Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница1 из 22
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22

Крок 2. Загальна лікарська підготовка. 2004 - 2005

3. Педіатричний профіль



У хворої 6 років відмічено: відставання в фізичному розвитку, напади непритомності, задуху, блідість шкіри, розширення меж серця, систолічне дрижання в II міжребер’ї, акцент II тону над легеневою артерією, систоло-діастолічний (“машинний”) шум в міжлопатковій ділянці. Рентгенографія ОГК: посилення легеневого малюнку, кардіомегалія за рахунок лівих відділів серця, випинання дуги легеневої артерії. Діагноз?

@Відкрита артеріальна протока

Стеноз отвору легеневої артерії

Відкрите овальне вікно

Транспозиція магістральних судин

Тетрада Фалло

#



Хвора 10 років госпіталізована в зв’язку з тривалою гіпертермією, болями в суглобах. При обстеженні відмічено: висип на обличчі у вигляді “метелика”, заїди, збільшення та болючість колінних та ліктьових суглобів, розширення меж та приглушеність тонів серця, гепатомегалія. Лабораторно: еритроцити – 2,8 г/л, лейкоцити – 2,6 г/л, тромбоцити – 100 г/л, ШОЕ 40ммоль/л, протеїн- та циліндрурія. Ваш діагноз?

@Системний червоний вовчак

Ревматоїдний артрит

Ревматизм

Дерматоміозит

Вузликовий периартеріїт

#



Хвора 12 років госпіталізована зі скаргами на високу температуру, біль в м’язах, утруднене ковтання їжі. Об-но: параорбітальний набряк з рожево-фіолетовим відтінком, при пальпації біль та зниження тонусу м’язів, капілярити в ділянках подушечок пальців та долонів, розширення меж та приглушеність тонів серця, гепато-спленомегалія. Креатинін в крові – 150 мкмоль/л, в сечі – 10 ммоль/л. Ваш діагноз?

@Дерматоміозит

Склеродермія

Системний червоний вовчак

Вузликовий периартеріїт

Ювенільний ревматоїдний артрит

#



Хворий 8 років скаржиться на болі колінних суглобах. Три тижні тому переніс ангіну. Об-но: зниження АТ, кільцеподібні висипи на тілі, припухлість колінних суглобів, підшкірні вузлики над суглобами та по ходу сухожиль, розширення меж серця, тахікардія, приглушеність тонів. С-реактивний білок - +++, титр АСЛ-О – 450 од. Ваш діагноз?

@Ревматизм

Ревматоїдний артрит

Системний червоний вовчак

Склеродермія

Вузликовий периартеріїт

#



Хлопчику 1,5 місяці. Мати скаржиться на блювання дитини по 2-3 рази майже щоденно після годування з перших днів життя. Стан хворого не порушений. Крива маси тіла сплощена. Живіт м?який, безболісний. Об?ємних утворень при пальпації не виявлено. Сечопуск 6-7 раз за добу, в незначній кількості. Який найбільш ймовірний діагноз?

@Пілороспазм

Пілоростеноз

Кишкова непрохідність

Халазія

Дивертикул Меккеля

#



Хлопчику 3 роки. Після народження була затримка з відходженням меконію. Після введення прикорму у хворого з?явились рідкі, блискучі, зеленуваті з домішками жиру випорожнення. Незважаючи на задовільний апетит відстає у вазі, схильний до ГРВІ, має стійкий кашлюкоподібний кашель, нерідко з блюванням. Який найбільш ймовірний діагноз?

@Муковісцидоз

Целіакія

Ексудативна ентеропатія

Дисахаридазна недостатність

Дизбактеріоз кишечника

#



Дитині 8 місяців. Після вживання манної каші напротязі місяця хлопчик втратив апетит, став подразливим. Випорожнення смердючі, пінисті, блискучі, від жирових включень, 2-3 рази на добу, у значній кількості. Підшкірно-жирова клітковина бліда, тонка, особливо на грудях, кінцівках. Живіт великий, здутий – псевдоасцит. Який найбільш ймовірний діагноз?

@Целіакія

Лактазна недостатність

Ексудативна ентеропатія

Муковісцидоз

Дизбактеріоз кишечника

#



Хлопчику 12 років, хворіє 1,5 місяці. Скаржиться на домішки крові та слизу у випорожненнях, незначні болі в животі. Самопочуття задовільне. Шкірні покриви чисті, блідуваті. Живіт м?який, злегка болючий при пальпації в лівій здухвинній ділянці. В периферичній крові: Нв-80 г/л, Ер-3.0 Т/л, Л- 12,0 Г/л, ШЗЕ-16 мм/год. Який ймовірний діагноз?

@Неспецифічний виразковий коліт

Інвагінація кишечника

Геморой

Хвороба Крона

Гостра дизенетерія

#



Хлопчик 10 років рік тому перехворів на гепатит В. В останні 3 місяці турбує погіршення апетиту, підвищена втомлюваність, погіршення сну, нудота. Шкірні покриви чисті, склери субіктеричні. Печінка пальпується на 2 см нижче реберного краю, неболюча. Активність АЛТ 2,2 ммоль/л. Який найбільш ймовірний діагноз?

@Хронічний гепатит

Дискінезія жовчовивідних ходів

Цироз печінки

Залишкові явища перенесеного гепетиту

Рецидив вірусного гепатиту В

#



У дитини 12 років в гострій фазі ревматоїдного артриту з’явились диспное, біль в ділянці серця, що посилюються в положенні лежачи і при вдиху. ЧСС 138 на хв, напруження вен шиї, печінка + 6 см з під ребрової дуги, розширення меж серцевої тупості назовні, тони серця глухі. Парадоксальний пульс 15-20 мм рт.ст. Проявом якої патлогії найбільш імовірно є фізикальні ознаки та симптоми у хворого:

@Перикардиту

Тромбозу вінцевої артерії

Міокардиту

Аневризми вінцевої артерії

Ендокардиту Libman-Sacks

#



У хлопчика від батьків, що зловживають алкоголем, на 5 міс життя поряд із проявами фетального алкологольного синдрому виявлено грубий пансистолічний шум по лівому краю грудини з максимумом у нижній частині її лівого краю. Яка вада серця найбільш імовірна у дитини?

@Дефект міжшлуночкової перетинки

Коарктація аорти

Стеноз легеневого стовбуру

Відкрита артеріальна протока

Тетрада Фало

#



У хлопчика 10 років з високим зростом при огляді лійкоподібна грудна клітка, кіфоз, надто довгі кінцівки, гіпоплазія м’язів, перерозгинання сухожилків та суглобів, ектопія кришталика. У верхній і середній частині лівого краю грудини прослуховується дуючий діастолічний шум, що проводиться на верхівку. На сонних артеріях визначається пульс Корігена. Проявом якої патології найбільш вірогідно є ці симптоми:

@Недостатності аортального клапану

Дефекту міжшлуночкової перетинки

Дефекту міжпередсердної перетинки

Відкритої боталової протоки

Коарктації аорти

#



В дитини 12 років через 3 тижні після перенесеної ангіни з‘явились артрит колінних суглобів, температура тіла 38С, анулярна висипка на шкірі, ЧСС 104 на хв, систолічний шум на верхівці, розширення меж серця вліво, ЕКГ: PQ=0,26 с, С-реактивний білок +++. Виберіть стартову комбінацію ліків для дитини:

@Пеніцилін+аспірин

Парацетамол+бісептол

Біцилін+делагіл

Ібуфен+ванкоміцин

Строфантин+диклофенак

#



У дитини 6 міс з народження вислуховували шум у серці і відмічали ціаноз за центральним типом. Поступила до стаціонару у зв’язку з нападом, що супроводжувався значним посиленням ціанозу. ЧСС 160 на хв, ЧД 62 на хв, неспокій, збудження. Яка вада серця найімовірніше може призвести до появи такого нападу:

@Тетрада Фалло

Коарктація аорти

Стеноз вустя аорти

Відкрита артеріальна протока

Незарощення овального вікна

#



Жінка 38 років, її чоловік 40 років. Акушерський анамнез обтяжений одним спонтанним абортом і народженням дитини з синдромом Дауна (клінічний діагноз). Дитина померла. В сім’ї немає дітей. Яка тактика лікаря?

@Дослідити каріотипування лімфоцитів периферичної крові батьків.

Провести клініко-генеалогічне обстеження сім’ї.

Провести біохімічне обстеження сім’ї.

Здійснити преконцепційну підготовку жінки перед плануванням вагітності.

Провести дерматогліфічне обстеження сім’ї.

#



У дівчинки 2 років на фоні підвищення температури до 390С з’явилась блювота, рідкі випорожнення до 10 разів за добу. При огляді бліда, шкіра суха, тургор знижений. Частота дихання 30 за хв., пульс – 110 за хв. Живіт м’який, болючий у лівій здухвинній ділянці. Випорожнення з великою кількістю слизу, прожилками крові. Який ймовірний діагноз?

