Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница17 из 22
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   22

17

У 11-річного хлопчика раптово зявилася блювота кавовою гущею, слабкість, холодний липкий піт. З анамнезу відомо, що впродовж останнього року відмічався періодичний біль у животі, натще або через 1,5-2 години після їжі, незначні диспепсичні явища. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?

@Виразкова хвороба 12-палої кишки

Гострий деструктивний панкреатит

Портальна гіпертензія

Неспецифічний виразковий коліт

Синдром Рея

#

18

У дитини 14 років з неспецифічним виразковим колітом зявилися біль у животі, блювота, затримка стільця. На оглядовій рентгенограмі черевної порожнини відмічається значне розширення ділянки кишківника. Цей стан зумовлений?

@Токсичною дилятацією товстої кишки

Перфорацією кишківника

Кишковою кровотечею

Поліпозом кишківника

Інвагінацією кишківника

#

19

У дитини 12 років зі скаргами на періодичний біль у животі, який зменшується після прийому їжі, відрижку, слабкість, пітливість було клінічно запідозрено виразкову хворобу. Яке дослідження найбільш інформативне у верифікації діагнозу?

@Ендоскопічне дослідження

УЗД черевної порожнини

Рентгенологічне дослідження

Фракційне шлункове зондування

Внутрішньо шлункова рН-метрія

#

20

Новонароджений з масою тіла 3850 г, довжиною 57 см, народжена від I вагітності, I пологів у терміні гестації 42 тижні. Навколоплідні води з домішками меконію. При народженні у дитини відмічаються ознаки порушень становлення функції зовнішнього дихання, дифузний ціаноз; аускультативно в легенях виявляється значна кількість вологих хрипів. Який імовірний діагноз у новонародженого?

@Аспіраційний синдром

Вроджений сепсис

Розсіяні ателектази легенів

Черепно-мозкова травма

Вроджена пневмонія

#

21

Новонароджена дитина в терміні гестації 38 тижнів з масою 3400г, довжиною 54см. Загальний стан при народженні середньої тяжкості, що обумовлено асфіксією середнього ступеня важкості. Після проведення первинних реанімаційних заходів з’явилося самостійне дихання, частота серцевих скорочень 110 ударов за хвилину, спостерігається акроціаноз. Яка наступна дія лікаря-неонатолога у даній ситуації ?

@Додаткова оксигенація.

Інтубація трахеї.

Штучний масаж серця.

Відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів.

Допоміжна вентиляція легенів.

#

22

У дитини 1,5 місяців, яка знаходилась на природньому вигодовуванні, з народження спостерігається щоденне блювання, нестійкі рідкі піняві випорожнення, метеоризм, що не піддаються антибактеріальній та пробіотичній терапії, відсутня прибавка в масі тіла. При переході на вигодовування сумішшю “NAN-кисломолочний” стан дитини покращився. Про яку патологію треба думати?

@Лактазна недостатність

Кишковий лямбліоз

Інфекційний ентерит

Медикаментозний ентерит

Функціональна диспепсія

#

23

Дитина 4 років після перенесеної ГРВІ оглянута педіатром. Об”єктивно: шкірні покрови чисті, бліді, пальпуються підщелепні та передньошийні лімфовузли, печінка виступає з-під краю ребрової дуги на 1,5 см, край гострий, еластичний, неболючий, селезінка не пальпується. З чим пов’язані виявлені розміри печінки?

@Вікова особливість

Реактивний гепатит

Холецостохолангіт

Вірусний гепатит

Інфекційний мононуклеоз

#

24

Хлопчика 14 років турбує погіршення самопочуття, підвищена втомлюваність, подразливість, зниження уваги, біль в ділянці серця, болі в кінцівках уночі. За останній рік зріст хлопчика збільшився на 14 см. При аускультації серця виявляється тахікардія, акцент ІІ тону над аортою, м’який дуючий постійний систолічний шум над верхівкою. Якого генезу найвірогідніше цей шум?

@Функціональний шум

Стеноз аортального клапана

Позасерцевий шум

Нейровегетативна дисфункція

Пролапс мітрального клапана

#

25

Хлопчик 5 років оглянутий педіатром. Скарг не виявлено. Межі відносної серцевої тупості: права – на 0,5 см до середини від парастернальної лінії, верхня – ІІ міжребір’я, ліва – 0,5 см назовні від соскової лінії. Аускультативно – ніжний систолічний шум над верхівкою, який не проводиться в інші ділянки і зникає у вертикальному положенні. Який ймовірний діагноз?

