Главная страница

8сын алг 1ток. Математика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат


Скачать 3.23 Mb.
НазваниеМатематика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат
Дата27.10.2022
Размер3.23 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла8сын алг 1ток.docx
ТипДокументы
#758222
страница1 из 12
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Математика 8 -сыныпқа арналған қысқа мерзім жоспары

Аптасына 3 сағат, барлығы 102 сағат

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №1

Күні:

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

7 сыныпқа арналған есептер шығару №1-2

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.1.10





қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

8.1.1.11





қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Тақырыпты игере отырып, сендер екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымының формулаларымен, екі өрнектің қосындысы мен айырымының толық емес квадратымен танысады; аталған формулаларды өрнектерді түрлендіру кезінде қолдануды үйренеді




Оқушылардың басым бөлігі:

Екі өрнектің қосындысының , айырымының кубының формуласын үйренеді.

Формуланы қолданып есепті шығара білуге дағдыланады.





Кейбір оқушылар:

Тақырып жайлы танысуарқылы тапсырмаларды меңгереді және білімдерін бекітед, оны ойын жеткізе білуде пайдаланады

Формула арқылы есептер шығару әсілін меңгреді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

.Оқушыларды түгелдеу

2.Оқу құралын тексеру

3.Үй тапсырмасын тексеру

Орындарын тауып,сабаққа

дайындалады

Бірнеше сұрақтар қою арқылы аралас сандарды азайту мен қосу жолдарын талдайды

Оқушылар топпен жүмыс жасап, сұрақтарға жауап іздейді. Аралас сандарды азайту жолдарын қарастырады.

Өтілген тақырып бойынша қайталау сұрақтарын қою:

Есептер шығару 1-2 топ

1.(а-1)(а2+а+1)-а2(а-8)=а3-1-а3+8а2=8а2-1=-49/81

2. (в+2)(в2-2в+4)-в(в2-1) =в3+8-в3+в=8+в=22/3

3. 2х3+7(х2-х+1)(х+1) =2х3+7х3+1=9х3+1=55/64

4. у3-(у-3)(у2+3у+9) =у3-у3+27=27

3-4 топ

1. (х+2)(х2+2х+4)-х(х-3)(х+3) =26 3. (2х-1)(4х2+2х+1) =23+4х(2х2-3)

х3+8-х3+9х=26 8х3-1=23+8х3-12х

9х=18 12х=24

х=2 х=2

2. (х-3)(х2+3х+9)-х(х2-16) =21 4. 16х(4х2-5)+17=(4х+1)(16х2-4х+1)


Жаттығулар
. Көбейткіштерге жіктеңдер:


Жауабы:




Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Презентация

Сабақ ортасы

Көбейтіндіні көпмүше түрінде жазыңдар:





Жауабы:




Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




Сабақ соңы

Өрнекті ықшамдап, мәнін табыңдар:

мұндағы

мұндағы

мұндағы

мұндағы


Жауабы:


. өрнегі өрнегі

өрнегі өрнегі санына бөлінетінін дәлелдеңдер.


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




Математика 8 -сыныпқа арналған қысқа мерзім жоспары

Аптасына 3 сағат, барлығы 102 сағат

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №2

Күні:

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

7 сыныпқа арналған есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.1.10





қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

8.1.1.11





қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Тақырыпты игере отырып, сендер екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымының формулаларымен, екі өрнектің қосындысы мен айырымының толық емес квадратымен танысады; аталған формулаларды өрнектерді түрлендіру кезінде қолдануды үйренеді




Оқушылардың басым бөлігі:

Екі өрнектің қосындысының , айырымының кубының формуласын үйренеді.

Формуланы қолданып есепті шығара білуге дағдыланады.





Кейбір оқушылар:

Тақырып жайлы танысуарқылы тапсырмаларды меңгереді және білімдерін бекітед, оны ойын жеткізе білуде пайдаланады

Формула арқылы есептер шығару әсілін меңгреді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

.Оқушыларды түгелдеу

2.Оқу құралын тексеру

3.Үй тапсырмасын тексеру

Орындарын тауып,сабаққа

дайындалады

Бірнеше сұрақтар қою арқылы аралас сандарды азайту мен қосу жолдарын талдайды

Оқушылар топпен жүмыс жасап, сұрақтарға жауап іздейді. Аралас сандарды азайту жолдарын қарастырады.

Санның натурал көрсеткішті дәрежесінің қасиеттері:











Теріс санның жұп дәрежесі оң сан , ал тақ дәрежесі -теріс сан болады.



Бүтін көрсеткішті дәреже үшін де натурал көрсеткішті дәреженің (1-5) қасиеттері орындалады:







  1. ,

  2. және 6. болатынын ұмытпауымыз қажет.




Мысал1. .

Мысал2.

= .

Мысал3.



=


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Презентация

Сабақ ортасы

Мысал4.



Cабақта орындалатын тапсырмалар:



Өрнекті ықшамдаңдар:

№1.

№2.

№3.

Үй тапсырмасы:

№1.

№2.

№3.



Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




Сабақ соңы

Рефлексия

Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды?

Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз?

Сабақтан қандай әсер алдыңыз?

Сабаққа бір ұсыныс.

екі өрнектің айырымының кубын қалай табамыз?

3.(а-2)33-6а2+12а-8

4.(а+2х)33+6а2х+12ах2+8х3

ІІ-нұсқа

1.(а-в) 3=

  1. Екі өрнектің қосындысының кубын қалай табамыз?

3.(у+3)33+9у2+27у+27

4.(2у-3)3=8у3-36у2+57у-27


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №3

Күні:

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

7 сыныпқа арналған есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.2.14

тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану;

8.2.1.14

алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу;

8.2.1.15

қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау ;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Тақырыпты игере отырып, сендер екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымының формулаларымен, екі өрнектің қосындысы мен айырымының толық емес квадратымен танысады; аталған формулаларды өрнектерді түрлендіру кезінде қолдануды үйренеді




Оқушылардың басым бөлігі:

Екі өрнектің қосындысының , айырымының кубының формуласын үйренеді.

Формуланы қолданып есепті шығара білуге дағдыланады.





Кейбір оқушылар:

Тақырып жайлы танысуарқылы тапсырмаларды меңгереді және білімдерін бекітед, оны ойын жеткізе білуде пайдаланады

Формула арқылы есептер шығару әсілін меңгреді
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта