Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница11 из 22
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   22

134.

У дитини з нефротичним синдромом з мінімальними змінами, на фоні високої протеінурії рівень протеінемії знизився до 40г/л та розвинулися явища гострої ниркової недостатності. Яка причина ГНН в даному випадку.

@Гіповолемія, пов‘язана з падінням онкотичного тиску плазми

ДВЗ-синдром

Тубулорексис

Дія медикаментів

Серцева недостатність

#

138.

У 1,5 річного хлопчика на фоні гострої респіраторної вірусної інфекції розвинувся гемолітико-уремічний синдром. Хлопчик доставлений у відділення реанімації у дуже важкому стані. Який спосіб лікування може допомогти врятувати життя дитини в даному випадку?

@Гострий гемодіаліз

Гормонотерапія

Антибіотикотерапія

Діуретики

Кровозамінники

#

143.

У новонародженої дитини, яка потребувала проведення реанімаційних заходів, зараз спостерігається центральний ціаноз, незважаючи на проведення оксигенотерапії вільним потоком 100\% кисню через маску, а також частоту серцевих скорочень 140/хв і наявність адекватного самостійного дихання. Який з перелічених заходів слід вважати найбільш відповідним у цей момент?

@Проведення ШВЛ

Підвищення температури променевого обігрівача

Проведення тактильної стимуляції

Уведення налоксону

Уведення адреналіну

#

144.

Відійшли інтенсивно забруднені меконієм навколоплідні води. Після народження голови проведено ретельне відсмоктування вмісту рота, глотки та носа. Після народження немовля негайно перенесене на реанімаційний стіл, під джерело променевого тепла. Звертають на себе увагу блідість шкіри, м‘язова гіпотонія та відсутність самостійного дихання. У цей момент потрібно:

@Інтубувати трахею та відсмоктати вміст нижніх дихальних шляхів

Негайно витерти шкіру дитини

Провести тактильну стимуляцію

Розпочати штучну вентиляцію легень мішком і маскою.

Розпочати непрямий масаж серця

#

145.

У дівчинки віком 14 років, яка протягом останніх 3 років отримує преднізолон у дозі 20-40 мг/добу з приводу системного червоного вовчака (СЧВ), відразу після травми руки (закритий перелом ліктьової кістки у середній третині) розвинулась блювота, слабкість. Швидка допомога, яка прибула на місце травми, для попередження больового шоку ввела омнопон. Проте, незважаючи на значене зменшення больового синдрому, стан хворої не покращувався. При фізикальному обстеженні: дівчинка загальмована, бліда, шкіра чиста, пульс слабкого наповнення, тони серця глухі, тахікардія, АТ 70/40 мм.рт.ст. Який невідкладний стан розвинувся у дівчинки?

@Гостра наднирникова недостатність.

Травматичний шок.

Гостра ниркова недостатність.

Порушення свідомості внаслідок СЧВ.

Анафілактичний шок на введення омнопону.

#

146.

Мати виявила у 5-річної доньки на перианальних складках білих “черв‘ячків”, які викликали в неї свербіння та занепокоєння, і доставила їх в лабораторію. При дослідженні лікар побачив білих гельмінтів 0,5-1 см довжиною, ниткоподібної форми з загостреними кінчиками, у деяких вони закручені. Який діагноз можна встановити?

@Ентеробіоз

Дифілоботріоз

Теніоз

Аскаридоз

Опісторхоз

#

147.

Дитина, 5 років, захворіла гостро: температура тіла 39,1оС, різка блідість, млявість, інтенсивний біль голови, двічі блювала, виражена гіперестезія. На шкірі нижньої частини тулуба поодинокі геморагічні елементи. Ваш діагноз?

@ Менінгококова інфекція: менінгіт, менінгококцемія

Туберкульоз

Ентеровірусна інфекція

Стафілококовий сепсис

Кір

#

148.

Дитина хворіє 3-й день. Температура тіла 39-40°С, настирний, сухий кашель, світлобоязнь, одутлість. Є підозра на кір. Наявність якого симптому, крім перелічених, допоможе у діагностиці?

@ Плями Філатова-Копліка

Лімфаденопатія

Заложеність носа

Сухі хрипи у легенях

Біль у животі

#

149.

У дитини, яка колись хворіла на вітряну віспу, оперізувальний герпес. .Яка причина його розвитку?