@Функціональний систолічний шум

Інфекційно-алергічний міокардит

Бактеріальний ендокардит

Ексудативний перикардит

Гіпертрофічна кардіоміопатія

#

26

У хлопчика 5 років діагностовано дефект міжшлуночкової перетинки. При обстеженні скарги відсутні, фізичний розвиток відповідає віку, межі серцевої тупості не змінені, при аускультації в IV-V міжребір’ї зліва від грудини вислуховується грубий систолічний шум. На ЕКГ змін не виявлено. Про яку хворобу можна думати?

@Хвороба Толочинова-Роже

Комплекс Ейзенмейгера

Тетрада Фалло

Пентада Фалло

Хвороба Ебштейна

#

27

У дівчинки 12 років після респіраторної інфекції з’явилась задишка у стані спокою, блідість шкіри, пульс – 110 за хвилину, АТ 90/55 мм рт.ст. Тони серця приглушені. Межі відносної серцевої тупості: права – парастернальна лінія, верхня – ІІІ ребро, ліва – на 1,0 см назовні від середньоключичної лінії. Який попередній діагноз?

@Інфекційний міокардит

Функціональна кардіопатія

Вегето-судинна дистонія

Гіпертрофічна кардіоміопатія

Ексудативний перикардит

#

30

Пацієнт 15 років, що з дворічного віку хворіє на інсулінзалежний цукровий діабет, скаржиться на появу набряків на обличчі, пастозність кінцівок. При лабораторному обстеженні виявлено гіперліпідемію, диспротеїнемію за рахунок гіпоальбумінемії та гіпергамаглобулінемії, протеїнурію до 3 г/добу. Рівень сечовини і креатиніну нормальний. Яким патологічним станом зумовлені наведені зміни?

@Діабетичною нефропатією

Хронічним пієлонефритом

Хронічним гломерулонефритом

Хронічною нирковою недостатністю

Гострою нирковою недостатністю

#

33

Хлопець 15 років впродовж року скаржиться на інтенсивні болі в ділянці епігастрію, нудоту, печію. При ендоскопічному обстеженні виявлено поверхневий гастродуоденіт, уреазний тест позитивний. Який антибактеріальний препарат доцільно призначити в якості етіотропної терапії?

@Кларитроміцин

Ципрофлоксацин

Ампіцилін

Кліндаміцин

Ніфуроксазід

#

34

У дитини 2 років спостерігається тривала діарея, блідість шкірних покровів, відставання в масі тіла, рецидивуючі бронхо-легеневі інфекції. В крові: еритроцити – 3,2 Т/л, лейкоцити – 3,0 Г/л, тромбоцити – 110 Г/л, . В копрограмі – нейтральний жир ++++, мила ++. Який препарат слід призначити?

@Панкреатин

Смекта

Алохол

Симбітер

Ентерол

#

36

До лікарні доставлена дівчинка 6 років із загостренням бронхіальної астми. З анамнезу встановлено, що дитина хворіє на ГРВІ і мати пов’язує виникнення нападу задухи у дитини із прийомом індометацину в зв’язку з лихоманкою. Про який механізм розвитку астматичного стану у даної дитини можна думати?

@Дисметаболічний

Паторецепторний

Дисхолінергнічний

Атопічний

Інфекційно-залежний

#

37

У дитини 9 р. зі скаргами на виснажуючий кашель з незначною кількістю харкотиння, який триває біля 3-ох тижнів, при рентгенологічному дослідженні легень виявлені дрібні вогнищеві тіні в правій нижній долі. Захворювання почалося з катаральних явищ, субфебрилітету, інтоксикаційного синдрому. Який вірогідний збудник викликав пневмонію у дитини?

@Мікоплазма

Палочка Афанас’єва-Пфейффера

Стафілокок

Синьогнійна паличка

Пневмокок

#

38

До лікарні поступила дитина 8 р., яка зі слів матері впродовж 2-ох тижнів скаржиться на виснажуючий сухий кашель, в’ялість, поганий апетит, підвищення температури тіла до 38°С. Амбулаторно дитина лікувалася амоксіциліном. При рентгенологічному дослідженні легень виявлені дрібні вогнищеві тіні в правій нижній долі. Який стартовий антибіотик Ви запропонуєте?

