аускультативно - там же різке послаблення дихання, рентгенологічно – звуження міжреберних проміжків та зменшення об’єму легеневого поля справа, високе стояння діафрагми, зміщення середостіння вправо. Бронхограма справа має вигляд “обгорілого дерева”. Про яке захворювання можна подумати?

@ Гіпоплазія правої легені

Синдром Картагенера

Синдром Вільямса-Кемпбелла

Синдром Муньє-Куна

Агенезія правої легені

#

88.

У дитини 10 років на 3-ю добу захворювання ГРВІ з'явився вологий кашель. При перкусії - легеневий перкуторний звук , при аускультації - сухі хрипи над всією поверхнею легеней. Який діагноз можна поставити дитині

@Гострий простий бронхіт

Рецидивуючий бронхіт

Обструктивний бронхіт.

Бронхіальна астма.

Пневмонія

#

89.

У хлопчика 7 років на дачі у серпні з?явився приступ ядухи, експіраторна задишка, кашель. На протязі 2 років у цей період відмічався ріноконьюктивит, кашель. У рідної сестри - атопічний дерматит. Найбільш імовірний діагноз:

@Бронхіальна астма.

Гострий бронхіт

Вірусний круп

Гострій обструктивний бронхіт

Пневмонія

#

90.

Дитина 3 років, поступила до відділення на 3 день хвороби, загальний стан середньої тяжкості, відмічається одноразово блювота, температура тіла 38,5оС. Шкіра бліда, тургор знижений, сигмовидна кишка у виді спазмованого тяжа. Випорожнення 9-10 разів на добу, скудні із слизом та прожилками крові. Який попередній діагноз?

@Гостра дизентерія клінічно

Сальмонельоз

Ротавірусний гастроентерит

Єрсиніоз

Ешеріхіоз

#
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   22


написать администратору сайта