Главная страница

педіатрія. Крок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль


Скачать 0.94 Mb.
НазваниеКрок Загальна лікарська підготовка. 2004 2005 Педіатричний профіль
Анкорпедіатрія.doc
Дата20.04.2018
Размер0.94 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлапедіатрія.doc
ТипДокументы
#18294
страница21 из 22
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   22

163

Ребенку 10 месяцев, живет в неблагоприятных социально-бытовых условиях, находится на искусственном вскармливании смесью “Малыш”. Во время проведения амбулаторного курса лечения рахита появилась упорная анорексия, падение массы тела, запоры, периодически срыгивание, рвота, нарастали явления интоксикации, участились мочеиспускания. В анализе мочи: белок-0,12, лейкоциты-30 в п/зр, в крови: Са- 3,4 ммоль/л, Р- 1,8 ммоль/л. Проба Сулковича -резко положительная. Поставьте диагноз:

@Гипервитаминоз Д

Кишечный токсикоз

Менингит

Муковисцидоз

Пиелонефрит

#

164

Петя, 1 год, больной рахитом лечился амбулаторно ударными дозами vit D. Внезапно после длительного плача у ребенка появилась бледность кожи, холодный пот, затрудненный звучный вдох с последующим шумным, неравномерным дыханием, подергивание мимической мускулатуры, тоническое сокращение мышц кистей и стоп, кратковременная потеря сознания. Через несколько минут дыхание восстановилось, после чего ребенок уснул. В анализе крови: Ca – 0,8 ммоль/л, Р- 2,5 ммоль/л.Сахар крови- 5 ммоль/л. Ваш диагноз:

@Спазмофилия

Столбняк

Эпилепсия

Гликогеноз

Токсикоз

#

165

Мальчик 10 лет перенес накануне ОРВИ. Через 2 недели состояние ухудшилось, подъем t° до 39,2°С, появились боли летучего характера в коленных и тазобедренных суставах. При осмотре: кожа бледная, границы сердца расширены влево, снижение звучности первого тона, ЧСС – 110 в 1/, АД 90/50 мм рт. ст. ЭКГ- удлинение атриовентрикулярной проводимости. В ОАК лейкоциты 18,9х 100/л, СОЭ -32 мм/час, АСЛ-О 1250 ЕД. О каком заболевании можно думать в первую очередь?

@Острая ревматическая лихорадка

Узелковый периартериит

Идиопатический миокардит Абрамова–Фидлера

Гипертрофическая кардиомиопатия

Пневмония

#

166

У ребенка 6 лет, накануне перенесшего ОРВИ появился сухой, а затем влажный кашель. При осмотре: температура 37,3°С. В легких жесткое дыхание, рассеянные симметричные влажные среднепузырчатые хрипы, исчезающие после кашля. ЧД – 24 в 1 мин., ЧСС- 97 в 1 мин. ОАК: лейкоциты- 6,0х100/л, СОЭ – 8 мм/час, хлориды пота- 40 ммоль/л. Ваш предварительный диагноз.

@Острый простой бронхит

Пневмония

Острый обструктивный бронхит

Острый бронхиолит

Муковисцидоз

#

167

Ребенок 6 лет, перенесший накануне ОРВИ поступил в клинику с жалобами на подъем t° до 39,5°С, недомогание, одышку. При осмотре: влажный кашель, кожа бледная, яркий румянец. В легких в нижних отделах притупление перкуторного звука, ослабленное дыхание, крепитирующие и влажные, преимущественно мелкопу-зырчатые хрипы ЧД -32 в 1/ , ЧСС – 120 в 1 мин, печень +1,0 см. В ОАК – лейкоциты 16,0х 109/л, СОЭ – 28 мм/час. Ваш предварительный диагноз:

@Пневмония

Острый бронхиолит

Острый бронхит

Бронхиальная астма

Миокардит

#

168

У ребенка 5 месяцев, перенесшего накануне ринит на 3й день болезни ухудшилось состояние, подъем t°до 39,0° С, появился сухой, быстро перешедший во влажный кашель, одышка до 86 в 1 мин. При осмотре: бледный, периоральный цианоз. Перкуторный звук с коробочным оттенком, обилие мелкопузырчатых и крепитирующих хрипов на вдохе и в самом начале выдоха, дистанционные хрипы. Печень +2,0 см, селезенка + 1,0см. В ОАК: лейкоциты-6,0х109/л, СОЭ -22 мм/час. Ваш предварительный диагноз:

@Острый бронхиолит

Острый бронхит

Пневмония

Миокардит

Инородное тело бронхов

#

169

У ребенка 13 лет, находящегося в клинике по поводу бронхиальной астмы резко ухудшилось состояние, появился периоральный и акроцианоз, одышка, тахикардия, отеки на голенях. При осмотре: нижние границы легких предельно опущены, экскурсия незначительная, хрипы не выслушиваются. Тоны сердца приглушены, пульс слабого наполнения, ЧСС – 120 в 1 мин, АД- 80/50 мм рт. ст, печень +1,5 см. Какое осложнение развилось у больного?

@Астматический статус II стадия

Астматический статус I стадия

Астматический статус III стадия

Острая сердечная недостаточность

Спонтанный пневмоторакс

#

170

Мальчик 15 лет. Жалобы на частый жидкий стул (до 15 раз в сутки) с большим количеством слизи, гноя, крови; боль по всему животу, похудание на 7 кг за 6 месяцев. Один год болеет неспецифическим язвенным колитом. Какие препараты предпочтительно назначить?

@Препараты 5-АСК

Кортикостероиды

Антибактериальные

Нитрофурановые

Полиферментные

#

171

Дитина 15 років захворіла гостро кілька годин тому. Відчуває інтенсивний головний біль, запаморочення, нудота не пов’язана з прийомом їжі та повторне нестримне блювання, яке не приносить полегшення. Лікар карети швидкої допомоги, викликаної батьками, при огляді дитини виявив ригідність м’язів потилиці, позитивні симптоми Керніго та Брудзінського, катаральні прояви з боку верхніх дихальних шляхів. На підставі чого було запідозрено гострий менінгіт та надана невідкладна допомога. Який препарат доцільно ввести в даному випадку?

@Лазікс

Тіопентал натрію

анамін

Сульфат атропіну

Супрастин

#

173

Новонароджена дитина народилась від матері, що перехворіла вірусним гепатитом В в останньому триместрі вагітності. Дитині одразу після народження введено специфічний імуноглобулін. Вкажіть терміни повторного введення імуноглобуліну для профілактики вірусного гепатиту у дитини:

@1, 3 і 6 місяців

1, 2, 3 місяці

1, 3, 5 місяців

1, 2, 5 иісяців

1, 3, 7 місяців

#

177

8-річна дівчинка знаходиться на лікуванні в кардіологічному відділенні з приводу гострого неревматичного кардиту. На другу добу в стаціонарі стан її різко погіршився: наросла задишка, виник ціаноз носо-губного трикутника, приєднався вологий непродуктивний кашель, шкіра вкрита холодним потом, спостерігається рухове збудження, частота дихання – 42 в 1хв, пульс 78 в 1хв, аритмічний, слабкого наповнення та напруження; межі серця розширені вліво, тони значно послаболені, акцент П тону над легеневою артерією, над легенями дихання ослаблене, велика кількість дрібноміхурцевих вологих хрипів, АТ 85/45 мм.рт.ст. Про яке ускладнення кардиту можна думати?