@Гостра дизентерія

Харчова токсикоінфекція

Сальмонельоз

Ентеровірусна інфекція

Функціональний розлад травлення

#



У дівчинки 2 років на фоні підвищення температури до 390С з’явилась блювота, рідкі випорожнення до 10 разів за добу. При огляді бліда, шкіра суха, тургор знижений. Частота дихання 26 за хв, пульс – 110 за хв. Живіт м’який, болючий у лівій здухвинній ділянці. Випорожнення з великою кількістю слизу, прожилками крові. Який метод дослідження слід провести в першу чергу?

@Бактеріологічний висів калу

Ректороманоскопія

Езофагогастрофіброскопія

Колоноскопія

Копрологічне дослідження

#



Батьки 6-місячного хлопчика скаржаться на розлади випорожнення, відсутність прибавки ваги. Дитина на штучному вигодовуванні сумішшю “Малюк”. При огляді шкіра суха, набряки нижніх кінцівок. Вага дитини 4 800 г. В загальному аналізі сечі та крові змін немає. При біохімічному обстеженні – загальний білок 56 г/л. При копрологічному дослідженні – стеаторея за рахунок жирних кислот. Який ймовірний діагноз?

@Ексудативна ентеропатія

Кишковий дизбактеріоз

Гостра дизентерія

Муковісцидоз

Целіакія

#



Хлопчик 10 років скаржиться на біль у животі, який пов’язаний з дефекацією, метеоризм, відчуття розпирання, часті розлади випорожнення, головний біль, швидку втомлюваність, дратівливість. Хворіє впродовж 3-х років, захворювання не прогресує, однак самопочуття хлопчика та розлади випорожнення погіршуються після хвилювання. При копрологічному дослідженні та УЗД органів черевної порожнини змін не виявлено. Який найбільш імовірний діагноз?

@Синдром подразненого кишечника

Хронічний неспецифічний коліт

Хронічний ентероколіт

Харчова алергія

Глистна інвазія

#



Мати дитини 4 місяців скаржиться на появу одноразової блювоти у дитини, розріджені випорожнення, неспокій. Дитина на природньому вигодовуванні. Захворювання мати пов’язує з введенням в раціон дитини овочевого пюре. При огляді шкіра блідо-рожева, чиста. Частота дихання 30 за хв, пульс 120 за хвилину, t – 36,80С. Живіт м’який, вздутий. Стілець жовтого кольору з незначною кількістю білих грудочок. Сечовиділення часті, достатні. Який ймовірний діагноз у дитини?

@Функціональний розлад травлення

Гостра дизентерія

Сальмонельоз

Ексудативна ентеропатія

Ентеровірусна інфекція

#



У дитини 12 років впродовж двох років реєструються гострі бронхіти з частотою 2-3 рази на рік. Встановлено діагноз: рецидивуючий бронхіт. Два тижні тому дитину виписано із стаціонару, де вона знаходилася на лікуванні у зв’язку з наступним рецидивом гострого бронхіту. Який профілактичний підхід у даному випадку є найбільш доцільним?

@Сезонна профілактика ГРВІ

Ультрафіолетове опромінення

Антибіотикотерапія

Оксигенотерапія

Фітотерапія

#



До відділення патології вагітних поступила вагітна жінка з терміном гестації 32 тижня з загрозою передчасних пологів. Препарат з якої групи треба призначити вагітній з метою профілактики синдрому дихальних розладів у новонародженої дитини?

@Глюкокортикостероїди

Антибіотики

Десенсибілізуючі

Бета-адреноміметики

Пробіотики

#



Дівчинка 9 років без свідомості доставлена до лікарні. 5 років спостерігається з приводу цукрового діабету І типу. Впродовж останніх п‘яти днів високо лихоманить, корекція інсулінотерапії не проводилась. Дихання глибоке шумне, запаху ацетону немає. Рівень глікемії 46 ммоль/л, ацетон у сечі+, глюкозурія – 15г\%. Про яке ускладнення основного захворювання слід думати:

@Гіперосмолярна гіперглікемічна кома

Гіперглікемічна кетоацидотична кома

Гіпоглікемічна гіпоосмолярна кома

Гіперглікемічна лактацидотична кома

Гіперглікемічна гіпоосмолярна кома

#



Лікарі швидкої допомоги реанімують хлопчика 4 років після електротравми. Дитина без свідомості, самостійне дихання відсутнє, пульс на периферії та центральних артеріях не визначається. Під час штучної вентиляції легень та непрямого масажу серця була знята ЕКГ, на якій замість шлуночкових комплексів спостерігаються хвилі різної форми та амплітуди з частотою 350 за хвилину. Якою повинна бути першочергова дія лікарів?

@Електрична дефібриляція

Прямий масаж серця

Трансфузія кристалоїдів

Інтубація трахеї

Введення лідокаїну

#



Хлопчик 14 років скаржиться на здавлюючі пекучі болі в ділянці серця, серцебиття, задишку. Симптоми з’явились 2 тижня назад після ГРВІ. Загальний стан важкий, шкірні покрови бліді, акроціаноз, пульс 112 за хв., слабкого наповнення, ліва межа серця зміщена вліво, тони серця глухі, на верхівці визначається розщеплення І тону, шуми не вислуховуються. Про яке захворювання слід думати?

@Інфекційний міокардит

Ексудативний перикардит

Інфекційний ендокардит

Кардіалгічний синдром

Легеневе серце

#



Дівчинка 13 років скаржиться на задишку, серцебиття, виражену в’ялість, пітливість, болі в суглобах. Захворіла гостро В анамнезі часті ангіни. Температура тіла 39,00С з ознобами, шкіра блідо-жовтушного відтінку, на шкірі тулуба і кінцівок геморагічна висипка, ЧСС- 95 за хв., перкуторно ліва межа серця зміщена вліво на 2 см, аускультативно над аортою грубий систолічний шум, І тон на верхівці ослаблений, ІІ тон над аортою ослаблений. Про яку патологію можна думати?

@Бактеріальний ендокардит

Ревматичний міокардит

Аортальний стеноз

Геморагічний васкуліт

Фібринозний перикардит

#



У хлопчика 6 років спостерігається задишка при фізичному навантаженні. В анамнезі чотири перенесені пневмонії, з 3-х річного віку лікарі вислуховують у нього шум в серці. Загальний стан не порушений, шкіра бліда, перкуторно – зміщення відносної серцевої тупості вправо, аускультативно – негучний систолічний шум в ІІ – ІІІ м/р зліва від грудини, акцент ІІ тона над легеневою артерією. Ваш діагноз?

@Дефект міжпередсердної перетинки

Відкрита артеріальна протока

Дефект міжшлуночкової перетинки

Інфекційний міокардит

Фунцкціональний шум

#



Хлопчика 14 років турбує погіршання самопочуття, підвищену втомлюваність, подразливість, зниження уваги, біль в ділянці серця, болі в кінцівках вночі. За останній рік зріст хлопчика збільшився на 14 см. При аускультації серця виявляється тахікардія, акцент ІІ тону над аортою, м’який дуючий постійний систолічний шум над верхівкою. Якого генезу цей шум?

@Функціональний шум

Міокардіодистрофія

Позасерцевий шум

Нейровегетативна дисфункція

Пролапс мітрального клапана

#



У хлопчика 5 років відмічається відставання у фізичному розвитку, виражений дифузний ціаноз, періодично – задишково-ціанотичні напади. В IV міжребір’ї зліва від грудини грубий гучний систолічний шум, ІІ тон над легеневою артерією послаблений. Яку ваду серця треба запідозрити?

@Тетрада Фалло

Коарктація аорти

Відкрита артеріальна протока

Стеноз легеневої артерії

Аортальний стеноз

#



Дитина 6 міс., яка спостерігалася дільничим педіатром з приводу ГРВІ поступила до стаціонару з вираженою задухою по змішаному типу, акроцианозом. При огляді: субфебрилітет, рінорея, тахіпное, дихання шумне, над легенями розсіяні дрібнопухирчасті хрипи. Який попередній діагноз?

@Бронхіоліт

Вірусний круп

Бронхіальна астма

Епіглотит

Обструктивний бронхіт

#



У дитини 4 р. протягом 2 тижнів спостерігається нападоподібний спазматичний кашель. При огляді відмічається блідість шкіри, одутловатість обличчя, крововиливи в склери. В аналізі крові – лімфоцитоз. Який найвірогідніший діагноз?

@Кашлюк

Стороннє тіло дихальних шляхів

Аденовірусна інфекція

Парагрипозна інфекція

Обструктивний бронхіт

#



У дитини 7 міс. на фоні ГРВІ на 3 добу захворювання вночі з’явилися неспокій, осиплість голосу, задишка. При огляді: периорбітальний та периоральний цианоз, тахіпное. Дихання утруднено з участю допоміжної мускулатури. Аускультативно розсіяні вологі хрипи. Яку вірусну інфекцію клінічно можна запідозріти у дитини?
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22


написать администратору сайта