Главная страница
Навигация по странице:

  • Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Пікірталас сұрақтарымен

  • Мысал

  • Сабақ соңы Өзара бағалау ( дескриптор бойынша) Бағалау СГ 3. Есептердің шығару нәтижелерін көрсету «Жапондық»

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №15 Күні: Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні

  • Мысалы

  • Сабақ ортасы Мысалы

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №16 Күні: Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні

  • 8сын алг 1ток. Математика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат


    Скачать 3.23 Mb.
    НазваниеМатематика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат
    Дата27.10.2022
    Размер3.23 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла8сын алг 1ток.docx
    ТипДокументы
    #758222
    страница7 из 12
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12



    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №14

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Квадрат түбір

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.1.1.1

    иррационал және нақты сандар ұғымдарын меңгеру;

    Сабақтың мақсаты

    Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Атмасфералық жағдайды қалыптастыру.

    «Миға шабуыл»

    Әдісі бойынша сұрақ- жауап сәті

    1 Квадрат түбір деген не?

    2.    Арифметикалық квадрат түбір деген не?

    3.    Саннан квадрат түбір алу үшін бұл сан қандай болу керек?

    4.    Теріс санның квадрат түбірі бар ма?

    5.    Оң санның неше квадрат түбірі бар?

    Пікірталас сұрақтарымен жұмыс

    Ассоциация құру



    Оқушыларға пікірталас кезеңін өткізу


    Мысал1.Өрнекті ықшамдау:

    .

    Мысал2.Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан арылту:

    1. .

    2. .

    3. = .

    4. .




    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы

    Квадрат түбір қасиеттерін білу квадрат теңдеулер тақырыбын меңгеру үшін,түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіру барысында түріндегі өрнектерді, яғни бөлшек бөліміндегі иррационалдықтан (түбірден) құтылу амалдарына аса қажет.Жалпы бұл тақырып алгебра, алгебра және анализ бастамалары, геометрия курстарында жиі қолданылатын болады.Сондықтан сіздердің бұл тақырып бойынша алған білім-біліктеріңіз жеткілікті деңгейде болу керек.Бұл сабақта көпмүшені бірмүшеге ,көпмүшені көпмүшеге көбейту тәсілдерін және бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан арылу тапсырмаларын орындаған кезде бөлшектің алымын да,бөлімін де бірдей санға көбейткеннен бөлшектің мағынасы өзгермейтіндігін және қысқаша көбейту формулаларын: 1)

    2)

    қолданамыз.


    1. .

    2. .

    3. .



    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




    Сабақ соңы

    Өзара бағалау ( дескриптор бойынша)

    Бағалау СГ 3. Есептердің шығару нәтижелерін көрсету

    «Жапондық»

    «Смайликтер»

    «Критерий арқылы» бағалау баллдық жүйемен, толық 5 балл қояды

    1. Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін білу;

    2. Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін пайдалану арқылы есептерді сәйкестендіре алу;

    3. Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып, есептер шығарып, бағалай алу

    Өрнектің мәнін табыңдар:

    1. ; 2) .

    №2.Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан арылтыңдар:

    1. ; 2) ; 3) .




    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №15

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.1.2.3

    көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу;

    8.1.2.4

    бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту;

    8.1.2.5

    құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау;

    8.1.2.6

    Нақты сандарды салыстыру;

    Сабақтың мақсаты

    Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Нақты сандарға бізге белгілі арифметикалық амалдар (қосу,азайту,көбейту,бөлу) қолданылады.Мысалы іс жүзінде тұрмыста кездесетін нақты сандардың қажетті дәлдікпен алынған жуық мәндеріне шектеулі ондық бөлшектерге қолданылатын ережелер бойынша амалдар қолданылады.

    Мысалы1.





    т.с.с.

    Онда бұл сандардың, мысалы, ондық үлеске дейінгі жуық мәндері былай жазылады:



    жүздік үлеске дейінгі жуық мәндері былай жазылады:

    т.с.


    Мысалы2. Енді осы сандардың кемімен және артығымен алынған жуықтауларын жазайық

    Сандардың кемімен жуықтауларын алғанда сан өзгермей жазылса,артығымен жуықтауын алғанда соңғы цифра 1-ге арттырылып жазылатынын есте ұстау қажет.

    Бүтінгедейінгікемімен және артығымен алынған жуықтауларын жазайық

    1. Бүтінге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы .

    2. Бүтінге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы .

    3. Бүтінге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы .

    Енді 0,1 (ондық үлеске) дейінгі кемімен және артығымен жуықтауларын жазайық:

    1. 0,1-ге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы .

    2. 0,1-ге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы .

    3. 0,1-ге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы т.с.с.




    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы

    Мысалы3.

    1. -дің бүтінге дейінгі артығымен және кемімен алынған жуықтауын табу.



    1. -тің 0,1 дейінгі артығымен және кемімен алынған жуықтауын табу.



    -тің 0,01 дейінгі артығымен және кемімен алынған жуықтауын табу.



    1. 0,3541- дің 0,1-ге, 0,01-ге дейінгі артығымен және кемімен алынған жуықтауын табу.

    0,3541 0,4 және 0,3541 0,36



    Мыса4. қосындысын 0,01-ге дейінгі дәлдікпен есептеу керек.

    , оның 0,01-ге дейінгі жуықтауы , ал , оның 0,01-ге дейінгі жуықтауы . Олай болса .


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kvadrat-tubir-kvadrat-tubirding-zhuyq-manderi?mid=%info%

    Сабақ соңы

    Сабақта орындалатын тапсырмалар:

    №1. Квадрат түбірін анықтауға арналған формуланы пайдаланып, -дың, -дің жуық мәнін анықтаңыз.
    № 2Микрокалькуляторкөмегіментүбірдің жүздік үлеске дейінгі жуық мәндерін табыңыз:


    № 1 Квадрат түбірін анықтауға арналған формуланы пайдаланып, -ның, -дің жуық мәнін анықтаңыз.
    № 2Микрокалькуляторкөмегіментүбірдің ондық үлеске дейінгі жуық мәндерін табыңыз:


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №16

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.1.2.3

    көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу;

    8.1.2.4

    бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту;

    8.1.2.5

    құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау;

    8.1.2.6

    Нақты сандарды салыстыру;

    Сабақтың мақсаты

    Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


    написать администратору сайта