Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақ ортасы Квадрат түбірдің жуық мәндері.»

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №17 Күні: Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні

  • Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Мысал

  • Сабақ ортасы Мысал

  • Сабақ соңы Мысал

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №18 Күні: Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні

  • 8сын алг 1ток. Математика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат


    Скачать 3.23 Mb.
    НазваниеМатематика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат
    Дата27.10.2022
    Размер3.23 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла8сын алг 1ток.docx
    ТипДокументы
    #758222
    страница8 из 12
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    1. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару:

    Мысал: = 6

    1. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу:

    Мысал: =

    1. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату:

    а)


    ә) = =-

    б) = = =




    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы



    Квадрат түбірдің жуық мәндері

    (10 мин) Постермен жаңа тақырыпты қорғау

    Тақырыпты жинақтау

    1-топ Арифметика

    2-топ Түбір

    2 оп Түбірдің шешімінің дұрыстығы


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kvadrat-tubir-kvadrat-tubirding-zhuyq-manderi?mid=%info%

    Сабақ соңы

    Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға жинақтау үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату.Кітаппен жұмыс жасату Постер арқылы тақырыптарын қорғату


    Қорытынды

    1.    Квадрат түбір деген не?

    2.    Арифметикалық квадрат түбір деген не?

    3.    екеуінің қандай айырмашылығы бар?

     Оқушыларды жауаптарына қарай қорытындылау

    Сабақ қиын болды ма?

    Сабақтан сіздің күткеніңіз расталды ма?

    Сіз бүгінгі сабақтан не алдыңыз?

    Оқушылар «Ойландырған үш сұрақ»әдісі бойынша өз ойларын айтады және жазады.

    Сабаққа белсенді қатысқан оқушылар бағаланады


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №17

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.1.2.3

    көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу;

    8.1.2.4

    бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту;

    8.1.2.5

    құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау;

    8.1.2.6

    Нақты сандарды салыстыру;

    Сабақтың мақсаты

    Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Жай бөлшекті периодты ондық бөлшекке айналдыру үшін алымын бөліміне бөлу арқылы шектеулі немесе шектеусіз ондық бөлшекке келтіріп алады, содан кейін қайталанатын санды немесе сандар тобын теңдіктен кейін жақшаға алу арқылы периодты ондық бөлшек түрінде көрсетіп жазады..Мысалы: ; ; 0,3333… ; ,т.с.с.

    Кез келген шектеусіз периодты ондық бөлшекті жай бөлшек түріне келтіруге болады: Яғни периодты ондық бөлшектің бүтін бөлігін өзгертпей сол қалпында қалдырып, әрі қарай , бөлшек сызығының бөліміне периодтық бөлігінде қанша цифр болса, сонша 9 , үтір мен периодтық бөліктің арасында қанша цифр болса, сонша 0 жазады.
    Мысал1. Периодты ондық бөлшектерді жай бөлшектер түрінде жазыңыз:

    1) 0,(31); 3) 1,4(83);

    2) 10,20(7); 4) 0,0(123);


    Шешуі:

    1) 3)

    2) 4)


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы

    Мысал2.Сандарды салыстырыңыз:

    1) және 4) және

    2) және 5) және

    3) және 6) және


    Шешуі:

    1) > 4) >



    2) = 5) <



    3) < 6) >




    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kvadrat-tubir-kvadrat-tubirding-zhuyq-manderi?mid=%info%

    Сабақ соңы

    Мысал3.Дөңгелектің ауданы (мұндағы r-шеңбердің радиусы) формуласы немесе (мұндағы d-шеңбердің диаметрі) формуласы бойынша есептеліп шығарыла алады:

    а) r-дің S-ке тәуелділігін;

    б) d-нің S-ке тәуелділігін формуламен жазыңыз.


    Шешуі:

    а)

    б)

    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №18

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.1.2.3

    көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу;

    8.1.2.4

    бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту;

    8.1.2.5

    құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау;

    8.1.2.6

    Нақты сандарды салыстыру;

    Сабақтың мақсаты

    Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


    написать администратору сайта