@Сумамед

Цефазолін

Амоксіклав

Гентаміцин

Цефтріаксон

#

40

У дитини 9 років з гострим мієлолейкозом почалась носова кровотеча, впродовж годин з’явились множинні петехії та екхімози на шкірі і слизових. Селезінка + 4 см. Протромбіновий час 16 с, тромбіновий час 14 с, парціальний тромбопластиновий час 55 с, фібріноген 1,8 г/л, продукти деградації фібрину +++, тромбоцити 30 Г/л. Найімовірніша причина геморагічного синдрому:

@Дисеміноване внутрішньосудинне зсідання

Гіперспленізм

Вазопатія

Пригнічення тромбоцитопоезу у кістковому мозку

Гіпофібриногенемія

#

41

У дівчинки 3 років поганий апетит, млявість, часті випорожнення. Впродовж 2 міс отримувала препарат заліза перорально у дозі 6 мг/кг на добу e2+ з приводу залізодефіцитної анемії. Об’єктивно: вага 12 кг, шкіра і слизові бліді, сухі, живіт збільшений, випорожнення тричі на день зі слизом. ЗАК: Hb 74 г/л, ер 3,0 Т/л, ШЗЕ 16 мм/год. Копрограма: крохмаль та м’язові волокна ++, мила та жирні кислоти +++, слиз +. Неефективність лікування анемії у дитини найімовірніше пов’язана із:

@Синдромом мальабсорбції

Недостатньою дозою заліза

Нечутливістю до препаратів заліза

Поганим апетитом

Передозуванням препаратом заліза

#

42

Мати вважає свою дочку 4 років хворою впродовж останніх півроку. При огляді: генералізована лімфоаденопатія, петехіальні крововиливи в шкіру, стерналгія, печінка + 4 см, селезінка + 3 см. ЗАК: Hb 80 г/л, ШЗЕ 27 мм/год. Яке дослідження найвірогідніше підтвердить підозрюване Вами захворювання:

@Бласти кісткового мозку більше 25%

Ретикулоцитоз периферичної крові більше 5%

Тромбоцити крові менше 20 Г/л

Клітини Березовського-Штернберга у пунктаті лімфовузла

Позитивний тест Пауль-Бунеля

#

43

Хлопчик 14 років схуд на 7 кг, турбує пітливість, збільшення лімфовузлів, температура тіла часто перевищує 37°С впродовж останніх трьох міс. У біоптаті шийного лімфовузла: велика кількість лімфоцитів, клітин Березовського-Штернберга-Ріда, еозинофілів, гістіоцитів. Селезінка +5 см. Реакція Манту – папула 5 мм. У дитини найімовірніше:

@Лімфогрануломатоз

Саркоїдоз

Туберкульоз

Токсоплазмоз

Інфекційний мононуклеоз

#

44

Хлопчика 8 років впродовж 6 міс турбують болі та вранішнє обмеження рухів у колінних суглобах, очний біль. Об’єктивно: збільшення підщелепних лімфовузлів, t 37,2°С, збільшені у об’ємі колінні суглоби, рухи в них обмежені, печінка +2 см, селезінка не пальпується. Гострий іридоцикліт. ЗАК: Hb 86 г/л, КП 0,8, ШЗЕ 18 мм/год. Яке першочергове дослідження для встановлення діагнозу в дитини:

@Рентгендослідження суглобів

Дослідження крові на LE-клітини

Морфологічне дослідження кісткового мозку

Визначення циркулюючих імунних комплексів

Визначення титру антистрептококових антитіл

#

46

12-и річна дитина після перенесеного гломерулонефриту 2 роки тому скаржиться на швидку втомлюваність, слабкість, зниження апетиту, головний біль, нудоту, спрагу, поліурію. Дитина пониженого відживлення. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, сухі. ЧД 30/хв, ЧСС 108/хв. Зі сторони легень, серця – без особливостей. Живіт – м’який болючий в епігастрії, печінка + на 1,5 см, болюча. Симптом Пастернацького слабопозитивний з обох сторін. Лабораторні дослідження: нормохромна анемія, вміст сечовини в сироватці крові – 8,8 ммоль/л, креатиніну – 0,18 ммоль/л, гіперкаліємія , гіпермагніємія, гіпокальціємія. Вкажіть вірогідний діагноз.

@Хронічна ниркова недостатність

Гостра ниркова недостатність

Хронічний пієлонефрит

Нефросклероз

Цукровий діабет

#

47

У дитини 10-и років із гострим лімфобластним лейкозом L1, яка знаходиться на підтримуючій терапії 6-меркаптопурином та метотрексатом, з’явились головний біль, сонливість, блювання, різке зниження зору. При огляді: ригідність потиличних м’язів, позитивний синдром Керніга, лівобічний парез n.acialis. Яке ускладнення приєдналось?