@Гостра лівошлункова недостатність

Гостра правошлункова недостатність

Гостра пневмонія

Астматичний стан

Гостра тотальна серцева недостатність

#

178

Дитина 3 років аспірувала часточку волоського горіха. Розвинулась неповна обтурація бронха справа. На рентгенівському знімку буде видно:

@Емфізему справа, зміщення середостіння вліво

Тінь стороннього тіла

Зміщення середостіння вправо

Ателектаз нижньої долі справа

Зміщення середостіння вліво

#

180

Мати півторарічної дитини скаржиться на наявність у неї в’ялості, відмови від їжі. З анамнезу відомо, що дитина з 3-х місячного віку вигодовувалась в основному козячим молоком. При об’єктивному обстеженні шкіра бліда з лимонним відтінком, субінтеричність склер. Спостерігаються явища глоситу, помірна гепатоспленомегалія. Запідозрено В12 фолієводефіцитну анемію. Які зміни в загальному аналізі крові допоможуть підтвердити діагноз:

@Мегалобластоз

Анізоцитоз

Мікросфероциноз

Тромбоцитоз

Лімфоциноз

#

181

Хлопчик І., 12 років, вступив в клініку зі скаргами на підвищення температури тіла до 38°С, головний біль, слабкість, нездужання, висипку на тілі. Переніс тиждень тому ГРВІ, яка перебігала з тяжким інтоксикаційним синдромом. При огляді блідість шкіри і видимих слизових оболонок, „синці” під очима, на ногах та подекуди на тулубі геморагічна петехтіальна висипка. Тахікардія 120 за 1 хв., систолічний шум на верхівці серця. Іншої патології не виявлено. Аналіз крові: ер.1,8•1012/л, Нв-54 г/л, к.п – 1,0; тромб. 80•109/л, лейк.-2,2•109/л; п – 3%, с-51%, лімф. 45%, м-1%; ШОЕ-18 мм/год; ретикулоцити 1,1%; токсична зернистість нейтрофілів +++. Мієлограма: бласти-0,1% (N 0,2-1,9%); ретикулярні клітини -0,01 (N 0,1-1,5%); про еритробласти-0%; мієлобласти 0,5% (N 0,7-6,7);мегакаріоцити 0%, мієлокаріоцити-0%, лімфоцити 6% (2-8%); плазматичні клітини 1% (NО-2%). Поставте поперадній діагноз.

@Апластична анемія

Гострий лімфобласний лейкоз

Хронічний мієлолейкоз

Гострий мієлолейкоз

В12 – фолієво-дефіцитна анемія

#

183

Дитина 14 років звернулася в клініку, після обстеження був виставлений діагноз: цироз печінки. З анамнезу життя відомо, що 8 років тому дитині проводилось переливання донорської крові, тоді ж проводилася апендектомія. Що є первинним в патогенезі цирозу печінки в хлопчика?

@Персистенція віруса гепатиту В чи С

Порушення кровообігу в печінці і портальній системі в цілому

Аутоімунні процеси

Синдром колестазу

Некроз гепатоцитів

#

184

Дитина 3 років хворіє вірусним гепатитом В, жовтянична форма, тяжкий перебіг. Після погрішності в дієті стан різко погіршився і виникло блювання, біль в животі, посилилась жовтяниця. Свідомість затьмарена, шкіра і слизові оболонки сухі, жовтяничні. З рота солодкуватий запах. Тони серця глухі, тахікардія. Дихання поверхневе, часте. Живіт здутий, печінка + 5 см. Яке ускладнення виникло у дитини?

@Печінкова кома

Метаболічний ацидоз

Гострий печінковий цитоліз

Нейротоксикоз

Синдром згіщення жовчі

#

188

На ЕКГ дитини 15 років виявлена синусова дихальна аритмія. Дитина не скаржиться, патологічних симптомів зі сторони серцево-судинної системи при об'єктивному обстеженні не виявлено. Дитина проходить обстеження для вирішення питання про подальшу можливість заняття спортом. Виявлена на ЕКГ синусна аритмія в даному випадку являється:

@Фізіологічною особливістю, характерною для данного віку

Ознакою порушення вегетативної регуляції ритму

Варіантом патологічної аритмії

Ознакою захворювання серця

Ознакою неврологічних порушень

#

189

Хлопчик 3 років надійшов до стаціонару з нападоподібним кашлем, який супроводжувався ціанозом і блювотою. Під час кашлю аускультативно над трахеєю визначалося ляпання (балотування) стороннього тіла, а також сухі та вологі розсіяні хрипи. Температура тіла підвищена. Який попередній діагноз може поставити лікар приймального відділення.

@Стороннє тіло трахеї

Стеноз гортані

Гострий рініт

Гострий сінусіт

Коклюш

#

190

Хворий А., 10 днiв, звернувся зi скаргами на кашель, похлинування, цiаноз пiд час годiвлi дитини, пiд час плачу або кашлю спостерiгається роздування шлунку. На Rg-граммi ознаки пневмонії. Який попереднiй діагноз ви встановите дитинi?

@Трахеостравохiдна нориця

Вроджена пневмонiя

Стеноз стровоходу

Ахалазiя кардiї

Ателектатична пневмонiя

#

191

Хворий 2 мiсяцi. Спостерігається анорексiя, часте блювання, iнодi жовчю, здуття живота, вiдсутнiсть збiльшення ваги. Живiт збiльшенний в розмiрi за рахунок розширених кишок. При пальпацii виявлено накопичення калових випорожнень в животi. Який попереднiй діагноз ви встановите дитинi?

@Хвороба Гiршпрунга

Гастроентероколiт

Дiскiнезiя жовчевивiдних шляхiв

Гепатит

Гастродуоденальний рефлюкс

#

192

У 9-місячної дитини ВІЛ-інфікованої жінки визначені гіпотрофія 2 ступеню, полілімфаденопатія, гепатоспленомегалія, рецидивуючий орофарингеальний кандідоз,гіпохромна анемія(Нb 80 г/л), нейтропенія; виявлено ДНК ВІЛ у крові. Сформулюйте діагноз по класифікації ВОЗ 1994р.

@СНІД-асоційований комплекс

Синдром набутого імуного дефіциту

Персистуюча генералізована.лімфаденопатія

Безсимптомне носійство ВІЛ

ВІЛ-серопозитивна дитина

#

193

У новонародженого на 10-й день виникла задишка, сухий кашель, ціаноз. При го-дуванні виникають приступи асфіксії. При огляді: права половина грудної клітки бочкоподібно збільшена, дихання тут по-слаблене, перкуторно – тимпаніт. Який найбільш вірогідний діагноз у дитини?

@Вроджена емфізема справа

Гіпоплазія правої легені

Муковісцидоз (легенева форма)

Пневмонія

Плеврит

#

195

Дитина віком 5 міс., із соціально-неблагополучної родини поступила до стаціонару з проявами гострої респіраторної інфекції. Перебуває на грудному вигодовуванні, в масі набирає погано. Згідно центільних таблиць показники ваги і зросту перебувають в інтервалі Р3. Антропометричні індекси Чулицької, Ерісмана – від’ємні.

@Гіпо- та диспротеїнемія

Гіперглобулінемія

Гіпопротеїнемія

Дисліпідемія

Немає змін

#

198

Дитина 1,5 років, хворіє на полісегментарну пневмонію, раптово посилився кашель, який став нав’язливий, виснажливий. Губи сині. В легенях дихання послаблене. Дифузно крепітація. Тахікар-дія. Тони серця глухі. ЧД – 76 в 1хв. Р. – 200 в 1хв, РО2 – 42%, РСО2 – 70%. Діурез зменшений. Який попередній діагнгоз?

@Гостра серцева недостатність (по лівошлуночковому типу) II ступеня

Пневмоторакс

Гостра серцева недостатність (тотальна) II ступеня

Синдром бронхообструкції

Гостра серцева недостатність (по правошлуночковому типу) II ступеня

#

199

У дитини 2 місяців скарги матері на кашель, ціаноз під час годування груддю, похлинується. Дитина уже двічі перенесла пневмонію. При годуванні через зонд цих симптомів не було. Який попередній діагнгоз?