@ Активація вірусу, персистуючого в нервових гангліях

Алергізація організму

Інфікування повітряно-крапельним шляхом

Інфікування аліментарним шляхом

Інфікування парентеральним шляхом

#

150.

При обстеженні дитини, що була у контакті з хворим на гепатит і скаржиться на погане самопочуття та дискомфорт у животі, в крові виявлено: анти-НАV – IgM в високій концентрації, АЛТ-1,8 ммоль/л Ваш діагноз?

@ Гепатит А

Гепатит В

Гепатит С

Гепатит D

Гепатит Е

#

151.

У двомісячної дитини, мати якої тривало кашляє, впродовж тижня тривали катаральні прояви, кашель, а надалі виникли напади апноє. Ваш діагноз?

@ Коклюш

Туберкульозний бронхоаденіт

Спастичний бронхіт

Геморагічний васкуліт

РС-інфекція

#

152.

Яку ваду найімовірніше можна запідозрити у 3-х річного хлопчика з ціанозом, ознаками фізичного відставання та частими присіданнями?

@Тетрада Фало

Аномалія Ебштейна

Атрезія тристулкового клапана

Транспозиція магістральних артерій

Дефект міжшлуночкової перетинки

#

154.

Игорь Д., 9 лет. Поступает с жалобами на высокую температуру (38-390С), резкую слабость, бледность, оссалгии, кровоизлияния на туловище, конечностях. Объективно: ребенок резко вял, бледен, на туловище и конечностях множественные петехии и экхимозы, умеренная гиперпла-зия шейных, подмышечных и паховых лимфоузлов (плотные, безболезненные, подвижные). Печень на 4-5 см, селезенка на 13 см выступают из-под реберной дуги, плотные, гладкие, безболезненные. Общий анализ крови: Эр 3,2*1012/л, Нв 90г/л, Тромбоциты – единичные в препарате, Лейкоциты 107*109/л: бласты – 90\%, п – 3\%, с – 4\%, лимф. – 3\%, СОЭ – 48 мм/час. Какова тактика купирования геморраги-ческого синдрома в данном случае?

@Переливание тромбоконцентрата

Назначение кортикостероидов

Этамзилат, дицинон

Переливание эритроцитарной массы

Переливание СЗП

#

155.

Ребенок 3 месяца. Роды- в срок, масса 3200г, длина – 52 см. С месячного возраста на искусственном вскармливании (коровье молоко). Имело место- неправильный уход за ребенком, грубые нарушения в организации режима кормления. При осмотре бледный, кожные покровы сухие. Подкожный жировой слой отсутствует на туловище, конечностях, тургор тканей снижен, мышечная гипотония. Анорексия, периодически срыгивает, наклонность к запорам. Настоящая масса- 4000 гр. Установите предварительный диагноз:

@Гипотрофия IIст., постнатальная, алимен-тарного генеза.

Гипотрофия I ст.

Гипотрофия II ст., пренатальная.

Пилоростеноз.

Гипотрофия III ст.

#

156.

Маша, 8 лет, поступила в стационар с жалобами на плохое самочувствие, отеки на лице и туловище, редкое мочеиспускание. Объективно: кожа бледная, периферические и полостные отеки (асцит). Биохимические показатели: белок- 47 г/л, ?2-глобулины 29\%, холестерин- 12,6 ммоль/л. В анализе мочи: белок- 3,2 г/л, цилиндры гиалиновые 2-4 в п/зрения. Диагностирован нефротический синдром. Первоочередным в патогенетической терапии является:

@Преднизолон 2 мг/кг/сут.

Цефуроксим 20 мг/кг/сут

Полифепан 1 г/кг

Эналаприл 10 мг/сут

Зинат 500 мг/сут

#

157.

Ребенку 5 дней. Рвота появилась с 3 –го дня. Частота и объем различные, после еды, свежим молоком, без примеси желчи. Признаков обезвоживания нет. Выражен синдром повышенной нервно-рефлекторной возбудимости. Видимой перистальтики желудка нет. Мочится достаточно. Стул ежедневный. Из анамнеза известно: родился в асфиксии 2-ой степени, беременность протекала с анемией, поздним гестозом. Ваш предположительный диагноз?

@Пилороспазм.

Адреногенитальный синдром (сольтеряющая форма)

Галактоземия.

Гастро-дуоденальный рефлюкс.

Пилоростеноз.

#

159.

Мальчик 2,5 года болен 4 дня отмечается вялость, адинамия, умеренная интоксикация температура тела 37,90C кожные покровы бледные, отмечается гиперемия слизистой оболочки дужек, задней стенки глотки, конъюнктивы. Беспокоит навязчивый малопродуктивный кашель, признаки экспираторного затруднения дыхания с участием вспомогательной мускулатуры, втяжение уступчивых мест грудной клетки, одышка ЧД= 40 в мин, цианоз, шумное дыхание с громким “стонущим” выдохом. Грудная клетка вздута, отмечается коробочный оттенок перкуторного звука. При аускультации выявлены удлинение выдоха, экспираторные свистящие,а также среднепузырчатые хрипы. Укажите предварительный диагноз

@Острый обструктивный бронхит.

Облитерирующий бронхиолит.

Хронический бронхит обострение.

Острый бронхит.

Бронхиальная астма.

#

160.

Ребенок И., 12 лет поступил с жалобами на повышение t0 до 37,40 С; боли в правом подреберье, тошноту, горечь во рту. Ухудшение состояния связывает с приемом жирной пищи. О каком заболевании можно думать в первую очередь?

@Обострение хронического холецистохолангита.

Обострение хронического панкреатита.

Обострение хронического гепатита.

Обострение хронического гастродуоденита.

Обострение хронического колита.

#

162.

Ребенок 5 лет страдает запорами с рождения. Какое исследование необходимо провести этому ребенку для уточнения диагноза?

@Ирригография

Ректороманоскопия

Колоноскопия

УЗИ кишечника

УЗИ гепатобилиарной системы

#

163.

Мальчика 12 лет беспокоят жалобы на боли в животе, тошноту, рвоту, слабость. Из анамнеза: болен 2 недели. Около 2-х месяцев назад вернулся с Дальнего Востока, где употребляли в пищу свежепосоленную икру. Объективно: резкая бледность кожных покровов, одутловатость лица, яркокрасный со сглаженными сосочками язык. В ОАК – гипохромная анемия. Анизо-пойколоцитоз, макроциты, мегалобласты. Ваш предположительный диагноз:

@Дифиллоботриоз

Тениоз

Опистархоз

Аскаридоз

Энтеробиоз

#

164.

Ребенку подтвержден лабораторно диагноз грибкового перикардита на фоне системного микоза. Для патогенетической терапии показано назначение:

@Амфотерицин B (по схеме)

Нистатин 50 000 ед/кг

Леворин 50 000 ед/кг

Флюконазол 1к х 1 раз в день

Цефтриаксон 50 ед/кг 1 раз в день

#

166.

Ребенок здоров. Хорошо ходит, говорит несколько слов, знает название многих предметов, понимает запрет. Неопрятен. Начинает самостоятельно есть ложкой. Какому возрасту соответствует психо-моторное развитие этого ребенка?

@ 12 – 14 мес.

8 -10 мес.

10 -12 мес.

14 -16 мес.

16 -18 мес.

#

168.

У новорожденного ребенка левая рука разогнута во всех суставах, лежит вдоль туловища, пронирована в предплечье. Активные движения в локтевом суставе отсутствуют, в плечевом суставе – сохранены. Кисть уплощена, атрофирована, холодна на ощупь, пассивно свивает. Хватательный и ладонно-ротовой рефлексы на больной стороне отсутствуют. Установите вероятный диагноз.

@Нижний дистальный тип акушерского нареза (Дежерин-Клюмпке)

Врожденный полиомиелит

Верхний проксимальный тип акушерского пареза (Эрба-Дюшена)

Тотальный тип акушерского пареза

Врожденная гемигипоплазия

#

171.

У дівчинки 12 років на IV пальці лівої руки з’явився панарицій. Рекцію якої групи лімфатичних вузлів найвірогідніше можна виявити у цієї дитини?

@Кубітальних

Пахвових

Торакальних

Надключичних

Підключичних

#

172.

Лікар оглядає двохмісячну дитину. Що з приведенного нижче повинно привернути його увагу як ознака патології?

@Закидання голови

Слабкий розвиток м’язів

М’язовий рел’єф не визначається

Гіпертонус згиначів рук

Гіпертонус згиначів ніг

#

173.

