Главная страница

8сын алг 1ток. Математика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат


Скачать 3.23 Mb.
НазваниеМатематика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат
Дата27.10.2022
Размер3.23 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла8сын алг 1ток.docx
ТипДокументы
#758222
страница6 из 12
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №11

Күні:

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Квадрат түбір

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.1.1

иррационал және нақты сандар ұғымдарын меңгеру;

Сабақтың мақсаты

Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі:

Квадрат түбірдің қасиеттері:



  1. , мұндағы .

  2. , мұндағы .

  3. ,

Квадрат түбір қасиеттерін білу түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруамалдарына аса қажет.


Мысал1.Түбірдің мәнін табу(кемінде біреуі квадрат түбірден шығатындай көбейткіштерге жіктеу арқылы):

  1. .

  2. .

  3. .

Мысал2.Амалдарды орындау:

  1. 2 .



.


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Презентация

Сабақ ортасы

Мысал3.Айнымалының барлық мүмкін мәндерін табу:



Шешуі: өрнегі мағыналы болу үшін квадрат түбірдің қасиеті бойынша болу керек, ⇒ . Жауабы: .



Шешуі:Бұл бөлшек мағыналы болу үшін оның бөлімі болу керек,




№1.Түбірдің мәнін табыңдар:1) ; 2)

№2.Амалдарды орындаңдар: 1) ; 2) ;


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




Сабақ соңы

Қортындылау.

Логикалық есептер

№2.Амалдарды орындаңдар: 1) ; 2) ;

№3.Айнымалының барлық мүмкін мәндерін табыңдар: 1) ; 2) ; 3) .


№1.Түбірдің мәнін табыңдар:1) ; 2)
№2.Амалдарды орындаңдар: 1) ; 2) ;

№3.Айнымалының барлық мүмкін мәндерін табыңдар: 1) ; 2) ; 3) .


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №12

Күні:

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Квадрат түбір

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.1.1

иррационал және нақты сандар ұғымдарын меңгеру;

Сабақтың мақсаты

Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

«Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақ жауап

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Топ бойынша өткен тақырыптар бойынша сұрақ- жауаптарға дайындық жасау.

Үй тапсырмасын тексеру: Бағалау бірін бірі бағалайды, дәптерлеріндегі тапсрыманы тақтамен салытыру арқылы бағалайды.


№147

2)

3)

4)

5)

6)

7)

8)

.


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Презентация

Сабақ ортасы

Топтарға жаңа тақырып бойынша Кітаппен жұмыс атқару үшін әр топқа кітаптағы тапсырмалармен жұмыс істеуді тапсыру, мағанасын талдау Тақырыптарға шолу

«Тарсия ойыны»әдісі «ТЖ» Мақсаты: Идеяларды құрастырып, белсенді тыңдап, бар ойын талқылауға, шоғырландыруға мүмкіндік беру.

«Тарсия» ойынының шартымен таныстырады. Оқушыларға әр түрлі фигурадағы қағаз қиындыларын конверт арқылы беріп, арифметикалық квадрат түбірге есептер ұсынады, 3 топқа әр түрлі тапсырма береді, түрткі сұрақтарды қояды.

1. Қалай?

2. Неліктен?

3. Сіз қалай ойлайсыз?

4. Досыңызды сендіре аласызба?









Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




Сабақ соңы

Өзара бағалау ( дескриптор бойынша)

Бағалау СГ 3. Есептердің шығару нәтижелерін көрсету

«Жапондық»

«Смайликтер»

«Критерий арқылы» бағалау баллдық жүйемен, толық 5 балл қояды

1. Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін білу;

2. Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін пайдалану арқылы есептерді сәйкестендіре алу;

3. Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып, есептер шығарып, бағалай алу

Ойлан тап,Әр топқа тапсырма беру

Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында тапсырмалар мен жұмыс істеу арқылы топпен жарыс ұйымдастыру«Кім білімді»

Топтар жарысы





Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №13

Күні:

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Квадрат түбір

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.1.1

иррационал және нақты сандар ұғымдарын меңгеру;

Сабақтың мақсаты

Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Конспект.

Квадрат түбірдің қасиеттері:



  1. , мұндағы .

  2. , мұндағы .

  3. ,




Мысал1.Өрнек құрамындағы әріптер оң мән қабылдайды деп алып,өрнекті ықшамдау:

  1. .

  2. .







Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Презентация

Сабақ ортасы

Мысал2.Теңдіктің дұрыстығын тексер:

  1. ; 2) ; 3) ;

Шешуі:1) дұрыс, себебі 6 , олай болса оң санның квадратының түбірі әр кезде оң сан болады.

2) қате, себебі ;

3) дұрыс, себебі .



Мысал3. Көбейтуді орындау(көпмүшені мүшелеп көбейту арқылы):



Сабақта орындалатын тапсырмалар:

№1.Өрнек құрамындағы әріптер оң мән қабылдайды деп алып,өрнекті ықшамдау:

  1. ; 2) .

№2.Теңдіктің дұрыстығын тексер:

  1. ; 2) ; 3) .




Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




Сабақ соңы

Өзара бағалау ( дескриптор бойынша)

Бағалау СГ 3. Есептердің шығару нәтижелерін көрсету

«Жапондық»

«Смайликтер»

«Критерий арқылы» бағалау баллдық жүйемен, толық 5 балл қояды

1. Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін білу;

2. Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін пайдалану арқылы есептерді сәйкестендіре алу;

3. Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып, есептер шығарып, бағалай алу

№3.Көбейтуді орындаңдар:

  1. ; 2) .


Үй тапсырмасы:

№1.Өрнек құрамындағы әріптер оң мән қабылдайды деп алып,өрнекті ықшамдау:

  1. ; 2) .

№2.Теңдіктің дұрыстығын тексер::

; 2) ; 3) .

№3.Көбейтуді орындаңдар(көпмүшені мүшелеп көбейту арқылы):

; 2) .


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.



1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта