Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтың басы

  • Сабақ ортасы

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №25 Күні

  • Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақтың тақырыбы

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың мақсаты

  • Сабақ ортасы Жаңа материалды пысықтау. . «Тест». Өзіндік жұмыс. Тест.

  • Дескриптор

  • 8сын алг 1ток. Математика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат


    Скачать 3.23 Mb.
    НазваниеМатематика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат
    Дата27.10.2022
    Размер3.23 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла8сын алг 1ток.docx
    ТипДокументы
    #758222
    страница12 из 12
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Топ номерлері жазылған боялған асықтарды таңдау арқылы бір - бірінің ең жақсы қасиетін айту Топқа бөлу, көтеріңкі көңіл сыйлау. Ынтымақтастық атмосферасын құру. Топ мүшелерін «Көшбасшы», «хатшы», « баяндамашы», «уақыт сақшысы», «бақылаушы» ролдерін тағайындату


    түрінде берілген функцияның атауы ( парабола)

    Функцияның анықталу облысы

    0)

    Нақты сандар дегеніміз не?

    (барлық рационал және иррационал сандар жиыны)

    Квадрат түбір деген не?

    (кадраты а-ға тең в санын айтады)

    Тәуелсіз айнымалы

    ( аргумент)

    х-тің берілген мәніне сәйкес келетін у-тің мәнін не деп атаймыз?

    (функцияның мәні)


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентаци

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%

    Сабақ ортасы

    Постермен жұмыс

    Оқушыларға проблемалық сұрақтар қойылады.

    а) Егер х>0 болса, у=0 график қай жерден басталады?

    б) х=0 болса, у=0 график қай жерден басталады?

    в) Аргументтің үлкен мәніне функцияның қандай мәні сәйкес келеді?

    Осы жауаптарыңыз функцияның қасиеттері болып табылады.

    y= функциясының қасиеттері:

    1. Анықталу облысы теріс емес сандар, себебі ;

    2. Функцияның графигі координаталар басы арқылы өтеді, өйткені х=0 болғанда, у=0;

    3. y= функциясының графигі координаталық жазықтықтың Іширегінде орналасқан, өйткені арифметикалық түбірдің анықтамасы бойынша х және у айнымалыларының мәндері теріс емес сандарҒ

    4. функция өзінің анықталу облысында өседі, өйткені аргументтің үлкен мәніне функцияның үлкен мәні, аргументтің кіші мәніне функцияның кіші мәні сәйкес. Мысалы, х=4 болғанда, у=2; х=9 болғанда у=3 және т.с.с.

    болғанда, y= функциясының графигі функциясының графигі сияқты І ширекте орналасқан және ол графиктер у=х түзуіне қарағанда симметриялы. Егер М(в;а) нүктесі y= функциясының графигіне тиісті болады.


    Есептер шығару

    функциясының кесіндісіндегі ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар:

    1) 3) Жауабы: (1,8;1,2)

    Жауабы: (2;0) 4) Жауабы: (5; )

    2)

    Жауабы: (3;1)


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(

    Сабақ соңы

    Cурет салу»ойыны

    «Қайсысы артық?» ойыны

    Координаталық жазықтық

    Квадраттық түбір

    Координатаның бас нүктесі

    функция









    Кім қырағы?

    25

    121







    625

    81








    Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.

    Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.

    Сабақта маған не пайдалы болды?

    Сабақта маған не қызықты болды?

    Сабақта маған не қиын болды?

    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(

    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №25

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    функциясы, оның графигі және қасиеттері


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.4.1.1

    функциясының қасиеттерін білу және оның графигін салу;

    8.4.1.4

    аргументтің берілген мәндері бойыншафункцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнінтабу;

    Сабақтың мақсаты

    Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Блиц- ринг ойыны

    Алгоритм құру

    Х-ке бөлшек сандар беру арқылы өз беттерінше оқушылардан функцияның алгоритмін құруды талап ету.

    х

    0

    1

    2,25

    6,25

    12,25

    у

    0

    1

    1,5

    2,5

    3,5




    1. Тәуелсіз айнымалы х-тің 0;1;2.25;6.25;12.25 мәндерін формуласының орнына қойып, тәуелді у- тің мәндерін табамыз;

    2. Осы табылған мәндері арқылы кесте құрамыз;

    3. Кестедегі х;у –тің мәндерін координаталық жазықтыққа орналастырамыз;

    4. Табылған нүктелер арқылы жатық сызық сызамыз

    Эйлер-Венн диаграммасы



    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентаци

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%

    Сабақ ортасы

    Жаңа материалды пысықтау.

    . «Тест». Өзіндік жұмыс.

    Тест.

    1. өрнегінің мәнін есепте

    а) 0,72; в)0,1 с)0,2 d)-0,2

    2. өрнегінің мәнін тап.

    а) 27; в)11 с)-11 d)12

    3. Амалдарды орында:

    а) -7,7; в)-11,9 с)4,1 d)47
    4. бөлшегін иррационалдықтан босат.

    а) ; в) с) d)
    5. бөлшегін иррационалдықтан босат.

    а) ; в) с) d)


    Қалыптастырушы бағалау:1 – тапсырма. 1) 2) 3) 4) аралықтарындағы функциясының ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар.

    Дескриптор: Білім алушы:

     функцияның ең үлкен табады;

     функцияың ең кіші мәнін табады;

     жауабын жазады.

    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(

    Сабақ соңы

    Cурет салу»ойыны

    «Қайсысы артық?» ойыны

    Координаталық жазықтық

    Квадраттық түбір

    Координатаның бас нүктесі

    функция









    Кім қырағы?

    25

    121







    625

    81








    Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.

    Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.

    Сабақта маған не пайдалы болды?

    Сабақта маған не қызықты болды?

    Сабақта маған не қиын болды?

    Оқушылар кері байланыс парағын толтырады, өзін бағалайды










    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


    написать администратору сайта