Дитина 6 років поступила в клініку зі скаргами на стомлюваність, частий кашель бітонального характеру. При аускультації в легенях жорстке дихання, хрипів немає. Яку патологію можна запідозрити у данної дитини?

@Туберкульозний бронхоаденіт

ГРВІ

Ларингіт

Бронхіт

Пневмонія

#

175.

Ребенок 2 лет с проявлениями экссудативного диатеза болен ОРВИ. На 3-й день болезни появились лающий грубый кашель, общее беспокойство, инспираторная одышка, шумное дыхание, хриплый голос. О чем свидетельствуют появившиеся симптомы?

@Синдром крупа

Врожденный стридор

Инородное тело

Приступ коклюша

Острая пневмония

#

176.

Дитина у віці 8 міс. З народження - шумне дихання, яке посилюється при неспокої, осиплість голосу. Про що свідчать ці симптоми?

@Вроджений стридор

Ларингіт

Синдром крупу

Трахеобронхіт

Стороннє тіло дихальних шляхів

#

177.

При профілактичному огляді годовалої дитини лікар не виявив патологічних змін серцево-судинної системи. Якою при цьому була верхня межа відносної серцевої тупості у данної дитини?

@IІ ребро

I ребро

Перше міжребір’я

Друге міжребір’я

III ребро

#

178.

У дитини віком 3 тижні щоденно бувають зригування та блювота фонтаном. Знаходиться на природному вигодовуванні. Маса тіла 3250 г (при народженні – 3300 г). Встановлен діагноз „Пілоростеноз”. Яка з виявлених при огляді ознак є найбільш типовою для стенозу воротаря шлунку?

@Видима перистальтика в ділянці шлунку

Западання живота в надчеревній ділянці

Надування живота

Напруження черевної стінки

Асиметрія живота

#

179.

Хлопчик 4 років захворів гостро. Підвищилася температура тіла до 37,9°С, з’явились уртикарна висипка та набряк на обличчі, свербіж. З анамнезу: прояви харчової алергії з першого року життя. Напередодні дитина їла шоколадні цукерки. При огляді обличчя відмічається гіперемія, набряк, особливо, в ділянці очей. Яке із призначень слід вважати найбільш обґрунтованим?

@ Тавегіл, внутрішньом’язово

Топікальні стероїди на шкіру обличчя

Кларитін, через рот

Телфаст, через рот

Глюконат кальцію, через рот

#

180.

У хлопчика 14 років діагностована бронхіальна астма, атопічна форма, легкий перебіг, період ремісії, ДН0. Скарифікаційними тестами виявлена сенсибілізація до побутових алергенів: хатнього пилу (+++), бібліотечного пилу (++), пера подушки (++) та харчових алергенів: моркви, томату (++); картоплі, капусти, яловичини, житнього борошна, пшеничного борошна (+). Рівень загального Ig E - 232 MO/мл. Результати пікфлоуметрії: пікова швидкість видиху більше 80\%; добова лабільність бронхів низька („дитина в зеленій зоні”). Яке лікування необхідно провести в цьому випадку?

@ Специфічну алерговакцинацію побутовими алергенами + кромоглікати

Специфічну алерговакцинацію харчовими алергенами + кромоглікати

Специфічну алерговакцинацію побутовими алергенами + антигістамінні препарати

Антигістамінні препарати + кромоглікати

Інгаляційні кортикостероїди + ?2-агоністи

#

182.

Дівчинка 11 років, поступила у відділення зі скаргами на біль в попереку. При обстеженні: температура тіла 38,50С, стан середньої тяжкості, млява. Позитивний симптом “постукування” справа. Ан. крові: лейк.- 10,8х109/л, паличкоядерні- 9\%, ШОЕ- 22 мм/год. В ан. сечі: каламутна, відносна щільність- 1012; білок- 0,2 г/л, лейк.- на все поле зору, ер.- 14–15 в поле зору, бактерії +++. Яке скринінгове дослідження буде найбільш доцільним для визначення клінічної форми захворювання?

@ УЗД органів сечової системи

Цистоскопія

Екскреторна урографія

Обзорна рентгенографія органів черевної порожнини

Мікційна цистоуретерографія

#
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   22


написать администратору сайта