Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница4 из 22
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22

@Гостра пневмонія

Обструктивний бронхит

Бронхіоліт

Хронічний бронхіт

Муковісцидоз

#



У хворого С. 9 років вночі приступ ядухи. При огляді хворий у вимушеній позі з експіраторною задишкою, пероральний ціаноз, блідість. Перкуторно – в легенях тимпаніт, аускультативно видих утруднений, безліч сухих свистячих хрипів з обох боків легень. Який найбільш вірогідний діагноз?

@Бронхіальна астма

Обструктивний бронхіт

Гостра пневмонія

Бронхіолі

Муковісцидоз

#



У дитини віком 1 рік 8 місяців після перенесеної ГРВІ знову підвищилась температура до субфебрільних цифр з’явився сухий, нестерпний кашель, задишка. При огляді: утруднення видиху, роздування крил носа, участ в акті дихання допоміжних м’язів. Перкуторно коробковий звук. При аускультації маса сухих свистячих та різнокаліберних вологих хрипів з обох боків. Найбільш вірогідний діагноз?

@Обструктивний бронхіт

Бронхіальна астма

Бронхіоліт

Гостра пневмонія

Муковісцидоз

#



Мати прийшла з малюком на диспансерний огляд в поліклініку. Дитина на грудному вигодовуванні, починає промовляти окремі склади: “ма”, “ба”. Вільно бере іграшки з різних положень і довго ними бавиться, перекладає з однієї руки в іншу. Перевертається з живота на спину, намагається повзти. Добре їсть з ложечки, знімає їжу губами. Якому календарному віку відповідає нервово-психічний розвиток малюка?

@6 місяцям

4 місяцям

5 місяцям

7 місяцям

8 місяцям

#



У дитини 3 років спостерігається підвищення температури тіла до 39, відсутність апетиту, слабкість, дизурія, біль у лівій ділянці живота, сеча мутна. Яке захворювання у дитини найбільш імовірне?

@Гострий пієлонефрит

Гострий цистит

Гострий гломерулонефрит

Тубулоінтерстиціальний нефрит

Токсичний нефрит

#



У хлопчика 14 років вперше діагностували виразкову хворобу 12-палої кишки у стадії загострення. Призначте дієтичне годування хворому.

@Стол №1 А по Певзнеру на протязі 1 тиждня

Стол №1 А по Певзнеру на протязі 1 місяця

Стол №5 на протязі по Певзнеру 1 тиждня

Стол №5 на протязі по Певзнеру 1 місяця

Стол №1 Б по Певзнеру 1 місяць

#



Хлопчик третьої доби життя, млявий, адинамічний, виражена загальна гіпотонія. Рефлекси Моро та Бабкіна майже не викликаються. Відсутні рефлекси хапальний та Робінзона. Спостерігається мозковий відтінок плачу. Найбільш інформативний метод допоміжного обстеження для уточнення діагнозу?

@Комп’ютерна томографія.

Офтальмоскопія

Рентгенографія черепа

Загальний аналіз крові

Діафаноскопія

#



Дитина, народжена від V вагітності з гестозом I і II половини, в пологах виявлена аномалія вставлення головки, пологи за допомогою вакуум - екстракції. Маса при народженні 4000 г. Самостійно не дихає. Серцебиття чітке, шкіра ціанотична. Проводились реанімаційнй заходи. Стан дитини тяжкий. Дихання нерівномірне, ригідність м’язів потилиці. Фізіологічні рефлекси знижені судомна готовність. Ваш діагноз?

@Внутрішньочерепна пологова травма

Менінгіт

Сепсис

Внутрішньоутробна інфекція

Анемія

#



Хлопчик 4 років. Скарги на різкі головні болі. В анамнезі травм ен було. На диспансерному обліку з гемофілією А. В минулому гемартрози, носові кровотечі. В сім’ї дід по материнській лінії хворий на гемофілію. Оглянутий неврологом, передбачається крововилив в тім’яну долю. Ваша тактика?

@Термінова госпіталізація. Введення кріопреціпітату в дозі 50 од/кг.

Переливання крові.

Введення гепарину

Введення вікасолу

Введення кріопреципітату в дозі 10 од/кг

#



Хлопчик 10 років. Поступив зі скаргами на висипку на тілі, болі в животі. При об’єктивному обстеженні на шкірі тулуба і кінцівок різного розміру крововиливи. В ан. крові: Hb 60 г/л, ер. 2,8 х 109/л, лейк. 6,8 х 109 /л, п.-2, с.-64, э- 2, л.- 28, м. –4, ШОЕ- 6 мм/год, ретикулоцити 0,2 \%тромбоцити –18 000. Ваш попередный дыагноз?