@Трахеостравохідний свищ

Гіпоплазія легенів

Перинатальна енцефалопатія з порушенням функції піднебіння

Вроджена дифрагмальна грижа

Гастростравохідний рефлюкс

#

200

У новонародженого (до пологів мати перенесла ангіну) на 7 день життя: t 40°, збудженість, зригування, тахікардія, тахіпное, блідість, падіння маси тіла, нестійкі випорожнення, жовтяниця, омфаліт, гепатоспленомегалія, геморагічні висипи, лейкоцитоз з нейтрофільозом та зсувом формули вліво, в сечі білок та еритроцити. Який попередній діагноз?

@Сепсис

Лейкоз

Гемолітична хвороба новонароджених

Геморагічна хвороба новонароджених

Гепатит В

#

202

Дитина 10 років гостро захворіла: підвищилася t0 тіла, виникла лихоманка, сухий болючий кашель, біль у боку, задишка, блідість. Перкуторно зліва нижче кута лопатки визначається скорочення перкуторного звуку, аускультативно – послаблене дихання. Діагностовано ексудативний плеврит. На тлі терапії лихоманка зникла на 12 добу. Визначте етіологію плевриту.

@Пневмококовий

Туберкульозний

Алергічний

Пухлинний

Травматичний

#

203

Під час гри в дитячому садку у дитини 3 років раптово з'явилася задишка, приступоподібний, сухий нав'язливий кашель. Обличчя ціанотичне, із сльозами на очах. Відзначалися кількаразова блювота, праворуч над усією половиною грудної клітки послаблене дихання. Який попередній діагноз?

@Стороннє тіло

Обструктивний бронхіт

Бронхіальна астма

Приступ істерії

Стенозуючий ларинготрахеїт

#

204

У дитина 3-х тижнів життя з’явилися блювання “фонтаном” без жовчі. При пальпації живота визначається пухлиноподібне утворення (симптом “піщаного годинника”) у надчеревній ділянці. Який попередній діагноз?

@Пілоростеноз

Пілороспазм

Гастрит

Кишкова інфекція

Гостра хірургічна хвороба

#

207

Дівчинка, 13 років, після купання в річці почала скаржитись на болісні сечовипускання, біль в животі, підйом температури до субфібрильних цифр. При огляді бліда. За даними фізикального обстеження серцево-судинної та дихальної системи патологічні зміни не виявлені. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін, нирки не пальпуються. За даними загального аналізу сечі: лейкоцити - 80-100 в полі зору, еритроцити – до 10 в полі зору (не змінені). За даними УЗД-обстеження патологія нирок не виявлена. Яке дослідження є найбільш інформативним для диференційної діагностики даної патології?

@Бактеріологічний посів сечі

Екскреторна урографія

Аналіз сечі за Зимницьким

Аналіз сечі за Нечипоренком

Визначення в крові рівнів сечовини та креатиніну

#

208

У дівчинки 10 років скарги на надлишок ваги, підвищений апетит, схильність до простудних захворювань, періодичні колючі болі в ділянці серця. Зріст 136 см, маса тіла 48 кг. Тип відкладення підшкірно-жирової клітковини гіноїдний, розподіл рівномірний. Шкіра блідо-рожева, стрії відсутні. Тони серця ослаблені. ЕКГ – помірні гіпоксичні зміни в міокарді лівого шлуночка. АТ 110/70 мм рт ст., УЗД органів черевної порожнини – печінка дещо збільшена, ехоструктура неоднорідна – поодинокі гіперехогенні включення. Ax – 0, Pubis – 0, Ma – 1, Mn-0. Інтелектуальний розвиток в нормі. Каріотип 46 XX. Поставте діагноз.

@Ожиріння аліментарного генезу

Неревматичний кардит

Адіпозогенітальна дистрофія

Синдром Прадера-Віллі

Синдром Іщенко-Кушинга

#
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   22


написать администратору сайта