@Нейролейкоз

Геморагічний інсульт

Ішемічний інсульт

Менінгоенцефаліт

Ангіоспастична енцефалопатія

#

48

Дитині 1 доба. Народилась від стрімких пологів в терміні гестації 42 тижні з масою тіла 3850г в передьо-головному передлежанні. При огляді: обличчя синюшне, голівка різко закинута назад. Монотонний крик, стогне. Горизонтальний ністагм, м’язевий гіпертонус та крупнорозмашистий тремор кінцівок. Вкажіть найбільш імовірний діагноз?

@Внутрішньочерепний крововилив

Перинатальна інфекція

Асфіксія новонародженого

Спінальна травма

Менінгоенцефаліт

#

49

У 14-и річної дівчинки протягом останніх 2-х років рясні менструації тривалістю 7-10 днів. Скаржиться на загальну слабкість, зміну смаку. Об’єктивно: виражена блідість шкіри, вушні раковини восковидні, волосся тьмяне, АТ 90/50 мм.рт.ст. Тахікардія 96/хв. Гемоглобін 72 г/л, ер.-2,8х1012 /л, КП-0,7, ретикулоцити-4%0. Який ймовірний діагноз?

@Постгеморагічна анемія

Набута гіпопластична анемія

Фолієво-дефіцитна анемія

В12 –дефіцитна анемія

Анемія Фанконі

#

50

Дитина 8 років поступила зі скаргами на слабкість, підвищення температури тіла до 38°С, болючість і набряк колінних суглобів, на появу геморагічних висипань на розгинальних поверхнях, кінцівок та сіндицях. Гемограма: ер. 3,8х 1012/л, Нв-105 г/л, Л-12,8х 109 /л, е-12, п-9, с/я-52, л-20, м-7, ШОЕ-20 мм/год. Коагулограма-ознаки гіперкоагуляції, час згортання венозної крові за Лі-Уайтом –3 хв. Які призначення найбільш доцільні в даному випадку?

@Гепарин

Преднізолон

Ентеросгель

Пеніцилін

Тавегіл

#

52

У 6-ти місячної дитини, хворої на ГРВІ, раптово погіршився загальний стан. Експіраторна задишка. ЧД-72/хв., ЧСС-148/хв. Перкуторно над легенями коробковий відтінок, аускультативно – подовжений видих, вологі незвучні дифузні дрібноміхурцеві хрипи. Яке ускладнення ГРВІ розвинулось?

@Гострий бронхіоліт

Гостра пневмонія

Гострий бронхіт

Гострий трахеїт

Стеноз гортані

#

53

Дитина 10-ти річного віку протягом 3-х років хворіє бронхітами. Періодичний субфебрилітет. Кашель вологий в виділенням великої кількості гнійного харкотиння, більше вранці. Задишка при фізичному навантаженні. Аускультативно – в нижньому відділі лівої легені вологі різнокаліберні хрипи. Бронхоскопічно- розширення і деформація дистальних відділів бронхів. Яке захворювання найбільш ймовірне?

@Бронхоектатична хвороба

Муковісцидоз

Рецидивуючий бронхіт

Лівобічний плеврит

Алергічний альвеоліт

#

54

У 12-и річної дитини протягом 6-и місяців періодично з’являється лихоманка до 38,5°С, кашель, задишка, одноразово кровохаркання. БЦЖ-рубець відсутній. Дідусь хворіє хронічним бронхітом. В легенях розсіяні сухі і різнокаліберні вологі хрипи. Рентгенологічно: однотипна рівномірна дрібновогнищева інфільтрація легень, у верхніх долях тонкостінна каверна із слабковираженою перифокальною інфільтрацією. Яке захворювання ймовірне?

@Туберкульоз легень

Вогнищева пневмонія

Хронічний бронхіт

Бронхіальна астма

Синдром Хамана-Річа

#

55

Дівчинка 16-и років раптово відчула гострий інтенсивний біль в правому боці, який іррадіював у праве плече. З’явилося блювання, що не приносить полегшання. При огляді живіт напружений. Відмічається розлита болючість, м’язневий захист. Який з методів невідкладної допомоги протипоказаний такій хворій?

@Теплові процедури

Введення анальгетиків

Введення спазмолітиків

Введення холінолітиків

Введення антибіотиків

#

56

Дівчинка 15-ти років скаржиться на біль в правому підребір’ї, який посилюється під час фізичного навантаження, нудоту, поганий апетит. Об’єктивно: шкіра бліда. Язик обкладений жовто-сірим налетом. Позитивні симптоми Ортнера, Мерфі, Кера. Який метод діагностики є більш інформативним?

@Ультразвукове дослідження

Дуоденальне зондування

Холецистографічне дослідження

рН-метрія шлунку

Радіонуклідне сканування

#
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   22


написать администратору сайта