@Тромбоцитопенічна пурпура

Анемія

Геморагічний васкуліт

Гемофілія

Хвороба Віллібранда

#



У дитини 12 років після перенесеної ангіни 3 тижні тому біль у серці, слабкість задишка у спокої, артрит колінного та гомілкового суглобів. Печінка + 3 см, селезінка не збільшена. В аналізах крові лейкоцитоз, нейтрофільоз, ШОЕ 25 мм/год. На ЕКГ зареєстровані шлуночкові екстрасистоли, подовжений інтервал P-Q. Про яке захворювання можна думати у дитини?

@Ревматизм

Неревматичний кардит

Ревматоїдний артрит

Системний червоний вовчак

Вірусний гепатит

#



У дитини 3 років слабкість, акроцианоз, гіперемія слизових; 5 днів тому одноразово діарея. Границі серця розширені, аритмія, трьохчленний ритм галопу, мезосистолічний шум на верхівці. Печінка +4 см, селезінка +2 см. В легенях вислуховуються вологі хрипи з обох сторін в нижніх долях. Про яке захворювання можна думати у дитини?

@Неревматичний кардит

Обструктивний бронхіт

Ентероколіт

Ревматизм

Пневмонія

#



У немовляти шостої доби життя в нижній половині живота біля пупка на кінцівках на тлі еритематозної плями з’явилися поодинокі пухирі в диаметрі до 0,5 – 1 см з серозно-гнійним вмістом, загальний стан дитини не змінився. Встановіть діагноз.

@Пухирчатка новонародженого, проста форма

Пухирчатка новонародженого, злоякісна форма

Сифілітична пухирчатка

Псевдофурункульоз Фігнера

Ексфоліативний дерматит Ріттера

#



У стаціонар дитячої лікарні доставлен хлопчик 5 років зі скаргами на носову кровотечу, появу на шкірі синців, біль у животі. З анамнеза: у дитини раніше були носові кровотечі, 5 днів тому було підвищення температури до 37,6?С, дитина стала кволою, потім з’явились экхімози різній величини, несиметричніна сам перед на ногах , потім на тулубі.У загальному анализі крові: Нв- 100 г/л, Эр. - 4,0 х 1012/л, Лей. – 7 х 109/л, тромбоцити 40 тыс. в мм3, ШОЕ 10 мм/год.. Яка хвороба у дитини?

@Тромбоцитопенічна пурпура

Геморагичний васкуліт

Анемія

Лейкоз

Гемофілія

#



На ЭКГ дитина 10 років різке прискорення серцевого ритму (170’), зубец Р нашарується на Т, деформує його, помірне подовження інтервалу PQ, комплекс QRS не змінюється. Яка патологія у дитини?

@Пароксизмальна тахікардія предсердна форма

Гіпертрофія предсердій

Гіпертрофія шлуночків

Синдром WPW

Екстрасістолія

#



На ЭКГ дитини 7 років зубец Р високий 3,5 мм, загострен у II,III , аVF відведеннях, в V1 – високий, двуфазний. Про що треба думати?

@Гіпертрофія правого передсердя

Міокардит

Стеноз аорти

Гіпертрофія лівого передсердя

Дістрофія міокарду

#



У дитини на протязі першого року вакцинація проти кашлюку не проводилась у зв’язку з перинатальним ураженням центральної нервової системи. В якому віці треба в подальшому провести вакцинацію?

@Не треба вакцинувати зовсім.

Після 2-х років

Після 3-х років

Після 4-х років

Після 5 років

#



Дівчина, 7 років. Скарги на біль у епігастрії, нудоту зранку, зниження апетиту. Хворіє на протязі місяця, як розпочалося навчання у школі. Симптоми з’являються після стресу, порушення розкладу харчування. Спадковість не обтяжена. При обстеженні: блідість шкіри, неприємний запах з рота, хворобливість при глибокій пальпації у області епігастрія. Лабораторні аналізи крові, сечі, калу без патології. При фіброезофагогастродуоденоскопії видимих змін не виявлено. Найбільш імовірний діагноз.

@Функціональна шлункова диспепсія

Виразкова хвороба

Гельмінтоз

Хронічний холецистит

Гостра кишкова інфекція

#



Хлопець, 15 років скаржиться на інтенсивний біль у епігастрії, нудоту, блювання. Напади болю турбують через 2-3 часи після їди, вночі. Диспепсичні симптоми виражені після вживання жирної, гострої їжі. Хворіє на протязі 2 місяців, не лікувався. Останнім часом болі більш інтенсивні, довгі. У діда рак шлунку. Під час ендоскопічного обстеження виявлено дефект слизової оболонки цибулини дванадцятипалої кишки, діаметром 5-6 мм, з дном сірого кольору. Для призначення оптимальної етіотропної терапії захворювання яке ще обстеження слід провести у першу чергу?

@Тест на Н.pylori

Загальний аналіз крові

Аналіз кала на ферментативну активність

Рентгенографію органів шлунково-кишкового тракту

Аналіз крові на печінкові проби

#



Дитині 6 років: єкспіраторна задишка, дистанційні хрипи, ПШВ 70 \% від норми, хлориди поту 15 мМ/л. Наибільш імовірно це:

@Бронхіальна астма

Муковісцидоз

ГРВІ, гострий бронхіт

С-м Хаммена - Річа

С-м Картагенера

#



У хлопчика 4 місяців, який знаходиться в інфекційному відділенні з діагнозом гнійний менінгіт, відмічається погіршення стану. Дитина втратила свідомість, з’явилися клоніко-тонічні судоми, ністагм, вибухання джерельця, позитивний симтом Грефе. Який стан ускладнив перебіг гнійного менінгіту?

@Набряк мозку

Абсцес мозку

Інфекційно-токсиновий шок

ДВЗ-синдром

Нейротоксикоз

#



У будинку немовлят зимою на протязі тижня захворіло 7 дітей. загальний стан середнього ступеню тяжкості, температура - субфебрильна, повторна блювання, зниження апетиту. Живіт м'який. Випорожнення пінисті, водянисті, рідкі, 7-10 разів на добу. Яке захворювання можна припустити?

@Ротавірусна інфекція

Шигельоз

Сальмонельоз

Аденовірусна інфекція

Ентеровірусна інфекція

#



Хлопчик К., 8 днів, поступив у відділення патології новонароджених у зв'язку з появою на шкірі тулуба,стегон поліморфних, млявих пухирів зкаламутним вмістом. Діагностована : пухирчатка новонароджених.Яка анатомо-фізіологічна особливістьшкіри сприяє появі цієї патології?

@Слабо розвинена базальна мембрана.

Стончений зернистий шар епідермісу.

Тонкий роговий шар.

Добра васкулярізація шкіри.

Підвищена резорбтивна функція шкіри.

#



Мати звернулась до дільничного педіатра зі скаргами на те, що у дитини через 2 тижні після народження з явилось блювання, більш виражене в положеннні на спині, лівому боку, під час крику. У вертикальному положенні воно зменшується. Дитина погано набирає масу. При рентгенологічному дослідженні – зворотна течія барієвої суміші у стравохід зі шлунку на вдосі. Який попередній діагноз?

@Халазія

Пілоростепоз

Пілороспазм

Синдросм невропатичного блювання

Грижа стравохідного отвору діафрагми

#



До лікаря звернулася дитина 10 років зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,3оС, біль у горлі, затруднення носового дихання. Об’єктивно: збільшення 3-х груп лімфатичних вузлів, лакунарна ангіна, гепатоспленомегалія. Запідозрений інфекційний мононуклеоз. Який додатковий метод обстеження слід назначити для підтвердження діагнозу?

@Загальний аналіз крові з визначенням мононуклеарів.

Печінкові проби

Цитоскопічне дослідження пунктату з лімфотичних вузлів.

Мазок з ротоглотки на мікрофлору та чутливість її до антибіотиків.

Коагулограму.

#



У новонародженої дитини через 12 годин після народження констатовано різке погіршення стану: появився різкий руховий неспокій, безсоння, клонічні судоми. Вагітність 1-а доношена у 18-ти річної жінки. Пологи своєчасні, стрімкі. Дитина народилася живою, без асфіксії, з масою тіла 4150,0, довжиною 52 см. Аналіз крові: Ер- 4,7*1012 /л, Нв-130 г/л. Найбільш ймовірною причиною погіршення стану дитини є:

@Внутрішньочерепний крововилив.

Гіпоксично-ішемічне ураження головного мозку.

Внутрішньошлуночковий крововилив.

Спінальна шийна травма.

Спінальний шок.

#



Стан новонародженої дитини різко погіршав через 2 години після пологів з появою різкого рухового неспокою, судомної готовності, клонічних судом, дитина відмовилася від грудей. Вагітність 1-а, доношена, перебігала з гестозом другого триместру. Пологи своєчасні, вторинна пологова слабкість. Родозбудження ензапростом. Дитина народилась з масою тіла 4600,0. Дитину слід годувати:

@Через зонд постійний нозогостральний материнським молоком.

Прикладанням до материнських грудей.

Повністю парентерально без ентерального годування.

Материнським молоком з пляшки-поїлки.

Частково парентерально.

#



Дитина народилася з масою тіла 3900,0 та довжиною тіла 50 см, з тугим обвиттям пуповини навколо шиї, в помірній асфіксії. Оживлена відсмоктуванням вмісту з рото –носоглотки. У дитини виявлено наростання симптомів синдрому дихальних розладів, ціанозу, пастозність обличчя. На шиї зліва дрібноточкові крововиливи, розташовані лінійно. Описані симптоми найіморвірніше зумовлені:

@Странгуляційною спінальною шийною травмою.

Помірною асфіксією.

Геморагічною хворобою новонародженої дитини.

Вродженою пневмонією.

Вродженою вадою серця.

#



У глибоконедоношеної дитини, яка народилась в терміні гестації 30 тижнів, з масою тіла 1300,0, констатовано загальне пригнічення, атонію, судомну готовність, брадикардію з ЧСС 92 за 1 хв, наростання симптомів респіраторного дистрес синдрому II ступеню. Яке з досліджень слід провести першочергово для уточнення причини ушкодження головного мозку?

@Нейросонографія.

Люмбальну пункція.

Рентгенографія черепа.

Офтальмоскопія.

Пункція шлуночків мозку.

#



У новонародженої дитини через 10 годин після пологів почалися клонічні судоми, руховий неспокій, крик. При огляді неонатолог виявила, що у дитини широко відкрите праве око, зіниця справа розширена, не реагує на пряме освітлення. Пологи стрімкі, у 17-річної жінки, дитина з масою тіла 4000,0. Описана клінічна картина характерна для крововиливу:

@Субдурального над правою гімесферою.

Субарахноїдального.

Внутрішньошлуночкового.

В тканину головного мозку (паренхіматозного).

Пери-інтравентрикулярного (ПІВК)

#



У 25-денної новонародженої дитини різко наростає окружність голівки (+10 см) з різким розходженням черепномозкових швів, розміри великої кринички На нейросонограмі: стоншення мозкового плаща, дифузний набряк тканин головного мозку, різке розширення бокових шлуночків та їх рогів. Спинно-мозкова рідина, вміст бокових шлуночків – без ознак запалення. Який з методів лікування для даної дитини є найєфективнішим?

@Вентрікуло-перитонеальне шунтування.

Дегідратуюча терапія сечогінними.

Антибактеріальна терапія.

Дезінтоксикаційна інфузійна терапія

Відновна терапія.

#



У новонародженої дитини на 11-й день життя діагностовано перинатальний сепсис, септицемічну форму, з ранньою неонатальною пневмонією, склеремою, вираженою жовтяницею за рахунок гіпербілірубінемії із наростанням прямого білірубіну. Дитина отримує довенно антибіотик уназин, дезінтоксикаційну терапію, але наростають загальномозкові явища, зсув лейкоцитарної формули вліво. Лікування дитини слід посилити введенням:

@Довенного імуноглобуліну.

Дом’язевого нормального імуноглобуліну.

Додаткового антибіотика.

Свіжозамороженої плазми.

Еритроцитарної маси.

#



У хлопчика 4-х місяців під час огляду педіатром діагностовано гіпотрофію II ступеня з дефіцитом маси тіла 19\%. Вкажіть найбільш раціональну тактику ведення цієї дитини.

@Шпиталізація в боксоване відділення з метою виявлення причини гіпотрофії.

Обстеження та корекція вигодовування в амбулаторних умовах.

Шпиталізація в найближчий стаціонар, налагодити оральну регідратацію.

Шпиталізація в інфекційний стаціонар, налагодити парентеральну регідратацію.

Налагодити оральну регідратацію в амбулаторних умовах.

#



Мама дівчинки 2-х місяців скаржиться на капризування дитини та зригування зсілим молоком після годування. Об’єктивно: загальний стан задовільний, витончення підшкірно-жирової клітковини на передній черевній стінці, дефіцит маси тіла 16\%, ріст в межах норми. Діагностовано затримку фізичного розвитку за рахунок:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22


написать администратору сайта